Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (28 összesen)

Téma: HGTRM10 Tavasz - A1 Ring - ADAC TOP 8 - 2013.02.10.

  1. #1
    Csicsmányi Tamás Versenyző Kennystyle logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 21.
    Város
    Budapest
    Életkor
    41
    Üzenetek
    1.274

    HGTRM10 Tavasz - A1 Ring - ADAC TOP 8 - 2013.02.10.

    Versenyszabályzat (5.pont)

    "A" szerver - 1. verseny


    47 Wéber Gábor -> 4.3 -> 5 helyes hátrasorolás

    47 Horváth Ádám -> 3.2 -> Figyelmeztetés
    Az eset a 3.3 pontba illene, azonban Hollovatti Zoltán manővere sem volt egyértelműen szabályos (1.4 > 1.6.1), így Ádám büntetését 3.2-re enyhítjük.

    47 Nagy László -> 3.2 -> Figyelmeztetés

    52 Rupa Zoltán -> 4.2 -> Figyelmeztetés
    Zoltán a bukótérből visszatérve a pályát teljes szélességében átvágva ráhúzza autóját Nagy Lászlóéra majd Rácz Ádáméra.
    52 Nagy László -> 4.1 -> Nincs büntetés
    László ráhúzza autóját Rácz Ádáméra, amely a 4.2 esetnek felelne meg, azonban a 8. pont értelmében büntetését 4.1-re enyhítjük.

    58 Holovatti Zoltán -> 4.2 -> Figyelmeztetés

    69 Szloboda Gusztáv -> 3.3 -> 4 helyes hátrasorolás

    70 Balogh Tamás -> 5 -> 6 helyes hátrasorolás

    86 Rupa Zoltán -> 2.1 -> Nincs büntetés

    111 Horváth Ádám -> 4.3 -> 5 helyes hátrasorolás

    147 Horváth Ádám -> 16 -> Versenybaleset

    150 Horváth Ádám -> 6.2 -> 5 helyes hátrasorolás

    177 Fehér Zoltán -> 4.3 -> 5 helyes hátrasorolás

    180 Abelovszky Péter -> 4.3 -> 5 helyes hátrasorolás

    Óvások:

    726 Abelovszky Péter -> 4.3 -> 5 helyes hátrasorolás


    "A" szerver - 2. verseny

    53 Ledzényi László / Horváth Ádám -> 16. -> Versenybaleset
    4 autó haladt teljesen egymás mellett az egyenesben, ezért nagyon kevés volt a hely. Mindkettejük autója minimálisan közeledett a másik felé, így vétkest megnevezni nem lehetséges.

    56 Sohajda Norbert -> 16. -> Versenybaleset

    56 Rózsás Péter -> 4.1 -> Nincs büntetés

    59 Tímár Sándor -> 4.3 -> 5 helyes hátrasorolás

    75 Wéber Gábor -> 4.1 -> Nincs büntetés

    75 Rózsás Péter -> 5 -> 6 helyes hátrasorolás

    77 Tömöl Tomi -> 4.1 -> Nincs büntetés

    118 Rózsás Péter -> 2.1 -> Nincs büntetés

    154 Holovatti Zoltán -> 4.1 -> Nincs büntetés

    156 Ledzényi László -> 4.1 -> Nincs büntetés

    166 Csányi Balázs -> 4.1 -> Nincs büntetés


    A "B" szerveren egyik versenyen sem történt incidens.
    Utoljára módosította: TT Echo; 2013. 02. 17. 16:02.

  2. #2
    Rózsás Péter Regisztrált
    Csatlakozott
    2009. 03. 17.
    Város
    Komárom
    Életkor
    45
    Üzenetek
    284
    "A" szerver - 2. verseny
    75 Rózsás Péter -> 5 -> 6 helyes hátrasorolás

    Tény, hogy én voltam hátul, de szerintetek hogyan kellett volna lereagálnom, hogy Sándor Tibi hirtelen jobbra rántja előttem féktávon? Épp behúzódtam szélre, de pont ekkor vágott jobbra, hogy az előtte lévő sárga Porsce-t előzze/elkerülje az ütközést (gondolom).

  3. #3
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Életkor
    44
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg Traky írta Hozzászólás megtekintése
    "A" szerver - 2. verseny
    75 Rózsás Péter -> 5 -> 6 helyes hátrasorolás

    Tény, hogy én voltam hátul, de szerintetek hogyan kellett volna lereagálnom, hogy Sándor Tibi hirtelen jobbra rántja előttem féktávon? Épp behúzódtam szélre, de pont ekkor vágott jobbra, hogy az előtte lévő sárga Porsce-t előzze/elkerülje az ütközést (gondolom).
    Nem Tímár Sanyi?

  4. #4
    Csicsmányi Tamás Versenyző Kennystyle logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 21.
    Város
    Budapest
    Életkor
    41
    Üzenetek
    1.274
    Idézet Eredetileg Traky írta Hozzászólás megtekintése
    "A" szerver - 2. verseny
    75 Rózsás Péter -> 5 -> 6 helyes hátrasorolás

    Tény, hogy én voltam hátul, de szerintetek hogyan kellett volna lereagálnom, hogy Sándor Tibi hirtelen jobbra rántja előttem féktávon? Épp behúzódtam szélre, de pont ekkor vágott jobbra, hogy az előtte lévő sárga Porsce-t előzze/elkerülje az ütközést (gondolom).
    A gond itt az volt, hogy kb 30 méterrel később fékeztél mint kellett volna, egyértelműen látszik hogy esélyed nem lett volna a kanyart bevenni, ha ott van Sanyi, ha nincs. Teljesen véletlen, hogy Sanyi ott befordult eléd (bekapott a féke).

  5. #5
    Horváth Ádám Regisztrált Joey01 logója
    Csatlakozott
    2011. 08. 31.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    36
    Üzenetek
    193
    Ha jól értelmezem 2x kaptam 5 helyes büntetést magyarul 10 hellyel hátrébbról indulok,mint a kvalis pozícióm? Csak a tisztánlátás érdekében kérdezem,egyetértek abszolút a büntetéssel (És már most jobban tetszik ez a rendszer,mint a régi)

  6. #6
    Csicsmányi Tamás Versenyző Kennystyle logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 21.
    Város
    Budapest
    Életkor
    41
    Üzenetek
    1.274
    Idézet Eredetileg Joey01 írta Hozzászólás megtekintése
    Ha jól értelmezem 2x kaptam 5 helyes büntetést magyarul 10 hellyel hátrébbról indulok,mint a kvalis pozícióm? Csak a tisztánlátás érdekében kérdezem,egyetértek abszolút a büntetéssel (És már most jobban tetszik ez a rendszer,mint a régi)
    ööö nem
    ezek a hátrasorolások az adott futamon elért eredményedre vonatkoznak
    tehát ha 5. lettél volna akkor a 15.-re sorolunk vissza
    mivel kiestél így a szabály értelmében végül pont büntit kapsz

    "17. Ha bármelyik hátrasorolásos büntetés nem hajtható végre, mert az adott versenyző nem fejezte be a futamot: 15 pont levonás a bajnoki pontjaiból"

    mivel két ilyen büntid volt 2*15 pont

    a rajthelyes hátrasorolást azért nem alkalmazzuk, mert az nem egyformán büntetés annak aki a mezőny elejéről szokott indulni meg aki a végéről

  7. #7
    Terjék Attila Versenyző teratti logója
    Csatlakozott
    2008. 01. 03.
    Város
    Szolnok
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.258
    Idézet Eredetileg Traky írta Hozzászólás megtekintése
    "A" szerver - 2. verseny
    75 Rózsás Péter -> 5 -> 6 helyes hátrasorolás

    Tény, hogy én voltam hátul, de szerintetek hogyan kellett volna lereagálnom, hogy Sándor Tibi hirtelen jobbra rántja előttem féktávon? Épp behúzódtam szélre, de pont ekkor vágott jobbra, hogy az előtte lévő sárga Porsce-t előzze/elkerülje az ütközést (gondolom).
    Ha Sanyám nincs ott beleszállsz a kanyarodó kocsikba.... olyan későn fékeztél, hogy esélyed nem volt bevenni a kanyart.
    A király nem Elvis volt...

  8. #8
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg Kennystyle írta Hozzászólás megtekintése
    ööö nem
    ezek a hátrasorolások az adott futamon elért eredményedre vonatkoznak
    tehát ha 5. lettél volna akkor a 15.-re sorolunk vissza
    mivel kiestél így a szabály értelmében végül pont büntit kapsz

    "17. Ha bármelyik hátrasorolásos büntetés nem hajtható végre, mert az adott versenyző nem fejezte be a futamot: 15 pont levonás a bajnoki pontjaiból"

    mivel két ilyen büntid volt 2*15 pont

    a rajthelyes hátrasorolást azért nem alkalmazzuk, mert az nem egyformán büntetés annak aki a mezőny elejéről szokott indulni meg aki a végéről
    Ha jól látom, Ádám nem esett ki, rá ez fog vonatkozni:
    18. Ha bármelyik hátrasorolásos büntetés csak részben hajtható végre az adott versenyzőn: részleges hátrasorolás és ezen felül a megfelelő pontok levonása a bajnoki pontjaiból

  9. #9
    Horváth Ádám Regisztrált Joey01 logója
    Csatlakozott
    2011. 08. 31.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    36
    Üzenetek
    193
    Idézet Eredetileg Kennystyle írta Hozzászólás megtekintése
    ööö nem
    ezek a hátrasorolások az adott futamon elért eredményedre vonatkoznak
    tehát ha 5. lettél volna akkor a 15.-re sorolunk vissza
    mivel kiestél így a szabály értelmében végül pont büntit kapsz

    "17. Ha bármelyik hátrasorolásos büntetés nem hajtható végre, mert az adott versenyző nem fejezte be a futamot: 15 pont levonás a bajnoki pontjaiból"

    mivel két ilyen büntid volt 2*15 pont

    a rajthelyes hátrasorolást azért nem alkalmazzuk, mert az nem egyformán büntetés annak aki a mezőny elejéről szokott indulni meg aki a végéről
    Áhh így már világos,viszont nem estem ki,csak a boxban annyi ideig tartott,megszerelni a kocsit,h kaptam egy kört mindenkitől,de 21. helyen célbaértem.

  10. #10
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    38
    Üzenetek
    3.616
    Tudom megfogadtam, de...

    Szeretném megtámadni az ítéletet 4. pont 3-as bekezdésével ami az én esetemre inkább igaz mint az 5.-ös pont. De ha eláruljátok, hogy ki az akinek nem hagytam helyet akkor elfogadom, de szerintem itt simán annyi volt, hogy nem figyeltem, hogy a boly vége szinte állóra fog fékezni, ezért megszokott féktávot vettem ami rövidnek bizonyult, és hátulról meglöktem Holly-t, amibe semmilyen előzési szándék nem volt.
    Mivel a szándék nem az pozíció megszerzésére irányult, ezért még élnék a 7. pontban foglaltatott mértékletességgel.

    4. A támadó hátulról meglöki a védekezőt vagy ráhúz a még mellette lévő védekezőre, illetve nem hagy egy autó szélességnyi helyet a kerékvető külső vonalához (ennek hiányában a fehér vonalhoz) képest vagy be tudna olyan íven kanyarodni, hogy a védekezőnek is hagyjon helyet a kanyar egész szakaszán, de az ütközés pillanatában kocsijának első tengelye a védekező kocsijának hátsó tengelyével még nincs egy vonalban,

    4.3. a védekező kibillen az egyensúlyából, elhagyni kényszerül az addigi ívét és pozíciót is veszít: a támadó 5 helyes hátrasorolása


    7. Amennyiben az ütközés a támadó vagy a védekező pilótának olyan manőveréből ered, amit nem a pozíció megszerzése vagy megvédése érdekében tesz, de manőverét külső körülmény amúgy nem indokolja, enyhített büntetést kap.



    Remélem a stílussal és a megfogalmazással nem taposok senki önérzetébe, és nem szegem kedvét sem, és remélem a VB részéről kielégítő indoklást fogok kapni pro és kontra.
    Utoljára módosította: Tomcy; 2013. 02. 17. 20:22.

  11. #11
    Rózsás Péter Regisztrált
    Csatlakozott
    2009. 03. 17.
    Város
    Komárom
    Életkor
    45
    Üzenetek
    284
    Idézet Eredetileg Kennystyle írta Hozzászólás megtekintése
    A gond itt az volt, hogy kb 30 méterrel később fékeztél mint kellett volna, egyértelműen látszik hogy esélyed nem lett volna a kanyart bevenni, ha ott van Sanyi, ha nincs. Teljesen véletlen, hogy Sanyi ott befordult eléd (bekapott a féke).
    Köszi az indoklást. Szerintem sanszos lett volna, hogy megállok (mivel t1-ben enyhén szólva nem volt dinamikus a kigyorsítás, rövidebb féktáv is elég lett volna) ha nem ütközöm, de mindenképpen optimista volt. Azt hittem, hogy az első ütközés miatt büntettetek...
    Így könnyebb lenyelni. Azért majd nézek egy féklámpát saját replay-en (ha van).

  12. #12
    Rózsás Péter Regisztrált
    Csatlakozott
    2009. 03. 17.
    Város
    Komárom
    Életkor
    45
    Üzenetek
    284
    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    Nem Tímár Sanyi?
    De, persze ! Bocs Sanyi!

  13. #13
    Rózsás Péter Regisztrált
    Csatlakozott
    2009. 03. 17.
    Város
    Komárom
    Életkor
    45
    Üzenetek
    284
    Idézet Eredetileg Traky írta Hozzászólás megtekintése
    Így könnyebb lenyelni. Azért majd nézek egy féklámpát saját replay-en (ha van).
    Visszanéztem a saját replay-t. Már a 100-as tábla előtt taposom a féket (csatolt kép) és később sem engedem fel (ha kell, el tudom küleni a saját replay-t).
    Kérem a versenybíróságot, hogy a csatolt kép alapján vizsgáljátok meg újból az esetemet.
    Én úgy gondolom, hogy ha Tímár Sándor féke nem kap be és nem fordul be elém, nem okozok balesetet (még 2 autónyi féktávom lett volna).
    A1 ring A2.jpg
    Utoljára módosította: Traky; 2013. 02. 18. 00:15.

  14. #14
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Tudom megfogadtam, de...

    Szeretném megtámadni az ítéletet 4. pont 3-as bekezdésével ami az én esetemre inkább igaz mint az 5.-ös pont. De ha eláruljátok, hogy ki az akinek nem hagytam helyet
    Vagy 5 autó távolságból belerongyoltál Zoliba... De szerinted igazságtalan a büntetés... Ez már tényleg vicc, amit csinálsz...

  15. #15
    Csicsmányi Tamás Versenyző Kennystyle logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 21.
    Város
    Budapest
    Életkor
    41
    Üzenetek
    1.274
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Vagy 5 autó távolságból belerongyoltál Zoliba... De szerinted igazságtalan a büntetés... Ez már tényleg vicc, amit csinálsz...
    Laci, most tök normálisan írt Tomcy, TS-en megbeszéltem vele de majd ide is beírom, nincs itt probléma, ne is csináljunk.

  16. #16
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg Traky írta Hozzászólás megtekintése
    Visszanéztem a saját replay-t. Már a 100-as tábla előtt taposom a féket (csatolt kép) és később sem engedem fel (ha kell, el tudom küleni a saját replay-t).
    Kérem a versenybíróságot, hogy a csatolt kép alapján vizsgáljátok meg újból az esetemet.
    Én úgy gondolom, hogy ha Tímár Sándor féke nem kap be és nem fordul be elém, nem okozok balesetet (még 2 autónyi féktávom lett volna).
    A1 ring A2.jpg
    Meg fogjuk vizsgálni az esetedet még egyszer.

  17. #17
    Csicsmányi Tamás Versenyző Kennystyle logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 21.
    Város
    Budapest
    Életkor
    41
    Üzenetek
    1.274
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Remélem a stílussal és a megfogalmazással nem taposok senki önérzetébe, és nem szegem kedvét sem, és remélem a VB részéről kielégítő indoklást fogok kapni pro és kontra.
    Nem, ez így teljesen jó.

    Ahogy tegnap TS-en is megbeszéltük, a 4.3as eset egy súlyosabb változata az 5ös pont. A 4.3as eset feltételezi, hogy a kanyart a támadó amúgy szabályosan is tudta volna teljesíteni úgy, hogy még hagy helyet a védekezőnek, míg az 5ös pont arra vonatkozik, ha láthatóan esélye sem lett volna a támadónak úgy kanyarodni, hogy el ne trafálja a védekezőt, ez ahogy itt szoktuk mondani a "bevetődős" eset.

    A 7es mint enyhítő körülmény azért nem játszik itt, mert itt versenyszituáció volt. Az, hogy te ott nem azért fékeztél későn mert előzni akartál hanem mert mondjuk elnézted a táblát az nem lehet enyhítő körülmény, mert ennyi erővel mindenkinek csak annyit kéne mondania, hogy nem akartam én ott előzni csak úgy sikerült... Ez olyan esetekre vonatkozik mint pl. tavaly Cola imolai rajtja, ahol egyszerűen túl nagy gázt adott és keresztbe állt, vagy ha jól emlékszem Estorilban volt olyan, hogy Hajmási Norbi az egyenesben lement a fűre és befordult valaki elé aki amúgy még több autó hátrányban volt mögötte.

  18. #18
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Életkor
    53
    Üzenetek
    1.771
    Hamár nem zártátok akkor szólnék én is.
    nem akarok a tűzre rakni de ezeket a büntetéseket gondoljátok már át,inkább a hátrasorolást.
    4.3. a védekező kibillen az egyensúlyából, elhagyni kényszerül az addigi ívét és pozíciót is veszít: a támadó 5 helyes hátrasorolása

    Volt az esetem a Csicsivel 177 elismerem hogy mélyre engedtem, de a büntetés az drasztikus.
    5 hellyel raktok hátrébb ezért az esetért az 23 pont,ennyi pontlevonást mióta itt vagyok nem kaptam egy kis bakiért.

    ez a hátra sorolós rendszer amugy sincs összhangban azzal pl ha én a 12. vagyok uezért az esetért kapok egy 5 helyes hátra sorolást ami a 17. hely és máris csak csak 15 pont a büntetés.

    amit még hozzá tennék az meg az hogy az előzést teszitek ezzel lehetetlenné ha ilyen súlyosak lesznek a büntetések.

    és még az hogy ezzel nem nyertem 5 pozíciót,mert még buktam is vele aszem ha jól emlékszem.

    nem tudom milenne az amire azt lehetne mondani hogy az eset egálban van a büntetés mértékével,de ez itt nagyon nem
    Utoljára módosította: Cola; 2013. 02. 18. 19:03.
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  19. #19
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    38
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Vagy 5 autó távolságból belerongyoltál Zoliba... De szerinted igazságtalan a büntetés... Ez már tényleg vicc, amit csinálsz...

    Elöbb értelmezd amit mondtam és utána reklamálj!
    Nem a büntetéssel van a bajom, hanem a szabály megfogalmazásában.
    De ezt már megbeszéltük Csicsivel.
    Viszont ha az első sorát elolvasod a két büntinek amit beírtam akkor rájössz, hogy én mire gondoltam.

  20. #20
    Csicsmányi Tamás Versenyző Kennystyle logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 21.
    Város
    Budapest
    Életkor
    41
    Üzenetek
    1.274
    Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    Hamár nem zártátok akkor szólnék...

    Először is kezdem azzal, hogy ahogy te is írtad, nem igazán van teljesen igazságos rendszer. Ha ugyanezt pl. tavaly követed el akkor kereken 20 pontot vonnak le tőled, ez sem sokkal kevesebb.
    A sima pont bünti rendszerről az általános vélemény a fórumban az volt, hogy nem jó.
    Próbáltunk olyan kitalálni, amivel nem csak az elkövetőtől vonunk le pontokat, de esetleg az elszenvedő is valamilyen formában visszakaphat valamit. Vagy legalább a végeredményben látszik, ezzel más az optikája, mint ha csak a pont táblázatban kerül levonásra. Alapvetően az időbünti és a hátrasorolás maradt mint lehetőség.
    Az időbünti esetében még nagyobb különbségek lennének ha elől végző kapja a büntit mint ha hátul végző, így maradt a fix helyes hátrasorolás.
    Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy bár többet veszít aki elől végez, de arányában nézve a szerzett pontokhoz képest már nincs gyakorlati különbség, hisz hátul alapból is kevesebb pont jár, még ha ez nem is feltételn tesz igazságossá a dolgot.

    Ez volt az a rész amiben részben ellent mondok neked, DE !
    A lényeg, hogy a szezon előtt elég kevés idő állt rendelkezésünkre, miközben rengeteg változtatást hajtottunk végre, egy lényegében új rendszerrel.
    Az elsődleges az volt, hogy a rendszert össze tudjuk hozni, aminek a részei, mint a büntetési tételek még egyértelműen finomításra szorulnak. Ezzel kapcsolatban is terveztük a szezon előtt is, hogy megvitatjuk veletek, vagy akár szavazunk róla de egyszerűen nem volt idő rá. Ezügyben Wéber Gabi is írt nekem egy teljesen korrekt privit, az abban foglaltakat és a te véleményed is figyelembe vesszük majd, mint egyébként minden mást is amit a fórumban olvasunk.
    Amint vége ennek a bajnokságnak, ezt a kérdést és az új rendszert érintő egyéb más már ismert és még majd előkerülő problémát újra fogjuk gondolni, és amibe lehetséges bevonunk titeket is.

  21. #21
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Életkor
    53
    Üzenetek
    1.771
    Idézet Eredetileg Kennystyle írta Hozzászólás megtekintése
    Először is kezdem azzal, hogy ahogy te is írtad, nem igazán van teljesen igazságos rendszer. Ha ugyanezt pl. tavaly követed el akkor kereken 20 pontot vonnak le tőled, ez sem sokkal kevesebb.
    A sima pont bünti rendszerről az általános vélemény a fórumban az volt, hogy nem jó.
    Próbáltunk olyan kitalálni, amivel nem csak az elkövetőtől vonunk le pontokat, de esetleg az elszenvedő is valamilyen formában visszakaphat valamit. Vagy legalább a végeredményben látszik, ezzel más az optikája, mint ha csak a pont táblázatban kerül levonásra. Alapvetően az időbünti és a hátrasorolás maradt mint lehetőség.
    Az időbünti esetében még nagyobb különbségek lennének ha elől végző kapja a büntit mint ha hátul végző, így maradt a fix helyes hátrasorolás.
    Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy bár többet veszít aki elől végez, de arányában nézve a szerzett pontokhoz képest már nincs gyakorlati különbség, hisz hátul alapból is kevesebb pont jár, még ha ez nem is feltételn tesz igazságossá a dolgot.

    Ez volt az a rész amiben részben ellent mondok neked, DE !
    A lényeg, hogy a szezon előtt elég kevés idő állt rendelkezésünkre, miközben rengeteg változtatást hajtottunk végre, egy lényegében új rendszerrel.
    Az elsődleges az volt, hogy a rendszert össze tudjuk hozni, aminek a részei, mint a büntetési tételek még egyértelműen finomításra szorulnak. Ezzel kapcsolatban is terveztük a szezon előtt is, hogy megvitatjuk veletek, vagy akár szavazunk róla de egyszerűen nem volt idő rá. Ezügyben Wéber Gabi is írt nekem egy teljesen korrekt privit, az abban foglaltakat és a te véleményed is figyelembe vesszük majd, mint egyébként minden mást is amit a fórumban olvasunk.
    Amint vége ennek a bajnokságnak, ezt a kérdést és az új rendszert érintő egyéb más már ismert és még majd előkerülő problémát újra fogjuk gondolni, és amibe lehetséges bevonunk titeket is.
    Ok értem thx a választ
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  22. #22
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Elöbb értelmezd amit mondtam és utána reklamálj!
    Nem a büntetéssel van a bajom, hanem a szabály megfogalmazásában.
    De ezt már megbeszéltük Csicsivel.
    Viszont ha az első sorát elolvasod a két büntinek amit beírtam akkor rájössz, hogy én mire gondoltam.
    Én értem amit leírtál, ezért is írtam amit.
    Ez már évek óta így megy. Az a helyzet, hogy valahányszor kilöksz valakit, itt reklamálsz hogy enyhítsd a büntetésed... Én őszintén szólva eléggé unom, de megkockáztatom hogy nem csak én.

    Ráadásul mindezt egy olyan esetben, ami teljesen egyértelmű. Amire pedig hivatkozol az irreleváns.
    A többiek veled ellentétben körültekintőek voltak, alkalmazkodtak az adott verseny helyzethez. Te pedig úgy mentél, ahogy szoktál az első körben...

    És mindezzel nem az a problémám hogy Balog Tamás írta, hanem hogy értelmetlen.
    Ott van Rózsás Peti büntetése, amit pl én is szigorúnak tartok, tekintve hogy Timár Sanyi féktávon hirtelen irányt váltott előtte. (Függetlenül attól hogy ennek mi volt az oka, baleset veszélyes és tilos.)

    De a te eseted teljesen egyértelmű... Figyelmen kívül hagytad hogy rajtad kívül még 24 ember versenyez a pályán... (Nem most először.)

    Ami pedig a megfogalmazás beli problémádat illeti, ahogy azt TT-ék előre(!) leszögezték... Mindezt nem azért fogalmazták meg hogy erre hivatkozva kibúvókat keress, hanem azért hogy támpontot adjon a büntetések megértéséhez! Tehát azt az időt amit a kiskapuk keresgélésére szánnál a szabályzatban, inkább arra kéne fordítani hogy megtanulj úgy körbemenni az első körben, hogy nem löksz ki senkit.

    Még mielőtt ez a vád érne, leszögezném hogy semmi bajom veled, csak már unom hogy ez a topic rólad szól.

    A végére meg had idézzelek téged.
    Remélem a stílussal és a megfogalmazással nem taposok az önérzetedbe, és nem szegem kedved sem.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2013. 02. 23. 03:12.

  23. #23
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    38
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Én értem amit leírtál, ezért is írtam amit.
    Ez már évek óta így megy. Az a helyzet, hogy valahányszor kilöksz valakit, itt reklamálsz hogy enyhítsd a büntetésed... Én őszintén szólva eléggé unom, de megkockáztatom hogy nem csak én.

    Ráadásul mindezt egy olyan esetben, ami teljesen egyértelmű. Amire pedig hivatkozol az irreleváns.
    A többiek veled ellentétben körültekintőek voltak, alkalmazkodtak az adott verseny helyzethez. Te pedig úgy mentél, ahogy szoktál az első körben...

    És mindezzel nem az a problémám hogy Balog Tamás írta, hanem hogy értelmetlen.
    Ott van Rózsás Peti büntetése, amit pl én is szigorúnak tartok, tekintve hogy Timár Sanyi féktávon hirtelen irányt váltott előtte. (Függetlenül attól hogy ennek mi volt az oka, baleset veszélyes és tilos.)

    De a te eseted teljesen egyértelmű... Figyelmen kívül hagytad hogy rajtad kívül még 24 ember versenyez a pályán... (Nem most először.)

    Ami pedig a megfogalmazás beli problémádat illeti, ahogy azt TT-ék előre(!) leszögezték... Mindezt nem azért fogalmazták meg hogy erre hivatkozva kibúvókat keress, hanem azért hogy támpontot adjon a büntetések megértéséhez! Tehát azt az időt amit a kiskapuk keresgélésére szánnál a szabályzatban, inkább arra kéne fordítani hogy megtanulj úgy körbemenni az első körben, hogy nem löksz ki senkit.

    Még mielőtt ez a vád érne, leszögezném hogy semmi bajom veled, csak már unom hogy ez a topic rólad szól.

    A végére meg had idézzelek téged.
    Remélem a stílussal és a megfogalmazással nem taposok az önérzetedbe, és nem szegem kedved sem.
    Ahogy már leírtam, nem a büntetéssel van a bajom, hanem azzal volt, hogy a büntetési tételeknél a megfogalmazás homályos volt számomra, ezért szerintem joggal tettem fel a kérést/kérdést az üggyel kapcsolatban, mivel az a pont amire hivatkoztak, egy szót sem említett az afféle ütközési formáról amit elkövettem, ellenben a 4.3-assal ami azzal kezdődik amit elkövettem, hogy hátulról meglöki stb, a 7-es pontnál pedig szintén nem volt részletezve, hogy itt mire is gondolnak pontosan ezért azt csak mint egy joker beírtam hátha lesz valami alapon mivel veszteni valóm nincs(mint a bíróságon ) .
    Mivel nem vagyok jós ezért nem is tudhattam, hogy a szabályalkotó milyen eszmefuttatást útján jutott el az én büntetésemhez, kicsit olyan módon mint irodalom órán, a "mit gondolt a költő a vers írásakor" (hát a szőrös farok tudja ), csak itt annyi a szerencsénk, hogy az alkotók még élnek így meg lehet őket kérdezni és tisztába tudják tenni a kérdést.

    Az pedig, hogy nem figyeltem az első körben megint sántít mivel ha jól emlékszem engem löktek ki az első kanyarban azért mert Cola megcsúszása miatt el kellett vennem, ami miatt a full utolsó helyre kerültem és azért próbáltam kicsit rövidebb féktávot venni, mert a T1-ből gyakorlatilag 0-ról gyorsítva érkeztem a féktávhoz, ezért kisebb sebességre gyorsult a kocsim mint ha simán elfordulok a kanyarban és 100-120-ról indítom a gyorsítást.
    Amiben hibáztam, hogy nem számítottam rá, hogy az éles kanyar miatt a mezőny vége szinte állni fog a kanyarban ezért nem tudok majd a megszokott 60-70km/h-s sebességgel elfordulni, hanem nekem is állóra kell fékezni a kocsit, mivel tudtam, hogy legrosszabb esetben is max 10. helyről indulok ezért nem láttam szükségesnek gyakorolni az utolsó helyről a T2-be érkezés fortélyát.
    Viszont a sors iróniája, hogy így is vesztettem vele, mert amikor meglöktem Holly-t és kifarolt miattam a kocsija, és egy "kis" veszteséggel menni tudott tovább, az enyém azonban lefulladt, ezért mire újra indítottam és elindultam még az utolsó elöttihez képest is volt 4sec hátrányom. Persze ez már az én bajom.

  24. #24
    Szloboda Gusztáv Versenyző
    Csatlakozott
    2005. 11. 24.
    Város
    Érd
    Életkor
    72
    Üzenetek
    416
    A1 ring első verseny 69-nél ( 3.3 szerint) teljesen egyedül megyek, és pont az első kanyar közepén, milyen hibát követtem el igazából?

  25. #25
    Csicsmányi Tamás Versenyző Kennystyle logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 21.
    Város
    Budapest
    Életkor
    41
    Üzenetek
    1.274
    Idézet Eredetileg dino írta Hozzászólás megtekintése
    A1 ring első verseny 69-nél ( 3.3 szerint) teljesen egyedül megyek, és pont az első kanyar közepén, milyen hibát követtem el igazából?
    Szerintem rossz versenyt nézel, nem a TOP8at valószínű hanem az MP-t.
    Ez itt a T2-ben van, későn fékezel egy kicsit, becsúszol Ádám elé aki nem tud tőled rendesen elkanyarodni és így tudod megelőzni őt.

    Szabályzat:
    "3. A támadó olyan íven kanyarodik, hogy a védekezőnek is hagy egy autó szélességnyi helyet a kanyar egész szakaszán, az ütközés pillanatában kocsijának első tengelye a védekező kocsijának hátsó tengelyével már egy vonalban van és a védekező hagy helyet a támadónak a kerékvető külső vonalához (ennek hiányában a fehér vonalhoz) képest,
    3.3. a védekező kibillen az egyensúlyából, elhagyni kényszerül az addigi ívét és pozíciót is veszít: a támadó 4 helyes hátrasorolása"

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •