Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (41 összesen)

Téma: HTCM Nyári Kupa - Büntetések

  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387

    HTCM Nyári Kupa - Büntetések

    Kedves versenyzők!

    A VB átvizsgálta a futamokat és kiértékelte az egyes eseteket. Azoknál az eseteknél, ahol LAG jeleit tapasztaltuk, ott nem osztottunk büntetéseket. Elég sok incidenssel találkoztunk a két futamon, különösen a „B” szerveren, szeretnénk kérni mindenkit, hogy ennél sokkal nagyobb körültekintéssel és óvatossággal közlekedjen a pályán! Mivel ez egy félig fun bajnokság, így a szokásoshoz képest jelentősen enyhített büntetéseket osztottunk ki, reméljük ennyi elég lesz ahhoz, hogy mindenki tanuljon az elkövetett hibákból!

    A pályára való visszatérés korrekt kivitelezése úgy látjuk renget versenyzőnek problémát okozott, amiből több teljesen értelmetlen baleset is bekövetkezett, a versenyzői kódex ide vonatkozó részének leírtak betartás kötelező!

    A lehetséges büntetések:


    • A figyelmeztetéseknek önmagukban nincs közvetlen következményük, de amennyiben egy adott versenyző a nyári kupa alatt összegyűjt 2 db-ot, akkor komolyabb szankcióra számíthat.
    • Az utolsó rajthelyes büntetés (URH) azt jeleni, hogy az adott pilóta az időmérő végén nem rendelkezhet mért körrel, így a mezőny végére kerül a rajtrácson. A URH-val rendelkező pilóták részt vehetnek az időmérőn, de az utolsó 10 percben már nem mehetnek ki a pályára, ha rendelkeznek mért idővel, akkor ki kell lépniük és újra be a szerverre, hogy az törlődjön. (Az URH büntetésesek között nem határozunk meg sorrendet a rajtrács végén)
    • A boxutca áthajtásos büntetést a rajt után első megtett kör végén a boxutcán való keresztülhaladást jeleni a pitlimiterel bekapcsolásával és PIT-be kiállás nélkül. Az áthajtást azon a futamon kell végrehajtani, ahol az adott versenyző a büntetés kiosztás után legközelebb megjelenik.




    "A" szerver - Race1


    137' P18 - Szalafai Fodor
    Fedor az első sikánhoz érve nem hagy helyet a mellette haladó Rácz Ádámnak és leszorítja őt a pályáról. Fedor a következő kanyart a saját hibájából a kavicságyon végzi, úgy véljük, ez elég büntetés lesz a számára, hogy tanuljon az esetből.


    157' P16 - Bajnok Tamás
    Tamás óvatlanul meglöki az előtte haladó Fazekas Árpád autóját, aki a kis lökéstől szerencsétlenül megpördül.
    Tamás büntetése: Figyelmeztetés


    148' P8 - Rupa Zoltán
    Zoltán féktávon rácsúszik Kalmár Péterre, akit meglök és aki ennek következtében meglöki Lengyel Ákost és csak a szerencsének köszönhető, hogy az esetből nem származik különösebb baj.

    210' P10 - Rupa Zoltán
    Zoltán féktávon rácsúszik az előtte haladó Tóth Bálintra és meglöki.

    248' P10 - Rupa Zoltán
    Zoltán előtt jól láthatóan tömegbaleset alakul ki, Zoltán nem csökkenti a nyilvánvaló veszélyek ellenére a tempóját és Tóth Bálintnak ütközik. Az ilyen esetekben tessék előrelátónak lenni, és óvatosabban megközelíteni a helyzetet.
    Rupa Zoltán összevont büntetése: Utolsó rajthely


    730' P8 - Hanyik Gergely
    Gergő beszúr Rupa Zoltán mellé kanyar bejáratnál belső íven, az ívről nem csúszik le, viszont nem marad neki hely és meglöki Zoltán autóját, aki az eset miatt két pozíciót veszít. Gergő egyáltalán nem volt előzési pozícióban, az ilyen kockázatos beszúrásokat kerüljük!
    Gergely büntetése: lásd később...



    "A" szerver - Race2


    138' P13 - Tóth Zoltán
    Tóth Zoltán beszúr Rupa Zoltán mellé kanyar bejáratnál belső íven, az ívről nem csúszik le, viszont nem marad neki hely és meglöki Zoltán autóját, aki az eset miatt megpördül és tömegbaleset lesz belőle. Tóth Zoltán egyáltalán nem volt előzési pozícióban, valamint az első kocc után sem tapos rá a fékre, hanem löki tovább az előtte megforgó autót, ami egyáltalán nem követendő példa ilyen esetekben!
    Zoltán büntetése: Figyelmeztetés
    (Az eset után kibontakozó további ütközéseket a VB versenybalesetnek tekinti)


    200' P14-15 - Varga Péter vs. Pfennig Kristóf
    Péter halad elől, kanyarbejáratnál kicsit elméri a féktávot a lecsúszik az ívről, Kristóf külső íven mögötte/mellette halad és belefordul Péter autójába, majd az ütközéstől megpördül. Péter nem vonható felelősségre az esetben, mivel jelentősen Ő volt előrébb és végig rendelkezésére állt Kristóf számára elegendő hely a pályán elkerülni az ütközést. Végül Kristóf járt pórul, ami úgy véljük elég tanulság lesz számára.


    224' P11 - Lengyel Krisztián
    Krisztán nem veszi észre, hogy az első sikán bejárta előtt jobbról Tóth Zoltán nagy átfedésben mellé kerül, nem biztosít számára elegendő helyet, Zoltánnak szerencsétlenül jön ki az esetből és kavicsban végzi. A VB megjegyezné, hogy Zoltán manővere is elég "bátor" volt.
    Krisztián büntetése: lásd később...


    324' P2 - Kalmár Péter
    Péter féktávon elveszti az uralmát gép felett, megcsúszik és kilöki a pályáról Hanyik Gergőt.

    335' - Kalmár Péter & Hanyik Gergely
    Mindkettőjük pályára való visszatérése szabálytalan és roppant veszélyes!

    381' P9 - Hanyik Gergely
    Gergő teljesen indokolatlanul befékez Péter előtt a pálya teligázos részén, Péternek már nincs ideje lereagálni, mindketten a kavicsban végzik.


    Péter és Gergely a chaten és a fórumon egymással való viselkedése minősíthetetlen, ennek a stílusnak nálunk semmilyen formában nincs helye. Ez ügyben nem fogunk többet szólni, hanem a következő alkalommal megtesszük a szükséges intézkedéseket!

    Kalmár Péter összevont büntetése: Boxutca áthajtás a következő futamon, amin megjelenik, amit az első kör végén kell teljesítenie
    Hanyik Gergely összevont büntetése: Boxutca áthajtás a következő futamon, amin megjelenik, amit az első kör végén kell teljesítenie


    Ezen felül a VB megvizsgálta Kalmár Péter kanyarvételeit is (125', 136', 232', 256'), viszont tekintve hogy a futam előtt nem határoztunk meg a vágásokra vonatkozó irányelveket, így amit a "program enged" elv van érvényben. (az őszi éles bajnokságban elképzelhető majd ennek szigorítása)


    1091' P7 Lengyel Krisztián
    Krisztián kiforgatja az előtte haladó Tóth Bálintot a sikánban.
    Krisztián összevont büntetése: Utolsó rajthely



    "B" szerver - Race1



    155' előtt bekövetkezett eseményeket a LAG-nak tulajdonítjuk, ezeknél nem hozunk ítéletet.


    157' P8 - Fábián Máté
    Máté szabálytalan és nagyon veszélyes pályára való visszatérésével baleset okoz, minek következtében kovács Roland megpördül.
    Máté büntetése: lásd később…


    157' P15 - Juhász Attila
    Juhász Attila nem számít az előtte haladó Zoltán manőverére és féktávhoz érve kicsit megpöcköli őt, ez azonban pont elég Zoltánnak ahhoz, hogy megpördüljön. Zoltán manővere elég hirtelen volt és pont a féktáv elején, így Attila túl sokat nem tudott már tenni.


    157' P17 - Kiss Dominik
    Dominik folyamatosan az előtte haladó Zoltán autóján támaszkodik jobbról, míg végül szerencsétlenül kiforgatja őt. Dominik a pálya szélén lett volna még bőven helyed lekerülni a kontaktust.
    Dominik büntetése: lásd később..


    166' P15 - Kovács Roland
    Roland szabálytalanul és veszélyesen tér vissza a pályára és kilöki Suput Zsoltot.
    Roland büntetése: lásd később…


    167' P13 - Matejka Zoltán
    Matejka szabálytalan pályára való visszatérés leszorítja Juhász Attilát, aki a füvön kényszerül fordulni.
    Zoltán büntetése: lásd később...


    357' P11 - Kovács Roland
    Roland féktávon hátulról meglöki Zoltánt, aki az ütéstől megpördül.
    Roland összevont büntetése: Utolsó rajthely



    "B" szerver - Race2


    114', P10 - Petörke Ákos
    Ákos az első sikán féktávjánál nem veszi észre a mellé szabályosan (de kockázatosan) bebújó Krisztiánt és ráhúzz az autóját, amitől saját magát kipörgeti. Reméljük ez elegendő tanulság lesz a számára….


    115' P13 - Matejka Zoltán
    Zoltán a sikánhoz érve nem veszi észre a mellette haladó Korcsmaros Györgyöt és leszorítja a a pályáról, György az ütéstől megpördül:
    Zoltán összevont büntetése: Utolsó rajthely


    117', P17 - Vida Zoltán
    Zoltán hátulról kiforgatja Gábort
    Zoltán büntetése: Figyelmeztetés


    140' P11 - Fábián Máté
    Máté nem tudja szabályosan kivitelezni előzési manőverét, lecsúszik az ívről és két autót is kismértékben meglök!
    Máté összevont büntetése: Utolsó rajthely


    279' P6 - Ugrai Bálint
    Bálint veszélyesen és szabálytalanul tér vissza a pályára, amivel baleset okoz.
    Bálint büntetése: Figyelmeztetés


    342' - P18 - Suput Zsolt
    Zsolt a kanyar csúcspontján belefordul az előtte haladó Petrőke Ákos autójába és több koccanást okoz a mezőnyben.
    Zsolt büntetése: Figyelmeztetés


    422' P7 - Fábián Máté
    Máté féktávon hátulról meglöki Dominikot, aki az ütéstől megpördül. Ez esetben nem tudjuk kizárni a LAG tényét, ezért nem osztunk büntetést.
    Mindenestre a jövőbe ha LAG-ot érzékeltek, akkor hagyjatok nagyobb követési távolságot a saját érdeketekben is!



    450-920' P12 - Kiss Dominik
    Dominik konkrét kirívó szabálytalanságot nem követ el, de folyamatosan súrolja a fairplay határait a viselkedésével, mozgása következetlen és agresszív és veszélyes. Dominik, kérünk kicsit vegyél vissza! 890'-nél történő boxba való kihajtásod kritikán aluli, keresztül gázolsz egy másik autón és komoly balesetet okozol!
    Dominik összevont büntetése: Utolsó rajthely


    688', P6 - Bachrati Patrik
    Patrik lekörözés közben nem várja meg míg Vida Zoli félre húzódik, hanem kiforgatja a maga elől a pályáról. A lekörözött versenyzőket sem szabad kirakni a pályáról, csak szabályosan szabad őket megelőzi kontakt nélkül!
    Partik büntetése: Figyelmeztetés




    Összefoglalva:

    Figyelmeztetés: Bajnok Tamás, Tóth Zoltán, Bachrati Patrik, Vida Zoltán, Suput Zsolt, Ugrai Bálint
    Utolsó rajthely:
    Rupa Zoltán, Lengyel Krisztán, Kovács Roland, Kiss Dominik, Fábián Máté, Matejka Zoltán
    Boxutca áthajtás: Hanyik Gerely, Kalmár Péter



    Reméljük a következő futamon már jóval kevesebb incidens lesz!
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 08. 04. 16:15.

  2. #2
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ezen felül a VB megvizsgálta Kalmár Péter kanyarvételeit is (125', 136', 232', 256'), viszont tekintve hogy a futam előtt nem határoztunk meg a vágásokra vonatkozó irányelveket, így amit a "program enged" elv van érvényben. (az őszi éles bajnokságban elképzelhető majd ennek szigorítása)
    Dehát ez miféle "irányelv" szerint oké? Nem is járt a pályán...

  3. #3
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Hanyik Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Dehát ez miféle "irányelv" szerint oké? Nem is járt a pályán...
    Mivel se időnk, se energiánk, se eszközünk nincs az összes versenyző összes körét átnézni, hogy ellenőrízzük a vágásokat, ezért olyan szabályt sem szeretnénk hozni, amit nem tudunk betartatni. A pálya mindenki számára egyforma lehetőségeket kínál és mindenkit egyformán büntet, így ez is adott.

    Az éles bajnokságon ezen valószínűleg majd szigorítunk, de ezen a félig fun kupán nem szeretnénk ezzel foglalkozni, mert rengeteg plusz energiát igényel ezen probléma kezelése, remélem ez azért érthető.
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 07. 18. 00:16.

  4. #4
    Ha én ezt korábban tudom, hogy ilyen is belefér, akkor sosem ütött volna ki Kalmár úr az élről... Freestyle!
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Reméljük a következő futamon már jóval kevesebb incidens lesz!
    Így aztán várhatjátok...

    Jó példát állít.

    De nyugi, én nem fogom erőltetni az indulást, és nem a boxáthajtás miatt...

  5. #5
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Hanyik Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Ha én ezt korábban tudom, hogy ilyen is belefér, akkor sosem ütött volna ki Kalmár úr az élről... Freestyle!
    Sehol nem mondtuk, hogy nem fér bele. Ha adott pályára a program által előírtnál szigorúbb szabályokat vezetünk be, azt külön jelezni szoktuk.

    Illetve várom a javaslatod a vágások korrekt módon való kezelésére és ellenőrzésére úgy, hogy az senki életéből nem vegyen el súlyos plusz órákat!

  6. #6
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    várom a javaslatod a vágások korrekt módon való kezelésére és ellenőrzésére úgy, hogy az senki életéből nem vegyen el súlyos plusz órákat!
    Pontosan ezért írtam össze a durva vágásait Péternek, hogy ne mástól vegye el azt a súlyos 2 percet...

    És nem azért, mert azok a vágások olyan szabályosnak tűntek... Tulajdonképpen ezeknek köszönhetően ért utol... De mind1

  7. #7
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Hanyik Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Pontosan ezért írtam össze a durva vágásait Péternek, hogy ne mástól vegye el azt a súlyos 2 percet...
    Ez csak 1 ember, a többi 49-et is vállalod, hogy ellenőrzöd?

    Ha igen, akkor azt nagyon megköszönjük neked és a Hockenheim után szigorítjuk a vágásra vonatkozó szabályokat, mert abban teljesen egyetértünk, hogy nagyon jó lenne ezeket a helyén kezelni!

    Visszamenőleg viszont ezt már nem tehetjük meg, mivel nem volt a vágásokra vonatkozó irányelv meghatározva a versenykiírásban.
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 07. 18. 00:38.

  8. #8
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ez csak 1 ember, a többi 49-et is vállalod, hogy ellenőrzöd?
    Először óvtam, de utoljára is... Nem gondoltam, hogy ezt így fogjátok letudni.
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    többi 49
    Így sztem a 3. versenyre már csak 'többi 20' lesz...

    Részemről befejeztem

    (és félre ne értsétek: semmi harag!)

  9. #9
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Hanyik Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Először óvtam, de utoljára is... Nem gondoltam, hogy ezt így fogjátok letudni.

    Így sztem a 3. versenyre már csak 'többi 20' lesz...

    Részemről befejeztem

    (és félre ne értsétek: semmi harag!)
    Ahogy gondolod.
    Megbüntetni viszont akkor sem fogunk senkit olyan dologért, amit nem írtunk le előre, hogy szabálytalan... mert ha így tennénk, az sem lenne korrekt.

    A vágások ellenőrzését pedig mindenképpen át fogjuk gondolni, hogy tudnánk átfogóan és igazságosan kivitelezni, mivel erre őszre mindenképpen jól működő megoldást kell találnunk. (egyébként csak így magunk közt: én levágatnám minden pályakészítő kezét, aki így ad ki a kezéből munkákat ...jó sok félkarú csóka rohangálna azt hiszem akkor a Simbin-nél is )
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 07. 18. 01:08.

  10. #10
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Kedves versenyzők!


    422' P7 - Fábián Máté
    Máté féktávon hátulról meglöki Dominikot, aki az ütéstől megpördül. Ez esetben nem tudjuk kizárni a LAG tényét, ezért nem osztunk büntetést.
    Mindenestre a jövőbe ha LAG-ot érzékeltek, akkor hagyjatok nagyobb követési távolságot a saját érdeketekben is!



    450-920' P12 - Kiss Dominik
    Dominik konkrét kirívó szabálytalanságot nem követ el, de folyamatosan súrolja a fairplay határait a viselkedésével, mozgása következetlen és agresszív és veszélyes. Dominik, kérünk kicsit vegyél vissza! 890'-nél történő boxba való kihajtásod kritikán aluli, keresztül gázolsz egy másik autón és komoly balesetet okozol!
    Dominik összevont büntetése: Utolsó rajthely

    Reméljük a következő futamon már jóval kevesebb incidens lesz!


    Az én büntetésem teljesen jogos.
    De Fábián Máté büntetése egy kicsit kevés!!!

  11. #11
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.375
    @Gergő:
    Hali, csak pár dolgot szeretnék letisztázni, vagyis megpróbálni leírni Neked, hogy megértsd a "mi, miért" dolgot:
    1. Még mielőtt kiírtuk volna a nyári kupát, úgy döntöttünk, hogy nem linkeljük a szabály könyvet, csak a versenyzői kódexet tesszük közzé! Miért? Azért mert a HTCM5 csekély létszáma után szerettünk volna toborozni, és hibásan, vagy sem, azt gondoltuk, hogy az újaknak nem annyira lesz szemet gyönyörködtető, hogy "vasszigor" fogadja őket, lévén nyár van, fun sorozat, nem biztos, hogy az éles bajnokságra vonatkozó szabályokat kell eszközölni. Így, hogy nem lett kiírva a dolog, nem lenne igaszságos megkövetelni azok betartását, ugyanis felfoghatjuk úgy, hogy akkor nem létező dolgot kérünk számon. Leszögezem, nem biztos, hogy jól döntöttünk, részemről ezt elismerem!
    2. Vágások: Ezzel kapcsolatban annyit tettünk, hogy megengedtük az "amit a pálya enged" elvet, fair play keretein belül, nem túl korrekt rajtunk számon kérni egy pilóta unfair viselkedését, sajnos nem "ülünk" ott minden autóban, az pedig egyik ligában sem annyira gyakori, hogy 2 szerver, 45-50 induló versenyző összes megtett körét megnézik, hiszen ahogy Nektek, nekünk is magánélet, munka, család melletti elfoglaltság ez, illetve nem húsz ember foglalkozik ezzel, nem tudjuk egyszerűen megnézni a köröket, ezért volt az óvás nyitva! Te megtetted, óvtad Kalmár úr vágásait, amiért összesítve meg is kapta a büntetését! Nyáron nincsenek pontlevonások, próbálunk kicsit engedékenyebbek lenni, nekünk ez az első szervezői próbálkozásunk, nyílván tanulunk belőle, nyílván hozunk, hoztunk hibás döntéseket, illetve a közelmúlt létszáma függvényében abszolút nem számítottunk erre a tömegre, és újoncokként hidd el, iszonyú nehéz kordában tartani ennyi embert, úgy HOGY MINDENKI SZÁMÁRA IGAZSÁGOS LEGYEN minden döntés!
    3. Senki kedvét nem szerettük volna, szeretnénk elvenni az indulástól, de látod, ha az enyhébb szellemiségű büntetés már ezt szüli, hogy "nem jövök!", akkor a szabályzatban lefektetett elvek mit eredményeztek volna?
    Te, és Kalmár úr is a rutinosabb versenyzők közé tartoztok, Kalmár Petivel én például mentem 2 bajnokságban is, és meglepett, hogy veletek lesz a legtöbb dolgunk, Téged, őt sem ilyennek ismertem ezelőtt. A Ti ügyetek kiemelt volt, és nem megbántani akarlak Titeket, de ha mindent szigorúan veszünk, akkor cserébe a minősíthetetlen viselkedésetekért én például azonnal kizártam volna valamelyikőtöket. Természetesen nem személyeskedés végett, hanem inkorrektek voltatok mindketten, és ezt a részét, vagyis a lavinát Te indítottad el!
    Hosszúra sikeredett, be is fejezem,
    Béke!!
    Utoljára módosította: zolibphc; 2012. 07. 19. 13:03.

  12. #12
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.375
    Idézet Eredetileg Kiss Dominik írta Hozzászólás megtekintése
    Az én büntetésem teljesen jogos.
    De Fábián Máté büntetése egy kicsit kevés!!!
    Dominik:
    Te, kezdő létedre saját részedre ezt nem kalkuláltad be, és éppen ezért, hogy nem maradtál saját korlátaidon belül, jópár ember versenyét keserítetted meg, ezért a Te büntetésed számomra enyhe, de a maximumot kaptad!
    Mátét is ismerem másik ligából, az ő eseténél nem lehet eldönteni, hogy szerverlag, vagy saját lag okozta a dolgot! Részünkről nagyon úgy néz ki, hogy megtaláltuk a lag okait, viszont azt képtelenség ellenőrizni, hogy valaki nem megfelelő technikával lép-e fel a szerverre! Mondhatom azt is, hogy ez már hozzáállás kérdése, ping teszt, és ha tré, akkor nem szabad fellépni, ha mégis megteszi, az sajnos már nem a mi hatáskörünk. A jövőben megpróbáljuk szűrni a lagolókat, és szólunk majd nekik, hogy nézzék át a dolgaikat, ha ez nem történik meg, akkor alkalmazzuk majd azokat az eszközöket, amelyek a kezünkben vannak, és megoldják ezeket az eseteket!
    Kérlek, Te is kicsit figyelj oda jobban a pályán való viselkedésedre!

  13. #13
    Rupa Zoltán Versenyző Rupa Zoltán logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 26.
    Város
    Szigetszentmiklós
    Üzenetek
    585
    Az első két esetért elnézést kérek, talán a sok lag, talán a többéves race07 kihagyás miatt történhettek. A harmadik szitut másképp látom, előttem teljesen elcseszetten tért vissza a pályára egy autó(aki a büntetések közt meg sincs említve,hmm...kettős mérce? ) és kiütötte a kettővel előttem haladót, az hogy nem lett tömegkaramból, az csak annak köszönhető, hogy se az előttemlévő, sem én nem kezdtünk pánikszerűen vészfékezni, hanem minél gyorsabban, lendületből oldottuk meg a helyzetet, lényegesen kevesebb kárt okozva, mint a fékezéssel. A büntetés eltúlzott, pláne egy nyári kupán, de elfogadom és remélem nem kerülök ilyen szituba legközelebb.

  14. #14
    Idézet Eredetileg zolibphc írta Hozzászólás megtekintése
    Dominik:
    Te, kezdő létedre saját részedre ezt nem kalkuláltad be, és éppen ezért, hogy nem maradtál saját korlátaidon belül, jópár ember versenyét keserítetted meg, ezért a Te büntetésed számomra enyhe, de a maximumot kaptad!
    Mátét is ismerem másik ligából, az ő eseténél nem lehet eldönteni, hogy szerverlag, vagy saját lag okozta a dolgot! Részünkről nagyon úgy néz ki, hogy megtaláltuk a lag okait, viszont azt képtelenség ellenőrizni, hogy valaki nem megfelelő technikával lép-e fel a szerverre! Mondhatom azt is, hogy ez már hozzáállás kérdése, ping teszt, és ha tré, akkor nem szabad fellépni, ha mégis megteszi, az sajnos már nem a mi hatáskörünk. A jövőben megpróbáljuk szűrni a lagolókat, és szólunk majd nekik, hogy nézzék át a dolgaikat, ha ez nem történik meg, akkor alkalmazzuk majd azokat az eszközöket, amelyek a kezünkben vannak, és megoldják ezeket az eseteket!
    Kérlek, Te is kicsit figyelj oda jobban a pályán való viselkedésedre!
    Oké tudom nagyon hülyén viselkedtem a második versenyen csak az nagyon rosszul esett h a 20. helyről feljöttem a 6.-ra és kilöktek utána iszonyú dühös voltam tudom olyat csináltam amin ha visszanézem és is azt mondom h Jézusom

    Én megértem a versenybíróságot h nem tehetnek a LAG problémárol!!!


    A következő versenyen jobban fogok figyelni

  15. #15
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.375
    Idézet Eredetileg Rupa Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Az első két esetért elnézést kérek, talán a sok lag, talán a többéves race07 kihagyás miatt történhettek. A harmadik szitut másképp látom, előttem teljesen elcseszetten tért vissza a pályára egy autó(aki a büntetések közt meg sincs említve,hmm...kettős mérce? ) és kiütötte a kettővel előttem haladót, az hogy nem lett tömegkaramból, az csak annak köszönhető, hogy se az előttemlévő, sem én nem kezdtünk pánikszerűen vészfékezni, hanem minél gyorsabban, lendületből oldottuk meg a helyzetet, lényegesen kevesebb kárt okozva, mint a fékezéssel. A büntetés eltúlzott, pláne egy nyári kupán, de elfogadom és remélem nem kerülök ilyen szituba legközelebb.
    Ha kettős mérce lenne, akkor az nyílván feléd billenne, hiszen öreg róka vagy errefelé!

  16. #16
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.375
    Idézet Eredetileg Kiss Dominik írta Hozzászólás megtekintése
    Oké tudom nagyon hülyén viselkedtem a második versenyen csak az nagyon rosszul esett h a 20. helyről feljöttem a 6.-ra és kilöktek utána iszonyú dühös voltam tudom olyat csináltam amin ha visszanézem és is azt mondom h Jézusom

    Én megértem a versenybíróságot h nem tehetnek a LAG problémárol!!!


    A következő versenyen jobban fogok figyelni
    Nyugi, én is a 9. helyről estem vissza, de sajnos mint utólag kiderült saját hibámból, hibáimból is! Sajnos ez benne van!

  17. #17
    Idézet Eredetileg zolibphc írta Hozzászólás megtekintése
    Nyugi, én is a 9. helyről estem vissza, de sajnos mint utólag kiderült saját hibámból, hibáimból is! Sajnos ez benne van!
    ez a túraautózás
    amúgy neked is sok sikert este

  18. #18
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    „...Utolsó rajthely: Rupa Zoltán, Lengyel Krisztán, Kovács Roland, Kiss Dominik, Fábián Máté, Matejka Zoltán...”

    Elég nagy zsufi lesz az utolsó rajthelyen.
    De amit akartam kérdezni. Ennek a konkrét kivitelezése hogyan néz ki a verseyző részéről? Megy egy rendes kvalit, de az időmérő nem fut egy kört sem, így elsz utolsó rajthelye?

  19. #19
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Elég nagy zsufi lesz az utolsó rajthelyen.
    De amit akartam kérdezni. Ennek a konkrét kivitelezése hogyan néz ki a verseyző részéről? Megy egy rendes kvalit, de az időmérő nem fut egy kört sem, így elsz utolsó rajthelye?
    A lényeg, hogy az időmérő végén ne legyen mért köröd, és az utolsó 10 percben ne gyere ki a pályára.

  20. #20
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A lényeg, hogy az időmérő végén ne legyen mért köröd, és az utolsó 10 percben ne gyere ki a pályára.
    Értem, köszi.

  21. #21
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.375
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Értem, köszi.
    Én annyit korrigálnék, hogy az időmérőre abszolút ne gyere ki, vagy max felvezető körökre, ne csak az uccsó1 10 percre ne! De a bevett szokás az URH-soknál, hogy szépen megvárják a boxban a kvali végét, hiszen minek zavarnák a többi versenyzőt felvezető körökkel, ha úgyse futhat mértet!

  22. #22
    Idézet Eredetileg zolibphc írta Hozzászólás megtekintése
    ...De a bevett szokás az URH-soknál, hogy szépen megvárják a boxban a kvali végét, hiszen minek zavarnák a többi versenyzőt felvezető körökkel, ha úgyse futhat mértet!

    Jaja, ennek tényleg nincs sok értelme.

  23. #23
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Jaja, ennek tényleg nincs sok értelme.
    Annyi lenne az értelme, hogy a büntetéssel rendelkező pilóták sem bemelegítés nélkül szabadulnak rá a mezőnyre, így az ebből fakadó esetleges balesetek a kockázata sem nő fölöslegesen.

    De pont ezért a következő futamtól a qual végén bevezetjük az 5 perces Warm-Up-ot!

  24. #24
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Annyi lenne az értelme, hogy a büntetéssel rendelkező pilóták sem bemelegítés nélkül szabadulnak rá a mezőnyre, így az ebből fakadó esetleges balesetek a kockázata sem nő fölöslegesen.

    De pont ezért a következő futamtól a qual végén bevezetjük az 5 perces Warm-Up-ot!
    Ebben is van valami, bár aki nagyon akar – gondolom – úgyis melegít offline verseny előtt.
    (Nem, nem akarok mindenáron kötekedni és lehurrogni az újításokat. :-) )

  25. #25
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Kedves Versenyzők!

    Sajnos nem akadt kevesebb dolga a VB-nek ezen a futamon sem, pedig most nem volt LAG, annál több a versenyző mulasztás! Nagyon sok teljesen felesleges és értelmetlen rácsúszásos kilökéssel találkoztunk a futamon, illetve egyesek még mindig nem tudják, hogyan kell másokat nem veszélyeztetve szabályosan visszatérni a pályára egy kicsúszás után. Mindenkit szeretnénk ismét fokozottan felkérni, hogy jobban figyeljetek egymásra és ne kockáztassátok mások versenyét és szórakozását!

    A hátulról ráfutásos eseteket a jövőben szigorúbban fogjuk büntetni!



    A lehetséges büntetések:

    • A figyelmeztetéseknek önmagukban nincs közvetlen következményük, de amennyiben egy adott versenyző a nyári kupa alatt összegyűjt 2 db-ot, akkor komolyabb szankcióra számíthat.
    • Az utolsó rajthelyes büntetés (URH) azt jeleni, hogy az adott pilóta az időmérő végén nem rendelkezhet mért körrel, így a mezőny végére kerül a rajtrácson. A URH-val rendelkező pilóták részt vehetnek az időmérőn, de az utolsó 10 percben már nem mehetnek ki a pályára, ha rendelkeznek mért idővel, akkor ki kell lépniük és újra be a szerverre, hogy az törlődjön. (Az URH büntetésesek között nem határozunk meg sorrendet a rajtrács végén)
    • A boxutca áthajtásos büntetést a rajt után első megtett kör végén a boxutcán való keresztülhaladást jeleni a pitlimiterel bekapcsolásával és PIT-be kiállás nélkül. Az áthajtást azon a futamon kell végrehajtani, ahol az adott versenyző a büntetés kiosztás után legközelebb megjelenik.




    "A" szerver - Race1


    162' P2 - Verpelethy József
    Prost bezárja az ajtót Ákos előtt, de ő húzza a rövidebbet, megbüntette magát


    164' P7 - Szalafai Fedor
    Fedor lecsúszik az ívről, nincs is előzési pozícióban és meglöki az előtte haladót
    Fedor büntetése: Figyelmeztetés


    166' P9-P13

    Versenybaleset, a pilótáknak nincs ideje reagálni a mezőnyben kialakult tumultusra. Bajnok Tamás manővere roppant felelőtlen volt, de nem közvetlenül okozott ütközést, saját magát büntette.


    167' P14 - Fehér Milán
    Milán az előtte kibontakozó tumultus ellenére nem fékez, hanem áll a gázon és kiforgatja Balázst
    Milán büntetése: lásd később...


    179' P11 - Fehér Milán
    Milán belefordul, majd kiforgatja az előtte lévőt
    Milán büntetése: lásd később...


    204' P16 - Bajnok Tamás
    Tamás féktávon hátulról kilöki az előtte haladót.
    Tamás büntetése: lásd később...


    221' P22 - Szeredi Norbert
    Norbert belefordul az előtte haladóba, saját magát büntette, reméljük tanul belőle


    267' P15 - Bajnok Tamás
    Tamás féktávon hátulról ismét baleset okoz.
    Tamásnak már volt figyelmeztetés előző futamról, itt pedig két komoly balesetet is okozott, összevont büntetése: Boxutca áthajtás a következő futamán.





    "A" szerver - Race2


    134' P22 - Juhász József

    József T1-ben hátulról meglöki az előtte haladót és kiforgatja
    József büntetése: Figyelmeztetés


    142' P3 - Varga Dávid
    Dávid hátulról meglöki az előtte haladót és kiforgatja
    Dávid büntetése: lásd később...


    143' P10 - Rupa Zoltán
    Zoltán T2-ben igen erőteljesen beesik a kanyarba veszélyeztetve az előtt fordulókat.
    Zoltán büntetése: Figyelmeztetés


    163' P9 - Pfennig Kristóf
    Kristóf elfékezi magát, lecsúszik az ívről és meglöki Dávid autóját
    Kristóf büntetése: Figyelmeztetés


    165' P13 - Csányi Balázs
    Balázs hirtelen és veszélyesen vált irányt féktávon, amivel több kisebb koccanást okoz a mezőnyben
    Balázs büntetése: Figyelmeztetés


    201' P10 - Bacharti Patrik
    Patrik meglöki az előtte/mellette haladót az egyenesben, pedig bőven van hely még számára a pálya bal szélén és ezzel balesetet okoz.
    Partiknak már volt figyelmeztetés előző futamról, itt pedig ismét balesetet okozott, összevont büntetése: Utolsó rajthely a következő futamán.


    212' P9-10 - Bacharti Patrik vs. Varga Dávid

    Dávid és Patrik kölcsönösen nem hagytak egymásnak helyet a kanyarbejáratnál, Patrik húzza a rövidebbet, megbüntette saját magát
    Dávid az előző incidensével együtt összevont büntetése: Utolsó rajthely a következő futamán


    243' P8 - Kelemen Dávid
    Kelemen Dávid olyan szűk ívben fordul, hogy nem hagy helyett a mellette belül érkező Varga Dávidnak, aki így kilöki. Kelemen Dávid a hibás, saját magát büntette.


    304' P18 - Fehér Milán
    Milán hátulról meglöki az előtte haladót és kiforgatja
    Milán a futam során három komoly balesetet is okozott, összevont büntetése: Boxutca áthajtás a következő futamán


    909' P15 - Endrődi Zoltán
    Zoli T1-ben meglöki és kiforgatja az előtte haladót, a VB értékeli, hogy Zoli maga jelezte az esetet.
    Zoltán büntetése: Figyelmeztetés



    Holló Félix álnéven egy korábban a pályán kívüli viselkedéséért kizárt tagunk vett részt a futamon, ezért Őt ismételten kizárjuk a további szereplésből a csalás, illetve ismét a pályán kívül mutatott viselkedése miatt.

    "Félix", amennyiben szerettél volna részt venni a nyári kupán, akkor megtehetted volna, ha megkeresel minket és annak rendje és módja szerint ezt jelzed felénk, illetve ha csak a versenyzésre koncentrálsz az egyéb dolgok helyet..




    "B" szerver - Race1


    111', P12 - Mészáros Gábor
    Gábor féktávon megtolja az előtte haladót, aki emiatt több pozíciót veszít
    Gábor büntetése: Figyelmeztetés


    112', P10 - Juhász Attila
    Attila lecsúszik az ívről és hátulról kilöki az előtt haladót
    Attila büntetése: lásd később...


    133-147', P12 - Kovács Ádám
    leszorítás, szabálytalan pályára való visszatérés
    Ádám büntetése: Figyelmeztetés


    144', P7 - Fejes Sándor
    Sándor beesik a kanyarba, ahol balesetet okoz.
    Sándor büntetése: Figyelmeztetés


    155-162' P4 - Petrovai András
    András úgy közlekedik a pályán, mint ha nem lenne mellette senki, két alkalommal is ütközést okoz
    András büntetése: Figyelmeztetés


    169' P19 - Kurucz András
    András lecsúszik az ívről és kilöki az előtte haladót
    András büntetése: lásd később...


    177' P15 - Kiss Dominik
    Dominik féktávon kilöki az előtte haladót
    Dominik büntetése: lásd később...


    217' P14 - Juhász Attila
    Attila féktávon kilöki az előtte haladót
    Attila büntetése: lásd később...


    221' P16 - Michael Chevee
    Michael kiforgatja az előtte haladót
    Michael büntetése: lásd később...


    223' P17 - Kiss Dominik
    Dominik keresztbe hajt vissza a pályára és balesetet okoz:
    Dominik büntetése: lásd később...


    225' P18 - Zombor Gergely

    Gergely nem alkalmazkodott a pályán előtte kialakuló veszélyhelyzethez, az előtte lévő autóba hajtott és megpördült. Úgy gondoljuk ez elég tanulság lesz a számára...


    265' P15 - Kiss Dominik
    Dominik hirtelen vált irányt féktávon, amivel balesetet okoz.
    Dominik büntetése: lásd később...


    355' P17 - Orosz Ábel
    Ábel féktávon kilöki az előtte haladót
    Ábel büntetése: Figyelmeztetés


    400' P17 - Varga Zsolt

    Zsolt lecsúszik az ívről és kilöki az előtte haladót
    Zsolt büntetése: Figyelmeztetés



    "B" szerver - Race2


    93' P15 - Vida Zoltán
    Zoltán T1-ben túl szélesen fordul és leszorítja a mellette lévőt a pályáról
    Zoltánnak már volt figyelmeztetés előző futamról, itt pedig ismét balesetet okozott, összevont büntetése: Utolsó rajthely a következő futamán.


    102' P11 - Michael Chevee
    Michael belefordul a mezőnybe T2, 3 autót szorít le a pályáról
    Michael büntetése: lásd később..


    129' P21 - Kiss Dominik
    Dominik féktávon kilöki az előtte haladót
    Dominik büntetése: lásd később...


    134' P1-P3 Kerekes Dániel & Ugrai Bálint
    Egyik versenyző sincs tekintettel a mellette lévőkre, Bálint belefordul a többiekbe, Dániel pedig lecsúszik az ívről és satuba fogják Tóth Pétert
    Dániel büntetése: Figyelmeztetés
    Bálint büntetése: lásd később...


    137' P11 - Fábián Máté
    Máté kiforgatja az előtt lévő Michaelt, majd leszorítja a mellette lévő Andrást
    Máté büntetése: Figyelmeztetés


    158' P20 - Juhász Attila
    Attila kiforgatja az előtte haladót
    Attila a futam során három komoly balesetet is okozott, összevont büntetése: Boxutca áthajtás a következő futamán


    166' P13 - Kurucz András
    András a pályán kívül próbál bebújni Michael mellé, majd meglöki őt, a manőver teljes mértékben szabálytalan.
    András az előző esettel együtt összevont büntetése: Utolsó rajthely a következő futamán


    174' P14 - Michael Chevee
    Michael két autót forgat ki egyszerre hátulról
    Michael a futam során három komoly balesetet is okozott, összevont büntetése: Boxutca áthajtás a következő futamán


    178' P17 - Kiss Dominik
    Dominik nem fordul elég szűken és ismét balesetet okoz

    Dominik, összeszámolni is nehéz hány balesetet okoztál a két futamon, az eddigi a kupán mutatott szereplésed kritikán aluli, nagyon szépen kérünk szedd össze magad! Büntetésed Boxutca áthajtás a következő 2 futamon, amin indulsz, a jövőben pedig figyelni fogunk rád, nincs több dobásod!


    214' P7 - Ledzényi László
    László hátulról meglöki kicsit Bálint autóját, aki lecsúszik az ívről és így szabálytalanul
    előzi meg őt László.
    László büntetése: Figyelmeztetés


    321' P8 - Ugrai Bálint
    Bálint féktávon kilöki az előtte haladót
    Bálintnak már volt figyelmeztetése előző futamról, itt pedig két balesetet is okozott, összevont büntetése: Boxutca áthajtás a következő futamán.





    Összefoglalva:

    Figyelmeztetés: Tóth Zoltán, Suput Zsolt, Verpelethy Jószef, Szalafai Fedor, Juházs Jószef, Rupa Zoltán, Pfenning Kristóf, Csányi Balázs, Endrődi Zoltán, Mészáros Gábor, Kovács Ádám, Fejes Sándor, Petrovai András, Zombor Gergely, Orosz Ábel, Varga zsolt, Kerekes Dániel, Fábián Máté, Ledzényi László
    Utolsó rajthely:
    Kovács Roland, Varga Dávid, Bacharti Patrik, Vida zoltán, Ugrai Bálint, Kurucz András
    Boxutca áthajtás: Hanyik Gerely, Kalmár Péter, Fehér Milán, Bajnok Tamás, Juhász Attila, Kiss Dominik
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 08. 04. 16:15.

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •