Szavazás eredménye: Részt vennél-e a következő GT Legends bajnokságban?

Szavazók
57. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • Igen, mindenképpen ott a helyem!

    20 35,09%
  • Igen, tetszenek az új szabályok, ha kevesebb időt igényel a készülés, akkor jövök!

    5 8,77%
  • Kacérkodom a gondolattal...

    25 43,86%
  • Az új szabályok nem tetszenek, így nem szívesen jönnék

    1 1,75%
  • Nem érdekel a GTL

    5 8,77%
  • Szívesen jönnék, de egyéb okból nem tudok..

    1 1,75%
Oldal: 3 / 7 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (166 összesen)

Téma: HGTLM9 - Ötletelő!!

  1. #51
    Rugg Ferenc Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    446
    Átolvasva az ötleteket / hsz-eket, azt kell mondjam nekem tetszene ez az új rendszer, csak így tovább!

  2. #52
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Jelen tervek szerint Szeptember 12.-én indul a HGTLM és 18.-án a HTCM bajnokság a szokásos menetrend szerint, váltott héten csütörtök és szerda esténkén 9-től.
    Még mindig ez a terv?

  3. #53
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Még mindig ez a terv?
    Igen, a szerver fut, a versenynaptár kész van. Most csinálom a prekvalt,a kiírásokat és töltöm fel a pályacsomagot, estére megleszek.

  4. #54
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Különben az jó ötlet hogy elöbb a GTL futam van megtartva egy pályán, és rá 1 hétre a HTCM-es, így talán gyakorlás, tapasztalatszerzésként, bemelegítésként többen kostolnak bele a GTL-be. Race-es futam után nemrohannak egyből a 2 hét múlva kezdődő pályának. Csütörtök és szerda között is kevesebb az idő, mind szerda és csüt között. Jó.

  5. #55
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Ákos!

    Ismeretem a szabály mögött húzódó szellemiséget és akkor kérlek segíts minél tömörebben jól megfogalmazni, vagy ha nem értesz vele egyet, akkor kérlek javasol egy minden szempontból átgondolt jobb megoldást!

    A szabály lényege, hogy a mezőnyben 1, vagy több hibázó/belassuló versenyző ne tartsa fel az egész mögöttük lévő mezőnyt, ne legyen elcseszve a teljes mezőny versenye azért, mert valahol vmi probléma történt. A másik célja, hogy ne is feszüljön a rajtnál a T1-ben egymásnak az összes autó nagy sebességgel, mert az is csak potenciális balesetforrás, tehát egy egészséges egyensúlyt kívántuk fenntartani, hogy nem is tömörüljön nagyon össze a mezőny túlságosan, de ugyan akkor nagy lemaradások se legyenek, mert az se jó. Ez az egyensúly az elmúlt 2-3 éveben 20-22 autóval eddig egész jól működött, de 32 fős mezőnnyel lehet, hogy már újragondolást érdemel.

    Tehát lényeg, hogy ha egy Falcon gyorsít ki egy Mini mögött, akkor a Falcon nem nyomhatja le a Minit a rajtnál a célvonalig erőből, amennyiben a Mini mindent jól csinál és kihozza az autójából amit tud. De ha a Mini-s hibázik, félrevált, bebambul, stb, akkor a Falcon-os lenyomhatja, mivel a minis nem teljesíti a szabályban leírt kötelességét. Ugyan ez igaz arra is, ha a mezőny közepén történik vmi probléma és az autók gyök kettővel poroszkálnak, akkor a mögöttük érkezők szempontjából az nem minősül versenytempónak, nem kell az egész mezőnynek szívnia azért, mert valahol vmi probléma volt.

    Várom az értelmes és átgondolt javaslatokat!

  6. #56
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ákos!

    Ismeretem a szabály mögött húzódó szellemiséget és akkor kérlek segíts minél tömörebben jól megfogalmazni, vagy ha nem értesz vele egyet, akkor kérlek javasol egy minden szempontból átgondolt jobb megoldást!

    A szabály lényege, hogy a mezőnyben 1, vagy több hibázó/belassuló versenyző ne tartsa fel az egész mögöttük lévő mezőnyt, ne legyen elcseszve a teljes mezőny versenye azért, mert valahol vmi probléma történt. A másik célja, hogy ne is feszüljön a rajtnál a T1-ben egymásnak az összes autó nagy sebességgel, mert az is csak potenciális balesetforrás, tehát egy egészséges egyensúlyt kívántuk fenntartani, hogy nem is tömörüljön nagyon össze a mezőny túlságosan, de ugyan akkor nagy lemaradások se legyenek, mert az se jó. Ez az egyensúly az elmúlt 2-3 éveben 20-22 autóval eddig egész jól működött, de 32 fős mezőnnyel lehet, hogy már újragondolást érdemel.

    Tehát lényeg, hogy ha egy Falcon gyorsít ki egy Mini mögött, akkor a Falcon nem nyomhatja le a Minit a rajtnál a célvonalig erőből, amennyiben a Mini mindent jól csinál és kihozza az autójából amit tud. De ha a Mini-s hibázik, félrevált, bebambul, stb, akkor a Falcon-os lenyomhatja, mivel a minis nem teljesíti a szabályban leírt kötelességét. Ugyan ez igaz arra is, ha a mezőny közepén történik vmi probléma és az autók gyök kettővel poroszkálnak, akkor a mögöttük érkezők szempontjából az nem minősül versenytempónak, nem kell az egész mezőnynek szívnia azért, mert valahol vmi probléma volt.

    Várom az értelmes és átgondolt javaslatokat!
    én már leírtam és szemléltettem videóval race07-ben Az elég átgondolt és működik és megvalósítható. Annyi a kül. itt hívogatod az embereket az elején ott rajtról megy. A pálya 2/3 -nál az első álljon be speed limiterre és várja össze a mezőnyt és akkor utána a rajtvonalig csak azzal mehet mindenki és nincs kalamajka. És amit írtam a másik témánál sztem fehér vonalig nem lehet előzni szabályt kéne újragondolni,mivel a kocsik eltérő kvalitásuak így miért ne előzhetne egy falcon egy egyenesben egy minit, ha gyorsabb? A mini menjen előtte be a záró ívre,mert ő meg ott lesz gyorsabb..
    Utoljára módosította: Söri; 2013. 11. 17. 14:27.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  7. #57
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Söri írta Hozzászólás megtekintése
    én már leírtam és szemléltettem videóval race07-ben Az elég átgondolt és működik és megvalósítható. Annyi a kül. itt hívogatod az embereket az elején ott rajtról megy. A pálya 2/3 -nál az első álljon be speed limiterre és várja össze a mezőnyt és akkor utána a rajtvonalig csak azzal mehet mindenki és nincs kalamajka. És amit írtam a másik témánál sztem fehér vonalig nem lehet előzni szabályt kéne újragondolni,mivel a kocsik eltérő kvalitásuak így miért ne előzhetne egy falcon egy egyenesben egy minit, ha gyorsabb? A mini menjen előtte be a záró ívre,mert ő meg ott lesz gyorsabb..
    Söri, ezzel a T1-nél való az összetömörülés problémáját még nem oldjuk meg, ez így sokkal veszélyesebbnek tűnik nekem mint egy álló rajt, mert sűrűbben és nagyobb tempóval érkeznek meg az autók a T1-be, ráadásul itt a gyorsításkor és a fékekéskor is óriásiak a különbségek az autók között, nem olyan homogén a bagázs mint a Race-ben. De lehet, hogy csak én aggódom túl, de én már láttam egysmást..
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 11. 17. 14:42.

  8. #58
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Plusz ha jól értem, akkor az egész kalamajka onnan indult ki hogy a felvezető a célegyenes elött benyomta a limiter gombot, gondolom azthitte majd ott fejlődnek fel a többiek, de a jelzés kiadása után, nem tudta, nem sikerült kikapcsolnia a limitert. Most lehet hogy béna volt, de ezis egy balesetforrás lehet mint látható volt.

  9. #59
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    szerintem nem lenne gond a tömörülés miatt. Attól,hogy homogén nem jobb szerintem meg nem is igazságos. Ki kell próbálni, aztán elválik ,hogy kanyarodunk vagy felborulunk.

    /a tempó meg kisebb lenne,mint a nem limiteresnél,mert itt a rajtvonalig az első limiterrel megy és mindenki más is és csak a züd zászlótól megy a gáz mikor az első átlépi a vonalat. Ez kisebb tempó a kanyarig,mintha egész egynesben tolnád neki.
    Utoljára módosította: Söri; 2013. 11. 17. 16:44.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  10. #60
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Söri, ezzel a T1-nél való az összetömörülés problémáját még nem oldjuk meg, ez így sokkal veszélyesebbnek tűnik nekem mint egy álló rajt, mert sűrűbben és nagyobb tempóval érkeznek meg az autók a T1-be, ráadásul itt a gyorsításkor és a fékekéskor is óriásiak a különbségek az autók között, nem olyan homogén a bagázs mint a Race-ben. De lehet, hogy csak én aggódom túl, de én már láttam egysmást..
    Véleményem szerint semmivel nem nagyobb veszélyforrás mint az álló rajt. Ha pl. a gyengébb autó mögül egy V8 startol álló rajtnál, ugyan úgy egyszerre érhetnek a T1-be!

    Söri által vázolt pit-limiterel való felfejlődés életképesnek tűnik számomra!(Célegyenesre ráfordulva egész jól be lehet állni a lemaradottaknak is és kisebb lenne a hullámzás) Zöld jelzésnél kioldja mindenki a limitert és szabad a pálya start vonal ide-vagy oda!

  11. #61
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Véleményem szerint semmivel nem nagyobb veszélyforrás mint az álló rajt. Ha pl. a gyengébb autó mögül egy V8 startol álló rajtnál, ugyan úgy egyszerre érhetnek a T1-be!

    Söri által vázolt pit-limiterel való felfejlődés életképesnek tűnik számomra!(Célegyenesre ráfordulva egész jól be lehet állni a lemaradottaknak is és kisebb lenne a hullámzás) Zöld jelzésnél kioldja mindenki a limitert és szabad a pálya start vonal ide-vagy oda!
    Én Szabi véleményét osztom, valahogy én is aggódok hogy túl tömörek lennék féktávnál, mert hát mindenki egyszerre indul el az amúgy is tömör felállásból, sebességkülönbség se alakulhat ki, mert egyik sor kizárja a másikat, szóval csak vonatozás van a T1-ig. Hú de izgi.
    Sőt amelyik sorban egy kicsit beragad valaki az a sor mögötte meg is szívta. Nem tetszik nekem.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  12. #62
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Én Szabi véleményét osztom, valahogy én is aggódok hogy túl tömörek lennék féktávnál, mert hát mindenki egyszerre indul el az amúgy is tömör felállásból, sebességkülönbség se alakulhat ki, mert egyik sor kizárja a másikat, szóval csak vonatozás van a T1-ig. Hú de izgi.
    Sőt amelyik sorban egy kicsit beragad valaki az a sor mögötte meg is szívta. Nem tetszik nekem.
    Aham!
    Melbourn T1 se volt "tömör" ugye? Ott is Ki szívta be? Én, aki hagyott helyet a másiknak!
    Vonatozás T1-ig? Nézted Te a Hring 2. futam Replay-ét, mi volt hátul?

  13. #63
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Én Szabi véleményét osztom, valahogy én is aggódok hogy túl tömörek lennék féktávnál, mert hát mindenki egyszerre indul el az amúgy is tömör felállásból, sebességkülönbség se alakulhat ki, mert egyik sor kizárja a másikat, szóval csak vonatozás van a T1-ig. Hú de izgi.
    Sőt amelyik sorban egy kicsit beragad valaki az a sor mögötte meg is szívta. Nem tetszik nekem.
    azért nem lenne tömör,mert az autók különböző jellegéből adódan nem egyszerre érnek oda úgy sem. De tömör odaérésnél is csak annyi a dolog,hogy figyelni kell. De álló rajtnál is az odaérés ugyanolyan veszélyt jelenthet.

    Nibi: a Cortinák úgy levonatoznak a T1-ig pl a Porkát,hogy én vagyok a kisvasút ők meg a pesti gyors

    Tud ez működni tapasztalatból tudom. Ma volt pl. Marrakesh.. Hát annál xarabb hely nincs is erre ,de ott sem volt gond pedig sok az újonc és sosem gyakoroltuk. Figyelni kell.

    Szerintem nem félni kell a szabályoktól,hanem kipróbálni őket és hamar kiderül működik e. Mi bevezettük,hogy nem lehet időmérőn sem nyomni escet,hanem vissza kell menni a boxba. Aki kiesik tökmindegy miért annyi volt neki az időmérő. Többen voltak, hogy jajj,de ha feltart a gyors körömön mi lesz stb.. Aztán többen kirakták a térképet ,meg használják a tükröt és le bírnak húzodni. Csak akarni kell Minden szabálynak vannak olyan pontjai ami veszélyforrás lehet,de attól még nem feltétlen rossz. Pályán sem az a jó ahol van 2 kanyar meg 2 egyenes sztem, pedig az az egyszerúbb.
    Utoljára módosította: Söri; 2013. 11. 17. 23:58.
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  14. #64
    Dózsa Ákos Versenyző Akos logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 19.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    900
    A rajtal kapcsolatos véleményemet már kifejtettem, és amennyiben jól értettem mások hozzászólásából nem nagyon távoliak az elképzelések.

    Konkrétan nekem ez a célvonalig nem előzös, fogd vissza magad szabály nem szimpi. Ebben nincs semmi valószerű. Értem, hogy ez biztonsági okokból lett bevezetve, gondolom a sok T1-es kamikaze baleset miatt. De ezzel a szabállyal nem csak védeni próbáljuk a versenyzőket, de hátrányba is szorítjuk, mert kötelező visszafognia magát annak, aki esetleg egy kicsit is jobban kapta el a rajtot. Hol van ebben a verseny? Az állórajtnál ha valaki jobban kapja el, akkor előzhet, ott ugyanúgy feltorlódhat a mezőny, ugyanúgy előnybe kerülhetnek az erősebb gépek. Állórajtoknál nekem mindig az tetszett, hogy akár 2-3 pozíciót is lehet fogni egy jó rajttal, és ez ugyanúgy a versenyzés része. Hasonlóan a repülőrajtnál, bár ha ideálisan megy minden, akkor elvileg az erőkülönbségek jobban kijönnek, mint a rajtolásbeli különbségek. De hát ezt bevállalta a versenyző, amikor megnyomta a nevezés gombot az aktuálisan választott autóval. Mert nem csak a rajtnál lesz erősebb az autó, hanem minden körben. Biztos sokan nem értenének velem egyet, főleg akik számtalanszor estek ki elsőkörös balesetek miatt, valahol meg is értem őket. De szerintem a versenyeket minél valószerűbben kellene lebonyolítani.

    Szintén a rajthoz tartozik, és a zöld jelzés utáni szabad préda mellett szól az az érv, hogy a jelenlegi szabály szerint a mezőny eleje hamarabb kezdhet versenyezni, mint a mezőny vége. Az ember minél hátrább van, annál később kapja meg a lehetőséget a versenyzésre, és ez egy újabb hátrányba szorítás. Majd meglesem, hogy időben kb. mekkora különbésg van az első és utolsó versenyző célvonalon való áthaladása közt.

    A pitlimiteres dolog sztem már korábban is szóba került, vagy eszembe jutott a szabályt olvasva, hogy a felvezetőkört végig pitlimiterrel is meg lehetne tenni. Lassabb kanyarokban mindenképpen lesz belassulás. Vagy csak annyi is lehetne, hogy aki megkezdi a ráfordulást az utólsó kanyarra célegyenes előtt, akkor kapcsolja be a limitert. Ez bekapcsolva marad egészen a Zöld zászló jelzésig, utána szabad a vásár (ahogy Taky is írta). Esetleg lehetne olyan a felvezető, hogy mindenki marad a saját oldalán. Aki bal oldalról indult, az azon az oldalon megy körbe, aki a jobb oldalról indul az a jobb oldalon teszi meg a felvezetőkörét (közel a pálya széléhez).

    A szabályban szereplő "aki 40 mp/h alá esik, megelőzhető" szabály szerintem vitatható. Sajnos/szerencsére eléggé kukacoskodó vagyok. Szintén sajnos a saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy külső kényszer miatti belassulás hátrányba szorított (nem kicsit). Csak gondoljuk el, hogy jön egy lassabb kanyar a felvezető körön, ahol azért a mezőny egy része be fog lassulni, de én találok helyet és azt mondom, ipi-apacs, én tudok 40 felett is kanyarodni, és megelőzök 1-2 autót. Hát ez baromira nem fair. Pedig belassultak, és a szabály általatok (VB) vázolt értelmezése szerint nem is vagyok szabálytalan. Olyannak tudnám elképzelni a felvezetőkört, hogy nincs ilyen x mp/h alá lassul -> előzhető szabály. Aki elhagyja a pályát, megpördül az besorol a végére. Célegyenes előtt 1-2 kanyarral pitlimitert kötelező bekapcsolni. (talán a kettő azért lenne jobb, mert elég nagy a mezőny, és ha utolsóban kapcsoljuk, akkor az eleje már elérheti a célvonalat, szétnyúlhat a mezőny, a vége talán még az utolsó kanyar bejáratába se ér mikor zöld jelzés elhangzik.
    Utoljára módosította: Akos; 2013. 11. 18. 10:57.

  15. #65
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    ....

    Akkor jöjjön egy javaslat: szerint a szabályalkotásnál és a büntetési tételek meghatározásánál nem kellene figyelembe venni, hogy ki hány embert előz meg az utolsó helyről. Ez pályától, helyzettől és személytől is függő, nem lehet egyértelműen meghatározni.

    ...

    Tisztelem és becsülöm a munkátokat és tudom, hogy nem két percetek megy el a szabadidőtökből a mi szórakozásunk érdekében.
    Norbi,

    Természetesen meg fogjuk vizsgálni a büntetési tétel módját. Igazából a BUA igen ritka. Nem jellemző. A jelenlegi szabályok a korábban alkalmazott kreditrendszer szabályai. A büntetések mellé anno kreditlevonást is kaptunk.

    Az idei ligában két dolog változott az egyik hogy nincs kreditlevonás (mert osztályok vannak) és tele van a gtl versenyzővel (ennek nagyon örülünk).

    Nekem most az jutott eszembe elsőre, hogy a 2db URH-t vagy ne váltsuk ki 1 BUA-ra (ha utolsó futamra esik pontlevonás), mert akkor annyi, amennyi, vagy ha 2 URH = 1 BUA, akkor lehetne még visszasorolás is pl. 1 vagy 2 osztályt. Ha nem lehet visszasorolni, akkor megint következő futamon megy a visszasorolás, vagy pontban a végén kiváltható.

    Ha valami ilyesmi mint ahogy most is írtad vagy más fajta javaslatod van akkor így írd le, vagy privibe küld el. Mindegy. Megoldjuk, mert mi is azon vagyunk hogy jobb és igazságos, egyenlő legyen.

    A tegnapi reakcióm nem csak Neked szólt, ne érts félre. Voltak itt korábban is érdekes stílusú beírások több ember részéről is.

    Itt mi nem egymás ellenségei vagyunk, nem csaltunk soha, nem voltak igazságtalan döntések, és igen voltak, vannak megszokott dolgaink is lásd pl. a vágásokkal kapcsolatban.

    Köszönjük Norbi.

  16. #66
    Dózsa Ákos Versenyző Akos logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 19.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    900
    Nem bírom megállni, hogy ne tegyek megjegyzést. Mert ugye, ez a URH-BUÁ eset rövid időn belül a harmadik íratlan szabály volt, ami az elszenvedő félnek igazságtalannak tűnik. Csodák csodájára nem én voltam az elszenvedő. A beszélgetésekből is kiderül, hogy mindenki tisztában van vele, hogy azonos büntetés nem azonos mértékben hat az egyes versenyzőkre. Szerintem nem is kell törekedni rá, hogy azonos hatása legyen. Ez van, vannak jobb pilóták és vannak kevésbé jók. Amiben ellent kel mondjak Szabi érvelésének az csak egy kisarkított példa. 2 URH-t 1 versenyen nem lehet ledolgozni, kvázi 2 versenyen is büntetéssel indul az ember. Az való igaz, hogy egy jobb kvalitású versenyző az első kör végére átrágja magát a fél mezőnyön, aláírom. DE, eközben ki van téve a gyengébbek ügyetlenkedéseinek is. Azaz mindkét versenyen előfordulhat, hogy egy karambolba keveredik, önhibáján kívül, mely legjobb esetben is hátráltatja, rosszabb esetben annyi a versenynek. De ha nincs is karambol, akkor is át kell rágnia magát a mezőnyön. Vagyok olyan optimista, hogy a végletekig megpróbálnálak feltartani. Ha beváltom a 2 URH-t 1 BUÁ-ra, akkor leredukálom a büntetéssel eltöltött futamok számát 1-re. Hogy mikor melyik eset előnyösebb azt túl bonyolult meghatározni.

    Részemről nem is ez a fő gond, hanem hogy ez már megint egy olyan, amiről semmit nem lehetett tudni. Értem én, hogy sokan használtátok már ezt, de én még 1x sem találkoztam vele, pedig azt hiszem a HGTRM5 vagy 6 óta vagyok gtr-masters tag. Ha kaptam volna 2 URH-t tuti, hogy 2 versenyen töltöm le, mert nem tudok róla. Sosem merül fel bennem, hogy szándékosan volnának eltitkolva ezek az infók, tudom, hogy képtelenség minden apróságot leírni, pláne végigolvasni. DE, amennyiben valami nincs leírva, arról nem szerezhet tudomást a szabályt elolvasó ember. Amondó vagyok (pedig utálom az "amondókat"), hogy ha valamit alkalmazni akarunk a versenyeken, akkor ezt olyan formában kell előkészíteni, hogy azonos eséllyel mindenki tudomást szerezhessen róla. Azonos eséllyel élhessen mindenki a választás lehetőségével.

    Hogy ne csak a hiányosságról írjak, egy javaslat, mely már emlékeim szerint részben elhangzott:

    Ha valaki egy futamon:
    - 1 URH-t kap -> triviális, URH az URH
    - 2 URH-t kap -> következő versenyen URH ÉS BUÁ az első kör végén
    - 3 vagy több URH-t szerez -> szerintem egy versenyen ennyit összeszedni... ez már magában megér egy 1 futamos eltiltást.

    De ha a többi típusú büntetésre is van valami bevált csere-bere büntizés, akkor ezeket összegyűjtve valami büntetések alfejezeteként a szabályzat részévé lehetne tenni.
    Utoljára módosította: Akos; 2013. 11. 23. 10:56.

  17. #67
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg Akos írta Hozzászólás megtekintése
    Nem bírom megállni, hogy ne tegyek megjegyzést. Mert ugye, ez a URH-BUÁ eset rövid időn belül a harmadik íratlan szabály volt, ami az elszenvedő félnek igazságtalannak tűnik. Csodák csodájára nem én voltam az elszenvedő. A beszélgetésekből is kiderül, hogy mindenki tisztában van vele, hogy azonos büntetés nem azonos mértékben hat az egyes versenyzőkre. Szerintem nem is kell törekedni rá, hogy azonos hatása legyen. Ez van, vannak jobb pilóták és vannak kevésbé jók. Amiben ellent kel mondjak Szabi érvelésének az csak egy kisarkított példa. 2 URH-t 1 versenyen nem lehet ledolgozni, kvázi 2 versenyen is büntetéssel indul az ember. Az való igaz, hogy egy jobb kvalitású versenyző az első kör végére átrágja magát a fél mezőnyön, aláírom. DE, eközben ki van téve a gyengébbek ügyetlenkedéseinek is. Azaz mindkét versenyen előfordulhat, hogy egy karambolba keveredik, önhibáján kívül, mely legjobb esetben is hátráltatja, rosszabb esetben annyi a versenynek. De ha nincs is karambol, akkor is át kell rágnia magát a mezőnyön. Vagyok olyan optimista, hogy a végletekig megpróbálnálak feltartani. Ha beváltom a 2 URH-t 1 BUÁ-ra, akkor leredukálom a büntetéssel eltöltött futamok számát 1-re. Hogy mikor melyik eset előnyösebb azt túl bonyolult meghatározni.

    Részemről nem is ez a fő gond, hanem hogy ez már megint egy olyan, amiről semmit nem lehetett tudni. Értem én, hogy sokan használtátok már ezt, de én még 1x sem találkoztam vele, pedig azt hiszem a HGTRM5 vagy 6 óta vagyok gtr-masters tag. Ha kaptam volna 2 URH-t tuti, hogy 2 versenyen töltöm le, mert nem tudok róla. Sosem merül fel bennem, hogy szándékosan volnának eltitkolva ezek az infók, tudom, hogy képtelenség minden apróságot leírni, pláne végigolvasni. DE, amennyiben valami nincs leírva, arról nem szerezhet tudomást a szabályt elolvasó ember. Amondó vagyok (pedig utálom az "amondókat"), hogy ha valamit alkalmazni akarunk a versenyeken, akkor ezt olyan formában kell előkészíteni, hogy azonos eséllyel mindenki tudomást szerezhessen róla. Azonos eséllyel élhessen mindenki a választás lehetőségével.

    Hogy ne csak a hiányosságról írjak, egy javaslat, mely már emlékeim szerint részben elhangzott:

    Ha valaki egy futamon:
    - 1 URH-t kap -> triviális, URH az URH
    - 2 URH-t kap -> következő versenyen URH ÉS BUÁ az első kör végén
    - 3 vagy több URH-t szerez -> szerintem egy versenyen ennyit összeszedni... ez már magában megér egy 1 futamos eltiltást.

    De ha a többi típusú büntetésre is van valami bevált csere-bere büntizés, akkor ezeket összegyűjtve valami büntetések alfejezeteként a szabályzat részévé lehetne tenni.
    Ákos... tegyetek megjegyzést, hogy jobbá tegyük, de mint mondtam normálisan. Nem a megjegyzésekkel, észrevételekkel van/volt a probléma. Ne rugózzunk ezen tovább. Ha valami nem tetszik írjátok meg. Megnézzük, átbeszéljük.

    Nem FIA kódexből dolgozunk, hoznak a vb tagok döntéseket. A BUA halmazati büntetés volt és most sem tartom igazságtalannak és az URH-val összevetve gyengébbnek. Egyes büntetések persze nem fognak ugyan úgy hatni. Más a pálya, más az autó, más a versenyző is. Persze az is lehet, amit mondtál, hogy 2* indul urh-ból, súlyosabb, mint egy BUA. Ezek csak találgatások, talán igen talán nem. Fikció.

    Mielőtt megint belemennénk olyanba, hogy nincs leírva, meg nem lehetett tudni, stb. Amikor én kezdtem itt, nem volt olyan rég, figyeltem és kérdeztem. Meg néztem ki hol mit csinál, megtanultam (tanulom) hogy állítsam be az autót, minek milyen a hatása. A versenyeken hibáztam, kilöktem, kicsúsztam. Kaptam büntetést rendesen. Volt BUA-m is. Nem kritizáltam, hogy nem volt leírva, meg megint nem lehetett tudni. Részt vettem a liga életében, elfogadtam és beilleszkedtem. Nincs olyan dolog az életben, hogy minden le van írva feketén, fehéren. Nincs. Az élet sok szürke árnyalat. Ez is az. Most már tudod, ha ma van két URH-d abból holnap BUA lesz. Nem érte Norbit semmilyen hátrány abból hogy Szabi BUA-t kapott. Igazságtalannak tartotta, felvetette, Te is, megvizsgáljuk.

    Azért nem tudod 2 versenyen letölteni a 2 URH-d, mert a VB kihirdeti a büntetéseket és ez nem választás, ezt kapod.

    Annak ellenére, hogy Szabi egységesíteni szeretné a ligákat, ez nem fog sikerülni (szerintem). Nem mindenben értünk egyet Szabival, de soha nem vitatkoztunk és mindig tisztelettel beszéltünk egymással. Voltak és vannak olyan dolgok amiket én és Ő máshogy gondolunk. Próbálunk egyre jobban kifinomultabb szabályzatokat és döntéseket hozni, de ezek csak tovább bonyolítják és további kérdéseket vetnek fel általában.

    Ez szerencsére játék, még ha komolyan is vesszük.

    A javaslatodat megvitatjuk (én azonban túlzónak érzem a 2 URH = 1 URH + 1 BUA...-t). Mindegy ez az én véleményem csak.

  18. #68
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Akos írta Hozzászólás megtekintése
    Hogy ne csak a hiányosságról írjak, egy javaslat, mely már emlékeim szerint részben elhangzott:

    Ha valaki egy futamon:
    - 1 URH-t kap -> triviális, URH az URH
    - 2 URH-t kap -> következő versenyen URH ÉS BUÁ az első kör végén
    - 3 vagy több URH-t szerez -> szerintem egy versenyen ennyit összeszedni... ez már magában megér egy 1 futamos eltiltást.

    De ha a többi típusú büntetésre is van valami bevált csere-bere büntizés, akkor ezeket összegyűjtve valami büntetések alfejezeteként a szabályzat részévé lehetne tenni.
    Illetve ezen felül ott van még a kategória visszasorolás lehetősége és a figyelmeztetések a büntetés súlyozására. Persze ezzel is vannak gondok, mert van akit már nem lehet visszább sorolni és át kell váltani a büntetést, például Taky-val is így jártunk az idény elején. Szóval elég sok elemből dolgozunk, amiket sok formában lehet kombinálni egymással, de persze egy ilyen nagy mezőnyben a hatásuk is rendkívül változó. Most kicsit bajban vagyok, mert nem látom azt a jó megoldást, ami minden szempontból előre lépést jelentene és nem szülne újabb más jellegű igazságtalanságokat.

    Így ránézésre az URH + BUÁ kombó lehet kicsit már aránytalanul túl erős (persze lehet tévedek), viszont amiben biztos vagyok, hogy az eltiltás lehetőségével nem fogunk élni, mert úgy vélem annak nincs nevelő hatása... tessék csak végig szenvedni a futamot! (Szerintem egy URH + BUÁ az már önmagában egy eltiltás magától a versenyzés lehetőségétől)


    Viszont a BUÁ-ban az a jó, hogy az URH-val szemben mindenkit egyenlő mértékben büntet meg (azonos időveszteséget jelent letölteni), viszont ahogy én látom, hogy az esetek 90%-ban a hatása mindenképpen jóval erősebb egy URH-nál, tehát nem feltétlenül lenne arányos mondjuk az URH-kat BUÁ-ra cserélni alaptételként.
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 11. 23. 13:02.

  19. #69
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Norbi,

    Természetesen meg fogjuk vizsgálni a büntetési tétel módját. Igazából a BUA igen ritka. Nem jellemző. A jelenlegi szabályok a korábban alkalmazott kreditrendszer szabályai. A büntetések mellé anno kreditlevonást is kaptunk.

    Az idei ligában két dolog változott az egyik hogy nincs kreditlevonás (mert osztályok vannak) és tele van a gtl versenyzővel (ennek nagyon örülünk).

    Nekem most az jutott eszembe elsőre, hogy a 2db URH-t vagy ne váltsuk ki 1 BUA-ra (ha utolsó futamra esik pontlevonás), mert akkor annyi, amennyi, vagy ha 2 URH = 1 BUA, akkor lehetne még visszasorolás is pl. 1 vagy 2 osztályt. Ha nem lehet visszasorolni, akkor megint következő futamon megy a visszasorolás, vagy pontban a végén kiváltható.

    Ha valami ilyesmi mint ahogy most is írtad vagy más fajta javaslatod van akkor így írd le, vagy privibe küld el. Mindegy. Megoldjuk, mert mi is azon vagyunk hogy jobb és igazságos, egyenlő legyen.

    A tegnapi reakcióm nem csak Neked szólt, ne érts félre. Voltak itt korábban is érdekes stílusú beírások több ember részéről is.

    Itt mi nem egymás ellenségei vagyunk, nem csaltunk soha, nem voltak igazságtalan döntések, és igen voltak, vannak megszokott dolgaink is lásd pl. a vágásokkal kapcsolatban.

    Köszönjük Norbi.
    Most nem igazán tudom eldönteni, hogy melyik megoldás a legjobb, de talán ha nincs összevonás az a legtisztább (persze utolsó futamnál értelemszerűen pontlevonás, vagy időbüntetés). Én nem is akarom tovább ragozni ezt a kérdést. Köszönöm!

  20. #70
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg Akos írta Hozzászólás megtekintése
    ... pedig azt hiszem a HGTRM5 vagy 6 óta vagyok gtr-masters tag.
    Itt vagy te is a HGTRM2 óta(, mint én).

  21. #71
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Csak hangosan godolkodok.
    Az URH sztem elég igazságtalan. Aki az élen lenne a rajtrácson, az úgy -20, vagy akár -30 helyet bukik vele. Aki meg hátul lenne az akár semmit (htcm-be volt olyan is hogy előrébb került a többi URH-s miatt). A BUÁ ennél lényegesen igazságosabb szerintem, ott legalább minden versenyzőtől egységesen 20/30mp -et elvesz (boxhossztól függően) az adott versenyből. Ha most belegondolok, ilyen nagy 30-as mezőnynél, és amiért még jó kocsival mehetek, egy BUÁ-t sokkal inkább kérnék (azt 3 körig kell letölteni?), mint egy URH-t.
    A BUÁ-t a legelső, vagy az első 3 körben kell letudni? Halmozva a BUÁ-t, tehát mondjuk két kör alatt, kétszer is kikéne menni valakinek, az hülyeség?

    Ha valaki 2 URH-t gyűjt be, nem lehetne hogy egy kétfutamos versenyen, mindkét futamon az utolsóról induljon? Ésakkor tényleg csak egy versenyt, fordulót szar el, a következő már tiszta lap.

  22. #72
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Csak hangosan godolkodok.
    Az URH sztem elég igazságtalan. Aki az élen lenne a rajtrácson, az úgy -20, vagy akár -30 helyet bukik vele. Aki meg hátul lenne az akár semmit (htcm-be volt olyan is hogy előrébb került a többi URH-s miatt).

    Ezt abszolút jól látod!

    ...és akkor had említsem meg itt Én is azt, amit Joe-nak már mondtam telefonban:

    Mégpedig arról lenne szó, hogy a group rendszer és a pontozás nem biztos, hogy jó ebben a formában!

    Tételezzük fel, hogy a top 3 versenyző abszolút egyforma teljesítményre képes. A háromból az egyikőjük kihagy, vagy eldob egy versenyt akármilyen okból kifolyólag... Ebben az esetben ez a pilóta a többi(minden futamon induló, de nem top3-as pilóta) mögé szorul pontozásban nagy valószínűséggel, így erősebb gépekkel mehet egészen addig, amíg utol nem éri a legerősebb csoportot pontozásban. Ez akár lehet 2-3 verseny is, mire behoz annyi pont lemaradást!
    A végelszámolásnál ugye 1 verseny dobható. Ha a másik kettő top3-as pilóta nem hagyott ki egy futamot se(de a csoportjából se esett ki, mert annyi pontot hozott), akkor ebben az esetben az a pilóta, aki kihagyott egy futamot, előnyben lesz a futam levonás után.(mert valószínű az erősebb autóval több pontot is összeszedett azon a 2-3 futamon!)

    Remélem érthetően írtam le!?

    Nézzétek meg a pontozást jelenleg úgy, hogy az 1 legrosszabb helyezést levonjátok a pontokból mégpedig úgy, hogy azt is figyelitek ki milyen kocsikkal ment!


    Javaslatom az lenne erre, hogy a group besorolást mindig úgy határozzátok meg, hogy az 1 legrosszabb eredményt levonva nézitek a ponttáblázatot! Az sokkal tisztább képet mutatna és igazságosabb is lenne azzal, aki minden futamon ott volt!

  23. #73
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt abszolút jól látod!

    ...és akkor had említsem meg itt Én is azt, amit Joe-nak már mondtam telefonban:

    Mégpedig arról lenne szó, hogy a group rendszer és a pontozás nem biztos, hogy jó ebben a formában!

    Tételezzük fel, hogy a top 3 versenyző abszolút egyforma teljesítményre képes. A háromból az egyikőjük kihagy, vagy eldob egy versenyt akármilyen okból kifolyólag... Ebben az esetben ez a pilóta a többi(minden futamon induló, de nem top3-as pilóta) mögé szorul pontozásban nagy valószínűséggel, így erősebb gépekkel mehet egészen addig, amíg utol nem éri a legerősebb csoportot pontozásban. Ez akár lehet 2-3 verseny is, mire behoz annyi pont lemaradást!
    A végelszámolásnál ugye 1 verseny dobható. Ha a másik kettő top3-as pilóta nem hagyott ki egy futamot se(de a csoportjából se esett ki, mert annyi pontot hozott), akkor ebben az esetben az a pilóta, aki kihagyott egy futamot, előnyben lesz a futam levonás után.(mert valószínű az erősebb autóval több pontot is összeszedett azon a 2-3 futamon!)

    Remélem érthetően írtam le!?

    Nézzétek meg a pontozást jelenleg úgy, hogy az 1 legrosszabb helyezést levonjátok a pontokból mégpedig úgy, hogy azt is figyelitek ki milyen kocsikkal ment!


    Javaslatom az lenne erre, hogy a group besorolást mindig úgy határozzátok meg, hogy az 1 legrosszabb eredményt levonva nézitek a ponttáblázatot! Az sokkal tisztább képet mutatna és igazságosabb is lenne azzal, aki minden futamon ott volt!
    Ezt már beszéltem Szabival, amikor erről trécseltünk.

    Vegyük az én esetemet.

    Az elsőn elindultam. A másodikon nem (tudtam). Utána egy jobb autóval mentem (Cortina). A 3. futamot megnyertem. A 4. futamon 2.- lettem. Hungaroringen, 6. és 8. Így a bajnokságban 3. lettem.

    No akkor a 3. futamot megnyertem, de nem én nyertem, ahogy írtam, hanem a többiek vesztették el. Három olyan versenyző esett ki előlem, akiket megfogni sem tudtam volna. Hibáztak én nem. A 4. futamon én a Falconnal mentem a csoportomból más nem is választotta. Hibáztak. A Hungaroring nem érdemel említést már.

    Szóval én azt javasoltam, hogy ha valaki kihagyja az első két futam egyikét a 3. futamon kapjon egy visszasorolást. Szerintem ez korrekt lenne.
    Utoljára módosította: moneytoo; 2013. 11. 23. 18:09.

  24. #74
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt abszolút jól látod!

    ...és akkor had említsem meg itt Én is azt, amit Joe-nak már mondtam telefonban:

    Mégpedig arról lenne szó, hogy a group rendszer és a pontozás nem biztos, hogy jó ebben a formában!

    Tételezzük fel, hogy a top 3 versenyző abszolút egyforma teljesítményre képes. A háromból az egyikőjük kihagy, vagy eldob egy versenyt akármilyen okból kifolyólag... Ebben az esetben ez a pilóta a többi(minden futamon induló, de nem top3-as pilóta) mögé szorul pontozásban nagy valószínűséggel, így erősebb gépekkel mehet egészen addig, amíg utol nem éri a legerősebb csoportot pontozásban. Ez akár lehet 2-3 verseny is, mire behoz annyi pont lemaradást!
    A végelszámolásnál ugye 1 verseny dobható. Ha a másik kettő top3-as pilóta nem hagyott ki egy futamot se(de a csoportjából se esett ki, mert annyi pontot hozott), akkor ebben az esetben az a pilóta, aki kihagyott egy futamot, előnyben lesz a futam levonás után.(mert valószínű az erősebb autóval több pontot is összeszedett azon a 2-3 futamon!)
    De minél később hagy ki futamot annál inkább nem kerül ki a top3-ból (ezért is van a 2 kötelező group 3-as futam, ha jól mondom ), tehát máris nem lehet taktikai elem.
    És szerintem nem is kell ezt túlbonyolítani, aki kihagy futamot az erősebbel jön míg be nem éri a top3-at akkor meg már ő is lassúval megy. Előnyt nem szerzett, hiszen csak fezárkózott, ráadásul nincs több eldobható futama, tehát ha beüt a gebasz akkor sanyi az idényének... Szóval veszélyes ez a kihagyás dolog.
    És miután beérte a top3-at már neki se lesznek olyan jó eredményei. Így védve van az ember mert egy kihagyás után is fel tud zárkózni, tehát csak szorosabb a mezőny. Viszont ahogy írtam ha még egy balhés futama adódik akkor már mindegy neki... Ezért nem feltétlen éri meg taktikai okból kihagyni, mert visszaüthet. Nem is vállalta be ezt még tudatosan senki.
    Ez amit írtál sokkal inkább igaz volt a kreditrendszeres szabályban. Ott játszadoztunk ugyan ezzel, de azért ott sem volt egyértelmű előny a kihagyási taktikázás.
    Utoljára módosította: Niebel Zoltán; 2013. 11. 23. 17:53.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  25. #75
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Mégpedig arról lenne szó, hogy a group rendszer és a pontozás nem biztos, hogy jó ebben a formában!
    Ezzel a részével tisztában vagyok, hogy maradtak benne kiskapuk, viszont egyrészt pont ezt a dolgot nem akartam jobban megkavarni a szabályzatban, mert néha egyesek még így sem értik, melyik autóval jöhetnek és nem akartam a kocsiválasztást és annak kiírását még jobban megbonyolítani. Másrészt pedig amiket felhoztál lehetséges problémáknak, azok nagy része úgy vélem a bajnokság végig ki fogják egyenlíteni egymást, mivel aki az elején kihagyott egy futamot az oké hogy ebből az elején előnyt szerez, de ha elbukik még egy futamot a bajnokság során, akkor rácseszett, illetve aki meg minden futamon jelen volt és hozta a pontokat, annak is lehetősége van egy taktikai pihenőre, amit érdemes is lehet meglépni a bajnokság vége felé.

    Szerintem erre a dologra térjünk vissza a bajnokság vége után és úgy már érdemben tudjuk majd elemezni ezeket a hatásokat és korrigálni a rendszeren amennyiben szükséges!
    Én elve így terveztem, elvégre ez most egy kísérleti szezon (annak viszont rendkívül sikeres ) és nem akartam túlbonyolítani a dolgokat egyből az elején...

Oldal: 3 / 7 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •