Szavazás eredménye: Részt vennél-e a következő GT Legends bajnokságban?

Szavazók
57. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • Igen, mindenképpen ott a helyem!

    20 35,09%
  • Igen, tetszenek az új szabályok, ha kevesebb időt igényel a készülés, akkor jövök!

    5 8,77%
  • Kacérkodom a gondolattal...

    25 43,86%
  • Az új szabályok nem tetszenek, így nem szívesen jönnék

    1 1,75%
  • Nem érdekel a GTL

    5 8,77%
  • Szívesen jönnék, de egyéb okból nem tudok..

    1 1,75%
Oldal: 4 / 7 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 UtolsóUtolsó
Találatok: 76 - 100 (166 összesen)

Téma: HGTLM9 - Ötletelő!!

  1. #76
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    De minél később hagy ki futamot annál inkább nem kerül ki a top3-ból (ezért is van a 2 kötelező group 3-as futam, ha jól mondom ), tehát máris nem lehet taktikai elem.
    És szerintem nem is kell ezt túlbonyolítani, aki kihagy futamot az erősebbel jön míg be nem éri a top3-at akkor meg már ő is lassúval megy. Előnyt nem szerzett, hiszen csak fezárkózott, ráadásul nincs több eldobható futama, tehát ha beüt a gebasz akkor sanyi az idényének... Szóval veszélyes ez a kihagyás dolog.
    És miután beérte a top3-at már neki se lesznek olyan jó eredményei. Így védve van az ember mert egy kihagyás után is fel tud zárkózni, tehát csak szorosabb a mezőny. Viszont ahogy írtam ha még egy balhés futama adódik akkor már mindegy neki... Ezért nem feltétlen éri meg taktikai okból kihagyni, mert visszaüthet. Nem is vállalta be ezt még tudatosan senki.
    Ez amit írtál sokkal inkább igaz volt a kreditrendszeres szabályban. Ott játszadoztunk ugyan ezzel, de azért ott sem volt egyértelmű előny a kihagyási taktikázás.
    Ez viszont tökéletesen igaz. Egyetértek. Én sem taktikáztam, így alakult.

  2. #77
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Miért vesztek el a részletekben? (nem személyeskedésnek szántam ezt az ötletet)

    A javaslat a lényeg, ami nem túl bonyolult:
    A legrosszabb eredményt levonva kell nézni a ponttáblázatot a csoportok besorolásához! Ennél korrektebb nem lehet!

  3. #78
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Miért vesztek el a részletekben? (nem személyeskedésnek szántam ezt az ötletet)

    A javaslat a lényeg, ami nem túl bonyolult:
    A legrosszabb eredményt levonva kell nézni a ponttáblázatot a csoportok besorolásához! Ennél korrektebb nem lehet!
    Nem vettük személyeskedésnek, csak közben mi is hangosan gondolkodunk, ötletelünk, reagálunk..

    Ezt még át kell gondolni, hogy a javaslatodban van-e vmi más buktató, illetve hogy mennyire valós ez a probléma az egész szezonra vetítve. Asszem kell csinálnom megint egy Excel-t!
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 11. 23. 20:46.

  4. #79
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Miért vesztek el a részletekben? (nem személyeskedésnek szántam ezt az ötletet)

    A javaslat a lényeg, ami nem túl bonyolult:
    A legrosszabb eredményt levonva kell nézni a ponttáblázatot a csoportok besorolásához! Ennél korrektebb nem lehet!
    Nem vettem annak Taky. Tényleg.

    Csak pont én voltam így, és tökéletesen jó példának tartottam magamat.

    Szabi gyárt egy táblát.

    Szerintem a 3. futamra max egy visszasorolás orvosolná a felvetésed. Jobban nem szankcionálnám (én), mert az is tök igaz amit Nibi említett.

  5. #80
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Takyé korrektnek tűnik. Idáig is az volt csak ő becsukta a kaput is. Sőt! Ezt én is értettem.. innentől túl nagy gond nem lehet..
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  6. #81
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Csak pont én voltam így, és tökéletesen jó példának tartottam magamat.
    Ha már felhoztad magad példának:

    Az első két Kupás verseny után az Én javaslatom szerint ment volna a csoportba sorolás, akkor Te nem lehettél volna a 3. csoportban, mivel a legrosszabb pontot levonva is a 9. helyen lettél volna. Így nem használhattad volna a Cortinát a 3. versenyen!
    A 4. versenyre pedig már a pontlevonás után az 1-es csoportba kellett volna kerülnöd és nem jöhettél volna a Falcon-al!

    Gondold át megint a dolgot, mert Nibi se érti akkor igazán:

    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    De minél később hagy ki futamot annál inkább nem kerül ki a top3-ból (ezért is van a 2 kötelező group 3-as futam, ha jól mondom ), tehát máris nem lehet taktikai elem.
    És szerintem nem is kell ezt túlbonyolítani, aki kihagy futamot az erősebbel jön míg be nem éri a top3-at akkor meg már ő is lassúval megy. Előnyt nem szerzett, hiszen csak fezárkózott, ráadásul nincs több eldobható futama, tehát ha beüt a gebasz akkor sanyi az idényének... Szóval veszélyes ez a kihagyás dolog.
    És miután beérte a top3-at már neki se lesznek olyan jó eredményei. Így védve van az ember mert egy kihagyás után is fel tud zárkózni, tehát csak szorosabb a mezőny. Viszont ahogy írtam ha még egy balhés futama adódik akkor már mindegy neki... Ezért nem feltétlen éri meg taktikai okból kihagyni, mert visszaüthet. Nem is vállalta be ezt még tudatosan senki.
    Ez amit írtál sokkal inkább igaz volt a kreditrendszeres szabályban. Ott játszadoztunk ugyan ezzel, de azért ott sem volt egyértelmű előny a kihagyási taktikázás.
    Ha megnézzük a jelenlegi állást a legrosszabb pontokat levonva, akkor Nibi Te csak 8,5 ponttal vezeted a bajnokságot Cola előtt (aki a 3. versenyen a 12. körben kénytelen volt feladni a versenyt és nem szerzett pontot) és 14,5 pontal Joe előtt, aki kihagyott egy futamot, míg Te az összes futamon pontszerző helyen zártad!
    Cola kétszer tudott P912-vel(2-es csoport) indulni, míg Joe Cortinával(3-as csoport) és Falconnal(2-es csoport) is tudott jönni, míg Te csak TR4-el és Mustangal(1-es csoport) futottad a versenyeidet!

    Na most ehhez képest vizsgáljuk meg a soron következő olyan versenyzőt, aki mindegyik futamon pontszerző helyen végzett:
    Szabinak a legrosszabb eredményét levonva 279,5 pontja van jelenleg. Azaz, Colától (54,5 pont) és Joe-tól (48,5 pont) lemaradásban van annak ellenére, hogy mindig szerzett pontot és csak 1 alkalommal tudott használni 2-es csoportba tartozó autót!
    A Hendikep rendszert szerintem nem erre a felzárkózásra találták ki, hanem a pilóták közötti különbségeket kellene közelebb hoznia.

    Arra az esetre, ha valaki bármilyen okból nem tudna indulni egy futamon(vagy egy futamon nincs szerencséje és balul üt ki), ott van a lehetőség, hogy csak 10-ből 9 fordulót vesznek figyelembe.

    Összefoglalva: Ha a javaslatom szerint ment volna a csoportba sorolás, jóval igazságosabb eredmény mutatkozna azokkal szemben, akik folyamatosan pontszerző helyen végeztek!


    Mivel nevesítések voltak a példákba szeretném előre leszögezni, hogy nem személyeskedések miatt írtam és minden tiszteletem az eredményeik elérésében!

  7. #82
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    És szerintem nem is kell ezt túlbonyolítani, ...

    Még annyit hozzáteszek, hogy nem látom Nibi annyira bonyolult dolognak azt, hogy a csoportba sorolásnál a táblázatban szereplő pontokból kivonják a legrosszabb eredmény pontjait és az alapján lehessen menni!

  8. #83
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Még annyit hozzáteszek, hogy nem látom Nibi annyira bonyolult dolognak azt, hogy a csoportba sorolásnál a táblázatban szereplő pontokból kivonják a legrosszabb eredmény pontjait és az alapján lehessen menni!
    Hmm-hmm... nem csináltam még Excelt, csak végigondolva azért ez sem ad azért teljesen korrekt képet, mert egyrészt a szezon elején még nem tudjuk ugye kinek melyik lesz majd a legrosszabb eredménye és azon versenyzők között, aki minden futamot pontot szereztek egy fals erősorrend fog felállni az addigi "legrosszabb" eredmények levonása után, tehát ott sem lesz 100%-os dolog, különösen az első pár futamon fogja majd nagyon megkavarni a dolgokat. Tehát míg a javaslatod a hiányzó versenyzők kezelését megoldja, de a rendszeresen jelenlévők között meg sajnos torzulásokat eredményez.

    Másik lehetséges út a futamot kihagyók visszafogására a kategória korlátozások szofisztikálása, tehát hogy nem azt mondjuk hogy két futamig "max Group3", hanem hogy két futamig "-1 Group", vagy hasonló.

    Erre a legjobb példa Joe, aki kihagyta a második futamot, de az elsőn olyan jól ment, hogy elve csak a Group3-ból választhatott a harmadikon, így Őt nem érte hátrányként a korlátozás. Ha "-1 Group" lett volna "max Group3" helyett, akkor most mögöttünk lenne a bajnokságba. Persze ehhez az is hozzátartozik, hogy egyrészt Ő többet már nem hiányozhat (mi meg igen), illetve hogy így mi jobb autóval mehetünk, mint Ő... szóval hosszú távon nézve azt gondolom, hogy a bajnokság végére normalizálódni fog az ebből szerzett pont előnye.
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 11. 24. 15:26.

  9. #84
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    ...azon versenyzők között, aki minden futamot pontot szereztek egy fals erősorrend fog felállni az addigi "legrosszabb" eredmények levonása után...
    Hát ezt kajak nem értem, mire gondolsz! Miért lesz Fals?

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    ...végigondolva azért ez sem ad azért teljesen korrekt képet, mert egyrészt a szezon elején még nem tudjuk ugye kinek melyik lesz majd a legrosszabb eredménye...
    ...de ez egy folyamat és mindig az adott időszak szerinti erősorrend! Nem utólagos, vagy előre megálmodott, hanem az aktuális erőt mutatná!
    Nem adna hendikep kocsit valakinek azért, mert nem jelent meg, vagy eredménytelenül zárt volna egy versenyt!

    Bakker, most komolyan az Én verzióm a legbonyolultabb, a legtöbb buktatóval járó és a leginkább fals eredményt mutató?
    Most komolyan kisebbségi érzésem van, hogy nem látok mélyebbre ebben a témában!

    Próbálj arra koncentrálni, hogy a hendikep miért van...utána meg arra, hogy miért csak a 9 legjobb eredmény számít! A kettő most összemosódik, az Én verzióm szerint meg nem!

  10. #85
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Hát ezt kajak nem értem, mire gondolsz! Miért lesz Fals?

    ...de ez egy folyamat és mindig az adott időszak szerinti erősorrend! Nem utólagos, vagy előre megálmodott, hanem az aktuális erőt mutatná!
    Mert ha van 3 futam, amin részt veszel te is meg én is, akkor ha mindhárom eredményt nézzük, akkor lehet hogy neked lesz több pontod, ha meg a 2 legjobbat, akkor lehet hogy nekem.... tehát megbolygatja az aktuális állást olyanok között, akik között nem kéne, csak azért, hogy kezelje a hiányzók problémáját. A hiányzókat meg lehet olyan módszerrel is kezelni, ami nem keveri meg a nem hiányzók közötti viszonyokat.
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 11. 24. 16:10.

  11. #86
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    harmadoljátok el a szezont. 12 pálya minden 3. futam után egy + group, amiben egy "minuszolt " verseny alapján szerepelnek az emberek. A számok és arányok csak hasra ütés szerűen íródtak,de elv sztem jó lenne.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  12. #87
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom mi az igazán jó megoldás erre, de a megnövekedett létszám miatt az most nem adja ki azt a mértéket, mint az elmúlt években egy kisebb létszámnál. Talán valami olyan kellene, ami kevés és sok résztvevőnél is jól érvényesül. Ezt már rátok bízom.
    White, veled (most már ) csak abban nem értek egyet, hogy az egyes versenyzők büntetéseinek hatásait egymással össze lehetne mérni. Ez szerintem csak is egyedül abban az esetben lenne korrekt, ha két versenyző amúgy is pariban van egymással a futamokon... de amúgy minden más esetben azt kell vizsgálni, hogy adott versenyzőre hogy hat az egyik fajta büntetés és ahhoz képest az ő helyzetében, hogy hat rá a másik fajta büntetés és ezek egymáshoz képesti arányai megfelelnek-e? Mindenesetre a téma valóban nem egyszerű.

    Ami sajnos tény, hogy egy ekkora mezőnyben az URH valóban problémás, mert a gyorsabb pilótákat sokkal jobban bünteti és ilyen formán mindig aránytalan lesz a súlya.
    A BUÁ az jó, mert az fix X másodperces büntetés mindenkinek, az viszont (a legtöbb esetben) túl erős arra, hogy leváltsuk vele az URH-t.
    A kategória visszasorolás is jó ilyen szempontból, csak van akit nem lehetne eléggé visszasorolni.


    Ájjhh, hogy mindig beletenyereltek valamibe!
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 11. 25. 03:41.

  13. #88
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    White, veled (most már ) csak abban nem értek egyet, hogy az egyes versenyzők büntetéseinek hatásait egymással össze lehetne mérni. Ez szerintem csak is egyedül abban az esetben lenne korrekt, ha két versenyző amúgy is pariban van egymással a futamokon... de amúgy minden más esetben azt kell vizsgálni, hogy adott versenyzőre hogy hat az egyik fajta büntetés és ahhoz képest az ő helyzetében, hogy hat rá a másik fajta büntetés és ezek egymáshoz képesti arányai megfelelnek-e? Mindenesetre a téma valóban nem egyszerű.

    Ami sajnos tény, hogy egy ekkora mezőnyben az URH valóban problémás, mert a gyorsabb pilótákat sokkal jobban bünteti és ilyen formán mindig aránytalan lesz a súlya.
    A BUÁ az jó, mert az fix X másodperces büntetés mindenkinek, az viszont (a legtöbb esetben) túl erős arra, hogy leváltsuk vele az URH-t.
    A kategória visszasorolás is jó ilyen szempontból, csak van akit nem lehetne eléggé visszasorolni.


    Ájjhh, hogy mindig beletenyereltek valamibe!
    Nehéz olyan büntetést találni, ami az elsőkre ugyanúgy hat, mint a hátsókra, de ez eddig is így volt, és akkor is, amikor ki lettek találva a büntetési tételek. Nem tudom, hogy eddig észrevételezte-e ezt valamelyik top pilóta, vagy mindenki elfogadta azt ami van. Igazából most nem is ezen volt a hangsúly, hanem a 2 URH átváltása BUÁ-ra és azok közötti büntetés értékének a viszonyáról.
    De ha gondoljátok, akkor megreformálhatjátok a büntetéseket az emberi tényezők figyelembe vételével is, én azt is támogatnám.

  14. #89
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Nehéz olyan büntetést találni, ami az elsőkre ugyanúgy hat, mint a hátsókra, de ez eddig is így volt, és akkor is, amikor ki lettek találva a büntetési tételek. Nem tudom, hogy eddig észrevételezte-e ezt valamelyik top pilóta, vagy mindenki elfogadta azt ami van. Igazából most nem is ezen volt a hangsúly, hanem a 2 URH átváltása BUÁ-ra és azok közötti büntetés értékének a viszonyáról.
    De ha gondoljátok, akkor megreformálhatjátok a büntetéseket az emberi tényezők figyelembe vételével is, én azt is támogatnám.

    Szerintem azt megvalósítani, hogy tökéletesen ugyan úgy hasson mindenkire nem lehet. Soha nem észrevételezte ezt idáig senki.

    Átfogjuk beszélni ezt az átváltást.

    Szerintem egyébként az a legegyszerűbb, hogy ha igazságtalannak érzitek (szerintem nem az), a 2 URH marad 2 URH (nincs beváltás) és ha szezon vég van pontlevonás oszt kész. De majd ezt megvitatjuk ez csak az én véleményem.

    Most, hogy Szabi bevállalta az URH-t és a BUA-t is, nagyjából lehet majd látni hová jön vissza. DE!!! ez sem lesz teljesen összevethető, mert más a pálya (más a boxutca hossza is), az indulok létszáma is változhat, stb.

  15. #90
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem egyébként az a legegyszerűbb, hogy ha igazságtalannak érzitek (szerintem nem az), a 2 URH marad 2 URH (nincs beváltás) és ha szezon vég van pontlevonás oszt kész. De majd ezt megvitatjuk ez csak az én véleményem.
    Na végre, erről beszélek...

    Most, hogy Szabi bevállalta az URH-t és a BUA-t is
    De nem kell bevállalnia... legyen csak az 2 db URH... Szerintetek azzal úgyis jobban jár, mint az egy BUÁ-val, nem?

  16. #91
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Mert ha van 3 futam, amin részt veszel te is meg én is, akkor ha mindhárom eredményt nézzük, akkor lehet hogy neked lesz több pontod, ha meg a 2 legjobbat, akkor lehet hogy nekem.... tehát megbolygatja az aktuális állást olyanok között, akik között nem kéne, csak azért, hogy kezelje a hiányzók problémáját. A hiányzókat meg lehet olyan módszerrel is kezelni, ami nem keveri meg a nem hiányzók közötti viszonyokat.
    Ha már mindegyik verzió rossz (az Én ötletem és a mostani gyakorlat), akkor véleményed szerint melyik torzabb a kettő közül? Melyiknél fordulhat elő előbb az, hogy a ponttáblázat miatt "nem megfelelő" kategóriába kerül valaki?

  17. #92
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Na végre, erről beszélek...

    ...
    De TT... ezt már leírtam anno mikor Norbi felvetette a múlt héten. Javaslat volt részemről. Azt is leírtam, hogy meg fogjuk beszélni.

    Szabi azért csinál egy BUA-t és URH-t hogy lássuk mi az eredménye azaz azért vállalta be, hogy kipróbálja. 30 feletti létszámmal GTL liga nem volt az elmúlt években.

    A szabályokkal eddig senkinek nem volt problémája és jelenleg is úgy érzem, hogy mind a vágások téma, mind ez, nudli.

    Annyit azért megjegyzek, hogy a GTL közösségben Te nem indultál mióta én az eszem tudom. Azaz itt nálunk kezdő vagy, nem ismered a "szokásokat". Mondhatod, hogy nem szokás alapján szeretnél versenyezni, meg mondhatja más is, de mutassatok nekem egyetlen olyan dolgot az életben ahol nincsenek ökölszabályok... tehát próbálj meg kicsit beilleszkedni és pár versenyt végig csinálni, vagy szezont (bár nem hiszem hogy túl sok lesz még).

    És ez nem csak erre a területre vonatkozik.

    És Téged is kérlek, sőt mint szervező illene tudnod, hogy a másikkal való kommunikációt kulturáltan kell megtenni. Amit, ahogy Szabinak írtál nem elfogadható főleg abban a szellemben, hogy kiemelt tagja vagy a GTR-Masters közösségének. Ehhez a Csoporthoz és a GTL ligához ez méltatlan.

    És most tegyünk erre pontot, majd Szabi kipróbálja és okosabbak leszünk.

  18. #93
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Ha már mindegyik verzió rossz (az Én ötletem és a mostani gyakorlat), akkor véleményed szerint melyik torzabb a kettő közül? Melyiknél fordulhat elő előbb az, hogy a ponttáblázat miatt "nem megfelelő" kategóriába kerül valaki?
    Nem tudom Taky és kérlek szépen félre ne érts, örülök, hogy írtál és nem tartom rossznak az ötleted! Én is gondoltam erre a verzióra is, mikor megírtam a szabályt, és elsősorban azért vetettem el, mert egyrészt ez sem 100%-an jó megoldás, másrészt a bajnoki táblán kívül kéne egy plusz táblát is karban tartani, ami egyrészt nekünk is plusz meló, másrészt a versenyzőknek is plusz csavar és látva, hogy még így is vannak olyanok, akik nem tudják melyik autóval jöhetnek a futamokra, nem akartam még jobban bonyolítani a rendszert. Ugyan ez az oka, hogy bent maradt ez a kis kapu, amivel most Joe (nem szándékosan) élni tudott, tudatos döntés volt a részemről, hogy ez is benne lehet a pakliban, de inkább ez, minthogy még egy sorral, vagy mondattal is bonyolultabb legyen az autóválasztásra vonatkozó szövegrész. Szeretném ismét megjegyezni, hogy még is így volt olyan, aki nem tudta milyen autóval jöhet, tehát ezek szerint a mostani szövegezés is még túl kacifántos egyeseknek. Elnézést kérek mindenkitől, de ez az elmúlt X év tapasztalta, hogy nem elég mindenre kiterjedő/korrekt/logikus szabályokat alkotni, ha azt nem lehet két egyszerű tőmondatban leírni, akkor fabatkát se ér az egész...

    Szóval minden további a fenti problémát kezelő regulát az egyszerűség oltárán tudatosan feláldoztam (jöhet a tojás a képembe ) és úgy voltam vele, hogy meglátjuk, hogy az egész szezonra nézve ezek a dolgok hogyan egyenlítik majd ki egymást és a szezon végén a valós tapasztaltok fényében majd módosítunk a szabályokon, ha szükséges. Egyelőre ezt még nem tudom megítélni, hogy szükséges-e, tekintve, hogy jelenleg Joe megy Group1-ben helyettünk (hál égnek! ), valamint mivel a mostani futam pótlására várhatóan nem fog tudni jönni, így be is szopta a helyzeti előnyt 2 db kimaradt futammal. Szóval ezt a kérdést én majd szezon végén szeretném elővenni, kielemezni az adatokat és aztán levonni a következtetések. Neked is azt javaslom, hogy várjuk még meg, mi sül ki belőle.
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 11. 25. 19:25.

  19. #94
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    ... tekintve, hogy jelenleg Joe megy Group1-ben helyettünk (hál égnek! ), valamint mivel a mostani futam pótlására várhatóan nem fog tudni jönni, így be is szopta a helyzeti előnyt 2 db kimaradt futammal. ...

    Nem hogy januárban rendeznénk meg újból.

  20. #95
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Neked is azt javaslom, hogy várjuk még meg, mi sül ki belőle.
    Rendben, korrekt!

    De ha már az elején ezzel kezded, nem próbálom megmagyarázni azt, amit már Te is tudtál!

  21. #96
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Rendben, korrekt!

    De ha már az elején ezzel kezded, nem próbálom megmagyarázni azt, amit már Te is tudtál!
    Hát lényegében én ezzel kezdtem , csak most már igyekszem minél tömörebben, rövidebben lezavarni a dolgokat, mert aránytalanul túl sok időmet visz el a fórumozás és pórbálom ezt visszaszorítani..

  22. #97
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    nekem jobban tetszett a credites rendszer mert ott a taktikának nagy szerepe van,és ugye ha azt vesszük hogy ha akartam nyerni futamot kicsit a pont táblázaton erősödni akkor költöttem annyit amivel volt esélyem esetleg nyerni futamot,itt csak a cupok vannak ahol ha összejön 1 jó futam akkor sikerülhet nyerni más egyéb esetben csak a dobogó környéke alja elérhető de ez is csak nagy mákkal,sovány a kocsiválasztás gyakorlatilag ez aggaszt inkábbmeg hát ugye aki később csatlakozik és elég gyors az elég sok futamon fog elhozni azoktól akik már az eleje óta ott vannak a group 1-2-3-ban,mer ugye addig nem lép feljebb amíg a ponttáblázatban úgy áll,de hát én nem szólok semmit már 3 futamot tudtam nyerni ott vagyok elől a bajnokságban,még
    Erre a dologra számítottam, hogy az új rendszer különösen az Top3-at fogja majd érzékenyen érinteni, már abból a szempontból, hogy jelentősen behatárolódik az autóválasztás lehetőségük, másrészt hogy annak ellenére hogy vezetik a bajnokságot, jóval kevesebbszer adódik majd meg a győzelem lehetősége és hogy mindez esetleg majd frusztráló is lehet majd a számukra. Ha ez eddigi 6 futamot nézzük, eddig 4 különböző autóval indultál, Nibi is 4-gyel, én 5-tel, tehát ez a része eddig talán még nem is olyan szörnyű, és ha a következő futamokon majd jobban megéri a V8-at is választani, akkor az talán kellő változatosságot jelent majd. Illetve lesz még egy Ferraris futam is, ott nyerhetsz is! (bár ezt majd Nibivel beszéld meg )

    Mint tudjátok ez most egy kísérleti szezon és annak érdekében, hogy jelentősen nagyobb legyen a mezőny (ez bejött ) és szorosabbak legyenek a csaták (ez is )... szóval ezekért cserébe pár dolgot tudatosan be kellett áldoznunk a koncepció megalkotása során és csak remélni tudom, hogy ez jó deal volt. Én eddig úgy érzem, hogy igen... de persze a Tavaszi Szezon indulása előtt itt ebben a topikban közösen kiértékeljük majd a dolgokat, amin lehet majd javítunk és amiről kell, majd szavazást is tartunk!
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 11. 30. 18:08.

  23. #98
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Erre a dologra számítottam, hogy az új rendszer különösen az Top3-at fogja majd érzékenyen érinteni, már abból a szempontból, hogy jelentősen behatárolódik az autóválasztás lehetőségük, másrészt hogy annak ellenére hogy vezetik a bajnokságot, jóval kevesebbszer adódik majd meg a győzelem lehetősége és hogy mindez esetleg majd frusztráló is lehet majd a számukra. Ha ez eddigi 6 futamot nézzük, eddig 4 különböző autóval indultál, Nibi is 4-gyel, én 5-tel, tehát ez a része eddig talán még nem is olyan szörnyű, és ha a következő futamokon majd jobban megéri a V8-at is választani, akkor az talán kellő változatosságot jelent majd. Illetve lesz még egy Ferraris futam is, ott nyerhetsz is! (bár ezt majd Nibivel beszéld meg )

    Mint tudjátok ez most egy kísérleti szezon és annak érdekében, hogy jelentősen nagyobb legyen a mezőny (ez bejött ) és szorosabbak legyenek a csaták (ez is )... szóval ezekért cserébe pár dolgot tudatosan be kellett áldoznunk a koncepció megalkotása során és csak remélni tudom, hogy ez jó deal volt. Én eddig úgy érzem, hogy igen... de persze a Tavaszi Szezon indulása előtt itt ebben a topikban közösen kiértékeljük majd a dolgokat, amin lehet majd javítunk és amiről kell, majd szavazást is tartunk!
    ..mondjuk a mezőny a wtcc miatt lett nagyobb,mert onnan ide is jöttek. Nekem és szerintem több kezdőnek első blikkre tök mindegy mivel mentünk. De aztán ez a rendszer szerintem segít minket.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  24. #99
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    ..mondjuk a mezőny a wtcc miatt lett nagyobb,mert onnan ide is jöttek. Nekem és szerintem több kezdőnek első blikkre tök mindegy mivel mentünk. De aztán ez a rendszer szerintem segít minket.
    Eddig is volt WTCC... viszont a két bajnokság nem volt összehangolva, illetve a korábbi rendszer jóval komplikáltabb volt, nehezebb volt nulláról belekezdeni...

  25. #100
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Életkor
    53
    Üzenetek
    1.771
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Erre a dologra számítottam, hogy az új rendszer különösen az Top3-at fogja majd érzékenyen érinteni, már abból a szempontból, hogy jelentősen behatárolódik az autóválasztás lehetőségük, másrészt hogy annak ellenére hogy vezetik a bajnokságot, jóval kevesebbszer adódik majd meg a győzelem lehetősége és hogy mindez esetleg majd frusztráló is lehet majd a számukra. Ha ez eddigi 6 futamot nézzük, eddig 4 különböző autóval indultál, Nibi is 4-gyel, én 5-tel, tehát ez a része eddig talán még nem is olyan szörnyű, és ha a következő futamokon majd jobban megéri a V8-at is választani, akkor az talán kellő változatosságot jelent majd. Illetve lesz még egy Ferraris futam is, ott nyerhetsz is! (bár ezt majd Nibivel beszéld meg )

    Mint tudjátok ez most egy kísérleti szezon és annak érdekében, hogy jelentősen nagyobb legyen a mezőny (ez bejött ) és szorosabbak legyenek a csaták (ez is )... szóval ezekért cserébe pár dolgot tudatosan be kellett áldoznunk a koncepció megalkotása során és csak remélni tudom, hogy ez jó deal volt. Én eddig úgy érzem, hogy igen... de persze a Tavaszi Szezon indulása előtt itt ebben a topikban közösen kiértékeljük majd a dolgokat, amin lehet majd javítunk és amiről kell, majd szavazást is tartunk!
    számomra is előre lépés hogy többen vagyunk és ha ez a rendszer több mindenkit érdekel akkor ez azt mutatja hogy van értelme
    nagyon úgy nézki a dolog hogy még indulok tavasszal de ebbe beleszolhat majd ha az assetto kiadja a multi részt akkor már arra akarok koncentrálni és semmi másra persze elképzelhető hogy funbol végig megyek ha nem sok lesz hátra a versenynaptárból,de ez még oly távolinak tűnik nekem hogy lehet még az őszbe is belefoghatunk mire kiadják
    ha lesz majd némi időd hogy ne unatkozzál márTaky is kérdezte már a multkor hogy a díjért hogyan állunk összesítenéd?
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

Oldal: 4 / 7 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •