Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (64 összesen)

Téma: HGTRM

  1. #26
    Hum Péter Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 04. 06.
    Üzenetek
    467

    Re: Hgtrm

    De majd kéne NGT is, szóval ennél a dolog egy picit bonyolultabb.

  2. #27
    Körmöndi Attila Regisztrált Atesz logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 24.
    Város
    Tapolca
    Életkor
    45
    Üzenetek
    478

    Re: Hgtrm

    Hi!


    Egy bajnokságban én is benne lennék Kivételesen nekem nem a Ferrari kénne hanem Saleen stipi-stop!

  3. #28
    Körmöndi Attila Regisztrált Atesz logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 24.
    Város
    Tapolca
    Életkor
    45
    Üzenetek
    478

    Re: Hgtrm

    Ja persze a multi részére én is kiváncsi vagyok mert ha tényleg olyan lenne mint az F1C akkor storno részemről mert az valami borzadáj. Remélem az ígéretükhöz híven azt is átalakítják. Számomra etalon a Papyrus féle mint ami a GPL-ben de még inkább ami a Nascar sorozatban van továbbfejlesztve.

  4. #29
    zoozoo
    Vendég

    Re: Hgtrm

    Idézet Eredetileg HPt írta
    Egy Lister és egy Ferrari közt ha jól tudom több mp-s a különbség.
    Nem ebben vannak az Audik, meg Bentleyk?

  5. #30
    Janos Zizics Adminisztrátor Zizics János logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 03.
    Város
    Budapest
    Életkor
    51
    Üzenetek
    858

    Re: Hgtrm

    Nem zoozoo...

    Ferrari 550 Maranello
    Porsche 993 GT2
    Ferrari 575 GTC
    Porsche 996 Turbo
    Ferrari 360 Modena
    Porsche 996 GT3-RS
    Chrysler Viper GTS-R
    Porsche 996 GT3 Cup
    Lister Storm
    Seat Toledo
    Lamborghini Diablo GT-R
    Morgan Aero 8
    Lamborghini Murcilago R-GT
    BMW Z3 M
    Saleen S7-R
    Lotus Elise
    Mosler MT900
    Vertigo Streiff
    Chevrolet Corvette C5-R


    Remélem nem hagytam ki semmit

  6. #31
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: Hgtrm

    No, mivel megjelent a gáma, itt az ideje komolyan venni a bajnokság szervezését.

    Van gyakorlatilag 10 pálya, és 7 GT illetve 3 NGT autó (plusz a BMW, Lotus és Corvette, de ezek nem indultak teljes bajnokságban, csak a Spa 24H-n).

    Én nagyon-nagyon annak lennék híve, hogy ha már GET REAL-ről szól a történet, próbáljuk meg a lehető legjobban a valósághoz hasonlító bajnokságot szervezni.
    Magyarul ugyanazt a pontrendszert használni, és a handicap módszer sem rossz ötlet.

    A GT-ben nem körökben van meghatározva egy verseny, hanem 500Km-ben vagy 3 órában, amelyik hamarabb bekövetkezik akkor van vége.
    Ezért én futamoknak javaslom a teljes versenytáv 50%-t minden pályán. Ez azt jelenti esetünkben hogy 250km, vagy 1.5 óra. Ennyit még nyugodtan le lehet nyomni szerintem.

    Kötelezővé tennék minimum 1 boxkiállást! De nem kell ilyen 2x gumikopás, meg hasonló sületlenségek.

    Időjárás természetesen változó, hiszen azt az életben sem rendelhetjük meg előre

    A pontozás:
    1. 10 pont
    2. 8 pont
    3. 6 pont
    4. 5 pont
    5. 4 pont
    6. 3 pont
    7. 2 pont
    8. 1 pont

    Lehet azt csinálni, hogy mindenki menjen minden autóval, és egyénileg dönti el, hol és mit használ. Ez mondjuk elég nehéz, hiszen jelenleg senki és semmilyen tapasztalattal nem rendelkezik sem a pályák, sem az autók tekintetében.
    Lehet olyat is, hogy mindenki ugyanazzal az autóval megy egy pályán és pályánként változtatjuk az autókat.
    De lehet azt is, elpre eldöntjük ki és milyen autóval megy VÉGIG az egész bajnokságban. Igy lehet csapat versenyt is nyomni. Magyarul mindenki ugyanazzal az autóval menne végig, hiszen van handicap rendszer és ez kiegyenlítheti a küzdelmet. Ebben az esetben az autó kiosztást meg el lehet dönteni sorsolással, elkerülvén az egyéni hisztériákat, hogy ki akar 550 maranello-val menni

    A handicap rendszernek illetve a további igazi szabályoknak még utánanézek.

    Ötletek jöhetnek, de javaslom a GET REAL szlogent figyelembe venni

  7. #32
    Janos Zizics Adminisztrátor Zizics János logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 03.
    Város
    Budapest
    Életkor
    51
    Üzenetek
    858

    Hgtrm

    Nekem ez teljesen tetszik!!!!!

    Szerintem lehetne a GT autókból az eredetihez hasonló csapatkiosztást, és akkor mindenki egy típussal nyomná végig a bajnokságot. De lehet hogy jobb ötlet lenne ha az első bajnokságnál bármilyen autót használhatnánk, mivel nem ismerjük még a versenygépjárműveket.

    Mindenképpen támogatom hogy a lehető legközelebb legyünk az eredeti FIA GT bajnokság szabályaihoz!

  8. #33
    Hum Péter Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 04. 06.
    Üzenetek
    467

    Re: HGTRM

    Emberek, csak azt ne Nagyon ellene vagyok annak, hogy egyetlen egy autóval nyomjuk végig az egész szezont, három futam után unalmas lenne. Játszunk a lehetőséggel, ha már egyszer vannak.

  9. #34
    Petre Gábor Regisztrált Cowek logója
    Csatlakozott
    2004. 07. 10.
    Város
    Komló
    Életkor
    48
    Üzenetek
    39

    Re: HGTRM

    Egy 24 órást bámikor :-) Bármivel :-)
    Szabit veszek ki, kikapcsolom a mobilt... ha kell kirugatom magam :-)

  10. #35
    Hum Péter Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 04. 06.
    Üzenetek
    467

    Re: HGTRM

    Na ezt nevezem függőségnek

  11. #36
    Janos Zizics Adminisztrátor Zizics János logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 03.
    Város
    Budapest
    Életkor
    51
    Üzenetek
    858

    Re: HGTRM

    Peti, azért írtam hogy szerintem elsőre mindenképp jobb ha más-más autóval megy mindenki.

  12. #37
    Hum Péter Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 04. 06.
    Üzenetek
    467

    Re: HGTRM

    Tudom, Ferinek szólt

  13. #38
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: HGTRM

    Na feltettem a handicap rendszer leírását ide:
    http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?t=84

    Ha viszont amellett döntenénk, hogy mindenki mindenféle autóval induljon, akkor ennek sok értelme nincs, szerintem.

    Egyébként nem értem az aggályotokat hogy ugyanaz az autó, GPL-ben már mentünk ilyen bajnokságot, és higgyétek el, nekem legalábbis sokkal könnyebb dolgom volt. Igaz Hum Peti, Te azt a bajnokságot se mented végig, csak belekezdtél és félbehagytad, mint a többit

  14. #39
    Rajnóki Tibor Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 04. 07.
    Életkor
    49
    Üzenetek
    735

    Re: HGTRM

    És mikor szeretnétek indítani a bajnokságot?

  15. #40
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: HGTRM

    Hát mielőbb
    De azért még van pár megválaszolatlan kérdés, így nagy hirtelen....

  16. #41
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: HGTRM

    Le kéne pontosítani a bajnokság kezdetét, és a futamokat.

    Szerintem kezdjünk rögtön a HGPLM8 vége után. Az utolsó HGPLM8 futam december 6-án van, tehát 13-án kezdhetnénk is a GTR bajnokságot.

    Szerintem menjünk sorba a 10 pályán, így megspróroljuk a pályák sorsolását, úgyis mindegy.

    Hetente rendezhetnénk a futamokat, ezzel 10 hét alatt feburár végéig végeznénk is a bajnoksággal, aminek az elsődleges célja a TAPASZTALATSZERZÉS lenne.

    Megtanulnánk sok mindent, hogy kell versenyben menni, stb., és legfőképpen hogyan kell majd a következő bajnokságot szervezni. Szerintem az elsőből biztos , hogy nagyon sokat fogunk tanulni, ezért lenne érdemes gyorsan lezavarni.

    Maradhatnának a hétfői napok a versenyekre, aki meg GPL-el akar még menni, az meg megy majd egy másik nap (pl. szerda reggelenként 6-7-ig )
    Természetesen ettől még mehet még egy újabb GPL bajnokság is párhuzamosan, az simán belefér.

    No, szóljatok hozzá.

  17. #42
    Hum Péter Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 04. 06.
    Üzenetek
    467

    Re: HGTRM

    Egyetértek, az első bajnokságnak nyilván nem kell vérre mennie. A többinek sem, persze

    Bár nem tudom, hogy nem-e lenne érdemes inkább pár tesztfutamot szervezni, és aztán egy komplett bajnokságot, minthogy az egész bajnokság - azaz 10 futam - egy tulajdonképpeni tesztsorozat legyen. Ezt akár szavazásra is bocsáthatnánk, már ha ti is úgy gondoljátok.

  18. #43
    Janos Zizics Adminisztrátor Zizics János logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 03.
    Város
    Budapest
    Életkor
    51
    Üzenetek
    858

    Re: HGTRM

    A tesztfutamokat nyomhatnánk akár hétvégenként is. Dec.13ig van még idő, és ha minden igaz, akkor nov.16án feltelepítünk a szerverünkre is egy gyári GTR-t (köszönet érte Csiki Petinek )

    Szerintem jó a kezdési dátum, addig van még kb 3-4 hétvége. Azalatt nyomhatunk tesztfutamokat. Lesz egy pár GTR tulajdonos addig.

    Ha elkezdjük a bajnokságot, még akkor is mehet előtte való hétvégén egy-egy tesztfutam. Csak az a kérdés hogy ki ér rá!
    Szerintem is hetente kéne mennie az első tapasztalatszerző bajnokságnak, és javaslom hogy Michelisz Norbi és Hum Peti kapjon +100kilót

    Najó, ez csak tréfi volt!

  19. #44
    Hum Péter Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 04. 06.
    Üzenetek
    467

    Re: HGTRM

    Idézet Eredetileg Janos Zizics írta
    A tesztfutamokat nyomhatnánk akár hétvégenként is. Dec.13ig van még idő, és ha minden igaz, akkor nov.16án feltelepítünk a szerverünkre is egy gyári GTR-t (köszönet érte Csiki Petinek )

    Szerintem jó a kezdési dátum, addig van még kb 3-4 hétvége. Azalatt nyomhatunk tesztfutamokat. Lesz egy pár GTR tulajdonos addig.

    Ha elkezdjük a bajnokságot, még akkor is mehet előtte való hétvégén egy-egy tesztfutam. Csak az a kérdés hogy ki ér rá!
    Szerintem is hetente kéne mennie az első tapasztalatszerző bajnokságnak, és javaslom hogy Michelisz Norbi és Hum Peti kapjon +100kilót

    Najó, ez csak tréfi volt!
    Jó ez a hétvége ötlet. A súlytöbblet meg a handicap rendszernek felel meg majd gondolom, tehát az első futamon még mindenki azonos súllyal indul.

    €dit: Ja, hogy ez csak tréfi volt. Akkor bocs

  20. #45
    Janos Zizics Adminisztrátor Zizics János logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 03.
    Város
    Budapest
    Életkor
    51
    Üzenetek
    858

    Re: HGTRM

    Csak az volt tréfi hogy nektek +100kiló. Szerintem az kevés lesz

    De most komolyan, a handicap rendszert szerintem használni kéne, ha már tudja a GTR is. Persze az első bajnokságban még szerintem nem olyan fontos!

  21. #46
    Csiki Péter Adminisztrátor Csiki Péter logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    55
    Üzenetek
    2.030

    Re: HGTRM

    Na itt vagyok végre megint, a saját gépem még nem müködőképes, de a Ferinek hála 4 napos küzdés után az asszony laptopját sikerült vírusmentessé tenni.
    Ami a bajnokságot illeti tetszenek az eddig leírtak, én a magam részéről következőket gondolom:
    Valóban le kellene zavarni 10 hét alatt és valóban kezdeni kéne dec. 13.-án. (esetleg 5 futam után lehet 2 hét szünet). Szerintem 7 GT és 3 N-GT futam lenne az ideális a 7 GT autóval és a 3 legjobb N-Gt autóval, kisorsolva, hogy mely pályákon megyünk N-GT-vel, és hogy minden autót kipróbáljunk mindenkinek minden futamon más autóval kellene versenyeznie, azaz nincs 2x senkinek ua. ( de mindenki maga döntené el milyen GT v N-GT autóval jön adott futamra így "színes" lenne a mezőny), így jól megismerhetnénk őket. A pálya sorrend lehet az original. Maximálisan egyetértek a "GET REAL" filozófiával, semmi segítség, és kötelező cockpit nézet, hétfői futamok ( a szerda reggel tökéltes lesz a GPL-nek ), szabadedzés 18.30-tól 20.30-ig, utána 1 óra kvalifikáció, majd 15 perc warm-up (lehet joinolni ha valaki késik), és utána inkább 1 órás futam mint másfél órás, mivel szerintem a pilóták jó részének elég lesz annyi az elején, bár felőlem lehet 1.5 óra is, de akkor kezdjük 20.00-kor az edzést hogy ne nyúljon a dolog nagyon későig el. Normál gumikopás, üzemanyag fogyasztás, sérülés, és természetesen változó időjárás. A handicap rendszert alkalmazhatjuk de így elsőre nem feltétlenül érzem szükségesnek. (különös képpen hogy a Petinek és a Norbinak helyből plusz több száz kiló kéne, ami nem megy )
    A tesztfutamok indulhatnak jövő Vasárnaptól.

  22. #47
    Hum Péter Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 04. 06.
    Üzenetek
    467

    Re: HGTRM

    A kuplung segítség lehetne opcionális, ki hogy szereti.

  23. #48
    Csiki Péter Adminisztrátor Csiki Péter logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    55
    Üzenetek
    2.030

    Re: HGTRM

    Ja és 1 kötelező boxkiállás a futamon.

  24. #49
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339

    Re: HGTRM

    Egyben bizotos vagyok.Hihetetlen lesz!Nagyon profin álltok hozzá, de már alapból is szinte minden adott.Csak jó lehet))
    Fentartásaim voltak, de 50-60 kör után már teljesen meggyőzött.On-line nem tudtam még menni, de holnap bekötik a netet.Na akkor...
    Egyvalamiről viszont eltér a véleményem.Szerintem ez az első bajnokságnak mindenképp teszt jellegűnek kellene lennie, lévén hogy azért eltelik némi idő, míg a kevésbé fanatikusok(értsd nem azonnal szerzi meg a játékot, nem játszik minimum napi 1 órát) is szereznek némi tapasztalatot.
    Jah, és ha kijön a 24 órás patch, szivesen megszervezném.Mert ez számomra nagyon fontos, hihetetlen élmény volt, még a sports-car gt-vel lenyomni, és most, hogy van egy ilyen 100x jobb játék, és ismerlek titeket, akik legalább annyira örültek vagytok mint én, kihagyhatatlan a lehetőség.Az egyetléen gond, hogy pécsett tudok helyet.Viszont mindent tudok hozni mellé, gépet, monitort kormányt, stb.Gondoljátok meg, a meghívás mindenkinek szól, örülnék ha összejönne.Nagyon be vagyok lelkesedve

  25. #50
    zoozoo
    Vendég

    Re: HGTRM

    Hi

    Nem lehet ezt a fórumot úgy beállítani úgy, ahogy van a Yahoo-n is - minden üzit levélben megkapok és emailben válaszolhatok is? Szerintem azért működik még mindig a group, mert nagyon kényelmes.
    Nah szóval: annyit tudnék mondani, hogy visszatérek )
    Persze valószínüleg csak minden második hétfőn fogok ráérni, dehát sajna ez van.
    Egyenlőre nincs meg a gém, de hamarosan szert teszek rá...
    Tulajdonképpen, akkor mit is akarok? Se időm, se játékom, még a szervepénzzel is lógok D
    Örülök, hogy mindenki a real bajnokságot támogatja. Szinte mindenben egyetértek a fent említett ötletekkel.
    Én személy szerint a

Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •