Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 41 (41 összesen)

Téma: HTCM Nyári Kupa - Büntetések

  1. #26
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Életkor
    49
    Üzenetek
    667
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A futamra érvényes büntetések:

    HTCM Nyári Kupa - Büntetések
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    164' P7 - Szalfai Fedor
    Fedor lecsúszik az ívről, nincs is előzési pozícióban és meglöki az előtte haladót
    Fedor büntetése: Figyelmeztetés
    Sziasztok. Nem tudom mi a szokás, vagy mit lehet, de gondolom azért hozzá lehet szólni. Először is gyorsan tisztázzuk, hogy Szalafai Fedornak hívnak, a rendes nevem mellett a fenti már a második rossz verzió...
    Az esetet visszanéztem többször is. Annak tudatában tettem, hogy gondolom itt is érvényes az a szabály (pl. az F1-ben most nyomatékosították nemrég), hogy amennyiben az egyik autó a másik mellett van úgy, hogy akár 5 centi is csak a "belógás", akkor helyet kell neki hagyni. Először is NEM csúsztam le az ívről, sem én, sem Péter, ez jól látszik a visszajátszásból, hogy senki sem csúszik meg. Viszont a fentiek értelmében mellette voltam, és ahogy a fordulót megkezdte, rámfordult. Kvázi, nem hagyott helyet nekem. Így megkoccoltam. És ha jól megnézitek, ott és akkor egy kis gázzal elmehettem volna mellette, de DIREKT, hangsúlyozom, DIREKT nem előztem meg, mert fontosnak tartom a fair playt. Így mindenki maradt a helyén, műszaki hiba nem történt. A döntéseteket, mint versenybíróság elfogadom, de ha lehet, azért vizsgáljátok felül, mert két figyelmeztetés nagyobb szankcióhoz vezet, viszont szerintem a fair play értelmében nem hibáztam, így nem érdemlem meg ezt a figyelmeztetést.

    Precedensként ha lehet, nézzétek meg a 2. futam momentumait 191-nél. Holló Félix előzését rajtam. Íven voltam, betette úgy a kocsit, hogy talán volt olyan pillanat is, amikor négy kerékkel lent volt a pályáról, gyakorlatilag az egész kanyaríven végiglöködött, így megelőzőtt. És nyert! Semmi büntetés emiatt neki. (Az egy dolog, hogy más miatt kizártátok). Nem óvtam, mert szerintem ennyi lehet a versenyben, de miután engem figyelmeztettetek, most másként gondolom. Szóval ha lehet, nézzétek újra meg a dolgot.

    Előre is köszönöm.

  2. #27
    Bajnok Tamás Regisztrált Bajnok Tamás logója
    Csatlakozott
    2011. 07. 07.
    Város
    Nagyvárad
    Üzenetek
    3
    Sziasztok!
    Én is szólnék pár szót.
    Az én esetem Fedorétól eltérő, én valóban nagyot hibáztam, nem is tagadom, jogos a büntetésem.

    Viszont: Race2-n 567-nél a versenybíróság nem vett mindent figyelembe(lehet az én hibám is hogy nem óvtam, de gondoltam, e mellett a versenybíróság nem siklik el). Konkrétan a falba lettem fordítva. Tartott gázzal, fékezés nélkül(arról nem beszélve, hogy a mögöttem jövőt is kipöckölve előzte meg). Elég csúnya volt és a 9.ről 19. helyre estem ennek köszönhetően.
    Az viszont kicsit kicsit szúrja a szemem, hogy még egy figyelmeztetést sem kap az illető(szándékosan nem írok nevet).
    Ha nem lesz döntés az ügyben nem lesz, viszont jó lenne ha "büntetünk, akkor mindenkit igazságosan"(mindenki amit megérdemel - kivétel nélkül) alapon büntessenek. Úgy gondolom ez így tisztességes.

    Üdv mindenkinek!
    Balesetmentes jó versenyzést az elkövetkezendőkben!
    Utoljára módosította: Bajnok Tamás; 2012. 07. 30. 23:18.

  3. #28
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.375
    Nos, én scak annyit fűznék hozzá, elsősorban, konkrétabban 99%-ban csak az óvások kerülnek elbírálásra, illetve a problémásabb versenyzőket vesszük komolyabb ellenőrzés alá, tehát a meg nem óvott dolgokat kérlek titeket ne kérjétek számon rajtunk. Két futam, 30-40 ember, 2*12 körét átnézni munka, család mellett úgy érzem kicsit túlzó lenne, ezért van az óvás topik, ha bármit úgy éreztek, nem fair, írjátok le, 1000%, hogy azt elemezzük! NEm óvott esetekkel sajnos semmit se tudunk kezdeni! Sorry!

  4. #29
    Petrovai András Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 04. 12.
    Üzenetek
    393
    Először is tisztelet, hogy alaposan végignéztétek a futamokat.

    Zoltán: ez most nem állja meg a helyét, 6 óvásra 43 eset jut, amit vizsgáltatok.

    A saját esetemre kitérve, én pont fordítva látom a dolgot. Nem volt előzési pozícióban, íven haladtam(volna), kilökött. A második ütközésnél (mert ugye én ütköztem vele kétszer, és nem ütközést okoztam) egyértelműen egymás mellett haladtunk, helyet kellett volna hagynia. És a legfontosabb: nem veszített pozíciót senki rajtam kívül.
    Nem mellesleg a második futamban(134) Kerekes Dániel büntetést kap ugyanazért, amit velem Péter elkövetett.

    Az eset megítélésétől függetlenül szigorúnak érzem a büntetést, főleg annak fényében, hogy hányszor hangzott el a "megbüntette magát" végszó.

    Egyéb történések a futamon, nem számonkérő jelleggel:

    B, 1.futam, 390 P5-P6
    Utolsó előtti kanyarban lecsúsztam az ívről, stabilizálás után Lengyel Krisztián belülről megpöckölt. Ezáltal a jégpályára kerültem. A pályát előtte nem hagytam el, egy kerékkel sem, előtte voltam jelentősen.
    Három pozíció vesztés.

    B, 1.futam, 1035 P9-P10
    Fejes kolléga szinte fékezés nélkül, szabályosan kiütött, nem tudom melyik országban szándékozott befordulni
    Három pozíció vesztés.

    B, 2.futam, 107 P12-P13
    Kurucz úr a pályát levágva kiforgatott.
    3 pozíció vesztés.
    Ennek környékén még büntettetek is..

    Még egyszer: nem szeretném ha büntetést kapnának, ezért nem is óvtam.
    Sőt, az én figyelmeztetésemet sem kell törölni, viszont szerettem volna közölni, máshogy látom az esetet.

  5. #30
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.375
    Idézet Eredetileg Bandybaa írta Hozzászólás megtekintése
    Először is tisztelet, hogy alaposan végignéztétek a futamokat.

    Zoltán: ez most nem állja meg a helyét, 6 óvásra 43 eset jut, amit vizsgáltatok.

    A saját esetemre kitérve, én pont fordítva látom a dolgot. Nem volt előzési pozícióban, íven haladtam(volna), kilökött. A második ütközésnél (mert ugye én ütköztem vele kétszer, és nem ütközést okoztam) egyértelműen egymás mellett haladtunk, helyet kellett volna hagynia. És a legfontosabb: nem veszített pozíciót senki rajtam kívül.
    Nem mellesleg a második futamban(134) Kerekes Dániel büntetést kap ugyanazért, amit velem Péter elkövetett.

    Az eset megítélésétől függetlenül szigorúnak érzem a büntetést, főleg annak fényében, hogy hányszor hangzott el a "megbüntette magát" végszó.

    Egyéb történések a futamon, nem számonkérő jelleggel:

    B, 1.futam, 390 P5-P6
    Utolsó előtti kanyarban lecsúsztam az ívről, stabilizálás után Lengyel Krisztián belülről megpöckölt. Ezáltal a jégpályára kerültem. A pályát előtte nem hagytam el, egy kerékkel sem, előtte voltam jelentősen.
    Három pozíció vesztés.

    B, 1.futam, 1035 P9-P10
    Fejes kolléga szinte fékezés nélkül, szabályosan kiütött, nem tudom melyik országban szándékozott befordulni
    Három pozíció vesztés.

    B, 2.futam, 107 P12-P13
    Kurucz úr a pályát levágva kiforgatott.
    3 pozíció vesztés.
    Ennek környékén még büntettetek is..

    Még egyszer: nem szeretném ha büntetést kapnának, ezért nem is óvtam.
    Sőt, az én figyelmeztetésemet sem kell törölni, viszont szerettem volna közölni, máshogy látom az esetet.
    Én általánosságban írtam, hogy nem fogjuk miliméterre megnézni x ember, x körét.
    Kaptál egy figyelmeztetést, ami relatíve semmi, azaz a semmit érzed szigorúnak?
    Négyen nézték az eseteket, a büntetések kiírása a négy ember, közös véleményén alapul, amivel természetesen nem kötelező egyetérteni, így kerek a világ, ez a szükséges rossz, vagy nevezzük bárhogy máshogy, véleményt írni pedig kultúrált formában, egyébként ahogy te is tetted sose tilos!
    Ismételni tudom önmagam, utólag teleszórni a topikot vélt és/vagy valós sérelmekkel felesleges, nem azért mert nem érdekel senkit, hanem mert nem ez a megfelelő forma, ha beírtad volna mindet az óvások közé, akkor kivizsgáltuk volna, de a Te döntésed volt, hogy ezeket elmulasztottad, hiszen nem szerettél volna senkinek kellemetlenséget okozni azzal, hogy ne adj isten, büntetést kapjon!
    Nem a "mossuk kezeinket" elv szerint, de azt még szeretném Neked leírni, hogy Mi sem vagyunk hibátlanok, hozhatunk rossz döntéseket is, hozhatunk olyanokat is, amelyekkel 10 ember egyetért, 1-2 abszolút nem, olyan nem létezik, hogy mindenkinek, minden megfelel majd. Most után nekem is járt az URH, marhára nem értettem vele egyet, de négy ember látott hibásnak, fejet hajtottam!
    Végezetül: a lehető legenyhébb, legbagatelebb büntetési elvet követjük nyáron, és intő jel, hogy ha ezek a, hívjuk nevelő jellegű büntetések ilyesfajta nemtesztést vonnak maguk után, akkor rossz belegondolni, hogy a bevállt, tradícionális elvek után mennyien követelnék a szervező fejét!
    Hidd el, nem mártírkodás, de nem egyszerű úgy igaszságosnak lenni, és úgy mindenki számára megfelelő döntést hozni, hogy rengeteg újonc, rengeteg stílus, rengeteg szitu után kell a mérleget egyensúlyba tenni, és eltalálni az arányokat!

  6. #31
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Csak Zolit tudom ismételni, ha óvtok, akkor azt megnézzük, minden más esetben csak amit észreveszünk, tehát csak szúrópróba szer&#251;en!

    Ha azt írjuk "lecsúsztál az ívrôl" az nem megcsúszást jelent, hanem hogy nem húzódtál 100%-osan szorosan a pálya belsô széléhez. Az "elôzési pozició" meglétéhez pedig nem elég a minimális orrbeszúrós átfedés.

    Illetve sok estnél ahol ti párhuzamot vontok, ott azért VB szemmel akadt pár fontos eltérés is, ha majd gépközelbe leszek fogok részletesen is váloszolni a konkrét felvetésekre.

    A névelírásért elnézést kérek, rengeteg idöt vettek el a büntetések összeírása így is, a neveket még egyszer átfutni már nem volt kapacitásom, sorry... kérlek ne vegyétek sértésnek.
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 07. 31. 13:20.

  7. #32
    Szalafai Fedor Versenyző Flexibilis logója
    Csatlakozott
    2011. 03. 06.
    Város
    Kaposvár
    Életkor
    49
    Üzenetek
    667
    Idézet Eredetileg zolibphc írta Hozzászólás megtekintése
    Kaptál egy figyelmeztetést, ami relatíve semmi, azaz a semmit érzed szigorúnak?
    Úgy érzem nem jött át, amit akartam mondani, pedig az utánam szólók is ugyanezt jelezték. Nem a figyelmeztetéssel van gond alapvetően, hanem azzal, hogy nem egyenlően megy a büntetgetés és a büntetésekben nem érvényesül a "fair play". Vagyis ha engem figyelmeztettek, akkor mindenkit figyelmeztetni kellene, aki elkövet valamit... Lásd az utánam beírók eseteit is. A "szúrópróba" megfogalmazást meg nem szerencsés itt alkalmazni. Én minőségbiztosítással foglalkozom, és ha szúrópróba szerűen hibát találnak, akkor MINDEN hibás darabot el kell távolítani, akármennyi munkával is jár. Nem lehet valakit szúrópróba szerűen figyelmeztetni, míg más ugyanazt megússza, aztán röhög a markába.
    Mindegy.
    Fel tudom mérni, hogy mennyi plusz elfoglaltságot jelent nektek VB-nek lenni. Nekem is van családom, két pici gyerekkel... Nem tudom, hogy a mi szórakozásunkért kitől veszitek el az időt, de az biztos, hogy ezért minden tisztelet kijár nektek, csak az a kérésem (talán a többiek nevében is), hogy egyenlően büntessetek, mert a fun (móka) kupából nem lesz igazán móka a végére, és esetleg az éles bajnokságban is indulni szándékozók elvesztik a kedvüket.
    Kérdezem, hogy nem lehetne inkább bevonni a versenyzőket és tehermentesíteni a VB-t valamelyest? Arra gondolok, hogy ne kelljen nektek órákat eltölteni azzal, hogy a replayeket nézitek, hanem a versenyzők legyenek aktívabbak, nézzék vissza a saját replayeiket és a vélt szabálytalanságokat és incidenseket bejelentik (nevezhetjük óvásnak is, tökmindegy). Ebben az esetben csak ezeket a helyzeteket kellene visszanéznetek. Lehet, hogy így nem 6 óvás lenne összesen, hanem 40, de akkor időrendbe szedve és pozícióra lebontva csak azt a 40 esetet kellene megnézni. Aki meg nem jelent egy incidenst egy megadott időn belül, az magára vessen.

  8. #33
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.375
    Idézet Eredetileg Flexibilis írta Hozzászólás megtekintése
    Úgy érzem nem jött át, amit akartam mondani, pedig az utánam szólók is ugyanezt jelezték. Nem a figyelmeztetéssel van gond alapvetően, hanem azzal, hogy nem egyenlően megy a büntetgetés és a büntetésekben nem érvényesül a "fair play". Vagyis ha engem figyelmeztettek, akkor mindenkit figyelmeztetni kellene, aki elkövet valamit... Lásd az utánam beírók eseteit is. A "szúrópróba" megfogalmazást meg nem szerencsés itt alkalmazni. Én minőségbiztosítással foglalkozom, és ha szúrópróba szerűen hibát találnak, akkor MINDEN hibás darabot el kell távolítani, akármennyi munkával is jár. Nem lehet valakit szúrópróba szerűen figyelmeztetni, míg más ugyanazt megússza, aztán röhög a markába.
    Mindegy.
    Fel tudom mérni, hogy mennyi plusz elfoglaltságot jelent nektek VB-nek lenni. Nekem is van családom, két pici gyerekkel... Nem tudom, hogy a mi szórakozásunkért kitől veszitek el az időt, de az biztos, hogy ezért minden tisztelet kijár nektek, csak az a kérésem (talán a többiek nevében is), hogy egyenlően büntessetek, mert a fun (móka) kupából nem lesz igazán móka a végére, és esetleg az éles bajnokságban is indulni szándékozók elvesztik a kedvüket.
    Kérdezem, hogy nem lehetne inkább bevonni a versenyzőket és tehermentesíteni a VB-t valamelyest? Arra gondolok, hogy ne kelljen nektek órákat eltölteni azzal, hogy a replayeket nézitek, hanem a versenyzők legyenek aktívabbak, nézzék vissza a saját replayeiket és a vélt szabálytalanságokat és incidenseket bejelentik (nevezhetjük óvásnak is, tökmindegy). Ebben az esetben csak ezeket a helyzeteket kellene visszanéznetek. Lehet, hogy így nem 6 óvás lenne összesen, hanem 40, de akkor időrendbe szedve és pozícióra lebontva csak azt a 40 esetet kellene megnézni. Aki meg nem jelent egy incidenst egy megadott időn belül, az magára vessen.

    Lényegében a végén leírod, amit én is írtam ezelőtt, van óvás, aki nem használja ki, így járt, erre mást nem tudok mondani! Sajnos sokan vannak, akik vagy nem tudnak olvasni, vagy nem akarnak, a lehetőség adott volt, és lesz is, lehet óvni!
    Értem amit írsz, és átjött, viszont példálózni különféle elméleti tézisekkel, meg anekdotázni, hogy az élet mely területén hogy működnek dolgok szintúgy hiábavaló, és szerintem még a helyét sem állja meg amit írsz. Legalábbis nem teljesen! De ne menjünk bele példa-ellen példa szituba, mert napokat kontrázhatjuk egymást, nameg a végén még értelmetlen vita is kialakulhat!
    1 szó, mint 100 óvni kell, nem rajtunk számonkérni tucatnyi esetet (tudom, hogy Te nem kértél számon semmit, senkin), privát véleményt, ha elfogadsz, ha csak rajtam múlna, vagy múlt volna bármikor is a nyár folyamán, kivágtam volna már jópár embert, nem semmitmondó figyelmeztetéseket szórnék, szóval az ezirányú felelősséget vállalom, hogy esetleg a fun, nem móka annyira, de az éremnek két oldala van, és rohadt nehéz az egyensúlyt megtalálni! Igazából promózni próbáltuk a ligát, frissíteni, ez részben sikerült, hiszen példátlan sok ember tévedt erre, namost terrort nem akartunk, hiszen hogy nézne ki, hogy jön a nép, és azt tapasztalja, hogy szénné büntetünk mindenkit, ugyanakkor a másik oldala viszont, hogy az se túl szemetgyönyörködtető, hogy észnélkül zúznak páran (sokan), és bevallom ebben a pillanatban abszolút nem tudnék nekled ideális megoldást, hogy a kecske is jól lakjon, és a káposzta is megmaradjon. Szóval részben hibát is követtünk el, meg nem is, de kilyukadtunk ugyanoda, ha van óvás, legyen az bármennyi, kivizsgáljuk, és ítéletet hozunk, onnantól nincs miről beszélni, mindenki megtette a maga dolgát, Ti szóltatok, mi reagálunk, és mehet is a pont a mondat végére! Aztán tetszik, tetszik, nem tetszik, magánügy! Egy ingyenes kupát sose szabad összehasonlítani, se létszámát tekintve, sem pedig színvonalát tekintve, egy éles bajnoksággal, beleértve minden jó, és legfőképp rossz vetületét annak, hogy szabad a vásár, ingyen van, hajrá!
    Szar duma, de mint szervezők számoltunk a kellemetlenebb oldalával, és ha a szóban forgó esetek, illetve azon esetek, amiket még láttunk, mondjuk élesben történnek, hidd el, egészen máshogy alakultak volna a retorziók. Na, szerintem zárjuk le a témát, hiszen igazad van neked is, igazam van nekem is, jó meg úgyse lehet mindig minden, legfőképp nem 30-40 embernek egyszerre, egyformán!

  9. #34
    Endrődi Zoltán Versenyző endrodiz logója
    Csatlakozott
    2010. 02. 15.
    Üzenetek
    1.086
    Idézet Eredetileg Flexibilis írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Csak megerősíteni tudom, amit druszám az előbb leírt. Ennek a kupának a toborzás a lényege. Ebben sikeresnek is tűnik. Amit pedig te vársz ettől az open cup-tól, az majd az éles bajnokságban fog/igyekszik megvalósulni. Addig pedig nekünk /neked kell okosan elviselni a randalírozók brutalitását. De hidd el, ők nem fognak eljutni az éles bajnokságig. (de ha mégis, ott hamar megtanulják, hogyan kell a pályán közlekedni... )
    Az igazi élvezetnek mégiscsak az éles bajnokságnak kell lennie!

  10. #35
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Kedves Versenyzők!

    Elnézést kérek, most volt időm érdemben átnézi újra a futamot és reagálni az észrevételekre. Fontosnak tartom, hogy ezeket az eseteket megbeszéljük és mindenki számára tisztázzuk az elveket és szabályokat.

    Ami a legfontosabb és szeretném újra leszögezni, hogy a VB csak az óvott eseteket vizsgálja meg egészen biztosan, minden más incidenst csak akkor, ha a futam átnézése során az szemet szúr, viszont a futam átvizsgálása semmi esetre sem teljes körű!! (minden versenyző futamát átnézni ugyanis egyszerűen nincs kapcitásunk, a jelenlegi verzió is 3-4 ember több órás munkája)

    Ami pedig szintén fontos lenne leginkább a hozzáállásban változtatni, hogy lehetőleg mindenki elsősorban saját magával foglalkozzon, ha kap egy büntetést, akkor gondolkodjon el rajta mit hibázott és vizsgálja felül magát, hogy hogyan kéne legközelebb máshogy cselekednie, és ne azzal foglalkozzon, hogy de a másik versenyző két körrel arrébb meg mikor mit csinált és mit kapott érte, mert ez nem vezet előre.
    Ha valamit nem értetek, akkor természetesen lehet kérdezni, de minden olyan feltételezést határozottan elutasítunk, hogy a VB részéről bármi féle kivételezés, vagy eltérő bánásmód lenne a háttérben, legalábbis eddig még senki nem próbált meg komoly összegekkel megkenni minkét ilyen célból, amiért legalább érdemes lett volna elgondolkozni rajta!

    Ami sokkal valószínűbb, hogy nem vettük észre a másik esetet (mivel nem érkezett óvás), vagy az a bizonyos másik eset sok részlet tekintetében azért nem teljesen ugyan az, mint amivel ti párhuzamba állítjátok!


    Nézzük a konkrétan felhozott eseteket:

    S1 R1 164' P7 - Szalafai Fedor
    Fedor, itt csak épp hogy belóg az orrod a másik versenyző mellé, ez még nem előzési pozíció, ilyen esetben semmiféle jogot nem formálhatsz az előtte lévő versenyzővel szemben. Az előzési pozícióhoz - még az F1-ben is - minimum első tengely - hátsó tengely átfedés szükséges, pont azért hogy az általában igen felelőtlen orrbedobós manővereket elkerüljük.
    Illetve a másik hiba amit elkövettél, hogy bőven rendelkezésedre állt belül több autónyi hely, mégis az előtted haladóhoz értél, akinek csak 1 autónyi helyet kéne hagynia neked, amennyiben előzési pozícióban vagy. Ha nem a lehető legbelső íven fordulsz és eközben hozzáérsz az előtted haladóhoz, akkor mindig te leszel a hibás, mivel az elől haladó határozhatja meg hogy milyen íven kíván fordulni, amihez neked alkalmazkodnod kell, mindaddig amíg hagy neked helyet a pályán.


    S1 R2 197' P2-P3 - Szalafai Fedor vs "Holló Félix"
    Fedor, itt is 100%-ban te vagy a szabálytalan, "Félix" kanyarbejárat előtt előzési pozícióba kerül melletted, te pedig a forduláskor 0 helyet hagysz neki a pályán, teljes mértékben a fehér vonalon kívülre kényszeríted, ez egy tipikus leszorítás. Azért nem tettük szóvá és nem büntettünk meg miatta, mert végső során te szívtad meg és reméltük, hogy magadtól is tanulsz az esetből, hogy mit hibáztál.


    S1 R2 570' P9-P10 - Bajnok Tamás vs. Lengyel Ákos
    Itt Ákos egyértelműen szabálytalanul kilöki Tamást, viszont az esetre óvás nem érkezett, mi pedig a futam átnézése során nem vettük észre, így nem szerepel a büntetések között! Tessék óvni!


    S2 R1 155-162' P4 - Petrovai András
    András, itt féktávon előzési pozícióba kerül mellett beül egy autó (Tóth Péter), akit nem veszel észre, és olyan íven fordulsz, mintha nem lenne melletted senki, pedig egy autónyi helyet kellett volna hagynod neki. (Kerekes Danit azért büntettük meg a másik futamon, mert egyértelműen olyan tempóval esett be belülre, hogy nem tudta belső íven bevenni a kanyart és egyenesen csúszott tovább, viszont ez a Te esetedben Péterről egyáltalán nem mondható el)
    A következő kanyarban már Tóth Péter van előrébb, neked rendelkezésedre áll bőven több autónyi hely is mellette belső íven, mégis neki mész, ez szintén szabálytalan.


    S2 R1 390' P5-P6
    S2 R1 1035' P9-P10

    András, ezeket az eseteket nem vettük észre, ha az óvást benyújtottad volna, minden esetben megkapták volna a büntetésüket a likvidátoraid!


    S2 R2 107' P12-P13
    Ezt az esetet Michael Cheeve számlájára írtuk, mivel Ő okozott váratlan tumultust a mezőnyben, amire a hátulról érkezőknek már nem volt ideje érdemben reagálni. Az jogos, hogy külön valóban nem említettük meg az esetedet.



    Amit még szintén fontosnak tartunk kiemelni, hogy ez alapvetően egy FUN bajnokság, ahol sokkal elnézőbbek vagyunk mindenkivel szemben és igyekszünk a lehető legegyszerűbb szabályokat és feltételeket szabni a résztvevőkkel szemben, ezért is nem foglalkozunk a vágásokkal, a büntetések részletesebb súlyozásával és még rengeteg mindennel, ami nálunk egy éles bajnokság szerves részét képzi egy sok-sok oldalas szabálykönyvben. A FUN bajnokság során szerettük volna a lehető legkisebb adminisztrációs terhet vonni mind a versenyzőkre, mind a saját magunkra... de utólag úgy látom, ez lehet hogy mégsem kifizetődő és némileg keményítenünk kell a színvonal emelése végett.


    Amit szeretnénk kérni mindenkitől, hogy mindenki gyakoroljon egy kis önmérsékletet, ne kockáztassátok egyelten pozícióért a másik testi épségét, inkább kicsit kevesebbet mindenből, mint akár csak egy centivel is többet, nagyon jó lenne ha úgy tudna lezajlani egy futam, hogy ti sem löktök ki senkit és titeket sem lök ki senki, ez mindannyiunk közös érdeke! És ami szintén nagyon fontos, hogy legyetek toleránsak a másikkal szemben, ne feltételezzetek egyes cselekedetekben rosszindulatot, bárkivel előfordulhat hogy hibázik, amiért pedig illik utólag elnézést kérni és úgy szerencsés, ha a felelősségre vonás is megtörténik rendezett keretek között, amiből lehetőleg mindenki tanul és senki nem követi el ugyan azt a hibát kétszer egymás után!
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 08. 04. 16:21.

  11. #36
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Kedves Versenyzők!

    Ami jó hír és aminek nagyon örülünk, hogy jóval kevesebb komoly következménnyel járó baleset történt a mezőnyben, de sajnos így is nagyon sok fölösleges kontakttal találkoztunk a futam átnézése során. Látjuk a fejlődést, de ennél jóval nagyobb odafigyelésre lesz majd szükség az éles bajnokságban!



    Race1


    101' P11-P19
    T1-ben sok apróbb koccanás történik a mezőnyben, a kisebb káoszra, valamint arra való tekintettel, hogy nem történik komoly baj, ezúttal nem hírdetünk felelősöket.


    109 P21'- Juhász József
    József vétlenül ütközik Ábel autójának, viszont az ütközés után a gázon állva teljesen kiforgatja Őt, amit nagyon sportszerűtlennek tartunk, ilyenkor tessék fékezni
    József büntetése: később...


    160' P17 - Bartha Zsolt
    Zsolt meglöki az előtte fordulót
    Zzolt büntetése: Figyelmeztetés


    160' P19 - Juhász József
    Józsi ismét nem reagálja le kellő óvatossággal az előtte történteket és a gázon állva meglöki az előtte haladót
    Józsefnek már volt figyelmeztetése előző futamról, itt pedig két balesetet is okozott, összevont büntetése: Boxutca áthajtás a következő futamán.


    169' P14 - Ulbrich László
    László lecsúszik az ívről és oldalról belemegy az előtte haladóba, pedig elég hely áll rendelkezésére belül.
    László büntetése: Figyelmeztetés


    176' P13-14 - Ulbrich László vs. Kurucz András
    László és András ismét találkozik, itt kölcsönösen felelősek a kialakul incidensért
    nincs büntetés


    180' P16 - Fejes Sándor
    Sándor kigyorsításon oldalról belehajt az előtte lévő Dávidba
    Sándornak már volt figyelmeztetése előző futamról, így ezzel az esettel összevont büntetése: Utolsó rajthely a következő futamán.


    193' P3 - Tóth Bálint
    Bálint olalról belehajt az előtte haladóba
    Bálint büntetése: Figyelmeztetés


    277' P13 - Kurucz András
    András az előtt elhaladó oldalán fordul, az előzés szabálytalan
    András büntetése: később...


    350' P14 - Kurucz András
    András féktávon a pálya másik széléről hirtelen bevágódik az ideális ívre, amivel tömeg baleset okozz
    András büntetése: később...


    789' P21 - Kurucz András
    András boxból rendkívül figyelmetlenül és szabálytalanul hajt ki, újabb tömegbalesetet okoz
    András büntetése: később...


    1027' P11 - Kelemen Dávid
    Dávid az előtt elhaladó oldalán fordul, az előzés szabálytalan
    Dávid büntetése: később...


    1036' P17 - Bogár Milán
    Milán kanyarban többször meglöki az előtte haladót
    Milán büntetése: Figyelmeztetés



    Race2


    122' - P16 - Juhász Attila
    Attila kilöki féktávon az előtte haladót
    Attila büntetése: Figyelmeztetés


    130' P5 - Endrődi Zoltán
    Zoltán meglöki az előtte haladót
    Zoltánnak már volt figyelmeztetése előző futamról, így ezzel az esettel összevont büntetése: Utolsó rajthely a következő futamán.


    166' P16 - Kurucz András
    András az előtt elhaladó oldalán fordul, az előzés szabálytalan
    András büntetése: később...


    191' P18 - Orosz Ábel
    Ábel oldalról belehajt az előtte haladóba
    Ábelnek már volt figyelmeztetése előző futamról, így ezzel az esettel összevont büntetése: Utolsó rajthely a következő futamán


    196' P12 - Nyilas Lehel
    Lehel meglöki az előtte haladót
    Lehel büntetése: Figyelmeztetés


    193' P3 - Tóth Péter
    Péter oldalról belehajt az előtte haladóba
    Péter büntetése: Később..


    198' P16 - Kurucz András
    András az előtt ehaladó oldalán fordul, az előzés szabálytalan
    András büntetése: később...


    206' P4 - Tóth Péter
    Péter T1-ben meglöki az előtte haladót, tömegbalesetet okoz. A VB méltányolja, hogy Péter maga jelezte az esetet.
    Péter összevont büntetése: Utolsó Rajthely a következő futamán


    211' P14 - Kurucz András
    András iszonyatos tempóban elméri a T1-et és kilöki az előtte haladót.

    András, összeszámolni is nehéz hány balesetet okoztál a két futamon, a futamokon mutatott szereplésed kritikán aluli, nagyon szépen kérünk szedd össze magad! Büntetésed: Boxutca áthajtás a következő 2 futamon, amin indulsz, a jövőben pedig figyelni fogunk rád, nincs több dobásod!


    218-223 P12-P13 - Barhta Zsolt vs. Juhász József
    József a pályát levágva kerül fel pozícióba Zsolt mellé belül a kanyar előtt, Zsolt pedig a kanyarban semmi helyet nem hagy a mellette belül fordulónak. Mindkét versenyző viselkedése szabálytalan és sportszerűtlen, jól megtalálták egymást.
    Nincs büntetés


    289' P3 - Neszvecsko Bence
    Bence a pályán kívül előz, viszont előzetesen fun jellegre való tekintettel nem határoztunk meg a program által vizsgáltnál szigorúbb vágási szabályokat, reméltük, hogy erre nem lesz szükség. Az éles bajnokságban ezt a problémát bizonyosan szigorúan kezelni és szankcionálni fogjuk, ezúttal viszont nem osztunk érte büntetést, viszont kérjük figyeljetek oda és maradjatok a faripaly határain belül.


    541' P15 - Bartha Zsolt
    Péter szabályosan bebújik Zsolt mellé belső íven, nagy átfedéssel előzési pozícióba kerül, Zsolt nem hagy neki a pályán helyet, Zsolt szabálytalanul védekezett. A VB méltányolja, hogy Zsolt maga jelezte az esetet, büntetése szóbeli figyelmeztetés


    407' P7 - Kelemen Dávid
    Dávid meglöki az előtte haladót
    Dávid büntetése: később...


    699' P8 - Kelemen Dávid
    Dávid elméri a kanyart és oldalról belecsúszik a mellette haladóba
    Dávid összevont büntetése: Utolsó rajthely a következő futamán



    Összefoglalva:

    Figyelmeztetés: Tóth Zoltán, Suput Zsolt, Verpelethy Jószef, Szalafai Fedor, Rupa Zoltán, Pfenning Kristóf, Csányi Balázs, Mészáros Gábor, Kovács Ádám, Petrovai András, Zombor Gergely, Varga Zsolt, Kerekes Dániel, Fábián Máté, Ledzényi László, Bartha Zsolt, Ulbrich László, Tóth Bálint, Bogár Milán, Juhász Attila, Nyilas Lehel
    Utolsó rajthely: Kovács Roland, Varga Dávid, Bacharti Patrik, Vida Zoltán, Ugrai Bálint, Fejes Sándor, Endrődi Zoltán, Orosz Ábel, Tóth Péter, Kelemen Dávid
    Boxutca áthajtás: Hanyik Gerely, Kalmár Péter, Fehér Milán, Kiss Dominik, Juhász József, Kurucz András
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 08. 15. 14:50.

  12. #37
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.435

    Nyári kupa 2014!

    Kedves Versenyzők!

    Lezajlott, az első Nyári kupás futamunk 2014-ben a WTCC Extreme autókkal a helyszín Istanbul volt. Nem sok óvás érkezett, ami természetesen jó hír, de a futamokat átnézve azonban több olyan esetet láttunk amik nem lettek megóvva. Ezért nyomatékosan szeretném felhívni mindenki figyelmét, (mivel az első körök automatikus ellenőrzése már nem történik meg) ha valakit sérelem ért akkor nyugodtan óvjon minden esetben, hogy a vétkes(sek) megkaphassák a büntetésüket. Az óvás nem jelent automatikus büntetést a kényes esetek eldöntésére is kérhető versenybírói határozat. Ezek után akkor nézzük a büntetéseket tételesen.

    ISTANBUL

    R1 225' P14-P15 - Szilágyi Dániel - 2db Figyelmeztetés (méltányolva magát óvta) - kiforgatás
    R1 231' P14-P15 - Szilágyi Dániel - 2db Figyelmeztetés (méltányolva magát óvta) - kiforgatás

    R2 140' P16-P17 - Szilágyi Dániel - 1db figyelmeztetés - indokolatlan fékezés
    R2 141' P17-P18 - Mihályi Zoltán - Szóbeli figyelmeztetés (A VB úgy látta, hogy Zoltán nem tett meg mindent az előtte összeütköző autók kikerüléséért, ezért kapta a figyelmeztetést)

    Ezenfelül a VB-é megvizsgálta mindkét futam első körét és főleg az első futamon a fenti eseteken túl több szabálytalanságot látott, de mivel ezek nem lettek óvva, ezért további büntetések nem lesznek kiosztva. Kérünk mindenkit, hogy figyeljen a mellette haladóra és a kanyarféktávokra ezek az autók nem könnyen vezethetők, ezért nagyobb rutin szükséges a pályán tartásukhoz.

    Ami nagyon fontos még, hogy a nyári kupára nehézségére tekintettel felemeltük a BUÁ-hoz szükséges figyelmeztetések számát. 6 figyelmeztetés ér egy BUÁ-t.

    Összesített büntetések:


    Boxutca áthajtásos büntetés:

    Utolsó rajthelyes büntetés:

    1 Figyelmeztetéssel rendelkezők:

    2 Figyelmeztetéssel rendelkezők:

    3 Figyelmeztetéssel rendelkezők:

    4 Figyelmeztetéssel rendelkezők:

    5 Figyelmeztetéssel rendelkezők: Szilágyi Dániel,







  13. #38
    Szilágyi Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 05. 14.
    Város
    Nagykapornak
    Üzenetek
    156
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    R1 225' P14-P15 - Szilágyi Dániel - 2db Figyelmeztetés (méltányolva magát óvta) - kiforgatás
    R1 231' P14-P15 - Szilágyi Dániel - 2db Figyelmeztetés (méltányolva magát óvta) - kiforgatás
    Ha nem lett volna méltányolva az óvásom, akkor mennyit kaptam volna? Szerverről kitiltást?

  14. #39
    Idézet Eredetileg DeniBoy írta Hozzászólás megtekintése
    Ha nem lett volna méltányolva az óvásom, akkor mennyit kaptam volna? Szerverről kitiltást?
    Az eltiltás eddig sem volt divat (bár a szabályzat szerint egy élő büntetési tétel), viszont a kerékbetörés gondolatával kacérkodunk. ;-)

  15. #40
    Szilágyi Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 05. 14.
    Város
    Nagykapornak
    Üzenetek
    156
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    ... viszont a kerékbetörés gondolatával kacérkodunk. ;-)

  16. #41
    Béres Péter Versenyző Yakamoto logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.142
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése

    Ami nagyon fontos még, hogy a nyári kupára nehézségére tekintettel felemeltük a BUÁ-hoz szükséges figyelmeztetések számát. 6 figyelmeztetés ér egy BUÁ-t.

    Ez effektív nem egy rossz gondolat, illetve vhol olvastam, hogy ez egy teszt a következő bajnokságra is...de sajnos ez most annyira nem tesztelhető, a létszám is tört része egy rendes mezőnynek illetve nyári (amit fun-ként fognak fel sokan), így még a normális óváshoz képest is fele/negyede érkezik be...azaz túl sok büntetés nem várható illetve a 6 figyit se nagyon fogja elérni senki szerintem!
    Sajnos ez rendesen mérhető/tesztelhető egy "rendes" bajnoksággal lehetne, de amúgy én ezt támogatom legyen akár kisebb dologért is figyi, viszont többet kelljen gyűjteni egy büntetéshez ezáltal....
    " Be a ghost and be a legend at same time! "

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •