Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (66 összesen)
  1. #1

    Thumbs up rFactor bemutató!

    Körübelül 1 héttel ezelőtt kezdtem foglalkozni az rFactor-al, amikor is letöltöttem egy Formula autós (gyakorlatilag F1-es) videót a Blackhole Motorsports-ról (http://www.bhmotorsports.com/movie/516, torrent-es) ami igencsak megtetszett.
    Tegnap jelent meg az autosimsport legújabb száma (www.autosimsport.com , acrobat reader kell hozzá) amelyben egy teszt szerepel az egyik release candidate alapján, aki tud angolul olvassa el, érdemes.
    Gyakorlatilag ez az ISI új szimulátora (http://www.rfactor.net/), amelynek az alapja az ISI Gmotor 2.0-ás engine, amit a Simbin is használ az új sim-jeiben (GT Legends és majd az utána következő(k) ). Bármilyen konfigra jó, mivel lehet futtatni Dx7, Dx8 vagy Dx9-es módban, attól függően hogy kinek milyen erős a gépe, van benne dinamikus napszakváltozás, dedikált szerver mód, állórajt, repülőrajt, pilótacsere, utcai autóktól kezdve F1-es autókig mindenféle járgány (úgy néz ki karrier-szerűen előrehaladva lehet majd pénzt gyűjteni és egyre jobb fejlesztésekre és autókra szert tenni, bár gondolom a cheat hamar ott lesz), meg egy csomó minden, kivéve az esőt, az a nemsokára (állítólag 1 hónapon belül) megjelenő simben még nem lesz, csak később jön majd hozzá add-on formájában.
    Az egyetlen gondom az lett volna vele (mint az LFS-el is, bár az S2 már tényleg igazán ütősre sikerült) hogy licensz híján fantázia autók és pályák lesznek benne (ami nekem valahogy nem jött be soha). Viszont kiderült, hogy igencsak moddolható lesz, és már több híres (még a GPL-es időkből ismert) csapat is már elkezdett dolgozni pályákon és mod-okon az új simhez, és ez igazán ígéretesnek tűnik, elgondolva hogy 800 LE-s, 19.000-es fordulaton pörgő gyakorlatilag F1-es autókkal is lehet majd nyomulni.
    A tesztelők nagyon jókat írnak a fizikáról és a multiplayerről (ezek számomra a legfontosabbak) és mindketten ahhoz hasonlítják az érzést ami hatalmukba kerítette őket, amit eddig még csak 1x éreztek, amikor 98-ban elöszőr ültek le GPL-ezni.
    Hamarosan meglátjuk hogy minket is hasonló érzés kerít-e hatalmába, a sim az internetről lesz majd letölthető egyenesen az ISI-től.

  2. #2

    Re: rFactor bemutató!

    Megveszem!

  3. #3
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: rFactor bemutató!

    Idézet Eredetileg Peter Csiki írta
    Az egyetlen gondom az lett volna vele (mint az LFS-el is, bár az S2 már tényleg igazán ütősre sikerült) hogy licensz híján fantázia autók és pályák lesznek benne (ami nekem valahogy nem jött be soha). Viszont kiderült, hogy igencsak moddolható lesz, és már több híres (még a GPL-es időkből ismert) csapat is már elkezdett dolgozni pályákon és mod-okon az új simhez, és ez igazán ígéretesnek tűnik...
    Peti az hogy moddolható sajnos még nem oldja meg a licensz problémát. A licensz jelenti azt hogy hozzáférhetsz olyan adatokhoz amikhez más nem, mind pálya mind autó tekintetében. Pl. körbe mikrofonozhatod az autót, ettől hitelesebb lesz a hang (nem zümi-zümi ), GPS-el nézegetheted a pályát, fotózhatsz orrba-szájba, stb. Hiteles lesz, hitelesebb mintha csak a tévében látnád

    Természetesen a moddolás szuper dolog, viszont lehetőséget ad arra is, hogy pl. mindenki elkészítse a "saját" Williams-BMW-jét, McLaren Mercedes-ét, de licensz hiányában attól azok sajnos még mindig "fantázia" autók lesznek... Ugye láttunk már erre példát, lásd BMW M3 a GTR-hez, amiből annyi variáns kering a net-en, miután mindenki a szájízére szabta (moddolta) hogy az eredeti készítő feladta a további autók készítését.

    Én sokkal jobban szeretném ha az rFactor megmaradna inkább egy middleware-nek, egy köztes engine-nek, amire lehet építkezni de csak kontrolláltan. Valahogy kézben kéne tartaniuk a moddolást, hogy ne szülessen 100 féle variáció ugyanabból a pályából és autóból, mert az sehová sem vezetne. És akkor az igénytelen, összecsapott munkákról (lásd addon pálya tesztek) ne is beszéljünk...

  4. #4

  5. #5

    Re: rFactor bemutató!

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta
    Peti az hogy moddolható sajnos még nem oldja meg a licensz problémát. A licensz jelenti azt hogy hozzáférhetsz olyan adatokhoz amikhez más nem, mind pálya mind autó tekintetében. Pl. körbe mikrofonozhatod az autót, ettől hitelesebb lesz a hang (nem zümi-zümi ), GPS-el nézegetheted a pályát, fotózhatsz orrba-szájba, stb. Hiteles lesz, hitelesebb mintha csak a tévében látnád

    Természetesen a moddolás szuper dolog, viszont lehetőséget ad arra is, hogy pl. mindenki elkészítse a "saját" Williams-BMW-jét, McLaren Mercedes-ét, de licensz hiányában attól azok sajnos még mindig "fantázia" autók lesznek... Ugye láttunk már erre példát, lásd BMW M3 a GTR-hez, amiből annyi variáns kering a net-en, miután mindenki a szájízére szabta (moddolta) hogy az eredeti készítő feladta a további autók készítését.

    Én sokkal jobban szeretném ha az rFactor megmaradna inkább egy middleware-nek, egy köztes engine-nek, amire lehet építkezni de csak kontrolláltan. Valahogy kézben kéne tartaniuk a moddolást, hogy ne szülessen 100 féle variáció ugyanabból a pályából és autóból, mert az sehová sem vezetne. És akkor az igénytelen, összecsapott munkákról (lásd addon pálya tesztek) ne is beszéljünk...

    Igen, kétségtelenül az az ideális ha megvan a licensz és a pályák GPRS-esek, az autók paraméterei miliméterre stimmelnek, a hangok is eredetiek, stb.
    De sajnos attól tartok hogy a Simbin-nek -aki tényleg mindent korrektül lemodellez- egy darabig nem lesz F1-es szimulátora, ismerve az F1-es licenszek problémakörét. Én viszont nagyon szívesen nyomulnék egy F1-es sim-el 1970 és 2005 között bármikor.
    Viszont azt gondolom hogy ellenpéldának ott a GPL, amiben nincsenek GPRS-es pályák, miliméterre passzoló autók, eredeti hangok, stb, és mégis magam 5 évig játszottam vele, mert a maga korában számomra egyértelműen az volt a király.
    Ami a moddolást illeti szerintem a GPL-ben is az add-onok 15-20 %-a volt minőségi, és valószínűleg az rFactornál sem lesz másképp. Viszont ha minőségi add-onokat használ az ember mind a pályákat, mind az autókat illetően, és a szerver alkalmas arra hogy letesztelje, hogy nem meghekkelt (mondjuk a 800LE helyett 900 Le-s F1-essel) autóval akarok bemenni a futamra, a fizika és a multiplayer jó akkor bizony fejest ugranék egy F1-es modba

  6. #6
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: rFactor bemutató!

    Idézet Eredetileg Peter Csiki írta
    Viszont ha minőségi add-onokat használ az ember mind a pályákat, mind az autókat illetően, és a szerver alkalmas arra hogy letesztelje, hogy nem meghekkelt (mondjuk a 800LE helyett 900 Le-s F1-essel) autóval akarok bemenni a futamra, a fizika és a multiplayer jó akkor bizony fejest ugranék egy F1-es modba
    Ez tiszta. De a kispista, vagy a nagyjózsi által készített F1-es modba ugranál be?

    Komolyra fordítva, ha van minőségi addon akkor minden rendben. Ugyanakkor a GTR-ben a pályakeresési hadműveletünk eléggé negatív jövőt mutat nekem előre. Itt van pl. Imola, LeMans, Jerez, ezekben mind ordító hiányosságok (és nem hibák, hanem hiányosságok, mulasztások) vannak. Az egyikben a kör szám nincs beállítva, a másikban az idő, a harmadikban felvezető kocsi nincs, mert minek.
    Ezzel az a baj, hogy innentől kezdve ezek a pályák *léteznek*, hiányosak, nem szinvonalasak de léteznek. Tehát hiába lenne bárki, aki tisztességel meg tudná csinálni jobban, már nem kihívás, mert kit érdekel most mégegy Imola. És lássuk be a többség sajnos be fogja érni akár a szinvonaltalan pályákkal. Azt se feledjük, hogy amellett, hogy hibásak, egyik pálya sem üti meg az eredeti GTR pályák szinvonalát.

    Ezért látom én szükségét a kontrollált, felügyelt moddolásnak. Legyen az ISI aki azt mondja, hogy "OK ezt jóváhagyom mert bevizsgáltam", stb.

    Nem ünneprontó akarok lenni, csak azért lássuk be, az "élet nem egy habostorta"

  7. #7

    Re: rFactor bemutató!

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta
    Ez tiszta. De a kispista, vagy a nagyjózsi által készített F1-es modba ugranál be?

    Komolyra fordítva, ha van minőségi addon akkor minden rendben. Ugyanakkor a GTR-ben a pályakeresési hadműveletünk eléggé negatív jövőt mutat nekem előre. Itt van pl. Imola, LeMans, Jerez, ezekben mind ordító hiányosságok (és nem hibák, hanem hiányosságok, mulasztások) vannak. Az egyikben a kör szám nincs beállítva, a másikban az idő, a harmadikban felvezető kocsi nincs, mert minek.
    Ezzel az a baj, hogy innentől kezdve ezek a pályák *léteznek*, hiányosak, nem szinvonalasak de léteznek. Tehát hiába lenne bárki, aki tisztességel meg tudná csinálni jobban, már nem kihívás, mert kit érdekel most mégegy Imola. És lássuk be a többség sajnos be fogja érni akár a szinvonaltalan pályákkal. Azt se feledjük, hogy amellett, hogy hibásak, egyik pálya sem üti meg az eredeti GTR pályák szinvonalát.

    Ezért látom én szükségét a kontrollált, felügyelt moddolásnak. Legyen az ISI aki azt mondja, hogy "OK ezt jóváhagyom mert bevizsgáltam", stb.

    Nem ünneprontó akarok lenni, csak azért lássuk be, az "élet nem egy habostorta"
    Az általad idézett rész elején ott van hogy "minőségi add-on", és az autosimsportban pld. ott van egy interjú Gilles Benoit-val aki a USPits tagja, és éppen egy pályán dolgozik amit ő csinál meg, teljes egészében. És itt lehet nagy különbség mert a GTR-hez minden pálya konvertált valamilyen szinten.
    Egyébként teljesen egyetértek a kontrollált moddolással,a GPL-ben is volt add-on pálya ami 3 nap alatt készült el és volt ami 3 év alatt, és persze utóbbi igazi pálya volt, míg előbbit nem is tudom minek nevezzem.

  8. #8
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: rFactor bemutató!

    Peti, ez egyetlen egy darab pálya amin hónapok óta dolgozik. A cikkben olvashatod, hogy az ISI engine-re akkor lehet igazán minőségi pályát készíteni, ha a nulláról kezdi az ember, ehhez pedig nagyon sok idő kell.
    Én őszintén szeretném ha sok ilyen elszánt ember lenne, de szerintem a legtöbb ingyen munka ugyanúgy konvertált hulladék lesz

    Meglátjuk majd...

  9. #9

    Re: rFactor bemutató!

    Igen.....vannak emlékeim.......Martijn Taffer....GPL Clermont Ferrand......5 év

  10. #10

    Re: rFactor bemutató!

    úgy tűnik dolgoznak a fiúk az rFactor-motors-nál: http://rfactor.net/rfmotors/h6/index.html

  11. #11
    Cserti Tibor Regisztrált Csecse logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 17.
    Város
    Nagyatád
    Üzenetek
    609

    Re: rFactor bemutató!

    Hali!
    F1 mod aszem lesz igényes mivel RH a 2005 modját ha minden igaz egyaránt késziti F1C-re és rFactor-ra.

    üdv:Csecse

  12. #12

    Re: rFactor bemutató!

    Ha minden igaz a héten megjelenik. Nekem annyira tetszik a MP demo hogy meg is rendeltem már, így első-kézből kaptok majd információt hogy milyen. (online lehet majd letölteni, 35 euro az ára)
    A demo-t itt tölthetitek le: http://www.rfactor.net/index.php?page=downloads , a Kodi Motors ZRa, ZRm és ZRz autóit próbálhatjátok ki.
    Hogy milyen járgányokkal lehet majd menni (a formula autók még nincsnek feltéve) itt nézhetitek meg: http://rfactor.net/rfmotors/
    5 pálya lesz az induló verzióban, különböző vonalvezetésekkel/ variációkkal.

  13. #13

    Re: rFactor bemutató!

    Van egy Howston video is, innen tölthetitek le: http://ringracing.com/rFactortemp/howston_high.mov
    Sajnos a klip vége felé a kép és a hang teljesen szétesik.

  14. #14

    Re: rFactor bemutató!

    Nekem tetszik
    Babinszki Gábor

  15. #15
    Németh Tamás Regisztrált Tomievo logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 31.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    98

    Re: rFactor bemutató!

    Aki tud angolul, annak ajánlom ezt az oldalt: http://www.hcd.com.au/hgrfactor/

    Egy csávó több napon át fogja elemezni a majdnem végleges rFactor-t, minden nap más részével foglalkozik a játéknak.

  16. #16
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: rFactor bemutató!

    Idézet Eredetileg Peter Csiki írta
    A demo-t itt tölthetitek le: http://www.rfactor.net/index.php?page=downloads , a Kodi Motors ZRa, ZRm és ZRz autóit próbálhatjátok ki.
    Peti, ez még a karácsonyi demó, vagy van újabb is?

  17. #17

    Re: rFactor bemutató!

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta
    Peti, ez még a karácsonyi demó, vagy van újabb is?
    Ez még ugyanaz, a régi demo, nincs újabb.

  18. #18

    Re: rFactor bemutató!

    A feature-ök listáját itt találjátok: http://www.rfactor.net/index.php?page=features

  19. #19
    Cserti Tibor Regisztrált Csecse logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 17.
    Város
    Nagyatád
    Üzenetek
    609

    Re: rFactor bemutató!

    Idézet Eredetileg Peter Csiki írta
    Ha minden igaz a héten megjelenik. Nekem annyira tetszik a MP demo hogy meg is rendeltem már, így első-kézből kaptok majd információt hogy milyen. (online lehet majd letölteni, 35 euro az ára)
    A demo-t itt tölthetitek le: http://www.rfactor.net/index.php?page=downloads , a Kodi Motors ZRa, ZRm és ZRz autóit próbálhatjátok ki.
    Hogy milyen járgányokkal lehet majd menni (a formula autók még nincsnek feltéve) itt nézhetitek meg: http://rfactor.net/rfmotors/
    5 pálya lesz az induló verzióban, különböző vonalvezetésekkel/ variációkkal.
    Szia!
    A rendelés menetét leirnád nekem pontossan?
    Az angol nyelvel és a Paypal használatával egyaránt hadilábon állok.Meg gondolom ez az infó másnak is jol jön.
    Elöre is köszi.
    üdv:Csecse

  20. #20
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: rFactor bemutató!

    Elindítod a játékot install után, és kéri a kódot, vagy a veddmegmost (Buy Now) opciót választhatod. Ez a két lehetőséged van.
    Ez utóbbit ajánlom, mert csak egyszerűen megadod a kártyaszámodat, email címet, nevedet, stb. és máris indul a játék, kódot sem kell irogatnod sehova, és majd egy email-ban megkapod a kódot ha esetleg szükséged lenne rá később.

    Ennyi. Sokkal egyszerűbb, nem kell a PayPal-al variálni.

  21. #21
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.514

    Re: rFactor bemutató!

    Kamu kártyaszámot nem fogad el?
    Ja,és ha nem,akkor az OTP kártyát is elfogadják?Vagy csak a Visa stb.....

  22. #22
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: rFactor bemutató!

    Idézet Eredetileg Pechnig Rezső írta
    Kamu kártyaszámot nem fogad el?
    Ja,és ha nem,akkor az OTP kártyát is elfogadják?Vagy csak a Visa stb.....
    Szerintem dombornyomott kártyákat fogad el, pl. Visa/MasterCard, stb. Én AMEX-el nyomtam.

  23. #23
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.514

    Re: rFactor bemutató!

    Nagyszerü!Eggyik sincs...

  24. #24

    Re: rFactor bemutató!

    csak megtudsz kérni valakit

  25. #25
    Cserti Tibor Regisztrált Csecse logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 17.
    Város
    Nagyatád
    Üzenetek
    609

    Re: rFactor bemutató!

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta
    Elindítod a játékot install után, és kéri a kódot, vagy a veddmegmost (Buy Now) opciót választhatod. Ez a két lehetőséged van.
    Ez utóbbit ajánlom, mert csak egyszerűen megadod a kártyaszámodat, email címet, nevedet, stb. és máris indul a játék, kódot sem kell irogatnod sehova, és majd egy email-ban megkapod a kódot ha esetleg szükséged lenne rá később.

    Ennyi. Sokkal egyszerűbb, nem kell a PayPal-al variálni.
    Hali!

    Köszi szépen, igy tényleg egyszerüb.
    Motmár csak nekem is dombornyomatos kártyatulajt kell szerválnom.

    üdv:Csecse

Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •