Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 44 (44 összesen)
  1. #26
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.053
    Atomerőműhöz: ha egyben még mindig eladó a rig, akkor jó lenne egy korrekt visszajelzés, hogy akkor :
    -egyben eladó-e még?
    -mi a legutóbbi valódi eladási ár?
    -lehet-e beszélni a gép Pestre szállításáról (természetesen a költségek felszámításával vagy árkorrekcióval)?
    Még annyit: nagyon komoly gépek tekintetében ezer linket találhattok, amit én "atomerőműnek" nevezek, az azért 350-400 felett kezdődik. Ez viszont kétségtelenül egy jó konfig (lehet), nem véletlen, hogy lcitálok rá.
    Nos hát, Kedves teratti?

  2. #27
    Terjék Attila Versenyző teratti logója
    Csatlakozott
    2008. 01. 03.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    1.258
    Idézet Eredetileg Akos írta Hozzászólás megtekintése
    Ez még mindig a Gamer Config eladó fórum?
    Én itt nem is akartam meghirdetni a gépet, csak Csecsének linkeltem be a Hardveraprós linket mintegy segítvén a fejlesztést. Ezek után külön topik lett nyitva neki, amit nem is én nyitottam....s azóta elindult a szájkarate. Őrület!
    A király nem Elvis volt...

  3. #28
    Terjék Attila Versenyző teratti logója
    Csatlakozott
    2008. 01. 03.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    1.258
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Atomerőműhöz: ha egyben még mindig eladó a rig, akkor jó lenne egy korrekt visszajelzés, hogy akkor :
    -egyben eladó-e még?
    -mi a legutóbbi valódi eladási ár?
    -lehet-e beszélni a gép Pestre szállításáról (természetesen a költségek felszámításával vagy árkorrekcióval)?
    Még annyit: nagyon komoly gépek tekintetében ezer linket találhattok, amit én "atomerőműnek" nevezek, az azért 350-400 felett kezdődik. Ez viszont kétségtelenül egy jó konfig (lehet), nem véletlen, hogy lcitálok rá.
    Nos hát, Kedves teratti?
    Ezt már kiveséztük szerintem. No, de még egyszer:- Még egyben van és eladó továbbra is eladó. Feb. 10-én viszik belőle a VGA-t
    -Az ára még mindig 220k
    -Én biztos nem hurcolászom sehová.
    Én sem atomerőműnek nevezem a masinát de a gamer gépek között megállja a helyét.
    Őt szeretném: http://www.dell.com/us/p/alienware-aurora/pd
    A király nem Elvis volt...

  4. #29
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg teratti írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt már kiveséztük szerintem. No, de még egyszer:- Még egyben van és eladó továbbra is eladó. Feb. 10-én viszik belőle a VGA-t
    -Az ára még mindig 220k
    -Én biztos nem hurcolászom sehová.
    Én sem atomerőműnek nevezem a masinát de a gamer gépek között megállja a helyét.
    Őt szeretném: http://www.dell.com/us/p/alienware-aurora/pd
    Ez a gép akkor sajnos ott marad (tőlem).
    A vágyott géped szép darab, még a belül lévő dolgai is "jól néznek ki", mint a külső. Sok sikert a megszerzéséhez!
    Én egyébiránt inkább újat építtettem volna (most már építtetnék, de megfelelő áron ez Tiéd-féle cucc mehetett volna nálam), azonban akkor már inkább a garanciákkal-szoftverrel komplettírozott gép (vagy ennek egy változata) innen:
    http://www.pc-outlet.hu/konfig.htm?g...FQIYzQodinp3tw

    Itt én ezt néztem ki magamnak
    Imperium Core i7 Premium HD PC
    de kicsit másabb összeállításal (nekem pl. nem kell blue-ray író meg ilyenek, viszont szívesen áldozok nagyobb tápra és vízhűtésre).
    Jót alkudtunk...

  5. #30
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Na most már van miről beszélni.

    A linkelt gép összességében gyengébb teljesítményű mint Atié és pl. az alaplap nem túl acélos választás, tuninghoz egyáltalán nem ajánlott, de ha nincs tuning akkor minek a K sorozatu processzor? Csak pénzkidobás. K processzor semmit nem tud amit a K nélküli ne tudna, csak a szorzólock hiánya azaz a tuning lehetősége különbözteti meg őket.
    A processzor hűtő gyenge tuninhoz (de Ati hűtőjénél nemigen van sem halkabb sem jobb teljesítményű dobozos vízhűtő!!)
    i7 processzorra nincs szükség játékhoz, hyperthreading amitől jobb lenne az i7 játékokon csak lassít.
    16gb ram erősen overkill jelenleg.
    Video kártya pedíg...a leggyengébb láncszem, játékgép teljesítményét a videokártya határozza meg.
    Táp gyenge (és hangos!) pont ilyenem van és kevés! De lecserélheted a megawattos csodádra.
    Win7 nincs benne az árban +32e
    Tároló kapacitás az van bőven
    Blue Ray iró nincs benne az árban!
    Nagyon szar a marketing duma, ugyan a sandy bridge valóban nagyon tuti proci, de nem 2012-es, hanem 2010-es termék, és az utódja már futószalagon van.

    Összességében nem ideális összeállítás bár tárolókapacitás és ram van bőven de tuningra nem való, videokártyája gyenge (kapásból vehetsz bele még egy ugyanilyet) és több mint kétszer annyiba kerül mint amennyit Ati gépére szántál amit tuningolni lehetne 4.5 gigahercre, és ehhez semmit sem kell cserélni, ráadásul a videokártya is erősebb, tehát tuning nélkül is jobban fog teljesíteni, továbbá a hangkártya jóvoltából jobban is fog szólni.
    Ha megvennéd, és megtartanád a tápodat, házadat (amennyiben elég tágas), merevlemezeidet és eladnád ami megmaradt és nem kell már akkor szerény számításom szerint százas körül fogsz költeni. Ha viszont a linkelt gépet választod, akkor még rádobhatsz nyolcvan száz ezret mire valóban erős gép kerekedik belőle és a hangja még mindig jelentősen gyengébb lenne.

    Az imerium maximus konfigot nevezném atomerőmünek, bár ahoz kéne még egy ilyen 150 ezres GPU, még egy rendesebb alaplap, erősebb táp, és hangkártya, ami összesen úgy 230e + windows 32e és máris van egy 800ezer forintos géped Szuperrr

    Ati gépébe összeválogatott hardverek jelenleg az egyik leidálisabb választást képezik ha ár/érték arányt akarunk figyelembe venni + erősebb a videokártya, adja hozzá az egyik leghalkabb ÉS legnagyobb teljesítményü hűtést (18e), SSD-t (36e), nagyon komoly házat (63e) és tápot (25e), nomeg egy 35ezer forintos hangkártyát, tehát csak az extrák amik az alap hardveren felül vannak 178eft új értéket képviselnek. Ennek a gépnek a listaára bőven 400ezer körül lenne. Ennek a boltnak az árképzésével 500e.
    Ennek tükrében már nem is olyan sok az a 210-220 ezer forint egy kiváló full extrás gépért.
    Utoljára módosította: Tilus; 2012. 01. 29. 04:52.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  6. #31
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg teratti írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt már kiveséztük szerintem. No, de még egyszer:- Még egyben van és eladó továbbra is eladó. Feb. 10-én viszik belőle a VGA-t
    -Az ára még mindig 220k
    -Én biztos nem hurcolászom sehová.
    Én sem atomerőműnek nevezem a masinát de a gamer gépek között megállja a helyét.
    Őt szeretném: http://www.dell.com/us/p/alienware-aurora/pd
    Meg szabad kérdezni hogy a designon kívül mi tetszett meg ebben?
    Van valami jó dell forrásod? Mert ezzzzz bitang drága cucc és ez az adott config nem top már.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  7. #32
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Na most már van miről beszélni.

    A linkelt gép összességében gyengébb teljesítményű mint Atié...
    A kérdés: kinek mi a fő vezérelv és mik a fontossági sorrendek.
    Nálam pl. a zaj nem igazán számottevő tényező, mert a gépre akasztott komoly hangosítás (5X125W + kis sub 160W-tal) erőből elnyomja a technikai zajokat (éjjelenként meg, a Kedvesem kímélése céljából még a szomszéd szobában is fejhallgatóval játszom - érthető okokból).
    A dobozos Windows-t így is meg kellett volna vennem (a jelenlegiek már mind fönn vannak két-két gépen, nem kockáztatok), és könnyen lehet, hogy most már érdemes kivárnom a következő Win-t, addig meg halasztható a gép összerakása is.
    Ennél a cégnél (is) lehet "bótolni" az eredetitől kicsit eltérő összeállítással - úgy vettem észre, hogy ezek inkább vevőcsalogató mintagépek (mint pl. a szalonokban a parasztvakító extrákkal felszerelt tesztautók), józanabb összeállításokkal nagyjából ugyanebből az árból nekem jobban paszoló (testreszabottabb) gépet is összeraknak (főleg, ha virítod a lóvét és nem próbálkozol részletfizetéssel meg egyebekkel).
    A táppal az a gond, hogy akkor a jelenlegi gépemet szét kéne szednem, és azt persze nem szeretném, főleg meg nem akarom eladni annak a "roncsát", azaz a kannibalizálás után megmaradt alkatrészeit, mert lusta is vagyok, meg macerás is atomonként napokig-hetekig vacakolni egyes júzerekkel (jön, de mégse, itt újra alkudni akar, mégsincs pénze, van, de még ez is kéne abban az árban, majd a jövő hónapban jönne, ha eladta a mostani gépét... - én már évekkel ezelőtt kinőttem ebből).
    Az nekem sokkal fontosabb tényező, hogy a gép atombiztos és 100%-ig legális legyen, mindenhez meglegyen a gyári doboz és garancialevél, meg a gép "be is legyen járatva", azaz próbaüzem, garancia.
    Ha ezek nincsenek - olyan az ajánlott ár!
    Én ezekért (új gép esetén) nyilván fizetek egy elfogadható felárat (mivel ezek a kritikus helyzetekben - a gép leállása esetén a legváratlanabb pillanatokban - igen vastag ráfizetést okozhatnak nálam, de ez most nem ide tartozó téma), tehát beláthatod, hogy egy gép árát ezer más tényező (is) tudja meghatározni, és a dolgot sokkal komplexebb módon kell tekinteni, mint egy árlista első átfutását.
    Miután én rengeteget dolgozom nagy tároló-kapacitás igényű fájlokkal is (természetesen nem csak az itt megjelenő fejlesztéseimet kell tekintened), úgyis be kell még, hogy ugorjon két-három vinyó, ami megintcsak árnövelő tényező.
    Filmeket viszont sohasem töltök és nézek PC-n, arra nyilván megvan a megfelelő cuccom, tehát nekem pl. a hangkártya (ha van vagy lenne) sem igazán fontos. A combos RAM-kapacitás viszont lényeges.
    Én pl. sosem tuningolok, mert a garancia nálam fontosabb ennél, tehát inkább kiadok 50-60 rugóval többet ugyanazért a teljesítményért, mint amit ilyen-olyan tuninggal kapcsolatosan el tudnék érni.
    Hasonlíthatnám ezt az autóimhoz: láttad korábban képen az egyik autómat, egy remekbe szabott négyajtós XJR-t, minden gyári extrával. Tudom, hogy egy szénné faragott Opel Astra GSi akár még le is nyomhatná (ha lennék olyan beteg, hogy közúton versenyeznék valaha is), de a mindenben öszehangolt, szakemberek súlyos munkájával egy szintre hozott egybeszabott gyári autó tökéletes megbízhatósága és az adott meggyőző teljesítmény általában és mindenkor nekem sokkal fontosabb, mint a nyitott kipufogós gumisírós kanyargás egy külvárosi utcán vagy parkolóban.
    Így vagyok a PC-vel (meg minden mással) is, gondolom, érted a vezénylő elveket.
    Itt kanyarodnék vissza (picit) oda, hogy egy adott gép adott áron történő megvétele (vagy nem megvétele) két ember egyéni biznisze, ahol kívülálló nem láthatja a fontossági sorrendeket és az egyéb szempontokat.
    Véleményedet egyébiránt nagyon köszönöm, mert fontos szempontokat adtál az alkudozáshoz (vagy ezzel a céggel, vagy egy másik, kisebb kedvencemmel, ahol viszont erős törzsvásárlói kedvezményem van barátnőm révén), a Király utcai egykori Alien-nel.
    Utoljára módosította: Tuza Ervin; 2012. 01. 28. 23:52.

  8. #33
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Akkor Neked egyáltalán nem erre a konfigra van szükséged.
    Nem kell hangszigetelt drága ház, csak egy korrekt alapmodell.
    Erősebb GPU kell (570 v. 580), erősebb táppal (SLI-hez 800-1000W, SLI nélkül 600) és egy sima i7-2700 v. 2600 v. egy olcsóbb 2500 gyári hütéssel (K nélkül, ez nem tuningos).
    Processzorból nem tudsz olyat venni ami olyan teljesítményt nyújtana mint a gyári intel specifikációk által tuningra készített 2500K. 4.5Ghz-en megy, míg a legerősebb i7 is csak 3.5!
    Alaplapból olyat választanék ami később SLI-zhető tehát 2db 16X portja van.
    Hangkártya nem a filmnél fontos, ott ideális esetben digitális kimeneten kötöd be az erősítőt, ezeket játékhoz készítik és azokkal SOKKAL jobban is szólnak, fülesen ez méginkább igaz!
    Tárolók úgy jók ahogy vannak SSD jó cucc nagyon, ha többet akarsz akkor PONT ugyanilyen HDD-ből kell még egy és RAID-ben kell használni (dupla teljesítmény).

    Gép összeszerelését, telepítését, tesztelését én másra nem bíznám, de ez én vagyok.
    Utoljára módosította: Tilus; 2012. 01. 29. 00:00.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  9. #34
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor Neked egyáltalán nem erre a konfigra van szükséged.
    Nem kell hangszigetelt drága ház, csak egy korrekt alapmodell.
    Erősebb GPU kell (570 v. 580), erősebb táppal (SLI-hez 800-1000W, SLI nélkül 600) és egy sima i7-2700 v. 2600 gyári hütéssel (K nélkül, ez nem tuningos).
    Alaplapból olyat választanék ami később SLI-zhető tehát 2db 16X portja van.
    Hangkártya nem a filmnél fontos, ott ideális esetben digitális kimeneten kötöd be az erősítőt, ezeket játékhoz készítik és azokkal SOKKAL jobban is szólnak, fülesen ez méginkább igaz!
    Tárolók úgy jók ahogy vannak SSD jó cucc nagyon, ha többet akarsz akkor PONT ugyanilyen HDD-ből kell még egy és RAID-ben kell használni (dupla teljesítmény).

    Gép összeszerelését, telepítését, tesztelését én másra nem bíznám, de ez én vagyok.
    Köszönöm, remek érvek!
    Hangszigetelt ház nálam is először esett ki az opciókból (ennek többlet-árában más jóságok vagy egy fejlettebb vízhűtés játszik), de valójában a vizes megoldás sem a zaj miatt fontos, hanem a legmagasabb fokú megbízhatóság miatt (igaz, hogy klimatizált a lakás, de éppen most adom el, és jön a nyár).
    A hangon nem vitázom, de nekem (mint írtam is) nem túl fontos opció.
    A bika táp nálam (sajnos) elvi kérdés, szívesen veszek 100-200 wattal többet, mivel ennek "felára" a gép egyéb alkatrészeihez mérten piti, a röccenésmentes futásban meg (tekintettel arra, hogy gonosz felharmonikusok bármikor érkezhetnek a hálózaton, és azért a legjobb cégek legjobb, nagyteljesítményű tápjai ezeket jobban nyelik és tűrik - csodálkozom is, hogy ezen a fajlagosan olcsó alkatrészen mindig spórolnak az emberek!) fontos a teljesítmény.
    Ez még abból a korszakomból maradt elvi kérdés, amikor még s.k. gyártottam kiváló erősítőket (idestova az utolsót 15 éve...).
    Ugyan nemigen nyúlok hozzá későbbiekben az egyszer már bevált gépemhez (inkább idővel kompletten eladom és veszem az újabbat), de bizonyos bővítés esetére (akár egy újabb vinyó, ami simán szükséges lehet - oké, hogy alig fogyaszt, de mégis) plusz tápkapac nem árthat.
    A javasolt procin (ill. az Általad javasolt szerkesztési elven) erősen elgondolkodom, kösz a tippet.
    A saját összerakás nálam nem játszik: imádom a technikai dolgokat, de egy hülyén felrakott vezeték miatt egy mozdulattal elfüstölni látni egy 40-70 ezer Ft-os alkatrészt - nem túl jó lehetőség. Legyen ez annak a gondja, aki ebből él - én szívesen megfizetem (tiszteséges árban).
    Tehát ismételten: kösz a tippeket!

  10. #35
    Nagy Mátyás Versenyző Matyesz logója
    Csatlakozott
    2008. 05. 07.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    948
    Ervin, Tilus: Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy mire fel ezek a hatalmas tápok? (1000W) Ha jól tudom a mostani vgak, procik (Intel i széria) sokkal kevesebbet fogyasztanak, mint az elődök. Szerintem ebben a komponensben egyáltalán nem a "méret a lényeg", hanem, hogy igenes neves gyártótól kell venni a tápokat. Túlfeszültséggel kapcsolatban pedig olyan hosszabbítót kell venni, ami véd ellene. (Linkelnék most jó Prohardveres cikkeket ebben a témában, de hirtelen nem találom őket.)

    Egyébiránt végre egy hasznos beszélgetés, köszönöm nektek.

  11. #36
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Matyesz írta Hozzászólás megtekintése
    Ervin, Tilus: Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy mire fel ezek a hatalmas tápok? (1000W) Ha jól tudom a mostani vgak, procik (Intel i széria) sokkal kevesebbet fogyasztanak, mint az elődök. Szerintem ebben a komponensben egyáltalán nem a "méret a lényeg", hanem, hogy igenes neves gyártótól kell venni a tápokat. Túlfeszültséggel kapcsolatban pedig olyan hosszabbítót kell venni, ami véd ellene. (Linkelnék most jó Prohardveres cikkeket ebben a témában, de hirtelen nem találom őket.)
    Mire elég 600 Watt?
    Mire elég 400 Watt?
    Túlfeszültségvédelem és tápellátás

  12. #37
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Matyesz írta Hozzászólás megtekintése
    Ervin, Tilus: Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy mire fel ezek a hatalmas tápok? (1000W) Ha jól tudom a mostani vgak, procik (Intel i széria) sokkal kevesebbet fogyasztanak, mint az elődök. Szerintem ebben a komponensben egyáltalán nem a "méret a lényeg", hanem, hogy igenes neves gyártótól kell venni a tápokat. Túlfeszültséggel kapcsolatban pedig olyan hosszabbítót kell venni, ami véd ellene. (Linkelnék most jó Prohardveres cikkeket ebben a témában, de hirtelen nem találom őket.)

    Egyébiránt végre egy hasznos beszélgetés, köszönöm nektek.
    Egyet is értek, meg nem is. Túlfesz elleni védelem kell.
    Tápot pedíg videokártyához kell választani. Ebben az esetben naaagy fogyasztásu nVidia kártyákról beszélünk. Egy darab GTX 570-eshez ajánlott a 600W, GTX 580-ashoz 650, és ha ebből kettőt akarsz akkor még+ 250W! 1000W három ilyen videokártyához kell. Egy ilyen kártya akár 300Wattot is ehet ha kikapcsolod a gyári 240 wattos limited (ami lassítja a kártyát).
    Átlagos intel+ati géphez elég 450-500W, de ne feledjétek hogy már 8 magos processzorok is vannak és egy videokártyán 2 GPU is lehet, így akár 8 "videokártya" is lehet egyszerre a gépben, ehhez...esetleg 1500Wattal lehet próbálkozni
    Az én i5 4.5Ghz + 5870OC-emhez kevés a 450W teljes terhelésen (amit szerencsére játék soha nem produkál) simán kikapcsol a chieftec 450W.

    Felmerülhet még a kérdés, hogy mihez kell ilyen teljesítmény?
    Nade..mondjuk rF2 vagy battlefield 3, esetleg pCARS egy ilyen 580-as kártyával 60-70FPS-t tud teljes részletességgel.
    Sokan mondják hogy elég a 60fps, de sokaknak egyáltalán nem elég, példaképp annak akinek 120Hz-es monitora van egyenként 1980x1200-as felbontással, mondjuk három az összesen 5940x1200, oda három ilyen kártya is édeskevés.

    Megint felmerül a kérdés hogy létezik-e ilyen ember? Igen létezik, ismerősi körömben eddig 4 ember használ ilyen felbontást. Teljes részletességgel ezek a játékok 10fps-t tudnak egy átlagos ATI kártyával Megéri az élmény? Ha megteheted akkor MEG!
    Utoljára módosította: Tilus; 2012. 01. 29. 04:58.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  13. #38
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Ervin, a mostani procikról K vs. nem K annyit kell tudni, hogy ezeket az intel válogatja, feloldja a szorzózárat, és az alaplapgyártók megkapták a különböző órajelek ajánlott beállításait. Az eredmény annyi hogy beteszed, átállítod 4.3-4.8Ghz közé és menni fog ha hűtöd és gari van rá.
    Ezt úgy értsd, hogy nálam nyáron légkondi nélkül sem megy játék közben átlagos légütéssel 65C fölé, de gyári hütéssel alapórajelen is 60C, a kritikus hőmérséklet 90C, 100 Celsiusnál pedig beidul a gyári védelem, tönkretenni sem lehet, akkor sem ha leveszed a hűtést. A gépem 7/24 működik, 2 hete nem volt újraindítva.
    Fogyasztása sem vészes, hisz ha nincs kihasználva akkor dinamikusan és automatikusan visszaveszi az órajelet és a feszültséget 1600Mhz-re és csak akkor kapcsol vissza ha valóban szükség van rá..pl rF2 alatt nem is ugrik feljebb ezen kívül az egész móka win7-ből állítható, visszaállítható alapra akármikor. Bitangul ki van találva, semmilyen szakértelmet nem igényel.

    Vízhütés soha nem lesz olyan megbízható mint egy levegős, soha. Levegős venti nélkül is biztonságos hőmérsékleten tartja a procit, míg a vizesben ha megáll a pumpa, vagy elfolyik a víz.....?
    Víz felesleges extra, főleg ha nincs tuning ráadásul az olcsó vízhütők hatásfoka ROSSZABB mint a jobb levegősöké, és a legjobb hűtők levegősök jelenleg!
    Egy komoly egyedileg készített vízhütés lehet jobb, de az nem gondozásmentes, és bitang drága (értsd 100e)
    Alapórajelre pedig az alap ingyen gyárilag csomagolt hütés afrikába is elég, ki van az találva arra amire szánták.

    Ez egy komoly hütő, de ez nem alapórajelen ketyegő procikra való, ez venti nélkül is 50 fok alatt tartana egy gyári procit:

    Utoljára módosította: Tilus; 2012. 01. 29. 04:17.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  14. #39
    Terjék Attila Versenyző teratti logója
    Csatlakozott
    2008. 01. 03.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    1.258
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Meg szabad kérdezni hogy a designon kívül mi tetszett meg ebben?
    Van valami jó dell forrásod? Mert ezzzzz bitang drága cucc és ez az adott config nem top már.
    Persze a design fogott meg elsősorban de maga a konfig sem rossz. Sajna semmi Dell forrás nincs pedig beruháznék rá........mondjuk féláron.
    A király nem Elvis volt...

  15. #40
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Ervin, a mostani procikról K vs. nem K annyit kell tudni, hogy ezeket az intel válogatja, feloldja a szorzózárat, és az alaplapgyártók megkapták a különböző órajelek ajánlott beállításait. Az eredmény annyi hogy beteszed, átállítod 4.3-4.8Ghz közé és menni fog ha hűtöd és gari van rá.
    Ezt úgy értsd, hogy nálam nyáron légkondi nélkül sem megy játék közben átlagos légütéssel 65C fölé, de gyári hütéssel alapórajelen is 60C, a kritikus hőmérséklet 90C, 100 Celsiusnál pedig beidul a gyári védelem, tönkretenni sem lehet, akkor sem ha leveszed a hűtést. A gépem 7/24 működik, 2 hete nem volt újraindítva.
    Fogyasztása sem vészes, hisz ha nincs kihasználva akkor dinamikusan és automatikusan visszaveszi az órajelet és a feszültséget 1600Mhz-re és csak akkor kapcsol vissza ha valóban szükség van rá..pl rF2 alatt nem is ugrik feljebb ezen kívül az egész móka win7-ből állítható, visszaállítható alapra akármikor. Bitangul ki van találva, semmilyen szakértelmet nem igényel.

    Vízhütés soha nem lesz olyan megbízható mint egy levegős, soha. Levegős venti nélkül is biztonságos hőmérsékleten tartja a procit, míg a vizesben ha megáll a pumpa, vagy elfolyik a víz.....?
    Víz felesleges extra, főleg ha nincs tuning ráadásul az olcsó vízhütők hatásfoka ROSSZABB mint a jobb levegősöké, és a legjobb hűtők levegősök jelenleg!
    Egy komoly egyedileg készített vízhütés lehet jobb, de az nem gondozásmentes, és bitang drága (értsd 100e)
    Alapórajelre pedig az alap ingyen gyárilag csomagolt hütés afrikába is elég, ki van az találva arra amire szánták.
    Értettem, Professzor Úr!
    Okos és természetesen meggyőző érvelés, főképp a processzort illetően.
    A vizes megoldással kapcsolatban nekem talán csak a kiegyenlítettebb és állandóbb (?) hőszállítási képesség és a (talán) nagyobb hőelvonó kapacitásból eredő, a hirtelen változások esetén nagyob pluszkapacitással rendelkező hűtési ELV az, ami a folyadék mellett szól. A képen lévő szuperhűtő valami remek műszaki alkotás, de kicsit eszelős mérete miatt ébreszt bennem kétségeket. A vizes radiátort természetesen kirakhatom a gép mellé, akár még (hülye ötlet, de eszembe jutott már többször) a szomszéd helyiségbe is a gigantikus ventillátorával, és ha (természetesen) mind a procinak, mind a videokártyának ugyanaz a rendszer (megfelelő tartalékkal méretezett) radiátora adja a hűtést, akkor ráadásban még egy 0 dB-es gépet is kaptam (mivel gipszkarton falaim vannak és a gépem a fal mellett áll, ennek alapvetően nálam nincs technikai akadálya).
    Azt persze nem tagadom, hogy ez így egy kicsit túlspilázott megoldás, de ha már a három monitoros rig-ek is szóba kerültek...
    Ha a szivattyú netán megállna, vagy akár a folyadék elfolyása csökkentené a rendszernyomást, arra meg vannak olcsó kis védelmek elektronikus figyelésssel és a gép azonnali vészüzemmódba állításával, de ezt nyilván nem kell mondanom.
    Mindegy, a procikról szóló fejtegetésed remélem, másoknak is hasznos lehet!
    Pár szó még a tápokról, egyéni szemmel:
    A tápfeszültségek atombiztos és folyamatosan zavarmentes generálása a teljesítményt illetően nem csak a szigorúan és papíron számított értékek zsebszámolón történő gépies összeadásából jön ki. Egyrészt (ahogy írod is) a hirtelen és igen rövid idejű csúcsok sima "levezényléséhez" erős tartalékokat igényel kapacitásban. Ennél azonban szerintem még fontosabb a tranziensek és intermodulációs hullámok minél jobb és hatékonyabb szűrése. Miről is beszélünk?
    Ha a hálózatról mindig sima szinuszhullám jönne le a falból, akkor alig lenne dolgunk ezzel, de az elektronikus kütyük erőteljes térhódításával óhatatlan, hogy szinte mindig vannak zavaró felharmonikusok és ezek kombinációs "termékei" is a "kettőhúszon" (ami valójában már évtizede 230 V!). Elég, ha a szomszéd beindítja az özönvíz előtti orosz tirisztoros fúrógépét a megfelelően sz...rrá kopott szénkefék intenzív szikrázásával (és erre a tévénken is diszkréten megjelennek a gonosz kis hangyák).
    A tranziens lökések ennél sokkal rosszabbak, és ezeknek csak egyik válfaja pl. a viharok esetén mérhető, hihetetlen rövid igejű impulzusok serege (ezek 1-5msec időtartamú, de akár 50-100 V-ot is elérő "tüskék"). Ezen kívül a közép- és nagyfeszültségű elosztó hálózatban keletkező átkapcsolási tranziensek (pl. ha valahol egy trafóról egy tartaléktrafóra vált a rendszer, akár tőlünk kilométerekre is), vagy a hirtelen terhelésváltások hatásai (pl. közelben lévő hőközpont vagy gyár berendezései beindulnak vagy leállnak, ezzel az induktív és kapacitív fogyasztók kialakult egyensúlyát súlyosan megzavarják - rossz és téves elnevezéssel "kóbor áramot" /valójában ingadozó és zavarokat generáló meddő teljesítményt/ hálózatunkra pakolva) a pillanatnyi feszültség-ingadozásokon túl szinte mindig "adagolnak" rendesen zavar-impulzusokat és a hálózati periódusszám egész számú többszöröseinek megfelelő felharmonikusokat is (amiből a páratlan számúak a sokkal zavaróbbak).
    Miután a gyöngyösi főiskolai jegyzeteimet most nincs kedvem elővenni (diplomamunkám a nagyfeszültségű energia-elosztó hálózatok viselkedése témakörben, de nem píédzsdí smittpali által íródott), csak a már lassan fakuló emlékezetemre hagyatkozom, de ajánlott elolvasni pl. dr Ferenczy Ödön vonatkozó munkáit (igaz, legalább harminc éve jelentek meg, viszont kábé húsz forintért megkaphatók pl. a Nagymező utcai Műszaki Könyváruházban).
    Itt jön be a márka kérdése! Én annak idején csakis az Enermax cuccaiban bíztam ( http://www.enermaxusa.com/ ), de azt gondolom, biztos legalább olyan jók a mostani egyéb csúcstermékek is. Amire én különösen ügyelnék, az a minél jobb túlfeszültségvédelem és a tranziensek elleni minél jobb szűrés és elektronikus védelmek (ha vannak). Ezeket általában csak a legrészletesebb gyári adatlapokról lehet kisillabizálni, tehát nem elég a boltban felületesen leolvasni, hogy 650 watt, oszt' jónapot!
    Azért is gerjesztem ezt a táp-ügyet, mert a finomabb alkatrészekhez képest a táp fajlagosan olcsó, tehát hatványozottan megéri legalább egy, de inkább két fokozattal erősebb és jobb nevű gyártó tápját venni, ha az ember rászán még 10-20 rugeszt a nem olcsó cuccára. És aztán - mindig jön a bővítés, a videokari-csere... és az ezzel törvényszerűen együtt járó megemelt áramigény!
    Utoljára módosította: Tuza Ervin; 2012. 01. 29. 13:49.

  16. #41
    Nagy Mátyás Versenyző Matyesz logója
    Csatlakozott
    2008. 05. 07.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    948
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    a "kettőhúszon" (ami valójában már évtizede 240 V!)
    Legyen 230!

  17. #42
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Matyesz írta Hozzászólás megtekintése
    Legyen 230!
    Ha Te kéred... Sima elírás, sorry!

  18. #43
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Kedves Sándor!
    "Személyes érintettség" okán pár keresetlen szó Hozzátok, Szervezőkhöz:
    Szabi Barátunk írt nekem privátban egy (minden tekintetben minősíthetetlen) levelet, amiben erősen panaszkodik, hogy mennyit kell itt "takarítni" - utánunk. Vegyetek észre egy alapvető dolgot (és a későbbiekre tekintve nagyon gondoljátok végig): már egy-egy Tisztelt Fórumtárs első hozzászólásainál azonnal takarítanotok kellene. Itt értelmes és kulturált emberek eszmecseréje szokott folyni, és nem megengedhető, hogy kívülállók teljesen értelmetlenül bekiabáljanak kulturálatlanul és útszéli, ordenáré stílusban.
    Hatalmas hibákat követtetek már el korábban is, mikor nem léptetek időben, hogy ne üsse fel újra és újra a fejét itt a műveletlenség, a sértő hangnem, a kulturálatlanság.
    Felelősségetek sokkal nagyobb annál, mint amit gondoltok tevékenységetekről: ez egy olyan közösségi oldal, amit sokan olvasnak (kívülálló érdeklődők is), és mindenkit általánosan minősít, ha itt egy-két hanyistók gyógyszere elgurul.
    Másik dolog: ha üzlet a téma, abba viszont abszolút megengedhetetlen, hogy nem érintett beleszóljon (engedelmetekkel ehhez talán kicsit többet értek több évtizedes vállalkozói múlttal a hátam mögött). Egy licit csak egy indulás, egy újabb (komoly!) licit egy továbblépés, aztán kialakulhat egy piaci ár. Olyan ez, mint egy póker-játszma: aki nem állja a további téteket, simán kiszáll. Itt nincs helye pártoskodó beleugatásnak, sem éretlen óvodások hőbörgésének.
    Ha egyátalán megengedtek itt ilyesféle (csere-bere, eladom-megveszem stb.) rovatot, azt javaslom, hogy teljesen elkülönítve tegyétek (bőven lenne helye egy komlyabb , de egységesített topiknak is itt!), azonban annak a moderálása egészen más tészta! Jó szívvel ajánlom figyelmetekbe pl. az eBay de akár csak a Vatera policy-jét. Ha viszont erre nincs türelem vagy energia Részetekről, akkor talán nem kellene engedni ilyen bejegyzéseket, és koncentrálni kellene kizárólag a játékra.
    Tegyétek meg, hogy akkor már ezt a nagyon agyonkulturált (persze senki számára sem sértő) hozzászólását is moderáljátok ennek az 'úrnak', ha már őt magát nem lehet...

    Legalábbis őmaga nem képes rá...

    Reagálni nem vagyok hajlandó rá, mert nem üti meg azt a szintet, amire reagálni lehet... (És még ő szólal fel a kulturálatlanság ellen!) Mindenki magából indul ki...
    Utoljára módosította: Hanyik Gergely; 2012. 01. 29. 14:45.

  19. #44
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330
    Na meguntam a szitkozódást. néhány nap múlva kinyitom
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •