Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (62 összesen)
  1. #1

    GTR Demo benyomások

    Szerintem a GTR egy mindenképp bíztató próbálkozás a Simbin részéről, viszont a szimuláció fogalmat olyan értelemben mint a GPL nél nem használhatjuk. Lehet hogy hülyeségnek tartjátok amit mondok, de egy szimulációban miért lehet állítani a speed sensitive steeringet? Egy az egyben olyan érzésem van mintha előre megadott sebességgel lehetne bevenni egy kanyart, és amit Epton mondott az teljesen igaz.Azt pedíg hogy össze vissza kell állítani a kormányt ahhoz hogy valamelyest élethű autómozgást kapjunk azt nevetségesnek tartom. Ebben a játékban a külsőségekre fektették a fő hangsúlyt.

  2. #2

    Re: GTR Demo benyomások

    Idézet Eredetileg Michelisz_Norbi írta
    Lehet hogy hülyeségnek tartjátok amit mondok, de egy szimulációban miért lehet állítani a speed sensitive steeringet?
    ISI-engine. Ezen mit nem lehet érteni? Egyébként GPL-ben is lehet, csak ott egy .ini file módosítása után, de pl. ott mért lehet állítani a Steering Lineary-tit? Igazából nem értem mire akartál kilyukadni.

  3. #3

    Re: GTR Demo benyomások

    Nekem kifejezetten bejön az egész. Nem azt mondom hogy azóta hogy megvan a demó nem tudok aludni, de néha teljesen rákattanok !
    Én meg vagyok elégedve a fizikával, a menü mondjuk lehetne szebb is, bár gondolom ez még nem a végleges.

    A hangról nem sok minden jut eszembe, csak hogy nagyon komoly, még nem hallottam a PC-mből ilyen motorhangokat , úgyhogy ezt nagyon eltalálták.
    Nálam nem volt gond a töltéssel sem, viszonylag gyorsan betölt mindent, szerintem valamivel gyorsabban talán mint az F1C. Nem akadt még nálam, pedig kicsit őslelet a VGA kártyám (Ati Radeon 8500LE).

  4. #4
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: GTR Demo benyomások

    Norbi ez marhaság amit írsz!

    GPL-ben is van speed sensitivity és menüből ki se lehet kapcsolni!!!
    Szinte biztos vagyok benne, hogy a többség igy megy azzal is holott engem már akkor is halálra idegesített!!! Kipróbálhatod, indulj el monza célegyenesében 200-al, tekerd el fullra a kormányt és nyomj egy satuféket...látni fogod hogy amint lassul az autó egyre jobban tekeri a kormányt. GPL-ben .ini filebol kikapcsolható, de akkor a szük részeket hajtüket nehéz megoldani. (ruen, monaco, mexico)

  5. #5

    Re: GTR Demo benyomások

    Nekem a kormány késés továbbra sem megoldott. Ma próbálta egyik haver nálam a GTR-t és azonnal azt mondta, hogy a kormány kicsit lassan reagál. Most mit tegyek?
    __Roland__

  6. #6

    Re: GTR Demo benyomások

    Idézet Eredetileg Tilus írta
    Norbi ez marhaság amit írsz! [...]
    Erről van szó, ezt nem értettem én sem. Mert Norbi szerint a GTR nem szimulátor, mert lehet menüben állítani a speed sensitivy-t, de a GPL az, mert ott is lehet, sőt ott még ki sem tudod kapcsolni.

  7. #7

    Re: GTR Demo benyomások

    Idézet Eredetileg Roland írta
    Nekem a kormány késés továbbra sem megoldott. Ma próbálta egyik haver nálam a GTR-t és azonnal azt mondta, hogy a kormány kicsit lassan reagál. Most mit tegyek?
    Szerintem lehetne próbálkozni driverekkel, vagy megpróbálnék egy másik op. rendszert talán. De lehet hogy néhány kormánynál ez egy szimpla bug.

  8. #8

    Re: GTR Demo benyomások

    Akkor lehet tényleg hülyeséget írtam, , de a gplben nem vettem észre eddíg, viszont a Gtr ben egyből. Csak arra akartam kilyukadni hogy ha minden apró részletre figyeltek a grafika+a hang terén, akkor a mozgás is lehetne fullos, mind1, lehet hogy azt is csak én nem érzem annak.A pattogás viszont nekem kifejezetten tetszik

  9. #9

    Re: GTR Demo benyomások

    A press demonak hivatalosan három célja van:
    1, a GTR fizikájának és ezáltal a két autó viselkedésének bemutatása
    2, az autók grafikai kidolgozottságának bemutatása
    3, a pályák kidolgozottságának a bemutatása (ez az aszfaltcsíkra vonatkozik)

    minden másról ami benne van a demóban (pld replay) felesleges egyelőre beszélni mert azok nem véglegesek.

    Lehet vitatkozni, hogy miért szimulátor vagy miért nem a GTR és a GPL de pld a GPL-t mai szemmel a gumimodellezés alapján nehéz szimulátornak nevezni, hiszen a gumik melegedésén és nyomásváltozásán kívűl mást nem nagyon szimulál, pedig 67-ben is koptak a gumik, változtak a tapadási viszonyok a pályán, sőt esőben is versenyeztek.
    Természetesen abszolút figyelembe kell venni, hogy mik voltak egy fejlesztőcsapat lehetőségei 1998-ban és mik ma.

    Én továbbra is azt gondolom hogy annak ellenére, hogy a GPL mindig a szívem csücskében marad a GTR lesz az új király.

  10. #10

    Re: GTR Demo benyomások

    Most olvastam a Simbin site-on, hogy az utólag publikussá avanzsált press demo-t eddig már több mint 150.000-en töltötték le.

  11. #11

    Re: GTR Demo benyomások

    Most próbáltam Tilus amit írtál, de én hiába megyek 250, 200, vagy 50 el,ha satuféket nyomok és alátekerem,akkor ugyanaddíg marad alászedve a kormány, és a player.iniben sem találtam erre utaló sort hogy ez ott lenne!Ezek szerint nekem ez ki van szedve, és nem is tudtam hogy ilyet lehet állítani GPL ben, akkor én voltam tájékozatlan, de a Gtrben akkor is csalódtam picit.

  12. #12

    Re: GTR Demo benyomások

    Egyébként nagyon sajnálom, hogy küzdenetek kell a kormány késésssel meg a pedál érzékenységgel.
    Nekem nem volt gondom egyikkel se.

  13. #13
    Tamas Piski
    Vendég

    Re: GTR Demo benyomások

    Nos, a steering sensitiviti létezika gpl-ben,ez tény, méghozzá steering hack néven fut.Azért csak a lassú kanyarokra van hatása,mert 60 mph alatt üzemel,akkor növeli az elfordítás szögét, direktebb lesz.A Gtr ígéretes próbálkozás, de vannak még problémák vele..De nézzük először a
    Pozitívumokat:
    -Hihetetlenül jó hangok
    -Belső nézet állat, a kasztni mozgásaival együtt
    -Grafika részletes
    -Motec-es telemtria(bár én nem használom)
    -Sok résztvevő
    -Force feedback vadállat, első játék, amiben értelmét látom
    -Eza looking to apex állat lesz, ha működni fog, mert nálam nem megy sajna, de ezt hiányoltam az eddigi "meg se mozdítom a fejem" szimekből

    Negatívumok:
    -Egysíkú a kép
    -Kasztni pattogása irreális
    -Nagy gépigény(igy még tűrhető, de 30 kocsi felett lehetetlen lesz játszani)
    -Kormányzás furcsa
    -Valahogy nem direkt az egész, kis késés tapasztalható,nem tudnám egyértelműen semmire fogni, összességében ez az érzésem
    -Replay:remélem kijavítják, én elvárnék pontos képet, fék, gáz, kuplung és kormány kijelzést(a la nascar), a működő műszerek
    -Nem él a kezem alatt az autó annyira,mint kellene, a pattogás hivatott ezt az érzést pótolni, de csak elfedi a problémát
    -A fékre és gázra túl kiszámithatatlanul reagál
    -Kerékvetők és fű modellezés túl sokat enged

    Nagyjából ennyi,nem ültem még Listerben, sőt egyáltaltalán semmilyen versenyautóban, nem tudom milyen ahhoz képest ez, de nem érzem úgy, hogy ilyennek kellene lennie.Ez szigorúan csak vélemény.Más mint a Gpl, nem mondom, hogy rosszabb, de nekem nem jön be annyira.Hiányzik a kocsi dobálás, a keresztcsúsztatás stb.Szóval nálam a gpl marad az első, de ezzel is sokat fogok játszani.A 24 órást már alig várom

    Gabinak mondja valaki, mert neki van csak némi összehasonlítási alapja, nagyon kiváncsi vagyok a véleményére.
    Utoljára módosította: Tamas Piski; 2004. 05. 07. 00:05.

  14. #14

    Re: GTR Demo benyomások

    A FF beállításokhoz nézzétek meg ezt: http://forum.rscnet.org/showthread.php?t=151074
    van egy két gyógyír a késésekre is.

  15. #15

    Re: GTR Demo benyomások


  16. #16

    Re: GTR Demo benyomások

    Valaki nem tud egy onboard videót bármelyik GT autóból, amikor Spa-n megy? Kiderülne, hogy rázkódik-e az autó.

  17. #17

    Re: GTR Demo benyomások

    Szerintem teljesen élethű a rázkódás! Hiszen gondoljatok csak bele:
    - a GT bajnokság pályaverseny, általában nagyon jó minőségű útburkolaton történik, ezért az utcai autókhoz képest sokkal keményebb a futómű a minél jobb tapadás elérése miatt
    - ezáltal gy kis repedés az úton kb olyan hatást kelt mintha régebben az Éles-saroktól az Örs vezér tere felé mennél
    - én már vezettem versenyautót, igaz az nem pályaautó volt hanem egy N-csoportos F Astra a rallyból, az Űllői úton mentem vele az Europarktól befelé, aszfatlfutóművel, hát majd leszakedt a vesém mire beértem a Fradi pályához, néha úgy megdobott hogy elemelkedtem a székből, és max 110el mentem mert új kipufogót kapott és kiváncsi volt a gazdája (aki mellettem jött egy másik utcai astrával) hogy kívűlről milyen a hangja, szóval komolyan mondom hogy biztos nem lehet egy leányálom egy komoly WRC-vel mondjuk egy murvás gyorsot teljesíteni, de az is lehet hogy csak hozzá kell szokni

    A másik, nem értem egy GT autóval miért kéne keresztbe csúsztatva menni? A pályaversenyzés lényege hogy mindíg az ideális íven maradva a legjobb köridőt kihozni. Ezek az autók nem driftelésre lettek kitalálva, általában a legtöbb közép vagy farmotoros, ebből adódóan ha egy kicsit elrakod keresztbe, nagyon nehéz megfogni, mert a súly hátul van.

    Szerintem semmi értelme a GPL-el összehasonlítani a GTR-t.
    Teljesen más az akkori (1967es) F1-es autók viselkedése a pályán, mint a közel 40 évvel későbbi GT pályaautóké. Eleve ha már csak az aerodinamikát nézzük:
    67ben senki nem foglalkozott igazán az autók leszorítóerejével, ezért sokkal nehezebb volt azokat a kocsikat az ideális íven tartani.
    Nézd meg a mostani GT autókat, az eleje szinte folyamatosan kopik amikor féktávokat vesznek vele, iszonyú sok időt tölt el pl egy új hátsószárny a szélcsatornában mire felkerül a versenyautóra, a sárvédőktők kezdve a küszöb vonalvezetéséig, mind a lehető legjobb útfekvést segítik elő.

    Szóval csak ennyi....
    Utoljára módosította: Zizics János; 2004. 05. 07. 16:49.

  18. #18
    Tamas Piski
    Vendég

    Re: GTR Demo benyomások

    Nem azt mondtam, hogy csúszkálnia kéne, hanem, hogy nekem hiányzik a vezetési élményből.A Gpl-ben az a nagyon jó, hogy folyamatosan küzdeni kell, az autóval, ebből kifolyólag egyedül is hatalmas élmény, versenyezni pedig ennél is nagyobb kihívás.A Gtr-ben inkább a pontosságon, egyenletességen van a hangsúly, az autó is erre van kitalálva.Ez nem hiba, sőt az lenne a hiba, ha nem így lenne, de nekem sokkal fontosabb, hogy dolgozni kelljen az autóval, nekem az tetszik.Igazából ezért nem fog meg a Gtr.

  19. #19

    Re: GTR Demo benyomások

    Miért nálad talán magátol megy az auto?Nálam dolgozni kell vele rendesen,az már más kérdés hogy ez nem GPL és ez nem is baj,ahogy János irja ezeket az autokat teljesen másra feljesztették mint az akkori verdákat.
    Ennek is megvan a maga szépsége,minél többet játszom vele annál jobban szeretem,azt tudom nekem ez lesz az ALAP JÁTÉK az elkövetkezö pár évben!

  20. #20

    Re: GTR Demo benyomások

    Azzal, hogy akaratlanul is a GPL-t vesszük alapnak tulajdonképpen valóban kicsit saját magunknak állítunk csapdát. Tényleg teljesen más egy 67-es F1-es járgány és egy mai GT autó.
    Piski Tomi hozzászólására visszatérve, a looking to apex nálam teljesen jól működik, bár én nem használom.
    Nekem a kaszni pattogása nem tűnik irreálisnak, nagyon jó feedback a vezetés közben és egyébként mint "G-force simulation" állítható, 0-ra állítva minimális lesz.
    A gépigénye lehet hogy nagy, de kit érdekel, nem 30 AI ellenféllel akarunk majd menni, hanem online egymás ellen ahol 4 autó láthatósága előttünk és mögöttünk több mint elég. (Gondolom ez offline is állítható lesz)
    A nem direkt érzést, késést, gázra-fékre reagálást szerintem teljesen be lehet lőni megfelelőre a kontroller beállításoknál, arról nem is beszélve, hogy a .plr fájlban még a menükhöz képest is iszonyatos mennyiségű dolgot lehet állítani (bár valószínűleg a .plr rejtelmekre majd később fogunk jobban rájönni, hogy mit miért és hogyan)
    A kerékvetőkről igazán Wéber Gabi tudna nyilatkozni (vagy egy GT pilóta), én azt is minden eddiginél jobbnak (sőt sokkal jobbnak) érzem, ami a füvet illeti azt sok helyen a GPL-ben is lehet használni de nem tudom pontosan, hogy nem a vetők melletti zöld műanyag részre gondoltok esetleg?
    Ahogyan azt már írtam a replay-el kapcsolatban teljesen más lesz a végleges verzióban, ez ami a press-demo-ban szerepel a klasszikus, ISI enginehez tartozó replay.
    Ahhoz hogy nem él eléggé az autó az ember alatt a magam részéről annyit tudok hozzátenni, hogy még soha egyetlen simben sem éreztem, hogy ennyire élne az autó alattam, pillanatról pillanatra tudom mi történik "velünk".

  21. #21

    Re: GTR Demo benyomások

    Ez marha jó. Tamás mondja hogy így szar, úgy szar a GTR, aztán kiderül, hogy gyakorlatilag neki csak a műfaj nem jön be.

  22. #22

    Re: GTR Demo benyomások

    Btw, itt is ugyanúgy kell kűzdeni az autóval mint a GPL-ben, csak nem ellenkormányzással és drifteléssel, hanem hogy megtaláld a legrövidebb fékutakat, és a leggyorsabb íveket, higyjétek el (vagy tapasztaljátoik meg), egyáltalán nem egyszerű.

  23. #23

    Re: GTR Demo benyomások

    Idézet Eredetileg Peter Csiki írta
    [...] A kerékvetőkről igazán Wéber Gabi tudna nyilatkozni [...]
    Akkor kérjük meg, hogy nyilatkozzon. (Ha van rá ideje.)

  24. #24

    Re: GTR Demo benyomások

    ...
    Utoljára módosította: Hummer; 2004. 05. 08. 15:16. Indoklás: Téves link

  25. #25

    Re: GTR Demo benyomások

    De ember, hogy lehet igy berakni valamit?Legalább irnád oda milyen fájl ez vagy mivel lehet lejátszani megnézni vagy kezdeni vele valamit!
    Utoljára módosította: K.András; 2004. 05. 08. 15:13.

Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •