Találatok: 1 - 2 (2 összesen)

Téma: nKPro Masters - Versenyszabályzat

  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387

    Post nKPro Masters - Versenyszabályzat

    1. Nevezési és indulási feltételek

    A futamok az netKar Pro legfrissebb verziójával kerülnek megrendezésre (jelenleg v1.3 final, és nem 1.3 beta). Az alapjátékon felül csak olyan patch-ek és módosítások engedélyezettek, amelyek nincsenek hatással az autók teljesítményére és menettulajdonságaira. Az utólagos "skin"-ek (festések) használata NEM engedélyezett.

    REGISZTRÁCIÓ: futamokon való induláshoz regisztráció szükséges a honlapon, a valós név, illetve a játékban használt név (netKar ID) megadásával.

    SZERVERRE BELÉPÉS: netKar Pro --> Online Race --> GTR-Masters szerver --> Join
    A szerverre csak jelszó beírásával lehet belépni, a jelszó a prekvalifikáció ideje alatt: "nkmasters"

    KIEGÉSZÍTÉSEK:
    A bajnokságban használt add-on pályák letölthetők az alábbi helyről:
    nKPro Masters - TrackPack

    PREKVALIFIKÁCIÓ:
    A bajnokságban a futamokra az indulási jog megszerzése, illetve a nevezés a Prekvalifikáción keresztül történik.

    A prekvalifikáció az előző futam utáni nap 0:00 órától indul és a prekvalifikációs oldal tetején látható határidőig tart. A prekvalifikációs rendszer bármelyik autóval, adott pilóta szerveren futott leggyorsabb köridejét elmenti, és automatikusan megjeleníti a prekvalifikációs oldalon. A prekvalifikáció zárása előtt kell minden versenyzőnek leadni a nevezését, aki eddig az időpontig nem nevez, az már csak a B futamon vehet részt!

    Amennyiben a futamra 15-nél több versenyző nevez, akkor a bajnoki futam két szerveren (A-futam és B-futam illetve szükség esetén C-futam) kerül lebonyolításra. Ebben az esetben az A-futam maximális létszáma 15 főben, míg a B-futam minimális létszáma 5 főben van meghatározva. Így 15 fő feletti létszámnál minimum az utolsó 5 versenyző a B-futamban kell részt vegyen.

    Azon versenyző, aki leadja a nevezését egy futamra, de a futamon nem jelenik meg és ezáltal más versenyzőktől veszi el a feleslegesen a jobb szerven való indulás lehetőségét, az büntetésben részesül. A nevezés lemondására a prekval zárásáig van lehetőség a nevezés visszavonása gomb használatával.


    2. A Bajnokság és a futamok lebonyolítása

    A bajnokság 5 futamból áll, amelyek különböző időtávval kerülnek megrendezésre:
    • 50 percben
    • 70 percben
    • 2 x 30 percben

    A versenyek időpontját, helyszínét, lebonyolítási módját és az adott versenyen használható autók listáját a Versenynaptár tartalmazza. További részleteket (pl.: futam jelszava, pontos körszám, érvényes büntetések, stb.) a Hivatalos versenykiírás fog tartalmazni, melyet a Versenybíróság minden futam kezdete előtt legkésőbb 4 nappal közzé tesz a fórumon.

    Az időmérő és a futam alatt is CHATSTOP van érvényben, melynek megszegése büntetést von maga után!

    2.1 Időmérő
    A versenyeken az időmérő edzés 30 perces lesz, melyet 5 perces WARM-UP követ, a versenyekre becsatlakozni a WARM-UP végéig lehet. A WARM-UP vége után 3 perc áll a versenyzők rendelkezésére hogy felsorakozzanak a GRID-re.

    2.2 Verseny
    Felvezető kör nincs, a rajt ún. "normal, standing start” (állórajt), a futam a visszaszámlálás letelte után a zöld lámpajelzésre indul! A rajtnál az IDŐ ELŐTTI ELINDULÁS (KIUGRÁS) SZIGORÚAN TILOS, ennek figyelmen kívül hagyása büntetést von maga után.

    A vágásokat a játék automatikusan vizsgálja és sárga zászlóval jelzi a versenyző felé. Azon versenyző, aki sárga zászlós körében jobb köridőt ér el, mint a versenyben futott 5 legjobb tiszta körének átlaga, az büntetésben részesül.

    2.3 Boxkiállások
    A versenyeken boxkiállás nem kötelező, de egyes futamok alkalmával indokolt.
    A Boxutcában mindig kötelező a sebességkorlátozás betartása, a sebességkorlátozás be nem tartása büntetést von maga után.

    2.4 A „SPRINT” versenyek lebonyolítása
    A sprintverseny alatt két egymást követő 30 perces futamot kell érteni. A második futamon kizárólag ugyanaz az autó használható, mint az elsőn. Az első futam rajtsorrendjét, az időmérő edzés végeredménye határozza meg. A második futamon a rajtrács sorrendjét az egyes futamokon más-más módokon határozzuk meg:

    • az első futam végeredményével azonos sorrendben áll fel a rajtrács
    • az első futam végeredményével azonos sorrendben áll fel a rajtrács, a legjobb helyezést elérő versenyzők egyre nagyobb mértékű súlybüntetést kapnak
    • az első futam első 10 helyezettje fordított sorrendben rajtol el, ezzel is növelve az izgalmakat.

    Aki az első futam közben elhagyja a szervert (lost connection vagy bármilyen oknál fogva..), az a második futam előtti Warm-UP-on visszaléphet a szerverre, de csak a mezőny végéről kezdheti a versenyt.


    3. Használható autók

    Versenynaptár szerint.


    4. Pontrendszer

    A netKar Pro Masters Bajnokság egyéni bajnoki címért folyik, a 5 versenyből a 4 legjobb eredmény számít a bajnokságban.

    Futamok pontozása:
    1. hely: 100 pont
    2. hely: 90 pont
    3. hely: 85 pont
    4. hely: 80 pont
    5. hely: 75 pont
    6. hely: 70 pont
    7. hely: 66 pont
    8. hely: 62 pont
    9. hely: 58 pont
    10. hely: 54 pont
    11. hely: 50 pont
    12. hely: 47 pont
    13. hely: 44 pont
    14. hely: 41 pont
    15. hely: 38 pont
    16. hely: 35 pont
    17. hely: 32 pont
    18. hely: 30 pont
    19. hely: 28 pont
    20. hely: 26 pont
    21. hely: 24 pont
    22. hely: 22 pont
    23. hely: 20 pont
    24. hely: 18 pont
    25. hely: 16 pont
    26. hely: 15 pont
    27. hely: 14 pont
    28. hely: 13 pont
    29. hely: 12 pont
    30. hely: 11 pont
    31. hely: 10 pont
    32. hely: 9 pont
    33. hely: 8 pont
    34. hely: 7 pont
    35. hely: 6 pont
    36. hely: 5 pont
    37. hely: 4 pont
    38. hely: 3 pont
    39. hely: 2 pont
    40. hely: 1 pont


    A verseny végén azok a pilóták értékelhetők, akik a versenytáv minimum 70%-át teljesítették.
    A Sprint típusú versenyeken a két futam külön-külön kerül pontozásra az iménti táblázat szerinti helyezésnek járó fele pontokért.

    Adott bajnoki futamon a végső helyezések - és az így megszerzett pontok- tekintetében a B-futam sorrendje határozza meg az A-futam utolsó értékelhető pilótája utáni sorrendet. (Tehát ha pl. 12 pilóta ér el értékelhető eredményt az A-futamon, akkor a B-futam első helyezettje a 13. helyért járó pontokat kapja meg)


    5. Versenyzői magatartás a versenyeken
    • Légy tekintettel arra, hogy az interneten vagy és bizonyos szituációkat az ellenfeleid másképp látnak, mint te. NE CSINÁLJ KISZÁMÍTHATATLAN MANŐVEREKET, GONDOLKODJ, MIELŐTT CSELEKSZEL!
    • Használd az agyadat, a füledet és a tükreidet.
    • A lag része az internetes versenyeknek, számolj vele.
    • Előzések: Ne légy türelmetlen! Ha a saját autód épségét veszélyezteted, az a te bajod. Amennyiben másokat is veszélyeztetsz akkor már büntetésre is számíthatsz. A felelősség 99%-a mindig az előzni kívánó versenyző kezében van! Ha féktávon kívánsz előzni, használj az előtted haladótól eltérő ívet! Ha elfékezed magad és kilököd a pályáról Téged terhel a felelősség.
    • Ha úgy érzed vagy olyan gyors, mint a mögötted lévő, nyugodtan küzdj meg vele, természetesen szabályosan. Amit szigorúan tilos: idióta vonalvezetést használni, cikázni a másik előtt, blokkolni, leszorítani az útról. A kanyar előtt el kell döntened melyik ívet választod, a belsőt vagy a külsőt és utána ott is kell, hogy maradj. Féktávon a veszélyes irányváltoztatás szigorúan tilos! Ha a másik ügyesebb és később fékez, sőt mi több hamarabb éri el a kanyar bejáratát akkor fogadd el hogy vesztettél. A következő kanyarban neked lesz lehetőséged előzésre. A mérvadó mértékben melletted lévő autóknak kötelező helyet hagynod a pályán, a LESZORÍTÁS TILOS.
    • Lekörözések: a lekörözendő versenyző igyekezzen minél hamarabb lenyelni a békát, azaz elengedni a mögötte jövőt, ha körhátrányban van, NINCS JOGA SEMMILYEN FORMÁBAN SEM HÁTRÁLTATNI a lekörözni készülő pilótát, sőt ez büntetést is von maga után! Ha a leköröző előzési közelségbe érkezik, a lekörözött versenyző igyekezzen ésszerűen csökkenteni versenytempóját (lehetőleg fékezés nélkül), megtartva eredeti kanyarodási/haladási vonalát, így a hátulról érkező gyorsan eldöntheti, hogy honnan és mikor akarja/tudja megelőzni. A legtöbb probléma ilyen esetben az elöl haladó hirtelen, váratlan, esetleg „túlzottan segítőkész” reakcióiból származhat. Ha a lekörözendő pilóta lemegy az ideális ívről, és úgy engedi el az érkező leköröző pilótatársat, akkor ezt hirtelen manőver és fékezés nélkül a lehető legbiztonságosabb módon kell megtennie!
    • Visszatérés a pályára: Boxból történő kihajtáskor a BOXUTCA KIJÁRATÁT JELZŐ MEGHOSSZABÍTOTT FEHÉR VONAL ÉRINTÉSE, KERESZTEZÉSE TILOS!! Kicsúszás után TILOS KERESZTBE VISSZAJÖNNI A PÁLYÁRA, mindenki először álljon be az aszfaltcsíkkal párhuzamosan, majd innen a tükreit figyelve, óvatosan gyorsítva - a pálya mellett, ha szükséges - maximális biztonsággal térjen vissza!
    • Ha valakinek megsérül az autója oly módon, hogy így az autó már nem uralható, akkor köteles rögtön elhagyni a pályát és kiállni a Box-ba! Ha valaki sérült autóval még megpróbál eljutni a Box-ig, vagy észleli, hogy esetleg nem lesz elég a benzin, és lassabb tempóban tud csak eljutni a Box-ig vagy befejezni a versenyt, az rendkívül körültekintően autózzon. Ha kifejezetten lassan megy valaki, akkor a versenyvonaltól a lehető legtávolabb haladva, folyamatosan a hátulról jövő forgalmat figyelve, megfontoltan és kiszámíthatóan vezessen, mert ha nagy a sebességkülönbség, szinte biztos, hogy balesettel végződik egy rossz manőver.
    • Időmérő edzésen, ha valaki elrontja a gyors körét – akár úgy hogy picit hibázik, de már tudja, hogy addigi leggyorsabb idejét nem fogja tudni megdönteni – akkor köteles a mögötte érkező autók zökkenőmentes elhaladását biztosítani!
    • Rossz connection, lag: Amennyiben valaki lagol, vagyis nem stabil az Internet kapcsolata és így az autója „ugrál”, mindezzel igen komoly balesetveszélyt jelent pilótatársai számára, a szervert el kell hagynia!
    • CHAT STOP: az időmérő edzésen és verseny közben a chat nem engedélyezett, beszélgetni szigorúan tilos! Szabadedzések alatt minimális beszéd engedélyezett. Az egyetlen eset, amikor a chatstopot meg lehet szegni, ha valaki laggoló pilótát lát a pályán. Ebben az esetben röviden csak annyit kell beírni, hogy „X.Y. lagol”.


    Az imént leírt szabályok általános érvényűek, ezért természetesen nem terjedhetnek ki az összes lehetséges szituációra. A végső döntéseket minden esetbe a versenybíróság hozza meg az adott eset körültekintő mérlegelése után. A fentiekben nem részletezett, de a Fair Play és a szabályok szellemétől eltérő versenyzői magatartás az eset súlyosságától függően szintén büntetéssel sújtható.


    6. Büntetések

    A büntetéseket a Versenybíróság határozza meg az elmentett szerver replay alapján.
    A versenybíróság a futam első körét automatikusan átnézi, más esetben csak a versenyzők által bejelentett, megóvott eseteket vizsgálja meg, és hoz döntést az adott szituációban. Kirívó szabálytalanság esetén azonban óvás nélkül is vizsgálhat! Bejelentést bármely a futamon részt vett versenyző tehet a futam utáni 3. nap éjfélig a fórumon az eset pontos idejének (Kör, kanyar) és résztvevőinek megnevezésével. Versenybírósági tagot érintő incidens esetén az adott versenybíró nem vehet részt esetének elbírálásában.

    A lehetséges büntetések a következők:
    • Versenybaleset - nincs büntetés
    • Figyelmeztetés - A szezon folyamán a versenybíróság bizonyos esetekben figyelmeztetéseket szab ki a versenyzőkre. Amennyiben az egész szezon folyamán bármikor összegyűjtöttél két figyelmeztetést, büntetésed utolsó rajthely a következő futamon.
    • Egy versenyre szóló felfüggesztett büntetés - Ezt is meg lehet úszni következmény nélkül, egy tiszta versennyel. Azt, hogy mi a konkrét felfüggesztett büntetés, az eset dönti el.
    • Utolsó rajthely a következő versenyen - a következő versenyen, vagy a következő verseny első futamán letöltendő, amelyen a versenyző megjelenik. A versenyző az időmérő edzésen az első 20 percben vehet részt. Utána köteles kilépni, hogy időeredménye törlődjön, ezután az időmérő edzés végéig tud újra csatlakozni. Amennyiben a büntetésben levő pilóta 20 perc után kimegy a pályára, illetve nem csatlakozik újra, büntetése letöltöttnek tekintett, de a futamról automatikusan diszkvalifikálja magát.
    • Boxutca áthajtásos büntetés - a következő versenyen, vagy a következő verseny első futamán letöltendő, amelyen a versenyző megjelenik. Letöltése az adott futam első körében kötelező.
    • Diszkvalifikálás adott futamról
    • Egy vagy több futamra szóló eltiltás
    • Kizárás a bajnokságból


    A versenybíróság saját hatáskörében meghozza döntését a verseny utáni 7. nap éjfélig, és a fórumon kihirdeti az adott verseny hivatalos végeredményét és az esetleges büntetéseket. Fellebbezésnek helye nincs, a VB döntése végleges és kötelező érvényű minden résztvevőre.


    Versenybíróság: alakulóban...
    Versenyigazgatóság: Barzo László és Kiss Szabolcs
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 02. 21. 20:08.

  2. #2
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Szabályzatmódosítás, ami az első futam vége után lép élete:

    Azon versenyző, aki leadja a nevezését egy futamra, de a futamon nem jelenik meg és ezáltal más versenyzőktől veszi el a feleslegesen a jobb szerven való indulás lehetőségét, az büntetésben részesül. Időmérő kezdete előtt legkésőbb két órával van még lehetőség jelezni a szervezők felé a nevezés visszavonását a fórumon.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •