Találatok: 1 - 8 (8 összesen)

Téma: Mobil winyo

  1. #1
    Alpár Nándor Regisztrált Nando logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.945

    Mobil winyo

    Sziasztok!

    1TB-os winyót keresek. Tudtok jó minőséget, jó áron javasolni?
    Nagy hirtelen ezt találtam:
    PCdiszkont

  2. #2
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg Nando írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    1TB-os winyót keresek. Tudtok jó minőséget, jó áron javasolni?
    Nagy hirtelen ezt találtam:
    PCdiszkont
    Szerintem a mostani hdd árakat nézve ez nagyon rendben van.
    Én majdnem ennyiért vettem 1 éve az 512-esemet, pedig akkor jóval olcsóbbak voltak a hdd-k.
    A márkáról nem tudok nyilatkozni, de minőséginek tűnik a külső alapján.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  3. #3
    Alpár Nándor Regisztrált Nando logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.945
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem a mostani hdd árakat nézve ez nagyon rendben van.
    Én majdnem ennyiért vettem 1 éve az 512-esemet, pedig akkor jóval olcsóbbak voltak a hdd-k.
    A márkáról nem tudok nyilatkozni, de minőséginek tűnik a külső alapján.
    Köszi!

  4. #4
    Nem teljesen a winchesterről lenne szó, hanem a NAS-ról, de nem akartam új topicot nyitni. Szóval erősen gondolkodom egy ilyen beszerzésén. A következő kérdésben szeretném a segítségeteket kérni: be lehet egy okos TV-t úgy állítani, hogy lássa NAS-t és le tudjon játszani róla egy videófájlt? Nem otthonira gondoltam, Wifin keresztül, hanem egy távolira. pl. ha elmegyek a sógoromhoz és kedvünk támadna egy kis rallyt nézni, akkor megtehetem azt, hogy az okos TV-jén lejátsszuk az én NAS-om winchesterén található fájlokat? Vagy le kell tölteni a fájlt laptoppal és azt lejátszani a TV-vel?

  5. #5
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Nem teljesen a winchesterről lenne szó, hanem a NAS-ról, de nem akartam új topicot nyitni. Szóval erősen gondolkodom egy ilyen beszerzésén. A következő kérdésben szeretném a segítségeteket kérni: be lehet egy okos TV-t úgy állítani, hogy lássa NAS-t és le tudjon játszani róla egy videófájlt? Nem otthonira gondoltam, Wifin keresztül, hanem egy távolira. pl. ha elmegyek a sógoromhoz és kedvünk támadna egy kis rallyt nézni, akkor megtehetem azt, hogy az okos TV-jén lejátsszuk az én NAS-om winchesterén található fájlokat? Vagy le kell tölteni a fájlt laptoppal és azt lejátszani a TV-vel?
    Ha tud ftp-szervert a NAS és kliens-t a tv, akkor már csak az IP kérdést kell megoldani.
    De vannak "kész" megoldások is. Ezek elég drágák, cserébe "gombnyomásra" megnézheted szinte bármiről az otthoni winyón tárolt filmed.

  6. #6
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Nem teljesen a winchesterről lenne szó, hanem a NAS-ról, de nem akartam új topicot nyitni. Szóval erősen gondolkodom egy ilyen beszerzésén. A következő kérdésben szeretném a segítségeteket kérni: be lehet egy okos TV-t úgy állítani, hogy lássa NAS-t és le tudjon játszani róla egy videófájlt? Nem otthonira gondoltam, Wifin keresztül, hanem egy távolira. pl. ha elmegyek a sógoromhoz és kedvünk támadna egy kis rallyt nézni, akkor megtehetem azt, hogy az okos TV-jén lejátsszuk az én NAS-om winchesterén található fájlokat? Vagy le kell tölteni a fájlt laptoppal és azt lejátszani a TV-vel?
    Megoldható, de simán szerintem egyik okostv se tudja. De ha veszel egy Raspberry Pi 3-at, akkor arra mehet egy Openelec "oprendszer", ami Kodi lejátszót futtat. Ezzel már FTP protokolon keresztül át lehet streamelni a nasról a videókat. Én már évek óta használok ilyet, csak megfelelő sávszélesség kell (nas oldalán feltöltés, lejátszó oldalán letöltés) és menni fog.
    Utoljára módosította: dtom84; 2017. 11. 19. 00:26.

  7. #7
    Köszi a segítséget mindkettőtöknek! Ezek szerint egyszerűbb, ha viszek magammal egy laptopot, rákötöm a TV-re és úgy játszom le a fájlt.

  8. #8
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi a segítséget mindkettőtöknek! Ezek szerint egyszerűbb, ha viszek magammal egy laptopot, rákötöm a TV-re és úgy játszom le a fájlt.
    Okos TV esetében a legegyszerűbb, ha egy pedrive-on átviszed a filmet
    szerintem.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •