Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (99 összesen)

Téma: HTCM6 - LimeRock & Spa Büntetések

  1. #51
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    ...meg belehet persze úgyis venni egy kanyart ahogy Jhon csinálta...
    Igaz mondtam, hogy nem akarok beleszólni, de azért ez így nem teljesen igaz!

    Amit néztem videót azon 6sec-nél ugyan azt a manővert hajtja végre Danival, mint Te annyi különbséggel, hogy nem adott Neki "akkorát", viszont Dani előtte volt és Ő láthatta Veled ellentétben!
    ...illetve azt is észrevettem, hogy a 4sec-nél már a Seat mintha érintkezne Dani kocsijával, amitől Dani már eleve elkezdi szűkebbre venni a kanyart, majd utána jössz csak Te!
    ...de ha már ennyire belemegyünk, Dani meg 3sec-nél balra szorítja az ott szabályosan közlekedő Seatot!

    Nem egyszerű eset ez a VB szemszögéből...

  2. #52
    György Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2012. 10. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    221
    Idézet Eredetileg Petryx írta Hozzászólás megtekintése
    Szabi tuti figyelmeztetést adott volna, oszt Norbi mehetett volna URH-zni Salzburgban!
    Meg is kapta, és most töltötte le!

  3. #53
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    60
    Üzenetek
    1.473
    A kólásszituhoz röviden annyit tennék hozzá, hogy:

    Az eset megítéléséből valahogy hiányzik a benzingőz. Mégis Cola mit tudott volna tenni? Hogy ha itt balra nyit 1 mm-t és áll a gázon közben, akkor a tetőn átesik a kerékvetőn és lehet hogy elszáll. Ha elveszi kicsit, akkor tud korrigálni, ebben az esetben viszont a tádé meg az utána jövő BMW is felökleli, mert erre nem számítanak és tömegbaleset. Tipikus versenyszituáció, amiben Dani a f@sz ízesebb végét kapta, de rutinosan megoldotta a szitut és a verseny veszteség nélkül folytatódhatott.
    A másik, hogy alapnak kéne lenni, hogy versenytársak közti esetbe nem szólunk bele, csak ha igénylik a felek. Ugyanis nem lehet tudni, van-e valami megegyezés a kényesebb helyzetekre közöttük és emiatt kívülről bebüntetni valakit, ami számukra nem is ügy, az kicsit necces, ráadásul a csapat vétlen tagja is bűnhődik, mert a csapatpontokban ilyenkor ugye bukó van.
    Utoljára módosította: prost; 2013. 05. 23. 19:34.

  4. #54
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Életkor
    53
    Üzenetek
    1.771
    Idézet Eredetileg WERES írta Hozzászólás megtekintése
    Legtöbb esetben az ellen irányulnak a röpködő kakik, aki kiírja a büntetési tételeket. Holott minden értelmes embernek tudnia kéne, hogy a BT nem egy ember, hanem min. 2-3
    ha figyelmesen elolvastad volna a kometed előtt a 2.hszt,akkor tisztába lennél vele hogy nem a Szabit vettem célba,a 4. ben már igen mivel kaptam választ a 2.ra,azt hogy adtam elő az már az én bunkóságom és baromságom hogy kiment a közösbe és nem priviben írtam meg neki a mondókámat,csak nyugtatás képen majd lefogom rendezni vele normálisan

    Majd ha legközelebb erre jársz a röpködő kakiaidat tartsd meg magadnak pls
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  5. #55
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Életkor
    53
    Üzenetek
    1.771
    annyira csak az időmet pazarolom az ugatásommal hogy már baromira nem érdekel az egész.


    na jó részemről zárhatod,majd idővel meg nyithatsz ha akarja a társaság valami olyan topicot ahol ezt a büntetéses rendszert át lehet beszélni és kifinomítani,nem nagy a gáz de kell rajta alakítani úgy gondolom hogy ezt nem csak én látom így

    thx a hsz-eket srácok
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  6. #56
    Böndör János Regisztrált morfie logója
    Csatlakozott
    2010. 01. 30.
    Város
    Budapest
    Életkor
    38
    Üzenetek
    19
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    1385' P9 - Böndör János - lökés: szóbeli figyelmeztetés
    Ezt az figyelmeztetést nem igazán értem. Én megyek Attila mellett belső íven féktávon ő a kanyar bejáraton a pálya egyik végéből irányt vált a másikra mintha ott se lennék megy az ideális íven. Elvileg ő észre se vette, hogy ott vagyok, így utólag kicsit értem már miért volt ez a manőver tőle. Én végig figyelek rá hol jön. Látom, hogy hirtelen közelít oldalról erre nagyobbat fékezek de a végén hozzá érek oldalról, mert már nem bírtam elkerülni. Ezért kapok egy figyelmeztetést. Nem értem mit kellett volna itt csinálnom? Látom, hogy ő mintha a ideális íven akarna menni, de hát ott vagyok mellette belül, akkor miért én kapok figyelmeztetést? Mert nem mentem ki a pálya bal szélére teljesen? Ha kimegyek bukom az egész kanyart.

    Kérlek segítsetek, hogy megértsem ezt az ítéletet!

  7. #57
    Veres Ákos Regisztrált
    Csatlakozott
    2009. 03. 13.
    Város
    Bp
    Életkor
    44
    Üzenetek
    271
    Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    ha figyelmesen elolvastad volna a kometed előtt a 2.hszt,akkor tisztába lennél vele hogy nem a Szabit vettem célba,a 4. ben már igen mivel kaptam választ a 2.ra,azt hogy adtam elő az már az én bunkóságom és baromságom hogy kiment a közösbe és nem priviben írtam meg neki a mondókámat,csak nyugtatás képen majd lefogom rendezni vele normálisan

    Majd ha legközelebb erre jársz a röpködő kakiaidat tartsd meg magadnak pls
    speciel nem rád céloztam, hanem úgy unblock mindenhol ez megy kb eszembe sem jutott kispécizni téged...
    bocs, hogy nem akartam neveket említeni
    Utoljára módosította: WERES; 2013. 05. 23. 21:34.

  8. #58
    Bakonyi Bence Regisztrált BreeZeRr logója
    Csatlakozott
    2013. 03. 14.
    Város
    Győr
    Életkor
    28
    Üzenetek
    169
    Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    Majd ha legközelebb erre jársz a röpködő kakiaidat tartsd meg magadnak pls


    Mekkora egy állat vagy!

  9. #59
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Életkor
    53
    Üzenetek
    1.771
    Idézet Eredetileg WERES írta Hozzászólás megtekintése
    speciel nem rád céloztam, hanem úgy unblock mindenhol ez megy kb eszembe sem jutott kispécizni téged...
    bocs, hogy nem akartam neveket említeni
    már nem akartam írni csak véletlen visszaléptem,hamár így alakult akkor aludj jól és nem láttál semmit se itt lejjebb abbol amit írtam
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  10. #60
    Veres Ákos Regisztrált
    Csatlakozott
    2009. 03. 13.
    Város
    Bp
    Életkor
    44
    Üzenetek
    271
    Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    már nem akartam írni csak véletlen visszaléptem,hamár így alakult akkor aludj jól és nem láttál semmit se itt lejjebb abbol amit írtam
    köszi, szép álmokat neked is

  11. #61
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Cola ürítsd a kukádat inkább Küldök bele sört....)
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  12. #62
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.375
    Abban van némi igazság, hogy mindenhol ez megy, viszont itt most parányi szó sincs szardobálásról, vagy hogy cukiság legyen, kakizásról, ez szerintem elolvasva az összes hsz-t tiszta! Csak feltételezem, valamelyest rám, yakára gondtál, gondolhattál, lévén mi voltunk a Terror Squad vsr-en, de azért a 2 szitu nem egy fajsúly, és ezt te is tudod, ismerve a hátteret, sőt te jobban ismered, te olvashattad szabadon, volt bejárásod oda. Arrafelé azért elég tragikomikus volt a helyzet szerintem ahhoz, hogy ne a múltból ítéljünk, indulat meg mindig van, tetszeni meg nem fog mindenkinek minden, oszt jónapot

  13. #63
    Veres Ákos Regisztrált
    Csatlakozott
    2009. 03. 13.
    Város
    Bp
    Életkor
    44
    Üzenetek
    271
    az már a múlté
    nem is rátok gondoltam, hanem hogy mindig van, aki fúj a BT döntéseire, esetleg kiröhögi. nemrég is volt ilyen szitu...az értelmes emberke meg viccesnek találta, az gondolom kevésbé, akit kirakott füvet nyírni...

    de ne tárgyaljuk túl, az egészet csak azért hoztam fel, hogy addig is levegőhöz/sörhöz juthasson Szabi no meg kissé megsajnáltam, hogy rázúdul minden
    Utoljára módosította: WERES; 2013. 05. 23. 22:50. Indoklás: kiegészítés

  14. #64
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.375
    Idézet Eredetileg WERES írta Hozzászólás megtekintése
    az már a múlté
    nem is rátok gondoltam, hanem hogy mindig van, aki fúj a BT döntéseire, esetleg kiröhögi. nemrég is volt ilyen szitu...az értelmes emberke meg viccesnek találta, az gondolom kevésbé, akit kirakott füvet nyírni...

    de ne tárgyaljuk túl, az egészet csak azért hoztam fel, hogy addig is levegőhöz/sörhöz juthasson Szabi no meg kissé megsajnáltam, hogy rázúdul minden
    Szabi bírja, ez a munkája, szerintem élvezi is, és tuti lepasszolná, ha nem zúdulna rá néha egy kis punch

  15. #65
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg morfie írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt az figyelmeztetést nem igazán értem. Én megyek Attila mellett belső íven féktávon ő a kanyar bejáraton a pálya egyik végéből irányt vált a másikra mintha ott se lennék megy az ideális íven. Elvileg ő észre se vette, hogy ott vagyok, így utólag kicsit értem már miért volt ez a manőver tőle. Én végig figyelek rá hol jön. Látom, hogy hirtelen közelít oldalról erre nagyobbat fékezek de a végén hozzá érek oldalról, mert már nem bírtam elkerülni. Ezért kapok egy figyelmeztetést. Nem értem mit kellett volna itt csinálnom? Látom, hogy ő mintha a ideális íven akarna menni, de hát ott vagyok mellette belül, akkor miért én kapok figyelmeztetést? Mert nem mentem ki a pálya bal szélére teljesen? Ha kimegyek bukom az egész kanyart.

    Kérlek segítsetek, hogy megértsem ezt az ítéletet!
    Szia.

    Ketten érkeztek be a kanyarba egymás mellett, Attila volt egyértelműen előrébb, tehát Ő a védekező, te pedig a támadó belülről. Attila balra fordul, (mivel a kanyar is balra megy), de ügyel, hogy megmaradjon neked az egy autónyi helyed belül. Te nem húzódsz elég szorosan balra, lenne elég helyed mégis megtámaszkodsz rajta. Attila mozgásában a VB szerint nem volt semmi hirtelen, váratlan, vagy logikátlan.

    Szigorúan szemellenzősen szabályzatkövetősen nézve , Ő szabályos volt, Te meg nem, de mivel különösebb következménye nem volt és Attilának sem lett belőle hátránya, ezért kaptál egy szóbelit.

  16. #66
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Huhh, látom szép termés volt az este... ki kéne találni vmi módszert, hogy legyen vmi íve ennek a beszélgetésnek és haladjunk is vele valamerre, csak most még túl álmos vagyok hozzá.


    Azt látom, hogy azzal a többség szimpatizál, hogy az apróbb dolgokkal nem kéne a VB-nek foglalkozni és hogy egyes esetekben nem kéne olyan szigorúan venni a szabályzatot... csak azt nem tudom még, hogy ezt hogy lehetne valóban korrekten (és konkrétan) kivitelezni és hogy lehetne "jól" meghúzni azokat a bizonyos határokat, ami a "még igent" és "már nemet" illeti. Felhívnám rá a figyelmet, hogy mindannyian mások vagyunk, mindenkinek más fér még bele és más már nem, van akit zavar, ha jogtalanul meggátolják egy szabályos előzési kísérletben és emiatt egy körrel később tud csak előzni, vki meg erre rá se hederít.. Tehát hogy mekkora békát kelljen tudni kötelező érvénnyel mindenkinek lenyelni, akivel szemben a nagykönyv szerint szabálytalankodnak?

    Ami biztos, hogy az ideális ív majd minden kanyar esetén a vonaltól vonalig... így értelem szerűen ha két autó szabályosan egymás mellett van, akkor onnantól fogva egyik sem tud ideális íven menni (ha szabályosan kölcsönösen hagynak egymásnak helyet), így mindkettő lassulni fog, ez benne van és ezt is meg kell tudni oldani a pálya vonalain belül.

    Illetve felvetettem pár elméleti kérdést, melyekkel a VB magán belül vívódik, ezekhez is várnék vmi építő jellegű hozzászólást...
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 05. 24. 07:01.

  17. #67
    Petrovai András Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 04. 12.
    Üzenetek
    393
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    136' P17 - Petrovai András - tömeges baleset okozása: Boxutca Áthajtás + 2 db Figyelmeztetés
    Tisztelt VB!
    Én ehhez az esethez kérnék egy részletesebb leírást, elemzést.
    Külön kiemelve a büntetés súlyosságát, illetve annak okát. (Persze, amikor időtök engedi )
    Köszönöm.

  18. #68
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Bandybaa írta Hozzászólás megtekintése
    Tisztelt VB!
    Én ehhez az esethez kérnék egy részletesebb leírást, elemzést.
    Külön kiemelve a büntetés súlyosságát, illetve annak okát. (Persze, amikor időtök engedi )
    Köszönöm.
    Szia, erre emlékszem fejből, így tudok most is válaszolni.
    Belerohantál hátulról féktávon az előtted haladóba, aki így elsodorta az Ő előtte haladókat is, tömegbalesetet okoztál.

    A fórumon emlékszem azzal érveltél, hogy az előtted haladó irányt váltott, viszont a VB elemezte az Ő mozgását is: teljesen logikusan, várhatóan és követhetően balra tartott a kanyar irányába, mindezt igen kis mértékben és egyáltalán nem hirtelen tette. (A szabályzat csak a féktávon való hirtelen irányváltást tiltja). Te követtél el azzal hibát, hogy ezzel egyáltalán nem számoltál, és hogy annak ellenére hogy rengeteg hely állt még rendelkezésedre bal oldalt, nem húzódtál oda a manőverhez, sőt még ha mindketten tök egyenesen mentek még akkor is necces lett volna, hogy letöröd a tükrét (lemértük) és még előzési pozícióban sem voltál, sajnos minden ellened szól.

    Elsősorban ezen eset miatt emeltem ki a kezdő hsz-ben, hogy ha el akartok menni vki mellett, akkor ne 1 centi helyet akarjatok hagyni oldalt.
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 05. 24. 09:04.

  19. #69
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    ...felhívnám rá a figyelmet, hogy mindannyian mások vagyunk, mindenkinek más fér még bele és más már nem, van akit zavar, ha jogtalanul meggátolják egy szabályos előzési kísérletben és emiatt egy körrel később tud csak előzni, vki meg erre rá se hederít..
    Ez pontosan így van, ezért nem kéne szerintem minden kis húzást vizsgálni, mert akit nem zavar azt felidegesíti, akit meg zavar az óvja meg. Azért ne felejtsük el, hogy ez túraautózás itt benne van egy kis kontakt. Szerintem azért valamilyen szinten be lehet zárni a kaput úgy, hogy azt ne nevezzük már leszorításnak mert annak úgy tényleg nincs értelme, hogy ha valaki beszúr melléd akármikor féktávon akkor fel kell adni a pozíciót és hagyni kb. hogy elmenjen. Persze ez kivan sarkítva. Cola-s esetéről meg annyit, hogy mit tudtak volna tenni? 3an elmentek az Eau Rouge-ba kocc nélkül azért az nem semmi, nekem inkább erre kelt fel a figyelmem nem arra hogy szabálytalan volt. Dani megpróbált előzni (bár szerintem Cola jobb pozícióba volt a kijárat miatt) és nem sikerült elvette ennyi törzént az én szemszögemből


  20. #70
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg sfakos írta Hozzászólás megtekintése
    Ez pontosan így van, ezért nem kéne szerintem minden kis húzást vizsgálni, mert akit nem zavar azt felidegesíti, akit meg zavar az óvja meg.
    Jó és első körben hogy döntsük el, hogy mi az amit magától megbüntethet a VB, és mi az amit csak külön óvásra? Aki óvna, az honnan tudja, hogy első körben ezt meg kell-e óvnia, vagy a VB amúgy is vizsgálná?

    Lehet mondani, hogy hát az apróbbakat ne, a nagyobbakat meg igen, de könyörgöm mi az apró és mi nagyobb, hol az egzakt határ?

    Ha például ott húzzuk meg határt, hogy pozíció vesztéssel, vagy jelentősebb tempó vesztéssel járó esetek, akkor ez a Cola/Dani ügy már egyértelműen benne van a merítésben. Ami pedig ez alatt van, azt amúgy is csak általában szóbelivel szoktuk büntetni, hacsak nem vmi bődületes ökörség történt.


    Szeretném jelezni, hogy ezekkel az általános kijelentéssekkel sajnos nem megyünk semmire, mert egy szabályzat, vagy folyamat korrekt működtetéséhez egzakt, konkrét, kézzel fogható, mérhető fogalmakra van szükség, amiket valahogy meg kéne tudunk határozni.
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 05. 24. 10:24.

  21. #71
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Jó és első körben hogy döntsük el, hogy mi az amit magától megbüntethet a VB, és mi az amit csak külön óvásra? Aki óvna, az honnan tudja, hogy első körben ezt meg kell-e óvnia, vagy a VB amúgy is vizsgálná?

    Lehet mondani, hogy hát az apróbbakat ne, a nagyobbakat meg igen, de könyörgöm mi az apró és mi nagyobb, hol az egzakt határ?

    Ha például ott húzzuk meg határt, hogy pozíció vesztéssel, vagy jelentősebb tempó vesztéssel járó esetek, akkor ez a Cola/Dani ügy már egyértelműen benne van a merítésben. Ami pedig ez alatt van, azt amúgy is csak szóbelivel szoktuk büntetni, hacsak nem vmi bődületes ökörség történt.


    Szeretném jelezni, hogy ezekkel az általános kijelentéssekkel sajnos nem megyünk semmire, mert egy szabályzat, vagy folyamat korrekt működtetéséhez egzakt, konkrét, kézzel fogható, mérhető fogalmakra van szükség.
    Egyetértek veled egyébként, hogy kell egy határ amitől büntetve lesznek az esetek. Az is egyértelmű, hogy nem lehet tökéletes rendszert kidolgozni mert mindennek van előnye, hátránya.
    Az egyik út az lenne, hogy csak az óvott esetek lennének vizsgálva, így tudná mindenki, hogy első körben is óvnia kell , de így meg ugye maradnának büntetlen hibák.
    Az "automatikus" ellenőrzésen nem tudom hogy lehetne javítani, talán megkérdezni a feleket is a büntetés előtt, hogy nekik hogy jött le az incidens, mert például lehet most Dani azt mondta volna hogy neki ez semmi nem volt. De ez meg ugye még időigényesebb..

    Összességében inkább csendbe maradok mert én se tudok jó megoldást


  22. #72
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330
    Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    persze nyílván ezt mondod mert ezt kell, meg ez így is van,csak amikor te kilököl valakit véletlen akkor miért lököd ki?nem gondolod hogy őt megilletné hogy előtted menjen?
    elég genny vagyok néha tudom,és van mit tanulni az esetekből de nem csak nekem
    Nem azért mondom mert ezt kell, ismerhetnél már annyira szerintem, ha meg kilökök valakit vagy meglököm és pozíciót veszít netán kiesik akkor elismerem ha én vagyok a hibás. Úgy gondolom hogy te is tisztába vagy vele ha valakit meglöksz hogy most te hibáztál vagy sem, ebben az esetben a sors fintora hogy pont a legnehezebb pályán kaptad .Szándékosságot nem is feltételezünk senki részéről kivéve ha az illető nem tagadja(HGTRM-be volt ilyen velem, nevet nem mondok szerintem tudod ki az) Nyilván másképp állunk a dologhoz, mivel te a bajnoki címért harcolsz és minden pont számít neked, én pedig elkörözgetek az A végén, B elején, így másképp esik a bünti.
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

  23. #73
    György Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2012. 10. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    221
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Szeretném jelezni, hogy ezekkel az általános kijelentéssekkel sajnos nem megyünk semmire, mert egy szabályzat, vagy folyamat korrekt működtetéséhez egzakt, konkrét, kézzel fogható, mérhető fogalmakra van szükség, amiket valahogy meg kéne tudunk határozni.
    na akkor egy konstruktív javaslat!
    Tennék egy kiegészítést a büntirendszerbe:
    3db szóbeli figyu = 1 figyu

    És akkor a határok:
    Szóbeli figyu:
    Addig amíg a sértett fél nem szenved nagyobb károsodást,
    vagy x mp-es visszaesést, (szektoridőket le lehet csekkolni, tehát akár mérhető is lenne, mondjuk x =5 mp, de ez csak hasraütés szerűség)
    vagy y pozícióvesztést.
    Szóval ide az összes kisebb szabálytalanság beleférne, leszorításos leterelés, kis koccanás, ameddig nem okoz a fentiekben leírtaknak megfelelő dolgot
    És esetleg mondjuk két futamra lenne (nyilván amin elindul az illető), és ha akkor jól viselkedett az emberke, akkor ez lenullázódik.

    Figyelmeztetés:
    3db szóbeli figy
    és mondjuk úgy ahogy eddig kivéve a amit a szóbeli figyben leírtam, tehát az annál súlyosabb dolgok.

    URH:
    3db figy
    hátulról történő megtorpedózás (ahogy pl Gyuribácsit kirakták a b-n), tömegbaleset okozása, de azért meg kell tudni különböztetni a versenybalesetet, mert nem minden tömegbaleset büntetendő (pl most macau A szerver 2. verseny rajtja utáni "buli", vagy ahogy én megpörögtem az első futamban, és hát nem sok esélyük volt kikerülni a srácoknak, pedig nyomtam az escet, amint tudtam...)

    BUÁ:
    Ahogy eddig, itt azért nem nagyon szokott kérdés lenni.

    Valami ilyesmire gondolsz Szabi? Szerintem, ha ezt a szóbeli figyelmeztetéses dolgot megfontoljátok, akkor máris kisebb lenne a felháborodás, ezt azért mindenki lenyeli, és nem is frusztráló annyira.
    Meg ami még fontos, hogy legyen versenybaleset ítélet is, mert ilyen elég ritkán van, valakit mindig kihoztok bűnösnek.

  24. #74
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg gyorda írta Hozzászólás megtekintése
    na akkor egy konstruktív javaslat!
    Tennék egy kiegészítést a büntirendszerbe:
    Na, köszi, ilyesmiket várok!

    Annyival egészíteném ki, hogy azért itt a HTCM-ben tizedekért folyik harc, tehát nemhogy 5 másodperc, de még 5 tizedmásodperc is igen súlyos hátrányt jelent, így én pár tizedben húznám meg ezt a határt. Mondjuk hogy ha meg már a szóbeliket is gyűjteni akarjuk, akkor az már nem "szóbeli", de ez már részletkérdés!

    URH-t jellemzően kilökésért adunk (illetve a pályára való szabálytalan visszatérésekre nagyon allergiásak vagyunk), a tömegbaleset okozás már BUÁ kategória.

    Ami a versenybaleset illeti most is osztottunk 9-et (és mindet ki se írtuk), szóval szeretném jelezni ismerjük a fogalmat, csak hát ha egyszer mindig van egy ludas...ugye!


    Egyébként jelentem összeállt a fejemben egy lehetséges koncepció, kicsit még érlelem magamban és rövidesen megnyitom a HTCM7 - Ötletelő topikot vele!

  25. #75
    György Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2012. 10. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    221
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Na, köszi, ilyesmiket várok!

    Annyival egészíteném ki, hogy azért itt a HTCM-ben tizedekért folyik harc, tehát nemhogy 5 másodperc, de még 5 tizedmásodperc is igen súlyos hátrányt jelent, így én pár tizedben húznám meg ezt a határt. Mondjuk hogy ha meg már a szóbeliket is gyűjteni akarjuk, akkor az már nem "szóbeli", de ez már részletkérdés!

    URH-t jellemzően kilökésért adunk (illetve a pályára való szabálytalan visszatérésekre nagyon allergiásak vagyunk), a tömegbaleset okozás már BUÁ kategória.

    Ami a versenybaleset illeti most is osztottunk 9-et (és mindet ki se írtuk), szóval szeretném jelezni ismerjük a fogalmat, csak hát ha egyszer mindig van egy ludas...ugye!


    Egyébként jelentem összeállt a fejemben egy lehetséges koncepció, kicsit még érlelem magamban és rövidesen megnyitom a HTCM7 - Ötletelő topikot vele!
    Persze értem, nem is vártam, hogy ezt így egy az egyben kontrolcékontrolvével belenyomod a versenyszabályzatba!
    Örülök, ha szögetütöttem a fejedbe
    (a szóbeli figyelmeztetés meg amúgy sem szóbeli volt eddig sem, mert leírtátok )

    A vb-nek külön felhasználónevet is fontoljátok meg, szerintem jó lenne!

Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •