Szavazás eredménye: Részt vennél-e a következő GT Legends bajnokságban?

Szavazók
57. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • Igen, mindenképpen ott a helyem!

    20 35,09%
  • Igen, tetszenek az új szabályok, ha kevesebb időt igényel a készülés, akkor jövök!

    5 8,77%
  • Kacérkodom a gondolattal...

    25 43,86%
  • Az új szabályok nem tetszenek, így nem szívesen jönnék

    1 1,75%
  • Nem érdekel a GTL

    5 8,77%
  • Szívesen jönnék, de egyéb okból nem tudok..

    1 1,75%
Oldal: 5 / 7 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 UtolsóUtolsó
Találatok: 101 - 125 (166 összesen)

Téma: HGTLM9 - Ötletelő!!

  1. #101
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Eddig is volt WTCC... viszont a két bajnokság nem volt összehangolva, illetve a korábbi rendszer jóval komplikáltabb volt, nehezebb volt nulláról belekezdeni...
    úgy értettem tavaly voltatok 18 -an a Hringen wtcc-nél most meg 60-an. Több az ember ezáltal -több jut a GTL-hez is. Ami jó,mert jó a rendszer is és a játék is. Most hohy occó nálunk is próbálom megszerettetni velük,de annyian úgy sem leszünk. hogy indítsunk külön bajnokságot ,de ide majd megpróbálom elcsábítani őket. Amúgy GTR2 dettó. Sztem 3-4en jönnének oda is csak 1 órával kezdődne hamarabb, ne este 9-kor.. Jut eszembe. GTR2-re is csak szervertag mehet vagy oda bárki mivel az fun race?
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  2. #102
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Egy kis szezon végi összefoglaló és ötletelés az új bajnoksághoz!
    (ma este GTL futam van, elolvasni ráérsz utána is.. )


    Nos ígértem nektek, hogy a szezon vége fele kiértékeljük az idén bevezetett új rendszert, megvizsgáljuk, hogy mi működött jól belőle és mi az ami még javításra, esetleg teljes újragondolásra szorul. Itt persze most elsősorban az én véleményem és meglátásaim fognak szerepelni, de igyekszem tárgyilagos maradni, viszont ennél sokkal fontosabb lesz majd a Ti véleményetek, hogy Ti hogyan láttok ezt a szezont, úgyhogy kíváncsian várjuk majd a hozzászólásaitokat...hideget-meleget, egyaránt!


    Nos kezdjük is az elején, az új rendszer bevezetésével elsősorban az volt a célunk, hogy egyszerűsítsük a bajnoksághoz való csatlakozást az újoncok/érdeklődők számára, csökkentsük az eredményes szerepléhez szükséges felkészülési időt és elsajátítandó tudásanyagot, hogy minél többen és egyszerűbben tudjanak a felállni velünk a rajtrácsra! Úgy gondolom, hogy ez maradéktalanul sikerült is, sok új csatlakozónk volt az idén, és nem egyszer 30 fő fölött alakult a létszám a futamokon, amire azért korábban sem nagyon volt példa a HGTLM történelmében. Ebből és az új rendszerből kifolyólag a csaták is szorosabbak lettek, idén javarészt izgalmas és eseménydús futamaink voltak és az élmezőny tagjainak is minden egyes pozícióért keservesen meg kellett küzdeniük, tehát volt bőven kihívás. Ezek voltak a fő célok idén, és ezeket én úgy gondolom, hogy sikerült is teljesíteni!


    Lássuk azonban az árnyoldalakat is, mert azért van még min csiszolni:

    1. A megnövekedett mezőny és a sok új résztvevő következtében év közben adódtak kisebb súrlódások a lebonyolítás menetet illetően, mivel a HGTLM bajnokság sokáig egy kis szűk zárt közösség volt, ezért sok volt a ki nem mondott íratlan szabály, vagy szokásjog, melyeknek nem volt elég körültekintő a kommunikációja és való igaz, hogy szervezői oldalról nem gondoltuk át elég alaposan, hogy ami 20 fővel eddig működött, az vajon 30 fővel is megállja-e a helyét... Egyik ilyen főbb bonyodalom a sprint versenyeken alkalmazott replő rajt lebonyolításnak menete volt, ami a Hungaroring-en nem sült el túl jól, viszont a másik két sprint versenyen problémamentes volt, így számomra továbbra is kérdés, hogy egyedi eset volt-e a Ring, vagy pedig valóban érdemben hozzá kell nyúlni ehhez a rendszerhez? Várjuk ezzel kapcsolatban a véleményeket.
      .
    2. Másik probléma az autóválaszték beszűkülése volt tavalyhoz képest, az előző szezonokban a kreditrendszer által jóval több autó közül lehetett választani az egyes futamokra, ami egyrészt nagy választási szabadságot és változatosságot nyújtott a versenyzők számára, viszont az egyik legnagyobb nehézség is volt a felkészülésben (pláne az újoncok számára), hiszen adott futamra túl sok autó közül kellett megtalálni az ideális választás, amihez rengeteg tapasztalatra és/vagy tesztelésre volt szükség. Az idei új rendszerrel ennek kívántuk az elejét venni és a hangsúlyt a felkészülésről és a rutinról a versenyzés és a szorosabb csaták felé elvinni, persze enne ára is volt, az autóválaszték csökkenése. Készítettem egy kis elemzést (kerekített értékek): a bajnokságban érdemben résztevő versenyzők az eddig 8 fordulóból átlagosan 7 futamon indultak, átlagosan 4 különböző autót próbálhattak ki és nagyátlagban ugyan azzal az autó legfeljebb csak 3 alkalommal álltak rajthoz. Ez a szám csak az élmezőnyt vizsgálva viszont már inkább 2, vagyis egy autót sem kellett eddig a TOP pilótának kettőnél többször használniuk, tehát szigorúan csak a számokat vizsgálva azért még egy versenyzőnek sem volt ideje egy adott autót túlságosan megunni, hacsak nem direkt szimpátiából döntött újra és újra ugyan azon típus mellett..

      Persze ezek csak számok, ha Ti máshogy érzitek, akkor ez máshogy is van és sokat gondolkoztunk azon a téli szünet alatt, hogy mit lehetne tenni ez érdekében úgy, hogy az új rendszer előnyei is megmaradjanak és ne essünk bele újra a kreditrendszer legnagyobb hibájába. Ugye márkafutamok jelenleg is vannak, ezek számát lehetne bővíteni és mindig más típusokat kipróbálni, illetve felmerült az is, hogy a Group-os futamokból is csinálhatnánk két osztályt és a TC-65 mellett elkalandozhatnák a GTC-76-os nagygépek felé is, tehát megjelennénk a bajnokságban a Caprik, 911-esek, BMW CSL-ek és Panterák is! Persze ezeket el is kell majd tudni vezetni és most Ősszel az újoncok miatt tudatosan hagytuk ki ezen típusokat a buliból. Várjuk ez ügyben is véleményeket, ki milyen autókat szeretne még meghajtani a bajnokság során a GTL kínálatából, illetve ki az, aki maradna inkább a jelenlegi szűkösebb, de kevesebb felkészülést igénylő kínálatnál?
      .
    3. Ami gondként még felmerült, hogy TOP pilóták számára frusztrálóként hatott, hogy az általuk hajtott gyengébb autókkal nem tudták felvenni a versenyt az egyenesekben az erősebb autókkal szemben és hiába voltak amúgy gyorsabbak a körön, csak nagyon nagy nehézségek árán tudtak előzni. Emellett azt is el kellett tudniuk fogadni, hogy hiába vezetik összetettben a bajnokságot, mégsem tudnak minden futamon a dobogós helyekért harcba szállni, ami természetesen semmit nem von le az érdemeikből (sőt!), de azért mégiscsak csípheti az ember csőrét a dolog. Megmondom őszintén, hogy én is ebben a cipőben eveztem egész szezon alatt, de én rettentően élveztem minden egyes küzdelmet, és minden egyes így kínkeservesen megszerzett pozíció óriási büszkeséggel töltött el és nekem ez többet ér, mint egy könnyebben megszerzett de előkelőbb pozíció. Szeretném hallani a TOP pilóták véleményét, hogy mit gondolnak erről, hogy állnak ehhez a kérdéshez?
      .
    4. Ami biztos, hogy azt a problémát tavasszal már hatékonyabban kell kezelnünk, hogy a bajnokságba csak később csatlakozó, vagy sok futamot kihagyó, de ugyan akkor rendkívül gyors és rutinos pilóták a kevés bajnoki pontjukból adódóan ne jussanak aránytalanul túl erős autóhoz. Erről korábban már volt itt szó, és ez ügyben mindenképpen teszünk majd intézkedéseket és szigorúbb korlátozásokat vezetünk be a "csellengők" autóválasztásra vonatkozóan!
      .
    5. Ahogy én látom viszont a bajnokság legnagyobb problémája jelenleg az, hogy sok igen jó pilóta csak nagyon rapszodikusan tud megjelenni a futamokon (Taky, Matyi, Bazsi, Teratti, Diczházi Peti, Joe, Vétek Csabi, Szilágyi Peti, és mások) ami következtében elég ingadozó a létszám (20-30 fő)... és nem hiszem, hogy ez ügyben túl sokat tudunk mi tenni, de ha igen, akkor kérlek mondjátok!



    Viszont amit mindenképpen szeretnék kiemelni, hogy ez a mostani lényegében egy kísérleti/próba szezon volt az új rendszerrel, ahol a célok és az egyszerűség oltárán szándékosan áldoztunk fel pár részletet, hogy ne bonyolítsuk túlságosan túl a dolgokat így első nekifutásra és ne markoljunk túl nagyot. Most, hogy már mögöttünk van egy szezon és okosabbak, tapasztaltabbak vagyunk, így már van lehetőség tovább finomítani a lebonyolítás menetét és a szabályokat, levonva az eddigi tanulságokat.


    Na szóval várjuk mindenki véleményét, és nagyon örülnék neki, ha mindenki kipréselne magából ide pár sort, mert csak úgy tudnunk olyan bajnokságot szervezni Nektek, amilyet Ti szeretnétek, ha hallatjátok a hangotokat!
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 01. 02. 13:14.

  3. #103
    Sörös Gábor Versenyző Söri logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 19.
    Város
    Veszprém
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.588
    mazohista.. nem rövid..
    Valaki gyorsan vezet ,valaki alacsonyan száll.. Hogy gurulsz vagy repülsz csak rajtad múlik..

  4. #104
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Én újoncként csatlakoztam és hát meg kell mondjam elkapott a GTL feeling. Kicsit szórakoztatóbb mint a htcm, de nem csak vezetésben. Gondolok itt a jó csatákra, hogy az autók néha teljesen eltérő karakterűek, valamint a társaság is jó és segítőkész! Tehát jók a pogramok és nem sok a köcsög!

    1. Repülőrajt szerintem a ringen csak egy szerencsétlen eset volt, megesik ez az állórajtnál is.. Majdnem ugyanezzel a módszerrel rajtoltam már párszor máshol és nemigen volt probléma. Annyi volt a különbség, hogy volt egy "SC" aki felvezette a mezőnyt, majd a kör végén esc, nézte a mezőnyt és ő rajtoltatott. Így nem az elsőn van a felelősség, de ugye kell ehhez egy ember aki nem versenyzik viszont ráér ilyenekre.. Szerintem ezen nem kell változtatni.

    2.Szerintem mindenképpen egyszerűbb ez a group-os téma, csak ugye benne van a faktor, hogy aki nem indul rendszeresen, vagy esetleg technikai problémák miatt kiesik futamokról, nem a tudásához megfelelő group-ba kerül. Nekem volt egy olyan elképzelésem, hogy az utolsó 2 befejezett futam átlaghelyezése alapján kéne besorolni a pilótákat, de nyilván ennek is van sok hátulütője, azért ha már ötletelő leírtam. Ami szerintem még érv lehet a kreditrendszerrel szemben az tényleg az egyszerűség, amire ahogy látom törekedtetek kicsit, valamint a mezőny összébb hozása, bár nem ismerem hogy mi alapján voltak a kreditek. Én talán egy kicsit több márkafutamot tennék be, de jöhetnek azok a nagyobb vasak is, bár nem próbáltam még őket, de biztos jók. Egy kis kihívás pedig sose árt.

    3. Nem érint. Még.. Ebben az évszázadban

    4. Passz

    5. Ez szerintem nem a ligán/szervezésen múlik.

    X. Szerintem az ötlet, hogy a pályák egybeesnek a HTCM-el nagyon jó, tényleg megkönnyíti a felkészülést annak aki mindkét helyen megy. Viszont hogy egy kis negatívumot is írjak szerintem kicsit sok lett az egy kaptafára menő dimbesdombos dobálós hegyipálya De igazából ez se negatívum mert ízlések és pofonok. A picsába akkor minden jó. Még annyi, hogy ha pl van olyan pálya ami nagyonjó, de pl csak GTL-re van meg, vagy egy régi autóval feeling lenne, de egy wtcc-vel nem feltétlen, azért szerintem megengedhető lenne 1-2 pálya eltérés.

    Végül köszi mégegyszer mindenkinek aki eddig segített, akár setuppal akár tanácsokkal akár akármivel és a szervezőknek is a munkájukért. Csak így tovább, padlógáz, ablaktörlő!
    Utoljára módosította: sfakos; 2014. 01. 26. 14:12.


  5. #105
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Mi is az én véleményem, meglátásom?

    Elsőre... a GTL tényleg az utolsókat rúgja. Az hogy egyáltalán lesz-e a HGTLM9 után folytatás ki tudja. Ez persze függ a Ti igényeitektől is, és nagymértékben attól, hogy jelen esetben az AC mit fog hozni (itt a modokat értem elsősorban). Sajnos az hogy az AC-t kb 5e-t megveheted nem elégséges. A gépfejlesztés még kb. 200e +vonzatba ha vannak megtartható dolgaid a gépedben a házon felül .

    A tavalyi bajnokságról:
    A tavalyi szezonban igen kevesen voltunk kb 10-15. Ezt a kreditrendszer hibájára és nehézségeinek tudtuk be. A szezon végén Szabival és Sziszkával igen sokat beszéltünk a "hogyan is tovább"ról. Én kardoskodtam a kreditrendszer mellett de beláttam, hogy valóban az egy újoncnak igen nehéz falat elsőre. Sok kört kell ahhoz futni, hogy képbe kerülj.
    Emellett a kredit rendszerben meghatározott autók értékei pályák és a verseny hosszának függvényében jelentősen eltérhetnek. Szóval a kreditpontok meghatározása igen nagy terhet jelentett egy adott versenyre.
    Azt is be kellett látni, hogy a gtc-65 autói igen nagy nehézséget jelentenek vezetéstechnikailag (és ezzel nem leminősíteni akarok senkit) egy 60 perces versenyen. Nekem ilyen esetben volt hogy napi 1-2 órát is készültem, hogy hibátlanul tudjak menni a futamon mert egy nehezen kezelhető autó olcsóbb. Mindannyian beláttuk, hogy sok embernek erre egyszerűen nincs ideje.

    Az idei évadról:
    Amit már Szabi leírt, arról pár nappal ezelőtt részben beszéltünk. Az idény nekem visszás. Amin mindenféle képpen változtatni kell, az a korlátozások. Két példát hoznék fel. Az első az én esetem. Az első groupos futamon indultam. A másodikon nem tudtam. A harmadik versenyre ezért kicsit jobb autóval indultam. Nyertem. Az hogy megnyertem a futamot azonban egy dolog, mert soha nem nyertem volna, ha a többiek nem dobják el az autóikat... A 4. futamon is szerencsém volt, mert nem nézték meg a többiek, hogy melyik autó alkalmas a pályára. Így második lettem, a bajnokságban harmadik.
    A második Szabolcs esete aki igen jó kvalitású és sportszerű társunk. Szabolcs az első 3 futamon nem indult. Jelentős pontbeli lemaradása volt. Most igen jól felzárkózott már, így a mérleg nyelve lassan helyre billen, de ezt sem tartom teljesen jónak, szerintem ilyen esetekben szükség lenne a szabályok változtatására.

    A szezon igen nagy csatákat hozott. Ez tény, hogy a futamokon igen izgalmas. Azonban ahogy Szabival beszéltük igen rossz érzés az, hogy nagy nehezen leküzdesz valakit az ívekben, majd az egyenesben gond nélkül hagy ott. Hiába keresztbeverés meg minden, meg az életben is van ilyen akkor is szar érzés és bukod a másodperceket... bukod a futamot is mert a mögötted lévő szép lassan megérkezik és az egyenesben lenyom.

    Amit nagyon hiányolok az idei évadból az a "endurance" távok. Én (hangsúlyozom, hogy én ) kifejezetten nem szeretem a sprint versenyeket. Szeretném, ha lennének endurance távok min 90 perc de inkább 120 (esetleg korábbi kezdéssel).

    A ki hány autóval indult kérdést én kicsit másképp látom mint Szabi. Az első két futam adott autóval indul eleve nem választhatsz. Ha az első osztályba kerülsz, akkor 2 autó közül választhatsz. Ebből a Mustang tulajdonképpen használhatatlan. Talán Melburne vagy most Sears Pointba lesz jó választás. Snitt. Ha a második osztályba kerülsz ott kicsit színesebb már. A mini és a 912 is igen jó. A Falcon sprint futamokra alkalmas, sőt igen jó volt Melburneben is. És ez az alsóbb csoportokra is vonatkozik. Itt inkább az a kérdés, hogy van-e választásod.

    A probléma szerintem a GTL ligához szokottaknak abból adódik, hogy minden versenyen a kredit rendszer miatt más csoport és más autóval is indultunk. Tulajdonképpen nem volt kétszer egy szezonban ugyan az az autó.

    A sprint verseny lebonyolítás véleményem szerint jó ahogy van. A Hungaroring szerencsétlen eset volt.

    A részvételekről:
    Az idén tényleg elég rosszul jött ki számomra. A második futamon külföldre kellett mennem. Oschersleben elmaradt következő héten nem értem rá úgy volt időzítve minden. Brand Hatch meló miatt maradt ki. A mostani futam bár Szabi rábeszélt hogy induljak és el is kezdtem a készülést szintén kimarad, mert tegnap délután óta irgalmatlan lázam van. Járni alig tudok nemhogy versenyezni. Ezek vannak.

    Javaslatok:
    1. A restrukciók újragombolása. Pl.: az én esetemben ha az első két futamról hiányzik valaki ne indulhasson a 3. versenyen csak gr2 -s autóval. Szabolcs esetében pl.: Ahány versenyről hiányzik annyi futamon csak max gr2 autót választhasson.
    2. Kevesebb sprint és több endurance futam.
    3. A groupos rendszer bevált. Ne térjünk vissza a kreditre, de azért a GTC-65-t és 76-t is betehetnénk, nem baj ha kicsit nehezebben kezelhetőek.
    4. Az elmaradó versenyek ne következő héten kerüljenek megtartásra.
    Utoljára módosította: moneytoo; 2014. 01. 02. 11:24.

  6. #106
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Életkor
    53
    Üzenetek
    1.771
    nagy ömlengésbe nem kezdek de azért leírom én is azt amit már leírtak előttem,és nagyon megköszönném ha majd többen is leírnák a véleményüket hogyan tovább stb.

    gyakorlatilag a szezon vége felé és már a közepén is azt éreztem hogy valami nincs a helyén,több a negatívum mint amire számítottam és ez gyakorlatilag arra ment rá hogy belefáradtam nem készültem egyszerüen nem vonzott maga a versenyláz,ennek több oka volt részben kicsit én spec más pályákon mennék mint a race-ben kellenének azok a jó kis pályák spa,lemans,machwerk,nord,most nem mindre gondolok de ezeknek a classikus pályáknak illene benne lennie 1 szezonban legalább egy kettőnek,bőven van pálya olyan ami tipikusan ezekre a vasakra megfelel,a hosszabb tipusú versenyek is kellenének,sprint futamok is jók de sztem túl sok ami van most,ehez még annyit fűznék hozzá hogy gyakorlatilag tökre kiakadtam mikor majd 20 percet kellet várni arra hogy a következő verseny elkezdődjön és akkor még rájön a rajtprocedúra ami még rátett közel 10 percet,most megint csak arra fogok kijukadni hogy az este 9-es kezdés az legyen 8-as,nem akarok szavazgatásba kezdeni ezt már töbször átrágtuk de hétköznap számomra már túl későn vannak ezek a futamok,nejem is korán kell 1 szobában vagyunk, és amikor összejön 1 hétre 2 verseny és egymás utánra és akkor a másik héten is,akkor ez már sok még nekem is.visszakanyarodva a szezonra az új belépőkre akik később csatlakoznak a bajnokságba,nos ezzel fogalmam sincs mit lehetne kezdeni,max a besorolást lehetne nehezíteni hogy csak a g2-ből kezdhesse.

    a bajnokságnak legyen 1 őszi 1 tavaszi és 1 összetett bajnoka és persze dobogósai,max 2-3 sprint futam legyen a tízből legyen 1-2 endurance futam legyenek hosszabb pályák,megnézhetnénk a többi kategóriát is,legyen korábbi kezdés,lehetne olyan is amikor 2 majdnem azonos tipust kell meghajtani ua a pályán egymást követő versenyen felváltva mint ahogy ez volt megtartva http://www.gtr-masters.hu/result/5510/a nelegyen 2 futam 1 héten bármi van is,talán a g1-es kategóriát kibővíteném 4 főre.
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  7. #107
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    1. Szerintem maradhat nyugodtan a repülőrajt. Hungaroring egyedi eset volt. Én a feelingje miatt szeretem nagyon. Név szerint kihívnak sorba, szépen lassan gurulni kezd az egész mezőny, szép látvány. Nem mondom hogy igazságosabb, vagy kevésbé balesetveszélyes mint az állórajt. Lehet vki elött kicsit befékez valaki, még egyel hátrébb lévőnek meg pont jól jön ki a lendület. Állórajtnál is maradhat valaki véletlen üresben, kacsázva -túl sok gáz miatt-, elbénázhatja más rajtját.

    2. A régi kreditrendszernek mi volt a legnagyobb hibája? Én a régi kreditrendszert is bírtam. Olyan jókat lehetett benne taktikázni, matekozni, sakkozni, már a verseny elött. Lehetett spórolni, meg jolly jokerezni, nagyobb volt a mozgástér. A pályán is eltérőek voltak az elvárások, a pontkényszer. Sok, többféle, változatosabb kocsik. Igaz a taktikák miatt, az eddig is profi, tapasztalt versenyzők, még nagyobb előnyhöz juthatnak (pl kezdő simán beletenyerelhet egy pályára alkalmatlan, drága kocsiba. gumi, tank). Amúgyis a játékosabb, úgymond lazább, változatos versenyeket kedvelem. Számomra új, ismeretlenebb kocsikkal is barátkoznék. Addon kocsik?

    3. Ehhez csak annyit tennék hozzá hogy az autó csoport beosztásnál, lehet nem kéne akkora szakadék a ketegóriák között, ami miatt meg is fordultak a pályán a sorrendek, hanem lehet elég lenne ha csak összébb tolná a mezőnyt, de a sorrend nem változna. Márha van annnyi autó, és a lehetséges autók közötti különbségek kissebbek mint a mezőny gyorsasága közti különbség. Mondjuk ezt tényleg az élpilótáknak kell tudni, hogy egyedül elöl, vagy inkább mezőnyben csatázni jobb nekik.

    4.-5. Netem keresztbetett, pedig mindegyik futamon indultam.

    Én is szavaznék arra hogy lehetne néha, egykis eltérés a HTCM, és a GTL pályák között. De akkor az vmi nagyon pöpec, vagy hangulatos GTL pálya lehetne (várral, kastéllyal, hercegnővel). Machwerk, Nord, Lienz, LeMans (bár utóbbin elalszok, mégha gyors a kocsi is).

    Lehetne kétautós kupafutamot is tartani. Köridőben ugyanannyit tudna a két autó. De egyenesben egyik, kanyarban a másik, tudjátok.

    ...beszéltük igen rossz érzés az, hogy nagy nehezen leküzdesz valakit az ívekben, majd az egyenesben gond nélkül hagy ott. Hiába keresztbeverés meg minden, meg az életben is van ilyen akkor is szar érzés és bukod a másodperceket... bukod a futamot is mert a mögötted lévő szép lassan megérkezik és az egyenesben lenyom.
    Lehet hogy valamit kihagytam, de amikor egy gyengébb pilóta, a biztonságosabb mondjuk cortinával megy, és mögötte jön egy ügyesebb pilóta mondjuk mustangal, Dijonban minden egyenesnél elmegy a mustang, akkor nem frusztráló a cortinásnak hogy a kör közepén feltartják, és muszály a célegyenes elött megelőznie, különben végleg elmegy a mustangos?

  8. #108
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    2. A régi kreditrendszernek mi volt a legnagyobb hibája?
    Hogy a készülés nagy része arra ment el, hogy 4-5-6-7 lehetséges típus közül eldöntsd, hogy adott pályára adott kreditértékért melyik a legoptimálisabb a számodra. Sok autót ki kellett ehhez próbálni, sok idő elment vele, az újoncoknak meg kábé lövése nem volt, mivel induljanak, ami kedvüket szegte. A kocsiválasztás értékes időt vett el a gyakorlástól, ami a futamokon is nagyon meglátszott, nagyon kevesen érkeztek valóban érdemben felkészülve egy adott versenyre, ezért mindenki elsősorban a kocsival küzdött és nem egymással. Gyakorlatilag egy "kinek volt több ideje készülni" verseny volt, de már nem egészséges mértékben, ami nem tett jót a futamoknak, kevés volt a csata és kevés volt a felkészült résztvevő.

    Amúgy maga a rendszer a maga nemében tökéletes volt, csak kellett volna hozzá 25-30 db elhivatott időmilliomos és maga lett volna a Kánaán..
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 01. 02. 15:26.

  9. #109
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Életkor
    47
    Üzenetek
    1.402
    1. Én nem szeretem a repülőrajtot, de ezt egyéni problémának tartom. Jó volt eddig is. Mindenki úgy látja, hogy a hungaroringi egyedi eset volt, szerintem is. Nyugodtan maradjon, ahogy eddig volt.

    2. Nekem a kreditrendszerrel éppen az volt a bajom, hogy sokat lehetett taktikázni. Egyszerűen nem volt időm kitalálni (mert azért meg kellett (volna) hajtani, néha 3-4 autót is), hogy melyik autó lenne ideális, így tippverseny volt. Sajnos rohadtul rosszul tippelek. Másrészről megértem, hogy hiányolják a több választási lehetőséget.

    3. Valami véletlen folytán az elején még egész jó helyen álltam. Én is megtapasztaltam, hogy milyen, ha esélytelen vagyok az egyenesben. Viszont sok múlhat a pályán is, mert később feljebb "estem" az osztályban, de nem bírtam kihasználni az autócseréből fakadó "előnyt". Ez mondjuk betudható a bénaságomnak is, de valahogy mégsem kerek.

    4. Egyetértek abban, hogy még feljebb sorolni a hiányzókat, későn jövőket.

    5. Mindenki hozzon még egy embert. Igazából nem tudom, van-e erre megoldás. Ha nincs az élmezőny a pályán, akkor labdába rúghatnak a gyengébb (köztük Én) pilóták. Cserébe lejjebb sorolódnak, ahol megint esélytelenek lesznek, de nem csak az élpilótákkal szemben. Ehhez hozzájön, hogy pl. ki kell hagynia egy futamot, ezért nem tud feljebb mászni, mert a "büntetés" miatt, lehet, hogy még lejjebb is sorolódik. Über pech. Nehéz matek ez szerintem.

    Sajnos nem vagyunk egyformák. Én azért tudok biztosabban indulni a futamokon (Ha végre kerek lesz már nálam minden. Lesz ilyen?), mert 21 órakor kezdődnek. Ennek ellenére csak ez az egy előnye van számomra, mert tényleg későn van. Majdnem mindegy, hogy azért lesz rossz eredmény (vagy semmilyen), mert nem tudtam gép elé kerülni időben, vagy mert már kilencre fáradt vagyok. Sok múlik azon az egy órán, egyre inkább érzem én is (hogy a franc vinné el). Szóval én is szorgalmaznám a 20 órai indulást, ha egyáltalán ez téma lesz, annak ellenére, hogy adott esetben rosszabbul járok.
    Az azonos pályák a két bajnokságban, nekem nagyon bejött. Ha egy-két különbség lenne, az még nem lenne gond, főleg, hogy csak az idei bajnokságban is több új pályát ismertem meg.


  10. #110
    Nagy Mátyás Versenyző Matyesz logója
    Csatlakozott
    2008. 05. 07.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    32
    Üzenetek
    948
    Group-os rendszer: Betehetnénk kettő groupot is és váltogatnánk egyik futamról a másikra. Teszem azt meg marad a mostani Group és behozzuk a nagy vasakat (911, nagy panti stb..) is, ahogy Szabi írta. A lassú kocsikkal rövidebb pályákon lehetne menni, ahol jó kis test-test elleni harcokat kell vívni, a nagy gépekkel pedig mehetnénk a klasszikus pályákra pl.: Spa, Monza.

    Vagy márka kupa? 911 és Alfával.

    Group besorolásra nem igazán tudok javaslatot tenni, mert véleményem szerint nehéz belenyúlni. Nekem az első pár futamot ki kellett hagyni, ezért utána végig jobb kocsikkal tudtam jönni és a dobogós helyekért harcolhattam. Ez nyilván engem is dicsér kicsit, hogy ki tudtam használni az autókat, de eddig inkább a 6-10 köré lőttem volna be magam. De, ha elkezdjük büntetni azokat, akik később csatlakoznak vagy csak pár futamra tudnak benézni, nekik se lesz jó, hogy a gyengébb autókkal kell valahol hátul küzdeni, szerintem ez nem túl motiváló.


    A naptár egyik sprint futamát lecserélném egy endurance-ra, napszak váltással megspékelve.

    Mé' nem jövök? Csináljunk személyre szóló verseny naptárt, ahol 3 nappal előtte én hirdetem ki, hogy mikor lesz a következő futam.

    Régi LeMans pályát légyszi ne!!

  11. #111
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Ööö, az nem lenne elég köztes megoldás a régi kredites, és jellenlegi csoportos besorolás között, hogy úgymint most lenne 4 csoport, mindegyikbe tartozik 2-3 kocsi, a számolás, pontok is ugyanígy lennének mint most, viszont, a különböző pályákon az egész mezőny egységesen ugorhatna eggyel erősebb, vagy gyengébb autócsoportokba. Tahát összesen nem 4 autócsoport lenne, hanem mondjuk 6-8, aminek a tetején GTC76-os kocsik is lennének. Így mondjuk egy ember nem 3 autót terelne egy évben, hanem mondjuk 6-ot. Változatosabb, mégsem teljes totó tizen kocsi közül.

  12. #112
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    1. Több sprint, és márka futam, kevesebb endurance. (Ezzel több csata lenne a futam alatt végig ÉS többet használnánk a nagy vasakat amik most igen kevésszer fordultak elő az élmezőnyben és én nagyon hiányolom őket... Pláne a TR mellett.) A sprint hátulütője, hogy nagyon elnyúltak a rajtprocedúrák ha sokan voltunk.
    2. Valami élvezetesebb autó a TR helyett. Ahogy Colának is nekem is sokszor elment a kedvem az egésztől csak a fos TR miatt. Ez nem autó... Így nem élvezem hogy egy szarra vagyok rákényszerítve. Nem kell gyorsabb csak valami autóbb jellegű a TR helyett.
    3. Az egyáltalán nem zavart hogy kevesebbet nyertem (/hátrébb végeztem átlagosan) mint szoktam. Mert a rendszer miatt a jobb hely volt a lényeg és a rivális legyőzése történjen az bármely helyen is.
    4. Sajnos a sok csak olykor beugró miatt nem lett olyan szoros az élmezőny mint vártuk de ezen nem tud segíteni szabály...
    5. Önmaggában jó volt a szezon, én is élveztem minden csatát, nem zavart ha valaki egy nagyobb vassal előzött mert tudtam hogy azért mehet azzal mert hátrébb van a pontversenyben, szóval nem ellene kell foggal-körömmel küzdenem. Itt most a több jobb hely a nyerő, nem a több nyert futam. (Persze nem zárják ki egymást szal nem beszóni érte. ) Ez így tetszik, változatosabb az élmezőny, ezért olyanokkal küzdhetek akikkel eddig nem volt alkalmam megmérkőzni.
      Pláne majd most Sonomában. Már előre látom miket kapok amiért annyit beszéltem a fölösleges feltartásokról... Senki sem fog elengedni csak úgy. De nekem is kell emelnem az előzési/csatázási skill-emen, szóval harcra fel.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  13. #113
    Dózsa Ákos Versenyző Akos logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 19.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    900
    1. a) Az íratlan szabályok kezelése: Sajnos a rövid szezon alatt jópárszor találkoztam ezzel és nem kicsit elszomorító a hozzáállás. Minden esetben elvárt volt olyasvalaminek betartása, amiről nem is biztos, hogy tudott az illető. És ami tetézi a dolgot, hogy még büntetés is járt az ismeretlen szabály be nem tartásáért. Idegen helyen egy parkban letelepedsz a fűre, hiszen tábla nem tiltja, törvény sem, majd odalép hozzád a rend őre és megbírságol, mondván nincs ugyan kitáblázva, de a környéken élők ebben megegyeztek. Mit teszel? A) Mosolyogva kiperkálod a bírságot teljesen természetesnek tartva a dolgot. B) Értetlenül állsz, hogy ha tilos akkor mi a halálért nincs kitáblázva? És ha nincs titló tábla, akkor milyen alapon birságolnak? Mekkora lehúzás már... Amennyiben lehetséges egy általános szabályt alkotni 1-1 szituálcióra, akkor azt a legegyszerűbb formában le kell írni. Valamint ne lehessen büntetni olyasvalamiért, amiről az elküvetés pillanatában még nem volt ÍROTT szabály.

    1. b) Sokan írtátok, hogy a hungaroringi eset valszeg csak egyedi eset volt, nem szükséges változtatni. Lévén, hogy ennek is az egyik elszenvedője voltam kicsit másképpen vélekedek. Az, hogy a szezon folyamán "csak" egyszer fordult elő ez inkább köszönhető annak, hogy kevés verseny zajlott még le ekkora létszámmal ezzel a lebonyolítással. Egyértelműen látszik, hogy az emberek rendszerezetlen magatartása és hangyaf.sznyi sebességkülönbsége elegendő ahhoz, hogy a mezőny egy részéig eljutva addigra káoszt okozzon. Saját meglátásom, hogy egy konkretizált (jelenleginél sokkal kisebb szabadsági fokú), rajtvonalmegközelítésre vonatkozó szabály nem fog rontani a helyzeten és talán segít is elkerülni a hungaringen történteket. És ha már a rajtnál tartunk, szintén saját meglátás: totál felesleges a rajtvonalig tartó előzési tilalom. "Zöld jelzéstől szabad a vásár" párti vagyok, a játékot is így készítették és a valóságban is így van.

    2. Sajnos ötletem sincs, hogy lehetne igazságosabbá, élvezetesebbé tenni az autóválasztással. Én az a fajta ember vagyok, aki sokkal szívesebben versenyez 1 bizonyos autóval az egész szezonban (bár ez inkább GTR-re és WTCC-re igaz, ahol a setupolás sokkal tágabb lehetőségeket ad). De tudom mások meg szeretik a változatosságot. Na meg túl keveset versenyeztem még GTL-ben, hogy megszokjam a szükséges vezetési stílust. A márkafutamok is bejöttek (fix pályához fix autó).

    3. Szerintem nem csak a top pilótákat idegelte ki az egyenesben elhúzó, kanyarban feltartó ellenfél. A túlzott szigor (már pöcögtetésért is figyelmeztetés járt) miatt pedig az ember sokszor nem mert bevállalni kanyarban előzést.

    Jómagam is úgy vélem, hogy kicsit kései a este 9-es kezdés. Pláne a sprint futamoknál, ahol ha elsőre minden klappol akkor is sok időbe telik mire összeáll a mezőny.

  14. #114
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Akos írta Hozzászólás megtekintése
    1. a) Az íratlan szabályok kezelése: Sajnos a rövid szezon alatt jópárszor találkoztam ezzel és nem kicsit elszomorító a hozzáállás. Minden esetben elvárt volt olyasvalaminek betartása, amiről nem is biztos, hogy tudott az illető. És ami tetézi a dolgot, hogy még büntetés is járt az ismeretlen szabály be nem tartásáért. Idegen helyen egy parkban letelepedsz a fűre, hiszen tábla nem tiltja, törvény sem, majd odalép hozzád a rend őre és megbírságol, mondván nincs ugyan kitáblázva, de a környéken élők ebben megegyeztek. Mit teszel? A) Mosolyogva kiperkálod a bírságot teljesen természetesnek tartva a dolgot. B) Értetlenül állsz, hogy ha tilos akkor mi a halálért nincs kitáblázva? És ha nincs titló tábla, akkor milyen alapon birságolnak? Mekkora lehúzás már...
    Ne haragudj, tisztelem a véleményed, de ez szerintem így ebben a formában erős túlzás...

    Ha jól emlékszem 3 ilyen jellegű szituáció volt a szezon során, mindegyik olyan, ami csak nagyon elvétve fordul elő és ebből adódóan valóban nem tér ki rájuk a szabályzat elég világosan:

    • Volt egy félig meddig kanyaríven terelgetős érdekes szituációd az első futamon, ezt a helyzetet valóban nem nevesíti külön a versenyszabályzat, az általános szöveg a helyzetre való értelmezésében pedig valóban voltak eltérő vélemények. Ilyenkor a VB feladata döntést hozni a saját belátása szerint a szabályzat 5. pontjának utolsó sora értelmében. A VB pedig úgy döntött, ahogy ilyen szituációkban korábban is szokott.
    • Az említett Hungaroringi eset is szabály értelmezés probléma volt, valóban nem volt kellően részletes a szabályzat szövegezése, de attól még a VB a szabályzat szellemben hozta meg a döntését és végül nem büntetett meg senkit, a szabályzat pedig kiegészítésre került. (Maga a szabály nem változott, csak alaposabban kifejtésre került, hogy ne lehessen félreérteni)
    • A harmadik incidens pedig két súlyos büntetési tétel összevonásának módja volt, mely nem volt eddig leírva, bár hozzáteszem, mivel ez is egy igen ritka nem nevesített eset, így a VB saját hatáskörében szabadon dönthet a kérdés felől és most is úgy döntött, ahogy ilyenkor szokott. Azóta bekerült a szabályzatba is, bár megjegyzem, érdemi jelentősége közelít a nullához.. pláne ahhoz képest mekkora ügy lett belőle csinálva.



    Kérlek ne érts félre, teljesen jogos elvárás a részedről, hogy a szabályzatnak mindent teljesen egyértelműen tartalmazni kellene minden szituációra kiterjedően, na de azt is lássuk be, hogy egy ilyen alapos szabályzat terjedelme az nem a jelenlegi méret lenne. A ló túloldalára sem szeretnénk átesni, mivel így is sokan nem olvassák el elég alaposan a jelenlegi szabályzatot, így az utóbbi években próbálunk a méretén csökkenteni és minél egyszerűbben sűrűbben fogalmazni, az általatok év közben felhozott esetek meg azért igencsak ritka példák. Egyébként maximálsan egyetértek veled abban, hogy a szabályzatra ráférne egy jó alapos megreformálás és újragondolás, és ez ügyben minden konkrét javaslatot szívesen fogadunk!


    Illetve én még szezon eleje óta lógok az egész ligának egy szép ábrás összefoglalóról a szabályokról, valamint a terelés témakör rendezésével is... de amennyire most látom, sajnos ebben a hónapban sem lesz időm érdemben foglalkozni vele, amiért elnézést kérek
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 01. 03. 23:56.

  15. #115
    Dózsa Ákos Versenyző Akos logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 19.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    900
    Tisztában vagyok vele, hogy nem lehet nagy terjedelmű szabálykönyvet alkotni. Illetve lehet csak akkor azt a kutya se olvassa el. Bár szerintem amennyire magas színvonalúak GTR-Masters által szervezett bajnokságok, nem is lenne túlzás egy pár oldalas letölthető pdf-be tömöríteni egy valamivel hosszabb terjedelmű kódexet, amely tartalmazza az egyes szituációkat és az elvárt viselkedést, stb. A nagyja már úgyis le van írva (és a nagyját már úgyis mindneki tudja). Kiegészíteni, módosítani, bővíteni mindig lehet. Biztos lenne így is ami kimarad, de ezt lehet később pótolni. Viszont ahhoz a véleményemhez tartom magam, hogy ha büntetés kerül kiosztásra, akkor azt "kézzel fogható" indokkal kell alátámasztani. Erre lenne jó egy bővíthető kódex. Különben mindig lesz valaki (pl: új belépő), aki számára ismeretlen marad az, ami íratlan, de elvárt.

  16. #116
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Akos írta Hozzászólás megtekintése
    Tisztában vagyok vele, hogy nem lehet nagy terjedelmű szabálykönyvet alkotni. Illetve lehet csak akkor azt a kutya se olvassa el. Bár szerintem amennyire magas színvonalúak GTR-Masters által szervezett bajnokságok, nem is lenne túlzás egy pár oldalas letölthető pdf-be tömöríteni egy valamivel hosszabb terjedelmű kódexet, amely tartalmazza az egyes szituációkat és az elvárt viselkedést, stb. A nagyja már úgyis le van írva (és a nagyját már úgyis mindneki tudja). Kiegészíteni, módosítani, bővíteni mindig lehet. Biztos lenne így is ami kimarad, de ezt lehet később pótolni. Viszont ahhoz a véleményemhez tartom magam, hogy ha büntetés kerül kiosztásra, akkor azt "kézzel fogható" indokkal kell alátámasztani. Erre lenne jó egy bővíthető kódex. Különben mindig lesz valaki (pl: új belépő), aki számára ismeretlen marad az, ami íratlan, de elvárt.
    Igen, ez egy remek ötlet és vmi hasonló már készül, csak nem tudom mikor lesz időm tisztességesen elkészíteni és befejezni..

  17. #117
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    nagy ömlengésbe nem kezdek de azért leírom én is azt amit már leírtak előttem,és nagyon megköszönném ha majd többen is leírnák a véleményüket hogyan tovább stb.

    gyakorlatilag a szezon vége felé és már a közepén is azt éreztem hogy valami nincs a helyén,több a negatívum mint amire számítottam és ez gyakorlatilag arra ment rá hogy belefáradtam nem készültem egyszerüen nem vonzott maga a versenyláz,ennek több oka volt részben kicsit én spec más pályákon mennék mint a race-ben kellenének azok a jó kis pályák spa,lemans,machwerk,nord,most nem mindre gondolok de ezeknek a classikus pályáknak illene benne lennie 1 szezonban legalább egy kettőnek,bőven van pálya olyan ami tipikusan ezekre a vasakra megfelel,a hosszabb tipusú versenyek is kellenének,sprint futamok is jók de sztem túl sok ami van most,ehez még annyit fűznék hozzá hogy gyakorlatilag tökre kiakadtam mikor majd 20 percet kellet várni arra hogy a következő verseny elkezdődjön és akkor még rájön a rajtprocedúra ami még rátett közel 10 percet,most megint csak arra fogok kijukadni hogy az este 9-es kezdés az legyen 8-as,nem akarok szavazgatásba kezdeni ezt már töbször átrágtuk de hétköznap számomra már túl későn vannak ezek a futamok

    a bajnokságnak legyen 1 őszi 1 tavaszi és 1 összetett bajnoka és persze dobogósai,max 2-3 sprint futam legyen a tízből legyen 1-2 endurance futam legyenek hosszabb pályák,megnézhetnénk a többi kategóriát is,legyen korábbi kezdés,lehetne olyan is amikor 2 majdnem azonos tipust kell meghajtani ua a pályán egymást követő versenyen felváltva mint ahogy ez volt megtartva http://www.gtr-masters.hu/result/5510/a nelegyen 2 futam 1 héten bármi van is,talán a g1-es kategóriát kibővíteném 4 főre.
    Köszi Cola, bevallom nagyon örülök a véleményednek, hogy maga az új rendszer alap koncepciójával nincs problémád.. viszont amiket felhoztál negatívumokat, azon szerintem tudunk segíteni.

    • Spa mindenképpen lesz Tavasszal és nagyon remélem hogy Nord is, pláne ha a HTCM-es brigád nem lesz csirke és megszavazzák, de lehet hogy tojunk rájuk és ide mindenképpen berakjuk!
    • A sprint futamok lebonyolításán tényleg kéne kicsit gyorsítani, de sajnos az idő a nevek beírásával és felsorakozással megy el, amit nem tudom hogy lehetne kicsit felpörgetni, akinek van javaslata, az a szóljon!
    • Az endurance nekem is hiányzott idén, de az újoncok miatt tudatosan hagytuk ki, Tavasszal lesz!
    • A futamtávok egyébként jellemzően attól függnek, hogy adott pálya a V8-nak, vagy az európai gépeknek fekszik-e jobban, ahol túl gyenge a V8, oda sprint-et rakunk és vice versa, így próbáljuk biztosítani, hogy minden autót érdemes legyen meghajtani, tehát a sprint futamok eloszlását elsősorban a pálya adottságok határozzák meg.
    • Szeretnénk tavasszal belekóstolni a nagyobb gépekbe is, tehát biztosan lesz futam GTC-76-tal is, illetve a TVR vs. Shelby csatához hasonló versenyt tervezünk, ha naptárban meg tudunk hozzá valósítani értelmes kocsi & pálya kombót!
    • A futamok kezdési idejével viszont sajnos nem nagyon tudom mit lehetne kezdeni, eddig akárhány ilyen felmérésünk volt, mindig az jött ki, hogy úgy többen nem érnének ide és így meg kevesebb lennénk...
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 01. 04. 15:48.

  18. #118
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése

    • A sprint futamok lebonyolításán tényleg kéne kicsit gyorsítani, de sajnos az idő a nevek beírásával és felsorakozással megy el, amit nem tudom hogy lehetne kicsit felpörgetni, akinek van javaslata, az a szóljon!
    Az első verseny lenne a gördülő rajt. Akkor nem kell hívogatni és sorakozni, hanem egyből felvezető kör aztán padlógáz ablaktörlő.


  19. #119
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg sfakos írta Hozzászólás megtekintése
    Az első verseny lenne a gördülő rajt. Akkor nem kell hívogatni és sorakozni, hanem egyből felvezető kör aztán padlógáz ablaktörlő.
    Ööö... itt nem a repülőrajton van a lényeg, hanem hogy fel kell állni valahogy sorrendben a második a futamon..

    (Igazából elsősorban ezért van repülőrajt a sprint futamokon, mert máshogy nem tudtuk megoldani)
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 01. 04. 17:25.

  20. #120
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi Cola, bevallom nagyon örülök a véleményednek, hogy maga az új rendszer alap koncepciójával nincs problémád.. viszont amiket felhoztál negatívumokat, azon szerintem tudunk segíteni.

    • A sprint futamok lebonyolításán tényleg kéne kicsit gyorsítani, de sajnos az idő a nevek beírásával és felsorakozással megy el, amit nem tudom hogy lehetne kicsit felpörgetni, akinek van javaslata, az a szóljon!
    Kötelező TS használata sprint futamok 2. futamán.
    Felállás után le lehet némítani a bejövö és kimenő hangot is ha valakit zavar (mint pl engem is), 2 gomb az egész... Vagy talán annyi se.
    Ezzel kb harmad annyi idő kéne a procedúrának. Csak a szervezőnek kell dumálnia, "gyorsan" elhadarja a névsort azután a "van valakinek valami gondja?" kérdés után lehet beszélnie annak akinek van gondja. Így nem lenne hangzavar.
    Utoljára módosította: Niebel Zoltán; 2014. 01. 04. 17:32.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  21. #121
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ööö... itt nem a repülőrajton van a lényeg, hanem hogy fel kell állni valahogy sorrendben a második a futamon..

    (Igazából elsősorban ezért van repülőrajt a sprint futamokon, mert máshogy nem tudtuk megoldani)
    Bevallom gondolkodtam egy kis időt míg leesett mire gondolsz Sry, nem jutott eszembe hogy a GTL-ben csak 1 futam van alapból és váltani kell.Iigazából a HTCM-hez írtam be aztán jött az ötlet hogy az itt is megoldás lenne

    A TS-es szerintem is jó megoldás. Még mikrofon se kell, csak feljön mindenki aztán hallja a nevét és megy.


  22. #122
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Kötelező TS használata sprint futamok 2. futamán.
    Felállás után le lehet némítani a bejövö és kimenő hangot is ha valakit zavar (mint pl engem is), 2 gomb az egész... Vagy talán annyi se.
    Ezzel kb harmad annyi idő kéne a procedúrának. Csak a szervezőnek kell dumálnia, "gyorsan" elhadarja a névsort azután a "van valakinek valami gondja?" kérdés után lehet beszélnie annak akinek van gondja. Így nem lenne hangzavar.
    Hmm..ez jó ötlet és úgy is rémlik, hogy régebben már csináltuk így is, de vmiért aztán mégis elvetettünk, csak már nem emlékszem miért!

    Pedig valóban gördülékenyebben hangzik így!

  23. #123
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Én is szavaznék arra hogy lehetne néha, egykis eltérés a HTCM, és a GTL pályák között. De akkor az vmi nagyon pöpec, vagy hangulatos GTL pálya lehetne (várral, kastéllyal, hercegnővel). Machwerk, Nord, Lienz, LeMans (bár utóbbin elalszok, mégha gyors a kocsi is).
    Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    én spec más pályákon mennék mint a race-ben kellenének azok a jó kis pályák spa,lemans,machwerk,nord,most nem mindre gondolok de ezeknek a classikus pályáknak illene benne lennie 1 szezonban legalább egy kettőnek,bőven van pálya olyan ami tipikusan ezekre a vasakra megfelel,a hosszabb tipusú versenyek is kellenének
    Spa mindenképpen lesz, mint mondtam Nord is terítéken van (bár nekem Machwerk nagyobb kedvenc ), de gyerünk mondjatok még olyan pályákat, amik ilyen GTL klasszikusok szerintetek?

    Nekem például már nagyon hiányzik Kyalami is, vagy Rouen, Imola... Nektek?
    Utoljára módosította: neilszab; 2014. 01. 04. 18:41.

  24. #124
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Spa mindenképpen lesz, mint mondtam Nord is terítéken van (bár nekem Machwerk nagyobb kedvenc ), de gyerünk mondjatok még olyan pályákat, amik ilyen GTL klasszikusok szerintetek?

    Nekem például már nagyon hiányzik Kyalami is, vagy Rouen, Imola... Nektek?
    Kyalami-t spec annyira nem, de a többit igen. Machwerket, Spat is nagyon kedvelem. Sőt Nordot is bár azon kifagyok.
    Rouen hmmm de jó kis pálya... mekkorát hibáztam egyszer az utolsó körben ott Matyi előtt. Utána meg majd kilöktem Danit és Dawet, mert nem vettem észre Őket.

    Bár nem kifejezetten GTL TC-65 pályák, de
    Silverstone, Suzuka, Montreal, jó volt Adaleide is és sokan unalmasnak tartják de a régi Hockenheim is nagy kedvencem, bár minivel elaludnánk ott. De a GT40 Vette, Maserati csata jó volt. És nem voltam álmos Colával a hátam mögött. Jacarepauga

  25. #125
    Jankó Zsolt Versenyző Zsolt Jankó logója
    Csatlakozott
    2008. 12. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    579
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Ööö, az nem lenne elég köztes megoldás a régi kredites, és jellenlegi csoportos besorolás között, hogy úgymint most lenne 4 csoport, mindegyikbe tartozik 2-3 kocsi, a számolás, pontok is ugyanígy lennének mint most, viszont, a különböző pályákon az egész mezőny egységesen ugorhatna eggyel erősebb, vagy gyengébb autócsoportokba. Tahát összesen nem 4 autócsoport lenne, hanem mondjuk 6-8, aminek a tetején GTC76-os kocsik is lennének. Így mondjuk egy ember nem 3 autót terelne egy évben, hanem mondjuk 6-ot. Változatosabb, mégsem teljes totó tizen kocsi közül.
    Ez a megoldás például nekem tetszene. Kár, hogy nem én találtam ki.

    Nem is lenne nehéz az autókat 6 kategóriába sorolni, mivel a régi kredittábla ehhez rendelkezésre áll. Nem tűnik nagy melónak szervezési szempontból sem, viszont változatosabbá tenné a bajnokságot szinte mindenkinek.
    Nekem ez volt az egyetlen hátulütője ennek az új rendszernek, mivel az első futam óta azonos Group-ba vagyok, így csak a márkakupák jelentettek egy ikis kiruccanást innen.

Oldal: 5 / 7 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •