Szavazás eredménye: Milyen autókkal kerüljön megrendezésre a GTR2 bajnokság tavaszi szezonja?

Szavazók
25. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • ADAC GT Masters mod

    24 96,00%
  • gyári autók

    1 4,00%
Oldal: 3 / 11 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 ... UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (265 összesen)

Téma: HGTRM10 - Ötletelő!!

  1. #51
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Heli, tető, lökhárító nézet tényleg hülyeség.
    Csak a gond az, hogy ezeket nem lehet külön tiltani, ha motorháztető van, akkor ezek is vannak.

    Illetve sokan úgy tartják, hogy motorháztető nézetből könnyebb jól menni, épp ezért, akik szeretnének elvből megmaradni a cockpit nézetnél elve rossz szájízzel ülhetnének be a verdába, hogy alapból hátránnyal indulnak.
    Abban persze igazad van, hogy az ember körül a hardvert nem tudjuk szabályozni és azon is sok múlik, de amit viszont szoftveresen meg lehet fogni és egységesíteni lehet, azt úgy gondolom azért meg kell lépni.

    Ami a 3 monitort illeti, aki tartalmasabban használ már ilyen rendszert, az azért tudja, hogy egyrészt kurva jó maga a feeling és nagyon hasznos olykor, viszont ha már belemerült az ember, akkor 99% csak a középső monitort nézi, a másik kettő a perifériás látásnak marad meg, és kb annyiszor pillantasz rá ténylegesen, mint ahányszor a jobbra-balra nézés gombot használnád.

    Ami nekem viszont furcsa, hogy nagyon sokan magas FOV-val, hátratolt üléssel játszanak, hogy lássák a tükröket és a jobb oldali A oszlopot... tehát hogy majdnem 2 monitor képe férjen rá 1 képernyőre.

    Sztem ez egy nem előnyös berögződés, egyrészt a magas FOV halszem effektus módjára torzítja a képet, nem kapsz valós infót a távolságokról és marha pici lesz a képernyőd hasznos része. Én a részemről az előretolt ülésre, alacsony FOV-ra és a virtuális tükörre szavazok... sokkal többet nyersz vele (majdnem motorháztető nézet), mint amennyit a kisebb látószögből adóan vesztesz, arra meg ott van a füled, az eszed, meg a jobbra-balra nézés gomb... bár ez utóbbira marha ritkán van szükségem.
    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post129781 (azóta a váltó már a helyére került)
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 12. 22. 03:13.

  2. #52
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Ööö, nemtudom hogy belepofázhtok-e, mekkora visszatérő flame téma a belsőnézetezés. Motorháztetőnézet párti vagyok, nem a hardkór szimes fajtából.

    Aki a belvárosban a szoros kis utcában halad, az egy kocsiban ül, aminek nem (hasraütök) 23 colos a szélvédője, hanem (hasraütök) 80 colos. Nem egy ablaka van hanem oldalt, körbe szintén. Cseppet sem ugyanannyi infót olvasok le egy bélyegről, mint egy plazmatévéről (elöbb látom a kanyart, többi kocsit, mindent). Miért kell egy 23 colos monitornak a 2/3-át "felesleges" dolgokkal eltakarni?
    Ha belső nézetben vagytok, nem zavar hogy bukókeret, meg a szélvédő fölött ott a szobádnak a függönye, vagyhogy egy virág ül melletted versenyzés közben? Miért jó az hogy a kezemben, és a monitoron is ott a kormány (asszinkronban)?
    Mert miért baj hogy ha a monitorom majdnem pont olyan mintha a szélvédőm lenne? Mert akkor többet látnék, és emiatt hátrányba lennének a belsőnézetes páciensek? És itt vissza is fordíthatjuk, akinek 3 monitoros rendszere van, vagy csak szimplán pejvanagy kijelzője, az előnyben van a többiekkel szemben.

    Egyáltalán a méretekkel van gond. A kijelző, vagy kijelzők fizikai méretének, és a monitortól való távolságod arányával. Ha egy 19 colos monitoron játszol, 1 méterről, az pont olyan mintha kocsi teljes hosszán keresztül egy helikopter távolságból kukkerolnád az eseményeket, vagy mintha 5m-es kezed lenne. Nagyon életszagú mondhatom.

    Heli, tető, lökhárító nézet tényleg hülyeség.
    Erről van szó, csak nem akartam újra leírni. Szóval pro és konta. Mindenkinek megvan a maga nézete.
    Sokan úgy fogják fel, hogy leülnek a székbe és mindent a szimnek kell ezután lemodellezni. Én és még jópáran meg úgy, hogy a szélvédőn kívüli kép az amit a monitoron látunk. Én csak azt nem értem miért féltek annyira ettől a nézettől. Én "elfogadtam" a belső nézetet, hiszen ezzel játszom 6 éve. De itt sokan valamiért...
    Láttatok "real" szimulátort belsőnézettel? Autó, vonat, repülő? Egyik sem mutat belsőt, mert azt a valóságban teremted meg. Nekem a valóság az asztalom és a kormányom. Ha ennél több kell, beülök az autómba.
    Jó lenne, ha legalább csak elgondolkodnátok ezeken, és nem azonnal a visszautasítanátok. A profizmusról meg csak annyit, hogy ez játék. Akik profik, azok nem itt vannak.
    Én nem azt javaslom, hogy így vagy úgy játszunk, hanem azt, hogy úgy játszunk, ahogy szeretnénk. Felőlem akár hátrafelé is nézhetnétek, ha az jobban megy.
    Utoljára módosította: nortsen; 2012. 12. 22. 03:37.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  3. #53
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Egyébként ezen a témán én is többször elmorfondíroztam már...

    Ami fő gondot érzek, hogy azért elég sokan vannak itt akik maximalisták és tényleg gyilkolni tudnának még egy tizedér. Namármost, ha bebizonyosodna, hogy tényleg jobban/könnyebben lehet menni motorháztető nézetből, akkor Ők a jobb eredmény érdekében kénytelenek lennének mind átváltani arra, akár mennyire is utálnák a dolgot.

    Nyilván ugyan ez van most fordítva is, akik utálják a belső nézetet, kénytelen megerőszakolni magukat és úgy menni. Viszont, e tekintetben legalább egységesek a feltételek, és a kettő közül azért mégis csak egyértelműen a cockpit a realisztikusabb nézet...

    Egyrészt azért, mert a motorháztetőt nézetben középen van a kamera, másrészt jellemzően a szélvédőnél jóval előrébb és a magasság sem stimmel sokszor, tehát a "monitorom a szélvédőm" - egyébként általam is preferált - elvre sajnos nem alkalmazható, mint kielégítő megoldás, a cockpit nézet egyértelműen jóval közelebb áll a realizmushoz, mint bármi más.


    Egyébként nem kérdés, hogy a kötelező cockpit nézet miatt sok potenciális versenyzőt vesztünk el és "üldözünk" át más ligákba. Ez a téma (profizmus vs népszerűség) mindig nehéz ügy és lavírozni kell a kettő között. Értelem szerűen, minél profibbak vagyunk és minél realisztikusabb szabályokat szabunk meg, annál nehezebb lesz az eredményes szereplés, annál több befektetett munkát követel meg a versenyzőktől és annál kevesebb lesz a kitartó rendszeres résztvevő.


    Régi vágyam például, hogy a GTL-ben szoftveresen kötelezővé lehessen tenni a kuplung és H váltó használatot és mindenkinek vadul kapcsolgatnia és Heel & Toe-zni kelljen minden féktávon ...na de ha ez megvalósulna és bevezetnénk, akkor lehet, hogy pár futam után már csak 5-et kergetnénk egymást a pályán, mert a többiek rövid úton feladnák. Na de, ha bevezetnénk az automata váltót, meg a motorháztető nézetet, meg még pár dolgot, akkor lehet megduplázódna a mezőny, mert kevesebb befektetett melóval lehetne jó eredményeket elérni, csak az elveinket és jóérzésünket taposnánk a sárba... hol húzzuk meg a határt?
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 12. 22. 04:03.

  4. #54
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg nortsen írta Hozzászólás megtekintése
    Mert miért baj hogy ha a monitorom majdnem pont olyan mintha a szélvédőm lenne?
    Ezt pontosan csak belső nézetből lehet beállítani... Erre egyetlen motorháztetős vagy egyéb nézet sem jó.

    Ez az egyetlen realisztikus nézet és nem kell hozzá 3 monitor, 1 monitoron is tökéletesen működik. A motorháztetős nézet semmit nem szimulál.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2012. 12. 22. 08:28.

  5. #55
    Steigler Tamás Regisztrált
    Csatlakozott
    2007. 05. 01.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    37
    Nem tudom mennyire mondhatok én itt bármit, de arra gondoltam megosztom, hogy a ZFormban milyen változtatásokon mentünk keresztül, hátha valami hasznos lehet.

    Először is azt le kell szögezni, hogy mindig arra törekedtünk, hogy a mezőny minden tagja jól szórakozzon, még azok is akik lassabbak és a mezőny hátuljáról indulnak.
    Bevezettük a 2 futamos versenyhétvégéket, de mindig volt a szezonban 2-3 egyfutamos "hosszútávú" (300 km) verseny is. A 2 futamos versenyeken is az első rövidebb volt ahol nem kellett boxkiállást végrehajtani, gyakorlatilag egy 70km-es sprint futam volt. A második pedig egy kötelező kiállásos 140 km-es ahol a rajtsorrend a sprint futam végeredményének fordítottja volt. Alkalmaztunk súly handicap rendszert, amit a bajnoki állás és az előző futam tényezőiből számoltunk ki. Az első 5 helyezett volt sújtva ezzel, természetesen annál jobban minél előrébb volt.
    Igazából Nibi és Laca volt nálunk több szezont is, ők talán jobban meg tudnák ítélni, mi az ami itt hasznos lenne.

    A kötelező box az nálunk is mindig téma volt és sosem találtunk igazi jó megoldást, hogy lehetne a realisztikusabb taktikázást bevezetni. A fő baj ugye az, hogy a kis szerelő gárda nem tud egyszerre tankolni és gumit cserélni, így mindig mindenki annyi üzemanyaggal indult, amennyi a végéig elég és ezáltal csak egy nyerő taktika volt.
    Ezt próbáltuk a fent említett 2 futamosdival és plussz súllyal kompenzálni.

    A belső nézet szabály nekem se fekszik, de úgy vagyok vele, ha kell megszokom.
    17-es kocka monitorom van már 10 éve és bizony nekem is a motorháztető az amivel rendesen látok.

  6. #56
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Toge írta Hozzászólás megtekintése
    Igazából Nibi és Laca volt nálunk több szezont is, ők talán jobban meg tudnák ítélni, mi az ami itt hasznos lenne.
    Azt kifelejtetted, hogy már változtattunk és az első futam volt a hosszabb és a 2. a rövidebb! Csak hogy még nehezebb dolga legyen az élmenőknek. De most nem is ez a lényeg.

    Szóval a megítélés... Hát nem tudok megítélni semmit. Csak azt tudom mondani hogy a Z-Formban is nagyon kemény és fair csatákat vívtunk, függetlenül attól, hogy ki milyen nézetben volt. Ez akkor érdekelt legkevésbé mikor csatáztunk. Igaz hogy mikor mondtátok hogy a mezőnyből nagyon sokan pl motorháztetős nézetből tolják akkor igencsak furán néztem.

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ami a 3 monitort illeti, aki tartalmasabban használ már ilyen rendszert, az azért tudja, hogy egyrészt kurva jó maga a feeling és nagyon hasznos olykor, viszont ha már belemerült az ember, akkor 99% csak a középső monitort nézi, a másik kettő a perifériás látásnak marad meg, és kb annyiszor pillantasz rá ténylegesen, mint ahányszor a jobbra-balra nézés gombot használnád.
    Rá nem pillantasz de mindenki tudja hogy bőven elég ha a perifériásod sokkal szélesebb... Mi másért is kése?! Pont ennyi kell hogy előnyöd legyen az élesebb szitukban! A GTR2-es Hockenheim-i futamon pont emiatt tudtam kikerülni a mellettem keresztbeállókat, akiket feltrancsíroztak... Ezt egy kicsi monitorral nem tudtam volna megoldani, simán beléjük fordulok, és én is trancsírozódok...

    A motorháztetős nézetet én azért nem szeretem, mert nem érzem hol az autóm hátulja (vagy meddig ér az autóm, bár ezt sokan mások sem ), sőt azt se nagyon, hogy milyen szögben állok. De tény hogy nincs A oszlop meg műszerfal ami kitakarná a látást. De akinek 3 moncsis rendszere van az abban a nézetben is sokkal többet fog látni!
    Ez ellen nincs mit tenni, pont ezért veszik az ilyen rendszert, hogy valóságosabb legyen, és ettől akár gyorsuljanak...
    Olyan ez mint egy profi biciklizős akinek minden felszerelése csúcsprofi, 3kg-os cangával tolja, míg egy kezdő kénytelen a 15 kg-ossal tekerni... Egyenlő feltétel sosem lesz.
    De ettől még egy kis monitoros csávó is lazán verhet egy Eyefinitys csávót.

    Szóval én is azt mondom hogy ha get real akkor belső nézet, de ez lehet azért alakult ki bennem, mert itt rá lettem kényszerítve. Amit persze nem bántam meg! Sőt azt kell mondjam, azóta így belsőből SOKKAL jobban érzem az autót, a gumikat, az összképet, mindent!
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  7. #57
    Én annak örülök, hogy nem zárkóztok el a témától.

    Nem igazán értem miért lehet valaki gyorsabb ettől vagy attól. Ha érzed az autót, akkor talán mind1 melyik nézetben mész, de lehet tévedek. Magam részéről megbirkózok a belső nézettel, de külsőben azért érzem magam jobban, mert többet látok. Sajnos nincs 3 monitorom, és igen Nibi, 1 monitorral nem merek olyan manőverekbe belemenni mint te, egészen egyszerűen azért, mert sokszor nem is látom ki milyen íven megy mellettem, így legtöbbször sokkal több helyet hagyok annál, mint amit kéne, és így bukom a pozíciót. Éppen ezért szeretnék többet látni, mivel a belső nézet olyan dolgokat takar el, amiknek birtokában sokkal valóságosabban tudnék vezetni, mivel itt se periférikus látásom, se 3D-s látásom nincs, tehát minden segítség számít. Marha jól néznek ki ezek a belső nézetek, de számomra hasztalanok, és csak felesleges grafikai elem, semmi több. És utolsónak a témáról magam részéről csak annyit, hogy ha lehetne, biztos a motorháztetőn ülve vezetnék, de ha nem lehet, elfogadom azt, és megyek ahogy tudok.
    Utoljára módosította: nortsen; 2012. 12. 22. 20:31.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  8. #58
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg nortsen írta Hozzászólás megtekintése
    Magam részéről megbirkózok a belső nézettel, de külsőben azért érzem magam jobban, mert többet látok. Sajnos nincs 3 monitorom, és igen Nibi, 1 monitorral nem merek olyan manőverekbe belemenni mint te, egészen egyszerűen azért, mert sokszor nem is látom ki milyen íven megy mellettem, így legtöbbször sokkal több helyet hagyok annál, mint amit kéne, és így bukom a pozíciót. Éppen ezért szeretnék többet látni, mivel a belső nézet olyan dolgokat takar el, amiknek birtokában sokkal valóságosabban tudnék vezetni, mivel itt se periférikus látásom, se 3D-s látásom nincs, tehát minden segítség számít.
    Ezeket a dolgokat egyébként egyszer alaposan le kéne mérni és a végére járni, mert logikusan végiggondolva valójában nem láthatnál többet oldalra motorháztető nézetből azonos FOV-val mint belső nézetből, mivel sokkal előrébb van a nézőpozíciód... tehát ami cockpitből még melletted van, az motorháztetőről már mögötted.

    Max az segít sokat, hogy ott középen ülsz, ami ezen a sokat korrigál jobb oldal felé, de hát pont ez a középen ülés ami teljes mértékben valótlanná teszi az egészet...

  9. #59
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Max az segít sokat, hogy ott középen ülsz, ami ezen a sokat korrigál jobb oldal felé, de hát pont ez a középen ülés ami teljes mértékben valótlanná teszi az egészet...
    Igen ez az egy dolog van amit negatívumként tudok én is felhozni. Nem tudom, hogy a többi játék ezt hogyan kezeli (iRacing, netkar).
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  10. #60
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg nortsen írta Hozzászólás megtekintése
    Igen ez az egy dolog van amit negatívumként tudok én is felhozni. Nem tudom, hogy a többi játék ezt hogyan kezeli (iRacing, netkar).
    Úgy, hogy mindegyikben csak cockpit nézet van!

  11. #61
    Varga Péter Regisztrált vapetike logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 02.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    1.066
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Max az segít sokat, hogy ott középen ülsz, ami ezen a sokat korrigál jobb oldal felé, de hát pont ez a középen ülés ami teljes mértékben valótlanná teszi az egészet...
    Az utolsó félmondat a lényeg ...úgy akarod érezni, mintha valójában autót vezetnél...legalábbis szerintem a többség így van vele. Rám igazán rámférne némi gyorsulás, de ha ennek egy másik nézet az ára, akkor inkább abbahagyom
    "If you have the car under control, you're not going fast enough." - Colin McRae

  12. #62
    Alpár Nándor Regisztrált Nando logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    48
    Üzenetek
    1.945
    Szerintem azt hogy több nyerő taktika lehessen a tankméret és gumikopás variálásával el lehet érni. Ha jól láttam, az új MOD már 3 féle slick-et tartalmaz, szóval színesedhet a játék
    A tankot is érdemes esetleg leredukálni.

    A büntik nem érdekelnek, de az ilyen handikap rendszerek szerintem macerásak és nem működnek ezeken a rendszereken.

    Nézet... ez ha jól tudom nem egy Arcade liga, szóval nem értem miért lenne más mint belső nézet. Így, ha esetleg vendégszereplünk majd más ligákban, nem lesz gond az átállás sem.

  13. #63
    Varga Péter Regisztrált vapetike logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 02.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    1.066
    Idézet Eredetileg Nando írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem azt hogy több nyerő taktika lehessen a tankméret és gumikopás variálásával el lehet érni. Ha jól láttam, az új MOD már 3 féle slick-et tartalmaz, szóval színesedhet a játék .
    Arra én is gondoltam, hogy F1 mintára az összes slicket kellene használni 1x, vagy a VI által kijelölt 2t.
    Ezzel a box téma is megoldódna. A tank csökkentéssel meg főleg.
    "If you have the car under control, you're not going fast enough." - Colin McRae

  14. #64
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Nando írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem azt hogy több nyerő taktika lehessen a tankméret és gumikopás variálásával el lehet érni. Ha jól láttam, az új MOD már 3 féle slick-et tartalmaz, szóval színesedhet a játék
    Sajna nem, mert 1 lesz a nyerő... A szuper puha csak hotlapra jó (ha jó), a kemény és a közepes marad futamra, időjárástól, autótól függően, de még akkor is sokszor túl kemény volt a kemény.
    Az lenne a jó megoldás ha egyszerre cserélnének és tankolnának. Bár akkor is lehet hogy csak 1 nyerő taktik lenne... Mert az meg a gyorsaknak kedvezne talán jobban...
    Szóval akármit is variáltok nem lesz ez soha egy sakkjátszma. Azt se értem egyáltalán mit akartok elérni vele...
    Aki elég gyors és a gumikra is tud vigyázni, az mindig, minden szabályok mellett előnyben lesz.
    Olyan ez mint az 1 vs 3 moncsi.

    Bár én úgy vagyok vele, hogy a Z-Formban is jól működött a dolog, hogy mindenki maga döntötte el milyen nézetből megy. Nagyobb crash-ek nem voltak emiatt ott, mint itt.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  15. #65
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Örülök, hogy ennyire aktívak vagytok, ez tetszik! Épp tegnap mondta Csicsi, amikor nála voltam és esetek elemeztünk a szabályzat módosításához, hogy az ünnepek előtt ne várjak nagy aktivitást...

    Nézet: én sem érzem reálisnak a motorháztető nézetet. Ahogy itt olvasom, azért előnyt jelent a cockpit nézethez képest. Nem tudom, mi lenne a jó megoldás, engem pl. nem zavarna, ha mások nem cockpit nézetben mennek, viszont ha előnyt jelent nekik, akkor azt nem érezném fair-nek azokkal szemben, akik abban akarnak menni...

    Incidensek: próbáljuk az incidenseket jól behatárolt kategóriákba sorolni, hogy azok vizsgálatánál a VB könnyebben, objektívebb módon és ami a legfőbb, következetesebben hozhasson ítéletet. Persze nem lehet mindenre felkészülni, szóval a szubjektivitást nem fogjuk tudni teljesen kizárni, de törekedni fogunk rá.

    Büntetések: gondolkodunk több megoldáson is. Én az URH-t nem preferálom, mert az nem egyforma büntetés a különböző erősségű pilóták számára. A boxutca áthajtást viszont visszahoznám. Az x pozícióvesztés jó ötlet, bár valamiért még sem jó, tegnap Csicsi mondta is, de most nem jut eszembe... Nekem tetszene...

    Taktika: nekem nincs bajom az üres kiállással, nagyon jó taktikai elem. Az még inkább az lenne, ha kötelezően kéne használni két eltérő gumit is! De hogy lehet ezt ellenőrizni? A tank méretének változtatása és a gumikopás magasabbra vétele is jó ötlet, el kell gondolkodni rajta.

    Futamtáv: szerintem a futamok távját nem kéne csökkenteni, ill. két futamos hétvégéket rendezni, ezekre ott van a WTCC. A GT versenyzés inkább szóljon arról, hogy ki képes hosszú távon is maximálisat nyújtani.

    Lebonyolítás: ha jól számoltam, 13 ADAC kocsi van. Mehetne akkor a tavaszi évad úgy, hogy 16 pályán 10 autót egyszer, 3 előre meghatározott autót pedig kétszer kötelező használni. Handicap rendszerre is vannak ötleteim, de szerintem az első ADAC-os szezonban inkább ismerjük meg csak a kocsikat.

    Új ötletek felvetésénél azért gondolkodjatok el egyből a megvalósíthatóságon is. Mindannyian ismerjük nagyjából a játék korlátait, azok között kell maradnunk. És ha már korlátok, itt kérdezném meg a hozzáértőket, hogy pl. lehet-e azt valahogy ellenőrizni, hogy ki milyen gumit rakott fel?

    Ennek a sorozatnak szerintem az egyik legnagyobb vonzereje, hogy a versenyek hosszúak, ami alatt sok minden megtörténhet és nem kevés taktikázási lehetőség van. Ha még több elemet bele tudnánk rakni (kétfajta gumi használata, kisebb tank, nagyobb gumikopás), azzal még inkább ki tudnánk használni az erősségünket és Csicsi promó anyagában is jól mutatna!

  16. #66
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Örülök, hogy ennyire aktívak vagytok, ez tetszik! Épp tegnap mondta Csicsi, amikor nála voltam és esetek elemeztünk a szabályzat módosításához, hogy az ünnepek előtt ne várjak nagy aktivitást...

    Nézet: én sem érzem reálisnak a motorháztető nézetet. Ahogy itt olvasom, azért előnyt jelent a cockpit nézethez képest. Nem tudom, mi lenne a jó megoldás, engem pl. nem zavarna, ha mások nem cockpit nézetben mennek, viszont ha előnyt jelent nekik, akkor azt nem érezném fair-nek azokkal szemben, akik abban akarnak menni...

    Incidensek: próbáljuk az incidenseket jól behatárolt kategóriákba sorolni, hogy azok vizsgálatánál a VB könnyebben, objektívebb módon és ami a legfőbb, következetesebben hozhasson ítéletet. Persze nem lehet mindenre felkészülni, szóval a szubjektivitást nem fogjuk tudni teljesen kizárni, de törekedni fogunk rá.

    Büntetések: gondolkodunk több megoldáson is. Én az URH-t nem preferálom, mert az nem egyforma büntetés a különböző erősségű pilóták számára. A boxutca áthajtást viszont visszahoznám. Az x pozícióvesztés jó ötlet, bár valamiért még sem jó, tegnap Csicsi mondta is, de most nem jut eszembe... Nekem tetszene...

    Taktika: nekem nincs bajom az üres kiállással, nagyon jó taktikai elem. Az még inkább az lenne, ha kötelezően kéne használni két eltérő gumit is! De hogy lehet ezt ellenőrizni? A tank méretének változtatása és a gumikopás magasabbra vétele is jó ötlet, el kell gondolkodni rajta.

    Futamtáv: szerintem a futamok távját nem kéne csökkenteni, ill. két futamos hétvégéket rendezni, ezekre ott van a WTCC. A GT versenyzés inkább szóljon arról, hogy ki képes hosszú távon is maximálisat nyújtani.

    Lebonyolítás: ha jól számoltam, 13 ADAC kocsi van. Mehetne akkor a tavaszi évad úgy, hogy 16 pályán 10 autót egyszer, 3 előre meghatározott autót pedig kétszer kötelező használni. Handicap rendszerre is vannak ötleteim, de szerintem az első ADAC-os szezonban inkább ismerjük meg csak a kocsikat.

    Új ötletek felvetésénél azért gondolkodjatok el egyből a megvalósíthatóságon is. Mindannyian ismerjük nagyjából a játék korlátait, azok között kell maradnunk. És ha már korlátok, itt kérdezném meg a hozzáértőket, hogy pl. lehet-e azt valahogy ellenőrizni, hogy ki milyen gumit rakott fel?

    Ennek a sorozatnak szerintem az egyik legnagyobb vonzereje, hogy a versenyek hosszúak, ami alatt sok minden megtörténhet és nem kevés taktikázási lehetőség van. Ha még több elemet bele tudnánk rakni (kétfajta gumi használata, kisebb tank, nagyobb gumikopás), azzal még inkább ki tudnánk használni az erősségünket és Csicsi promó anyagában is jól mutatna!
    Én mindenképp a belső nézet mellett vagyok az get real. a gumiválasztást nem tudod ellenőrizni, viszont 2x-3x kopással tudjuk izgalmasabbá tenni. esetleg még lehetne az időjárással játszani, előre meghatározni, és időgyorsítást is be lehetne vetni.
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

  17. #67
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322
    gumikopást nem javaslom megemelni, a GTL-ben is próbálkoztunk vele és a hozzáértők véleménye alapján nem jó ötlet.

    A GTL-ben végül a 2x üzemanyag fogyasztás volt amivel sikerült a "boxtaktikázást" megoldani. Persze itt azért viszonylag egyformák az autók fogyasztás tekintetében, tehát eleve nem lehet nagy varia a témában szerintem.
    Azt hogy kiálljunk csak a semmiért, az szerintem is hülyeség.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  18. #68
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    gumikopást nem javaslom megemelni, a GTL-ben is próbálkoztunk vele és a hozzáértők véleménye alapján nem jó ötlet.

    A GTL-ben végül a 2x üzemanyag fogyasztás volt amivel sikerült a "boxtaktikázást" megoldani. Persze itt azért viszonylag egyformák az autók fogyasztás tekintetében, tehát eleve nem lehet nagy varia a témában szerintem.
    Azt hogy kiálljunk csak a semmiért, az szerintem is hülyeség.
    Igen, igazatok van a "semmiért" kiállásban, de még mindig nem értem mit akartok elérni a több boxolással/cserével? Mit vártok ettől, vagy miért jó?
    Akkor meg mindenki kétszer fogja lecserélni... Mi fog változni? Mi ebben a taktika?
    Anno pont ez volt a gond az 1 boxxal, hogy kénytelen voltál 45 percig körözni egy szett gumival, más taktika bukta volt.
    Pont ezért vezettük be a kötelező 2 boxot hogy legyen taktikai elem, aki nem bírja ki a 45 percet egy gumival az tolhat háromszor 30-akat.
    Ez már csak akkor lenne szorosabb (a két taktika közt), ha tankolás közben cserélnének is, akkor talán jobban kedvezne a több cserélősöknek... talán...

    Extrém öti: ha a fogyasztást emeljük 3-4-szeresre, na az talán hozhatna valami taktikai elemet... Nem 2-szeresre mert az nem hoz semmi különbséget! Extrém fogyasztással már már lehet elgondolkodik az ember hogy mikor is érdemes cserélnie is a gumikat.

    Gumikopást én sem emelném, így is a harmad banda már harmad távig ledarálja, az velük nagy kicseszés lenne.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  19. #69
    Na ja, de a benzin mindenkinek ugyan úgy fogy, a gumi viszont vezetési stílustól függ. A hard gumikat sosem hasznaljuk, de ha gyorsabban kopna a med, akkor talan megérné. Nem tudom, hogy a gumi fizikájába bele lehet e nyúlni, mert akkor lehetne finomhangolni őket, hogy minegyiket megérje felrakni.
    Jelenleg többé kevésbé egy soft-soft nem annyival gyorsabb, hogy érdemes legyen felrakni a med-med -el szemben, így csak őrültek teszik fel. De ha gyorsabb lenne, akkor a kerékcserékkel nem veszne minde el. Persze ezekkel óvatosan kell bánni. Mindenesetre a gumik tulajdonsága sosem volt az igazi.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  20. #70
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Életkor
    44
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Nézet: én sem érzem reálisnak a motorháztető nézetet. Ahogy itt olvasom, azért előnyt jelent a cockpit nézethez képest. Nem tudom, mi lenne a jó megoldás, engem pl. nem zavarna, ha mások nem cockpit nézetben mennek, viszont ha előnyt jelent nekik, akkor azt nem érezném fair-nek azokkal szemben, akik abban akarnak menni...
    Én itt lettem rákényszerítve a cockpit nézetre, de ma már nem tudnék máshogy játszani
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Büntetések: gondolkodunk több megoldáson is. Én az URH-t nem preferálom, mert az nem egyforma büntetés a különböző erősségű pilóták számára. A boxutca áthajtást viszont visszahoznám. Az x pozícióvesztés jó ötlet, bár valamiért még sem jó, tegnap Csicsi mondta is, de most nem jut eszembe... Nekem tetszene...
    Én javaslom az áthajtásos büntit visszahozni, illetve be lehetne vezetni a Stop & Go-t is oly módon, hogy kötelezővé kellene tenni egy 3. boxkiállást az illetőnek. Ez nyilván egy üres boxkiállás lenne, de mégis több, mint egy sima áthajtásos büntetés.
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Lebonyolítás: ha jól számoltam, 13 ADAC kocsi van. Mehetne akkor a tavaszi évad úgy, hogy 16 pályán 10 autót egyszer, 3 előre meghatározott autót pedig kétszer kötelező használni. Handicap rendszerre is vannak ötleteim, de szerintem az első ADAC-os szezonban inkább ismerjük meg csak a kocsikat.
    Én azt mondom kelljen használni mind a 13 kocsit és 3 pályán pedig legyen márkafutam.

  21. #71
    Gedő Miki Versenyző mikkkka logója
    Csatlakozott
    2009. 07. 14.
    Üzenetek
    1.162
    Hi!
    Szerintem először azt kellene eldönteni a boxolással kapcsolatban, hogy mi a célja, -nyilván a taktikázási lehetőségek bővítése. De akkor meg az a kérdés hogy miért baj az 1,5-ös boxtaktika, hiszen ez az opció csak kiterjeszti az egész taktikai tárházat, amivel bárki élhet. Nem mindig kifizetődő, mivel sokszor többet lehet bukni a kopott gumikon történő korcsolyázással, mint a két kiállásos időveszteségével.Így aki pl. adott pályán 1,5 re megy, sokszor csak bukik vele, -tehát eltaktikázza magát. Pálya, autó és vezetési-stílus függő mikor melyik a jobb és ez az amiért ez egy teljes értékű taktikai elem. Én pl. sokszor bevállalom, mert lassabb vagyok a többieknél és ezzel akarok időt spórolni, de utólag már sokszor megbántam mert mint kiderült többet buktam vele mintha 2-re mentem volna. Ha 2 box lesz és 43l -re ráteszek 1 l-t annak mi értelme? Vagy kétszer cserél mindenki kereket? És mennyit, kettőt,v. mind a négyet? Kötelező lesz tankolni?-mennyit? - hogy lehet ezt ellenőrizni? Pont a 1,5 -ös taktika által keltett bizonytalanság tűnik el, hogy vajon a többiek mire mennek ki, lehet- e annyi előnyt összeszedni az etap elején, hogy az a végén lévő csúszkálással is megtartható legyen ? Ezek mind olyan előírások lennének amik csak leszűkítenék a taktikai lehetőségeket és azt a szabadságot hogy a versenyző döntse el mit és hogy akar. De ha így lesz az sem gond, úgy megyünk ahogy a szabályzatban van, csak nálam nem világos hogy mi is a konkrét cél ezzel, hiszen ettől pont hogy kisebb lesz a szabadság.(v. pont ez a cél?)

    Amúgy a tank csökkentés meg a gumikopás növelés nekem annyira nem tetszik, hiszen get real -nem?Ezek az autók ilyenek és kész, amúgy sem kerékcsere meg tankoló szimulátorral játszunk, a lényegnek a pályán kellene eldőlnie. Bár az én tempómmal lehet hogy csak nyernék vele -vagy nem.
    Megannyi kérdés

  22. #72
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg mikkkka írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem először azt kellene eldönteni a boxolással kapcsolatban, hogy mi a célja.
    Na végre valaki, aki ugyanazt mondja amit én...
    Idézet Eredetileg mikkkka írta Hozzászólás megtekintése
    Amúgy a tank csökkentés meg a gumikopás növelés nekem annyira nem tetszik, hiszen get real -nem?Ezek az autók ilyenek és kész, amúgy sem kerékcsere meg tankoló szimulátorral játszunk, a lényegnek a pályán kellene eldőlnie. Bár az én tempómmal lehet hogy csak nyernék vele -vagy nem.
    Megannyi kérdés
    Pl a benya fogyi megemelését észre sem fogod venni a pályán... GTL-ben is ez van, gőzünk sincs mennyit esznek 1-szeres fogyasztáson, de nem is érdekel senkit. Azt nézzük mennyi kő egy körre azt kész, legyen az bármennyi is.
    De ennek csak akkor van értelme ha van valami konkrét értelme , ahogy azt fentebb írtuk, kérdeztük, hogy mi a célja...
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  23. #73
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg mikkkka írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem először azt kellene eldönteni a boxolással kapcsolatban, hogy mi a célja, -nyilván a taktikázási lehetőségek bővítése.
    Nem értek hozzá, nem tudom ez hogy van nálatok, de ami a lényeg, hogy ez csak matek.

    Alap esetben, ha semmilyen box nem kötelező, akkor gondolom 1 fajta box taktika lehet az, ami kifejezetten hatékony egy futamon. Ha azt szeretnétek elérni, hogy két fajta box taktika is kb hasonló eséllyel legyen eredményes, akkor az alapesetben előnyösebb taktikát valamilyen módon "büntetni" kell, hogy az ezt választók elveszítsék az ezzel járó egyértelmű előnyöket.

    Ki kell számolni (persze teljesen egzaktan, minden pályára érvényesen nem lehet), hogy az alap helyzetben eredményesebb taktika átlagosan hány másodperc előnyt jelent a másikkal szemben és ennyi másodpercnek megfelelő pluszt kell valamilyen módon ráterhelni, hogy kétesélyes legyen a dolog. Ehhez lehet elég egy boxáthajtás, de lehet 10 másodperces boxkiállás kell... ezt már Ti tudjátok megmondani, ha valaki utánaszámol...

  24. #74
    Gedő Miki Versenyző mikkkka logója
    Csatlakozott
    2009. 07. 14.
    Üzenetek
    1.162
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    De ennek csak akkor van értelme ha van valami konkrét értelme , ...
    Ebben nagy igazságok rejlenek még ha nem is látszik elsőre

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    ... Ha azt szeretnétek elérni, hogy két fajta box taktika is kb hasonló eséllyel legyen eredményes, akkor az alapesetben előnyösebb taktikát valamilyen módon "büntetni" kell, hogy az ezt választók elveszítsék az ezzel járó egyértelmű előnyöket...
    - Na ez pont 1,5-ös és a 2-es taktika kombinációja.

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ki kell számolni (persze teljesen egzaktan, minden pályára érvényesen nem lehet), hogy az alap helyzetben eredményesebb taktika átlagosan hány másodperc előnyt jelent a másikkal szemben és ennyi másodpercnek megfelelő pluszt kell valamilyen módon ráterhelni, hogy kétesélyes legyen a dolog. Ehhez lehet elég egy boxáthajtás, de lehet 10 másodperces boxkiállás kell... ezt már Ti tudjátok megmondani, ha valaki utánaszámol...
    - Az hogy éppen ki- és mennyire gumikoptató kocsival megy az épp aktuális pályán és hogy hogy vezet, az már három tényező amivel számolni kellene. Ezt büntetgetni, vagy jutalmazni nincs értelme, mivel ez már három változó , valamilyen személyre szabott képlettel lehetne csak kiszámolni. Következő pályán másik autóval másik taktika lehet nyerő, ez lenne a szabad választás lehetősége és ez mindenki számára ott van. Nekem, aki mindig a derékszögben álló kerekeket magam előtt tolva fordultam, nem jött be a 1,5 -ös ,mert 20 perc alatt már a felni szikrázott, -úgyhogy elkezdtem jobban odafigyelni a normális kanyarvételre,+ a futómű beállításra. Még így is rohadtul el tudom koptatni rövid idő alatt, de némi fejlődést azért tapasztaltam. és már többször használom a 1,5-öst amivel persze sokszor csak magamat szívatom (meg aki mögöttem szenved).Szóval ezzel hogy lehet kombinálgatni nincs semmi probléma. De nem zárkózom el a jobb ötletektől, -meg hát nem is tehetem ugye..

  25. #75
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    38
    Üzenetek
    3.616
    A boxxal kapcsolatban szerintem jó ez a rendszer, max akkor lehetne jobban variálni ha 3-ra emelnénk de még úgy sem az igazi, szerintem a mostani az optimális rendszer.
    Erre én vagyok a legjobb példa, én 95%-ban 2 kerékcserével mentem mindig és meg lehet nézni, hogy ha elég gyors az ember és a boxban nem pöcsöl akkor simán vissza lehet hozni a plusz időt.
    Nekem pl ez sokkal jobban fekszik mert mindig egyenletes tempót kell nyomni, az első 30ban tartani a többieket a 2-3. 30-ban meg szinte qual köröket kell nyomni végig, hogy behozd az a 15secet, de főleg a 2. etapot kell megnyomni ami ilyenkor még azért nehéz, mert a mezőny közepére esel vissza és át kell rágnod magad rajtuk.
    Egyszerre azért nem tankolnak mert akkor ez volt a szabály ha jól tudom és ezért lett így megcsinálva a játék.


    A motorháztetős nézet meg csomó előnnyel jár, pl mindig tudod meddig engedd a kocsit, függetlenül attól, hogy bal vagy jobb kormányos, pl a TVR-el szart sem látsz bentről, szerintem ott akár 5tizedet is lehet vele nyerni.
    Én amúgy csak az ülést tolom hátra, mert nekem úgy tűnik reálisnak, és a kocsi motec kijelzőjét is használom, nem csak a virtuális fordulatszámjelzőt és a többit.
    Pl nekem fontos hogy pontosan mennyit mutat a ford szám kijelző amit a csíkokból nem lehet leolvasni, így jobban be tudom lőni a pitlimiteres rajthoz a kocsit.
    Szóval számomra a motorháztetős az nem get real.

    Büntetésnél szerintem az URH is nagyon jó volt, akár Nibi és Cola is kifoghat egy "köcsög" embert akin nem tudja mondjuk átverekedni magát vagy csak sokára és onnan már azért melós megnyerni egy futamot, de ez úgy is az ufók kiváltsága, anno Sennának sem adtak keskenyebb gumit mert gyorsabb volt mint a többiek.

    Ami egy nehéz kérdés a büntiknél, hogy nem mindenki úgy reagálja le ugyan azokat a szitukat. Pl ha kipróbálnánk, hogy ugyan úgy ugyan onnan mondjuk a 3. körben a 3. helyről kilöknénk mindenkit és megnéznék ki hányadik helyre tud visszajönni valszeg elég nagy szórás lenne, lehet hogy valaki csak 5-6 pozíciót vesztene valaki mert visszaesne a tök utolsó helyre, szóval az olyan fajta büntetés ami azt veszi figyelembe hogy a vétlen fél mennyit vesztett és ezzel valamilyen arányban sújtani a vétkest szerintem nem jó ötlet.

Oldal: 3 / 11 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •