Oldal: 5 / 11 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... UtolsóUtolsó
Találatok: 101 - 125 (253 összesen)

Téma: HGTLM7 - Road Atlanta

  1. #101
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    Gyerekek! Nagyon faxa kis pálya ez, de nekem valami nem kóser. Az első köreimet teszem a pályán, tiszta sivatag, egy-két fa meg reklám tábla, néha kicsúszom és nekiütközök a valami láthatatlannak (Machwerk szindróma).

    Négy-öt kör után megjelenik két oldalt a szalagkorlát meg az erdő. Kilépek a játékból, piszkálom a Catalyst Centert. Vissza a játékba, ugyanaz! Megint piszkálom kicsit, most már egyáltalán nem jön a szalagkorlát, sem az erdő, sok kör után sem. Megint piszkálom, eredmény: az autók a boxban most nem párhuzamosan, hanem 45 fokban állnak a boxban, ráadásul egymás hegyin-hátán. Néhány kör után jelennek meg ismét a fák és a korlát.
    Szia,

    Nem hiszem, hogy a Catalyst beállításnak köze lehet ahhoz például, hogy az autók milyen pózban állnak a boxban. Amennyiben a frissítést feltetted, akkor a kocsiknak 45°-os szögben a Box utca végén kell sorakozniuk, egymás mellett.

    A fák + szalagkorlát ügyben meg kérlek konkrétabban fogalmazz, mert így nehéz a végére járni. Esetleg pár ScreenShot sokat segítene, hogy pontosan hol, mire gondolsz...

    Ugyan ez vonatkozik a láthatatlan akadály dologra... hol, milyen szögben, stb...


    (Egyébként pedig nekem úgy rémlik, hogy Machwerkben nem láthatatlan akadályok voltak, hanem a kocsiknak vannak láthatatlan alváz elemeik, amik jelentősen rontják a terepszöget, ezért sikerült fennakadni a dombokon.)
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 03. 20. 12:27.

  2. #102
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Végigmentem a pálya szélén a füvön, végig vannak fák és folyamatos a szalagkorlát, láthatatlan akadályokkal nem találkoztam. Az tény, hogy ha terepezni akarsz, akkor a max 45%-os diffizár ahhoz kevés, hogy a füvön felvigye ezt a 2 tonnás monstrumot.

  3. #103
    Gedő Miki Versenyző mikkkka logója
    Csatlakozott
    2009. 07. 14.
    Üzenetek
    1.162
    Full screen anti-aliasing-ot a GTL configer-ben kapcsold ki, Catalistban bízd a játékra ezt a részt és talán megjavul. Nálam ez segített.
    CC-ből érdemes mindig a legújabbat használni, ha nem régi a VGA-d.

  4. #104
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg mikkkka írta Hozzászólás megtekintése
    Full screen anti-aliasing-ot a GTL configer-ben kapcsold ki, Catalistban bízd a játékra ezt a részt és talán megjavul. Nálam ez segített.
    CC-ből érdemes mindig a legújabbat használni, ha nem régi a VGA-d.
    Én minden opciót alapból úgy hagyok amit csak lehet, hogy a játék vezérelje és inkább a GTLConfig.exe segítségével állítom be a grafikát.

  5. #105
    Gedő Miki Versenyző mikkkka logója
    Csatlakozott
    2009. 07. 14.
    Üzenetek
    1.162
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én minden opciót alapból úgy hagyok amit csak lehet, hogy a játék vezérelje és inkább a GTLConfig.exe segítségével állítom be a grafikát.
    Akad néhány pálya ahol a tereptárgyak , meg néha a függőleges felületek nem jelennek meg nálam amióta újabb videókártyám van. Nyomkodtam mindent mert bosszantott hogy nem tudom mibe ütközöm bele. Pl. pont itt Road Atlantában a box kijáratnál lévő szaktárs zöld zászlaja nem látszott, ami titánbetonból van és 7,86 km/h-nál is kiszakadt tőle a motor, -csak néztem hogy ez most mi ez fícsőr (az új merciben). Na végül is a GTLConfig.exe-ben kikapcsoltam az AA-t és megtelt a pálya élettel.

  6. #106
    Kozma Csaba Versenyző Lupert logója
    Csatlakozott
    2010. 11. 04.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    45
    Üzenetek
    103
    Idézet Eredetileg mikkkka írta Hozzászólás megtekintése
    box kijáratnál lévő szaktárs zöld zászlaja
    A pálya szélén lévő többi szaktárs pedig elég bátor

  7. #107
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg mikkkka írta Hozzászólás megtekintése
    Akad néhány pálya ahol a tereptárgyak , meg néha a függőleges felületek nem jelennek meg nálam amióta újabb videókártyám van.
    Milyen kártyád van? Én bevallom, még egy Radeon 4850-et használok, nincs vele gond, és a FullHD-ét is szépen viszi gMotor2 alatt...

  8. #108
    Gedő Miki Versenyző mikkkka logója
    Csatlakozott
    2009. 07. 14.
    Üzenetek
    1.162
    6850 talán?
    Leginkább addon pályákkal van gond pl. BrandsHatch , vagy GTR/LeMans - nál is.
    Driver probléma lehet gondolom, de nem teljesen értem hogy lehet ilyen probléma egy kb. 6 éves (GTR2) játékkal amit a sokkal régebbi VGA-m simán megjelenített..

  9. #109
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Mostanában (vagy nem csak mostanában?) az AMD (ATI) nem igazán jeleskedik a driverek működőképességével. Nagy nehezen találni 1-1 drivert, ami működik. Volt pl. olyan verzió, ahol a 3D felületeken nem volt egérkurzor. Marha vicces volt egy ESC után a "return to garage" gombot eltalálni...
    A másik meg állandóan újraindult. Sokaknak dobálja a kékhalálokat, szóval én maradtam a 11.12-es drivernél. Az úgy nagyjából működget. Bár én is látok néha vibráló textúrákat, meg efféle dolgokat, de meguntam a kísérletezgetést az állandó driver cserélgetéssel.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  10. #110
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.630
    A control centert általában fel sem telepítem, nekem legallábbis semmi szükségem rá.
    Feltelepítem a drivert, az pedig teszi a dolgát, semmi probléma nincs vele. Minek állítgassam.

    A drivereket mindig az adott környezethez optimalizálják, nem lehet olyan drivert készíteni ami mindegyik környezetben ugyanúgy működik. (windows-ra)
    Ebből következik hogy nem mindig a legfrissebb driver a legjobb mindenkinek. Drivert akkor érdemes frissíteni ha valami nem, vagy nem úgy működik.

  11. #111
    Bordás Sándor Versenyző bordiii logója
    Csatlakozott
    2010. 09. 16.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    45
    Üzenetek
    433
    Próbáltam már egy kicsit gyakorolni hogy elmozduljak a végéről...
    Erre megint megdöglött a CS pedálom. Egy futammal ezelőtt volt benne loadcell csere, most meg megint ugrál össze vissza a fék...

  12. #112
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Életkor
    51
    Üzenetek
    861
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A fák + szalagkorlát ügyben meg kérlek konkrétabban fogalmazz, mert így nehéz a végére járni. Esetleg pár ScreenShot sokat segítene, hogy pontosan hol, mire gondolsz...

    Ugyan ez vonatkozik a láthatatlan akadály dologra... hol, milyen szögben, stb...
    Itt van a konkrét ni:




    Idézet Eredetileg mikkkka írta
    Full screen anti-aliasing-ot a GTL configer-ben kapcsold ki, Catalistban bízd a játékra ezt a részt és talán megjavul. Nálam ez segített.
    CC-ből érdemes mindig a legújabbat használni, ha nem régi a VGA-d.
    Nagyjából ezt csináltam én is, kivéve a GTL configer AA kikapcsolását. Kicsit ellentmondásosnak érzem, ha a CC-ben a játékra bízom ezt a beállítást, akkor miért kapcsolnám itt ki. Na mindegy, miután írtad, ezt is kipróbáltam, de lényegében semmi nem változott.

    Ami most van az, ami a fenti videón, annyi különbséggel, hogy néhány perc elteltével hirtelen megjelenik a szalagkorlát és az erdő. Készítettem erről is prezentációt mobillal, de sajnos félúton a teló és a gép között elveszet..., valahol az adatkábelben lesz , majd kirázom !

  13. #113
    Gedő Miki Versenyző mikkkka logója
    Csatlakozott
    2009. 07. 14.
    Üzenetek
    1.162
    Hát mert hiába kapcsolod ki GTLconfiger-ban , ha a CCC meg felülbírálja és izomból simít mindent.

  14. #114
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Életkor
    53
    Üzenetek
    1.771
    Idézet Eredetileg bordiii írta Hozzászólás megtekintése
    Próbáltam már egy kicsit gyakorolni hogy elmozduljak a végéről...
    Erre megint megdöglött a CS pedálom. Egy futammal ezelőtt volt benne loadcell csere, most meg megint ugrál össze vissza a fék...
    az valami kontakt hiba lehet,sztem az a potméter is okozhatja amivel tudod állítgatni,alján rendesen benne van a dugasz?engem az is szívatott hogy kimozdult.
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  15. #115
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    Itt van a konkrét ni:


    Hát ez tényleg gáz. És csak ennél a pályánál van ilyen gondod? Igazából ötletem sincs, mondanám hogy VGA driver hiba, viszont amit nem értek, hogy miért állnak a kocsik nálad előrefele a boxban? Ha indítasz egy kvalt 26 ellenféllel, akkor alapból jó helyen/szögben állnak az autók? Biztos jól másoltad be a Pacth-et?

    Online/offline van különbség?
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 03. 20. 23:37.

  16. #116
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Nincs szerver, vmi gond van a szolgáltatónknál. Egyelőre nem tudunk semmit, de jelentkezünk ha van vmi fejlemény.

    Addig gyakoroljatok offline, illetve akinek nincs érvényes prekvalos ideje, az feltöltött 107%-on belüli hotlappal is nevezhet.

  17. #117
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Életkor
    51
    Üzenetek
    861
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Hát ez tényleg gáz. És csak ennél a pályánál van ilyen gondod? Igazából ötletem sincs, mondanám hogy VGA driver hiba, viszont amit nem értek, hogy miért állnak a kocsik nálad előrefele a boxban? Ha indítasz egy kvalt 26 ellenféllel, akkor alapból jó helyen/szögben állnak az autók? Biztos jól másoltad be a Pacth-et?

    Online/offline van különbség?
    A kocsik állása a boxban megjavult..., magától. Egyébként ahogy látod a filmen a megjelenő Panti már jól áll, ezután újra kiállva a boxba már az én autóm is jó lett.

    Machverknél pont ugyanezt tapasztaltam, ott sem volt erdő, pontosabban ott inkább néha eltűnt. Úgy emlékszem viszont csak ha Lotus-al mentem akkor csinálta, végül nem azzal indultam a versenyen. Alfával teljesen jó volt.

  18. #118
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    Machverknél pont ugyanezt tapasztaltam, ott sem volt erdő, pontosabban ott inkább néha eltűnt. Úgy emlékszem viszont csak ha Lotus-al mentem akkor csinálta, végül nem azzal indultam a versenyen. Alfával teljesen jó volt.
    Hát ez egyre zavarosabb

    Biztos iszó' te eleget?!

  19. #119
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    66
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    A kocsik állása a boxban megjavult..., magától. Egyébként ahogy látod a filmen a megjelenő Panti már jól áll, ezután újra kiállva a boxba már az én autóm is jó lett.

    Machverknél pont ugyanezt tapasztaltam, ott sem volt erdő, pontosabban ott inkább néha eltűnt. Úgy emlékszem viszont csak ha Lotus-al mentem akkor csinálta, végül nem azzal indultam a versenyen. Alfával teljesen jó volt.

    Kedves Barátaim!




    A pályák tereptárgyainak „eltűnéséhez” (majd hirtelen előbukkanásához) bizonyos esetekre van magyarázat, eléggé egyszerű is.

    Mint a játék minden elemének, ezeknek az objektumoknak is meg kell adni a készítés során (éppúgy, mint amikor autót csinálunk) a látástávolságát különböző gépbeállításokhoz és részletezettségi szintekhez. Ez azt jelenti, hogy az adott gépbeállítás esetén (pl. pályamenti textúrák részletezettsége, látástávolság adott beállítása mindenkinek egyedileg a saját gépén) egy adott tereptárgy mikor tűnik fel és el a kocsiból nézve (és a tükörből is). Ennek következtében, ha pl. mindent max-ra húzol az opciókban, akkor láthatod a pályát úgy, ahogy azt a készítő megálmodta. Ha lejjebb veszed a látástávolságot például, akkor a fák, szalagkorlátok, háttérbeli dombok stb. sokkal hamarabb eltűnhetnek, mint azt szeretnéd, cserébe sokat javul a géped teljesítménye és az fps, hiszen ezeket az objektumokat nem kell számolnia a videokarinak. Épp ezért találták ki ezeket az opciókat, hogy gyengébb gépekkel is elfogadhatóan lehessen játszani.

    Javaslom mindenkinek, hogy először próbálja meg az Opciók menüben a játék optikai beállításainak elemeit variálgatni, lehetőség szerint mindent a minél részletesebb felbontások felé állítva addig, amíg bírja a gépe megfelelő fps-sel. Két kivétel van, ami alig okoz látványbeli minőségromlást, viszont rohadt sokat levesz az fps-ből: ez az árnyék minősége (ezt nyugodtan közepesre vehetitek, esetleg még lejjebb) és a fényszórók hatása (ezt akár minimumra is húzhatjátok, hiszen a versenyek nappal mennek itt).

    RoadAtlanta '70 sajnos nem a legjobban optimalizált pálya, ezt el kell ismerni, a készítők csuszmákolhattak volna rajta még jócskán, különösen a cél előtti felfutó domboldali pályaszakaszon (az visszajátszásban biztosan ugrálni fog szinte mindenkinél), de mindegy, ennek ellenére igen élvezetes vonalvezetésű pálya (és a Merci alá nagyon fekszik).

    A boxkijárati vanádiumacél zöld zászló viszont tényleg igazi otromba hiba (én is felkenődtem rá párszor).




    Tuza Ervin
    Utoljára módosította: Tuza Ervin; 2012. 03. 21. 09:47.

  20. #120
    Endrődi Zoltán Versenyző endrodiz logója
    Csatlakozott
    2010. 02. 15.
    Üzenetek
    1.086
    Nos, tegnap este beüzemeltem egy szinte újnak tűnő DFGT-t Cola jóvoltából!

    Legalább egy órámba került, mire mindent megtaláltam a profilerben, ami érdekelt és még biztos lesz is mit állítgatni.

    A következő a játék volt. Itt is elbabráltam vele sok mindennel. Eszméletlen sokat változott az élmény a cserével, nem győzöm megszokni a rengeteg újdonságot. Először élből feltoltam a Steering lock-ot 25-re és szépen kicsúsztam minden kanyarban, mert nem bírtam megszokni, hogy még mindig fordítani kell a kormányon. Aztán feljebb raktam 30-ra és lassan lassan sikerült bevenni a kanyarokat. Aztán viszont elkzdtem megérezni azt, hogy a rossz kormányomhoz mennyire rossz setupot kellett csinálnom és kezdtem finomítani rajta. Azt már most látom, hogy ezzel nem leszek kész csütörtök estig, mert kihagytam egy hetet és a sok újdonság miatt még nem érzem mit hova jó állítani. A 900 fok nagyon jó, mocskosul jól lehet vele broad side-olni...

    A pedálok. Na, ez megint nagyon furcsa, megszokást igényel. Először is nagyobb a rugóerő, mint a réginél. 5 éve bringával járok mindenhova, tehát nincs elsatnyulva a lábam, de éjfélre rendesen kész volt a vádlim... A féket gyakorlatilag újra kell tanulnom. A gáz is más lett, eddig nem is tudtam, mennyire rossz volt a gázpedálom. A legszembetűnőbb változás az, hogy eddig, mikor a közelemben volt valaki, hallottam a kanyarokban, hogy "röfögteti" a gázt, tehát pumpálja. Ezt én is csináltam a lábammal, de nem hallottam. Na ezzel a pedállal hallom és érzem is a hatást... ergo az eddigi pedálom nem reagált a finom mozgásokra...

    Köridőben még nem jelentős a változás, kb 0,5 sec, de az nem esetleges, hanem folyamatos, de nyilvánvalóan a setup és a szokatlan irányítás nehezíti a dolgomat.
    Mivel van némi elmaradásom, minden tanácsot szívesen veszek, lehet az merci setup, vagy kormány beállítás is.

    Egy problémám már van: a kormánykalauzban emlegetett FFB lyuk még 115%-os overall-nál is megvan, ezért egyenesben kicsit "kacsázok". Ez ellen lehet valamit tenni esetleg talán?

  21. #121
    Kozma Csaba Versenyző Lupert logója
    Csatlakozott
    2010. 11. 04.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    45
    Üzenetek
    103
    Idézet Eredetileg endrodiz írta Hozzászólás megtekintése
    A pedálok. Na, ez megint nagyon furcsa, megszokást igényel. Először is nagyobb a rugóerő, mint a réginél. 5 éve bringával járok mindenhova, tehát nincs elsatnyulva a lábam, de éjfélre rendesen kész volt a vádlim... A féket gyakorlatilag újra kell tanulnom.
    Nekem is ilyenem van, de nem észlelem, hogy nehéz lenne a féket nyomni sajnos, legalábbis a g25-höz képest igen könnyű (bordi loadcellását nem is említem, az nyilvánvaló). Van ebbe squash labda vagy mi?

    A kormány nekem még csak 600 fok körül van, de most gondolkoztam rajta, hogy következő futamra kipróbálom már a 900-at.

    Küldjed neki!!!

  22. #122
    Fehér Szabolcs Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2008. 10. 09.
    Város
    Szentendre
    Életkor
    44
    Üzenetek
    94
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nincs szerver, vmi gond van a szolgáltatónknál. Egyelőre nem tudunk semmit, de jelentkezünk ha van vmi fejlemény.

    Addig gyakoroljatok offline, illetve akinek nincs érvényes prekvalos ideje, az feltöltött 107%-on belüli hotlappal is nevezhet.
    Akkor töltök is egy 1:24.413-mat. Köszi

    Road Atlanta 1970_120321_1059 HOT LAP.Vcr

  23. #123
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg endrodiz írta Hozzászólás megtekintése
    Nos, tegnap este beüzemeltem egy szinte újnak tűnő DFGT-t Cola jóvoltából! Legalább egy órámba került, mire mindent megtaláltam a profilerben, ami érdekelt és még biztos lesz is mit állítgatni.

    Mivel van némi elmaradásom, minden tanácsot szívesen veszek, lehet az merci setup, vagy kormány beállítás is. Egy problémám már van: a kormánykalauzban emlegetett FFB lyuk még 115%-os overall-nál is megvan, ezért egyenesben kicsit "kacsázok". Ez ellen lehet valamit tenni esetleg talán?
    Szia, én ezt az FFB lyuk dolgot valójában soha nem értettem, miért probléma. Nekem a driverben a DFP és a G25 is 105%-on volt/van, a játékban pedig olyan 55-70 között használom a force-ot, kocsitól függően. Amennyiben nem engedem el a kormányt, akkor soha nem érzem, hogy rángatni, vagy kacsázni akarna. Ha elengedem, akkor persze először csak nagyon finoman, majd durvábban elkezd tekeregni, de mégis miért engedném el?

    Talán a ludas az FFB profil lehet, a GTL-ben ott van több sablon is konkrét típusokra, nekem azok érzetre soha nem voltak szimpatikusak, régebben a sima "kormány" profilt használtam, az utóbbi években meg a PLR fájlban felülírt G25 profilt.


    Idézet Eredetileg Lupert írta Hozzászólás megtekintése
    A kormány nekem még csak 600 fok körül van, de most gondolkoztam rajta, hogy következő futamra kipróbálom már a 900-at.
    Ha 600-ról 900-ra váltasz és ennek megfelelően a steering lockt is 1,5 szörösére állítod, akkor egészen 600 fokig ugyan a lesz minden mit korábban (lineáris egyéb beállítások mellett). Ha az áttételt akarod növelni, akkor ugyan azt a hatást éred el a steering lock csökkentésével, mint a kormányelfordulás növelésével, persze érdemes inkább a kormányelfordulást növelni, mert akkor nem csökkented a kereked maximális kitekerhetőségét.

  24. #124
    Orbán Máté Versenyző NyegLeoVFR logója
    Csatlakozott
    2011. 07. 20.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    40
    Üzenetek
    658
    Idézet Eredetileg endrodiz írta Hozzászólás megtekintése
    Köridőben még nem jelentős a változás, kb 0,5 sec, de az nem esetleges, hanem folyamatos, de nyilvánvalóan a setup és a szokatlan irányítás nehezíti a dolgomat.
    Mivel van némi elmaradásom, minden tanácsot szívesen veszek, lehet az merci setup, vagy kormány beállítás is.

    Egy problémám már van: a kormánykalauzban emlegetett FFB lyuk még 115%-os overall-nál is megvan, ezért egyenesben kicsit "kacsázok". Ez ellen lehet valamit tenni esetleg talán?
    Jó olvasni, ahogy teli új élményekkel írod a jó tapasztalatokat.
    Én így voltam a PC csere után. Szinte egy új játékot kaptam.
    Lehet, hogy hülyeséget fogok írni, de szerintem a kacsázás lehet setup eredetű problénma is. Olyankor segíthet az összetartás minuszolása. De szóljatok ha baromságot írtam.
    Sok élvezetes futamot kívánok neked az új szetthez!
    Cola előtt pedig le a kalappal!
    "When you're racing, it's life. Anything that happens before or after is just waiting." Steven Mcqueen (Le Mans '71)

  25. #125
    Endrődi Zoltán Versenyző endrodiz logója
    Csatlakozott
    2010. 02. 15.
    Üzenetek
    1.086
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Szia, én ezt az FFB lyuk dolgot valójában soha nem értettem, miért probléma. Nekem a driverben a DFP és a G25 is 105%-on volt/van, a játékban pedig olyan 55-70 között használom a force-ot, kocsitól függően. Amennyiben nem engedem el a kormányt, akkor soha nem érzem, hogy rángatni, vagy kacsázni akarna. Ha elengedem, akkor persze először csak nagyon finoman, majd durvábban elkezd tekeregni, de mégis miért engedném el?

    Talán a ludas az FFB profil lehet, a GTL-ben ott van több sablon is konkrét típusokra, nekem azok érzetre soha nem voltak szimpatikusak, régebben a sima "kormány" profilt használtam, az utóbbi években meg a PLR fájlban felülírt G25 profilt.
    Most unalmamban újra átfutottam az általad publikált online szakirodalmat és rájöttem, hogy az általam tévesen aposztrofált jelenség nem is a FFB lyuk, hiszen nem az FFB kacsázik nálam. Megpróbálom leírni. Szóval az van, hogy egyenesben az FFB csak kb olyan 3-4fok elfordulás után kezd ellentartani, tehát sokszor nem veszem észre, hogy már nem egyenesen tartom a kormányt, tehát saját magam generálom a kacsázást... Na erre mi a megoldás, mert sehol sem engedélyeztem 0%-nál nagyobb holtjátékot?

    Azt viszont csak megkérdem tőled te Szabi: a 900fokhoz azt mondtad 25-ös steering lockot használsz. Ha figyelembe veszem, hogy Ervin féle autó, tehát 5-el vékonyabb az SL, még akkor sem jön ki a 20-24-es hányados. Most, hogy is van ez akkor?

Oldal: 5 / 11 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •