Oldal: 6 / 6 ElsőElső ... 2 3 4 5 6
Találatok: 126 - 144 (144 összesen)

Téma: HGTLM7 - Brands Hatch

Gedő Miki Versenyző mikkkka logója
    Üzenetek
    1.162
    Minden esetre örvendetes hogy ily jól szórakoztok

Sinka Dániel Versenyző sinka logója
    Város
    Budapest
    Életkor
    29
    Üzenetek
    794
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt én is így szoktam.
    És jókat is írtál a többivel kapcsolatban is, de hiába tudod hogy mennyit kéne menned/hol kéne lenned, ha nem tudsz jobbat vagy nem vagy elég gyors. Persze ez a te eseteben nem játszik.

Én is hasonlóan veszem azt.

Ahogy néztem az XD-t azt láttam, hogy Máténak elég ingadozóak voltak a köridejei, ennek betudható az is, hogy az Aston elég vezethetetlen. De ha tudja, hogy 16-18 mp előnnyel a kiállásig megnyerheti a futamot lehet jobb teljesítményt nyújt, mert sokkal hajlamosabb az ember visszavenni, ha megfelelőnek érzi az előnyét.

Persze ez mind csak akkor igaz, ha Máté nem tudta mennyit kap a bokszutcában.

Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    38
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg sinka írta Hozzászólás megtekintése

Ahogy néztem az XD-t azt láttam, hogy Máténak elég ingadozóak voltak a köridejei, ennek betudható az is, hogy az Aston elég vezethetetlen. De ha tudja, hogy 16-18 mp előnnyel a kiállásig megnyerheti a futamot lehet jobb teljesítményt nyújt, mert sokkal hajlamosabb az ember visszavenni, ha megfelelőnek érzi az előnyét.
    Mondjuk ez is igaz.
    De idővel rutinos lesz az ember és rájön, hogy sosincs olyan, hogy "elég előny".
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Város
    Kisújszállás
    Életkor
    49
    Üzenetek
    1.770
    Q!reménykedtem benne hogy leviszem 47-alá a gépet,talán ma már menne de ez már kit érdekel
    R!A rajt már majdnem a szokásos Rossi féle:P,végül is 2. ba kell indulni aztán még a limitert is rá kűdtem
    sok jóra nem számítottam ismeretlen volt a pálya,versenyen is sokat próbálgattam más íveket,fokozatot a kanyarokba, hátha valamit találok,de a középső szektor az nem ment ott gyenge voltam,sikánban is.egyszerüen az eleje nem tapadt be a gyorsabb részeken ott csak küszködtem vele.
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Ennyit készülni egy játékra? pf megnézem mire van kreditem, kiválasztom a megfelelő kompromisszumot, azt had szóljon. Boxtaktika? Ennek gyakorlása, ráér a futam alatt legfeljebb azt , hogy mennyit kell rátankoljak ráérek 3 körrel a kiállás előtt fejben kiszámolni nem nagyon szokott sikerülni, ezért többet töltök 10 littyóvan majdnem mindíg ... ja mondjuk van egy olyan taktikám, hogy a Szabi meg majd falnak megy, és akkor hozok egy helyet
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...

Horváth József Szervertag 2020
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Dani, Zoli,

Köszönjük a jó tanácsokat. Én is így csináltam, pontosan tudtam, hogy 21 kör a Cortina és tizen pár sec a tank. Azt még nem néztem meg, hogy mennyi előnyt kell kovácsolnom, mivel az nagyon ritka, hogy élen vagyok - mondanám úgy hogy nem jellemző. Még azt is tudtam, hogy 35-40l kell.

(Arra azért nem lehet felkészülni, hogy tudod mikor kell kimenni, de elfaragod. Ha fájna a hülyeség üvöltenék.)

Egyébként beszélgettünk Mátéval a futam előtt a chaten, és pont azt mondtam Neki, hogy jó a DB4, csaknem szeret kanyarodni...

Ez meg az én jó tanácsom... de fenntartással kezelni:
    Dani volt olyan kedves megosztotta velünk a setupokat - tudom, hogy én mondtam, hogy mindenkinek egyénileg kell belőni magára de! Dani féle setupok (nekem pl.) alapvetően jól bejönnek, viszonylag minimálisat kell faragni rajtuk (magamra) leginkább a fékerőt állítom picit és kész is van.

ui.: Dani, ismét minden tiszteletem a Tied, hiába Nibi, Cola, stb. A Cortinával megint nagyot alkottál, szinte hihetetlen, mit ki tudsz sajtolni az autókból.

Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    34
    Üzenetek
    21.151
    Okulva a tavalyi futam eseményeiből, miszerint hiába gyors itt az ember, ha a kocsijában nincs elég kraft, akkor könnyen beragadhat, ezért most a Trimuph mellett döntöttem... de tévedtem!

Qual:
    Az első pár körben sikerült megfutni "véletlenül" egy 1:46,7-es időt, a kval hátralevő része pedig arra ment rá, hogy rájöjjek, mi az isten csinálhattam... de végül sikerült!

Futam:
    A rajtot jól kaptam el, sikerült Dani mellé feljönnöm, de jól keverte a paklit a srác, ügyesen kivédekezett. Elég egy tempót autóztunk, de még véletlenül sem akartam belemenni egy kakaskodásba, mert Nibi ótvaros teknőjétől féltem mint a veszedelem, inkább kicsit hagytam levegőzni Danit, nehogy belassuljunk, Nibi meg itt szétcsessze a versenyünket... Aztán mikor Nibi már lőtávolon kívül ért, igyekeztem felzárkózni Danira és megkezdődött az álló háború, egészen a 12. körig autóztunk egymástól fél másodpercen belül! Itt vált nyilvánvalóvá, hogy a TR4 semmivel sem gyorsul jobban a Cortinál, ezért muszáj volt cselhez folyamodnom, körökön át csöndben nem ugrálva figyeltem Danit, míg megtaláltam az ideális pontot egy hirtelen lerohanásra. Mivel gyorsabb nem voltam nála, ezért az előzéstől nem sokat reméltem, tudtam, hogy boxban úgy is elver, de kellett a kis lelkemnek na!

A Box után Máté elé jöttem vissza, örültem is nagyon, hogy mégse ba..tam el akkor a kreditrendszert és a Aston-nak is meg van a maga böjtje. Az egyenesben persze legyorsult, de bíztam benne, hogy neheze még csak most jön neki... A kiállások után viszont kicsit váratlanul ért, hogy nem elég hogy Dani 15 sec-et vert rám a boxban, még Laci is befurakodott elém... a piszok! Mondanom sem kell, ezt nem tűrhettük, nála viszont más módszert kellett alkalmaznom... úgy toltam neki, mint akinek elgurult a gyógyszere, míg nem az egyik kanyarban tényleg elhitte, hogy besokaltam és inkább félreszaladt. (Itt gondolom legalább akkorát kuncoghattam, mint Ő a futam végén rajtam )

Szóval a 3. helyen vártam türelmes, hogy Máté eldobja a gépet, míg nem az utolsó előtti kör végén ez össze is jött, pont előttem kecmergett vissza a pályára, a pedált a parkettáig toltam, forogtak a szemeim és lám-lám egy lekörözött versenyző pont közénk ragadt a célegyenes ráfordító előtt, én villogtattam neki mint a barom, hogy eszébe ne jusson nem elengedni, de nagy izgalmak között elfelejtettem felváltani... viszont a kanyarba beérve meg rutinból leváltottam.... NEM KELLETT VOLNA!!

Hátsó tengely blokkolt, Triumph segge keresztbe driftbe tótágast... kormány kiteker 2000 fokban egy szemvillanás alatt...huh épp elég, hogy megfogja, már majdnem örülök, amikor a rázókőről lehuppanó jobb első az aszfalton hirtelen betapad... és baing... így készül a chocapic!

Szóval a futam kísértetiesen emlékeztet a tavalyi versenyemre, ütős, pörgős futamok, gatyaizzasztó, férfias csaták, összességében remek teljesítmény és helytállás ...
    ...eredmény nuku!
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 02. 11. 03:50.

Brenner Zoltán Versenyző
    Üzenetek
    58
    Azokat a Dani-féle setupokat merre találom?

Sinka Dániel Versenyző sinka logója
    Város
    Budapest
    Életkor
    29
    Üzenetek
    794
    Idézet Eredetileg brezol írta Hozzászólás megtekintése
    Azokat a Dani-féle setupokat merre találom?
    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...E1ll%EDt%E1sok

Itt az utolsó hozászolások egyikbe van a link.

Brenner Zoltán Versenyző
    Üzenetek
    58
    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...E1ll%EDt%E1sok

Itt az utolsó hozászolások egyikbe van a link.
    Köszi, közben magam is megtaláltam már.

Orbán Máté Versenyző NyegLeoVFR logója
    Város
    Debrecen
    Életkor
    36
    Üzenetek
    658
    Máté nem tudom, mennyit szoktál a bokszkiállásra készülni, de érdemes pontosan kiszámolni, hogy hányadik körben fogsz kijönni és akkor hány litert kell tankolnod, hogy megtedd a maradék x kört.
    Érdemes ezeket a kiszámolt adatokat egy papírra felírni és magad elé lerakni, hogy ne a futam közbe kelljen számolgatni. Én van, hogy több opciót is felírok, attól függően választok stratégiát, hogy alakul a futamom. Most is volt egy opcióm, hogyha beszorulok valaki mögé, akkor kijövök a 14.-15. körben és utána próbálok egyedül, minél jobb tempót autózni.

Még egy kis segítség mindenkinek, hogy lehet eredményes készülni a futamokra és, hogy lehet futamot nyerni.
    Előző szezonban az első futamon és is Astonnal mentem és akkor, ha jól emlékszem Ferrarikkal kellett felvennem a versenyt. Arra a futamra sokat készültem és előre megterveztem, hogy mihez kell tartanom magam , hogy megnyerjem a futamot. Elsőnek is practiceon teszteltem, hogy lehet a gumikat megőrizni, úgy hogy a legjobb tempómtól csak pár tizedre maradjak el, erre fel kell építeni egy Qualtól különböző vezetési stílust, de hosszú távon megéri.
    Másodszor kiszámoltam, hogy hány kört tudok menni a futamon és utána mennyit kell tankolnom. Amint megvoltak az adatok indítottam egy offline versenyt és leteszteltem egymás után 2-3 szor, hogy a tankolás hány másodpercig tart és ezt feljegyeztem, majd átlagoltam. Itt jön a lényeges dolog, amit szerintem Máté te most kihagytál. Megnéztem, hogy a Ferrarik, vagy bármely más autók amik veszélyesek voltak rám, hány másodpercet töltenek a pitben és ezeket is feljegyeztem. Ha a saját kiállási idődből kivonod a vetélytársad kiállási idejét, megkapod mekkora előnyt kell felépítened a pitig.
    Ezeket a lépéseket mindenképpen érdemes elvégezni futam előtt, főleg akkor, ha nagyon vegyes autókkal neveznek a körülötted. Ezzel a módszerrel te irányítod a saját futamodat és nem érhetnek meglepetések, ezáltal mindig tudni fogod, hogy van- e értelme kockázatot vállalnod futamon. Ha van akkor XD segítségével körről körre látni fogod, hogy milyen tempót kéne menned ahhoz, hogy pozíciót szerezz, vagy ne veszíts egy bokszkiállással.

Én így készülök fel egy futamra és ennyi plusz infóval sokkal nyugodtabban és tudatósabban tudok versenyezni.

Üdv.: Dani
    Na hát én eddig ezt úgy csináltam, hogy a prekvalon begyakoroltam a pálya helyes íveit és próbáltam minél jobb köridőket menni.
    Normál távú futamokon az elején mindig full tankkal indultam, aztán mikor kifogyott a benya, kiálltam tankolni és fullra nyomattam megint a tankot, attól függetlenül, hogy hány köröm volt még hátra.
    Utána jött az eggyel "fejlettebb" verzió, mikor már a tankolásoknál csak annyit állítottam be, amennyi a célbaéréshez elég volt. Ezzel a taktikával nyomtam le az eddigi versenyeim nagy részét.
    A legutóbbi fejlesztésem pedig az volt, hogy mostmár a prekvalon megpróbálom kitapasztalni, hogy hány liter benyával tudok még jó időt menni viszonylag sok körig, tehát nem feltétlen tele tankkal indulok. Utána pedig annyit tankolok a kiállásnál, amennyi a célig szükséges.
    Hát így toltam eddig.

Amit te írtál Dani, az nagyon jól hangzik, egy minden részletre kitérő felkészülés.
    A gond csak az vele, hogy elég sok időt igényel.
    Majd a köridők csökkentésére szánt időmből megpróbálok átcsoportosítani valamennyit a box stratégia kidolgozására.
    Egyébként meg köszi a hasznos tanácsot!

Erről jut eszembe, hogy a setupjaidat még mindig nem raktam a játékba, de valószínű már nem is fogom. Biztos nagyon jók, de végre úgy érzem, hogy eljutottam arra a szintre, mikor már saját magamtól össze tudok hozni egy elfogadható beállítást. Nem lenne olyan élvezetes, ha úgy érnék el jó pozíciót egy futamon, hogy más beállításait használom. Ez olyan, mint a H váltó és a manuál kuplung használata.
    Elég nehéz így gyorsnak lenni, de ha összejön egy dobogós hely, akkor az nagyon jó érzés tud lenni.
    Ez kábé olyan, mint amikor gyorsfagyasztott kajából készíted a vacsorádat. Jól lehet vele lakni, de meg se közelíti az íze azét, amit már az alapoktól te készítesz el.
    "When you're racing, it's life. Anything that happens before or after is just waiting." Steven Mcqueen (Le Mans '71)

Város
    Debrecen
    Életkor
    36
    Üzenetek
    658

Persze ez mind csak akkor igaz, ha Máté nem tudta mennyit kap a bokszutcában.

Nem nagyon tudtam két ugyanolyan kört futni. Mire sikerült volna beállnom egy monoton, stabil és hibátlan tempóra, mindig közbe jött valami. Vagy az autó kezdett már másképp viselkedni a kevesebb benya és a gumikopás miatt vagy közbejött egy hiba...stb.
    Meg a GT350-hez képest sokkal direktebb volt a DB4, minden apró mozdulatra egyből reagált, nem volt olyan tompa mint a Shelby, szóval többett kellett küzdeni vele.

Semmit sem számoltam ki, nem tudtam, hogy ti mikor fogtok kiállni és mennyit fogtok a boxban időzni. Amúgy biztos jobban tudtam volna összpontosítani, ha lett volna egy fix cél, hogy például a kiállásig össze kell szednem 26 sec. előnyt. De mivel nem volt ilyen infóm, így csak mentem előre a nagy semmibe.
    "When you're racing, it's life. Anything that happens before or after is just waiting." Steven Mcqueen (Le Mans '71)

Város
    Debrecen
    Életkor
    36
    Üzenetek
    658
    A mai naptól már az új számítógépemen fogom tolni a GTL-t.
    Nagyon szép és jó rajta minden, hasít a játék full grafikán is.
    Utólag is köszönöm Joe-nak és bordiii-nak a segítséget! Nélkülük überszopás lett volna az egész.

Szilágyi Péter Versenyző faster logója
    Üzenetek
    464
    ilyenkor két hónapig úgy érzi az ember, hogy húú de jó kis gépem van

Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    38
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg NyegLeoVFR írta Hozzászólás megtekintése
    Ez kábé olyan, mint amikor gyorsfagyasztott kajából készíted a vacsorádat. Jól lehet vele lakni, de meg se közelíti az íze azét, amit már az alapoktól te készítesz el.
    Én ennyire nem bízok magamban, inkább csak jól akarok lakni, az biztos sikerül is...

Idézet Eredetileg faster írta Hozzászólás megtekintése
    De rendes vagy.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

Város
    Debrecen
    Életkor
    36
    Üzenetek
    658
    Idézet Eredetileg faster írta Hozzászólás megtekintése
    Magamat ismerve most le van tudva újabb tíz évre a számítógép kérdés.

Horváth József Szervertag 2020
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg NyegLeoVFR írta Hozzászólás megtekintése
    Utólag is köszönöm Joe-nak és bordiii-nak a segítséget! Nélkülük überszopás lett volna az egész.
    Szívesen. Nem mindegy melyik végén vagy...

Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    34
    Üzenetek
    21.151

Bordás Sándor Versenyző bordiii logója
    Város
    Miskolc
    Életkor
    41
    Üzenetek
    433
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Megy a prekval!
    Zsíír!

Oldal: 6 / 6 ElsőElső ... 2 3 4 5 6

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •