Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 36 (36 összesen)

Téma: HTCM Nyári Kupa - ZHUHAI

  1. #26
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Életkor
    49
    Üzenetek
    667
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Sajnos ezzel nem tudunk mit kezdeni, ez egy tanulási folyamat és azért látszik némi fejlődés, de a "kevesebb több" elv alkalmazása úgy látjuk elég sok embernek komoly problémát okoz a mezőnyben. És ezek még csak első kerekes autók, itt jóval több minden belefér, több minden meg lehet úszni...


    Amit ígérhetek, hogy az éles bajnokságban majd aki nem bír magával, az 2-3 futam alatt vagy megjavul, vagy lemorzsolódik, de ott az ilyeneket nem fogjuk egyáltalán elnézni.
    Nem mentem még veletek sokat, mondhatni kezdő vagyok, de akkor kezdőként kezdőknek hadd írjak csak egy-két dolgot.
    Az első két körben gumi hideg, nem tapad, nem fékez rendesen. Óvatosan menni és hosszabb féktávot venni! A fékkel ugyanez, bár a második körre azzal már nem szokott gond lenni.
    Rajtnál nem fogod látni az aszfalton a nyomokat és a káosz miatt a táblákat sem, hogy tudd, hol fékezz. Nézd az előtted lévők féklámpáit és gyorsan reagálj!
    A gáznak és a féknek nem csak két állása létezik!
    Ha valakit féktávon meg akarsz előzni, akkor ne a háta mögött menj, mert tuti ráesel, mert nem fog úgy fogni a fék, és nem fogsz tudni kivágni mellé (sajnos ez nem evidens mindenkinek, tegnap engem is kirakott valaki a fűre az első verseny elején féktávon, ezzel buktam három helyet, amiből egyet sikerült visszavennem).
    A vége felé meg kopik a gumi.... ehhez is gyakorlás kell.

    Elnézést mindenkitől, nem okoskodni akarok - mégegyszer mondom. Csak olyan dolgokról írtok itt fenn, amiket simán el lehetne kerülni. Azért az AI-vel versenyezve sok mindent lehet gyakorolni a fentiekből, csak ne 80%-ra állítsátok, hanem mondjuk 105-re....

    Én a tegnapi miatt nem fogok óvni, bár jobb lett volna nem a 7. helyen befutni.

  2. #27
    Vétek Csaba Versenyző RWD logója
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    580
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    A futamok végére mindig ideges, mérges leszek. Nem érzem hogy űű mennyire fun lenne a dolog, és ez baj. Persze mindenki nyerni, előrébb végezni akar.

    1. futam: 9.hely környéke, 1-es kanyarba még mindenki nyugi, a kis 2-es törésben B.Tóth egy kicsit túlmegy a kanyaron, amitől Bajnok.T is elméretezi de ő kapkodósabb, s megcsúszik a füvön, persze vissza az útra irányba, és hiába próbálom még szűkebben venni a kanyart beletrafálok, csúszok-pörgök, és egy kék seat-ot hátulról is eltalálok (sorry). Sóderágy, utolsó hely. Mehet a kapaszkodó, az elején még sokan elmérik a kanyarokat, és sok az adok-kapok, úgyhogy a 10.hely táján mehettem, itt vettem fel az utazást. Egy 4-es boly alakult ki a 9.kör környékén, illegal movements, a 3-as vagy 4-es kanyarban vagy 3 kocsi egymás mellett, én is bepöccentem, egyszerre akartam előzni, de az első kocsiba oldalról belecsúsztam (sorry) nem lett nagyobb baj, éreztem hogy ez nem fair, és elengedtem mindet. Úgy a 11 helyen végeztem.

    2. futam: Ó igen, már az első kanyarban megkaptam Vétek Csabától, de a rondábbik fajtából, amire hárklis vagyok, hogy hátulról a gázon állva kiforgatja a hátsómat. Utolsó hely, király. Lehet megint kapaszkodni. 3-as kanyarnál a tömegbalesetet szerencsére kihagytam.


    Elnézést kérek miatta, nem szokásom semmi ilyesmi, előtte szépen megtaszajtottak engem is hátulról...nem tudtam mit csinálni.

  3. #28
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Flexibilis írta Hozzászólás megtekintése
    Nem mentem még veletek sokat, mondhatni kezdő vagyok, de akkor kezdőként kezdőknek hadd írjak csak egy-két dolgot.
    Az első két körben gumi hideg, nem tapad, nem fékez rendesen. Óvatosan menni és hosszabb féktávot venni! A fékkel ugyanez, bár a második körre azzal már nem szokott gond lenni.
    Rajtnál nem fogod látni az aszfalton a nyomokat és a káosz miatt a táblákat sem, hogy tudd, hol fékezz. Nézd az előtted lévők féklámpáit és gyorsan reagálj!
    A gáznak és a féknek nem csak két állása létezik!
    Ha valakit féktávon meg akarsz előzni, akkor ne a háta mögött menj, mert tuti ráesel, mert nem fog úgy fogni a fék, és nem fogsz tudni kivágni mellé (sajnos ez nem evidens mindenkinek, tegnap engem is kirakott valaki a fűre az első verseny elején féktávon, ezzel buktam három helyet, amiből egyet sikerült visszavennem).
    A vége felé meg kopik a gumi.... ehhez is gyakorlás kell.
    A fő problémát én nem ebben látom, hanem hogy egyszerűen a résztvevők mivel valójában sem a kocsit, sem az irhájuk nem féltik, így nem érzik a cselekedeteik súlyát sem és olyan mérhetetlen kockázatokat vállalnak a másik fél vagy akár a saját rovásukra is, amit a valóságban soha nem mernének megtenni.


    A virtuális versenyzésben mivel nincs félelem érzet, így más gátakat kell találni maguknak a versenyzőknek, ilyen a másik versenyző tisztelete (beleértve a másik fél felkészülésének, futamának és a jó hangulatának a tiszteletben tartását), az önmagukkal szemben támasztott fairplay, vagy a félelem a VB szigorától.
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 08. 16. 15:51.

  4. #29
    Fazekas Árpád Versenyző
    Csatlakozott
    2007. 04. 20.
    Város
    Orosháza
    Üzenetek
    88
    Szeva!

    Részemről katasztrófális volt a tegnap.
    Gyönge idő, benne a tömegben.

    1 futam 2. kanyarba befordulva nagy füstfelhő keresztben valaki, természetesen telie találtam, erre a futómű sérült -behoztam a gépet.

    2. futam. itt is volt kilinccsel felém, de sikerült elkerülnöm, ám a tán a 3. kötben telibe verték a hátsó lökhárítót és elindult a biliárd. Átcsúsztam a füvön és bele a sorba, majd vissza a palánkról még csapódott valaki. KO.

    bocsi akit kigolyóztam!

  5. #30
    Vétek Csaba Versenyző RWD logója
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    580
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A fő problémát én nem ebben látom, hanem hogy egyszerűen a résztvevők mivel valójában sem a kocsit, sem az irhájuk nem féltik, így nem érzik a cselekedeteik súlyát sem és olyan mérhetetlen kockázatokat vállalnak a másik fél vagy akár a saját rovásukra is, amit a valóságban soha nem mernének megtenni.


    A virtuális versenyzésben mivel nincs félelem érzet, így más gátakat kell találni maguknak a versenyzőknek, ilyen a másik versenyző tisztelete (beleértve a másik fél felkészülésének, futamának és a jó hangulatának a tiszteletben tartását), az önmagukkal szemben támasztott fairplay, vagy a félelem a VB szigorától.

  6. #31
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.375
    Idézet Eredetileg Flexibilis írta Hozzászólás megtekintése
    Nem mentem még veletek sokat, mondhatni kezdő vagyok, de akkor kezdőként kezdőknek hadd írjak csak egy-két dolgot.
    Az első két körben gumi hideg, nem tapad, nem fékez rendesen. Óvatosan menni és hosszabb féktávot venni! A fékkel ugyanez, bár a második körre azzal már nem szokott gond lenni.
    Rajtnál nem fogod látni az aszfalton a nyomokat és a káosz miatt a táblákat sem, hogy tudd, hol fékezz. Nézd az előtted lévők féklámpáit és gyorsan reagálj!
    A gáznak és a féknek nem csak két állása létezik!
    Ha valakit féktávon meg akarsz előzni, akkor ne a háta mögött menj, mert tuti ráesel, mert nem fog úgy fogni a fék, és nem fogsz tudni kivágni mellé (sajnos ez nem evidens mindenkinek, tegnap engem is kirakott valaki a fűre az első verseny elején féktávon, ezzel buktam három helyet, amiből egyet sikerült visszavennem).
    A vége felé meg kopik a gumi.... ehhez is gyakorlás kell.

    Elnézést mindenkitől, nem okoskodni akarok - mégegyszer mondom. Csak olyan dolgokról írtok itt fenn, amiket simán el lehetne kerülni. Azért az AI-vel versenyezve sok mindent lehet gyakorolni a fentiekből, csak ne 80%-ra állítsátok, hanem mondjuk 105-re....

    Én a tegnapi miatt nem fogok óvni, bár jobb lett volna nem a 7. helyen befutni.

    Bár mindenki rendelkezne ennyi intelligenciával, hogy ezeket a dolgokat evidensnek tartsa!

  7. #32
    Tóth Bálint Regisztrált
    Csatlakozott
    2008. 08. 15.
    Üzenetek
    3
    Szalafai Fedornek tartozom egy bocsánatkéréssel a féktávon való kilökésem miatt. Azt azért hadd tegyem hozzá, hogy a padlógázas jobbos után nem maradtál az ideális íven, helyette beljebb húzódtál. Én ebből arra következtettem, hogy majd belső íven fogsz fordulni, de nem így tettél. Helyette szép lassan visszaálltál a külső ívre, és pont amikor már látszott, hogy esélyem sem lesz tőled balra előzni, jött a féktáv, ahol már nem tudtam irányt változtatni. Szóval csak annyit szeretnék kihozni az egészből, hogy (szerintem) picit félreérthetően viselkedtél a pályán. Még egyszer bocsánat az incidens miatt.

  8. #33
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg sirius739 írta Hozzászólás megtekintése
    Azt azért hadd tegyem hozzá, hogy a padlógázas jobbos után nem maradtál az ideális íven, helyette beljebb húzódtál. Én ebből arra következtettem, hogy majd belső íven fogsz fordulni, de nem így tettél. Helyette szép lassan visszaálltál a külső ívre, és pont amikor már látszott, hogy esélyem sem lesz tőled balra előzni, jött a féktáv, ahol már nem tudtam irányt változtatni. Szóval csak annyit szeretnék kihozni az egészből, hogy (szerintem) picit félreérthetően viselkedtél a pályán
    Ehhez annyi gondolatot szeretnék hozzátenni, hogy mikor vki mögött autózol a pályán, akkor nem nem csak arra a verzióra kell felkészülnöd, amit szerinted történni fog, hanem készen kell állnod minden lehetséges eshetőségre és ugyan úgy kalkulálnod kell velük.

    Itt nem voltál Fedorhoz képest előzési pozícióba, jó bő fél autóval mögötte voltál, igazából ennek fényében várható lépés volt a részéről hogy kihúzódik az ideális ívre. Mondjuk azt nem mondom, hogy könnyű szituáció ezt lereagálni, de neked hátul elve gondolni kell rá és készen állni rá, ha esetleg bekövetkezik!


    Az meg persze a másik kérdés, hogy az elől lévő is gondolhatna rá, hogy nem hozza a mögötte jövőt feleslegesen nehezen megoldható helyzetekbe, mert ha nem sikerül neki, hiába a hátsó lesz a hibás, az elől lévő fogja jobban megszívni..
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 08. 17. 19:28.

  9. #34
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Életkor
    49
    Üzenetek
    667
    Idézet Eredetileg sirius739 írta Hozzászólás megtekintése
    Szalafai Fedornek tartozom egy bocsánatkéréssel a féktávon való kilökésem miatt. Azt azért hadd tegyem hozzá, hogy a padlógázas jobbos után nem maradtál az ideális íven, helyette beljebb húzódtál. Én ebből arra következtettem, hogy majd belső íven fogsz fordulni, de nem így tettél. Helyette szép lassan visszaálltál a külső ívre, és pont amikor már látszott, hogy esélyem sem lesz tőled balra előzni, jött a féktáv, ahol már nem tudtam irányt változtatni. Szóval csak annyit szeretnék kihozni az egészből, hogy (szerintem) picit félreérthetően viselkedtél a pályán. Még egyszer bocsánat az incidens miatt.
    Semmi gond. Védekezni próbáltam, akár működhetett is volna... Balról előzni nem lett volna egyszerű, ezért is próbáltam azt az oldalt felkínálni. Aztán sebességből nem értél mellém, így visszamentem, hogy jobb ívről forduljak. A többi már történelem.

  10. #35
    Tóth Bálint Regisztrált
    Csatlakozott
    2008. 08. 15.
    Üzenetek
    3
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ehhez annyi gondolatot szeretnék hozzátenni, hogy mikor vki mögött autózol a pályán, akkor nem nem csak arra a verzióra kell felkészülnöd, amit szerinted történni fog, hanem készen kell állnod minden lehetséges eshetőségre és ugyan úgy kalkulálnod kell velük.

    Itt nem voltál Fedorhoz képest előzési pozícióba, jó bő fél autóval mögötte voltál, igazából ennek fényében várható lépés volt a részéről hogy kihúzódik az ideális ívre. Mondjuk azt nem mondom, hogy könnyű szituáció ezt lereagálni, de neked hátul elve gondolni kell rá és készen állni rá, ha esetleg bekövetkezik!


    Az meg persze a másik kérdés, hogy az elől lévő is gondolhatna rá, hogy nem hozza a mögötte jövőt feleslegesen nehezen megoldható helyzetekbe, mert ha nem sikerül neki, hiába a hátsó lesz a hibás, az elől lévő fogja jobban megszívni..
    Igazából azért gondoltam, hogy Fedor nem fog visszaállni a külső ívre, mert elméletileg egy irányváltoztatás engedélyezett a valóságban is (Formula 1-ben legalábbis). A túraautóknál őszintén szólva nem tudom, hogyan van, ennyire nem vagyok jártas a szabályokban. De tekintve, hogy Fedor nem húzódótt teljesen a belső ívre, ez a szabály amúgy sem lép érvénybe. Replay-ben jól látszódik ez, főleg a mögöttem jövő szemszögéből, csak hát ugye a verseny hevében, cockpit-ből 1-2 másodperc alatt elég nehéz eldönteni..., na magyarázom itt a bizonyítványomat. Tényleg figyelhettem volna jobban.

  11. #36
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Életkor
    49
    Üzenetek
    667
    Idézet Eredetileg sirius739 írta Hozzászólás megtekintése
    Igazából azért gondoltam, hogy Fedor nem fog visszaállni a külső ívre, mert elméletileg egy irányváltoztatás engedélyezett a valóságban is (Formula 1-ben legalábbis). A túraautóknál őszintén szólva nem tudom, hogyan van, ennyire nem vagyok jártas a szabályokban. De tekintve, hogy Fedor nem húzódótt teljesen a belső ívre, ez a szabály amúgy sem lép érvénybe. Replay-ben jól látszódik ez, főleg a mögöttem jövő szemszögéből, csak hát ugye a verseny hevében, cockpit-ből 1-2 másodperc alatt elég nehéz eldönteni..., na magyarázom itt a bizonyítványomat. Tényleg figyelhettem volna jobban.
    Én is a Forma 1-es szabályokkal szoktam példálózni. Mivel nyilvánvaló volt, hogy nem fogsz beférni féktávon és az első manőver sokkal azelőtt történt, ezért visszamentem a bal oldalra. Mindegy, a dolgok gyorsan történnek, az embernek egy-két tizedmásodperce van csak. Én is hibás vagyok, mert tulajdonképpen a mögöttem jövőre bíztam magam. Mióta egyszer visszanéztem a replayt már tudom, hogy 5 helyet buktam és 3-at szereztem vissza. Igazából piszok jó verseny volt. Az összes eddigiből most tanultam a legtöbbet és most volt a legtöbb akciós előzésem is. Még a legelején a most-i pályán gyakorlás közben volt alkalmam védekezni 2 teljes körön keresztül egy versenytárssal szemben, és ha azt a taktikát követem, akkor nem így lettek volna a dolgok, csakhát itt ugye hajtűkanyar jött, ezért nem akartam középről kezdeni. Akárhogyis van, jobban állok a kupában, mint gondoltam, pedig egy versenyt nulláztam. Folyamatosan lehet tanulni és okulni (még annak idején egy hockenheimi gyakorló versenyen is volt egy dolog, amit tőled lestem el). Jó ez így és remélem sokan maradnak az éles bajnokságra is.

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •