Oldal: 13 / 19 ElsőElső ||| 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 301 - 325 (454 összesen)
    Gyurcsánszky András Regisztrált enzodasilva logója
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    67

Re: MotoGP / Talma

Biztos voltam benne már pár hónappal ezelőtt, hogy Stoner pszichés problémákkal küzd. Pszichológiát végeztem a Pázmányon és megdöbbenve hallottam a hírt, hogy beigazolódott a feltételezésem. Méltánytalanul van a sportpszichológia elhanyagolva az élsportolók körében. Most azonban látható, hogy milyen ereje van a lelki problémáknak. Szó szerint ledöntik az embert a lábáról. Szegény Stonerrel is ez történt most. Ez nem az ő hibája, hiszen ha ő még nem ismerte meg a sportpszichológiában rejlő legális és mindenki számára elérhető "dopping" szereket az még egy kisebb hiba, de az viszont már nagy hibaként kezelendő, hogy a problémái csak hónapok elteltével kerültek diagnosztizálásra. Ez a csapat és Stoner közeli hozzátartozóinak is a tudatlanságát jelzi. A híresztelésekkel ellentétben úgy gondolom, hogy Stoner pályafutása nincs veszélyben. Véleményem szerint Stoner pánikbeteg. Ebben a betegségben az a dúrva, hogy akár napok alatt gyógyítható sőt van rá példa, hogy egy 1 alkalmas kezeléssel teljes gyógyulást lehet elérni. Sajnálom a Ducati-t, hogy ilyen nagy árat kell fizetniük a megkésett felismerés miatt, hogy Stoner segítségre szorul. A híresztelések vírusos fertőzésről papoltak. Nem értem, miért kell még mindig tabuként kezelni, ha valakinek lelki problémái vannak. Az nem azt jelenti, hogy bolond, sőt pont azt jelenti, hogy igenis EGÉSZSÉGES, érzékeny ember, aki szembenéz az élettel, ami olykor keményebb pofonokat ad, mint amit önerőből el tud viselni. Ilyenkor kell pszichológushoz fordulni. - VIGYÁZAT nem pszichiáterhez , aki rögtön lehibernálja fasza kis nyugtatókkal a klienst, aki utána még magáról sem fog tudni, nem hogy megküzdene a problémákkal. A sikeres terápia után az a szép, hogy a kliens az eddig betegesnek hitt félelmeit, gondolatait már természetesként fogja kezelni. Így arra van esély,hogy tiszta fejjel megkétszereződhet a koncentrációja és az ereje. Természetesen tiszteletben tartom azokat is, akik nem mennének el soha pszichológushoz, mert attól félnek, hogy na majd ott jól leosztják őket. Az ilyen pszichológust ott kell egyébként hagyni. Az olyan sportolók, mint TALMA és még sokan mások már belátták a terület nélkülözhetetlenségét, erejét és hasznosságát. Bízom Stoner mihamarabbi felépülésében, szerintem a kövi utáni futamon már nem lesz gond, és abban, hogy az ő esete felhívja a csapatvezetők és sportolók figyelmét a lelki problémák súlyára és azok megoldása után elérhető teljesítménynövelő hatásokra.

Hummel Péter Versenyző Petter logója
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    418

Jön valaki Brno-ba? C szektor?
    Csak a váletlen összefuthatás miatt !

06203923646

Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850

Mostmár lecsengett Talmával egy-két futam. Szerintetek mire fogja vinni? Mert bár továbbra is őszintén fogok neki szurkolni, valahogy egyre jobban úgy érzem, nagy ez a vas neki. Tudom, kihagyott egy osztályt, pont emiatt, hiányzik a 250-es tapasztalat, félek ez bosszulja meg magát. Szal nem történt minden túl gyorsan?

Cserti Tibor Regisztrált Csecse logója
    Város
    Nagyatád
    Üzenetek
    609

Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Mostmár lecsengett Talmával egy-két futam. Szerintetek mire fogja vinni? Mert bár továbbra is őszintén fogok neki szurkolni, valahogy egyre jobban úgy érzem, nagy ez a vas neki. Tudom, kihagyott egy osztályt, pont emiatt, hiányzik a 250-es tapasztalat, félek ez bosszulja meg magát. Szal nem történt minden túl gyorsan?
    Most egy kicsit gödörben van sajnos Talma.De mint ahogy edigis megoldott mindent most is megfog birkozni a feladattal.Neki is kell fejlödni meg a teknikának is.Gábort párszor már temette a magyar sajto meg a divatdrukerek, de mindig beletette az arcukba az eredményt.
    Neked is válaszoljak, szerintem egy 250-es kétütemü tapasztalat semmit sem ér egy 800-as négyütemü gépen.
    Szal Hajrá TALMA!!

Ha esetleg Travianozni akartok itt tessék regisztrálni:
    http://www.travian.hu/?uc=hu1_6275

Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

Van itt egy cikk ami a napokban jelent meg, szerintem érdemes elolvasni, de előtte minden irányú elfogultságot félre kell tenni és tiszta fejjel olvasni:
    http://nol.hu/sport/talmacsi_meltatlan_vergodese

Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851

Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta Hozzászólás megtekintése
    Van itt egy cikk ami a napokban jelent meg, szerintem érdemes elolvasni, de előtte minden irányú elfogultságot félre kell tenni és tiszta fejjel olvasni:
    http://nol.hu/sport/talmacsi_meltatlan_vergodese
    Elolvastam a cikket de az igazságot csak Talma tudná megmondani, talán egyszer el is mondja.
    Viszont megfogott egy ottani fórumtag, nevezetesen 950sm hozzászólása:

"A cikk teljesen korrekt. Talma teljesitett 6 futamot, az eredményeket tudjuk. A Talma által szerzett 8 pont a szerzés körulményeit figyelembe véve a "vak tyúk is talál szemet" kategóriába tartozik és nem összehasonlitható pl. Takahashi 9 pontjával, mert ő egyszer sem volt utolsó, edzésen ment Top 10-et és versenyen elért 12,-dik helyét úgy szerezte hogy négy versenyző előtt végzett anélkül, hogy azok vizes gumival indultak volna száraz pályán vagy kiálltak volna előle a boxba motort cserélni.
    Igen tudom, végig is kell menni a versenyen de ez egy világbajnoktól nem egy fantasztikus eredmény, ahogy ez be van állitva a médiákban. Mivel elvileg ez a király kategória, ide nem tanulgatni jönnek a versenyzők - arra ott a 125-250 - hanem teljesiteni. Az 6 futam után elmondható, hogy ez Talmának eddig még nem sikerült és jövőre nem az eredményei miatt fog a GP-ben maradni - ha marad. Olyan versenyzők maradnak ki jövőre a GP-ből akik már nyertek futamokat, végeztek dobogón - mint pl Elias vagy Vermulen, illetve a még a pénzhiány miatt elbocsátott Takahashi is jobban teljesitett Gábornál.

Senki sem vitatja a 125-ös világbajnoki cimét, de mint látható, az nem garancia arra hogy valaha is eredményes lesz a MotoGP-ben is.

Az hogy a médiában világ csodájának lett kikiáltva hiba volt, és bizony Talmának is voltak szemöldök ráncoltató nyilatkozatai de a realitás fájdalmas és ez most nehezen viselhető sokaknak. Most jön az ok keresés amiből nem az lesz a következtetés hogy bizony ide Talma még kevés, hanem minden más - tapadás, motor, csapat - okolva lesz, mert ugye ezek nem érik fel Talma képességeit."

Ettől függetlenül kell időt adni mindenkinek a beilleszkedésre még Talmának is. Hajrá Talma!!!

Ezt nem elfogultságból mondom, de szerintem ha még jövőre is csak a mezőny végén motorozna, az se lenne nagy bukta számára. A 125-ben is volt jó pár szenvedős idénye, ne feledjük. Mind technikailag mint fizikailag alkalmazkodni kell. 6 verseny után nem kéne még az asztalt verni, na persze isteníteni sem.

Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028

Az a különbség a 125 és a GP között, hogy a 125 tele van tehetségesnek tűnő, kölyökképő, óvónéni engedélyével versenyző kölyökkel, akik közül kerülnek majd ki a jövő GP pilótái. Namármost a GP-ben eleve az a 16-17 versenyző van, aki az alsóbb osztályokban valamilyen formában a legjobbnak bizonyult, durán fogalmazva az elmúlt 10 éve 250-s világbajnoka ott van. Valamint pár Superbike-ból odaerült tapasztalt versenyző, és néhány, mondhatni igazán kezdő. Szóval a GP mezőnye tényleg sokkal keményebb. De azért a végéről én is szeretném, ha előrébb lépne.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

Ledzényi László Szervertag 2020
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330

"Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"
    http://kepfeltoltes.hu/thumb/120521/...toltes.hu_.jpg

Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850

Láttátok egy szektort leszámítva hogy kongottak a lelátók, még a célegyenesben is? Csodálkoznék ha jövőre is lenne itt verseny...

Értem én, hogy az amcsikat nem érdeklik az európai sportok annyira, Indianapolis meg pláne nekik csak az Indy500-ról (meg a Nascarról) szól..de azért akkor is hogy ennyire érdektelen legyen számukra...

Pedig itt van előzés, nem úgy mint az itteni F1 versenyeken. Állítólag anno többen voltak egy pulykafuttató rendezvényen, mint a F1 nagydíjon

Azért Lorenzonak rengeteget jelenthetett lélektanilag ez a verseny, hogy lám, Rossi is hibázhat, ha nyomás alatt van...

Khmm khmm, napokban hallottam egy sztorit, de most utána olvastam a neten. Mindenesetre elég régi sztori, de eddig nem nagyon beszéltünk róla.

Talma-saga

NapTV visszanéző - megverték a humoristát

Azért ez elég gusztustalan, sőt felháborító, hogy azt, aki a eurosporton elsírta magát a győzelmeikor, meg még millió dolgot tett a motorsportért, az így járjon...már megint a magyar a magyart teszi tönkre...szép egy világ

Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850

Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    Khmm khmm, napokban hallottam egy sztorit, de most utána olvastam a neten. Mindenesetre elég régi sztori, de eddig nem nagyon beszéltünk róla.

Talma-saga

NapTV visszanéző - megverték a humoristát

Azért ez elég gusztustalan, sőt felháborító, hogy azt, aki a eurosporton elsírta magát a győzelmeikor, meg még millió dolgot tett a motorsportért, az így járjon...már megint a magyar a magyart teszi tönkre...szép egy világ
    Azért én meghallgatnám a másik felet is a fair play szellemében, mielőtt állást foglalnék. Maga a sztori tényleg gáz, akárki akárkivel van benne. Amúgy köszi a linkeket.

Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Város
    Kisújszállás
    Üzenetek
    1.770

Friss hir,mai,Talma a Moto2-be tart ahol keresik a gyári támogatást,cél az Aprilia,tehát eggyenlőre ennyi volt a MotoGP szereplés, amin ne is csodálkozzunk,bár sztem a Moto2 is nagy falat lessz
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850

Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    Friss hir,mai,Talma a Moto2-be tart ahol keresik a gyári támogatást,cél az Aprilia,tehát eggyenlőre ennyi volt a MotoGP szereplés, amin ne is csodálkozzunk,bár sztem a Moto2 is nagy falat lessz
    Hallottam már, csak nem linkeltem be. Gondolván hogy kis túlzással a kutyát nem érdekli. Szegényke elég háttérbe szorult errefelé Michelisz mögött, nekem ez jött le Bocs akinek nem inge ne vegye magára

A Moto2 tökéletes karrierfolytatás, szinte biztos vagyok benne, hogy újra régi fényében fog tündökölni. Ha nem is egyből, az lehet, de ne feledjük, ezek a gépek mindenkinek újak lesznek, mindenki tiszta lappal indul.

És mostmár megállapíthatjuk, amitől aggódtam is, hogy csak túl korai volt ez a nagy ugrás, a MotoGP léce túl magas lett hirtelen. Nagy hiba volt otthagyni a 250-et (márcsak a saját önbecsülése miatt is, talán ezt lesz a legnehezebb visszaszerezni), ott nagyon szépen fejlődött fel az élmenőkhöz, méghozzá milyen gyorsan, futamról futamra! Nade majd a Moto2-ben odab.sz nekik Tehetséges ez a srác

Apropó: rittig nincs semmi komolyabb interjú vele mostanság. Pedig a kudarc okait nyilván ő tudja a legjobban...mi csak okoskodunk itt.

Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.560

Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Apropó: rittig nincs semmi komolyabb interjú vele mostanság. Pedig a kudarc okait nyilván ő tudja a legjobban...mi csak okoskodunk itt.
    Hát persze, hogy nincs interjú. Kicsit drága lett az utóbbi két évben. Majd még nehogy ezért a topikért is jogdíjat kelljen fizessünk
    Groundhog GPL WEEKLY – League Racing News Page
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    http://freeleo.hu/weekly

Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987

Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Hát persze, hogy nincs interjú. Kicsit drága lett az utóbbi két évben. Majd még nehogy ezért a topikért is jogdíjat kelljen fizessünk
    Jújdegonosz...

Z
    ORRO

OO=[][]=OO

GPLRank: all the laptimes are GREEN!

"A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

Város
    Nagyatád
    Üzenetek
    609

Személy szerint én nem örülök moto2-nak, baromi nagy smafu.Jelenleg a honda nem szálitja a blokokat illetve nem is tudja az igért 150le-t.Egy jol beállitott 250-es gyakorlott pilotával elfogja verni a mezönyt.
    Motogp:Én nem mondom hogy Talmába nem volt hiba de a Dovitol kapott vázmérnök elsö megálapitása az volt a motorol hogy egy kalap x@r.
    A pénzért nyilatkozikra meg ahogy Stefáno mondta, mutasson valaki 1db számlát amit ök állitottak ki interjuért.

há' hogy mondhat má' ilyet amikor már évek óta erről van szó....ezért vesztek össze az előző csapattal
    Azért kíváncsi vagyok erre a Moto2 kategóriára. A MotoGp kategória nem fog változni?

Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850

Idézet Eredetileg Csecse írta Hozzászólás megtekintése
    Motogp:Én nem mondom hogy Talmába nem volt hiba de a Dovitol kapott vázmérnök elsö megálapitása az volt a motorol hogy egy kalap x@r.
    Na igen, ez se egy utolsó szempont. Sz.rból nem lehet várat építeni
    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    A MotoGp kategória nem fog változni?
    Nem, semmi jelentős. Érdekesség: egyébként Rossi nemrég nyilatkozta, hogy hiba volt 800 ccmre váltani anno az 1000-ről, mert az izgalmak, a versenyek rovására ment. Addig a brutális motorerő miatt még többet számított az egyéni teljesítmény, a vezető tudás. Azokat szerinte sokkal nehezebb volt vezetni.

Talmáról és a pénzről: Favaro nekem se szimpi, és elhajtanám, mint tehén a legyet. Tehát nyilván bennevolt az a k. pénz is a közelmúlt eseményeinek alakulásában, interjúhiányában. De Talma akkor is magyar, és szurkolni fogok neki

Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850

Itt egy nyilatkozat Talmától:

http://www.gphirek.hu/cikk/20091108/...szereplo-lenne

Sokkal nem leszünk tőle okosabbak, de ez is valami.

Ez meg mekkora volt, 1:34-től:

Nekem ilyen utoljára 1991-ből rémlik, amikor Prost esett ki már a felvezető körben, Imolában.

Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.560

Groundhog GPL WEEKLY – League Racing News Page
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    http://freeleo.hu/weekly

Város
    Nagyatád
    Üzenetek
    609

Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Szerencsére van olyan ujságiro is aki másként látja a dolgot.
    http://www.telesport.hu/Hirek/2009/1...es_az_id_.aspx

Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850

Itt egy "komolyabb" interjú:

http://www.motogphirek.hu/hirek/2578

Persze azért ez is elég pr-os hangvételű...

Köhegyi Zoltán Regisztrált 73Zotya logója
    Város
    Live for Speed
    Üzenetek
    6

Oldal: 13 / 19 ElsőElső ||| 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •