Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 39 (39 összesen)

Téma: HTCM6 Oulton Park - Büntetések

  1. #26
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Csaba még akkor sem tudott volna megállni ha az én Toledo-m nincs is ott /takard le a videón a toledot/ (vagy ha szerintetek ott külső íven kellett volna végig fordulnom akkor sem), és még akkor is necces lett volna a zöld volvo-val szemben az előzése! Nem pöcköli a kocsimat, hanem repíti (sebességkülönbség)! Nem azért mert én rossz íven mentem, hanem mert durván elfékezte.
    Szia pont ezt vizsgáltuk és mi úgy ítéltük meg, hogy ha kívül maradsz, akkor nincs koccanás, hanem 3-an fordultok, ők ketten belül, te kívül. Ha ezt nem így láttuk volna, akkor a többi kérdés eleve fel sem merül, egyből kapta volna Csaba az URH-t...

    "A kanyar előtt el kell döntened melyik ívet választod, a belsőt vagy a külsőt és utána ott is kell, hogy maradj. Féktávon veszélyes irányváltoztatás szigorúan tilos!"
    Ez nagyon helyes, csak két kocsival hátrébb volt a másik, 5-10 méterrel hátrébb! Ha valaki 10 méterrel van mögöttem, akkor már nem is választhatom az idális ívet?
    Alapesetben nyilván nem, de ehhez jelen esetben kellett magának ennek a kanyarnak az erős visszafordító jellege, plusz az előtted lévő Seat és a Te viselkedésedből kialakult szituácó. De szeretném leszögezni, hogy nem is tudtuk egyértelműen kimondani, hogy te vétettél ezen szabály ellen, de azt sem, hogy nem.

    Pont ezért lett versenybaleset... de gyerekek, hol a papír, bárhol aláírom, hogy nem ez volt ezen Versenybíróság legjobb döntése, de azt igen, hogy az egyik legnehezebb... minden lehetséges verzió mellett tudnék érvelni oldalakat, végül a legkompromisszumsoabb döntés született meg, pont azért hogy ne legyen belőle gubanc, de akkor ez nem jött be...
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 10. 18. 23:40.

  2. #27
    Vétek Csaba Versenyző RWD logója
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    580
    Mint mondtam, szerintem az URH-nál is szarabbul jártam, illetve szanaszét koptatjátok a nevemet!
    De ha nagyon muszáj, akkor is Csabi, nem pedig Csaba. Köszi

  3. #28
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg RWD írta Hozzászólás megtekintése
    De ha nagyon muszáj, akkor is Csabi, nem pedig Csaba. Köszi
    Felírtam!

  4. #29
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Szia pont ezt vizsgáltuk és mi úgy ítéltük meg, hogy ha kívül maradsz, akkor nincs koccanás, hanem 3-an fordultok, ők ketten belül, te kívül. Ha ezt nem így láttuk volna, akkor a többi kérdés fel sem merül, egyből kapta volna Csaba az URH-t...
    79e734e19a82ceadf6ca349394481a4a.jpg
    Hát akkor nézük meg szuperlassítvaközeliben. Vajon a kék cruz belül marad-e a belső íven? Vajon a zöld seat miért megy neki külső ívről a belül haladó cruz-nak? Igazságtalan, de többet nem szólok, nem lázítok.
    Szabi is tudom hogy időhiányban szenved, GTL, nem akartam őt traktálni ilyesmivel. Csaba tudom hogy az élet kibabrált, de itt számomra csakis az esetről van szó. Be lehet-e vetődni belülről a hajtűbe kérdéskörben, hogy tudjam hogy alkalmazható-e a jövőben.

  5. #30
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    79e734e19a82ceadf6ca349394481a4a.jpg
    Hát akkor nézük meg szuperlassítvaközeliben. Vajon a kék cruz belül marad-e a belső íven? Vajon a zöld seat miért megy neki külső ívről a belül haladó cruz-nak? Igazságtalan, de többet nem szólok, nem lázítok.
    Szabi is tudom hogy időhiányban szenved, GTL, nem akartam őt traktálni ilyesmivel. Csaba tudom hogy az élet kibabrált, de itt számomra csakis az esetről van szó. Be lehet-e vetődni belülről a hajtűbe kérdéskörben, hogy tudjam hogy alkalmazható-e a jövőben.
    Szia, rossz a kép, ott már az ütközés és vészfékezés miatt csúszik a Chevy ennyire kívülre. Nézd meg a replayt a Chevy szemszögéből úgy, hogy mi történik akkor, ha te kívül maradsz, és akkor Ő befére-e az eredi tempójában belső íven a másik Seat mögé...

    Próáld meg úgy nézni, hogy Kispista, meg Nagy Elek ül az autókban és nem Ti...

    Ha ezek után is azt mondod, hogy torpedó lett volna, akkor jövök neked két sörrel!


    De most már tényleg mással kell foglalkoznom... (idő közben végre letöltődött a GTL a laptompra és még nincs kész a bajnokság)
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 10. 18. 23:59.

  6. #31
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    37
    Üzenetek
    514
    Ez a 2 kép tökéletes meglátás volt Kristóftól.

    Szerintem itt egyetlen egy dolgot kellett volna megvizsgálni. Azt, hogy a kék cruze be tud-e fordulni vagy sem abban a kanyarban. Ez a képből, és a videón is tisztán látszik, hogy jócskán túlcsúszott volna akkor is ha ott nincs senki. Amíg pedig a hátulról jövő alapból elrontja a féktávot addig az elöl haladó tökmindegy hol fordul. Halkan jegyzem meg, a cruze akkor is vitte volna a toledot, ha az kivül marad, mert itt a cruze becsúszott volna a pálya közepére ha nincs ott senki

  7. #32
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.057
    Nem tudom az esetet úgy megvizsgálni mintha nem lennék érintett, külső szemlélőként, de a jelenlévő összes versenytárs akivel megyek a pályán, engem igazolt, mellém állt, az felbecsülhetetlen érték! Köszönöm nektek

  8. #33
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom az esetet úgy megvizsgálni mintha nem lennék érintett, külső szemlélőként, de a jelenlévő összes versenytárs akivel megyek a pályán, engem igazolt, mellém állt, az felbecsülhetetlen érték! Köszönöm nektek
    Tudom, hogy nem sokat számít a véleményem, de aki ebben az esetben nem látja vétkesnek a kék cruise-t, azzal már bocsi, de valami probléma van. És ha már a szabályzatot idézgetjük, Kristóf részéről nem hogy veszélyes irányváltoztatás nem volt a féktávon, de még csak sima irányváltoztatás sem, viszont ami ide illik a szabályzatból, az ez: "A felelősség 99%-a mindig az előzni kívánó versenyző kezében van. Ha féktávon kívánsz előzni, használj az előtted haladótól eltérő ívet! Ha elfékezed magad és kilököd a pályáról Téged terhel a felelősség."
    Nem is értem, hogy lehet ezt másképp látni...

  9. #34
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Akkor valszeg rossz a szemüvegem, de akkor jövő héten ha otthon leszek újra összeülünk és még egyszer megnézzük a VB-vel az eset, hogy Csabi valóban túlcsúszott-e volna a kanyaron, mert abban teljesen egyet érünk, hogy ez itt a kulcskérdés.


    Ami viszont nekünk szervezőknek nagyon öröm, hogy minderről ennyire kulturáltan és viszonylag jó hangulatban tudunk beszélgetni, még ennyi hsz váltás után is... ez is csak azt mutatja, hogy nagyon jó a bagázs, ezt külön köszönjük!

  10. #35
    Vétek Csaba Versenyző RWD logója
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    580
    Vicc ha ezek után még megbüntettek
    Büntetésnek az lenne az értelme, hogy tanuljunk az esetből, illetve hogy a bűnös kellő hátrányt szenvedjek a következő alkalomkor, nem?...Meg ez is isteni, hogy ha valaki ellen kell szegülni, akkor mint a VÉRCSÉK, csap le mindenki.

  11. #36
    Vétek Csaba Versenyző RWD logója
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    580
    Őszintén:

    Minden épeszű ember, aki ide jár, és akár csak minimálisan is konyít a szimulátorozáshoz, az TUDJA, hogy féktávon ilyet nem csinálunk. Nem szokásom ilyet csinálni, ennyire talán ismertek. Tehát a nevelő célzatot ezen esetben szerintem el lehet felejteni, mert nincs mit nevelni. Pontbeli hátrányba pedig bőven kerültem, lévén nem tudtam indulni a futamon.
    Külön szerencsém, hogy vitatottnak tűnik az eset, megmondom őszintén én megbüntettem volna magamat a futam után, vagy hogy is fogalmazzak, szinte vártam hogy mit kapok cserébe. De nem így történt, másnak ez nem fekszik. Megértem, de megkapta azt az előnyt hogy a pontversenyben megléphet. Egy ellenfélnek nem ez a lényeg, ha tudja hogy amúgy nem egy állandóan torpedózó emberről van szó? Én így állnék hozzá, és igen, kicsit haza beszélek, mert úgy érzem az élet igazságot szolgáltatott. Neveltetésre pedig ilyen alap szinten úgy érzem nincs szükségem (nem nagyképűség), szerintem Ti is tudjátok, versenyeztek ellenem egy ideje.
    És sajnos akármennyire hangsúlyozza valaki, hogy ez nem ellenem van, a legvégén úgy is csak én szívok emiatt (duplán!), előnyötökre nem válik.

    Plusz lehet a következő futam is bukó, ugyanis költözünk ezerrel, ki tudja mi lesz addig...

    Csók a család
    Utoljára módosította: RWD; 2012. 10. 19. 05:09.

  12. #37
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.375
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Tudom, hogy nem sokat számít a véleményem, de aki ebben az esetben nem látja vétkesnek a kék cruise-t, azzal már bocsi, de valami probléma van. És ha már a szabályzatot idézgetjük, Kristóf részéről nem hogy veszélyes irányváltoztatás nem volt a féktávon, de még csak sima irányváltoztatás sem, viszont ami ide illik a szabályzatból, az ez: "A felelősség 99%-a mindig az előzni kívánó versenyző kezében van. Ha féktávon kívánsz előzni, használj az előtted haladótól eltérő ívet! Ha elfékezed magad és kilököd a pályáról Téged terhel a felelősség."
    Nem is értem, hogy lehet ezt másképp látni...
    LIKE!

  13. #38
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Jól van gyerekek, azért most már álljunk le!

    Csak ez az eset fél órán keresztül volt a legkülönbözőbb kameraállásokból kivizsgálva, lépésről lépésre a replay-ben kikockázva, oda vissza pörgetve, a legkülönbözőbb tényezők elemezve, stb, stb... nem hiszen hogy az itt jelen lévők is ennyit foglalkoztak volna a témával, ne az legyen már hogy minden ide benéző rápislant egy youtube videóra és fél perc alatt megmondja a tutit, csak hogy beszólhasson a mindig igazságtalan, következetlen, és amúgy is fogalmatlan VB-nek...


    Ez nem egy közönségszavazás, de mivel ilyen sokan jeleztétek, hogy úgy látjátok a Chevy amúgy sem tudta volna bevenni belső íven a kanyart, ezért a VB belátva a tévedés lehetőségét hajlandó újra vizsgálni az ügyet (további bírók bevonásával), ami még nem borítékolja azt, hogy mindenképpen más döntés is születik.

    Ha viszont igen, akkor bocs Csabi, de nem tudjuk figyelembe venni a külső körülményeket,
    amennyiben itt eleve büntetést kaptál volna, akkor is azon a futamon kellett volna letöltened, amin legközelebb megjelensz a rajtrácson. Amennyiben az újravizsgálás során vétkesnek bizonyulsz, járni fog a büntetés a szabálytalanságért.


    Mindezt ennél korrektebben azt gondolom már nem tudjuk intézni, le is zárom a topikot az újravizsgálásig.
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 10. 19. 09:40.

  14. #39
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Race2

    149', P3-P5 - Pfennig Kristóf vs. Vétek Csaba
    Outlon Park, Race2, 149', P3-P5 - Pfennig Kristóf vs. Vétek Csaba
    A VB további bírók bevonásával újravizsgálta az esetet és tüzetesen kielemezte annak minden részletét.
    A VB úgy ítélte meg, hogy Csaba kezdetben időben fékezett (és féktávon fej-fej mellett haladt a tőle balra lévő Bencével), viszont 147'-nél tovább engedte kis mértékben az autóját a féktáv végén, ami hibás döntés volt a részéről, mivel számolnia kellett volna azzal az eshetőséggel, hogy Kristóf az ideális belső íven fog előtte elfordulni, tekintve, hogy sem Kristóf nem volt semmilyen fedésben az előtte haladó Prost-tal szemben és Csaba sem Kristóffal. Hosszas elemzés után azt nem tudta a VB egyértelműen megítélni, hogy Csaba jelen tempójában belső íven el tudott-e volna fordulni a kanyarban lecsúszás nélkül, viszont az eset szempontjából a fentiek fényében ennek már nincs nagyobb jelentősége.
    Csaba büntetése: Utolsó rajthely + Figyelmeztetés


    Az újravizsgálás utólagos időpontjára és speciális helyzete való tekintettel csak is kizárólag jelen esetben a VB letöltöttnek ítéli Csaba utolsó rajthelyes büntetését büntetését azon zandvoort-i versenyen, melyen Csaba technikai okokból nem tudott a rajtrácshoz csatlakozni. Figyelmeztetése természetesen megmarad.
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 10. 26. 08:49.

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •