Szavazás eredménye: Részt vennél-e a következő GT Legends bajnokságban?

Szavazók
57. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • Igen, mindenképpen ott a helyem!

    20 35,09%
  • Igen, tetszenek az új szabályok, ha kevesebb időt igényel a készülés, akkor jövök!

    5 8,77%
  • Kacérkodom a gondolattal...

    25 43,86%
  • Az új szabályok nem tetszenek, így nem szívesen jönnék

    1 1,75%
  • Nem érdekel a GTL

    5 8,77%
  • Szívesen jönnék, de egyéb okból nem tudok..

    1 1,75%
Oldal: 2 / 7 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 ... UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (166 összesen)

Téma: HGTLM9 - Ötletelő!!

  1. #26
    Kozma Csaba Versenyző Lupert logója
    Csatlakozott
    2010. 11. 04.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    45
    Üzenetek
    103
    Nekem igen hiányzik a GTL-ezés, nem azért tűntem el mert nem érdekel, csak gyakorlatilag nem ott lakom ahol a számítóm van és ezt egy "odaviszem" dologgal még nem tudom megoldani. Remélhetően a bajnokság eleje körül megoldódik ez a gondom és akkor újra tudok majd gépészkedni. Már várom eléggé, akármelyik szabályrendszer is marad. (nekem a régi jobb volt talán kicsit, még akkor is ha nem volt időm készülni, de ez is teljesen kielégíti majd az igényemet )

  2. #27
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Még esetleg annyi, hogy...

    Ezzel a Minivel nem lehetne kezdeni valamit?
    Ugye tudjuk, hogy csak ez az egy gép ami első kerekes és azért versenyképes, mert nem eszi annyira a gumit meg a benyát! Viszont jóval lassabb gép a többinél.
    Gondolom lenne olyan versenyző aki a HTCMből átnézne, de csak első kerekes géppel jönne. Jó lenne, ha olyat lehetne csinálni, mint pl. a Triumph TR4 amiből van nehéz és könnyű kasztnis. Így több csoportba is lehetne rakni a Mini-ből.

  3. #28
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Colával egyet kell abban is értenem, hogy egy kicsit szegényes a group1 kínálat, ami miatt unalmas lehet a top pilótáknak a bajnokság. Ha mondjuk 3 futamonként lenne 1-1 márkakupa verseny, amin a top pilóták is "virgonckodhatnak" és nem kell szenvedniük a handycap miatt, akkor az már korrekt lenne.
    Más bajnokságokban egyetlen egy autót vezetnek egész idény alatt és mégsem lesz unalmas. Ezzel szemben itt mindenkinek lehetősége lesz legalább 3-4 autót kipróbálni (ha akar) és tekintve, hogy 10 futam van összesen, így úgy érzem ez az unalom dolog nem nagyon fenyeget bennünket!

    Viszont ötletként felmerült, hogy a bajnokság második felében lehetne 1 vagy 2 márkafutam a nagyobb géposztályakból is, amit jó ötletek tartok és nem zárkózom el a dolog elől, csak azt nem tudom, hogy az újoncoknak mennyire lenne ez plusz teher, vagy fölösleges plusz csavar a rendszerben, ami esetleg a kedvüket is szegné..

    Viszont alapvetően úgy gondolom, hogy az hogy mennyire lesz izgalmas a bajnokság, az nem attól kéne hogy függjön, hogy hány féle különböző autót tudunk meghajtani, hanem magától a versenytől. Az előző szezonokban a kreditrendszernek köszönhetően jócskán el voltak kényesztettve a változatosság kedvelői, ami viszont sok új belépőt elriasztott, a rendszeres résztvevőknél pedig felkészülés rovására is ment, aminek úgy érzem, hogy végső soron maga a verseny látta a kárát. Ezzel az új rendszerrel remélem helyre billentjük az egyensúlyt és a kocsik helyet a magára versenyre helyeződik vissza újra a hangsúlyt!



    Több érdekes dolgot felvetettél még , ezekre majd még később reagálok..
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 08. 22. 12:27.

  4. #29
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Ha nem is lennél végig a group4-ben (mert ahogy gyűlne a pontod, egyre rosszabb kocsikat kapnál), akkor is tetemes előnyre lehetne így szert tenni a végelszámolásnál.
    Viszont, ha valaki a "helyosztó" futamokat kihagyná és az első két futamát (bármikor is kapcsolódik be a bajnokságba) CSAK a group1-2 ből választhatná (amit a szervezők felülírhatnának újonc esetén), akkor már nem lenne értelme! Persze újoncnak nem adnék a keze alá egyből V8-at, hogy egy ilyenből kalamajkát okozzon a már futó bajnokságban. Viszont egy Alfát, vagy egy Cortinát vezethessen!
    Hát ha valaki arra játszik, hogy direkt nem vesz részt az első két futamon, hogy utána a jobb csoportból végig rabolja a pontokat, az jelentősen beszopja a cumit, ha vmi miatt mégis ki kell hagynia egy versenyt később...

    Persze elvi szinten jogos az észrevétel, de szerencsére több lehetőség is van:
    - Aki nem vesz részt a selejtező futam(ok)on, az az első pár versenyén Group korlátozást kap. (viszont itt az újonc/profi megkülönböztetést már kínos csavarnak érzem, egyszerű szabályokat szeretnék)
    - Illetve régebben csak 1 futamot lehetett elhagyni a 10-ből, az idei 2 az rendhagyó volt, úgyhogy azt is vissza lehet vezetni.


    Azon is gondolkodok, hogy hogyan lehetne az embereket arra rávenni, hogy minél jobban kihajtsák a kocsikat a prequalin. Ugye tudjuk, hogy pl. vannak akik tele tankkal futnak, hogy ne lássák az ellenfelek a korrekt idejüket. Pedig a prequal egy igen hasznos és motiváló dolog abban, hogy valaki minél jobban kitanuljon egy pályát, vagy egy kocsit minél jobban megismerjen.... Valamilyen módon plusz pontokkal jutalmaznám azokat, akik a saját csoportjukon belül a legjobb időt futják a prequalin
    Ezzel szigorúan elvi szinten nem tudok azonosulni, mivel úgy gondolom, hogy a prekval az mindenkinek a magánügye, mint ahogy az is, hogy miként taktikázik az idejével.

    Ugyan akkor meg adatszerzés és hype céljából ez tényleg egy marha jó dolog és biztosan sokat dobna a versenyzők felkészülésén, ha már a prekvalon elkezdődne keményen a verseny. A prekval pontozását jelenleg nem tudjuk megoldani, és valahogy nem is érezném fair-nek (elvégre a pontok a pályán dőljenek el ), viszont mást értelmes jutalom, vagy ösztökélő erő meg nem jut az eszembe, pedig az alap gondolat az jó!
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 08. 22. 14:54.

  5. #30
    Dózsa Ákos Versenyző Akos logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 19.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    900
    Még sosem gondolkoztam el ezen, természetesen most sem fogok, hiszen Ti majd válaszoltok. Milyen céllal van beépítve a bajnokságokba ez az "1-2 futam nem számít bele" dolog? Első gondolatom ezzel kapcsolatban, hogy az, aki minden versenyen ott van, és koptatja az aszfaltot, attól ellop a rendszer értékes pontokat (legyen az akár 1 pont is). Aki viszont azon az 1-2 versenyen úgysem vett részt, semmit nem veszít, hiszen csak kiválasztja a két 0-s versenyt. Szóval számomra első ránézésre ez a szorgalmas, aktív emberek - természetesen nem aljas szándékból történő - megrövidítésének tűnik. Plíz homályosítsatok fel.

  6. #31
    Tóth Gábor Versenyző toga logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 26.
    Város
    Live for Speed
    Életkor
    36
    Üzenetek
    524
    Nemzetközi kupákon (nem simbin) találkoztam egy jó megoldással, ami ott működött, ez persze nem jelenti azt hogy itt is működne. Szóval aki minden futamon rajthoz állt, még ha esetleg nem is ért célba... kapott egy olyan mennyiségű bónusz pontot, ami végelszámolásnál megérőssé tette az összes futamon való indulást.


    szerk: pontosabban inkább jutalmazta azt aki lelkiismeretesen készült
    Utoljára módosította: toga; 2013. 08. 22. 16:10.
    Any Given Sunday!

  7. #32
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Akos írta Hozzászólás megtekintése
    Még sosem gondolkoztam el ezen, természetesen most sem fogok, hiszen Ti majd válaszoltok. Milyen céllal van beépítve a bajnokságokba ez az "1-2 futam nem számít bele" dolog? Első gondolatom ezzel kapcsolatban, hogy az, aki minden versenyen ott van, és koptatja az aszfaltot, attól ellop a rendszer értékes pontokat (legyen az akár 1 pont is). Aki viszont azon az 1-2 versenyen úgysem vett részt, semmit nem veszít, hiszen csak kiválasztja a két 0-s versenyt. Szóval számomra első ránézésre ez a szorgalmas, aktív emberek - természetesen nem aljas szándékból történő - megrövidítésének tűnik. Plíz homályosítsatok fel.
    A szorgalmas és aktív embereknek is van családja, munkája és egyéb kötelezettségei/elfoglaltságai, bárkivel megeshet, hogy vmilyem külső okból kifolyólag nem tud eljönni egy futamra, a különböző technikai problémákról meg ne is beszéljünk (netszakadás, vihar... vagy Cola a múltkor tűzet oltott).

    Viszont ha minden futam számítana, akkor valószínűleg nem az nyerné a bajnokságot, aki tényleg a legjobb, hanem aki minden futamot mindig ott tud lenni. (...ami sok esetben meg nem csak rajtunk múlik)
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 08. 22. 16:26.

  8. #33
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg Akos írta Hozzászólás megtekintése
    Még sosem gondolkoztam el ezen, természetesen most sem fogok, hiszen Ti majd válaszoltok. Milyen céllal van beépítve a bajnokságokba ez az "1-2 futam nem számít bele" dolog? Első gondolatom ezzel kapcsolatban, hogy az, aki minden versenyen ott van, és koptatja az aszfaltot, attól ellop a rendszer értékes pontokat (legyen az akár 1 pont is). Aki viszont azon az 1-2 versenyen úgysem vett részt, semmit nem veszít, hiszen csak kiválasztja a két 0-s versenyt. Szóval számomra első ránézésre ez a szorgalmas, aktív emberek - természetesen nem aljas szándékból történő - megrövidítésének tűnik. Plíz homályosítsatok fel.
    Ez egy technikai sport, sok minden megtörténhet: net szakadás, áram kimaradás, stb...
    Toga ötlete viszont nagyon tetszik!

  9. #34
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg toga írta Hozzászólás megtekintése
    Nemzetközi kupákon (nem simbin) találkoztam egy jó megoldással, ami ott működött, ez persze nem jelenti azt hogy itt is működne. Szóval aki minden futamon rajthoz állt, még ha esetleg nem is ért célba... kapott egy olyan mennyiségű bónusz pontot, ami végelszámolásnál megérőssé tette az összes futamon való indulást.

    szerk: pontosabban inkább jutalmazta azt aki lelkiismeretesen készült
    Ezt kicsit kifejtenéd bővebben, mert nem teljesen értem.
    Aki elve minden futamon ott van, annak eleve több pontja van, nem?
    Illetve ez hogy összeegyeztethető az előbbi gondolattal, hogy szándéka ellenére olykor bárkivel előfordulhat, hogy ki kellhet hagynia egy futamot, akiket ezért pont hogy nem megbüntetni szeretnénk...


    Egyébként a legjobb megoldás Cola egyik korábbi ötlete lenne, hogy - amennyiben lesz díjazás - akkor azt ne az első három helyezett kapja meg, hanem sorsoljuk ki a rendszeres résztvevők között.
    Ezt lehetne megfejelni azzal, hogy bizonyos minicélokkal (legkevesebb büntetés, prekval csoport elsőség, bajnoki dobogós helyezés, leggyorsabb kör, stb) plusz szorzókat lehet szerezni, ami növelné az esélyeket a sorsoláson. Így nem avatkoznánk bele mesterségesen a bajnokság pontozásába, de mégis megérné hajtani a többi dolog után!

    Viszont ehhez meg kéne valami fődíj is, ahhoz meg valószínűleg emelni kéne a szerverdíjon, hogy olyan nyeremény legyen, amiért érdemes is küzdeni!


    (Tavaly egyébként ez lett volna a fődíj, de akkor közösen megszavaztuk, hogy tegyük félre a pénz a szervergép cserére (jelentem a szükséges pénz félre van téve), idén pedig nem volt fődíj, de csökkentettünk az szerverdíjon. A liga létszáma jelentősen meg is nőt, hogy ebben viszont mekkora szerepe volt a díjcsökkentésnek, azt ember nem mondja meg.. )
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 08. 22. 17:30.

  10. #35
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Életkor
    47
    Üzenetek
    1.402
    Idézet Eredetileg Akos írta Hozzászólás megtekintése
    Még sosem gondolkoztam el ezen, természetesen most sem fogok, hiszen Ti majd válaszoltok. Milyen céllal van beépítve a bajnokságokba ez az "1-2 futam nem számít bele" dolog? Első gondolatom ezzel kapcsolatban, hogy az, aki minden versenyen ott van, és koptatja az aszfaltot, attól ellop a rendszer értékes pontokat (legyen az akár 1 pont is). Aki viszont azon az 1-2 versenyen úgysem vett részt, semmit nem veszít, hiszen csak kiválasztja a két 0-s versenyt. Szóval számomra első ránézésre ez a szorgalmas, aktív emberek - természetesen nem aljas szándékból történő - megrövidítésének tűnik. Plíz homályosítsatok fel.
    Nekem is minden 3. verseny lutri, a munkám miatt (a ma estit is ki kell hagyjam, úgy fáj a derekam, hogy nem bírok, csak pár kört menni, azt is lassan). Jó az, még ha csak egy verseny is, de nem megy a kukába.


  11. #36
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ezzel szigorúan elvi szinten nem tudok azonosulni, mivel úgy gondolom, hogy a prekval az mindenkinek a magánügye, mint ahogy az is, hogy miként taktikázik az idejével.
    25fős létszám alatt akkor nem sok értelmét látom a prequalinak!
    Megyek egy 107%-ot azt csókolom! Ez mire jó? Persze azon kívül, hogy a nevezést itt lehet leadni....

  12. #37
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    25fős létszám alatt akkor nem sok értelmét látom a prequalinak!
    Megyek egy 107%-ot azt csókolom! Ez mire jó? Persze azon kívül, hogy a nevezést itt lehet leadni....
    Pedig a prekvalnak alapvetően ez a funkciója. Tudjuk hányan jöttök, ha kell, akkor el tudjuk osztani az embereket a szervek között, illetve hogy ne jöjjön senki készületlenül, ezért legyen meg a 107%... ezért készült.

    Az hogy a felkerült időkkel húzzuk egymást, az csak jótékony mellékhatás!
    De mint mondtam, nekem tetszik az ötleted, mert a felsoroltakon felül is valóban nagyon jó dolog a prekval sok pozitív hozadékkal, csak a bajnoki pontozásba azért mégis fura lenne belekavarni, nem?
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 08. 22. 17:42.

  13. #38
    Dózsa Ákos Versenyző Akos logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 19.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    900
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A szorgalmas és aktív embereknek is van családja, munkája és egyéb kötelezettségei/elfoglaltságai, bárkivel megeshet, hogy vmilyem külső okból kifolyólag nem tud eljönni egy futamra, a különböző technikai problémákról meg ne is beszéljünk (netszakadás, vihar... vagy Cola a múltkor tűzet oltott).

    Viszont ha minden futam számítana, akkor valószínűleg nem az nyerné a bajnokságot, aki tényleg a legjobb, hanem aki minden futamot mindig ott tud lenni. (...ami sok esetben meg nem csak rajtunk múlik)
    Természetesen értem én, hogy család, netszakadás, stb. vagy ahogy Tomi is mondta, ez "technikai sport", így van. A WTCC-ben vagy Forma 1-ben sem tesznek semmissé 2 verseny pontszámát, bár nekik is beüthet a gáz, elfüstöl a motor, szerelők nem rögzítik az anyát, stb. (de tudom a példa nem tökéletes). Nyilván nem kell az ember kedvét sem elvenni, hogy azért mert családja/munkája van már ne jusson ki a szórakozásból, ezzel teljesen egyetértek. De ettől még az általam felvázolt példa igencsak szembetűnő és rámutat, hogy nem korrekt az egységes eljárás. Lehet azt mondani, hogy ne netszakadás döntsön a bajnoki cím felett, vagy külső fontosabb tényezők, teljesen egyetértek. Tudom, hogy ez random bárkivel előfordulhat, élmenővel sereghajtóval egyaránt. De ugye ti is érzitek, hogy nem korrekt, hogy a szerzon végén A-tól levonok 100 pontot (minden versenynél jelen volt), B-től levonok 0 pontot (hiányzott 2+ versenyről). És ha az A versenyző pont emiatt kerül B mögé (még ha az a 9.-10. hely is)?
    És ha az nyer, aki minden futamon ott tud lenni? Lássuk be, aki csak ezért nyer, az nem lehet sokkal rosszabb, mint az aki pont a 2 hiányzás miatt bukta el. Miért ne érdemelhetné meg a győztes kupát, hiszen a szorgalom is hozzájárult. Nyilván egy magamfajta kvalitású versenyző emiatt a 2 futam miatt nem fogja pontban felülmúlni az élmenőket, legfeljebb megközelíteni (sem ).

    Száz szónak is egy a vége, nem szeretném, hogy a szabály hátrányba szorítsa azokat, akiknek több az elfoglaltságuk, de azokat se büntesse, akik a szorgalmukkal kitűnnek.

    Sry, hogy én mindig ilyen jelentéktelennek tűnő kisarkított példákkal állok elő, de az embernek minden eshetőséggel számolnia kell. De ha emiatt már sikerül gondolkodásra bírnom embereket, hogy jobbat találjunk ki, már megérte.

  14. #39
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    ... csak a bajnoki pontozásba azért mégis fura lenne belekavarni, nem?
    Ez igaz, hogy elég sok bonyodalom lenne belőle...

    Viszont jó lenne, ha nem tötykörgés menne a prequalin!
    Esetleg a végén, ha pontegyenlőség lenne a bajnokságban, lehetne döntő szerepe a két fél között! ...vagy mitomén'
    Utoljára módosította: Taky; 2013. 08. 22. 18:00.

  15. #40
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Akos írta Hozzászólás megtekintése
    Természetesen értem én, hogy család, netszakadás, stb. vagy ahogy Tomi is mondta, ez "technikai sport", így van. A WTCC-ben vagy Forma 1-ben sem tesznek semmissé 2 verseny pontszámát, bár nekik is beüthet a gáz, elfüstöl a motor, szerelők nem rögzítik az anyát, stb. (de tudom a példa nem tökéletes).
    Nekik az a munkájuk, az életük, azért kapják a fizetésüket és abból élnek. Schumacher az anyja halála után fél nappal is már futamon indult, én nem tenném. (de nálam nem is függ több száz ember sorsa a szereplésemtől)
    Egyébként halkan jegyzem meg, hogy még az F1-ben is volt már ilyen pontozási rendszer érvényben, hogy az X legjobb futam eredménye számított...

    Lehet azt mondani, hogy ne netszakadás döntsön a bajnoki cím felett, vagy külső fontosabb tényezők, teljesen egyetértek. Tudom, hogy ez random bárkivel előfordulhat, élmenővel sereghajtóval egyaránt. De ugye ti is érzitek, hogy nem korrekt, hogy a szerzon végén A-tól levonok 100 pontot (minden versenynél jelen volt), B-től levonok 0 pontot (hiányzott 2+ versenyről)... ...Száz szónak is egy a vége, nem szeretném, hogy a szabály hátrányba szorítsa azokat, akiknek több az elfoglaltságuk, de azokat se büntesse, akik a szorgalmukkal kitűnnek.
    Ahhoz, hogy vkitől 100 pontot vonjuk le, ahhoz minden futamot meg kellene nyernie, és ha levonnánk a "legrosszabb" 100-at, akkor is maximális ponttal bajnok lenne!
    Az, hogy minden futamon kivétel nélkül ott legyél, az nem a szorgalmadtól és a hozzáállásodtól függ. Illetve aki ott van minden futamon, annak is vannak jobb/rosszabb versenyei, ahol csak nagyon kevés pontot szerez, vagy esetleg semmit, így ezzel a szolidáris rendszerrel gyakorlatilag mindenki jól jár és ezzel lényegében a bajnokság végeredményében a lutri faktor csökkentjük. Egyébként már ősidők óta így működik a rendszer a Master-nál minden bajnokságban, nem most találtuk ki.

    Illetve azok kedvét/lelkesedését sem szeretnénk elvenni a további szerepléstől, akik valamilyen okból kifolyólag kénytelen kihagyni egy futamot, de szeretnénk versenyben maradni a helyezésekét, vagy esetleg a bajnoki címért.
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 08. 23. 09:04.

  16. #41
    Tóth Gábor Versenyző toga logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 26.
    Város
    Live for Speed
    Életkor
    36
    Üzenetek
    524
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt kicsit kifejtenéd bővebben, mert nem teljesen értem.

    Közben rájöttem, hogy nem teljesen jó az ötlet, illetve Nálatok lehet nem működne, mert nem feltétlenül igazságos azzal szemben, aki tényleg nem ér rá. De azért felvázolom, hogy nézett ki a dolog:
    Azért is írtam az első hsz-ban hogy nem feltétlenül működőképes, mert más szimulátor, más szabályok, minden más.

    A dobott futam adott volt itt is, 10-ből 2-t.
    Viszont a versenyen nyújtott teljesitmény (elért helyezés) után jártak bűntetősúlyok az autókba.
    Súlyt kétféleképpen lehetett dobni. Ha a mezőny vége felé végzel (a szabályzatban pontosan meghatározva hanyadik helytől dobható a súly), vagy éppen el sem indulsz a futamon. A két dobási mód közül persze a 2. a kényelmesebb és a top pilóták ezt ki is használták... és az lett a vége hogy nem volt állandó a létszám és nem minden futam volt egyforma színvonalú.
    A változó létszám és a taktikázás ellen lett bevezetve a bónusz pont, amit a bajnokság végén kapott meg az adott pilóta, ha minden futamon rajthoz állt. Ez a pont mennyiségileg pedig úgy volt kiszámolva, hogy érje meg minden pilótának minden futamon rajthoz állni még a plussz súlyok ellenére is.


    A topikot meg az új szabályokat olvasva láttam hogy szóba került a taktikázás és hasonló fogalmak, csak azért jutott eszembe ez a megoldás.
    ...és amiért ez működhetett az általam felvázolt bajnokságban, az a súlyok megléte. Mert ha esetleg tényleg nem tudtál elmenni valamelyik futamra mert nem értél rá, akkor dobtál le súlyt és előrébb végeztél a következő futamon, relative több pontot szereztél... és végelszámolásnál kihozhattad megközelítőleg egálra (a minden futamon induló pilótához képest), ha ügyes voltál és kijött a lépés.
    Any Given Sunday!

  17. #42
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    énnemtudom mikor szavaztam, mer ez nemigaz, mer fogalmam sincs.... mera Szabi miatt nemindulok, mer mindig kitalál valamit ami nem teccik valakinek és akkor az nem jó, vagy jó de mégsem, bár már ezt sem tudom De mindenféleképpen azt tudom, hogy nemtudom mikor szavaztam, mer fogalmam sem nem van.... Azt most sárgával ideírja auto-saved há nemis autózok hogy savazhat már ráadásul sárgával?? he? és különbenis hol vagyok és miért vagyokitt-kitt gyere értem. meignauto-saved, ez valami csoda új funksőőn oje na most nemírok többet, mert nincs kedvem
    ui.: de ezt még ide kell írjam, a gondolatttal nem kacérkodnikell, maximum a lányokkal... ??
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  18. #43
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Életkor
    47
    Üzenetek
    1.402
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    énnemtudom mikor szavaztam, mer ez nemigaz, mer fogalmam sincs.... mera Szabi miatt nemindulok, mer mindig kitalál valamit ami nem teccik valakinek és akkor az nem jó, vagy jó de mégsem, bár már ezt sem tudom De mindenféleképpen azt tudom, hogy nemtudom mikor szavaztam, mer fogalmam sem nem van.... Azt most sárgával ideírja auto-saved há nemis autózok hogy savazhat már ráadásul sárgával?? he? és különbenis hol vagyok és miért vagyokitt-kitt gyere értem. meignauto-saved, ez valami csoda új funksőőn oje na most nemírok többet, mert nincs kedvem
    ui.: de ezt még ide kell írjam, a gondolatttal nem kacérkodnikell, maximum a lányokkal... ??
    Ezért nem szabad keverni Dávid, mert a gyomrodnak sem tesz jót. Autóba semmiképpen ne ülj ma már, csak utasként, hányózacskóval.


  19. #44
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Idézet Eredetileg Morgo írta Hozzászólás megtekintése
    Ezért nem szabad keverni Dávid, mert a gyomrodnak sem tesz jót. Autóba semmiképpen ne ülj ma már, csak utasként, hányózacskóval.
    ÁÁÁ szííín józanul jönez belőlem, ehez nekem nem kell a tudatmódosítttttóóó Máóónika idegállapotba gyüttem... hánem? DE na ugye
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  20. #45
    Váradi Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2009. 06. 28.
    Város
    Kiskunmajsa
    Üzenetek
    118
    Üdv!

    Én ugyan nem vagyok még otthon igazán a GTL-ben, de egyszer szívesen kipróbálnék egy jó corvettes futamot! Szerintem is izgalmas lenne leglább egy futam erejéig egy nagyobb kategóriába ellátogatni.

  21. #46
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Életkor
    53
    Üzenetek
    1.771
    van még olyan hogy nem túl hosszú az hogy van ősz és tavasz?20 futam és a végére már tényleg alig vagyunk,jó ez mindenhol tapasztalható hogy a végére lemorzsolódnak az emberek,no erre kéne valamit kitalálni!
    felvázolom akkor én az ötleteimetesetleg összevonni az ősz és a tavasz pontjait és úgy összesíteni a bajnokság álását,Szabi megkínzása a talákozón és ő hagyni fogja magát,vagy lenne egy szorzó ami ahogy telnek a futamok úgy nőne az adott verseny után a pontszámod,ingyen evés ivás gokartozás a találkozón,fejenként 100db kaparós sorsjegy akik minden futamon indulnak
    jösztök?
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  22. #47
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Na, a szavazás szerint van 20 db biztos indulónk, illetve 20 "kacérkodónk", így egészen biztosan lesz bajnokság és úgy látom megtelik majd bőven egy teljes szerver!
    Jelen tervek szerint Szeptember 12.-én indul a HGTLM és 18.-án a HTCM bajnokság a szokásos menetrend szerint, váltott héten csütörtök és szerda esténkén 9-től.

    Akik kacérkodnak, igazán írhatnának pár sort, hogy mivel tudnánk megkönnyíteni a döntésüket, körülbelül 1 hetünk van még véglegesíteni a részleteket!
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 08. 29. 09:49.

  23. #48
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Én a kacérkodósra szavaztam mert akkor még nem vettem meg a GTL-t. Viszont már igen, de ha nem is minden futamra azért amire tudok jövök Egyébként a trackpack és egyéb infok mikor lesznek? Valamint -off topic- a szervertagság mikor jár le, mikor kell újra befizetni és várhatóan mennyit ?


  24. #49
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Na, a szavazás szerint van 20 db biztos indulónk, illetve 20 "kacérkodónk", így egészen biztosan lesz bajnokság és úgy látom megtelik majd bőven egy teljes szerver!
    Jelen tervek szerint Szeptember 11. én indul a HGTLM és 18.-án a HTCM bajnokság a szokásos menetrend szerint, váltott héten csütörtök és szerda esténkén 9-től.

    Akik kacérkodnak, igazán írhatnának pár sort, hogy mivel tudnánk megkönnyíteni a döntésüket, körülbelül 1 hetünk van még véglegesíteni a részleteket!
    Nekem pl. a tegnapi steam sz.rakodás sokat lendített a dolgon a GTL irányába...
    Mellesleg a Dexter Team a teljes legénységével erősen kacérkodik a gondolattal, még ha nem is mindenki jelezte közülünk. Reméljük ezen a fronton is összecsaphatunk a kedvenc kis Top Crash csapatunkkal...

  25. #50
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg sfakos írta Hozzászólás megtekintése
    Én a kacérkodósra szavaztam mert akkor még nem vettem meg a GTL-t. Viszont már igen, de ha nem is minden futamra azért amire tudok jövök Egyébként a trackpack és egyéb infok mikor lesznek? Valamint -off topic- a szervertagság mikor jár le, mikor kell újra befizetni és várhatóan mennyit ?
    Jövő hét második felében lesznek kihirdetve a bajnokságok, ezzel együtt a jövő évi szervertagság is.
    (az ár viszont lehet hogy minimálisan változni fog, mert igyekszem intézni valami ütősebb fődíjat is, amit ki fogunk sorsolni a rendszeres résztvevők között, ez még intézés alatt van...)

    A tavalyi szervertagsága idén szeptember 31.-ig mindenkinek érvényes, tehát az első 3 futamra mindenki tud majd még jönni, aki most szervertag.
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 08. 29. 10:13.

Oldal: 2 / 7 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •