Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (68 összesen)

Téma: HTCM6 - Oulton Park

  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387

    HTCM6 - Oulton Park

    A HTCM6 Bajnokság 2. futama

    Időpont: 2012. október 3. (szerda)
    Pálya: Oulton Park
    Időjárás: száraz
    Időmérő kezdete: 21:00
    Versenytáv: 2 x 16 kör
    Szerverjelszó: a versenyekre érvényes állandó jelszó
    Rajt: állórajt mindkét futamon

    Az A-futamon a prekvalifikációs sorrend szerint 1-25 helyezett pilóták vehetnek részt.
    A B-futamon a prekvalifikációs sorrend szerint 26-50 helyezett pilóták vehetnek részt.

    Az induláshoz érvényes nevezés szükséges a Prekvalifikációban!!



    Indulási feltételek és általános társalgó:
    HTCM6 - Őszi Szezon

    -------

    Érvényben lévő büntetések:
    HTCM6 Sturup - Büntetések

    Figyelmeztetés: Szummer Tibor, Vétek Csaba, Rupa Zotán, Rózsi Sándor, Korcsmáros György, Kelemen Dávid, Szalafai Fedor, Orosz Ábel
    2 Figyelmeztetés: Ledzényi László, Pfennig Kristóf, Kórodi István, Kurucz András, Fazekas Árpád
    URH: Kurucz András, Fazekas Árpád, Orosz Ábel
    BUÁ: Szalafai Fedor, Orosz Ábel

    -------

    Kérünk mindenkit, hogy fokozottan figyeljetek egymásra, ne rontsátok el senki versenyét és felkészülését egy meggondolatlan manőverrel, hagyjatok mindig helyet egymásnak, inkább többet, mint kevesebbet! A
    szabályzat
    előírásainak betartása és a sportszerű magatartás kötelező érvényű minden résztvevő számára!

    A gyakorlás alatt erőteljesen javallott a jobb köridő hajszolásán kívül a páros szituációk begyakorlására is időt fordítani, a nagy tömegben ennek amúgy is nagyobb hasznát fogjátok venni, mint mínusz 3-4 tizednek.

    -------



    A futammal kapcsolatos csevej pedig jöhet ide! Sok sikert és jó tapadást!
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 10. 03. 14:53.

  2. #2
    Regisztrált
    Csatlakozott
    2012. 03. 14.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    24
    Ez a pálya hibátlan, az eddigi kedvencem

  3. #3
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Életkor
    47
    Üzenetek
    1.402
    Idézet Eredetileg abicska írta Hozzászólás megtekintése
    Ez a pálya hibátlan, az eddigi kedvencem
    Nekem majd az lesz, aminek lesz néhány olyan kanyarja, meg féktávja, amin nem lesz hupli, bukkanó gödör, dobbantó, stb.


  4. #4
    Jaczkó Róbert Regisztrált
    Csatlakozott
    2011. 10. 08.
    Város
    Budapest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    128
    Idézet Eredetileg Morgo írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem majd az lesz, aminek lesz néhány olyan kanyarja, meg féktávja, amin nem lesz hupli, bukkanó gödör, dobbantó, stb.
    +1

  5. #5
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330
    Idézet Eredetileg Morgo írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem majd az lesz, aminek lesz néhány olyan kanyarja, meg féktávja, amin nem lesz hupli, bukkanó gödör, dobbantó, stb.
    na olyan nem sok lesz
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

  6. #6
    Diczházi Péter Versenyző Petryx logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 11.
    Város
    Levél
    Életkor
    43
    Üzenetek
    731
    Mocsok jó kis pálya ez!
    Gyors részek, lassú kanyarok, trükkös féktávok.
    Nem lehet vágni, van hely akár három autónak is helyenként... szerintem jó kis futam lesz!

  7. #7
    Rupa Zoltán Versenyző Rupa Zoltán logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 26.
    Város
    Szigetszentmiklós
    Üzenetek
    585
    Idézet Eredetileg Petryx írta Hozzászólás megtekintése
    Mocsok jó kis pálya ez!
    Gyors részek, lassú kanyarok, trükkös féktávok.
    Nem lehet vágni, van hely akár három autónak is helyenként... szerintem jó kis futam lesz!
    engem csak a beton gumibólyak zavarnak a lassítónal, gtr-es enna feelingje van, remélem nem vérzik el a fél mezőny itt az első körökben.

  8. #8
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    60
    Üzenetek
    1.473
    Szeretném jelezni, hogy a futam kiírásban csak 11 kör szerepel, az meg nincs 60 km.

  9. #9
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330
    Idézet Eredetileg prost írta Hozzászólás megtekintése
    Szeretném jelezni, hogy a futam kiírásban csak 11 kör szerepel, az meg nincs 60 km.
    jogos, 16 kör az a 11
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

  10. #10
    Diczházi Péter Versenyző Petryx logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 11.
    Város
    Levél
    Életkor
    43
    Üzenetek
    731
    Idézet Eredetileg Rupa Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    engem csak a beton gumibólyak zavarnak a lassítónal, gtr-es enna feelingje van, remélem nem vérzik el a fél mezőny itt az első körökben.
    Igen, az egy elég sarkalatos pontja a pályának, érdekes lesz majd átcsúszkálni rajta kopott gumikkal a vége felé!

    Idézet Eredetileg Wega írta Hozzászólás megtekintése
    jogos, 16 kör az a 11
    Akkor 16 körrel kalkuláljunk, annyi lesz a futam?

  11. #11
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Csak én nem találom a GTR Masters szervert?
    Prekval-os oldalon meg mintha Sándor Rozsi be lenne ragadva.

  12. #12
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Csak én nem találom a GTR Masters szervert?
    Prekval-os oldalon meg mintha Sándor Rozsi be lenne ragadva.
    restartoltam, nézzétek meg pls
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

  13. #13
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg Wega írta Hozzászólás megtekintése
    restartoltam, nézzétek meg pls
    Igen, most már jó. Köszi!

  14. #14
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Életkor
    47
    Üzenetek
    1.402
    Idézet Eredetileg Rupa Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    engem csak a beton gumibólyak zavarnak a lassítónal, gtr-es enna feelingje van, remélem nem vérzik el a fél mezőny itt az első körökben.
    Ez a sikán egy mocsok nagy szívatás. Itt nem csak az első, de bármelyik körben vége lehet a versenynek, legalább is az enyémnek biztos.


  15. #15
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330
    Pontosan azért vannak ilyen pályák hogy fejlődjetek, egy valencia vagy egy brno nem kihívás, ezek a típusú pályák viszont annál inkább.
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

  16. #16
    Regisztrált
    Csatlakozott
    2012. 03. 14.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    24
    Érdeklődnék egyébként, hogy ki hogyan fejleszti magát.
    Kezdőként nem tudom még pontosan, hogy mire figyeljek oda. Csak érzésből megyek. Ebből következően 1.28-nál jobb időt például nem bírtam kifacsarni magamból és nem is érzem, hogy lenne benne még 3 másodperc, amivel az első előttem van.
    Adnátok pár tippet, hogy mire érdemes figyelni? Hogyan menjek, hogy jobbak legyenek az idők, esetleg hogyan állítsam be a Hondát? Jól gondolom, hogy minden pálya egyedi beállítást igényel, vagy van esetleg valami ultimate, jól bevált kombináció? Vagy ez mindenkinek a saját titka?

    Köszönöm előre is!

  17. #17
    Diczházi Péter Versenyző Petryx logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 11.
    Város
    Levél
    Életkor
    43
    Üzenetek
    731
    Idézet Eredetileg abicska írta Hozzászólás megtekintése
    Érdeklődnék egyébként, hogy ki hogyan fejleszti magát.
    Kezdőként nem tudom még pontosan, hogy mire figyeljek oda. Csak érzésből megyek. Ebből következően 1.28-nál jobb időt például nem bírtam kifacsarni magamból és nem is érzem, hogy lenne benne még 3 másodperc, amivel az első előttem van.
    Adnátok pár tippet, hogy mire érdemes figyelni? Hogyan menjek, hogy jobbak legyenek az idők, esetleg hogyan állítsam be a Hondát? Jól gondolom, hogy minden pálya egyedi beállítást igényel, vagy van esetleg valami ultimate, jól bevált kombináció? Vagy ez mindenkinek a saját titka?

    Köszönöm előre is!
    Én is kezdő vagyok, de valahol mindenkinek el kell kezdeni!
    Nézd, szerintem egyrészt sokat kell az adott pályát gyakorolni, megtalálni a legideálisabb ívet, a legjobb féktávokat. Ehhez természetesen elengedhetetlen a jó setup! Az az alapja mindennek!
    Javaslom a "Real time telemetry" és az "XD" telepítését és használatát.
    Jól tudod vele követni hogy pl hogy melegszenek a gumik, melyik szektorban mennyi időt hagysz benne egy-egy körben.
    Elsőnek én a váltóáttételeket szoktam belőni, nagyjából úgy hogy a legutolsó fokozat majdnem kipörögjön a pálya leggyorsabb pontján, de még ne dadogjon le, a legalacsonyabb pedig ahogy a legideálisabbnak érzem a leglassabb kanyarban. Aztán a középső fokozatokat a pálya karakterisztikájának alakítom ki, hogy egy egy részen a legjobb tempóban tudjak átmenni, vagy kigyorsítani.
    Aztán jöhet a kerékdőlés, a difi, a lengéscsillapítók... apránként.
    Ezek csak elsőre szörnyűek, amikor már van egy kis tapasztalatod, hamar ráérzel hogy mit kellene módosítani hogy stabilabb / gyorsabb legyen a vas.
    Aztán gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni!
    Még setupot letölteni sem érdemes, max egy alapnak hogy ne a Base setupból kelljen kiindulni, de mi KeCA barátommal próbáltunk egymásnak setupolni még a nyári Seat kupában, de annyira más stílusban vezetünk, hogy ami nekem nagyon feküdt, neki szinte használhatatlan volt és fordítva.
    Ez ilyen, ezt is meg kell tanulni, de ehhez idő és türelem kell!

    Good luck!
    Utoljára módosította: Petryx; 2012. 09. 30. 19:51.

  18. #18
    Kóródi István Versenyző speedr logója
    Csatlakozott
    2009. 10. 26.
    Város
    Miskolc ( Steel City :)
    Életkor
    43
    Üzenetek
    483
    FWD alap szet amiből kiindulok:

    elől:
    ki/be rugók: 8-8-10-10
    Rugó: 90
    kerékdőlés : -4,5
    nyomás: 170
    csapdőlés: kormányhoz kell igazítani ill. ne legyen se túl/alulkormányzott

    Hátul:
    szárny: 4-5 (úgyis először a kanyarokra kell koncentrálni, mikor megy a pálya lehet lejjebb tenni addig amíg nem riszál)
    ki/be rugók: 10-10-12-12
    Rugó: 95-100
    kerékdőlés : -4,5
    nyomás: 170
    stabilizátor rúd: max

    difi: 40-20-2
    fékerő:100%
    fékelosztás 54-46 (addig variálgatni míg a legkeményebb féktávon nem kezd instabil lenni a s*gge)
    váltó ez ugye pályától függ
    kormányszög: kormányodhoz lőni

    Minden más alap.
    Mikor megtettem ezzel a szettel 5-10 kört (miközben váltó belőve a pályához), akkor kezdek a rugókhoz illetve ki/berugókhoz nyúlni.
    XD, és real time telemetry kötelező, látni kell h melegszenek a gumik is. Ahoz kell beállítani a dőlést/nyomást. Abroncs összetartást is a kanyarokhoz lőni, nem túl negatív értéket használni mert az is eszi a gumit. A stabilizátorokat is a kanyarokhoz finomítani.
    A lényeg h mindig nyomatékon kell fordulni, nem lepadlózva kigyorsítani, mert különben eleszi a gumit.
    Fék-gáz együttes használatának megtanulása.
    Hirtelen ennyi jutott az eszembe.
    "Minden ami jó az Olasz! Minden ami megbízható az Japán "


    Cuore Sportivo!

  19. #19
    Regisztrált
    Csatlakozott
    2012. 03. 14.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    24
    Nagyon köszönöm Péter és István a válaszaitokat!

  20. #20
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg abicska írta Hozzászólás megtekintése
    Érdeklődnék egyébként, hogy ki hogyan fejleszti magát.
    Kezdőként nem tudom még pontosan, hogy mire figyeljek oda. Csak érzésből megyek. Ebből következően 1.28-nál jobb időt például nem bírtam kifacsarni magamból és nem is érzem, hogy lenne benne még 3 másodperc, amivel az első előttem van.
    Adnátok pár tippet, hogy mire érdemes figyelni? Hogyan menjek, hogy jobbak legyenek az idők, esetleg hogyan állítsam be a Hondát? Jól gondolom, hogy minden pálya egyedi beállítást igényel, vagy van esetleg valami ultimate, jól bevált kombináció? Vagy ez mindenkinek a saját titka?

    Köszönöm előre is!
    Ha a köridőkben szeretnél fejlődni, akkor arra a legjobb eszköz a ghost car. (timetrial)

  21. #21
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    SimBim-es játékokhoz nincs olyan kiegészítés mint az iRacing-ben megtalálható "zöld/piros különbség és időmérő" kijelző? Valami hihetetlen hatékony, szemléletes az a dolog! Menet közben látom hogy hol veszítek időt, hogy mikor nyerek időt (legjobb idődhöz képest, előzőhöz képest, stb), kapásból! Nemkell néznem grafikonokat meg táblázatokat.
    Talán már túlontúl hatékony is lehet a dolog.

  22. #22
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    SimBim-es játékokhoz nincs olyan kiegészítés mint az iRacing-ben megtalálható "zöld/piros különbség és időmérő" kijelző? Valami hihetetlen hatékony, szemléletes az a dolog! Menet közben látom hogy hol veszítek időt, hogy mikor nyerek időt (legjobb idődhöz képest, előzőhöz képest, stb), kapásból! Nemkell néznem grafikonokat meg táblázatokat.
    Talán már túlontúl hatékony is lehet a dolog.
    XD van hozzá,a tud ilyet.
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

  23. #23
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg Wega írta Hozzászólás megtekintése
    XD van hozzá,a tud ilyet.
    De neem.
    XD is csak 3 részre tudja felbontani a pályát. Ugyanúgy mint a játék alap hud-ja, csak kicsit emészthetőbb formában.
    iRacing-be egy kanyaron belül (real time) megtudom hogy azt jól vettem-e be vagy sem, nem pedig csak azt hogy most a 2-es szektorban ügyes voltam valamiért.
    Vagy például egy nyílegyenesbe, csinálok egy kis kunkort, és egyből vizuálisan látom hogy ez a kis manőver mennyi időt kostált. Az íveket is nemcsak érzed hogy melyik a helyes, hanem számszerűsítve látni is lehet. Féktávokat is gyönyörűen lehet látni hogy mennyi időt számít egy minél késöbbi fékezés. Nagyon hasznos jelző rendszer.

  24. #24
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    De neem.
    XD is csak 3 részre tudja felbontani a pályát. Ugyanúgy mint a játék alap hud-ja, csak kicsit emészthetőbb formában.
    iRacing-be egy kanyaron belül (real time) megtudom hogy azt jól vettem-e be vagy sem, nem pedig csak azt hogy most a 2-es szektorban ügyes voltam valamiért.
    Vagy például egy nyílegyenesbe, csinálok egy kis kunkort, és egyből vizuálisan látom hogy ez a kis manőver mennyi időt kostált. Az íveket is nemcsak érzed hogy melyik a helyes, hanem számszerűsítve látni is lehet. Féktávokat is gyönyörűen lehet látni hogy mennyi időt számít egy minél késöbbi fékezés. Nagyon hasznos jelző rendszer.
    A ghost car ugyan erre való. Ha bekapcsolod a hud-ot, akkor számszerűen is látod.

  25. #25
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Igen, a ghost car-hoz hasonló a dolog, a szerint méri, és mutatja a különbséget, mégis nekem sokkal tisztább, szemléletesebb megoldás az iracing féle. De akkor ezekszerint nincs ilyen kiegészítő, plugin vagy vmi race07-hez.

Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •