Szavazás eredménye: Milyen autókkal kerüljön megrendezésre a GTR2 bajnokság tavaszi szezonja?

Szavazók
25. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • ADAC GT Masters mod

    24 96,00%
  • gyári autók

    1 4,00%
Oldal: 4 / 11 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 ... UtolsóUtolsó
Találatok: 76 - 100 (265 összesen)

Téma: HGTRM10 - Ötletelő!!

  1. #76
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Na akkor összegzésképpen:

    Nézet: a többség továbbra is a cockpit nézetet tartja elfogadhatónak. Ha tartanánk róla egy szavazást, szerintem akkor is ezt az eredményt kapnánk.

    Boxtaktika: mondjuk egy 2x-es fogyasztással lehetne biztosítani, hogy ne legyenek üres kiállások, mert akkor mindenkinek kétszer biztos, hogy tankolnia kéne. De ez nagyon nem lenne get real és a többség szerint a mostani rendszer már így is jó lehetőségeket teremt a taktikázásra, nem kell ezt bolygatni...

    Büntetések: az áthajtás szerintem elég nagy büntetés, én ezt már csak a súlyosabb esetekre használnám, ill. halmazati büntetésként. Mondjuk egy következő lépcső lehetne akár egy kötelező 3., üres boxkiállás. Az URH-val továbbra is az a bajom, hogy nem látom be, miért lenne az büntetés, ha egy olyan kapná, aki amúgy is általában a végéről indul. Ez nem fair büntetési tétel az erősebb versenyzőkkel szemben.
    Büntető pontok helyett én is inkább az x hellyel való hátrasorolást preferálnám. Itt az lenne a kérdésem a hozzáértőkhöz, hogy technikailag kivitelezhető ez? Ha én megkapom egy excel fájlban, bármit megcsinálok vele, akár különböző statisztikákat is. Szívesen is csinálnám, időm lenne rá, a csajok megvárnak...

  2. #77
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Büntető pontok helyett én is inkább az x hellyel való hátrasorolást preferálnám. Itt az lenne a kérdésem a hozzáértőkhöz, hogy technikailag kivitelezhető ez? Ha én megkapom egy excel fájlban, bármit megcsinálok vele, akár különböző statisztikákat is. Szívesen is csinálnám, időm lenne rá, a csajok megvárnak...
    Mindenképpen erősen problémás. A LOG fájlokat dolgozza fel a honlap és azokat kell szerkeszteni. A LOG fájl helyezést nem kezel, csak időadatot, azt kéne számolgatni és kézzel buherálni a fájlokat.

  3. #78
    Alpár Nándor Regisztrált Nando logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    48
    Üzenetek
    1.945
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Na akkor összegzésképpen:

    Nézet: a többség továbbra is a cockpit nézetet tartja elfogadhatónak. Ha tartanánk róla egy szavazást, szerintem akkor is ezt az eredményt kapnánk.

    Boxtaktika: mondjuk egy 2x-es fogyasztással lehetne biztosítani, hogy ne legyenek üres kiállások, mert akkor mindenkinek kétszer biztos, hogy tankolnia kéne. De ez nagyon nem lenne get real és a többség szerint a mostani rendszer már így is jó lehetőségeket teremt a taktikázásra, nem kell ezt bolygatni...

    Büntetések: az áthajtás szerintem elég nagy büntetés, én ezt már csak a súlyosabb esetekre használnám, ill. halmazati büntetésként. Mondjuk egy következő lépcső lehetne akár egy kötelező 3., üres boxkiállás. Az URH-val továbbra is az a bajom, hogy nem látom be, miért lenne az büntetés, ha egy olyan kapná, aki amúgy is általában a végéről indul. Ez nem fair büntetési tétel az erősebb versenyzőkkel szemben.
    Büntető pontok helyett én is inkább az x hellyel való hátrasorolást preferálnám. Itt az lenne a kérdésem a hozzáértőkhöz, hogy technikailag kivitelezhető ez? Ha én megkapom egy excel fájlban, bármit megcsinálok vele, akár különböző statisztikákat is. Szívesen is csinálnám, időm lenne rá, a csajok megvárnak...
    Még egy kérdés...
    Az új MOD fizikájáról beszélünk vagy a jelenlegiről. Honnan tudjátok, hogy ezeket (fogyasztás, gumikopás, stb.) már nem optimalizálták a készítők? Beszélt már valaki a MOD készítőivel, hogy az Ő bajnokságaikban milyen szabályokkal mennek? Lehet csak rosszabb lenne a dolog ha csak így teszt nélkül átállítanánk dolgokat egy "új" MOD-on.

  4. #79
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Teljesen felesleges bonyolítani a büntetési rendszert. A probléma nem a rendszerrel van.

    A mostani pontbüntetéses rendszer minden igényt kielégít. Sem az idő, sem más büntetési forma nem hozna előrelépést, csak felesleges plusz munkát adna nekünk. Arról nem is beszélve hogy az összes büntetési forma megoldható pontbüntetéssel.

    DQ: elveszti az adott futamon szerzett pontjait. (pl -75 pont)
    30 másodperces büntetés: evvel mondjuk 5 helyezést veszít (pl -15 pont)
    Akármilyen büntetést találtok ki, azt végül mindíg pontokra lehet váltani.

  5. #80
    Csicsmányi Tamás Versenyző Kennystyle logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 21.
    Város
    Budapest
    Életkor
    41
    Üzenetek
    1.274
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Teljesen felesleges bonyolítani a büntetési rendszert. A probléma nem a rendszerrel van.

    A mostani pontbüntetéses rendszer minden igényt kielégít. Sem az idő, sem más büntetési forma nem hozna előrelépést, csak felesleges plusz munkát adna nekünk. Arról nem is beszélve hogy az összes büntetési forma megoldható pontbüntetéssel.

    DQ: elveszti az adott futamon szerzett pontjait. (pl -75 pont)
    30 másodperces büntetés: evvel mondjuk 5 helyezést veszít (pl -15 pont)
    Akármilyen büntetést találtok ki, azt végül mindíg pontokra lehet váltani.
    Azért ez nem olyan egyszerű, és rájönnél te is, ha nem utasítanád el mások véleményét azonnal.
    Ha valakit hátrasorolsz, akár időbüntetéssel, akár konkrét helyezéssel, azzal nem csak ő veszít poziciót hanem nyernek azok akik mögötte voltak, és esetleg azért került eléjük mert szabálytalankodott. Csak hogy egyetlen példát mondjak, de azért akad még.
    Nem azt mondom hogy ez a járandó út, de mindent érdemes végiggondolni legalább.
    Egyébként amiről TT írt talán, hogy át szeretnénk alakítani a bünti szabályzatot nem alapvetően erre van kihegyezve hanem az esetek megítélésére, de a pontok mellé vagy az URH vagy az áthajtás vissza hozatalát úgy látszik elég sokan gondolják jó ötletnek.

  6. #81
    Csicsmányi Tamás Versenyző Kennystyle logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 21.
    Város
    Budapest
    Életkor
    41
    Üzenetek
    1.274
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Ami egy nehéz kérdés a büntiknél, hogy nem mindenki úgy reagálja le ugyan azokat a szitukat. Pl ha kipróbálnánk, hogy ugyan úgy ugyan onnan mondjuk a 3. körben a 3. helyről kilöknénk mindenkit és megnéznék ki hányadik helyre tud visszajönni valszeg elég nagy szórás lenne, lehet hogy valaki csak 5-6 pozíciót vesztene valaki mert visszaesne a tök utolsó helyre, szóval az olyan fajta büntetés ami azt veszi figyelembe hogy a vétlen fél mennyit vesztett és ezzel valamilyen arányban sújtani a vétkest szerintem nem jó ötlet.
    Igen, emiatt ezt gyorsan el is vetettük, inkább olyanban gondolkoztunk, hogy a szenvedő fél is részesüljön valamilyen formában "kárpótlásban" de igazságosan ezt sem igazán lehet kisakkozni hasonló okok miatt, plusz az se nagyon get real.

  7. #82
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Kennystyle írta Hozzászólás megtekintése
    Azért ez nem olyan egyszerű, és rájönnél te is, ha nem utasítanád el mások véleményét azonnal.
    Ha valakit hátrasorolsz, akár időbüntetéssel, akár konkrét helyezéssel, azzal nem csak ő veszít poziciót hanem nyernek azok akik mögötte voltak, és esetleg azért került eléjük mert szabálytalankodott. Csak hogy egyetlen példát mondjak, de azért akad még.
    Ez nem elutasítás hanem ez az én vélemnyem.
    A HGTRM4-ben még pontbüntetések sem voltak, mégis tudtunk egymásra vigyázni. Nem a szabályokkal van a probléma.

  8. #83
    Csicsmányi Tamás Versenyző Kennystyle logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 21.
    Város
    Budapest
    Életkor
    41
    Üzenetek
    1.274
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Ez nem elutasítás hanem ez az én vélemnyem.
    A HGTRM4-ben még pontbüntetések sem voltak, mégis tudtunk egymásra vigyázni. Nem a szabályokkal van a probléma.
    Ez is egy jó példa arra, hogy az idő megszépíti az emlékeket.
    És ez csak az első két topik amibe benéztem...

    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...b%FCntet%E9sek
    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...b%FCntet%E9sek

    és nem is azt mondjuk, hogy azért kell változtatni a büntetéseken, mert attól lényegesen kevesebb lesz a szabálytalanság, hanem azért hogy ha már megtörténik valami, akkor az elbírálás KONZEKVENS legyen és a büntetések az elkövetett szabálytalanság súlyának megfeleljenek

  9. #84
    Abelovszky Péter Versenyző abypeti logója
    Csatlakozott
    2011. 09. 19.
    Életkor
    29
    Üzenetek
    185
    A büntetéseket illetően, én is úgy gondolom, hogy jobb lenne, ha nem csak pontlevonások lennéknek, hanem áthajtás, vagy hátrébb sorolás, mert az idén számtalanszor bosszankodtam azon, hogy kilöketek, az illető kapott X pontnyi büntetést, azt ennyi, el van intézve. De szerintem ennél sokkal korrektebb lenne, ha poziciót veszítene, és azzal esetleg én is nyernék. Tehát, hogy a szenvedő fél is nyerjen valamit. Mert most őszintén, engem teljesen hidegen hagy, hogy hány pontot vonnak le attól, aki kilökött, nekem az a lényeg, hogy amit elbuktam miatta, és amennyit ő nyert vele, azt valamelyest visszakapjam, illetve ő is. Szerintem ez inkább get real, mint a pontlevonás.
    A nézetre meg azt mondom, hogy mikor elkezdtem itt versenyezni, akkor elég nehéz volt az elején megszokni a cockpitet, de most már nincs különösebb bajom vele, csak egyes autóknál, de ettől függetlenül mégis örülnék egy motorháztetős nézetnek, mert nekem is a szoba környezete jelenti a műszerfalat és egyebet, arról nem beszélve, hogy nincs nagy monitorom, és sokszor emiatt nehezebben tudom megítélni az aktuális helyzetet. Szóval nekem ez jelentené a get realt, de megvagyok a cockpittel is
    Én a boxkiállásokhoz nem nyúlnék, én a mostanival meg vagyok elégedve, szerintem így sokszor törni kell a fejünket, hogy a másik vajon milyen taktikát választ.

  10. #85
    Alpár Nándor Regisztrált Nando logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    48
    Üzenetek
    1.945
    Idézet Eredetileg abypeti írta Hozzászólás megtekintése
    A büntetéseket illetően, én is úgy gondolom, hogy jobb lenne, ha nem csak pontlevonások lennéknek, hanem áthajtás, vagy hátrébb sorolás,.
    Szerintem a hátrasorolástól azért húzódoznak, mert akkor manuálisan bele kell turkálni a szerver log fájljába, ami nem mindig sikeres.

  11. #86
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Kennystyle írta Hozzászólás megtekintése
    Ez is egy jó példa arra, hogy az idő megszépíti az emlékeket.
    És ez csak az első két topik amibe benéztem...

    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...b%FCntet%E9sek
    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...b%FCntet%E9sek

    és nem is azt mondjuk, hogy azért kell változtatni a büntetéseken, mert attól lényegesen kevesebb lesz a szabálytalanság, hanem azért hogy ha már megtörténik valami, akkor az elbírálás KONZEKVENS legyen és a büntetések az elkövetett szabálytalanság súlyának megfeleljenek
    Ha figyelembe veszed hogy rendszeresen 3 szerver volt, akkor most több a baleset. De ami ennél fontosabb hogy a hozzállás változott. És ez nem a szabályok hibája. A magamrészéről nem látok semmi rosszat abban ha szeretnétek változtatni a szabályokon, de nem ez fogja megoldani a problémákat.

  12. #87
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg abypeti írta Hozzászólás megtekintése
    A büntetéseket illetően, én is úgy gondolom, hogy jobb lenne, ha nem csak pontlevonások lennéknek, hanem áthajtás, vagy hátrébb sorolás, mert az idén számtalanszor bosszankodtam azon, hogy kilöketek, az illető kapott X pontnyi büntetést, azt ennyi, el van intézve. De szerintem ennél sokkal korrektebb lenne, ha poziciót veszítene, és azzal esetleg én is nyernék. Tehát, hogy a szenvedő fél is nyerjen valamit. Mert most őszintén, engem teljesen hidegen hagy, hogy hány pontot vonnak le attól, aki kilökött, nekem az a lényeg, hogy amit elbuktam miatta, és amennyit ő nyert vele, azt valamelyest visszakapjam, illetve ő is. Szerintem ez inkább get real, mint a pontlevonás.
    A nézetre meg azt mondom, hogy mikor elkezdtem itt versenyezni, akkor elég nehéz volt az elején megszokni a cockpitet, de most már nincs különösebb bajom vele, csak egyes autóknál, de ettől függetlenül mégis örülnék egy motorháztetős nézetnek, mert nekem is a szoba környezete jelenti a műszerfalat és egyebet, arról nem beszélve, hogy nincs nagy monitorom, és sokszor emiatt nehezebben tudom megítélni az aktuális helyzetet. Szóval nekem ez jelentené a get realt, de megvagyok a cockpittel is
    Én a boxkiállásokhoz nem nyúlnék, én a mostanival meg vagyok elégedve, szerintem így sokszor törni kell a fejünket, hogy a másik vajon milyen taktikát választ.
    Kilöknek valakit a T1-ben és emiatt egy kör hátrányban ér célba, pedig a tudása alapján ott végezhetett volna a top5-ben. Akkor mivel tudnánk őt "kárpótlni"?...
    Adjuk neki az 5. helyet? ...
    Ezt a kárpótlás dolgot nem tartom reálisnak.

    A balesetek részét képezik a versenyzésnek, nem lehet elkerülni, vagy megnem történté tenni őket. Alapvetőn megelőzni kell az ilyen helyzeteket, a büntetéseknek pedig az lenne a célja hogy erre ösztönözzön.

    Ami valóban csökkenti a balesetek arányát, az az ha mindenki a saját tudásának megfelelően versenyzik.
    Ha nem megy bele olyan helyzetekbe amiből nem tudja hogy hogyan fog kijönni, nem vállalja túl magát, nem próbálja meg 5 autó távolságból kifékezni a másikat, stb...

    Nem a szabályok, vagy a kevesebb baleset miatt szerettem jobban versenyezni a HGTRM4-ben, hanem a hozzállás miatt. Amit Feriék is súlykoltak és amit akkor a legtöbben így is gondoltunk: - tiszteld a másik versenyét
    - akkor kezdj el előzni, ha van elég hely hogy be is fejezd
    - a futam 90 perc, ne az első körben akard megnyerni
    stb, stb...

  13. #88
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Kilöknek valakit a T1-ben és emiatt egy kör hátrányban ér célba, pedig a tudása alapján ott végezhetett volna a top5-ben. Akkor mivel tudnánk őt "kárpótlni"?...
    Adjuk neki az 5. helyet? ...
    Azért ne egy extrém esetből indulj ki. Többször van olyan eset, hogy akit kilöknek, csak 1-2 pozícióval végez amögött, aki kilökte... így neki jó, ha a bűnöst hátrasorolják...
    Nem mellesleg hátrasorolást az F1-ben is alkalmaznak időbüntetés formájában olyan esetekre, amiket már csak a verseny után vizsgálnak. Mi mindent csak a verseny után tudunk vizsgálni, szóval ezt mondhatjuk akár életszerűnek is...

  14. #89
    Abelovszky Péter Versenyző abypeti logója
    Csatlakozott
    2011. 09. 19.
    Életkor
    29
    Üzenetek
    185
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Kilöknek valakit a T1-ben és emiatt egy kör hátrányban ér célba, pedig a tudása alapján ott végezhetett volna a top5-ben. Akkor mivel tudnánk őt "kárpótlni"?...
    Adjuk neki az 5. helyet? ...
    Ezt a kárpótlás dolgot nem tartom reálisnak.

    A balesetek részét képezik a versenyzésnek, nem lehet elkerülni, vagy megnem történté tenni őket. Alapvetőn megelőzni kell az ilyen helyzeteket, a büntetéseknek pedig az lenne a célja hogy erre ösztönözzön.

    Ami valóban csökkenti a balesetek arányát, az az ha mindenki a saját tudásának megfelelően versenyzik.
    Ha nem megy bele olyan helyzetekbe amiből nem tudja hogy hogyan fog kijönni, nem vállalja túl magát, nem próbálja meg 5 autó távolságból kifékezni a másikat, stb...

    Nem a szabályok, vagy a kevesebb baleset miatt szerettem jobban versenyezni a HGTRM4-ben, hanem a hozzállás miatt. Amit Feriék is súlykoltak és amit akkor a legtöbben így is gondoltunk: - tiszteld a másik versenyét
    - akkor kezdj el előzni, ha van elég hely hogy be is fejezd
    - a futam 90 perc, ne az első körben akard megnyerni
    stb, stb...
    Szerintem ha valakit kilöknek T1-ben, és tudása alapján top5-ben végezne, akkor hiába kerül a sor végére, nem fog körhátrányt kapni, ebben biztos vagyok. Egyébként én arra akartam kilyukadni, hogy szerintem nagyobb kárpótlást ad a szenvedő félnek, ha egy hellyel előrébb kerül miatta, mintha a másiktól levonnak 20 pontot. Felőlem aztán 0 pontnyi büntit is kaphat, én nem azt akarnám, hogy őt megbüntessék, hanem hogy én kerüljek előrébb.
    Persze, tudom, hogy a balesetek a versenyhez tartoznak, ezellen semmi kétség, csak szerintem így korrektebb lenne a dolog, mert a jelenlegi büntető rendszer a szenvedő félnek nem ad mondjuk plusz egy helynyi pontot, akár csak 5-t is, cserébe a másiktól levon 20-t. Az meg ugye más kérdés, hogy jelenleg miért hány pont levonás jár, mert az én esetem szerintem egy elég jó példa, ha megnézzük a büntetéseimet. Nagyon sokszor nem értettem egyet a döntéssel, csak nem nagyon hangoztattam. Nem mondom, legtöbb esetben megérdemeltem a büntit, csak nem vagyok abban biztos, hogy ennyi pontlevonást érdemeltem volna. Ha hátrébb soroltak volna X hellyel (persze majd itt is leeht vitatkozni, hogy miért ennyi és ennyi hellyel lett hátrébb sorolva az illető), akkor megkapom a megérdemelt büntit, és akit kilöktem, az is jobban jár, szerintem ezt így könnyebb lenne elfogadni.
    Mindenesetre ez csak az én véleményem, csak muszáj volt leírni
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Azért ne egy extrém esetből indulj ki. Többször van olyan eset, hogy akit kilöknek, csak 1-2 pozícióval végez amögött, aki kilökte... így neki jó, ha a bűnöst hátrasorolják...
    Nem mellesleg hátrasorolást az F1-ben is alkalmaznak időbüntetés formájában olyan esetekre, amiket már csak a verseny után vizsgálnak. Mi mindent csak a verseny után tudunk vizsgálni, szóval ezt mondhatjuk akár életszerűnek is...
    Igen, én is valami hasonlóra gondoltam, szerintem az időbüntetéses rendszer is lehet jobb a jelenleginél, nem mellesleg életszerűbb is. De persze ha ez az egész túl sok melót jelent a számotokra, akkor megértem, ha maradni akartok a mostaninál
    Utoljára módosította: abypeti; 2012. 12. 26. 12:30.

  15. #90
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    38
    Üzenetek
    3.616
    Szerintem meg azt is figyelembe kell venni, hogy a verseny melyik szakaszában történik a baleset, mert a mostani rendszernek ez az egyik baja szerintem.
    Mert ha valakit kilöknek a T1-ben és emiatt mondjuk 2. helyről visszaesik a 10.-re akkor még van 90perce javítani, ami ha nem tört rommá a kocsi sikerülni is szokott mindenkinek, viszont ha a verseny vége elöbb 15perccel löknek ki és egymás után megyünk mondjuk 3-4-en és akkor már nincs esélyed utolérni azokat akikkel meccseltél.
    Szóval szerintem a büntetések mértékének ettől a két dologtól is függeni kell, azaz a baleset súlyosságától(csak egy kis kocc amitől mondjuk csak lecsúszik a fűre a másik és viszonylag simán pár sec vestességgel vissza tud jönni, vagy nagy sebességgel durr bele a másikba ahol mondjuk forog,pörög esetleg mások is belekeverednek) és a versenyből hátralévő idő mértékétől.


    Amúgy nekem nincs semmilyen épített versenyülésem vagy bármi különlegesség otthon vagy ilyesmi, még is simán tudok belső nézetből versenyezni. Van egy sima irodai forgószék aztán ennyi, kb 80cm-re van a monitor ami 22"-os. Persze egy 24 vagy 26-os jobb lenne, de ez is elég még szerintem.

  16. #91
    A balesetek részét képezik a versenyzésnek, nem lehet elkerülni, vagy megnem történté tenni őket. Alapvetőn megelőzni kell az ilyen helyzeteket, a büntetéseknek pedig az lenne a célja hogy erre ösztönözzön.
    Semmilyen pontlevonás nem ösztönöz senkit sem arra, hogy jobban vezessen. Az első 5 emberkének fájhat, de amint már írtam, igen sokan vannak itt olyanok is, akik pár versenyre ugranak csak be. Szerinted nekik fontosak a pontjaik?

    Kb hasonló lehet:

    Kár, hogy kilöktem 3 ember a rajtnál, de ez van megesik az ilyen, engem is löktek már ki.
    5. lettem ez nagyon tuti hely nekem. Fogok kapni biztos valami büntetést, de nem baj, úgy is a mezőny végén vagyok. Inkább meg sem nézem a büntetést, mert csak felidegesít majd. De azért a haveromnak megmutatom majd milyen király helyen végeztem.


    Az biztos, hogy a jelenlegi rendszer sokkal jobban működik, mint az elődjeik, de még nem elég hatékony szvsz.

    A büntetésről meg csak annyit, hogy azért egy sql-ben nem egy nagy dolog x embert x hellyel hátrébb sorolni. Bár nem tudom mit, hogyan csináltok az adminisztrálás tekintetében, de észrevettem már, hogy fapados módszerekkel dolgoztok. Egyszer kéne megcsinálni jól az adminisztrációs felületet, és nem lenne vele utána sok munka. Én szívesen segítek benne. Az, hogy nem tudtok az eredményekhez hozzányúlni csak log fájlok alapján, kicsit mókásnak tartom. Tudom, hogy ez örökség, éppen ézrt mondom, hogy segíthetek benne.
    Barzó Lacin kívül szerintem senki nem ért a weblap dolgaihoz, és ez nem a legideálisabb dolog. Megértem, ha neki nincs ideje/kedve megoldani az itt felmerült igényeket, mert nem kis munka (a programozás részére gondolok).
    De hosszú távon az lenne az ideális, ha pl. egy eredmény feltöltését és manipulálását nem csak egy szűk kör tudná elvégezni.
    Utoljára módosította: nortsen; 2012. 12. 26. 18:04.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  17. #92
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    38
    Üzenetek
    3.616
    Mondjuk a súlyozás még egy nagyon jó ötlet lenne ha kivitelezhető a dolog, már sokszor szóba jött, de más épeszű módszerrel nem nagyon lehet közelebb hozni az élmezőnyt a többi emberhez.
    Max ha az első 5-nek kötelező lenne Hard gumival menni, de az nem nagyon ellenőrizhető.

  18. #93
    Sebestyén Márk Regisztrált
    Csatlakozott
    2008. 09. 25.
    Üzenetek
    6
    Sziasztok

    Szeretnék indulni a GTR2 bajnokságban, de a "HGTRM GTR2 Elsősegély!" topikban láttam, hogy a digitális kiadással nem lehet indulni. Ez a Steam-es változatra is vonatkozik? Az újévi fun futamon minden gond nélkül részt tudtam venni a Steam-es gtr-el is.

  19. #94
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330
    Idézet Eredetileg smark írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok

    Szeretnék indulni a GTR2 bajnokságban, de a "HGTRM GTR2 Elsősegély!" topikban láttam, hogy a digitális kiadással nem lehet indulni. Ez a Steam-es változatra is vonatkozik? Az újévi fun futamon minden gond nélkül részt tudtam venni a Steam-es gtr-el is.
    Szia! az alap lépések a HGTRM GTR2 Elsősegély topikban megtalálod. ahhoz hogy a lejárt license-s autókat elő tudd hozni a következőt kell csinálnod:

    "Steam-es GTR2-ben nincs Porsche és Ferrari sem, mert lejárt a Simbin licensze (vagy mert csak...), de az autók benne vannak a játék mappáiban..., nekem úgy sikerült előhoznom a játékban, hogy az 1.1-es NoCD-sexe-t bemásoltam a: Steam\steamapps\common\GTR 2 - FIA GT Racing Game mappába, utána elindítottam a GTR2Config-t, mint amikor a felbontást beállítom, leokéztam, Steamből indítottam a GTR2-t és elérhető lett a Ferrari és Porsche is , Configolás nélkül nem indul el a játék..., Online nem próbáltam, de régebben sem volt gond a GTRMasters szerveren a NoCD-s exe-vel, Probléma esetén Steamből visszaállítható az eredeti exe..."

    A NOCD "Carck"-et itt megtalálod:
    NOCD Crack

    miután ezt megcsináltad, configoltad, a profilodban szimulációra kell állítanod a nehézséget, és akkor az online szerverek között megtalálod a GTR-Masters szervereket is.
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

  20. #95
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Kedves versenyzők!

    Hozzáadtam egy szavazást a témához, kérem mindenki nyilatkozzon arról, hogy milyen autókkal versenyezne szívesen a következő tavaszi szezonban:

    ADAC GT Masters mod vs. GTR2 gyári autók


    Ezen felül hamarosan kiírunk egy két fordulós szavazást is a pályákat illetően is, addig kérlek gondolkozzatok Ti is, hogy mely pályáknak örülnétek a versenynaptárban...


    A tavaszi bajnokság a tervek szerint 2-3 héten belül elindul, addig még több lebonyolítást érintő kérdésben is szeretnénk kikérni majd a véleményeteket, de előbb ehhez el kell döntenünk, hogy milyen autókkal kerül megrendezésre bajnokság.

    -----------------------

    Ja igen , szolgálati közlemény, aki érez magában erőt, elhivatottságot, éles látást és önmérsékletet, az jelentkezhet privátban versenybírónak a következő szezonra!
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 01. 14. 01:47.

  21. #96
    Horváth Ádám Regisztrált Joey01 logója
    Csatlakozott
    2011. 08. 31.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    36
    Üzenetek
    193
    Én a Hungaroringnek már nagyon örülnék,ha van használható verzió GTR2-re,ezen kívül Barcelona,Sepang,Suzuka,Spa....és még van egy pár de nem tudom,hogy lesz? Mindenki ír egy csomó pályát és mind bekerül egy exceltáblázatba,ahol lehet X-elni? talán ez a legegyszerűbb

  22. #97
    Varga Péter Regisztrált vapetike logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 02.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    1.066
    Idézet Eredetileg Joey01 írta Hozzászólás megtekintése
    Én a Hungaroringnek már nagyon örülnék,ha van használható verzió GTR2-re,ezen kívül Barcelona,Sepang,Suzuka,Spa....és még van egy pár de nem tudom,hogy lesz? Mindenki ír egy csomó pályát és mind bekerül egy exceltáblázatba,ahol lehet X-elni? talán ez a legegyszerűbb
    Gondolom olyan pontozásos excel lesz mint a HTCMnél van, ilyesmiről beszélgettünk anno decemberben.
    Az a lényeg, hogy csak tuti működő pályát írjon mindenki, gondolom tesztelni nem lesz idő...
    "If you have the car under control, you're not going fast enough." - Colin McRae

  23. #98
    Csicsmányi Tamás Versenyző Kennystyle logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 21.
    Város
    Budapest
    Életkor
    41
    Üzenetek
    1.274
    Idézet Eredetileg vapetike írta Hozzászólás megtekintése
    Gondolom olyan pontozásos excel lesz mint a HTCMnél van, ilyesmiről beszélgettünk anno decemberben.
    Az a lényeg, hogy csak tuti működő pályát írjon mindenki, gondolom tesztelni nem lesz idő...
    Pontosan!

    Összeszedtük az összes pályát amin már mentünk és nem tapasztaltunk bug-ot. Ezeket egy táblázatba bezsúfoljuk, mindenki rábök úgy kb 15-re első körben, lesz rá egy hét.
    E közben lemegy a szavazás arról, hogy milyen autóválasztási rendszerben bonyolítsuk le az idényt, ami azt is meg fogja adni hogy pontosan hány futamos legyen az.
    Ennek megfelelően a 2. körben annyi pályát kell majd mindenkinek választani ahány futamos lesz a szezon, az első kör TOP20 pályája közül.

  24. #99
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Joey01 írta Hozzászólás megtekintése
    Én a Hungaroringnek már nagyon örülnék,ha van használható verzió GTR2-re,ezen kívül Barcelona,Sepang,Suzuka,Spa....és még van egy pár de nem tudom,hogy lesz? Mindenki ír egy csomó pályát és mind bekerül egy exceltáblázatba,ahol lehet X-elni? talán ez a legegyszerűbb
    Jelenleg azon az állásponton vagyunk, hogy amúgy is új a mod, újak lesznek az autók és kevés idő áll már rendelkezésre pályákat tesztelni, ezért az elmúlt 4-5 év pályái közül írnánk ki egy szavazást.

  25. #100
    Gedő Miki Versenyző mikkkka logója
    Csatlakozott
    2009. 07. 14.
    Üzenetek
    1.162
    Eszetekbe jutott esetleg olyasmi, hogy a bajnokság úgy legyen részekre tagolva, hogy pl. három pályán fix (hasonló erejű) három autó amiket azon a három pályán tetszőlegesen lehet használni. aztán pl megint két pálya két újabb autóval (az autók ismétlődhetnek persze ). Aztán a következő futamon egy márkakupa, pl olyan kocsival ami nincs pariban semelyik másikkal. Igy is össze lehetne kombinálni a szezont, -elég változatos lenne persze egybe pontozva az egész. Gyakorlatilag az adott futamokon a használható autókat kellene csak meghatározni/korlátozni hogy szorosabb legyen a mezőny , pl Merci-Ferka ne legyen egyszerre, mert nem egy dimenzió. V. GTL-es handicap , de azt ennyi idő alatt lehetetlen rendesen megcsinálni. ... csak egy ötlet .

Oldal: 4 / 11 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •