Oldal: 4 / 4 ElsőElső 1 2 3 4
Találatok: 76 - 99 (99 összesen)

Téma: HTCM6 - LimeRock & Spa Büntetések

  1. #76
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg gyorda írta Hozzászólás megtekintése
    A vb-nek külön felhasználónevet is fontoljátok meg, szerintem jó lenne!
    Ötletnek jó, de fölösleges.
    Reagálni is kell a felmerült problémákra, abból meg úgy is kiderül, hogy éppen ki "beszél", meg nem is szeretek álarc mögé bújni.

    Egyszerűbb ha megértitek, hogy miként zajlik egy ilyen döntéshozatal, hogy milyen vizsgálaton és szűrökön megy végbe egy döntés mielőtt kikerül a fórumba és hogy milyen helyzetben van az, aki mindez kihirdeti vagy épp magyarázza.

  2. #77
    György Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2012. 10. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    221
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Lime Rock Mt.

    A következő pilóták leadták a nevezésüket a futamra, de nem jelentek meg a rajtrácson: Deák Krisztián, Tímár Sándor
    Büntetésük figyelmeztetés a 10. (Algarve) futamra, ha nem igazolják, hogy technikai probléma miatt nem tudtak csatlakozni.
    Az történt, hogy azap este el kellett mennem egy albérletet nézni (este háromnegyed kilencre...). Azért neveztem, mert igazából itt volt a közelbe, és gondoltam, hogy még bőven visszaérek a kvali ideje alatt, ebből a megfontolásból el is indítottam a race07-et még időben, hogy mikor hazaérek, csak nyomom a jelszót, aztán csapatok pár kört.
    Nos hát a bőven hazaérés az nem is igen volt meg, de olyan 9:20 körül azért idekeveredtem, csakhogy a game nem futott, mert valami steam hibaüzenet fogadott, és kilépett a steam-ből és a játékból is, és mire sikerült ismét össze barkácsolni a dolgokat (nálam valami hihetetlenül lassan indul ez a cucc, ezt a kedves kollegáim is megmondhatják, velük hétfőn esténként szoktam versenyezni, és én szoktam lenni a dedikált szerver, na azt újraindítani..., na tehát), addigra már a warm-up is lement...
    Orvosi igazolásom sajnos nincs, volt net is, csak újraindítani a gépet, steam baszakodás, race07 indítás nálam ennyi idő... :/
    Bocsi attól, aki miattam maradt le az A-ról, nem így terveztem
    Utoljára módosította: gyorda; 2013. 05. 25. 22:11.

  3. #78
    Jaczkó Róbert Regisztrált
    Csatlakozott
    2011. 10. 08.
    Város
    Budapest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    128
    Spa, Igazolatlan hiányzás.

    Nincs mentségem, aznap kicsit besokalltam, "idegállapotba" kerültem és úgy ítéltem meg, jobb, ha el sem indulok, nehogy más versenyét tegyem tönkre. Nevezést visszavonni vagy szólni elfelejtettem. Figyelmeztetés jogos, elfogadom, igyekszem majd, hogy többet ne forduljon elő.

  4. #79
    Deák Krisztián Versenyző
    Csatlakozott
    2012. 05. 08.
    Város
    Budapest
    Életkor
    46
    Üzenetek
    55
    "Igazolatlan hiányzás"

    Sajnos a munkám közbeszólt, de ezt a nevezés visszavonásával nem jeleztem. A büntetés jogos, elfogadom és elnézést kérek!

  5. #80
    Tímár Sándor Versenyző Tímár Sándor logója
    Csatlakozott
    2008. 01. 07.
    Város
    Milton Keynes
    Életkor
    38
    Üzenetek
    1.957
    Lime Rock-on neveztem, viszont a WU alatt leestem a szerverről, ott neveztem és el is szerettem volna indulni!
    Spa-ban mind2 versenyen részt vettem B szerveren, még csatáztunk is

    ide is beraktam ..

    Scuderia Giudice #099#

  6. #81
    Kovács Sándor Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 02. 16.
    Város
    minimália
    Üzenetek
    236
    Kedves Szabi

    Lime Rockon 14 pontot kaptam ez gondolom azt jelenti hogy ott voltam futamon kérlek nézz utána.

    Spában pedig ledobott az időmérő után ezt jeleztem is a fórumon kérlek nézz utána érdemes.

  7. #82
    Petrovai András Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 04. 12.
    Üzenetek
    393
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Idézet Eredetileg Bandybaa írta Hozzászólás megtekintése
    Tisztelt VB!
    Én ehhez az esethez kérnék egy részletesebb leírást, elemzést.
    Külön kiemelve a büntetés súlyosságát, illetve annak okát. (Persze, amikor időtök engedi )
    Köszönöm.
    Szia, erre emlékszem fejből, így tudok most is válaszolni.
    Belerohantál hátulról féktávon az előtted haladóba, aki így elsodorta az Ő előtte haladókat is, tömegbalesetet okoztál.

    A fórumon emlékszem azzal érveltél, hogy az előtted haladó irányt váltott, viszont a VB elemezte az Ő mozgását is: teljesen logikusan, várhatóan és követhetően balra tartott a kanyar irányába, mindezt igen kis mértékben és egyáltalán nem hirtelen tette. (A szabályzat csak a féktávon való hirtelen irányváltást tiltja). Te követtél el azzal hibát, hogy ezzel egyáltalán nem számoltál, és hogy annak ellenére hogy rengeteg hely állt még rendelkezésedre bal oldalt, nem húzódtál oda a manőverhez, sőt még ha mindketten tök egyenesen mentek még akkor is necces lett volna, hogy letöröd a tükrét (lemértük) és még előzési pozícióban sem voltál, sajnos minden ellened szól.

    Elsősorban ezen eset miatt emeltem ki a kezdő hsz-ben, hogy ha el akartok menni vki mellett, akkor ne 1 centi helyet akarjatok hagyni oldalt.
    Bírósághoz hasonlítottad az esetek elbírálását, ez viszont koncepciós pernek tűnik
    Vagy nem volt ügyvéd, vagy nem végezte a dolgát..
    Így most én megpróbálom.

    Nézzük először a tényeket: NEM rohantam bele HÁTULRÓL. Ez az alábbi videóban is tisztán látható, replay-en főleg. Ha "lemértétek", látni kellett volna.
    -
    http://www.youtube.com/watch?v=ts0KvFVgZzE

    -
    -
    Tisztán, egyértelműen látható, hogy a Honda változtat irányt, így nekem ütközik, kibillentve ezzel mindkettőnket. Majd a HONDA nekiütközik az előtte haladónak, EZUTÁN én is őneki. A többi dominó.
    "teljesen logikusan, várhatóan és követhetően balra tartott a kanyar irányába, mindezt
    igen kis mértékben és egyáltalán nem hirtelen tette. (A szabályzat csak a féktávon való
    hirtelen irányváltást tiltja)
    "
    Ha logikus lenne, mindenki(többen) ezt tenné, de nem teszik. Aki mégis, ott nincs senki mellette.
    Várhatóan: Igen, talán, bár ugyan így mehetett volna jobbra is, az ideális ív felé. (véleményem szerint az előtte haladóba nem akart belemenni, ezért mozdult bármerre is.)
    Követhetően: Mint az eset mutatja, nem követhetően!
    Kis mértékben: igen, viszont ennek jelentőség nincs.
    Nem hirtelen: lásd= követhetően.
    Nem, a szabályzat a "féktávon való veszélyes irányváltást" tiltja. (Érdemes elolvasni )
    Mi a veszélyes, ha nem az, ami tömegbalesetet okoz?

    Lehet, hibát követtem el azzal, hogy nem számítottam rá. Oké, nem vagyok elég ügyes, elég tapasztalt ehhez. Azonban ez nem büntetendő tétel, és a baleset sem emiatt következett be. Igen, lett volna még hely baloldalon, de egyrészt miért menjek arrébb? Hogy nehezebb dolgom legyen, másnak pedig könnyebb? Nem hiszem, hogy ez cél lehetne bármilyen versenyen. Ha letörtem volna a tükrét, lehetne büntetni, de ez ha.
    Előzési pozíció: Itt szó nem volt előzésről, így a pozíció is irreleváns. Azt ugye nem akarod kimondani, hogy egyenesben bármiféle pozició kell hozzá, hogy ne ütközzenek nekem?? Mellette vagyok bármilyen mértékben, tehát ha nekem jön, ő a hibás.
    A tanács megfontolandó, tényleg okosabb több helyet hagyni(ezzel persze kissebb hátrányba hozni önmagunkat), a jövőre nézve sokan meg fogjuk fogadni.
    ------
    Kiemelt kérdés volt a büntetés mértéke(függetlenül attól, ki hibázott), erről szerényen hallgattál Persze értem, ez minden esetnél más és más megfontolást igényel, nem állítható tökéletes párhuzamba két eset. A kettő hasonló jellege, viszont gyökeresen különböző büntetés miatt mégis felhoznék egy másikat, ezzel párhuzamba állítva:
    Spa,B.R1:"173', P15 - Szabó Roland - lökés: Figyelmeztetés"
    Ebben az eseten Roland megcsúszik, kipörgeti GYurit, ezzel engem is. Gyuri meg tudja fogni,és egy "szerencsés" újabb hátulról érkező lökés segítségéval a pozícióját is visszaszerzi.
    Én viszont megforgok, vissza a végére, plusz sérülés. Nem tudom hol kezdődik a tömegbaleset, lehet hogy két kárvallott még nem az, három pedig igen.
    Ellenpélda:
    LRM,W.R1:"117' P18 - Kiss Szabolcs - lökés: Figyelmeztetés" Ez esetben sérülés, pozíció vagy idővesztés nem történt, ráadásul szerintem az előzési pozíció is meg volt

    A célom ezzel az egésszel: egyrészt nem árt kitárgyalni az eseteket, múltkor is tanultunk valamit.(Irony is not) Másrészt szeretném levenni magamról a felelősséget, rossz érzés. Amikor hibázok, igyekszem elismerni, például ezért óvtam magamat ugyanezen futamon "forgalommal szemben" eset miatt. Nem akartam hogy elsikkadjon, Szilárd véleményem szerint nem óvott volna, bár ezt nem tudhatom.
    Nem célom a büntetések visszavonása, vagy másnak adatása se, letöltöttem, lezárva. (Bár az a két figyi leugorhatna róla )

    Úgyhogy várom a véleményeket mástól is, és persze a VB-től is.

  8. #83
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Szia a többi esetet most nem tudom megnézni, de a sajátodra igyekszem reagálni. És természetesen semmi gond nincs azzal, ha kulturáltan kibeszélünk egy ilyen esetet!

    A lökhárítód jobb első sarkával lökted meg az előtted lévő autó bal hátsó sarkát srégen/sréhen. Lehet vitatkozni a szóhasználattal, lehet méricskélni az X Y tengelyre ható erők arányát, de ez attól még lényegét tekintve hátulról való kilökésnek számít.

    Ügyvéded volt, de nagyon gyenge lábakon állt a védelem. Elemeztük az előtted haladó mozgását is, az ég világon semmilyen szabálytalan/váratlan/hirtelen mozdulatot nem követett el, sehol nincs leírva az a szabályzatban, hogy féktáv előtt, vagy féktávon tök egyenesen kell menni, erre kérlek a jövőben ne alapozz. Az elől haladót illeti meg a szabad ívválasztás joga, neked hátulról érkezőnek ezt kötelező jelleggel le kell követned, amíg a pályán van rendelkezésedre álló hely. Ha az elől haladó balra akar menni, de te nem mész balra és összeütköztök, akkor te ütköztél neki és nem ő beléd, persze ez alól kivételek az idióta, hirtelen, követhetetlen manőverek, de ez nagyon nem volt az, akár hogyan is nézzük. Szóval akkor jártál volna el helyesen, ha teljesen kihúzódsz balra alkalmazkodva az előtted haladók mozgásához.

    A büntetésed mértékét pedig azt befolyásolta, hogy 3 autó került a kavicsba az incidens miatt, melyben a VB álláspontja szerint egyedül te hibáztál, így ez tömegbaleset okozásnak bizonyul. Ezt a múltkor is írtam, de akkor ezek szerint nem voltam egyértelmű. 1 autó kilökése az URH + 0-1-2 Figyu. Több autó kilökése már halmozati büntetést.

    A többi párhuzamba hozott eseteket majd megnézem, de remélem azokon kívül sikerült minden kérdésre válaszolnom.
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 05. 30. 13:13.

  9. #84
    Petrovai András Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 04. 12.
    Üzenetek
    393
    Nem igazán

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A lökhárítód jobb első sarkával lökted meg az előtted lévő autó bal hátsó sarkát srégen/sréhen. Lehet vitatkozni a szóhasználattal, lehet méricskélni az X Y tengelyre ható erők arányát, de ez attól még lényegét tekintve hátulról való kilökésnek számít.
    Ezzel csak az a probléma, hogy ha én egyenesen megyek, ő pedig oldalra is, akkor ő jön nekem. Ezt nehéz lenne bármilyen fizikai törvénnyel cáfolni.

    Az előttem haladók mozgásához alkalmazkodtam, lévén mindannyian egyenesen mentünk, majd a négy közül egy(nem én ) hirtelen elindult oldalra, aka. elrántotta. Veszélyesé akkor vált, mikor ezt lekövetni nem tudtam, mivel mellette voltam. Tehát mégy egyszer: nem mögötte. Ebből adódóan képtelen lettem volna hátulról meglökni, mint ahogy nem is tettem.
    Ne keverd bele megint az ívválasztást, nem kapcsolódik ide(már csak azért sem mert ív sincs az esetben ).
    Ez úgy hangzik részedről, mintha az emlékezetes Schumacher-Barichello esetben /2010-Hungaroring, célegyenes/ a német teljesen jogosan szorította le játékostársát, egészen a vonal plusz egy autó határig(mellesleg jóval tovább szorította), és ha esetleg összeérnek, akkor a brazil a hibás..
    Örülnék ha valaki leszögezné: egyenesben nem mehetünk neki oldalról a másiknak.
    Utoljára módosította: Bandybaa; 2013. 05. 30. 13:19.

  10. #85
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Bandybaa írta Hozzászólás megtekintése
    Ezzel csak az a probléma, hogy ha én egyenesen megyek, ő pedig oldalra is, akkor ő jön nekem. Ezt nehéz lenne bármilyen fizikai törvénnyel cáfolni.

    Az előttem haladók mozgásához alkalmazkodtam, lévén mindannyian egyenesen mentünk, majd a négy közül egy(nem én ) hirtelen elindult oldalra, aka. elrántotta. Veszélyesé akkor vált, mikor ezt lekövetni nem tudtam, mivel mellette voltam. Tehát mégy egyszer: nem mögötte. Ebből adódóan képtelen lettem volna hátulról meglökni, mint ahogy nem is tettem.
    Ne keverd bele megint az ívválasztást, nem kapcsolódik ide(már csak azért sem mert ív sincs az esetben ).
    Szia, tudunk lovagolni a szavakon ha nagyon ragaszkodsz hozzá, akkor úgy fogalmazok, hogy igen Ő jött beléd, te meg csak egyenesen mentél.... de attól még a lényegen nem változtat, hogy Neked balra kell volna menned, lekövetve az előtted haladók mozgását, és nem arra alapozni, hogy mindenki tök egyenesen megy majd előtted.

    Ívet a pálya bármelyik pontján választhat magának az elől lévő, kanyarban, egyenesben egyaránt, és azzal hogy te bedugod vki mellé 10 cenitre a kocsid orrát, még nem tilthatod meg neki, hogy ne mozduljon el feléd. Az előrébb lévő autónak joga van balrább menni ...ha te ezzel egyáltalán nem kalkulálsz, nem hagysz biztonsági rést és nem húzódsz ki a pálya szélére (ha szükséges), akkor téged terhel a felelősség.

    Illetve ha nagyon lovagolni akarsz a szavakon, tekintve hogy átlós irányba lökted meg a másik autót, így sem az egyértelműen mellette, sem az egyértelműen mögötte kifejezés nem állná meg a helyét, hiszen a kocsidnak volt olyan pontja, ami "jobbrább" volt, mint az Ő kocsijának kasztnijának legbalodalibb pontja.


    Idézet Eredetileg Bandybaa írta Hozzászólás megtekintése
    Ez úgy hangzik részedről, mintha az emlékezetes Schumacher-Barichello esetben /2010-Hungaroring, célegyenes/ a német teljesen jogosan szorította le játékostársát, egészen a vonal plusz egy autó határig(mellesleg jóval tovább szorította), és ha esetleg összeérnek, akkor a brazil a hibás..
    Örülnék ha valaki leszögezné: egyenesben nem mehetünk neki oldalról a másiknak.
    HTCM bajnokságban nincs megtiltva a terelés, csak a leszorítás. Az előrébb haladó orientálhatja a pálya széle felé a mellette haladót, a VB akkor büntet ha ez vadállat módjára történik, vagy a pálya határán túl.
    A Schumacher-Barichello esetre fejből nem emlékeszem, így nem tudom, hogy mennyire üti meg a fenti kritériumokat.
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 05. 30. 15:14.

  11. #86
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.375
    Na ezért nem lennék VB, egyik replayen a Téged meszelnélek, de mikor a saját szemszögedből "kamerázol", ott már a Honda mozgása lereagálhatatlan...

  12. #87
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg zolibphc írta Hozzászólás megtekintése
    Na ezért nem lennék VB, egyik replayen a Téged meszelnélek, de mikor a saját szemszögedből "kamerázol", ott már a Honda mozgása lereagálhatatlan...
    Ezért nem szabad így kicentizni a vki mellé érkezést, az esetleges ív korrekciókkal kalkulálni kell, mert benne van a pakliban. Sajnos ebből adódóan volt több ilyen teljesen felesleges balesetünk is azon a futamon.


    (illetve Bandy tényleg kikockáztuk, kimértük... ha mindketten tök egyenesen mentek, akkor sem mertem volna odatenni az ujjam közétek, tényleg teljesen fölöslegesen nagy kockázatvállalás az ilyen)
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 05. 30. 15:41.

  13. #88
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.375
    Na igen, azt észrevettem elég sokan szeretnek get real módjára lökősön menni...

  14. #89
    György Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2012. 10. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    221
    versenybaleset

  15. #90
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Életkor
    44
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Az elől haladót illeti meg a szabad ívválasztás joga, neked hátulról érkezőnek ezt kötelező jelleggel le kell követned, amíg a pályán van rendelkezésedre álló hely.
    Mert ha már nincs helyed, onnantól kezdve az elől haladó hiába halad az ideális íven, akkor ő lesz a hibás, mert leszorítja a másikat!

  16. #91
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg Bandybaa írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Bele ú-tok.
    1. Mikor vagy a fehér honda mellett? Az első keréknek, a másik hátsójával (tengelyek) egy vonalban kell ehhez lennie.
    2. Ha te voltál hátul, belül, téged nem lökött meg senki (úgye te löktél meg másvalakit), akkor hol akartál befordulni a következő kanyarban? Ugyanúgy kisodródsz.

  17. #92
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Bandybaa írta Hozzászólás megtekintése
    A kettő hasonló jellege, viszont gyökeresen különböző büntetés miatt mégis felhoznék egy másikat, ezzel párhuzamba állítva:

    Spa,B.R1:"173', P15 - Szabó Roland - lökés: Figyelmeztetés"
    Ebben az eseten Roland megcsúszik, kipörgeti GYurit, ezzel engem is. Gyuri meg tudja fogni,és egy "szerencsés" újabb hátulról érkező lökés segítségéval a pozícióját is visszaszerzi.
    Én viszont megforgok, vissza a végére, plusz sérülés. Nem tudom hol kezdődik a tömegbaleset, lehet hogy két kárvallott még nem az, három pedig igen.
    Itt a tömegbaleset nem Roli indukálta, hanem tőle teljesen függetlenül alakult ki a kalamajka. Az előtted haladó autók belassultak, amit a mögöttük érkező mezőny nem reagált le jól, és több koccanás is bekövetkezett. Amikor a Roli által meglökött autó neked pattant, akkor te ettől függetlenül már jelentősen lelassulva keresztbe csúsztál a pályán, így nem gondoltuk, hogy Roli számlájára kéne írni az egész esetet, a te jelentős versenytempó alá lassulásodról nem Ő tehetett és erre nem is számíthatott.

    Ellenpélda:
    LRM,W.R1:"117' P18 - Kiss Szabolcs - lökés: Figyelmeztetés" Ez esetben sérülés, pozíció vagy idővesztés nem történt, ráadásul szerintem az előzési pozíció is meg volt
    Ott a lökés idejekor már nem voltam előzési pozícióban, illetve ha megnézed tudtam volna kicsit még jobbrább húzódni, volt ott még egy kis hely a pálya szélétől. Amúgy tényleg necces eset, tudom, hogy ez is elég kukacoskodó és kaphattam volna érte csak szóbeli figyut is, de amennyiben egy VB tag az elkövető, akkor kettő közül mindig a súlyosabb büntetést szoktuk kiosztani egymásnak, hogy még véletlenül se merülhessen fel a részlehajlás gyanúja.


    Megnéztem a Schumacher vs. Barichello esetet is, ott a leszorításért egyértelműen büntetést osztottunk volna, a terelés kapcsán meg azt hiszem sokat vitatkoztunk volna a VB gyűlésen, hogy az irányváltás dinamikája túl agresszív volt-e, vagy még elfogadható... végül a konszenzus után kihirdettük volna a döntést, ami a bagázs felének nem tetszett volna!
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 05. 30. 18:41.

  18. #93
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg gyorda írta Hozzászólás megtekintése
    Nos hát a bőven hazaérés az nem is igen volt meg, de olyan 9:20 körül azért idekeveredtem... Bocsi attól, aki miattam maradt le az A-ról, nem így terveztem
    Szia Dani, ezt nagyon kicentizted, ne haragudj de ezt így nem tudjuk elfogadni. Úgy lett volna korrekt, ha előre szólsz és emiatt át tudunk sorolunk "B"-re, hogy feleslegesen ne csússzon le senki se az "A" szerverről.

  19. #94
    Petrovai András Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 04. 12.
    Üzenetek
    393
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Itt a tömegbaleset nem Roli indukálta, hanem tőle teljesen függetlenül alakult ki a kalamajka. Az előtted haladó autók belassultak, amit a mögöttük érkező mezőny nem reagált le jól, és több koccanás is bekövetkezett. Amikor a Roli által meglökött autó neked pattant, akkor te ettől függetlenül már jelentősen lelassulva keresztbe csúsztál a pályán, így nem gondoltuk, hogy Roli számlájára kéne írni az egész esetet, a te jelentős versenytempó alá lassulásodról nem Ő tehetett és erre nem is számíthatott.
    Én nem azt írtam, hogy ő tehet mindenről. Azt írtam, hogy miatta forogtam meg, kerültem a mezőny végére. Ez egyértelmű, az "erre nem is számíthatott" részt pedig inkább figyelmen kívül hagynám, az előzőekben kifejtetted már, hogy ez nem számít



    --------------
    Kristóf: Gyakorlatilag erről beszélek. Pont itt a véleménykülönbség.
    Amit te írsz az az előzési pozíció. Amit én az a mellette. Egymás mellett, oldalnézetben fedésben vagy nem tudom már hogyan írjam. Tehát nem pozícióban(bármit is jelentsen) hanem mellette, így egyszerűen
    "2. Ha te voltál hátul, belül, téged nem lökött meg senki (úgye te löktél meg másvalakit), akkor hol akartál befordulni a következő kanyarban? Ugyanúgy kisodródsz. "
    Ezt nem tudom értelmezni. Nincs az esetben "belül" és kanyarról sincs szó, nem hogy következőről.

    Bazsy: Igazad van, de azért kérdeznék valamit. Mész valakivel szorosan egymás mellett egyenesben. Ő feléd kormányozza az autóját. Mit szólsz hozzá?

    Szabi: "Ívet a pálya bármelyik pontján választhat magának az elől lévő, kanyarban, egyenesben egyaránt, és azzal hogy te bedugod vki mellé 10 cenitre a kocsid orrát, még nem tilthatod meg neki, hogy ne mozduljon el feléd. Az előrébb lévő autónak joga van balrább menni"
    Nos szerintem nincs joga, és ezzel meg is érkeztünk a legfontosabb kérdéshez. Ha egyenesben valaki neki megy a mellette haldónak, az vajon mi? Terelés? Mettől meddig az, mikortól lökés? Talán ezt islehetne tisztázni egy "oktatófilmben".

  20. #95
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Bandybaa írta Hozzászólás megtekintése
    Én nem azt írtam, hogy ő tehet mindenről. Azt írtam, hogy miatta forogtam meg, kerültem a mezőny végére. Ez egyértelmű, az "erre nem is számíthatott" részt pedig inkább figyelmen kívül hagynám, az előzőekben kifejtetted már, hogy ez nem számít
    De számít, abban az esetben ha olyan rendkívüli esemény következik be, mint baleset, megcsúszás, vagy váratlan/indokolatlan jelentős belassulás. Ha valaki ilyen miatt esik rá hátulról vkire és látjuk rajta, hogy minden elkövet, hogy enyhítse a helyzetet, de már nincs rá ideje, akkor azt nem szoktuk büntetni. Természetesen, ha vki elől szabályosan helyezkedik, ívet vált, vagy az egész mezőny a tömeg miatt lassabban halad, az nem minősül rendkívüli eseménynek, ezekkel a hátul érkezőnek mindig kalkulálnia kell!

    Ebben az esetben mikor Roli elkezdte az akcióját, akkor még nem látszott, hogy te keresztben fogsz állni a pályán előtte, ami egy rendkívüli események minősül.


    Kristóf: Gyakorlatilag erről beszélek. Pont itt a véleménykülönbség.
    Amit te írsz az az előzési pozíció. Amit én az a mellette. Egymás mellett, oldalnézetben fedésben vagy nem tudom már hogyan írjam. Tehát nem pozícióban(bármit is jelentsen) hanem mellette, így egyszerűen
    Nem tudom tovább ragozni, amilyen pozícióban Te voltál, azt nem tekintjük úgy, hogy mellette voltál, korábban leírtam miért.

    Bazsy: Igazad van, de azért kérdeznék valamit. Mész valakivel szorosan egymás mellett egyenesben. Ő feléd kormányozza az autóját. Mit szólsz hozzá?
    Nem kell szólni hozzá semmit, hanem elve számítani rá, biztonsági rést hagyni és egyből fordítani a kormányt. (ha tényleg szorosan egymás mellett vagytok, akkor egyébként legfeljebb egy kis festék bánja, de nem voltál szorosa mellette, srégen mögötte voltál)

    Szabi: "Ívet a pálya bármelyik pontján választhat magának az elől lévő, kanyarban, egyenesben egyaránt, és azzal hogy te bedugod vki mellé 10 cenitre a kocsid orrát, még nem tilthatod meg neki, hogy ne mozduljon el feléd. Az előrébb lévő autónak joga van balrább menni"
    Nos szerintem nincs joga, és ezzel meg is érkeztünk a legfontosabb kérdéshez. Ha egyenesben valaki neki megy a mellette haldónak, az vajon mi? Terelés? Mettől meddig az, mikortól lökés? Talán ezt islehetne tisztázni egy "oktatófilmben".
    Ezen sokáig lehet vitatkozni, tekintve hogy ez egy elvi kérdés, és ebből adódóan nincs helyes, vagy helytelen válasz, csak egy fix álláspont, hogy adott liga milyen elveket követ. Itt a HTCM bajnokságban nincs megtiltva a terelés. A VB csak azt vizsgálja, hogy ennek milyen volt az intenzitása és ha a VB túl erőszakosnak találja, akkor terheli csak a felelősség a terelést elkövetőt. Erre nem hiszem, hogy lehet értelmes módon egzakt határokat belőni, a VB tagok együttes megítélésétől függ.

    Hozzá kell hogy tegyem, amit "ellened elkövettek", az az egyik legenyhébb és legvárhatóbb és logikusabb terelés volt, amit valaha láttam, vitatkozhatunk napestig, de óriási hibát követtél el azzal, hogy ezen manővered ennyire ki akartad centizni, teljesen indokolatlanul és fölöslegesen volt a részedről.
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 06. 05. 10:18.

  21. #96
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Életkor
    44
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg Bandybaa írta Hozzászólás megtekintése
    Bazsy: Igazad van, de azért kérdeznék valamit. Mész valakivel szorosan egymás mellett egyenesben. Ő feléd kormányozza az autóját. Mit szólsz hozzá?
    Ezt most nem tudom, hogy mire írtad, de ha a legutolsó hsz-mre, akkor azt nem másnak.
    Nekem volt egy szitum Misanoban, amivel a mai napig nem értek egyet, de így, hogy már nem versenyzek (itt) többet, nem is igazán érdekel.

  22. #97
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Életkor
    44
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nem kell szólni hozzá semmit, hanem elve számítani rá, biztonsági rést hagyni és egyből fordítani a kormányt.
    Nagyon vicceseket írsz!
    Ha jól értem, akkor számítani kell arra, hogy vki beesik melléd a féktávon, ezért ha a külső ívről fordulsz, akkor neked végig ott van a helyed, még az apex-nél is!

  23. #98
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388

  24. #99
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Pedig én az alkalmi etetői állásra jelentkeznék Már el is végeztem a tanfolyamot....
    Utoljára módosította: Yakamoto; 2013. 06. 05. 15:25.
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

Oldal: 4 / 4 ElsőElső 1 2 3 4

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •