Oldal: 1 / 4 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (95 összesen)

Téma: HGTRM10 - GTR2 KUPA VERSENYSZABÁLYZAT

  1. #1
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330

    HGTRM10 - GTR2 KUPA VERSENYSZABÁLYZAT

    1. Általános szabályok
    Az eredeti GTR2 legfrissebb verziójának használata kötelező. Ezen felül csak olyan patch-ek engedélyezettek, amelyek nincsenek hatással az autók teljesítményére és menettulajdonságaira.
    Egy bajnokság kerül lebonyolításra, viszont az ott felhasználható autók a GT és NGT kategóriánként szabadon választhatók.

    A versenyeket "simulation" módban rendezzük,változó és fix időjárással, az összes zászló szabály érvényben van, a mechanikai sérülések mértéke, a gumikopás és az üzemanyag fogyasztás mértéke normál. A "cockpit-view" (cockpit-nézet) használata kötelező. A futamokon két bokszkiállás mindenki számára kötelező, ennek kihagyása automatikus diszkvalifikációt jelent. A versenyzők számára kormány használata kötelező.

    A bajnokság az eddigiektől eltérően két részre osztódik, egy őszi és egy tavaszi bajnokságra. A verseny eredeti táv 50%-a, azaz 1.5 óra (kivéve a Abu-Dhabi és a Zhuhai futamokat, ahol a versenytáv 2 óra). A verseny végén azok a pilóták értékelhetők, akik a versenytáv 90%-át teljesítették.

    Az őszi és tavaszi futamok időpontját az aktuális versenynaptár tartalmazza.

    Egy bajnokságbeli futamon az indulás jogát a prekvalifikáción keresztül történő nevezés határozza meg, minden egyes futamra, külön-külön, azaz csak azok a pilóták vehetnek részt a futamon, akik érvényes nevezést adnak le a meghatározott időpontig.

    A pilótáknak saját néven kell versenyezniük. A név megjelenítésének az angol nyelv szabályainak megfelelően kell megtörténnie, tehát először a keresztnév, majd utána a vezetéknév.

    A futamokon az időmérő edzés 45 perces, ezt 15 perces warm-up, majd a futam követi.

    A futamokba csak jelszó beírásával lehet belépni.

    A jelszó nem adható ki senkinek, kivéve a Versenyigazgatóság engedélyével.


    2. Prekvalifikáció

    A bajnokságokban a futamokra az indulási jog megszerzése, illetve a nevezés a prekvalifikáción keresztül történik.
    A prekvalifikáció az előző futam utáni nap 0:00 órától a futamot megelőző óráig tart (ez általában hétfő 0:00-tól vasárnap 19:00-ig) adott bajnokság adott pályáján. A prekvalifikációs rendszer a kiírásban szereplő bármelyik autóval, adott pilóta szerveren futott leggyorsabb köridejét elmenti, és automatikusan megjeleníti a prekvalifikációs sorrendben. Legkésőbb a futam előtt 1 órával (általában vasárnap 19:00) minden pilótának neveznie kell a következő futamra azzal az autóval amellyel részt akar venni az adott futamon. A nevezés 1 órával a futam előtt lezárul, aki eddig az időpontig nem nevez, az már csak a C futamon vehet részt (abban az esetben is ha egyébként a nevezett pilóták létszáma csak A és B futam megrendezését teszi szükségessé)!

    Amennyiben a futamra 25-nél több versenyző nevez, akkor a bajnoki futam két szerveren (A-futam és B-futam illetve szükség esetén C-futam) kerül lebonyolításra. Ebben az esetben az A-futam maximális létszáma 25 főben, míg a B-futam minimális létszáma 6 főben van meghatározva. Így 25 fő feletti létszámnál minimum az utolsó 6 versenyző a B-futamban kell részt vegyen.
    Az A-futamban az indulás joga 107%-hoz van kötve, azok a pilóták akik a prekvalifikációs 1. időhöz képest 107%-on kívül vannak, csak a B-futamon indulhatnak!


    3. Használható autók

    Csapatokon belül a csapattagoknak kötelező az egyforma autóhasználat.
    A választható autók, illetve azok használatára vonatkozó szabályok:
    Egy futamon a csapat tagjai azonos autóval kötelesek elindulni. Ennek megszegése a csapat és a pilóták kizárását eredményezi az adott futamról.

    HGTRM 10 választható autók:
    GT: Chrysler Viper GTS-R, Ferrari 575 GTC, Ferrari 550 Maranello, Lamborghini Murcielago R-GT, Lister Storm, Maserati MC12, Saleen S7-R, Corvette C5R
    NGT: Ferrari 360 GTC, Ferrari 360 Modena, Seat Toledo, Porsche GT3-RS, Porsche GT3 RSR, TVR T 400 R, BMW M3 GTR, Mosler MT900 R

    A bajnokság során minden autót maximum egyszer lehet felhasználni.

    A bajnokság során csak az alap gyári skinek használhatóak.


    4. Pontrendszer

    A GT bajnokság egyéni és csapat bajnoki címért folyik, a 16 futamból 14 futam eredménye számít az összesített eredménybe, tehát a két leggyengébb futam eredménye kiesik. A csapatok két- vagy három fősek lehetnek, adott futamon két legjobb pilóta eredménye számít bele a csapatversenybe. Egy személy nem alakíthat csapatot!

    Futamok pontozása:

    1. hely: 100 pont
    2. hely: 90 pont
    3. hely: 85 pont
    4. hely: 80 pont
    5. hely: 75 pont
    6. hely: 70 pont
    7. hely: 66 pont
    8. hely: 62 pont
    9. hely: 58 pont
    10. hely: 54 pont
    11. hely: 50 pont
    12. hely: 47 pont
    13. hely: 44 pont
    14. hely: 41 pont
    15. hely: 38 pont
    16. hely: 35 pont
    17. hely: 32 pont
    18. hely: 30 pont
    19. hely: 28 pont
    20. hely: 26 pont
    21. hely: 24 pont
    22. hely: 22 pont
    23. hely: 20 pont
    24. hely: 18 pont
    25. hely: 16 pont
    26. hely: 15 pont
    27. hely: 14 pont
    28. hely: 13 pont
    29. hely: 12 pont
    30. hely: 11 pont
    31. hely: 10 pont
    32. hely: 9 pont
    33. hely: 8 pont
    34. hely: 7 pont
    35. hely: 6 pont
    36. hely: 5 pont
    37. hely: 4 pont
    38. hely: 3 pont
    39. hely: 2 pont
    40. hely: 1 pont

    Adott bajnoki futamon a B-futam sorrendje az A-futam utolsó értékelhető –a versenytáv 90%-át teljesítő- pilótája utáni sorrendet határozza meg a végső helyezések és így a megszerzett pontok tekintetében. (Tehát ha pl. 18 pilóta ér el értékelhető eredményt az A-futamon, akkor a B-futam első helyezettje a 19. helyért járó pontokat kapja meg)


    5. Futam

    A bajnokság összes futamán állórajttal indul a verseny.
    A boxutcában mindig kötelező a pitlimiter használata, ennek elmulasztása büntetést von maga után!

    A kötelező boxkiállás nem hajtható végre az utolsó körben, tehát minimum 1 kört meg kell tenni a boxkiállás után. Ez alól kivétel ha a versenyt valamilyen nem várt körülmény miatt a rendes futamtáv előtt leintik.
    Stop & Go büntetésnél tilos tankolni vagy kereket cserélni, amikor a pilótát értesítik a rádión keresztül a büntetésről 2 körön belül ki kell menni letölteni azt. Ha valaki nem tesz eleget büntetési kötelezettségének, automatikusan diszkvalifikálja magát a futamból!
    Amennyiben adott futam valamilyen oknál fogva nem rajtol el az időmérő edzés kezdete után 1.5 órával, ha a futamon elrajtoló mezőny több mint fele elveszti kapcsolatát a szerverrel a versenytáv 70%-nak teljesítése előtt, a versenyigazgatóság újraindítja, vagy későbbi időpontban rendezi meg vagy törli a versenyt. Ha a versenytáv 70%-nak teljesítése után a futamon elrajtoló mezőny több mint fele elveszti kapcsolatát a szerverrel, az utolsó teljesített körben érvényes sorrend a futam végeredménye.
    Adott verseny hivatalos végeredménye a futam utáni 7. nap éjfélig kerül kihirdetésre.


    6. Versenyzői magatartás a versenyeken:

    • Légy tekintettel arra, hogy az interneten vagy és bizonyos szituációkat az ellenfeleid másképp látnak mint te. NE CSINÁLJ KISZÁMÍTHATATLAN MANŐVEREKET, GONDOLKODJ MIELŐTT CSELEKSZEL!
    • Használd az agyadat a füledet és a tükreidet.
    • A lag része az internetes versenyeknek, számolj vele.
    • Előzések: Ne légy türelmetlen! Ha a saját autód épségét veszélyezteted az a te bajod. Amennyiben másokat is veszélyeztetsz akkor már büntetésre is számíthatsz. A felelősség 99%-a mindig az előzni kívánó versenyző kezében van.
    • Ha úgy érzed vagy olyan gyors, mint a mögötted lévő, nyugodtan küzdj meg vele, természetesen szabályosan. Amit szigorúan tilos: idióta vonalvezetést használni, cikázni a másik előtt, blokkolni, "bezárni az ajtót". A kanyar előtt el kell döntened melyik ívet választod, a belsőt vagy a külsőt és utána ott is kell, hogy maradj. Féktávon veszélyes irányváltoztatás szigorúan tilos! Ezen szabály figyelmen kívül hagyása baleset esetén szigorított büntetést von maga után. Ha a másik ügyesebb és később fékez, sőt mi több hamarabb éri el a kanyar bejáratát akkor fogadd el hogy vesztettél. A következő kanyarban neked lesz lehetőséged előzésre. A versenyek 1.5 órásak, tehát a türelem biztos, hogy meghozza majd a sikert.
    • Lekörözések: a lekörözendő versenyző igyekezzen minél hamarabb lenyelni a békát, azaz elengedni a mögötte jövőt, hiszen ha egy kör hátrányban van már nincs értelme versenyezni az őt lekörözővel, sőt ez büntetést von maga után! A kék zászló lengetésekor a lekörözött igyekezzen ésszerűen csökkenteni versenytempóját (lehetőleg fékezés nélkül), megtartva kanyarodási / haladási vonalait, így a hátulról érkező gyorsan eldöntheti, hogy honnan és mikor akarja/tudja megelőzni. A legtöbb probléma ilyen esetben az elöl haladó váratlan reakcióiból származik. Ha a lekörözendő pilóta lemegy az ideálívről, és úgy engedi el az érkező leköröző pilótatársat, ezt hirtelen manőver és fékezés nélkül a lehető legbiztonságosabban kell megtennie!
    • Ha valakinek megsérül az autója, olyan módon hogy így az autó már nem uralható akkor köteles rögtön elhagyni a pályát és kiállni a boxba, ha az autó nem javítható és nem tudja folytatni a versenyt, be kell fejeznie a futamot! Ha valaki sérült autóval még megpróbál eljutni a boxig vagy észleli, hogy esetleg nem lesz elég a benzin, és lassabb tempóban tud csak eljutni a boxig vagy befejezni a versenyt, az rendkívül körültekintően autózzon. Ha kifejezetten lassan megy valaki, akkor a versenyvonaltól a lehető legtávolabb haladva, folyamatosan a hátulról jövő forgalmat figyelve vezessen, mert ha nagy a sebességkülönbség, szinte biztos, hogy balesettel végződik egy rossz manőver. Ilyen esetben mindig a sérült/lassabb autóval "vánszorgót" terheli a felelősség!
    • Rossz connection, lag: Amennyiben valaki lagol, vagyis nem stabil az Internet kapcsolata és így autója ugrál, és ezáltal igen komoly balesetveszélyt jelent pilótatársai számára, a szervert el kell hagynia! Ilyen esetben a Versenybíróság utasítja a lagoló pilótát a szerver elhagyására. Ebben az esetben az időmérő kezdete után a lagoló pilóta adott futamra már nem térhet vissza! A lagoló pilóta köteles a következő futamán, ahol részt vesz az időmérő kezdete előtt 30 perccel a szabadedzésen megjelenni, hogy a fórumon történt egyeztetés után versenybíróság valamely tagja a helyszínen ellenőrizhesse kapcsolatát. Ennek hiányában az időmérőn nem vehet részt.
    • CHAT STOP: az időmérő edzésen és verseny közben a chat nem engedélyezett, beszélgetni szigorúan tilos! Szabadedzéseken és a warmup alatt minimális beszéd engedélyezett. Szükség esetén chat-elni csak a versenyigazgatóság, illetve a versenybíróság tagjainak van joga. A chat-stop áthágása büntetést von maga után. Esetleges vitás helyzetek megbeszélését és elnézéskérést mindenki lebonyolíthatja a futam után a chatben, vagy más módon. Az egyetlen eset, amikor a chatstopot meg lehet szegni, ha valaki lagoló pilótát lát a pályán. Ebben az esetben röviden csak annyit kell beírni, hogy X.Y. lagol.
    • Boxból történő kihajtáskor edzés felvezető körében, kerékcsere után, valamint kicsúszás utáni visszajövetelnél a pályára mindenki fokozottan használja a visszapillantó tükreit a gyors körön levő pilóták elengedése és a balesethelyzetek elkerülése érdekében. Különösen fontos a boxkijárat lámpajelzéseinek figyelembe vétele, amely villogó kék vagy sárgaszínnel jelzi, ha autó közeledik a versenyíven, piros jelzéskor pedig tilos kihajtani a boxutcából! Kihajtáskor a boxutca kijáratát jelző meghosszabbított fehér vonal érintése, keresztezése tilos!
      Érintés (max 2 kerékkel történő áthaladás): Figyelmeztetés
      Átlépés (4 kerékkel történő átlépés): 5 pont
      Másik autó veszélyeztetése: 15 pont
      Ezen szabályok áthágása büntetéssel jár, az eset súlyosságától függően!
    • Kicsúszás után TILOS keresztben visszajönni a pályára, mindenki először álljon be az aszfaltcsíkkal párhuzamosan, majd innen a tükreit figyelve, óvatosan gyorsítva - a pálya mellett, ha szükséges - maximális biztonsággal térjen vissza!
    • Szavazások: A szerveren bármilyen típusú szavazást csak a versenyigazgatóság és a versenybíróság jelen levő tagjai kezdeményezhetek, ha bármely más pilóta szavazást kezdeményez automatikusan diszkvalifikálja magát a futamból!
    • Időmérő edzésen ha valaki elrontja a gyors körét – akár úgy hogy picit hibázik, de már tudja, hogy addigi leggyorsabb idejét nem fogja tudni megdönteni - akkor köteles a mögötte érkező autók zökkenőmentes elhaladását biztosítani. Aki ezt nem teszi meg illetve feleslegesen feltart vagy szükségtelenül előzni próbál büntetést kap! Aki még nem gyakorolta be kellőképpen az adott pályát, az ezt a szabadedzésen tegye meg, az időmérő edzésre mindenki felkészülten érkezzen, hogy ne kelljen a többieknek mozgó akadályokat kerülgetni folyamatosan a pályán! Az időmérő edzésen a boxutcában pitlimiter használata kötelező, figyelmen kívül hagyása büntetést von maga után.
    • Warm-Up: A warm-up alatt a boxutcában pitlimiter használata kötelező, figyelmen kívül hagyása büntetést von maga után.
    • Pálya levágás: kötelezően 2 kerékkel a fehér vonalon belül kell mennie (a fehér vonal még a pálya része, a rázókő már nem, az egy figyelmeztető eszköz, hogy a pályát már elhagytad). Szabadon óvható, ha valaki szabálytalanságot észlel a következő hét kedd éjfélig adhatja le az erre létrehozott topikba. Vágással szerzett jogtalan előnyt kötelező a lehető legrövidebb időn belül és a legbiztonságosabb módon visszaadni. Ha valaki nem így jár el, illetve ha valaki egy futamon 3x is levágja a pályát és ez bármilyen módon a VB tudomására jut, akkor büntetést von maga után!
      Természetesen ezek a szabályok csak általános szituációkra érvényesek, a végső döntéseket a versenybíróság hozza az adott szituációnak megfelelően.


    A fentiekben nem részletezett, de a fair play és a szabályok szellemétől eltérő versenyzői magatartás az eset súlyosságától függő büntetéssel sújtható.

    A futamokra becsatlakozni az időmérő edzés végéig lehet, warm-up-on már nem lehet csatlakozni a szerverre.


    7. Büntetések
    :

    A büntetéseket a versenybíróság hozza az elmentett szerver replay alapján. A versenybíróság automatikusan vizsgálja állórajtnál: a futam első két körét; a további körökben csak a versenyzők által bejelentett megóvott eseteket vizsgálja meg, bár kirívó szabálytalanság esetén óvás nélkül is vizsgálhat, és hoz döntést adott szituációban. Bejelentést bármely a futamon részt vett versenyző tehet a futam utáni 2. nap éjfélig a fórumon. Versenybírósági tagot érintő incidens esetén adott versenybíró nem vehet részt esetének elbírálásában.

    A versenybíróság büntetési pontrendszert alkalmaz. A büntetőpontok nulláról indulnak. Az összegyűjtött büntetőpontok a bajnokság végén a bajnoki pontokból levonásra kerülnek.

    Büntetési pont lista:
    Versenybaleset: a versenyzők önhibájukon kívül bekövetkező baleset
    Figyelmeztetés (3 figyelmeztetés egy futamon: 15 pont)
    Futamtól való távolmaradás nevezés ellenére: 5 pont
    Chatstop megszegése: 5 pont/alkalom
    Pitlimiter nem használata: 5 pont/alkalom
    Veszélyesen visszatérés a pályára (10 pont/áldozat)
    Fehér vonalon kívüli előzés (bukótér, fű): 15 pont
    Pálya levágása: 5 pont /levágás (min. 15 pont)
    Leköröző feltartása: 15 pont
    Versenyző leszorítása a pályáról: 30 pont
    A pályán a menetiránnyal szemben illetve megegyezően hátramenetben haladni TILOS! (10 pont)
    Baleset okozása:
    1 áldozat: 20 pont, minden további áldozat 10 pont levonást von maga után.
    Minősített esetek:
    Fokozottan balesetveszélyes: 2x
    Lekörözött szabálytalankodó: 2x
    Rendszeresen szabálytalankodó: 1 futamos eltiltás
    Szándékos baleset okozása, más (pl.: csapattárs) vagy a saját javára: kizárás a bajnokságból!

    Fogalmak:
    Rendszeresen szabálytalankodó: az a versenyző, aki 3 egymást követő azonos kategóriájú, rajthoz állt futamán a pontrendszer hatálya alá eső szabálytalanságot elkövet!
    Lekörözött szabálytalankodó: az a versenyző aki az őt lekörözni kívánó gyorsabb pilótát veszélyes szituációba vagy balesetbe sodorja.
    Fokozottan balesetveszélyes: az a versenyző, aki az adott futamon 3 vagy annál több, a pontrendszer hatálya alá eső szabálytalanságot elkövet!

    Az alábbi ponthatárt elérő versenyzők büntetése:
    150 pont DQ
    225 pont 1 eltiltás
    275 pont DQ + 1 eltiltás
    300 pont DQ + 2 eltiltás
    310 pont DQ + 3 eltiltás
    320 pont DQ + 4 eltiltás
    330 pont DQ + 5 eltiltás
    további 10 pontonként eggyel növekszik az eltiltások száma!


    Amennyiben valaki az adott futamon eléri a diszkvalifikációs ponthatárt, viszont a futamon nem szerez pontot, akkor a legközelebbi pontszerzős futamán kerül diszkvalifikáció alá.

    A versenybíróság kérheti az érintett versenyzőket, hogy nyilatkozzanak, szerintük mi történt az adott versenyhelyzetben. A versenybíróság saját hatáskörében meghozza döntését (ez azt jelenti, hogy valaki akár rögtön súlyos büntetést is kaphat adott helyzetben) a verseny utáni 7. nap éjfélig, és a fórumon kihirdeti az adott futam hivatalos végeredményét és az esetleges büntetéseket.
    Adott büntetés a pilóta azon következő futamán teljesítendő, amelyen a pilóta megjelenik, tehát egy vagy több futam kihagyása nem jelenti automatikusan a büntetés letöltését.

    A Versenybíróság fenntartja a jogot, hogy bárki futamát végignézze és az óvás nélküli szabálytalanságot is büntesse.

    Versenybíróság: Barta Tibor, Ledzényi László, Terjék Attila
    Versenyigazgatóság: Tímár Sándor, Barzó László
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 08. 30. 09:52.
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

  2. #2
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.432
    Nekem lenne néhány kérdésem:

    Ha van őszi és tavaszi bajnokság, akkor ez azt jelenti, hogy lesz őszi illetve tavaszi bajnok? És akkor összesen 4 bajnok lesz az idény végén?

    Tavaly elég sok hozzászólás született a büntetéseket illetően? Nem lenne jobb visszatérni a régi típusú büntetésekre? Vagy esetleg egy szavazást indítani, hogy a többség melyiket szeretné?

    Szerk: És még egy.
    Itt az szerepel, hogy Abu-Dhabi és Hockenheim lesz 2 órás, a versenynaptárban viszont Abu-Dhabi és Zhuhai.
    Utoljára módosította: Biesz Zsolt; 2012. 08. 19. 19:55.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  3. #3
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330
    Idézet Eredetileg Biesz Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem lenne néhány kérdésem:

    Ha van őszi és tavaszi bajnokság, akkor ez azt jelenti, hogy lesz őszi illetve tavaszi bajnok? És akkor összesen 4 bajnok lesz az idény végén?

    Tavaly elég sok hozzászólás született a büntetéseket illetően? Nem lenne jobb visszatérni a régi típusú büntetésekre? Vagy esetleg egy szavazást indítani, hogy a többség melyiket szeretné?
    Azért van 2 szezon mert december környékén jelenik meg elméletileg az AC és a GTR3 és ha kijön akkor nagy valószínűséggel váltunk.

    A büntetési tételeken módosítottunk,de nem akartunk nagyon belenyúlni tavalyhoz képest.
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

  4. #4
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Marad a 2 kötelező box? Mert azt nem találtam a szabályzatban. Mód: Ma már megtaláltam, igen, marad Nibi.

    A Porsche GT3-RS-nél nem lesz jóval erősebb a Ferrari 360 GTC? Szóval az RSR nem lesz idén?
    Utoljára módosította: Niebel Zoltán; 2012. 08. 20. 09:19.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  5. #5
    Gedő Miki Versenyző mikkkka logója
    Csatlakozott
    2009. 07. 14.
    Üzenetek
    1.162
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    ...

    A Porsche GT3-RS-nél nem lesz jóval erősebb a Ferrari 360 GTC? Szóval az RSR nem lesz idén?
    A GTC-t szerintem is ki lehetne hagyni, mert sanszos hogy a mezőny nagy része azzal menne, az meg elég egyhangú akkor. Nálam pl. a Porsche a nyerő, de akiknek az egyéni- v. a csapat eredmény is fontos, azok kénytelenek lesznek a legerősebbet választani, ezért eléggé szét fog szakadni a mezőny, vagy GTC kupa lesz.

    De ha a GTC kikerül akkor is Modena/RS párbaj alakulna ki, mert a Nissan sajnos elég gyengusz a TVR-ből meg nem lát ki senki..., de még akkor is jobb lenne.

    ..ez csak egy felvetés
    Utoljára módosította: mikkkka; 2012. 08. 21. 11:35.

  6. #6
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330
    Köszönjük az ötleteket, kérünk titeket hogy olvassátok el a szabályzatot, építő jellegű ötletek jöhetnek. A GTC dolgot a héten átbeszéljük.
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

  7. #7
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg mikkkka írta Hozzászólás megtekintése
    A GTC-t szerintem is ki lehetne hagyni, mert sanszos hogy a mezőny nagy része azzal menne, az meg elég egyhangú akkor. Nálam pl. a Porsche a nyerő, de akiknek az egyéni- v. a csapat eredmény is fontos, azok kénytelenek lesznek a legerősebbet választani, ezért eléggé szét fog szakadni a mezőny, vagy GTC kupa lesz.

    De ha a GTC kikerül akkor is Modena/RS párbaj alakulna ki, mert a Nissan sajnos elég gyengusz a TVR-ből meg nem lát ki senki..., de még akkor is jobb lenne.

    ..ez csak egy felvetés
    Én ebben a felállásban attól félek hogy a GTC simán elveri az RS-t, szóval nem értem akkor miért nem lehet a RSR-t is választani. Akkor nem lenne annyira márkakupa...

    De ez ellen a legjobb megoldás, ami már egyszer volt, hogy minden autóval kell menni.
    Anno az volt a legizgibb idény.

    Sőt még valami: a változó időjárást nem akarjátok bevetni? Ha má get real.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  8. #8
    Varga Péter Regisztrált vapetike logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 02.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    1.066
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Én ebben a felállásban attól félek hogy a GTC simán elveri az RS-t, szóval nem értem akkor miért nem lehet a RSR-t is választani. Akkor nem lenne annyira márkakupa...

    De ez ellen a legjobb megoldás, ami már egyszer volt, hogy minden autóval kell menni.
    Anno az volt a legizgibb idény.

    Sőt még valami: a változó időjárást nem akarjátok bevetni? Ha má get real.
    nekem anno az M3 jött be a legjobban...ez a "kötelező" NGT...hááát....hányinger fog kerülgetni tőle, de ha csapatban jól akarunk szerepelni muszáj lesz.
    lehetne pl. Corvette kupa is, azzal úgysem megy senki GTben
    "If you have the car under control, you're not going fast enough." - Colin McRae

  9. #9
    Sohajda Norbert Regisztrált suhi84 logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 05.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    39
    Üzenetek
    728
    Esetleg hagyjuk a porkét ferkát és legyen Nissan v TVR.
    Nem tudom mit tudnak időben egymáshoz képest, de azokkal sosem megyünk úgysem.
    Vagy még egy kupás porkés balhét is el tudok képzelni vagy Z3...

  10. #10
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Én ebben a felállásban attól félek hogy a GTC simán elveri az RS-t, szóval nem értem akkor miért nem lehet a RSR-t is választani. Akkor nem lenne annyira márkakupa...

    De ez ellen a legjobb megoldás, ami már egyszer volt, hogy minden autóval kell menni.
    Anno az volt a legizgibb idény.

    Sőt még valami: a változó időjárást nem akarjátok bevetni? Ha má get real.
    Az RSR viszont nem veri a GTC-t?
    Szerintem is a minden autóval kell menni egy-két futamon lenne a legjobb, de ha az túl nagy meló a szervezőségnek, akkor én arra szavaznék, hogy legyen egy Mosler-Modena-hoz hasonló szezon, azaz 4 futamot az egyikkel, 4-et a másikkal tetszőleges sorrendben. Így már nem lenne olyan fontos kérdés, hogy mennyire veri mondjuk az RSR a GTC-t, mindegyikkel kéne menni és nagyjából kiegyenlítődnének a különbségek az egész évadot tekintve... ami most fél évad...
    GT-ben viszont mehetne az 1 fix kocsi végig, bár nyilván ott is izgibb lenne a fenti rendszer...
    Változó időjárás jöhet, akár csak 1-2 futamon.

  11. #11
    Csak javaslatképp. Miért nem indítjátok egyszerre a 2 osztályt.? 2 fős csapatokkal vagy 4 fősekkel esetleg és egy csapatból 1 vagy ha 4 fős csapatok vannak akkor 2 ember mehet GT-vel értelemszerűen másik vagy a többiek NGT-vel. Aztán hetente váltás. Aki egyik héten GT-vel megy másik héten NGT-vel kell induljon. Így a pontszámítás is kiegyenlített és van akció a pályán folyamatosan. Mondjuk ehhez nem árt legalább 12-15 auto mindig a pályán osztályonként. Qualon első 15 percben csak NGT mehet masik 15 percben csak GT autok.
    Rajtnal az NGT poleban levő versenyző lemarad 10 mp-re az utolsó GT autótól és zöldre GO.
    Tiszta GRAND-AM feeling lenne. Vagy GRAND-EU
    Utoljára módosította: Sándor Tibor; 2012. 08. 21. 15:27.

  12. #12
    Jó persze tudom ide kellene pár uj szabályzatot hozni de gondoljátok át. Szines és izgalmas bajnoksàg lehet.

  13. #13
    En az összes autót engedélyezném a helyetekbe inkább egy kreditrendszert kiszámolnék. Ìgy újra menne az 550 is stb. Csapatbajnoki és az egyéni ponttáblázat határozná meg a kocsik választhatóságát.

    Utolsó bajnokság révén, méltó búcsú lenne az összes keveset használt autótól.

    Nem akarok beleugatni a ti dolgotokba csak javaslatként, ötletként írtam.

    Sok sikert nektek a pályán.
    Utoljára módosította: Sándor Tibor; 2012. 08. 21. 17:25.

  14. #14
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Az RSR viszont nem veri a GTC-t?
    Hát engem mindig fogott egy GTC, mikor én RSR-eztem.
    Ferkával meg boca vagyok, szóval nem mérvadó hogy ha azért vagyok jobb az RSR-el.
    Idézet Eredetileg Sándor Tibor írta Hozzászólás megtekintése
    Csak javaslatképp. Miért nem indítjátok egyszerre a 2 osztályt.? 2 fős csapatokkal vagy 4 fősekkel esetleg és egy csapatból 1 vagy ha 4 fős csapatok vannak akkor 2 ember mehet GT-vel értelemszerűen másik vagy a többiek NGT-vel. Aztán hetente váltás. Aki egyik héten GT-vel megy másik héten NGT-vel kell induljon. Így a pontszámítás is kiegyenlített és van akció a pályán folyamatosan.
    Ez se rossz! Csak nálunk a lekörözéseknél is probléma szokott lenni, hát még ha más kategória kerülgeti egymást... Nem tudom ez iR-ben mennyire megy másképp...
    Utoljára módosította: Niebel Zoltán; 2012. 08. 21. 17:55.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  15. #15
    Én értem. Viszont ez a fajta versenyzés tanít meg mindenkit a fegyelmezett és jó helyzet felismerő viselkedésre a pályán.

  16. #16
    Balogh Gábor Versenyző gabf1 logója
    Csatlakozott
    2010. 09. 19.
    Város
    Nyíregyháza
    Életkor
    38
    Üzenetek
    86
    nekem is nagyon bejött a minden autót kell használni rendszer. úgyis 8 gt autó van meg 8 gt futam, szóval egyszerű lenne a képlet ngt-ben meg lehetne a mosler/modena bajnoksághoz hasonló, csak mondjuk 2x kellene 4 kocsit használni, pl: mosler/modena/porsche/tvr

  17. #17
    Nagy László Versenyző Laca logója
    Csatlakozott
    2009. 06. 08.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    1.134
    Ugye most nem mondjátok komolyan hogy az 18 óra amit amatőrkén a skinekkel bajlódtam azt dobjam kukába!!!!

    Volt 2 hónap amíg lehetett volna ötleteket írni a bajnokságra, erre a VB mondja mi lex és a kezdés előtt 1 héttel majd kiderűl hogy mi lex. Na ez nem franko.
    Menjen mindenki GTC-vel azt nem lex vita hogy melyik az erősebb, akkor az dönt hogy ki a jobb.

  18. #18
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Laca írta Hozzászólás megtekintése
    Ugye most nem mondjátok komolyan hogy az 18 óra amit amatőrkén a skinekkel bajlódtam azt dobjam kukába!!!!

    Volt 2 hónap amíg lehetett volna ötleteket írni a bajnokságra, erre a VB mondja mi lex és a kezdés előtt 1 héttel majd kiderűl hogy mi lex. Na ez nem franko.
    Menjen mindenki GTC-vel azt nem lex vita hogy melyik az erősebb, akkor az dönt hogy ki a jobb.
    Örülök a photoshop-os elszántságodnak, meg a fejlődésednek hidd el!!!
    De ennél többről szól egy idény.
    PL. erről:
    Idézet Eredetileg Sándor Tibor írta Hozzászólás megtekintése
    Én értem. Viszont ez a fajta versenyzés tanít meg mindenkit a fegyelmezett és jó helyzet felismerő viselkedésre a pályán.
    Ez ahozzállás az előremutató!!!
    Én úgy érzem most jött el az ideje a továbblápésnek, és nem a megszállotság rabjaivá vállni már évek óta...
    Akár 2 kategória egy futamon, változó időjárás, minden autó használata, meg stb... Úgy meg lehetne spékelni mint még soha! Ha már záró idény, legyen szép változatos, izgalmas. Pláne ha csak fél idény...
    Esetleg belekóstolunk, megtanulunk esőben, forróságban, stb-ben versenyezni, és a körülményekhez alkalmazkodva döntést hozni! Amire már évek óta nem volt szükségünk (de az új progiban lesz biza!), és ezáltal kiszámíthatóbb volt minden futam, ha úgy jobb papírforma lett. Get reálban a jó megérzés lesz a nyerő, nem az aki a leggyorsabb. Na valami ilyesmi egy igazi verseny.
    Mit veszítenénk ezzel?
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  19. #19
    Gedő Miki Versenyző mikkkka logója
    Csatlakozott
    2009. 07. 14.
    Üzenetek
    1.162
    Porsche az legyen , mert már rég nem volt és már nagyon fájt rá a fogam , meg talán másnak is.
    Azt is lehetne hogy felváltva lenne RS vs Modena v., RSR vs GTC, következőn meg Nissan vs TVR.
    Így kettő NGT-t kellene választani az elején és azokkal végigmenni.

    És akkor Laccának sem kellene eldobni a skinjét, amit szerintem a Modenára is rá lehet húzni, mert csak a szárnyak különböznek , ..ha minden igaz.

  20. #20
    Endrődi Zoltán Versenyző endrodiz logója
    Csatlakozott
    2010. 02. 15.
    Üzenetek
    1.086
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Örülök a photoshop-os elszántságodnak, meg a fejlődésednek hidd el!!!
    De ennél többről szól egy idény.
    PL. erről:

    Ez ahozzállás az előremutató!!!
    Én úgy érzem most jött el az ideje a továbblápésnek, és nem a megszállotság rabjaivá vállni már évek óta...
    Akár 2 kategória egy futamon, változó időjárás, minden autó használata, meg stb... Úgy meg lehetne spékelni mint még soha! Ha már záró idény, legyen szép változatos, izgalmas. Pláne ha csak fél idény...
    Esetleg belekóstolunk, megtanulunk esőben, forróságban, stb-ben versenyezni, és a körülményekhez alkalmazkodva döntést hozni! Amire már évek óta nem volt szükségünk (de az új progiban lesz biza!), és ezáltal kiszámíthatóbb volt minden futam, ha úgy jobb papírforma lett. Get reálban a jó megérzés lesz a nyerő, nem az aki a leggyorsabb. Na valami ilyesmi egy igazi verseny.
    Mit veszítenénk ezzel?
    Ezt a Sándor Tibi féle ötletet én is támogatnám. Ez egész izgalmasan hangzik!

  21. #21
    Varga Péter Regisztrált vapetike logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 02.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    1.066
    Idézet Eredetileg endrodiz írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt a Sándor Tibi féle ötletet én is támogatnám. Ez egész izgalmasan hangzik!
    Ahhoz létszám is kellene...remélem lesz, de esélyes inkább a tavalyi létszámnak van. Így is nehéz egy-egy jó "balhét" találni. Most gondoljatok bele, ha csak 12-12 azonos kategóriájú autó van a pályán. Az még ketté esetleg háromfelé oszlik a képességek/setup miatt. Ha valaki még kiesik...nem folytatom.
    Egyébként bejönne nekem is...
    "If you have the car under control, you're not going fast enough." - Colin McRae

  22. #22
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330
    Az első hozzászólás módosult, ez a végleges.
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

  23. #23
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    38
    Üzenetek
    3.616
    Lehet már késő van, de akkor most mind a két kategóriában szerzett pontok 1 táblázatban gyűlnek és abból derül ki ki is a Cola és nem lesz külön NGT meg GT táblázat?

  24. #24
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet már késő van, de akkor most mind a két kategóriában szerzett pontok 1 táblázatban gyűlnek és abból derül ki ki is a Cola és nem lesz külön NGT meg GT táblázat?
    Igen, 1 kategoria van.
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

  25. #25
    Sohajda Norbert Regisztrált suhi84 logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 05.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    39
    Üzenetek
    728
    Idézet Eredetileg Wega írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, 1 kategoria van.
    Tetszik az ötlet, biztos izgi lesz.
    Egyedül azt sajnálom, hogy hetente lesznek a versenyek.
    Sajna ez nekem túl sűrű, így az már tuti, hogy nem indulok egynéhány versenyen.
    Meglátjuk...

Oldal: 1 / 4 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •