Oldal: 3 / 21 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 13 ... UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (521 összesen)

Téma: HTCM - Vágások kezelése

  1. #51
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    60
    Üzenetek
    1.473
    Idézet Eredetileg huszi írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok.

    Még nem találkoztam olyan ligával, ahol előbb utóbb ne jött volna elő a vágásos téma, ez egyszerűen törvényszerűvé válik a létszám növekedésével.

    Ezeket az eszmefuttatásokat a HROC-ben is végigzongoráztuk, így gondoltam leírom, hogy mi milyen megoldást választottunk.

    A szabályosságot tekintve a "két kerékkel a fehér vonalon belül" elvet követjük. Viszont azt beláttuk, ha ehhez görcsösen ragaszkodunk az elrontja a vezetés élményét. Így a büntetéseknél kitoltuk a tolerancia határt a kerékvetők széléig.(ahol normális méretűek) Vagyis bennehagytuk a hibafaktort is ha véletlenül valaki elhagyja a fehér vonalat. Ezzel megoldottuk azt is, hogy nem kell centizgetni, hogy vajon érte-e a vonalat vagy sem, mert csak azt büntettük aki a kerékvetőt is elhagyta 4 kerékkel. Így ott egyértelmű volt, hogy aki arról is lement az legalább fél métert vágott.

    A szabályokat lefektettük, viszont ellenőrizni továbbra is macerás volt, mivel ha óvásra, vagy szúrópróbára hagyatkoztunk, azzal nem lettek volna egyenlőek a feltételek. Két futamon bevállaltuk, hogy mindenki időmérőjét és futamát végignézzük. De ez is halott ötlet lett, mivel túl sok munkát generált.

    Így arra a megoldásra jutottunk, hogy gumi bójákat (beton falakat) helyezünk el a kényes pontokra, a szabályzatnak megfelelően. Engedi elhagyni a fehér vonalat, viszont ha valaki a rázókőről is lemenne 4 kerékkel, ott már a fal fogja várni, ami a versenye végét jelenti. Gyakorlatban ez azt az eredményt hozta, hogy mivel mindenki tart a bójáktól ezért épp a pálya határain autózik és csak nagyon ritkán és véletlenül hagyja el azt, mert nem éri meg kockáztani egy kiesést.
    Ha tudunk bójázni, akkor ez tökéletes megoldás.

  2. #52
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Idézet Eredetileg prost írta Hozzászólás megtekintése
    Ha tudunk bójázni, akkor ez tökéletes megoldás.
    APulia T2-be a rázó és fal közé egy bóját, de csak is betonból

    Vagy Brands T1-be a zöld rész tele bójákkal , mint egy szoborpark , tényleg Szabi ha beszélsz a kontakttal kérdezd meg , hogy bója helyett nem-e lehetne helyes kis szobrokat ki rakni, pl kertitörpe , vagy a Mememto parkból lopunk egy két komi szobrot ...legalább más lenne a látkép , nem olyan uncsi a verseny legalább mosolyogva köröz mindenki
    Utoljára módosította: Yakamoto; 2013. 04. 04. 13:38.
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  3. #53
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Bólya az zsír Itt már mindenki előre szokott ríni hogy jaj milesz ott. Én bírom a betonfalas, városi, meg bólyás pályákat, pont emiatt is hogy nincs semmi kétség ki milyen úton megy. A határokat nem lehet átlépni, csak minél inkább megközelíteni. Egy dolog ami miatt aggódnék, hogy versenyen elég balesetveszélyes a betonbólya ha jön vki mögötte, tömeg, torlódás, esetleg szándékos rávezetés. A kérdésem csak annyi hogy miért betonbólya, miért nem simán "vágás érzékelő". Azt nehezebb a pályaszerkesztőben módosítani, mint egy bólyát berakni?

  4. #54
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    60
    Üzenetek
    1.473
    Idézet Eredetileg Yakamoto írta Hozzászólás megtekintése
    APulia T2-be a rázó és fal közé egy bóját, de csak is betonból
    Ki mondta, hogy oda is kéne?

    De akkor nesze, egy " igazi vágás" :
    Csatolt képek Csatolt képek

  5. #55
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    Azt nehezebb a pályaszerkesztőben módosítani, mint egy bólyát berakni?
    Sajnos lényegesen időigényesebb meló. A bójákat néhány perc alatt be lehet hajigálni.



    Vagy Brands T1-be a zöld rész tele bójákkal , mint egy szoborpark , tényleg Szabi ha beszélsz a kontakttal kérdezd meg , hogy bója helyett nem-e lehetne helyes kis szobrokat ki rakni, pl kertitörpe , vagy a Mememto parkból lopunk egy két komi szobrot ...legalább más lenne a látkép , nem olyan uncsi a verseny legalább mosolyogva köröz mindenki
    Mi BT tagok képét akartuk a bójákra tenni

  6. #56
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Egy dolog ami miatt aggódnék, hogy versenyen elég balesetveszélyes a betonbólya ha jön vki mögötte, tömeg, torlódás, esetleg szándékos rávezetés. A kérdésem csak annyi hogy miért betonbólya, miért nem simán "vágás érzékelő". Azt nehezebb a pályaszerkesztőben módosítani, mint egy bólyát berakni?
    A bója az 1 db objektum, berakod és kész. A vágás érzékelés pedig egy "path", sok sok koordináta egymás után egy szép láncban, azt végigbogarászni nem kis meló.

    Amúgy nem muszáj bójákat betenni, A1-Ring-en T1-nél például kis puklikat tettek a zöld részre, amiktől nem lesz totálkáros a verdád, de magadtól soha nem akarnál rámenni...
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 04. 04. 14:06.

  7. #57
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Életkor
    49
    Üzenetek
    667
    Idézet Eredetileg prost írta Hozzászólás megtekintése
    Ha tudunk bójázni, akkor ez tökéletes megoldás.
    Erre a megoldásra én is szavaznék. Érdekes módon a vizesárkok miatt eddig hőzöngés volt, a bójákat meg többen komálják... érdekes. Pedig a végeredmény nagyjából ugyanaz (hacsak nem Mariana árokra gondoltak egyesek). A bóját még ki is lehet kerülni, ha valaki nagyon elszámolja magát, és ha fűre megy (v. akárhova) akkor legalább belassul, vagyis nem nyer rajta. Nekem ez a Misano pálya is bejön a bójáival együtt, pedig megnyaltam már....

  8. #58
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.435
    Mivel ismerem a módszert, hiszen kipróbáltam magam Husziék ligájában is, ezért pár gondolat a "bolyákról". Tényleg jól működik a dolog, de ahogy egy páran itt már elkezdték pedzegetni, mi van ha hibázol, illetve visszapattansz a "bolyáról" éppen egy másik autó(k) elé? Az egy biztos, hogy sok embernek elment a kedve a vágástól, mert egyszer próbálta meg szélesebben venni az adott kanyart és máris totalcar lett a vége. Amúgy ezek a "bolyák" teljesen ugyanúgy néznek ki, mint a Missano-i pályán semmi különbség és viselkedésükben is azonosak. Tehát aki készítette a páylát valószinüleg használta ugyanazt a progit amit Husziék a HROC-nál alkalmaznak! Én jó ötletnek tartom, de semmiképpen se szeretné, ha minden pályára amit a jövőben használni fogunk állandóan ilyen "fal" legyen. Tényleg csak olyan féle add-on pályára alkalmaznám mint Pl. az A1 volt.







  9. #59
    György Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2012. 10. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    221
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Amúgy nem muszáj bójákat betenni, A1-Ring-en T1-nél például kis puklikat tettek a zöld részre, amiktől nem lesz totálkáros a verdád, de magadtól soha nem akarnál rámenni...
    Én a puklikra szavaznék!
    Az azért talán kevésbé teszi tönkre a verdát, de lelassít annyira, hogy ne érje meg azt az utat választani!
    És versenyen sem annyira balesetveszélyes, mint itt Misanon ezek a betongumik...

  10. #60
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330
    Idézet Eredetileg huszi írta Hozzászólás megtekintése

    Mi BT tagok képét akartuk a bójákra tenni

    Bevállalom a képet de szigorúan egy liter jim beam után hogy elrettentő legyen
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

  11. #61
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330
    a buckák jó megoldás lehet, én még tennék kátyút is ide-oda pályán hogy izgibb legyen
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

  12. #62
    Diczházi Péter Versenyző Petryx logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 11.
    Város
    Levél
    Életkor
    43
    Üzenetek
    731
    Idézet Eredetileg gyorda írta Hozzászólás megtekintése
    Én a puklikra szavaznék!
    Az azért talán kevésbé teszi tönkre a verdát, de lelassít annyira, hogy ne érje meg azt az utat választani!
    És versenyen sem annyira balesetveszélyes, mint itt Misanon ezek a betongumik...
    +1

    És köszi Huszi, szerintem sokat segítettél!


  13. #63
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    Én a puklikra szavaznék!
    Az azért talán kevésbé teszi tönkre a verdát, de lelassít annyira, hogy ne érje meg azt az utat választani!

    Ja igen, ezt kifelejtettem. Mi is magas fekvőrendőrökkel szerettünk volna először operálni, ami ugyanúgy megakadályozta volna a vágást, mert megdobja az autót kicsit, csak nem zúzta volna le a vasat. De azok valami miatt nem működtek. Vizuálisan ott voltak, de fizikailag nem érzékelte az autó, át lehett bennük menni mintha szellemek lennének. Pedig a fél karunkat odaadtuk volna érte ha az működik

    Szóval ha ti meg tudjátok majd oldani huppanókkal akkor akkor azt mi is megköszönnénk ha elmondjátok, hogy azt hogyan

    egy kép birminghamből:

    http://i46.tinypic.com/2eygxo4.jpg

    Utoljára módosította: huszi; 2013. 04. 04. 15:12.

  14. #64
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Én szögeket szórnék ki aki szélesít az defektet kap és akkor nincs vita , mindenki megy a boxba meg is van a méltó büntetés

    Nem mondta senki hogy Apulia T2-be kell rakni bóját csak én szeretném, a kihívás kedvéért..és egy nagy nevező bohóc lenne rajta
    Utoljára módosította: Yakamoto; 2013. 04. 04. 15:08.
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  15. #65
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Viccet félretéve.

    Ahogy nézem a kommenteket , azért két főbb irányvonal látszik kirajzolódni.

    A) A fehér vonalas szabály bővítése, ez szép és jó de mint anno írtam ill mások is már , jó az ha van egy jó szabály de be is kell tartatni , ezt akkor nézni kell , hogy az emberek eszerint is versenyezzenek , mint írta Szabi akkor kelleni fog 2-3 ember erre , ez így szerintem korrekt.

    B) Pályák átmokolása, bójákkal ez az esetek nagy százalékába jó , de pl itt van az ominózus Apulia T2 ott elég gáz lenne , esetleg még a huplis rázó, ha ez megoldható ez csodás lenne és sokat segíteni , de erre is kell pár ember pályaszerkesztő , valaki aki előtte megnézi , hogy hova mi kéne , meg aki utána teszteli

    C) Ezek ötvözése , de azzal meg elmennék a bonyolítás irányába , azért ennyit meg nem ér ez az egész, szerintem
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  16. #66
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.375
    Egy szösszenetnyit reagálva Huszi, és a HROC féle megoldásra:
    Igen, a legmarkánsabb megoldás a betonbójázás, hiszen nincs kérdés, illetve nincs hely a vágásra, kvázi nincs vágás, mert K.O. van! Beszéltem privátban párszor erről (is) Huszival, így biztos nem veszi a HROC, és az ottani BT elleni támadásnak a véleményem (cseppet sem az!), de megéri-e bebetonozni a pályákat, valóban? Miért is a kérdés? Vagyunk átlag 50-en itt egy futamon, és ebből arányában szerintem van "5-6" ember, aki rendszeresen vág. Azaz ér-e annyi áldozatot ez az "5-6" ember, hogy a maradék létszám versenyének élvezeti faktorát demoralizáljuk? Vagy ne is számoljunk 5-45 arányban, mert biztos van a 45-ből mondjuk még 10 olyan, akit abszolút nem zavarnak, zavarnának a bóják, hiszen ott a kezükben a fegyver: átlagtól magasabb vezetési kvalitás! Mennyi marad? A mezőny bőven több, mint a fele! Akiknek simán vághatja kukába a versenyét 1-1 ilyen bója, mert anélkül, hogy bárkit megsértsek, ennyi pilóta biztos van, akik nem tudják hiba nélkül abszolválni a futamokat. Nem szaporítom az elméleti síkot, hiszen a részemről az egyértelmű kérdés már elhangzott: megéri-e arányában "büntetni" a többséget!? Mert igenis púp a háton a bebójázott pálya, és most jöhetnek a kontrák, hogy "gyakorolj többet", "ugyanmár, ha szabályosan mész nem találkozol a bójával", ez mind helytálló, de nincs az az isten (egyenlőre), hogy például én hiba, besokallás, ív,-féktáv rontás nélkül hozzak egy futamot. Ezért bevallom rohadtul nincs kedvem minden futam előtt úgy leülni, hogy karcoljam az alsónacit a renitens részeknél, nehogy kiaplikáljam a kocsim motorját, mert épp hibáztam, és bóját fogtam...hibáztam, nem vágtam!
    Tapasztalat pedig annyi, sokan vagyunk, akik nem fogják elvenni a gázt ezeken a részeken páros szituban, hiszen az adrenalin dózis zúdul az agyba, és elég egy kis kontakt, rátolnak a bálára, ésatöbbi. Nekem pedig ehhez nulla motívációm van, versenyezni szeretnék, nem méregetni, legfőképp nem suttba dobni x óra gyakorlás 1-1 randi miatt a bójákkal olyanok miatt, akik alapjáraton képtelenek szabályosan menni, mert ellentétben az előttem szólóval, igenis ez az "5-6" ember szándékosan vág, vagy mondjuk úgy meg se próbál nem vágni, vagy odafigyelni erre.
    Részemről inkább preferálom a keményebb büntetéseket, mintsem a mezőny kollektív szivatását. Vagy, ami mégegyszerűbb, a következő uborkaszazonban a kicsivel több időt a pályák kiválasztásánál! Ezutóbbiban ajánlom magamat én is, szóval szívesen segítek nézegetni a pályákat legközelebb!

  17. #67
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    Ebben is bőven van igazság. Nem is akartam vitát generálni, csak leírtam egy máshol alkalmazott megoldást.

    Ezért van nehéz dolga a versenyszervezőknek, mert ahány ember, annyi igény

  18. #68
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.375
    Idézet Eredetileg huszi írta Hozzászólás megtekintése
    Ebben is bőven van igazság. Nem is akartam vitát generálni, csak leírtam egy máshol alkalmazott megoldást.

    Ezért van nehéz dolga a versenyszervezőknek, mert ahány ember, annyi igény
    Így van, olyan nincs, hogy mindenkinek tetszen az épp aktuális ötlet

  19. #69
    Fári Ádám Dániel Versenyző adfar94 logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 22.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Életkor
    30
    Üzenetek
    181
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    És a ha valaki lendületben van nehéz korrigálni annyira, hogy a fehér vonalon belül maradjon. Még ezekben az esetekben enyhébb büntetést alkalmaznák, de olyankor amikor eesetlegesen képi ilusztrációkkal is ki volt hirdetve, mindenki tudta mi a szabály ennek ellnére két körben ment szabályosan na azt büntetném, mert itt igenis a versenyző hibázott, ha szándékosan ha nem, hogy nem volt tisztában az adott pályára lefektetett szabályokkal. Erre nem mentség, hogy nem olvas fórumot, akkor ne jelentkezzen futamra se.
    Azt hiszem akkor nekem ennyi volt az online szimes pályafutásom, mert az A1Ring-en elég sokszor lecsúsztam az első kanyarban. Ugyan nem szándékos volt, és szerintem nem is nyertem vele annyit, de ha már hibázni se lehet, akkor itt érdemes befejeznem.

    Egyébként én is azt mondom, hogy jó a fehér vonalas szabály, plusz ha ez még kiterjedne a kerékvetőkre is, akkor talán még jobb lenne. Ez a beton bolyázás meg nem biztos, hogy a legjobb megoldás, mert pl.: ha az első körben valahol (ahol ilyen van) véletlen hibázok és pont úgy pattanok le, a mezőny elé... hát szerintem nem sokan lennének boldogak.
    Úgy gondolom, az lenne a legegyszerűbb, ha látja valaki, hogy másik vág és ezzel jogtalanul szerez előnyt, akkor óvja meg, és majd a VB kiosztja a jogos büntetést.
    Utoljára módosította: adfar94; 2013. 04. 04. 16:09.

  20. #70
    Diczházi Péter Versenyző Petryx logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 11.
    Város
    Levél
    Életkor
    43
    Üzenetek
    731
    Zoli felvetésében is bizony van igazság! Nem is kevés!
    Én sem tudok hiba nélkül abszolválni egy komplett futamot. Általában!
    Itt Misanoban is (írtam is a topikjában) van egy félelmem a betonbójás részeknél ha autózol valakin és elvéti a kanyart, esélyed sincs kikerülni.

    Valahol lehet hogy a kettő közt kellene megtalálni a megoldást, mert Misanoban is szerintem a sikán bebójázása, teljesen felesleges + 2 helyen van érthetetlen bója a külső íven, amire ha rátolnak, rászorítanak, ráhibázol, leves!

    Nem irigylem a szervezőket!


  21. #71
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Hát jaja megint ott tartunk hogy hotlapozás ill versenyzés , mert a kettő erősen különböző lásd Apulia.

    Mindenki nagyon élvezte egy körön a pályát , itt ugyanaz van egy körön ok ,egyedül elkalimpálsz a pályán, esetleg hibázol, max leütsz egy bóját oké , másnak nem lett belőle baja , kezdesz egy új kört. Mindenki boldog

    És akkor itt jön a verseny főleg első körök amikor jön a tömörülés valószínű nem az ideális kis íveden mész , többen kanyarodnak /meglöknek ...és esetleg lekerülsz a pályáról a BUKÓTÉR-be , ismétlem a bukótérbe , azért szélesítesz mert lelöknek ki tessékelnek és próbálod menteni magad ill a balesetet elkerülni és ni csak egy nevetgélő betonbója van veled szembe amit telibe versz és KO, és NEM vágtál ..

    Valóban egy körön , pre-q , időmérő az egyik legjobb megoldás a bója , de versenyen gyilkos, mert az esetek 50%-ba nem azért fogod telibetalálni mert vágni akarsz hanem, mert valamilyen nem ideális eset áll fent , és itt jön a kedvenc példám, hogy de egy utcai pályán is ott a fal , jaja persze ...de ott 75%-ba lepattansz róla (és nem felakadsz rá) , esetleg futómű sérüléssel , de nem KO-ra veri az autód hacsak nem teli gázzal szántasz bele a falba egyenesen.
    Egy betonfalas verseny ne hasonlítsunk már egy bója szlalomra mert ég és föld ...más a görbületi sugara egy betonbálának , meg egy egyenes betonfalnak (még ha drótkerítés is van rajta)
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  22. #72
    Szerintem a fekvőrendőrszerű lassító nagyon jó lenne a kritikus helyeken. DE beton bója a bukótérben?! Na ne!

  23. #73
    Bartha Zsolti Versenyző Zsolti-010 logója
    Csatlakozott
    2007. 11. 29.
    Város
    Dunaújváros
    Életkor
    52
    Üzenetek
    697
    Úgy gondolom,szerdán választ kapunk arra a kérdésre, hogy kell- e bója avagy nem kell-e bója. Részemről a fehér vonalas szabály kiterjesztése a rázókra, vagy max a puklis megoldás a szimpatikus.
    De mivel a puklis megoldás plusz munkát igényel...
    .

  24. #74
    Sass Norbert Versenyző Sasyhroc logója
    Csatlakozott
    2012. 06. 27.
    Város
    Püspökladány
    Életkor
    32
    Üzenetek
    243
    Idézet Eredetileg huszi írta Hozzászólás megtekintése
    Vizuálisan ott voltak, de fizikailag nem érzékelte az autó, át lehett bennük menni mintha szellemek lennének.

  25. #75
    Petrovai András Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 04. 12.
    Üzenetek
    393
    Idézet Eredetileg adfar94 írta Hozzászólás megtekintése
    Úgy gondolom, az lenne a legegyszerűbb, ha látja valaki, hogy másik vág és ezzel jogtalanul szerez előnyt, akkor óvja meg, és majd a VB kiosztja a jogos büntetést.
    Teljesen egyetértek, hozzátéve, hogy ha valaki vág -nem szándékosan-, vissza tudja engedni a másikat. Valószínűnek tartom, hogy (bármely szabály lesz is érvényben) a szigorú ellenőrzés hamar leszoktatja a notórius vágókat. Én is szívesen segítek ha kell, legalább néhány futamon át lehet nézni mindenki köreit.

Oldal: 3 / 21 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 13 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •