Oldal: 35 / 36 ElsőElső ||| 25 31 32 33 34 35 36 UtolsóUtolsó
Találatok: 851 - 875 (885 összesen)
  1. #851
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg tothjampi írta Hozzászólás megtekintése
    A beülő szélesség a combtámasznál és a deréknél 36cm, a vállnál 44cm.
    Hát, ez nem hangzik soknak. Vállszélességem majdnem 50 centi, de combnál is megvan a 40 Miért csinálják ezeket ilyen kicsire?

  2. #852
    Kérdeztem én is egy tuningshop-ot, hogy van-e lehetőség kipróbálni az ülést (értsd: legalább beleülni, hogy beleférek-e?). Azt mondták, hogy ez nemigen megy. Innentől kezdve ez olyan, mint cipőt venni felpróbálás nélkül.

    Én inkább bontóban néznék körül. Szerintem olcsóbb és kényelmesebb is lesz az ülés. Viszonyításképp, két Audi 80 ülést adtam el tavaly 16-ért. Bruttó

    Mivel a munkához használt forgószékek nagyjából fogyócikkek nálam, már elhatároztam, hogy nem kísérletezem velük tovább, hanem veszek valami Q7-es vagy hasonló kategóriás üléspárt, mert az ezerszer kényelmesebb és strapabíróbb, mint bármilyen teleszkópos, forgó-nyeklő-csukló-elkopó tetvedék főnöki bőrfotel. Mivel párban adják általában, lesz majd belőle egy felesleges darab valószínűleg
    Utoljára módosította: Erikkonen; 2016. 12. 19. 15:12.

  3. #853
    Javaslom a bontót én is...grande punto, jobbos ülést vettem 50€-ért (ami az itteni viszonylatokhoz képest kb 10 000 huf-nak felel meg, alig használt, nem kotyogó háttámlával.
    Fontos,h jobbos legyen, mert ugye az jóval kevesebbet használt és nincs úgy szétülve ha esetleg vmi idősebb járműből való.

  4. #854
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Kérdeztem én is egy tuningshop-ot, hogy van-e lehetőség kipróbálni az ülést (értsd: legalább beleülni, hogy beleférek-e?). Azt mondták, hogy ez nemigen megy. Innentől kezdve ez olyan, mint cipőt venni felpróbálás nélkül.

    Én inkább bontóban néznék körül. Szerintem olcsóbb és kényelmesebb is lesz az ülés. Viszonyításképp, két Audi 80 ülést adtam el tavaly 16-ért. Bruttó

    Mivel a munkához használt forgószékek nagyjából fogyócikkek nálam, már elhatároztam, hogy nem kísérletezem velük tovább, hanem veszek valami Q7-es vagy hasonló kategóriás üléspárt, mert az ezerszer kényelmesebb és strapabíróbb, mint bármilyen teleszkópos, forgó-nyeklő-csukló-elkopó tetvedék főnöki bőrfotel. Mivel párban adják általában, lesz majd belőle egy felesleges darab valószínűleg
    Hát igen, valószínű ez lesz nekem is, mert 30 ezer forintot nem adok ki egy olyan székért, amibe bele se férek vagy kényelmetlen

  5. #855
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Én meg itt kuporgok a lépcső alatt, ni:




    Upgrade után:


    Csatolt képek Csatolt képek

  6. #856
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Szép lett. Gondolkodtam én is G25/G27 pedálon PTR modhoz, de sehol sem találok

    szerk:
    Most rákerestem megint egy hét után:
    http://www.jofogas.hu/budapest/Elado...96.htm?first=1

    Ez egész jó ár érte, nem tudjátok, mire érdemes odafigyelni a ptr modos pedáloknál?
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2016. 12. 19. 18:53.

  7. #857
    Sinka Dániel Versenyző sinka logója
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    804
    SIMHOUSE próba:

    A tegnapi nap elmentem kipróbálni a SIMHOUSE által épített szimulátort a Silverkártba és erről szeretnék egy rövid szösszenetet írni, hátha meghozom másnak is a kedvét hozzá.

    Röviden annyit írnék, hogy überbrutál.

    A kormány egy OSW rendszer, ami annyira bikaerős és gyors, hogy 60%-on használva letépte a karomat, a pedálnak egy Fanatec V3 clubsport volt beszerelve, míg a váltó is egy Fanateces cucc volt.
    Az egész cockpit egy mozgó versenyüléssel lett kialakítva, amely megadja azt az érzést, hogy ténylegesen egy autó van a fenekünk alatt. A képet 3 nagy Full hd monitor szolgáltatja és egy nagyon erős PC, amelyen Asseto Corsa gyönyörű grafikán fut stabil 160 fpssel.

    Elsőnek a három monitoros rendszert próbáltam ki, ahol a GT3-as BMW hajtottam meg Brands Hatchen. Teljesen más élményt adott ott körbe menni a pályán, mint otthon a saját configommal. A kormány sokkal erősebb és gyorsabb volt nem beszélve arról, hogy a kerékvetőkön pattogva a szék is ugrált alattam.

    Utána kiapprobáltam az Oculus CV1-el is a szimulátort:
    Eddig még egyszer se volt a fejemen ilyen szemüveg, azért nem teljesen tudtam mire számítsak. Ahogy felvettem és kigurultam a bokszutcából a Hungaroringen, nem hittem el amit tapasztalok.
    Párszor volt lehetőségem pályán menni gyorsabb lassabb kocsikkal, és amit itt láttam és éreztem az volt eddig ahhoz élményhez a legközelebb. Ténylegesen olyan érzés volt, mintha benne ülnénk abban az autóban.
    Oculussal a fejemen egyszer se csattantam a falnak, mert annyira magával ragadott a hangulata az egésznek, hogy nem mertem magam túlvállalni és sokkal jobban odafigyelve vezettem.

    A próbáról Sipos Attilával csináltunk egy videót, én vezetek az elején, ő meg drifttel a végén.:



    Szerintem aki teheti próbálja ki ezt a szimulátort, mert a valóságot ez a felszerelés sokkal jobban megközelíti mint egy átlagos otthoni kormány az íróasztalon.
    Annak is tudom ajánlani, aki nyílt napozni akar a közel jövőben, mert itt sokkal olcsóbban elsajátítható a szükséges vezetéstechnika.

    http://simhouse.eu/
    Oldalon találtok bővebb információt, hol, mennyiért lehet kipróbálni a szimulátort.
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: sinka; 2017. 01. 01. 19:00.

  8. #858
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg sinka írta Hozzászólás megtekintése
    SIMHOUSE próba:


    Utána kiapprobáltam az Oculus CV1-el is a szimulátort:
    Eddig még egyszer se volt a fejemen ilyen szemüveg, azért nem teljesen tudtam mire számítsak. Ahogy felvettem és kigurultam a bokszutcából a Hungaroringen, nem hittem el amit tapasztalok.
    Párszor volt lehetőségem pályán menni gyorsabb lassabb kocsikkal, és amit itt láttam és éreztem az volt eddig ahhoz élményhez a legközelebb. Ténylegesen olyan érzés volt, mintha benne ülnénk abban az autóban.
    Oculussal a fejemen egyszer se csattantam a falnak, mert annyira magával ragadott a hangulata az egésznek, hogy nem mertem magam túlvállalni és sokkal jobban odafigyelve vezettem.
    Jó kis beszámoló! Én is ajánlom őket! Legközelebb megyek Bp-re újra elmegyek én is megnézni mi nem lesz itthon.
    Mennyire jó a felbontása ennek már? A számokat tudom, meg próbáltam a DK2-őt is, inkább az érzés érdekelne. Ha előre tekintesz a kanyarcsúcspontra, vagy távolra fókuszálsz nem látszik életlennek/pixelesnek?

  9. #859
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Mennyire jó a felbontása ennek már? A számokat tudom, meg próbáltam a DK2-őt is, inkább az érzés érdekelne. Ha előre tekintesz a kanyarcsúcspontra, vagy távolra fókuszálsz nem látszik életlennek/pixelesnek?
    A CV1 jelentős előrelépés a DK2-höz képest, nagyságrendekkel jobb, de persze még ez sem tökéletes. A szúnyogháló effektus enyhén még megvan, de inkább olyan mintha egy nagyon finom anyagtextúra lenne, szerintem ez nem zavaró. A közeli dolgok jól, tisztán és élesen láthatók (pl a műszerfalon lévő számok, feliratok), de hasonlóan jó a helyzet a "lőtávolban" körülöttünk lévő autókat illetően is, a rendszámuk is leolvasható. A távolabb lévő autók esetében már látszanak a pixelek, illetve a közép-távoli tereptárgyak, pályarészek nem hozzák a megszokott monitor minőséget, viszont itt már egyáltalán nem áll fenn az a probléma, hogy ha nem ismered a pályát, akkor nem tudod merre jön a következő kanyar.

    Egy próbát mindenképpen megér, mert az úgy is mindenkinél teljesen egyén függő, hogy ezt a felbontást már megfelelőnek találja-e, vagy sem... de ettől függetlenül az élmény mindenképpen bombasztikus!
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 01. 02. 04:17.

  10. #860
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Én a 640 x 480 -as DK1et eléggé pixelesnek találtam, de valamennyire meg lehetett szokni. Persze az egy repülőgép szimulátor volt és távolra kellett nézni, ami pont nem az erőssége a szemüvegeknek jelenleg. Ha valakinek sok pénze van, annak már most is érdemes bevásárolnia, de nekem még nem ér meg 300 ezret
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 01. 02. 11:19.

  11. #861
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Beletelt vagy 4 hónapba (99%ban üresjárat) meg ma 4 órámba, de kész lett (cseréltem a képet reggel):



    Megyek zokogni az ágyba

    Széket amúgy 15 ezerért szereztem, sztem nagyon jó vétel volt
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 04. 04. 10:59.

  12. #862
    Varga Ákos Versenyző Varga Ákos logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 13.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    709
    Saját elképzelés, és készítés! Tegnap lett kész!
    Csatolt képek Csatolt képek

    "If Honda does not race, there is no Honda." - Soichiro Honda

  13. #863
    Idézet Eredetileg Varga Ákos írta Hozzászólás megtekintése
    Saját elképzelés, és készítés! Tegnap lett kész!
    Korrekt kis cockpit. Egy nagyobb 220-as elosztóba még beruházol?

  14. #864
    Varga Ákos Versenyző Varga Ákos logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 13.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    709
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Korrekt kis cockpit. Egy nagyobb 220-as elosztóba még beruházol?
    Be kellene!

    "If Honda does not race, there is no Honda." - Soichiro Honda

  15. #865
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Korrekt kis cockpit. Egy nagyobb 220-as elosztóba még beruházol?
    Szerintem még kettő T elosztó és kezdhet legózni

  16. #866
    Varga Ákos Versenyző Varga Ákos logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 13.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    709
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem még kettő T elosztó és kezdhet legózni
    Elképzelhető!

    "If Honda does not race, there is no Honda." - Soichiro Honda

  17. #867
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem még kettő T elosztó és kezdhet legózni
    A régi Karácsonyi vakáció című vígjáték jutott róla eszembe, amikor Chevy Chase a világ legkomolyabb ünnepi világítását szerelte össze a házára és nála volt hasonló T-dugó kupac, bár kissé komolyabb. 1:50-nél és 2:50-nél

  18. #868
    Varga Ákos Versenyző Varga Ákos logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 13.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    709
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    A régi Karácsonyi vakáció című vígjáték jutott róla eszembe, amikor Chevy Chase a világ legkomolyabb ünnepi világítását szerelte össze a házára és nála volt hasonló T-dugó kupac, bár kissé komolyabb. 1:50-nél és 2:50-nél
    Tomival a lényeget láttátok meg a cockpite-emen! Jó, hogy vagytok nekem!

    "If Honda does not race, there is no Honda." - Soichiro Honda

  19. #869
    Nyilas Lehel Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Város
    Tárnok
    Üzenetek
    346
    Leo Bodnar BU0836-LC Load Cell Joystick Controllert használ vagy használt valaki?
    Mert nekem nem sikerül működésre bírni
    A load cellt hiába nyomkodom nem mér semmit se.
    Az analóg tengelyeken is össze vissza mér
    Mindegy, hogy egy centivel, vagy egy mérfölddel nyersz, ha nyersz, nyersz!

  20. #870
    Idézet Eredetileg lehel6 írta Hozzászólás megtekintése
    Leo Bodnar BU0836-LC Load Cell Joystick Controllert használ vagy használt valaki?
    Mert nekem nem sikerül működésre bírni
    A load cellt hiába nyomkodom nem mér semmit se.
    Az analóg tengelyeken is össze vissza mér
    Nekem van. Milyen Load Cell-t csatlakoztatsz hozzá? 3-4-5 vezetékes?
    én ezt a fajtát nem tudtam életre kelteni
    Utoljára módosította: Mediakönig; 2017. 08. 07. 11:31.

  21. #871
    Nyilas Lehel Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Város
    Tárnok
    Üzenetek
    346
    4 vezetékes +1 árnyékolás
    ilyesmi: http://www.ebay.com/itm/Parallel-Bea...3D171364078152
    Mindegy, hogy egy centivel, vagy egy mérfölddel nyersz, ha nyersz, nyersz!

  22. #872
    Idézet Eredetileg lehel6 írta Hozzászólás megtekintése
    4 vezetékes +1 árnyékolás
    ilyesmi: http://www.ebay.com/itm/Parallel-Bea...3D171364078152
    Nekem is ilyen van ( az árnyékolás a földdel össze van kötve? )

  23. #873
    Nyilas Lehel Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Város
    Tárnok
    Üzenetek
    346
    igen földön van
    de úgy néz ki idő közben sikerült működésre bírni újracsináltam a kalibrálást és most mér
    Mindegy, hogy egy centivel, vagy egy mérfölddel nyersz, ha nyersz, nyersz!

  24. #874
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Tipp: húzzatok rá egy pár régi sportcipőt a szék két hátsó lábára és tuti nem fog elmozdulni. Gurulóssal is működik..
    Rémlik egy kép valami gurulós szék alá ékelt papucsról vagy cipőről... Amúgy a forgó és süllyedő funkció is zavaró, szóval én selejteztem minden ilyen széket, pedig nem kevés volt, amit összevásároltam évek alatt. Aztán váltottam autóülésre, ami nem billeg, nem forog, nem nyikorog, nem törik el az ülésvas, nem ülöm ki a nevetségesen rossz anyagú szivacsot benne. Cserében kényelmes és tartós, valamint többe sem került, mint egy ilyen főnöki forgószék, sőt.

    Énmár megoldottam másképp közben, a keret mára nem aktuális. Az ülés egy padlószőnyegen van és olyan talpat kapott, ami nem csúszik, így egyszerűsödött a dolog nálam.
    Utoljára módosította: Erikkonen; 2017. 12. 08. 13:58.

  25. #875
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Nyilván a célirányos megoldás a legjobb, de én billegős, fordulós, gurulós irodai székkel sem tapasztaltam soha semmi problémát a cipős módszerrel. A szék két hátsó lába szimetrikusan kitámasztva a cipővel, a háttámla dőlésének ellenállásának erőssége a legolcsóbb irodai széknél is szabályozható (igen rá kell csavarni párat a vezetéshez), billegést, meg elforgást pedig soha nem tapasztaltam még load-cell-es fékkel sem. Persze az is igaz, hogy a pedálokat én egy jó 25 centivel megemeltem a padlótól (elvégre nem teherautó) és a széket is inkább kicsit hátradöntve használom vezetéshez, amolyan F1-es üléspozícióban.

    Nekem "sajnos" fontos, hogy a számítógépes asztalom univerzális legyen, így nem fér bele egy külön céleszköz.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 12. 08. 14:34.

Oldal: 35 / 36 ElsőElső ||| 25 31 32 33 34 35 36 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •