Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (68 összesen)

Téma: HTCM6 - Oulton Park

  1. #26
    Neszvecskó Bence Versenyző Unbaised logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 10.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    68
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, a ghost car-hoz hasonló a dolog, a szerint méri, és mutatja a különbséget, mégis nekem sokkal tisztább, szemléletesebb megoldás az iracing féle. De akkor ezekszerint nincs ilyen kiegészítő, plugin vagy vmi race07-hez.
    Ilyenbe ne is reménykedj
    Be the Driver, Live the Life!

  2. #27
    Mészáros Gábor Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2011. 03. 01.
    Életkor
    50
    Üzenetek
    149
    Ha már a kiegészítőknél tartunk. Ha tudna valaki segíteni.
    Próbáltam felrakni a real time telemetry-t úgy, hogy egy kliens gépen lássam menet közben az adatokat. Tud valaki segíteni, miért nem tudom a kliens gépet és a race PC-t összekapcsolni?
    IP címet megadtam, tűzfalon engedélyezve, vírusirtót is kikapcsoltam a próba kedvéért, mégis azt írja ki a kliens gépen, hogy "impossible connection", és ezzel egyidejűleg a szerver RTT progi összeomlik. Mi lehet a probléma?

  3. #28
    Vétek Csaba Versenyző RWD logója
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    580
    Bocsi előre is az offért, de itt gyülekezünk java részt...

    Kérdésem a következő:

    Offline ~155-170 fpsem van, gyönyörűen fut.

    Online ~110-130 fps, és van hogy khm, "riceg" a kép. Nem tudom miért. Érdekes módon az fps szám nem csökken ahogy bejön elém egy másik autó.
    Azt vettem észre, hogy amikor egyedül vagyok online, akkor ez a "ricegő, belassuló" kép ritkábban jön elő, míg több résztvevő esetén a jelenség majdhogynem állandósul. Mi lehet a baj? Vagy ez természetes?

    Köszi előre is. (torrent offon persze)

    Szerk: most mentem egyet offline is, lement az fps 90-100-ra, és riceg...mi az isten van ezzel?
    Utoljára módosította: RWD; 2012. 10. 02. 22:34.

  4. #29
    Petrovai András Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 04. 12.
    Üzenetek
    393
    Ez a jelenség nem a videokártyán múlik.
    A jelenség oka, hogy miközben játszol, a processzornak és a merevlemeznek is van más dolga. Javítani úgy tudsz rajta, ha a lehető legtöbb dolgot leállítod, például böngészőt, torrent klienst, skypeot, képlopót, bármit. Az automatikus frissítést szintén kapcsold ki, állítsd kézire. Adj a RACE-nek rendszergazdai jogot, és ellenőrizd, hogy a rendszer meghajtón és a játék meghajtóján is legyen elég szabad hely. Ez windows esetén minimum 10%, de jobb a 30%.

  5. #30
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Kedves Versenyzők!

    Kiírásra kerültek az új szezon szerverjelszavai, a szervertagok fórumában olvashatjátok őket, a mai naptól már ezen jelszavak vannak már érvényben.

    Az előző futam büntetéseit pedig itt találjátok majd meg ma délután:
    HTCM6 Sturup - Büntetések

  6. #31
    Vétek Csaba Versenyző RWD logója
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    580
    Idézet Eredetileg Bandybaa írta Hozzászólás megtekintése
    Ez a jelenség nem a videokártyán múlik.
    A jelenség oka, hogy miközben játszol, a processzornak és a merevlemeznek is van más dolga. Javítani úgy tudsz rajta, ha a lehető legtöbb dolgot leállítod, például böngészőt, torrent klienst, skypeot, képlopót, bármit. Az automatikus frissítést szintén kapcsold ki, állítsd kézire. Adj a RACE-nek rendszergazdai jogot, és ellenőrizd, hogy a rendszer meghajtón és a játék meghajtóján is legyen elég szabad hely. Ez windows esetén minimum 10%, de jobb a 30%.

    Köszönöm a segítséget! VGA problémát alapból kizártam, mert egy hete pucoltam ki a gépet (kezdett melegedni olykor olykor). Automatikus frissítés alatt a windows frissítéseket érted?

  7. #32
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg RWD írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a segítséget! VGA problémát alapból kizártam, mert egy hete pucoltam ki a gépet (kezdett melegedni olykor olykor). Automatikus frissítés alatt a windows frissítéseket érted?
    Windows, vírusírtó, minden...

  8. #33
    Vétek Csaba Versenyző RWD logója
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    580
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Windows, vírusírtó, minden...
    Köszönöm Akkor mindent megpróbálok manualra lőni, kapott egy regcleant is a gép, plusz lefuttattam a NODot. Remélem hatásos lesz, mert idegesítő a jelenség, win reinstallt meg nem akarok.

  9. #34
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Életkor
    49
    Üzenetek
    667
    Idézet Eredetileg RWD írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm Akkor mindent megpróbálok manualra lőni, kapott egy regcleant is a gép, plusz lefuttattam a NODot. Remélem hatásos lesz, mert idegesítő a jelenség, win reinstallt meg nem akarok.
    Nem telepítettél valami új programot a héten? Lehet, hogy ezerrel próbál indexelni, és az lefoghatja. Ha még mindig szaggat, akkor lépj ki és nézd meg a feladatkezelőben, hogy mi zabálja a procit. (Én jártam így Nero telepítés után is mikor a teljes telepítése megtörtént, akkor a data backup indexelt pl.) Én is hasonló fps-eken játszom és nincs zavar a folyamatosságban.

  10. #35
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    60
    Üzenetek
    1.473
    Idézet Eredetileg RWD írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a segítséget! VGA problémát alapból kizártam, mert egy hete pucoltam ki a gépet (kezdett melegedni olykor olykor). Automatikus frissítés alatt a windows frissítéseket érted?
    Hasonló esetekben javasolt kicsit bővebb infót szolgáltatni, mert ennyiből csak a szokásos általánosságokat lehet javasolni.
    Érdemes adni egy konfigot (proc, mem, vkari), akkor régebben is röcögött, vagy csak mostanában kezdte, gyári pályáknál is csinálja, vagy csak az Oultonnal van gond, mit telepítettél az utóbbi napokban(hardver,szoftver)...ilyesmik.
    A gép portalanítása nem zárja ki a VGA-t, mint problémát (pl.driver, tuning).
    Disk és reg cleaner (pl. wise) mindenképp javallott. Egy jól karbantartott gépen a torrenten kívül semmit nem kell kikapcsolni, ha a hardver erőforrásai egyébként elégségesek.

  11. #36
    Vétek Csaba Versenyző RWD logója
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    580
    Idézet Eredetileg prost írta Hozzászólás megtekintése
    Hasonló esetekben javasolt kicsit bővebb infót szolgáltatni, mert ennyiből csak a szokásos általánosságokat lehet javasolni.
    Érdemes adni egy konfigot (proc, mem, vkari), akkor régebben is röcögött, vagy csak mostanában kezdte, gyári pályáknál is csinálja, vagy csak az Oultonnal van gond, mit telepítettél az utóbbi napokban(hardver,szoftver)...ilyesmik.
    A gép portalanítása nem zárja ki a VGA-t, mint problémát (pl.driver, tuning).
    Disk és reg cleaner (pl. wise) mindenképp javallott. Egy jól karbantartott gépen a torrenten kívül semmit nem kell kikapcsolni, ha a hardver erőforrásai egyébként elégségesek.
    Teljesen jogos
    Intel P III Xeon, 3000Mhz (2x1500) (E8400 vagy mi szösz)
    3,5 GB RAM
    GeForce 9600 GT (512mb)

    CSAK a Race csinálja/ta, kb 1-2 hete kezdte el. GTLnél semmi probléma, hardwaret nem telepítettem semmi újat, softwaret meg mondom őszintén nem tudom. 1-2 apró valamit lehet.

    Lényeg a lényeg, töröltem pár szemetet, nyomtam egy regcleant, este egy vírusírtást, és most jónak tűnik. (Kopp kopp...) Szerintem valami program zavart be, amit úgy néz ki sikerült eltakarítani. Vagy a frissítések pont akkor jöttek amikor pályán voltam, nem tudom. Egyébként pálya független volt, nem csak Outlonban volt ez a jelenség.

    Problem solved, i hope so. Thank's a lot

  12. #37
    Jaczkó Róbert Regisztrált
    Csatlakozott
    2011. 10. 08.
    Város
    Budapest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    128
    Olyan mintha célkereszt lenne azokon a beton bólyákon, érzem a vesztemet.

  13. #38
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Kedves Versenyzők!

    Kiírásra kerültek az új szezon szerverjelszavai, a szervertagok fórumában olvashatjátok őket, a mai naptól már ezen jelszavak vannak már érvényben.

    Az előző futam büntetéseit pedig itt találjátok majd meg ma délután:
    HTCM6 Sturup - Büntetések

    Kikerültek a büntik.

  14. #39
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    A bólyákat ti hogyan veszitek be? (márha lehet ilyen trükköt-tippet kérni , kérdezni)
    Elötte hosszú lefelemenet, féktáv kezdődik, és pont ahol elkezdi az ember a kormányt jobbra forgatni, van egy hupszli az aszfalton, ami miatt nekem elég sokszor kicsúszik a kocsi hátulja, ezt megfogva, fékezve javarészt a sikán jobb alsó sarkába keveredek (közel sem a második, bal oldali bólyához).
    Valami szuper ötlet?
    Utoljára módosította: Kettel; 2012. 10. 03. 15:21. Indoklás: helyesírás

  15. #40
    Vétek Csaba Versenyző RWD logója
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    580
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    A bólyákat ti hogyan veszitek be? (márha lehet ilyen trükköt-tippet kérni , kérdezni)
    Elötte hosszú lefelemenet, féktáv kezdődik, és pont ahol elkezdi az ember a kormányt jobbra forgatni, van egy hupszli az aszfalton, ami miatt nekem elég sokszor kicsúszik a kocsi hátulja, ezt megfogva, fékezve javarészt a sikán jobb alsó sarkába keveredek (közel sem a második, bal oldali bólyához).
    Valami szuper ötlet?
    Nagyon jó a kérdés!

  16. #41
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330
    Akire URH illetve Boxáthajtásos büntetés van érvényben olvassa el a szabályzat következő pontjait :

    Utolsó rajthely a következő versenyen - a következő versenyen letöltendő, amelyen a versenyző megjelenik. A versenyző az időmérő edzésen az első 20 percben vehet részt. Utána köteles kilépni, hogy időeredménye törlődjön, ezután az időmérő edzés végéig tud újra csatlakozni. Amennyiben a büntetésben levő pilóta 20 perc után kimegy a pályára, illetve mért idővel rendelkezik a kvalifikáció végén, az esetben a büntetése letöltöttnek tekintett, de a futamról automatikusan diszkvalifikálja magát.

    Boxutca áthajtásos büntetés - a következő versenyen letöltendő, amelyen a versenyző megjelenik. Letöltése az adott futam első körében kötelező.
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

  17. #42
    Kóródi István Versenyző speedr logója
    Csatlakozott
    2009. 10. 26.
    Város
    Miskolc ( Steel City :)
    Életkor
    43
    Üzenetek
    483

    Sajnálom, Sorry, So-SORRY!

    Először is elnézést szeretnék kérni a 2. futamon történtekért. Sajna Prostal összeakadtunk a T2-ben megoforgtam, rátenyereltem az escre de sajna már eltalált Diczházi Péter ekkora felengedtem az escet ami hiba volt, nem tört semmi modnom visszajövök a pályára a térképet is lestem de sajna gyorsabbak voltak sajnálom h tönkre tettem a futamod Fazekas Árpád

    Laci a race1en hagytam helyet, nem értünk össze, ott a pályában volt 1 törés amire ráfutott a honda hátsókereke és a füvön pörögtél meg, sajnálom ha így gondolod de én folyamatosan húzódtam balra, már rákészültem a köv kanyarra mire pont mellém értél.

    qualy: nulla gyakorlás, előző szezonomban mentem itt igaz picit más verziója volt a pályának, talána sikánban nem volt bólya. Utolsó körömön éreztem h jó körön vagyok ahogy beértem a célon 1ből jött a köv session. Gyorsban mentem is setet állítani a futamra. Mire jött a R1 akkor látom h a 2. helyről rajtolok

    R1: örömöm nem tartott sokáig, ritka ocsmány rajt BMWvel, és 1 ritka ocsmány T1 kanyarvétel pörgés forgás etc etc
    Itt szeretném megköszönni azoknak akik elengedtek mert érezték h gyorsabb vagyok, 1 villogással jeleztem is, h THX!
    R2: fentebb olvasható mi történt. Nem értem, h akadtam össze Prostal, helyet hagytam, full gázadással jöttem ki a kanyarból, ha nem adok gázt nem kanyarodik a BMW, és volt hely
    "Minden ami jó az Olasz! Minden ami megbízható az Japán "


    Cuore Sportivo!

  18. #43
    Vétek Csaba Versenyző RWD logója
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    580
    Pfenning Kristóf szerintem már annál is délebbre kíván engem....
    Sajnálom az első körben történt kiforgatást (édesanyám is jókor jön be a szobába), vállalom a felelősséget, URH, vagy akármi. Ne haragudj, nagyon sajnálom.

  19. #44
    Kóródi István Versenyző speedr logója
    Csatlakozott
    2009. 10. 26.
    Város
    Miskolc ( Steel City :)
    Életkor
    43
    Üzenetek
    483
    Idézet Eredetileg RWD írta Hozzászólás megtekintése
    Pfenning Kristóf szerintem már annál is délebbre kíván engem....
    Sajnálom az első körben történt kiforgatást (édesanyám is jókor jön be a szobába), vállalom a felelősséget, URH, vagy akármi. Ne haragudj, nagyon sajnálom.
    Az enyémhez át se merek menni, h hogy van... tuti csuklik
    "Minden ami jó az Olasz! Minden ami megbízható az Japán "


    Cuore Sportivo!

  20. #45
    Jaczkó Róbert Regisztrált
    Csatlakozott
    2011. 10. 08.
    Város
    Budapest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    128
    Q: benne maradt pár tized, a sikánt és az utolsó kanyart nem tudtam normálisan megtanulni
    R1: valaki beforog elém, eltalálom: autó kuka, balra kicsit, jobbra egyáltalán nem kanyarodik, de végigküzdöttem, így 14.
    R2: kiugrottam a rajtnál, plusz két pörgés, így 17.
    Úgyhogy ismét csalódás, remélem az évad végére összeáll a dolog, mert így kevés vagyok.

  21. #46
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330
    csináljátok a munkát nekünk
    2 mega- giga balesetet kivéve nagyon király volt
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

  22. #47
    Kóródi István Versenyző speedr logója
    Csatlakozott
    2009. 10. 26.
    Város
    Miskolc ( Steel City :)
    Életkor
    43
    Üzenetek
    483
    Hidd el én is élveztem volna, ha megtanulok 1,5 év bmwzés után stabilan menni
    Plusz a 2. futam... ott motoszkált a fejemben h Prostot elengedem az egyenesben, mert felesleges feltartani, ha gyorsabb. Sajna nem jutottunk el az egyenesig
    "Minden ami jó az Olasz! Minden ami megbízható az Japán "


    Cuore Sportivo!

  23. #48
    Kelemen Dávid Versenyző KeCA logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 12.
    Város
    Budapest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    257
    R1: Szeretnék bocsánatot kérni mindenkitől, akik az első körben a hosszú egyenes elején tömegbalesetbe keveredtek. Belső ívről próbáltam venni a kanyart, de egy pici pöckölést kaptam és így lesodródtam a túlsó ívre és lekapott az autó a fűre, onnan pedig átmentem utasba. Nagyon sajnálom.
    Utána azért végigszenvedtem az autóval a futamot.
    R2: Király volt, bár a 9. kör környékén elkezdett elfogyni az autó és sajna 2 helyet visszacsúsztam a végére. De élvezetes volt nagyon.

  24. #49
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Q: Sikerült mennem egy PB körüli időt, örültem, erre eltünt mindenki. Gyanus lett hogy leszakadtam, ideges lettem, pumpa fel. Kiléptem, gyorsan vissza, két köröm volt. Ígyis sikerült megint jó időt menni. Olyan 10.hely környéke.
    R1: Elején sikerült jó tempót fognom, talán lassabban melegedtek be mások, vagy túl nagy volt a fegyelem. Előztem egykét helyet. 7-8hely környékén jött össze egy csoport, Szummer, Vétek, és én. Szummert egyszer még az ismerkedés elején megkoccoltam hátulról az utolsó kanyarban, ellen kellett kormányoznia, bocsi. Utána Vétek Csabit üldöztem soksok körön át, de nem hibázott elég nagyot hogy megelőzhessem. 6hely lett végül.
    R2: 3helyrő indultam, és hosszú visszafordítóban kaptam hátulról egy nyaklevest, tizenvalahanyadik helyre vissza. Nincs harag Csabi! Énis elmértem utána ugyanott a féktávot, de legalább nemvolt elöttem senki. Mondjuk örültem volna ha az elején maradok, mert ahogy láttam a versenytempóm az élmenőknél nem volt sokkal lassabb. 6.hely lett.

    Örülök hogy a bólyát egyszer sem kaptam el, nem forogtam ki, és nem baltáztam el más versenyét. Két 6.hely.

  25. #50
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    60
    Üzenetek
    1.473
    Q: sikerült egy jó körrel az elején feliratkozni, így volt idő egy PB-re.
    R1: 4, jó rajt után próbáltam meglépni, de amitől nagyon tartottam a futam előtt, a fék túlmelegedés, az feladta a szopóálarcot. 14 körig tartott a Tádé fékje, addig küzdöttem, mint állat, de aztán csak beblokkolt és majdnem ki is estem. Bence a 11 kör után már szinte tolt le a pályáról, nem semmi csata volt.
    R2: 1, jó rajt után SpeedR mögé becsatlakoztam a 2. helyre, aztán a 2. v. 3. kör elején a T2-ben betoltam mellé a verdát, volt mindkettőnknek hely, de ahogy egy kicsit összeértünk, befordult elém, pedig vagy 70%-os fedésben voltunk, hiába tapostam meg a féket, akkor már késő volt. Mindenképp elnézést kérek, ha én vagyok a hibás, ha nem, de nagyon szerencsétlen szitu volt.
    Az eset után próbáltam megint előre menekülni most más fékezési taktikával és vagy ez működött jobban, vagy Bence nem kockáztatott annyit, de sikerül 1-2 mp-es előnyt tartanom a végéig.

Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •