Oldal: 2 / 21 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 12 ... UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (521 összesen)

Téma: HTCM - Vágások kezelése

  1. #26
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Amiket eddig látok kulcspontokat, amikből a legtöbb probléma adódik és a legtöbb vitát okozza:

    - az olyan pályák, ahol a rázókő majdnem olyan széles, vagy szélesebb mint 1 autó.
    - az olyan kanyarok, ahol betonozott bukótér van a rázókő mellett
    - kényesebb sikánok


    Belegondolva, minden más esetben magától működik "a két kerékkel a fehér vonalon belül szabály", hiszen ha a belső kerék kimegy a vonalból, akkor az azt jelenti, hogy a külső kerék már a füvön van, az meg ritkán jelent előnyt.
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 04. 03. 10:03.

  2. #27
    György Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2012. 10. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    221
    Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    ahoz hogy az utolsó tizedeket kitudd hozni egy körből ahoz a pályát teljes terjedelmében kikell használni,és keményen kell használni a kerékvetőket,ezt mindenhol így csinálják,viszont itt a legnagyobb probléma sztem a pályákkal van mert nem életszerüek,túl szélesek a vetők és ha rámész már rég elhagytad a fehér vonalat 4 kerékkel és elég sok ilyen rész van a pályákban amin eddig mentem itt

    sztem csak a sikánoknál kellenne használni ezt a vonalas szabályt és csakis azokon a pályákon ahol nem működik a játék ellenőrzése,a többi részen pedig a vetők használatát engedném.

    Pl A1-ringen mikor oda értem a Bence mögé a középső részen egyszerüen nem is láttam a pályát magam előtt,most akkor ne támadjam meg ne menjek a közelébe csak azért hogy lássam azt a kibaszott vonalat hogy hol menjek?egyszerüen élvezetét veszti az ember 1-1 ilyen versenyen,és nem is mutatja azt ahol kéne neki lenni-e

    egyszerűsíteni kell ezt nem bonyolítani
    +1

    A fehér vonalas szabály szerintem is rendben van, csak vannak olyan helyzetek, ahol ezeket nem kell olyan szigorúan venni, például kanyar kijáraton nem mindig nyersz vele ha kimész a fehér vonalon túlra, mint ahogy apulia t2-ben sem nyertél vele, mert nem azon múlt hogy hova érkeztél. A1 ringen más a helyzet, mert ott volt elég nagy hely még a fehér vonal és a rázókő vége között, ezért ott lehetett nyerni esetleg, ha lecsippentetted a kanyarcsúcspontokat. De pl az összes Tilke pályán akkora a "rázókő", hogy két busz is elférne rajta keresztben, F1-ben használják is őket bőven, vagy Le Mans-ban is van olyan sikán, amin úgy mennek át egyenesen, mintha ott se lenne, de egy a lényeg, hogy ezek mindig előre meg vannak beszélve, és mindenki tudja, hogy hol meddig szabad engedni az autót.
    Itt is előre meg volt mondva, hogy a fehér vonal a határ, mégis problémákat okozott sokaknak, ez talán azért is van, mert nincs visszajelzésed, hogy akkor most éppen rajta vagy-e a vonalon vagy sem. Ezért talán jobb lenne, ha a rázókő lenne a határ, mert arról van visszajelzés a kormányon is, meg hangban is.
    Én pl érzésből megyek, nincs időm arra, hogy sokat gyakoroljak, arra meg pláne nincs időm, hogy visszanézzem minden gyorskörömet, hogy akkor ez most befért-e vagy sem.
    Szabi említette hogy vannak olyan rázók, amik hátsókerekes autóval használhatatlanok, és ezért ők hátrányba kerülnének, de ezzel azért nem értek egyet, mert a valós versenypályákon is van olyan, ahol az egyik autó nem tudja használni a rázókat, a másik meg igen, erre talán a legjobb példa a következő wtcc futam helyszíne a fantasztikus marrakesh-i pálya, mégsem mondják azt a versenybírák, hogy senki sem használhatja a rázókat.

    A 7. pont, hogy átszerkesztjük a pályákat az nem lenne rossz dolog, de nem biztos, hogy a pálya készítője örülne neki, vagy egyáltalán beleegyezne hogy hozzányúljunk.
    És nagyon sok meló lenne vele, ami alatt meg akár már lehetne olyan modot is fejleszteni (ha esetleg még nem lenne ilyen), ami bármilyen pályán megmondja, hogy hol merre jársz, és meg lehetne adni neki, hogy hol vannak a "tiltott" területek, meg valami kritérium, és automatikusan mondaná, hogy ejnyebejnye érvénytelen kör.

  3. #28
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg gyorda írta Hozzászólás megtekintése
    A 7. pont, hogy átszerkesztjük a pályákat az nem lenne rossz dolog, de nem biztos, hogy a pálya készítője örülne neki, vagy egyáltalán beleegyezne hogy hozzányúljunk.
    És nagyon sok meló lenne vele, ami alatt meg akár már lehetne olyan modot is fejleszteni (ha esetleg még nem lenne ilyen), ami bármilyen pályán megmondja, hogy hol merre jársz, és meg lehetne adni neki, hogy hol vannak a "tiltott" területek, meg valami kritérium, és automatikusan mondaná, hogy ejnyebejnye érvénytelen kör.
    Pályaszerkesztés alatt elsősorban én ezt értem, hogy nem fizikailag módosítani a pályán, hanem csak a vágás érzékelését rendbe tenni egységes elvek alapján. Bár sztem ez sem lehet azért kis meló, min 1-2 nap/pálya.

  4. #29
    Vent Ákos Versenyző sfakos logója
    Csatlakozott
    2013. 02. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    1.603
    Szerintem a legjobb a 2. lenne, mindig két kerékkel a vonalon belül. Ez lenne az alap és pályánként lehetne esetleg engedményt tenni 1-1 kanyarhoz. Mondjuk végig nézni az összes pályát és amikor átkerül kihirdetni hogy na itt kicsit kimehetsz, de persze nem lenne ez kötelező minden pályán. Alap esetben pedig a 2. lenne érvényben mindig. Nem lenne túl bonyolult szerintem. Az meg jó lenne ha a játék írna hogy vágtál, de szerintem se fél perc ezt megcsinálni minden pályán..


  5. #30
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Életkor
    49
    Üzenetek
    667
    Alapvetően egyértelműen a fehér vonalas szabályt pártolom, mint FIA szabályt. Azonban van egy nagy bökkenő a szimes és az FIA ellenőrzés között. Hogy úgy fogalmazzam, a szim esetében nincs meg a konstans monitoring és azonnali szankcionálás lehetősége. Az ellenőrzést a szimben viszont a pálya maga lenne hivatott "elvégezni" az amit a pálya enged elv alapján ugye. Én eddig (és nem "jártam" minden pályán) úgy találtam, hogy a gyári pályákon nem gond a vágás téma, mert a pálya lerendezi a dolgot. A probléma az addon pályák esetében van. Ezért ha addon pályákra szavazunk, akkor az addon pályákat le kell tesztelni, hogy az "amit a pálya enged" elv úgy érvényesül-e rajta, hogy az az FIA szabálynak megfelel-e. Ha pedig nem, akkor el lehet dönteni még, hogy van-e olyan guru, aki át tudja szerkeszteni a pályát, vagy hagyni a fenébe az egészet. Ha ugyanis olyan pályát hagynánk a pakkban, ami nem felel meg az elvárásainknak, akkor az mindig konfliktusforrás lesz.
    Szóval a lényeg az én véleményem szerint, hogy olyan addon pályákat használjunk csak, amit letesztelünk, és ha megfelel, akkor az "amit a pálya enged" elvet használjuk. Ezzel a VB munkája egyszerűsödne értelemszerűen, valamint ennyivel is kevesebb lenne a konfliktus. Az igaz, hogy biztosan kiesne néhány olyan pálya, amin jó lenne versenyezni, de bánja kutya, szerintem a kevesebb konfliktus jobb dolog. Az A1 ring idején magam is elbizonytalanodtam, hogy hiányzik-e nekem ez az egész ezzel a hercehurcával és hát nagyon nem. Ha ugyanis ez az egész nem örömet okoz nekünk, hanem idegeskedést, akkor hagyni kell a francba az egészet. A tesztelésben szívesen segítek én is.

  6. #31
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Flexibilis írta Hozzászólás megtekintése
    Az ellenőrzést a szimben viszont a pálya maga lenne hivatott "elvégezni" az amit a pálya enged elv alapján ugye. Én eddig (és nem "jártam" minden pályán) úgy találtam, hogy a gyári pályákon nem gond a vágás téma, mert a pálya lerendezi a dolgot. A probléma az addon pályák esetében van.
    Ez sajnos nem így van, a gyári pályáknak is nagyon változó a minősége vágás szempontjából és közel sem lehet kijelenteni, hogy korrektek és következetesek voltak a kedves Simbin-es kollégák...

  7. #32
    Petrovai András Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 04. 12.
    Üzenetek
    393
    Idézet Eredetileg gyorda írta Hozzászólás megtekintése
    A fehér vonalas szabály szerintem is rendben van, csak vannak olyan helyzetek, ahol ezeket nem kell olyan szigorúan venni, például kanyar kijáraton nem mindig nyersz vele ha kimész a fehér vonalon túlra
    Pont ezért kell szigorúan venni: ahol nem nyer vele ott nem fog kimenni, érdekes módon az sikerül bárkinek..
    (Istambul T1)

    Idézet Eredetileg gyorda írta Hozzászólás megtekintése
    Itt is előre meg volt mondva, hogy a fehér vonal a határ, mégis problémákat okozott sokaknak, ez talán azért is van, mert nincs visszajelzésed, hogy akkor most éppen rajta vagy-e a vonalon vagy sem. Ezért talán jobb lenne, ha a rázókő lenne a határ, mert arról van visszajelzés a kormányon is, meg hangban is.
    ha van visszajelzés, akkor abból azt is érzed/hallod, hogy minden kerék a rázón van már, ergó elhagytad a pályát.

    Idézet Eredetileg gyorda írta Hozzászólás megtekintése
    Én pl érzésből megyek, nincs időm arra, hogy sokat gyakoroljak, arra meg pláne nincs időm, hogy visszanézzem minden gyorskörömet, hogy akkor ez most befért-e vagy sem.
    Mindenki nagyjából érzésből megy. Én igazán nem tartozom a gyors pilóták közé, mégis ez az egész a tanuláskor, gyakorláskor dől el. Ha tudatosítod magadban, hogy a Manselben nem mehetsz ki, és más sem, akkor egyszerűen lassabb lesz ott mindenki. Ez csak fejben dől el. Ha engedjük a vágásokat, az nem mindenkinek egyformán előnyös. Csak példaként: egy tapasztaltabb versenyző sokkal többet profitál belőle.

    Bocs kolléga, hogy a te véleményedet emeltem ki, de itt találtam meg az eddig szóba került ellentmondások nagy részét

  8. #33
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Belegondolva, minden más esetben magától működik "a két kerékkel a fehér vonalon belül szabály", hiszen ha a belső kerék kimegy a vonalból, akkor az azt jelenti, hogy a külső kerék már a füvön van, az meg ritkán jelent előnyt.
    Itt Apulia-n, azért a pálya közepén két helyen is volt sóderágy, ami sajna nem egyértelműen jelentett hátrányt, nem ragadt bele az ember. Szupergyors köröket is láttam így szélesítve.

  9. #34
    György Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2012. 10. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    221
    Idézet Eredetileg Bandybaa írta Hozzászólás megtekintése
    Pont ezért kell szigorúan venni: ahol nem nyer vele ott nem fog kimenni, érdekes módon az sikerül bárkinek..
    (Istambul T1)
    De ahol nem nyer vele ott miért ne mehetne ki, úgysem számít, én pl sokszor lecsúszok az ívről, kívül a fehér vonalon túlra, nem leszek tőle gyorsabb, csak egyszerűen béna vagyok, még talán lassulok is, de ezért nem fogom elvenni a következő 4/5-én a pályának, mert basszus lecsúsztam a vonalon kívülre...
    Annak sokkal nagyobb hatása van, ha a kanyar csúcspontját vágod le, ott tényleg tizedeket nyersz vele, de ha lecsúszol a rázóra kijáraton, az szerintem más tészta (apulia t2)
    A betonozott bukótér az más dolog, szerintem az már nem a pálya része.


    Idézet Eredetileg Bandybaa írta Hozzászólás megtekintése
    ha van visszajelzés, akkor abból azt is érzed/hallod, hogy minden kerék a rázón van már, ergó elhagytad a pályát.
    Az a baj, hogy ekkor már késő, és dobhatod a kört, de ha ez még belefér, akkor ez inkább egy figyelmeztető jelzés, hogy közeledik a pálya széle, és az azért más.

    Idézet Eredetileg Bandybaa írta Hozzászólás megtekintése
    Mindenki nagyjából érzésből megy. Én igazán nem tartozom a gyors pilóták közé, mégis ez az egész a tanuláskor, gyakorláskor dől el. Ha tudatosítod magadban, hogy a Manselben nem mehetsz ki, és más sem, akkor egyszerűen lassabb lesz ott mindenki. Ez csak fejben dől el. Ha engedjük a vágásokat, az nem mindenkinek egyformán előnyös. Csak példaként: egy tapasztaltabb versenyző sokkal többet profitál belőle.
    Én nem azt mondom, hogy a vágást engedjük, a túlcsúszás szerintem más tészta, ezt külön kéne kezelni.


    Idézet Eredetileg Bandybaa írta Hozzászólás megtekintése
    Bocs kolléga, hogy a te véleményedet emeltem ki, de itt találtam meg az eddig szóba került ellentmondások nagy részét
    Ezért van ez a topik, hogy megbeszéljük a dolgokat.

  10. #35
    Petrovai András Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 04. 12.
    Üzenetek
    393
    Erre írtam, hogy ha nem nyersz vele, az nem vágás hanem hiba. Ennek megfelelően senkit sem zavar.

    Figyelmeztető jelzésnek ott van a "rámentél a rázóra" akár egy kerékkel is, pontosan jelzi, hogy közeledik a pálya széle

    Rengeteg dolog miatt dobhatsz el kört, és tényleg gond ha pont egy hiba miatt kell.
    Mivel a vita a határok hollétéről szól, és nem a betartásukról, abban megegyezhetünk, hogy bármi lesz is a döntés, meg tudjuk tanulni

  11. #36
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Ott a pont Colánál


    De általunk elismert valós versenyzők szájából is hallottam , hogy az a gyorsabb, aki meg tudja találni a pálya apró kis trükkjeit , azaz ahol tud még csípni egy kicsit esetleg a fehér vonalon kívül , át tudja tolni a rázón telibe , azaz ők is „csalnak” egy picit , de erről szól, „versenyzők” vagyunk mi is , minden kis tizedet fel akarunk használni hogy előrébb, kerüljünk, nem a fehér vonalat nem látjuk ill. nem érezzük ahogy Szabi szokta kérdezni Amivel nincs is baj , amíg valaki ezt nem pofátlanul műveli , ezzel nem tisztelve versenyzőtársait….
    Például Monzába is a vonalon kívül közlekedtünk , a pálya engedte ill. VB se büntetett érte , de nem volt nagy lecsípés ill mindenki úgy közlekedett , így nem is szült problémát a dolog.


    1 Amit a pálya enged elv
    Hát ezt nem erőltetném, a gyári pályák és add-onok is elég vegyesek (ahogy Szabi is írta) , ha ez lenne mennének az emberek tökön- paszulyon az azért nem lenne túl szép.
    2 FIA szabály – fehér vonal
    Szerintem ez egész életképes , csak kicsit meg kell updatelni /bővíteni, lásd idáig evvel nem volt nagy baj. Alapvetően ez szerintem használható csak van 1-2 kanyar amit át kell gondolni és inkább ésszerűen engedni mint ragaszkodni ehhez.
    3. – 5.
    Na én ezeknek valamilyen okos kombinációjával bővíteném a fehér vonalas szabályt .
    Alapvetően a műfűvel szélesített pályarészeket a valóságba is sok esetben használják, úgyhogy azon el lehet gondolkodni, hogy annak használata engedélyezett. Pl Hockeinheim T1
    Széles rázók , én a rázók teljes terjedelmébe használatát engedném, aztán attól függ mi van mögötte sóder /beton/ műfű ezt kéne kitalálni itt mennyit lehet engedni….
    Egyedi szabályok , meg csak az ilyen speciális esetekbe , ahol van értelme mondjuk T1-es baleset elkerülés véget vagy pl Apulia T2, hogy ne a centizés miatt legyen tömegbaleset , azaz tempós rész.
    6.
    Ez a szavazós téma nagyon jó volt , de szerintem érdemes lenne olyan pályákat bevenni amikkel nincs különösebb vitás rész , szóval érdemes lenne átnézni előtte.
    Ha meg marad a fehér vonalas szabály , mondjuk egyedi rázóköves szabályokkal, akkor lehet érdemes valakinek pár kört futni topic kiírás előtt (ezt még be is vállalom, ha ez lesz) , és kiírni esetleg fényképekkel , hogy kritikus kanyarokba mit lehet.
    7.
    Ennek szerintem ne álljunk neki , ha már hackelünk akkor majd a módosított pályát tesztelni kell, kell valaki aki eléggé ért a pályaszerkesztőhöz , meg hát ezek a beton bálák /vizes árkok meg megölik majd a versenyzés élményét mert egy hiba és KO, és azért emberek vagyunk nem gépek , így benne van a hiba.
    Ha meg azt szeretnéd, amit írtál , hogy úgy szerkeszteni , hogy mi az érvényes terület, ill. mi nem, az még több meló, mint kitenni betonbálákat…. szerintem találjunk egy jó kompromisszumot avval , hogy mit engedtek az ésszerűség határain belül , de ne szerkesztgessünk pályákat.


    Optimális irány az lenne , hogy ne bonyolítsuk jobban a ti életetek így is van vele elég meló, meg a versenyzést se öljük meg a centizgetéssel…

    Amúgy meg nem lett volna ebből ilyen nagy téma , ha nem jött volna A1, akkor Apulia T2 nem lett volna különösebb téma de így már ki volt mindenki hegyezve erre Sajnos A1 ilyen szempontból szerencsétlen választás volt, de viszont tapasztalatnak jó volt , ill. ennek a topicnak az elindítására , így remélhetőleg tisztázódnak a dolgok. Na itt ezt kedvelem, hogy humánusan lehet kezelni az ilyen dolgokat , és nem kell szájkaratézni ész nélkül….

    (Ha már VSR szóba került , ott azért szájkaratéztam nem keveset a vágások miatt, lehet itt már azért se tettem, kicsit elég lett, de pl. ott a szabály szerintem elég jó , inkább a betartatásába voltak érdekességek….de ott is azt mondtam mit se ér egy nagyon jó szabály ha nincs betartatva)


    Na kicsit hosszú lettem , de remélem itt belefér
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  12. #37
    Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    ahoz hogy az utolsó tizedeket kitudd hozni egy körből ahoz a pályát teljes terjedelmében kikell használni,és keményen kell használni a kerékvetőket,ezt mindenhol így csinálják,viszont itt a legnagyobb probléma sztem a pályákkal van mert nem életszerüek,túl szélesek a vetők és ha rámész már rég elhagytad a fehér vonalat 4 kerékkel és elég sok ilyen rész van a pályákban amin eddig mentem itt

    sztem csak a sikánoknál kellenne használni ezt a vonalas szabályt és csakis azokon a pályákon ahol nem működik a játék ellenőrzése,a többi részen pedig a vetők használatát engedném.

    Pl A1-ringen mikor oda értem a Bence mögé a középső részen egyszerüen nem is láttam a pályát magam előtt,most akkor ne támadjam meg ne menjek a közelébe csak azért hogy lássam azt a kibaszott vonalat hogy hol menjek?egyszerüen élvezetét veszti az ember 1-1 ilyen versenyen,és nem is mutatja azt ahol kéne neki lenni-e

    egyszerűsíteni kell ezt nem bonyolítani
    +1

    Sziasztok,

    szerintem jó a vonalas szabály, kicsit gyakorlatiasítva.
    Én külső rázóért/bukóért nem büntetnék. Ott valós versenyeken sem igen büntetnek érte. Nagyon ritkán lehet ott érdemi előnyt összeszedni (műfű, hülye rázókő..stb...).
    Sikánokban és az A1 első kanyar szerű kanyarokban a rázókővet teljes terjedelemben a pálya részévé tenném. Az "érezhető", tökéletesen! látható, és ha azon kívül mész 4 kerékkel az már feltűnő kívülről is, belülről is. Annál sokkal kijjebb nincs is sok értelme menni.
    Az a leggyorsabb aki a pálya minden négyzetmilliméterét maximálisan kihasználja. Aki eleget gyakorol ki is fogja használni. A vonal önmagában nagyon nehezen betartható/ellenőrizhető/érezhető/látható.
    Aki szorgalmas és rendesen felkészül, (nem úgy mint én) megismeri a pálya minden egyes pontját, pályástul, rázókövestül, műfüvestül, bukóterestül, sóderestül, igazi füvestül, falastul, gödröstül...stb...stb, és ki is fogja használni maximálisan a gyorsabb haladás érdekében. A vonal önmagában nem betartható, ha nem vagy erőszakkal rákényszerítve, nem érezhető, alig látható, plusz ha mögötte van egy szép kényelmes rázókő ami tökéletes ritmust ad a kanyarnak... Rázókő mögött repülni 4 kerékkel már elég feltűnő, és nem is annyira gyors és kényelmes, leszámítva nagyon kis számú kanyart. Szóval én a rázókőért semmiképpen sem büntetnék. A 2 kerék a rázón az OK szerintem bárhol.

    Egy fehér vonal önmagában a valós életben is ritkán akadályoz meg egy "általunk nagyon tisztelt versenyzőt" (vagy hogy írta a japán srác előttem) sem a pálya maximális kihasználásában. Ahol nem akarja a versenybíróság, hogy átmenjenek oda 3 méteres rázókövet, falat, árkot, taposóaknákat kell építeni. Egyéb esetben át fog menni a komplett mezőny ahol át lehet. Ők mindannyian maximálisan ismerik az egész pályát mindenestül kivétel nélkül.
    Pl. régi Hungaroring sikán. Amilyen kocsival át lehet menni ott a komplett mezőny átment, értelmetlen lett volna büntetni (bár egyszer-egyszer azért megpróbálták... állítólag vicces volt). Amikor ezt megunták, akkor épült meg a magasrázós változat. Azon meg menjen át aki tud... Jött is boxba első edzés után versenyautó, keresztbe ütött futóművel, "megpróbáltam át megy-e... nem ment át" kommenttel. Más pályákon kavicságyból jött kocsi edzésen "meg kellett próbálni, de a rázókő mögött már nem fog" kommenttel. Vettem én is részt "általunk nagyon tisztelt versenyzővel" gyalogos pályabejáráson. Melyik rázón honnan, hogyan lehet a leggyorsabban átmenni, úgy, hogy a kocsi is egyben maradjon és utána ne essen ki a kocsi a fűre, fára, nézőtérre, versenybíróra (fehér vonal nem annyira szempont, az maximum adódik). Nem meglepő, hogy hol közlekednek pl. a DTM-esek (de szerintem bármely kasznis szériát mondhatnám) néhány pályán. A1 első belső rázón is simán átrepülnének, csak a való életben az a rázó picit szerintem nagyobb, a DTM-es verdákon meg sok a kis szárny .

    Tiszteljük a vonalat, de semmiképpen sem ész nélkül, mert a versenyeket elronthatja, a VB-nek meg felesleges munkát generálhat. Szóval szerintem rázókövek+külső bukótér legyen a pálya része ahol a pálya engedi.
    Ezen felül egy két kivétel szerintem még kezelhető lenne, ahol feltétlen szükségesnek tűnik.

  13. #38
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Na erről a történetről beszéltem én is amit leírtál részletesen kösz a megerősítést és a való életbeli példákat...
    Első hozzászólásnak szép volt Zsolti srác.

    Üdvözöl a japán srác
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

  14. #39
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.435
    Végig olvastam a hsz-ket és van pár érdemi megoldás, ami hasznos lehet a végső szabályrendszer kialakítására, úgyhogy jó irányba haladunk én ennek kifejezetten örülök.
    Mégis egy problémát vetnék fel, amit sajnos figyelembe kell venni akármilyen szabály is születik a végső döntésben. Ez a tényező maga az : EMBER (pilóta, versenyző).

    Sajnos saját tapasztalataim illetve, a korábban látottak alapján mondom, hogy biztos lesz olyan pilóta aki megfogja szegni a meghozott szabály, erre a fejemet teszem. Tehát én elsősorban a büntetések súlyosságát növelném, mert egyelőre nem sok visszatartó erőt látok ami befolyásolna azt, hogy ne vágjon az illető. Az olyan pilótákat, akik "rendszeresen" és visszatérően vágnak a szabályt megszegve én futameredmény törléssel, majd 1 vagy 2 futameltiltással és ha ez sem használ akkor a bajnokságból való kizárással büntetném (bár tudom Szabi ezt nem preferálja).

    Nem hiszem, hogy ez megoldhatatlan dolog lenne, ne legyen az, hogy 50-60 ember szórakozását elrontja egy olyan ember aki nem tiszteli a szabályokat és versenyző társait, annak kívül tágasabb, menjen Public szerveren ahol a kutyát nem érdekli mit csinál, mert ott nincsenek ilyen szabályok. Engem személy szerint ért hátrány, hogy valaki végig vágta a pályát és csak a szerencsén múlott, hogy ne előzzön meg. Na ilyen embereket súlyosan büntetném és nem érdekelne, hogy nem indulhatna a bajnokságban. Emberek vagyunk azért legyen annyi gerinc mindenkiben, hogy nem csalással és más egyéb fondorlatokkal próbál a saját lassúságán gyorsítani.

    Tehát a lényeg az új szabály meghozatalával egy időben szigorítsunk a vágásokért járó büntetések mértékén is!







  15. #40
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Életkor
    49
    Üzenetek
    667
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    Tehát a lényeg az új szabály meghozatalával egy időben szigorítsunk a vágásokért járó büntetések mértékén is!
    Ez mind szép és mindenki hozzászólásában van igazság. Azonban van valami, amiről a legkevesebben ejtenek szót, ez pedig az ELLENŐRZÉS. Ki fogja ellenőrizni, hogy MINDENKI betartja-e a szabályt? Vagy úgy lesz, mint a bringásoknál, hogy "mindenki doppingol, csak nem mindenki bukik le"? (Most a mindenkit ne úgy értsétek, hogy azt feltételezem, hogy mindenki vág, csak érthető akartam lenni.)
    Az "amit a pálya enged elv" esetében a pálya ellenőriz(ne) - és MINDENKIT. Bár tudom Szabi írta, hogy nem minden pálya jó. Ezért kellene a pályákat is tesztelni, meg olyan pályákat válogatni, amik a megegyezett kritériumoknak megfelelnek.

    Ahogy írva lett, az EMBER a gyenge pont. Így ha az ellenőrzést is embernek kell végezni, akkor akaratlanul is lesznek problémák. Tudom, hogy látszólag az automatizálás híve vagyok, de ezt látom egyetemesen működő megoldásnak mindenkire vonatkozóan.

  16. #41
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Flexibilis írta Hozzászólás megtekintése
    Ez mind szép és mindenki hozzászólásában van igazság. Azonban van valami, amiről a legkevesebben ejtenek szót, ez pedig az ELLENŐRZÉS. Ki fogja ellenőrizni, hogy MINDENKI betartja-e a szabályt?

    ...

    Ahogy írva lett, az EMBER a gyenge pont. Így ha az ellenőrzést is embernek kell végezni, akkor akaratlanul is lesznek problémák. Tudom, hogy látszólag az automatizálás híve vagyok, de ezt látom egyetemesen működő megoldásnak mindenkire vonatkozóan.
    Akárhogy is nézem a dolgot, mindenképpen szükségünk lesz majd 3-4 önként jelentkezőre, aki vállalja, hogy kezeli a vágásokkal kapcsolatos kérdéséket. Ez a szavazástól és döntéstől függően jelentheti a pályák előzetes tesztelését, az aktuális vágási szabályok kihirdetését, vagy adott esetben a vágások utólagos ellenőrzését és szankcionálását.

    Sajnos ez máshogy nem fog menni, bármelyik verziót is választjuk a lehetőségek közül.

  17. #42
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.435
    Idézet Eredetileg Flexibilis írta Hozzászólás megtekintése
    Ahogy írva lett, az EMBER a gyenge pont. Így ha az ellenőrzést is embernek kell végezni, akkor akaratlanul is lesznek problémák. Tudom, hogy látszólag az automatizálás híve vagyok, de ezt látom egyetemesen működő megoldásnak mindenkire vonatkozóan.
    Az ellenőrzéssel miért lennének problémák? Ha le lesznek fektetve a szabályok akár egy adott pályára külön is akkor mi a gond az ellenőrzéssel? Ha tudom, mi az amit büntetni kell akkor lehet ésszerű mindenki számára elfogadható döntést hozni, ha kell képi egyéb bizonyítással egyetemben. Azt hiszem eddig se kérdőjelezte meg senki a VB-ét az ezidáig kiosztott büntetésekkel kapcsolatban. Szóval én úgy érzem az ellenőrzés része a legkisebb gond, az hogy ki és hányan fogják csinálni na az már húzós kérdés!
    Utoljára módosította: Zoliee; 2013. 04. 04. 11:22.







  18. #43
    Diczházi Péter Versenyző Petryx logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 11.
    Város
    Levél
    Életkor
    43
    Üzenetek
    731
    A1 ringen merült fel bennem, csak egy ötlet, kérdés:
    Mi lenne ha időmérő után mindenki beküldené a leggyorsabb körét emailben?
    Az mindenkinek mentésre kerül automatikusan. Pár embernek szétdobni a ~50 db replay file-t és egy este lelehet zongorázni.
    A futam úgyis más, bár Zoli lázad egy valaki ellen, de hiszem és tudom és tapasztalom hogy 99%-ban nincs szó szándékos vágásról és ezt véleményem szerint eddig is következetesen kezelte futamon a VB.


  19. #44
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.435
    Idézet Eredetileg Petryx írta Hozzászólás megtekintése
    A1 ringen merült fel bennem, csak egy ötlet, kérdés:
    Mi lenne ha időmérő után mindenki beküldené a leggyorsabb körét emailben?
    Az mindenkinek mentésre kerül automatikusan. Pár embernek szétdobni a ~50 db replay file-t és egy este lelehet zongorázni.
    A futam úgyis más, bár Zoli lázad egy valaki ellen, de hiszem és tudom és tapasztalom hogy 99%-ban nincs szó szándékos vágásról és ezt véleményem szerint eddig is következetesen kezelte futamon a VB.
    Azért ez nem teljesen igaz, ez nem 1 emberről (bárcsak 1-ről szólna) szól. Csak a saját példámon mutattam be, hogy igenis lehet előnyt szerezni abból ha valaki levágja a pályát még akkor is ha lassabb nálad. Mivel te többségében az A szerveren vagy, így talán kevesebbszer találkozól az ilyen vágásos egyénekkel, de hangsúlyozom én eddig ebben az egy esetben láttam úgy, hogy "szándékos" vágásról volt szó. (gyanítom, hogy nem tudta mi vonbatkozik az adott pályára tehát ha úgy nézzük így nem nevezhető ez sem szándékosnak) A többi esetben én nem feltételeznék ilyet, inkább arról van szó amit Cola írt, hogy a gyorsabbak minden négyzetcentimétert kihasználnak az adott pályából. És a ha valaki lendületben van nehéz korrigálni annyira, hogy a fehér vonalon belül maradjon. Még ezekben az esetekben enyhébb büntetést alkalmaznák, de olyankor amikor eesetlegesen képi ilusztrációkkal is ki volt hirdetve, mindenki tudta mi a szabály ennek ellnére két körben ment szabályosan na azt büntetném, mert itt igenis a versenyző hibázott, ha szándékosan ha nem, hogy nem volt tisztában az adott pályára lefektetett szabályokkal. Erre nem mentség, hogy nem olvas fórumot, akkor ne jelentkezzen futamra se.







  20. #45
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Életkor
    49
    Üzenetek
    667
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    ..... az hogy ki és hányan fogják csinálni na az már húzós kérdés!
    Na, én pont erről beszélek, amikor ellenőrzésről beszélek, csak félreértettél valószínűleg.

  21. #46
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Na igen, mert oké hogy lenne egy szabály (2-3-4), nyílván mind tudnánk alkalmazkodni az új viszonyokhoz hogy meddig lehetne kimenni. Viszont vannak olyan pályák, esetleg kanyarok amitől bevadul az egyszerű ember, tudja hogy szabálytalanul megy, mégis elkezd vágni. Itt a pálya a hunyó, azt kéne szűrni, vagy kiigazítani. A másik eset amikor a pilótával van gond, lehet hogy fogékonyabb a határok feszegetésére, vagy csak simán nem tudja, nem olvasta a szabályokat? A kérdés hogy ezt hogyan tudjuk ellenőrizni? Idáig is volt jó kis fehérvonal szabályunk, mégis fel-felhördült a közönség valamiért. Ha jól rémlik még senki sem kapott ejnyebejnyét vágásért (utóbbi időkben bizti nem). Nemártana, egykét elrettentő ostorcsattogtatás, és a ménes is kicsit visszavenne, látná hogy figyelikezt. Miért nem óvott még senki vágásért? Élőben figyeljék, egymást figyeljük, késöbb legyen visszanézve?

  22. #47
    Diczházi Péter Versenyző Petryx logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 11.
    Város
    Levél
    Életkor
    43
    Üzenetek
    731
    Én emlékszem hogy Őszi szezonban Hungaroring időmérőn vágásért osztottak pár embernek büntit.

    Ha kijönnek az A1 ring büntetések, van egy olyan érzésem hogy lesz kiosztva újra pár bünti.


  23. #48
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Petryx írta Hozzászólás megtekintése
    Én emlékszem hogy Őszi szezonban Hungaroring időmérőn vágásért osztottak pár embernek büntit.

    Ha kijönnek az A1 ring büntetések, van egy olyan érzésem hogy lesz kiosztva újra pár bünti.
    Így van. Illetve Monzában is osztottunk!

  24. #49
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    Sziasztok.

    Még nem találkoztam olyan ligával, ahol előbb utóbb ne jött volna elő a vágásos téma, ez egyszerűen törvényszerűvé válik a létszám növekedésével.

    Ezeket az eszmefuttatásokat a HROC-ben is végigzongoráztuk, így gondoltam leírom, hogy mi milyen megoldást választottunk.

    A szabályosságot tekintve a "két kerékkel a fehér vonalon belül" elvet követjük. Viszont azt beláttuk, ha ehhez görcsösen ragaszkodunk az elrontja a vezetés élményét. Így a büntetéseknél kitoltuk a tolerancia határt a kerékvetők széléig.(ahol normális méretűek) Vagyis bennehagytuk a hibafaktort is ha véletlenül valaki elhagyja a fehér vonalat. Ezzel megoldottuk azt is, hogy nem kell centizgetni, hogy vajon érte-e a vonalat vagy sem, mert csak azt büntettük aki a kerékvetőt is elhagyta 4 kerékkel. Így ott egyértelmű volt, hogy aki arról is lement az legalább fél métert vágott.

    A szabályokat lefektettük, viszont ellenőrizni továbbra is macerás volt, mivel ha óvásra, vagy szúrópróbára hagyatkoztunk, azzal nem lettek volna egyenlőek a feltételek. Két futamon bevállaltuk, hogy mindenki időmérőjét és futamát végignézzük. De ez is halott ötlet lett, mivel túl sok munkát generált.

    Így arra a megoldásra jutottunk, hogy gumi bójákat (beton falakat) helyezünk el a kényes pontokra, a szabályzatnak megfelelően. Engedi elhagyni a fehér vonalat, viszont ha valaki a rázókőről is lemenne 4 kerékkel, ott már a fal fogja várni, ami a versenye végét jelenti. Gyakorlatban ez azt az eredményt hozta, hogy mivel mindenki tart a bójáktól ezért épp a pálya határain autózik és csak nagyon ritkán és véletlenül hagyja el azt, mert nem éri meg kockáztani egy kiesést.
    Utoljára módosította: huszi; 2013. 04. 04. 12:51.

  25. #50
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg huszi írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok.

    Még nem találkoztam olyan ligával, ahol előbb utóbb ne jött volna elő a vágásos téma, ez egyszerűen törvényszerűvé válik a létszám növekedésével.

    Ezeket az eszmefuttatásokat a HROC-ben is végigzongoráztuk, így gondoltam leírom, hogy mi milyen megoldást választottunk.

    A szabályosságot tekintve a "két kerékkel a fehér vonalon belül" elvet követjük. Viszont azt beláttuk, ha ehhez görcsösen ragaszkodunk az elrontja a vezetés élményét. Így a büntetéseknél kitoltuk a tolerancia határt a kerékvetők széléig.(ahol normális méretűek) Vagyis bennehagytuk a hibafaktort is ha véletlenül valaki elhagyja a fehér vonalat. Ezzel megoldottuk azt is, hogy nem kell centizgetni, hogy vajon érte-e a vonalat vagy sem, mert csak azt büntettük aki a kerékvetőt is elhagyta 4 kerékkel. Így ott egyértelmű volt, hogy aki arról is lement az legalább fél métert vágott.

    A szabályokat lefektettük, viszont ellenőrizni továbbra is macerás volt, mivel ha óvásra, vagy szúrópróbára hagyatkoztunk, azzal nem lettek volna egyenlőek a feltételek. Két futamon bevállaltuk, hogy mindenki időmérőjét és futamát végignézzük. De ez is halott ötlet lett, mivel túl sok munkát generált.

    Így arra a megoldásra jutottunk, hogy gumi bójákat (beton falakat) helyezünk el a kényes pontokra, a szabályzatnak megfelelően. Engedi elhagyni a fehér vonalat, viszont ha valaki a rázókőről is lemenne 4 kerékkel, ott már a fal fogja várni, ami a versenye végét jelenti. Gyakorlatban ez azt az eredményt hozta, hogy mivel mindenki tart a bójáktól ezért épp a pálya határain autózik és csak nagyon ritkán és véletlenül hagyja el azt, mert nem éri meg kockáztani egy kiesést.
    Köszi szépen Huszi a rendkívül hasznos hozzászólást!

    Tehát akkor ti lényegében a mi pontjaink szerinti 3-as megoldást választottátok, kombinálva a 7-essel. Privátban meg tudod adni annak az illetőnek a kontaktját, aki a pályákra ráhelyezte a gumi bójákat?

    Köszi

    Szabi

Oldal: 2 / 21 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 12 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •