Oldal: 36 / 36 ElsőElső ||| 26 32 33 34 35 36
Találatok: 876 - 885 (885 összesen)
  1. #876
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem "sajnos" fontos, hogy a számítógépes asztalom univerzális legyen, így nem fér bele egy külön céleszköz.
    Pontosan ezért nincs nálam sem cockpit, hanem megoldottam egy üléssel, hogy a napi 10-14 óra gép előtt tartózkodás kényelmes legyen. Játékhoz, akarom mondani szimulátorozáshoz csak magam elé kapom a kormányt, négy csavarral fél perc alatt atombiztosan rögzítem és a széket (pontosabban ülést) hátrébb húzom 10 centivel (pontos hely bejelölve neki). A pedálok nálam is emelve vannak kb. 12-13 centivel. Így nem formulaautós, de nagyjából autós üléspozíciót kapok, masszív és állítható ülésben terpeszkedve. A Passat ülés meg állítható minden irányban, ráadásul nem fog szétesni pár évig, ha kocsiban is kibír félmillió kilométert a sofőrök segge alatt. Nem sajog a valagam a GT3-as futamok végén sem

  2. #877
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Teszel fel erről képeket?

  3. #878
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Teszel fel erről képeket?
    Persze, holnap befotózom.
    Utoljára módosította: Erikkonen; 2017. 12. 09. 16:59.

  4. #879
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Teszel fel erről képeket?
    Tessék, frissítettem a régebbi galériát. Mát úgysem Logitech G27 van, hanem idővel váltottam a T300RS + Fanatec CS V2 kombinációra.
    http://szimversenyzes.hu/2016/02/14/...vagy-irodaban/
    Mostanra beállt, hogy ez így kényelmes és praktikus. Tudom az üléspozíciót változtatni, hogy mind munka közben, mind versenyzéshez jó legyen, valamint kényelmes is. Jövőre majd a kivitelezést is finomítom, hogy minden festve legyen, ne maradjon fenyőszínű, stb...

  5. #880
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Köszi... szép munka.

    Viszont azt szeretném megkérdezni, hogy normál használat közben az téged nem zavar, hogy a szék fix és nem lehet vele mocorogni?
    (én meló közben folyton billegek, forgok/tologatom ide-oda, néha állítgatom a magasságot, bár lehet én csinálom hülyén )

    Illetve nyáron nem pállasz bele abba a székbe?
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 12. 09. 19:20.

  6. #881
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Tessék, frissítettem a régebbi galériát. Mát úgysem Logitech G27 van, hanem idővel váltottam a T300RS + Fanatec CS V2 kombinációra.
    http://szimversenyzes.hu/2016/02/14/...vagy-irodaban/
    Mostanra beállt, hogy ez így kényelmes és praktikus. Tudom az üléspozíciót változtatni, hogy mind munka közben, mind versenyzéshez jó legyen, valamint kényelmes is. Jövőre majd a kivitelezést is finomítom, hogy minden festve legyen, ne maradjon fenyőszínű, stb...
    Elnézve a monitorok képét mintha a Masters székházában lennénk!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  7. #882
    Hajdu Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 04. 06.
    Város
    Bazsi
    Üzenetek
    40
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Pontosan ezért nincs nálam sem cockpit, hanem megoldottam egy üléssel, hogy a napi 10-14 óra gép előtt tartózkodás kényelmes legyen. Játékhoz, akarom mondani szimulátorozáshoz csak magam elé kapom a kormányt, négy csavarral fél perc alatt atombiztosan rögzítem és a széket (pontosabban ülést) hátrébb húzom 10 centivel (pontos hely bejelölve neki). A pedálok nálam is emelve vannak kb. 12-13 centivel. Így nem formulaautós, de nagyjából autós üléspozíciót kapok, masszív és állítható ülésben terpeszkedve. A Passat ülés meg állítható minden irányban, ráadásul nem fog szétesni pár évig, ha kocsiban is kibír félmillió kilométert a sofőrök segge alatt. Nem sajog a valagam a GT3-as futamok végén sem

    Hasonló majdnem nekem is,de én csínáltattam hozzá unokaöcsémmel fémből talpat és azon van rajta egy BMW ülés.
    Lehet fel,le ,elöre hátra álogatni,kényelmes így mint forgoszékbe

  8. #883
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi... szép munka.

    Viszont azt szeretném megkérdezni, hogy normál használat közben az téged nem zavar, hogy a szék fix és nem lehet vele mocorogni?
    (én meló közben folyton billegek, forgok/tologatom ide-oda, néha állítgatom a magasságot, bár lehet én csinálom hülyén )

    Illetve nyáron nem pállasz bele abba a székbe?
    Nem, és erre használat közben kezdtem rájönni én is. Amíg forgószékem volt, nehezen tudtam ezt elképzelni, aztán hozzám került egy VW ülés régebben (most már Balogh Andris nyűvi) és befogtam szimulátorozásra. Aztán egyszer abból kezdtem dolgozni és rájöttem, hogy ez még jobb is. A forgószékek óhatatlanul kikopnak, holtjátékuk lesz, elkezdnek nyekeregni, mert egy ponton forognak és billennek. Hiába a legerősebb ülésvas, teleszkóp, esélytelen, hogy ne menjen tönkre vagy legalább ne váljon - számomra- idegesítővé. Nekem ez így bevált, kényelmes.
    Amúgy állítgatom néha, előbbre vagy hátrébb döntöm, a lábam néha nem a padlón van, hanem van egy polc a számítógép felett és arra felrakom, úgy ülök. Olyankor ülés kicsit hátrébb tolódik, támlát jobban ledöntöm. A lényeg, hogy variálok, nem tudnék egy üléspozícióban én sem megmaradni hosszú órákon át.
    Ha valakinek fontos a forgás, akkor inkább egy olyan megoldás lenne jó, hogy az ülés egy nagy tányéron forogjon, ami alá van csapágyazva, mint egy forgó színpad. Láttam ilyet egyszer, azonnal megihletett. A gurulás is nyilván megoldható, igazából az enyémen is van két kerék, aki a széket kicsit előredöntve megkönnyíti a mozgatását. A fel-le mozgatás meg az oldalán egy karral sokkal egyszerűbb, mint teleszkóppal tökölni, illetve pontosabb.

    Nyáron magam alá teszek mindig törölközőt, mert bármibe belepállik a seggünk melegben. A bőr vagy műbőr forgószékekbe talán még inkább, ezt nem lehet megúszni, csak megelőzni. Így nem az ülés lesz ótvar izzadtságszagú, hanem a türcsi, azt meg cserélem, mosom.

    Múltkor egy fimben láttam valami amcsi luxus pick-up ülését, az még megihletett. Tutira kényelmes és fotelszerű lenne

  9. #884
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Elnézve a monitorok képét mintha a Masters székházában lennénk!
    Próbáltam stílusos maradni

  10. #885
    Balogh András Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 12. 09.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Nem, és erre használat közben kezdtem rájönni én is. Amíg forgószékem volt, nehezen tudtam ezt elképzelni, aztán hozzám került egy VW ülés régebben (most már Balogh Andris nyűvi) és befogtam szimulátorozásra. Aztán egyszer abból kezdtem dolgozni és rájöttem, hogy ez még jobb is.
    Igen azóta én nyűvöm a WV ülést, én is csináltam bútorlapból alá egy magasítást.Sokkal jobb mint nagyapám 40 éves designszéke amiben már a szivacs teljesen elvékonyodott.Jól funkciónál de nem is meglepő hiszen arra tervezték, hogy több órán keresztül is kényelmesen vezessenek benne.Ettől függetlenül az én cockpitem elég spártai, mert a pedálok a földön vannak szimplán és a kormány is egy jysk-es 10.000 ft-os számítógép asztalra van felszerelve. A célnak megfelel de sokat tudnék költeni rá, hogy profi legyen. A monitort is lecserélhetném már egy nagyobbra vagy inkább 3 darabra de mindig van fontosabb.
    Utoljára módosította: Balogh András; 2017. 12. 09. 22:33.

Oldal: 36 / 36 ElsőElső ||| 26 32 33 34 35 36

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •