Találatok: 1 - 18 (18 összesen)
  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387

    Lightbulb netKar Guide - az nK sajátosságai

    Guide

    Mivel a netKar működése és kezelése sok mindenben különbözik a többi szimulátortól, ezért fontosnak láttam összeszedni egy helyre a főbb sajátosságokat, hogy segítséget nyújtson a programmal most ismerkedőknek.

    A legfontosabb tanács az induláshoz, hogy ne olyan szemmel tekintsünk az nK-ra, mint egy a szórakoztató-, vagy a játékpiacra szánt hagyományos autós játékra, hiszen az nK sem a funkciókban, sem szolgáltatásokban, sem pedig kezelésben nem hozza ezek színvonalát, maga a kezelő felület sem túl felhasználó barát, csak a szükséges rossz, amíg végre bejutunk általa a kocsiba ...a valódi értékei viszont itt kezdődnek és kárpótolnak minket bőven a fapados körítésért!


    Akkor kezdjük!

    A játék innen letölthető, a full verziót szedjük le, fizetés nélkül csak a demó tartalmat érjük el benne


    Profil készítés:
    Itt csak egy dolgot említenék meg, mégpedig hogy jól gondoljuk meg milyen nevet adunk magunknak, mivel amennyiben megvesszük a szoftvert, utána ezen már nem lesz lehetőség változtatni.


    Beállítások:

    Első indításkor érdemes egyből a Settings menüben végigszaladni a beállításokon:
    • Visual settings: az nK-nak nincs nagy gépigénye, ezért egy közepesen erős géppel nyugodtan max-ra lehet húzni mindent. Az nK esetében további javulás érhető el, ha a VGA driverben is maxra húzunk minden simítást és egyéb funkciót, és kikapcsoljuk, hogy a játék vezérelje ezeket a beállításokat.
    • Audio setting: Alapesetben nagyon halk a motorhang a többi zajhoz képest, ezért érdemes ízlés szerint a motorhangot maxra húzni, minden mást erőteljesen csökkenteni, főleg a gumikat.
    • Controller settings: csináljuk végig a varázslót és értelem szerűen állítsuk be a kormányunkat. A H-Shifter bekapcsolásával minden olyan autó H váltóval fog működni, amelyikben a való életbe is az van. További segítség a kormány profi beállításához: Kormány Kalauz
    • Simulation: Alap esetben a kocsiba beülve mindig nekünk kell ráadni a gyújtást és bepöccinteni a motort, valamint a Box-ba hajtva gumit cserélni, kijavítani a hibákat és feltankolni az autót. Az itt látható opciókkal ezeket a lépéseket automatizálhatjuk. Illetve itt állíthatjuk be azt is, hogy visszamenőleg milyen hosszú replay-t mentsem a program, mert alapból nem a teljes futamot menti.


    A Pályán:

    Futamot indítva, vagy futamhoz csatakozva egyből a kocsiban találjuk magunkat, ami meg se mozdul:

    Elindulás:

    1. Kocsiba beülsz, nem nyomkodsz semmit, hanem bekapcsolod az elektronikát a MAIN gombbal. (egérrel, vagy az előre beállított gombbal)
    2. Vársz egy pár pillanatot, amíg életre kel a rendszer, köznem ráadod a gyújtást az IGNITION kapcsolóval (nem minden autóban kell)
    3. Aztán továbbra sem nyomkodsz semmit, hanem kicsit nyomva tartva a START gombot beröffented a motort (egérrel, vagy az előre beállított gombbal), amíg el nem kezd pöfögni alapjáraton
    4. Kuplung, 1-es... gáz, kuplung felenged... voálá


    Elindulás előtt érdemes azonban beállítani pár dolgot:
    • View menü:
      Itt állítható a cockpit nézet (ülés fel-le, előre-hátra és a FOV), valamint az FFB beállítások. Ha túl erős az FFB, akkor az ff gain-t állítsuk pár klikkel lejjebbre.
    • Setup menü:
      - Itt állítható a fékerő és fékeloszlás, valamint az üzemanyag. A PIT-ben állva a fill gombbal kell mindig magunknak újratöltenünk a naftát.
      - Nagyon fontos a steer ratio beállítás, ezzel szabályozhatjuk a kormányáttételt. Ha túl ideges az autónk, túl kis mozdulatokkal kell vezetni, akkor vegyük feljebb.
      - középen a szárnyak, jobb oldalt meg a váltó és a diffi beállítása találhatók
      - Legalul állítható be a kuplung help és a váltás módja.
    • Corners menü:
      A guminyomást és a futómű pár paraméterét állíthatjuk itt.
    • Suspension menü:
      Futómű beállítások. A demo autó F1600 beállításaihoz a következő hsz-ben találtok segítséget, általános setup guide-ok pedig ezen írás alján elérhetők: Tippek, trükkök, turpisságok
    • Tires:
      Menet közben semmilyen írásos információt nem kapunk a gumik állapotáról, csak amit a kocsiból érzünk, vagy forma autó esetén szabad szemmel látunk. A Box-ba beérve itt nézhetjük meg a gumik állapotát, illetve cserélhetjük le őket, a Mount gombokkal. Magától nem cserél kereket a program.
    • Load/Save menü
      Az iménti beállításokat menthetjük el egy fájlba (autónként külön külön), ha ezt nem tesszük meg, akkor minden beállításunk elvész. Betölteni is itt lehet őket.



    További nK sajátosságok:
    • A kocsiban ülve ESC gombot nyomva előjön a főmenü, de a kocsi nem áll meg. Itt léphetsz vissza a BOX-ba, vagy a PIT-be, vagy léphetsz ki a futamból
    • Nem mindegy hogy a BOX-ba állsz, vagy a PIT-be, a komolyabb setup műveleteket ugyanis csak a BOX-ban lehet elvégezni
    • Ha a pályán egy furcsa pálcika autót látunk, azt azért van, mivel az az autó az után lépet be a játékba, hogy kigurultunk a garázsból. Boxba visszalépve betölti rendesen a kollégát.
    • Ha egy idő után nem látunk semmit, az azért van, mert összekoszolódott a sisakrostély, L gombbal téphetjük le a legfelső fólia réteget.
    • Kamerát az F1, F2, F3, gombokkal válthatunk, valamint a +/- gombokkal válthatunk autót. F4 gombbal plusz információkat kapunk, kivéve a saját cockpit nézetünkben. TAB-bal ki lehet íratni a neveket a kocsik fölé.
    • A futamok előtt ~2 percünk van a PIT-ből a GRID-re tenni az autót, a program folyamatosan jelzi a hátra lévő időt.
    • Ha a kocsink megsérül a futamon, akkor az Esc menüben gombnyomásra a PIT-ba mehetünk kijavítani, viszont ez esetben az adott kört elölről kezdjük. Ezért ha a pálya vége felé ér minket a sérülés, akkor érdemes "szabadlábon" bekullogni azért a boxba. Vigyázzunk futamon PIT-et nyomjunk, ne BOX-t, mert akkor nem enged vissza versenybe.
    • A Chat az ENTER megnyomásával aktiválódik.
    • A PIT-be állva mint már említettem nem cserél magától gumit, nem tölti fel magától a benyát, és nem javítja magától az autót, ezt nekünk kell a megfelelő gombokkal végrehajtanunk.


    Váltást jelző LED-ek fordulatszámhoz állítása:
    Ebben a fájlban (nkpro13\cars\Formula1600\setup\aim.ini) találhatóak a LED-ekhez rendelt fordulatszám értékek: rpm1=, rpm2, stb... értelem szerűen állítsuk be hozzá a fordulatszámot, ahol kivilágítsanak

    Visszapillantó tükör minőségének javítása:
    Az nkpro13/cfg/nkpro.ini fájlban írjuk át a RESX, RESY sort ízlés szerint, de lehetőleg a standard formátumok mellett: 256x128, 512x256, 768x384... e fölé már nem érdemes menni. A FOV-ot is itt lehet növelni.




    A fenti leírást folyamatosan fogom bővíteni a topikban elhangzott további okosságokkal ...ezért ha valaki úgy érzi, hogy hozzá tud még tenni az itt leírtakhoz, az kérjük ne tartsa magában!
    Utoljára módosította: neilszab; 2013. 01. 26. 22:59.

  2. #2
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    F1600 beállítások:

    A kocsi a gyári alap beállításokkal meglehetősen idegesen viselkedik, viszont ez kis setupolássál könnyen orvosolható:


    Brake mult: a fék érzékenysége, ezt érdemes jól beállítani, hogy ne blokkoljon a fék azonnal. Ne zavarjon a kis érték, ez így működik jól ennél a verdánál. Nyugodtan lehet 60-ra, vagy akár az alá is állítani
    Brake bias: fék elosztás, ezt is érdemes úgy belőni, hogy ne blokkoljanak az elsők, ez aztán pláne ízlés és stílus kérdése. Alapból túl elől van.
    Steering ratio: az alap kormányáttétel 10:1, ez elég direkt/ideges, így érdemes növelni a számodra kényelmesre, pl: 13:1
    Springs: hátul érdemes puhítani kicsit a rugókon, hogy kevésbé legyen izgága a kocsi feneke
    A SUSPENSION fülön a Preload értékkel (meg a rugókkal) tudjuk süllyeszteni az autót, minél alacsonyabban van a hasa annál jobban is gyorsul és tapad. Ahogy állítjuk nagyszerűen látjuk hogy mi változik az autón, nagyon baró. Nem baj ha néhol beüt a hasa, sőt akkor jó igazán. És közben folyamatosan állítsuk utána a váltón a final (végsebesség) értéket.
    ARB: ez az anti-roll bar, azaz magyarul a stabilizátor. Ez erősen befolyásolja az autó fordulékonyságát, stabilitását kanyarban. Ha hátul növeljük a keménységét, akkor könnyebben dobja ki a fenekét, ami egy bizonyos pontig jó, de utána már veszélyes.


    Húzatni nem érdemes (max 5500), a LED-sor nem igazán van szinkronban az autó teljesítményével, inkább figyeljük a sebességmérőt, egy egy jókor történő váltásnál hirtelen máris elkezd gyorsulni a számláló.

    Visszaváltásoknál gázfröccs nem árt, mert alapból nem igazán ad. Ennél az autónál meg egyébként is nagyon fontos a fék és gáz kezelés, mivel nincs hátsó szárny a diffit gázadással kell zárnunk.


    Itt egy Setup Guide a netKar-hoz, angol nyelvű és igen "testes": http://www.mediafire.com/?sxouesr357ono6o
    (Javaslom azért ne ezzel kezdjétek, hanem inkább a körözgetéssel )


    Itt meg egy setup: Kis Richárd - F1600/Prato Long 1:41.7
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 02. 01. 13:28.

  3. #3
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Egy rövidke leírás a kezdő lépésekről, amivel egy stabil kiinduló alphoz juthat bárki. A beállítások a setup menüben elmenthetők és szabadon próbálgatható, vagy visszaállítható bármelyik érték.

    A főmenüben a settings alatt található a simulation pont ahol a segítségek és a játékról mentett replay hossza állítható. Az ismerkedés idejére érdemes minden segítséget bekapcsolva hagyni, ezek az autók menet tulajdonságaira nincsenek semmilyen hatással, csak a software logikáját nem ismerőket kíméli meg a kezdeti “kudarcélményektől”.

    Az alábbiakban zárójelben megadok egy stabil kezdő értéket az F1600-ra vonatkozóan, ami a gyári setup-ból indúl ki.

    Az első dolog amit minden előzetes próbálgatás nélkül érdemes elállítani az a fékerő eloszlás. (60%)
    Setup menü - brake bias: A gyári 80% legfeljebb arra jó hogy szemléltesse a kockásra fékezett elsőkerék hatását az autó viselkedésében. Aki erre is kíváncsi az nyugodtan menjen egy két kört és a hosszabb egyenesek végén lehet satufékkel lassulni majd nézni ahogy a kormány táncoltatja az asztalt.

    Fékerő. (60%)
    Setup menü - brake mult: Ez a maximális fékerőt befolyásolja, ezzel szabályozva a “hasznos” pedálutat. Ezt az értéket növelve csökken a pedálút a blokkolási pontig, csökkentve pedig nő.

    Kormány. (MOMO 14:1)
    Setup menü - steer ratio: Ez gyakorlati szempontból a kormány érzékenységét befolyásolja. Ahol ennek a hatásai leginkább tetten érhető, az a lassú kanyarok bejárata és a kigyorsítás. Amennyiben pontatlan az irányítás akkor növelni kell az értékét. Ha alulkormányzottság érzését kelti akkor pedig csökkenteni. Változtatható elfordulású kormányoknál a beállított szög is befolyásolja ezt az értéket.

    Látószög.
    View - FOV: A monitor arányainak megfelelően kell egy kényelmes beállítást találni. Kezdésnek itt is az arany középút javasolt.

    FFB:
    View - ff gain: Az FFB erősségét állítja.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2012. 01. 31. 16:45.

  4. #4
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.514
    Nincs PayPal fizetési lehetőség...
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  5. #5
    Kis Richárd Szervertag GPL Kis Richard logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 07.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    624
    Idézet Eredetileg Pechnig Rezső írta Hozzászólás megtekintése
    Nincs PayPal fizetési lehetőség...
    Azzal vettem, kemény 10 perc volt
    http://www.netkar-pro.com/main/index...id=246&lang=en

    Hameg Neked még nincs PayPal-od, akkor megveszem neked...
    Utoljára módosította: Kis Richard; 2012. 02. 01. 00:56.

  6. #6
    Tóvári György Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 12. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    922
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Bár mintha hallottam volna, hogy ezeket a LED-eket a játékban lehetne vhogy kalibrálni...
    Lehet igen...
    Itt van a file amiben találhatóak a LED-ekhez rendelt fordulatszám értékek:
    D:\nkpro13\cars\Formula1600\setup
    aim.ini
    rpm1= stb ...

  7. #7
    Idézet Eredetileg tvr írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet igen...
    Itt van a file amiben találhatóak a LED-ekhez rendelt fordulatszám értékek:
    D:\nkpro13\cars\Formula1600\setup
    aim.ini
    rpm1= stb ...
    Köszi az ötletet már át is hangoltam .
    Lejjebb vettem az értékeket ,még kell rajt finomítani ,de nem ma.
    Elég jól össze lehet szinkronizálni,igaz a legtöbbször hang alapján váltok,inkább a pályát és a többieket figyelem ,ne hogy galibát okozzak,bárkinek is.

  8. #8
    Kicsit kutakodtam, próbálkoztam, és a mirror jelentősen élvezhetőbb, ha kicsit növelünk a textúra felbontásán a következőképpen:

    [game root]/cfg/nkpro.ini fájlban átírjuk a resx, resy sort ízlés szerint, de lehetőleg a standard formátumok mellett (512x256, 768x384, 1024x768).

    Kód:
    [MIRRORS]
    RESX=768
    RESY=384
    FOV=15
    DISABLE_SHADERS=0
    Ahogy én az 1920x1200-as felbontásnál láttam, a 768x384 fölött nem érezhető a minőségjavulás, szóval én maradtam ennél.
    Az 256x128 512x256 és a 768x384 között viszont láttam különbséget.
    Próbáljátok ki, szerintem ez sokat jelent.
    Ja és remélem a szerver nem panaszkodik majd emiatt.

    Meg persze a fov-on is növelhettek a nagyobb látószöghöz.
    Utoljára módosította: nortsen; 2012. 02. 02. 21:02.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  9. #9
    Idézet Eredetileg nortsen írta Hozzászólás megtekintése
    Kicsit kutakodtam, próbálkoztam, és a mirror jelentősen élvezhetőbb, ha kicsit növelünk a textúra felbontásán a következőképpen:

    [game root]/cfg/nkpro.ini fájlban átírjuk a resx, resy sort ízlés szerint, de lehetőleg a standard formátumok mellett (512x256, 768x384, 1024x768).

    Kód:
    [MIRRORS]
    RESX=768
    RESY=384
    FOV=15
    DISABLE_SHADERS=0
    Ahogy én az 1920x1200-as felbontásnál láttam, a 768x384 fölött nem érezhető a minőségjavulás, szóval én maradtam ennél.
    Az 256x128 512x256 és a 768x384 között viszont láttam különbséget.
    Próbáljátok ki, szerintem ez sokat jelent.
    Ja és remélem a szerver nem panaszkodik majd emiatt.

    Meg persze a fov-on is növelhettek a nagyobb látószöghöz.
    Köszi az infókat.
    De asszem nálam ezek nem sokat javítanának.
    Mivel az 5900x1080-as felbontásnál nem nagyon lehet ide oda tologatni az értékeket.
    igaz még nem próbáltam de ahogy írod ott már nem lehet észre venni,érezhető javulást.
    Még szerencse a látószöggel nincs gond ,oldalra is aránylag jól kilátok,még ha nem használom az oldalra nézési funkciót,akkor is,no persze ez érthető is ebben az esetben.

  10. #10
    Idézet Eredetileg endy papp írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi az infókat.
    De asszem nálam ezek nem sokat javítanának.
    Mivel az 5900x1080-as felbontásnál nem nagyon lehet ide oda tologatni az értékeket.
    igaz még nem próbáltam de ahogy írod ott már nem lehet észre venni,érezhető javulást.
    Még szerencse a látószöggel nincs gond ,oldalra is aránylag jól kilátok,még ha nem használom az oldalra nézési funkciót,akkor is,no persze ez érthető is ebben az esetben.
    Az 1 monitorra eső méretről írok, nem 3-ról.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  11. #11
    Idézet Eredetileg nortsen írta Hozzászólás megtekintése
    Az 1 monitorra eső méretről írok, nem 3-ról.
    Oké rendben bocs ha értetlenkedtem volna.

  12. #12

    Cockpitban tükör kikapcsolása

    Üdv! Szeretném megkérdezni, hogy cockpit nézetben hogyan tudom kikapcsolni a tükröket?

  13. #13
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387

  14. #14
    Kis Richárd Szervertag GPL Kis Richard logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 07.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    624
    Történ reggel hogy a gépemhez csatlakoztatni akartam egy USB-s külső winyót, mire a WIN7 kékhalállal elszált, megjavítani nem tudtam, így a C: meghajtón lévő NETKART állományok törlődtek (repley+setup+driveres). Azóta megcsináltam a gépet, játékhoz sem volt probléma beszerezni új licensz kulcsot, (irták hogy még van 2 ingyen kulcsom).

    Kérdésem: Ha lett volna mentésem a "c:\Users\Richard\Documents\netKar PRO" mappáról, és azt szépen visszamásolva win install után C:-re ment volna a játék, vagy ekkor is kellett volna liceszet kérnem?

  15. #15
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Kis Richard írta Hozzászólás megtekintése
    Történ reggel hogy a gépemhez csatlakoztatni akartam egy USB-s külső winyót, mire a WIN7 kékhalállal elszált, megjavítani nem tudtam, így a C: meghajtón lévő NETKART állományok törlődtek (repley+setup+driveres). Azóta megcsináltam a gépet, játékhoz sem volt probléma beszerezni új licensz kulcsot, (irták hogy még van 2 ingyen kulcsom).

    Kérdésem: Ha lett volna mentésem a "c:\Users\Richard\Documents\netKar PRO" mappáról, és azt szépen visszamásolva win install után C:-re ment volna a játék, vagy ekkor is kellett volna liceszet kérnem?
    A neten azt olvastam hogy ha elmened a licens filet és az új telepítésbe visszamásolod akkor nem kell újra regisztrálni.

  16. #16
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    A neten azt olvastam hogy ha elmented a licens filet...
    És azt tudja valaki hogy hova menti?
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  17. #17
    Kis Richárd Szervertag GPL Kis Richard logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 07.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    624
    Sztem ez lehet az:
    "c:\Users\Richard\Documents\netKar PRO\licences\Richard_Kiss_196825552.nklic"
    kb. egyidős a délelötti regisztrációmmal....
    szal koppantyúzom 2 másik meghajtóra, nem árt ha van belőle

  18. #18
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Kis Richard írta Hozzászólás megtekintése
    Sztem ez lehet az:
    "c:\Users\Richard\Documents\netKar PRO\licences\Richard_Kiss_196825552.nklic"
    kb. egyidős a délelötti regisztrációmmal....
    szal koppantyúzom 2 másik meghajtóra, nem árt ha van belőle
    Jah azt hittem valami bonyibb helyre rakja.
    Így nem gond mert mentve van az egész netKar doku.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •