Oldal: 6 / 6 ElsőElső ... 2 3 4 5 6
Találatok: 126 - 142 (142 összesen)

Téma: HGTLM7 - Spa

  1. #126
    Endrődi Zoltán Versenyző endrodiz logója
    Csatlakozott
    2010. 02. 15.
    Üzenetek
    1.086
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A versenyzők véleményét kikérni minden csak nem objektív! Akarva akaratlanul mindenkinek kicsit maga felé hajlik a keze (normál emberi tulajdonság) és nagyon kevés az olyan résztvevő aki, valóban objektíven át tudná adni a vele történteket.

    Versenyzői vélemény arra jó, hogy új szempontokra világítson rá, amire esetleg a VB nem gondolt, viszont ezeket mindig bizonyítani is szükséges.

    Ha valakinek lagja volt, az látszik a replayen, ha a szerveren nem is, a sajátján biztos, ezért ilyenkor volt már, hogy bekértük a saját replayt az ellenőrzéshez. Ha valaki váratlan LAG miatt kerül bajba, akkor azt nem szoktuk megbüntetni, csak akkor, ha huzamosabban gond van a kapcsolódásával és ennek fényében sem tesz ellene semmit.
    Szerintem az objektivitásnak része, hogy olyan szempontokat is megvizsgáljunk, amire esetleg magunktól nem is gondolnánk. Ha a gyakorlatban (igazi versenyzés) működik, nálunk miért is ne működhetne?! És nyilván nem mondok lagot, ha nem az volt, főleg, hogy rettenetesen könnyű ellenőrizni. GTR2 ben is előírás a repi beállítás, hogy be tudja a VB kérni bárkitől a sajátot, valamit bizonyítandó. Ettől nem kell félni. Ez segít a döntésben. És az is, ha a versenyzők megvédhetik magukat, bizonyos nem tiszta esetekben. És talán könnyebb lehet elfogadtatni az érvelést egy ilyen megbeszélésen a felekkel, mintha egyszer csak le lenne írva és teljesen más, mint ahogy "én láttam". Tudom, az 'ötletelésben' kéne írnom, de itt jutott az eszembe. És a hangsúly egyébként azon volt, ill. az apropó, hogy "nehéz lesz figyelembe venni". Mármint a lagot.

    Összegezve: igazából egyet értünk. Nem attól lesz objektív a dolog, hogy a versenyző mit mond, hanem, hogy meghallgatjuk és nem maradnak ki bizonyos tények/körülmények az eset leírásából. Tehát szélesebb látókör!
    És a végén kimondtad a (számomra legalábbis) megnyugtató lényeget, amit Zsoltinak ajánlok...

  2. #127
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg mikkkka írta Hozzászólás megtekintése
    Ebben az esetben viszont semmilyen fennakadást nem okozott volna, ha visszaállok a helyemre, tulajdonképpen pont azért volt egy kis zűrzavar, mert vissza akartak engedni és rám vártak -mivel hogy én meg arra vártam hogy elmenjenek. Szerintem ez a szabály ilyen -viszonylag könnyen kezelhető szituációkban fölöslegesen sújtja (nagyon erősen) a vétlen felet.

    összesen ennyit sikerült találnom:
    "- aki 40 mp/h alá lassul, vagy elhagyja a pályát és emiatt megelőzik, az nem veheti vissza a helyét."
    Ez mit jelent? A helyemet nem vehetem vissza, de egyel hátrébb már vissza jöhetnék, vagy mi??
    Zavaros ez picit.

    Ami a szabályzatban nincs bent, az nem szabály.

    Nincs bent, hogy nem jöhetsz vissza a pályára, ha lementél. Az sincs bent, hogy a mezőny végére kell visszaállnod.

    Az van bent, hogy felvezetőn kötelező tartani a folyamatos lassú tempót és tilos megelőzni felvezetőn az előtted lévőt. Ha az előtted lévő nem tartja a tempót, akkor mész tovább, nem vársz rá. Ha kicsúsztál, akkor a pályára való visszatérés szabályai szerint biztonságosan visszajössz és beállsz a sorba, ahol tudsz. Felvezetőn nincs előzgetés, meg előrerohanás, abból jó eséllyel csak további bonyodalmak keletkeznének.


    De mindezek ellenére a szabályzat szövegét még tovább pontosítani fogom. Viszont ha vmi nem világos, akkor tessék lehetőleg előre megkérdezni, vagy jelezni ...nem utólag mondogatni, hogy nem értem meg hogy egyébként is hülyeség
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 01. 29. 15:32.

  3. #128
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg endrodiz írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem az objektivitásnak része, hogy olyan szempontokat is megvizsgáljunk, amire esetleg magunktól nem is gondolnánk. Ha a gyakorlatban (igazi versenyzés) működik, nálunk miért is ne működhetne?!
    Ha visszanézed az óvás topikokat, akkor láthatod, hogy ki szokta kérni a VB az érintett felek véleményét, amennyiben úgy érzi ez szükséges. Viszont minden egyes esetnél sem időnk, se energiánk kis vitakurzusokat folytatni minden egyes érintettel, így is rengeteg időt vesz el a VB munkája, ez pedig a sokszorosára növelné azt. Pláne, hogy a tapasztalatok szerint, hogy az esetek elbírálásának 99%-hoz semmit nem tenne hozzá érdemben, ugyanis ha hiszed, ha nem, a VB-ben három tapasztalt róka ül, eleve gondolnak ők mindenre!

    De ha ez megnyugtat, akkor esetleg egy bizonyos összegű "eljárási díj" ellenében, lehetővé tesszük a felebezést az érintettek részletes kihallgatásával és az eset újratárgyalásával! Viszont három ember óradíját kell megfizetned! Gondold át, hogy megéri? Mert tök ingyen a saját szabadidejének rovására a VB-nek nem nagyon...


    És nyilván nem mondok lagot, ha nem az volt, főleg, hogy rettenetesen könnyű ellenőrizni. GTR2 ben is előírás a repi beállítás, hogy be tudja a VB kérni bárkitől a sajátot, valamit bizonyítandó.
    Ez jó ötlet, ezt be fogjuk tenni! Kötelező lesz a replay tavasszal!
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 01. 29. 15:40.

  4. #129
    Endrődi Zoltán Versenyző endrodiz logója
    Csatlakozott
    2010. 02. 15.
    Üzenetek
    1.086
    A hsz-ed elejére nem reagálnék, mert arra érdemes poén most nem jut eszembe, komolyan meg nem vehetem...

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ez jó ötlet, ezt be fogjuk tenni! Kötelező lesz a replay tavasszal!
    Örülök, ha egy picit hozzá tudok tenni mindannyiunk boldogságához!

  5. #130
    Jankó Zsolt Versenyző Zsolt Jankó logója
    Csatlakozott
    2008. 12. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    579
    Idézet Eredetileg endrodiz írta Hozzászólás megtekintése
    Ez most ugye vicc???

    -Kedves Jani! Volt egy baleseted, elmondanád, hogy történt?
    -Ööö izé, laggoltam és eltűnt mindenki és mire visszajött, egy csatt után, Miki már a virágoskertben volt...
    -Tehát nem bealudtál???
    -Nem! Lag volt! Becsszó!
    -OK. Akkor ezt figyelembe vesszük!

    Hát ez tényleg rettenetesen nehéz lenne.

    Nem akarok a szabályzatból idézni, mert ti nyilván ismeritek, de van benne olyan, hogy mindenki vegye figyelembe, hogy az interneten játszik... mi figyelembe vesszük, mégha néha el is gurul a gyógyszer. A VB miért is kellene, hogy kivétel legyen? Biztos sokan támogatnák közülünk, hogy lag-nem lag, Jani feje hulljon porba! Pfff.

    Ha valaki valamiért nem hibás, ne bűnhődjön már miatta! Pls!

    Ez nem veszekedés, hanem vitaindító! Nem áll szándékomban bántani a VB-t, tudom rengeteg nehéz döntést kell hoznotok, csak szerintem sokkal objektívebbek tudnátok lenni, ha kikérnétek egy-egy eset résztvevőinek a véleményét, minthogy megpróbáltok a fejükkel gondolkozni és ezen vitáztok is egy sort...

    Tényleg nem bántás, Béke Veletek!
    Elvileg igazad lenne Zoli, de azért abból nem nem tudunk rendszert csinálni, hogy bemondott lagokra elengedünk büntetéseket. Félreértés ne essék, nem kételkedem abban amit Jani leírt, de a kialakított rendszernek nem tenne jót az ilyen 'kivételezés'.

    Én néztem a szerver- és a saját replay-emet is, de nem láttam rajta lag nyomát.
    Viszont Janitól privátban fogok kérni egy replay-t.
    Utoljára módosította: Zsolt Jankó; 2012. 01. 29. 17:05.

  6. #131
    Endrődi Zoltán Versenyző endrodiz logója
    Csatlakozott
    2010. 02. 15.
    Üzenetek
    1.086
    Idézet Eredetileg Zsolt Jankó írta Hozzászólás megtekintése
    Elvileg igazad lenne Zoli, de azért abból nem nem tudunk rendszert csinálni, hogy bemondott lagokra elengedünk büntetéseket. Félreértés ne essék, nem kételkedem abban amit Jani leírt, de a kialakított rendszernek nem tenne jót az ilyen 'kivételezés'.

    Én néztem a szerver- és a saját replay-emet is, de nem láttam rajta lag nyomát.
    Viszont Janitól privátban fogok kérni egy replay-t.
    Köszönöm. Ha kivizsgáljátok, az nekem oké. Csak azon ütköztem meg, hogy nem ezt sugalltad előszörre!
    Ha volt lag, vegyétek figyelembe! Ha nem volt, nincs miről beszélni.

  7. #132
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg endrodiz írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm. Ha kivizsgáljátok, az nekem oké. Csak azon ütköztem meg, hogy nem ezt sugalltad előszörre!
    Ha volt lag, vegyétek figyelembe! Ha nem volt, nincs miről beszélni.
    Zsolti csak annyi írt, hogy a LAG-ot azért nehezebb dió bizonyítani... de egy szó nem eset arról, hogy nem lesz kivizsgálva.

  8. #133
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Zsolti csak annyi írt, hogy a LAG-ot azért nehezebb dió bizonyítani... de egy szó nem eset arról, hogy nem lesz kivizsgálva.
    a nőgyógyász főorvos úr nem vizsgál annyira részletesen mint a VB neeem kerüli el semmi a figyelmet, max ... elnéző.
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  9. #134
    Gedő Miki Versenyző mikkkka logója
    Csatlakozott
    2009. 07. 14.
    Üzenetek
    1.162
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése

    Ami a szabályzatban nincs bent, az nem szabály.

    Nincs bent, hogy nem jöhetsz vissza a pályára, ha lementél. Az sincs bent, hogy a mezőny végére kell visszaállnod.

    Az van bent, hogy felvezetőn kötelező tartani a folyamatos lassú tempót és tilos megelőzni felvezetőn az előtted lévőt. Ha az előtted lévő nem tartja a tempót, akkor mész tovább, nem vársz rá. Ha kicsúsztál, akkor a pályára való visszatérés szabályai szerint biztonságosan visszajössz és beállsz a sorba, ahol tudsz. Felvezetőn nincs előzgetés, meg előrerohanás, abból jó eséllyel csak további bonyodalmak keletkeznének.


    De mindezek ellenére a szabályzat szövegét még tovább pontosítani fogom. Viszont ha vmi nem világos, akkor tessék lehetőleg előre megkérdezni, vagy jelezni ...nem utólag mondogatni, hogy nem értem meg hogy egyébként is hülyeség
    Nehéz olyasmit előre kérdezni ami előre nem látható és csak utólag jövök rá hogy picit homályos az a valami. Viszont a válaszodból kiderült hogy jól megszívattam magam, de legalább most már tudom hogy nyugodtan vissza mehettem volna a pályára... így jártam ennyi.

  10. #135
    Jankó Gábor Versenyző Gaben75 logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 11.
    Város
    Göd
    Életkor
    48
    Üzenetek
    634
    Én ott voltam a közelben, hozzá adnám a magam részét.
    Én jöttem a felvezetőn Miki és Jani között. A bal kanyarból viszonylag tempósan jöttünk ki, majd ezután megtorpant a mezőny. Valaki, talán Sziszka, pont ekkor írt be egy figyelmeztető üzenetet, ami picit elvonta a figyelmem, így későn fékeztem, és satufékkel is becsúsztam Miki mellé, elé (talán pont ezzel mentve meg magam, hogy Jani engem trafáljon telibe). Tovább lassítottam, és nem értettem, hogy Miki miért nem előz vissza (azért, mert akkor próbálta összeszedni magát). Aztán számomra furcsán későn, de mégis visszaelőzött majd a következő kanyarban lement a fűre és lassított. Én ezt akkor úgy értékeltem, hogy kétszer egymás után érthetetlenül viselkedett - nem előz vissza, majd kimegy a pályáról - úgyhogy én mentem dolgomra.

    Gyakorlatilag Miki nem vesztett helyezést az ütközésben, én előztem meg egyedül, de ez az én hibám volt és még az ütközés előtt megtörtént. Úgyhogy a pillanatnyi zavarodottságon kívül nem értem, hogy mi oka volt maga elé engednie a mezőnyt.

    Persze könnyű utólag okosnak lenni, lehet, hogy ahogy én nem láttam az ő ütközését, ő nem látta, hogy én már előtte mellé értem és kötelességem visszaengedni.

    Ezt is vegyétek majd bele a képletbe
    JOBB LÁB A GÁZON, BAL LÁB A JOBBON!

  11. #136
    Gedő Miki Versenyző mikkkka logója
    Csatlakozott
    2009. 07. 14.
    Üzenetek
    1.162
    Annyi történt hogy azt hittem (rosszul) hogy csak a mezőny végére sorolhatok vissza.Valahol volt is erről már vita nem egyszer, de az akkor 'valszeg a GTR ligában volt, én meg már nem tudtam erre mi vonatkozik.

  12. #137
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Srácok, nem kell izgulni, mint a futam után is írtam meg fogjuk nézni mi, hogy történt.
    Mivel uccsó helyen voltam és csetstop volt, sajnálatos mód nem írhattam be, hogy mi a faszt csináltok, menjetek már a többiek után!
    Kicsit had idézzem Szabolcsot, a szabályzatot mindíg, este reggel délben, ha nem is kívülről, de nem árt tudni. Elég egyértelműen van leírva mi a teendő, ha az előttünk haladóval történik valami. Ha gyereke születik menet közben és lelassul, elszámolok magamban 3-ig s ha nem gyorsít előzöm meg és nem tartom fel a mögöttem lévőket. Előtte rávillogok, hogy mi a helyzet, s ha nem reagál akkor egyértelmű, hogy történt valami.
    DE ezen kár is pörögni már, majd a döntés után mindenki levonja a következtetést. Szerintem ki fog derülni, kinek mi lett volna a dolga. Hibázott, avagy nem! Jelen pillanatban azt lehet tudni, hogy volt valami, aminek nem kellett volna megtörténnie.
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  13. #138
    Kozma Csaba Versenyző Lupert logója
    Csatlakozott
    2010. 11. 04.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    46
    Üzenetek
    103
    Idézet Eredetileg mikkkka írta Hozzászólás megtekintése
    -Első futam: 11-ik helyről sikerült valakinek kiraknia.13 -k hely lett a vége,
    ez én voltam. ezer bocsánat érte. Megóvom majd, csak még énse néztem replayt.

  14. #139
    Gedő Miki Versenyző mikkkka logója
    Csatlakozott
    2009. 07. 14.
    Üzenetek
    1.162
    Idézet Eredetileg Lupert írta Hozzászólás megtekintése
    ez én voltam. ezer bocsánat érte. Megóvom majd, csak még énse néztem replayt.
    Ne óvd meg, tök mindegy már.

  15. #140
    Orbán Máté Versenyző NyegLeoVFR logója
    Csatlakozott
    2011. 07. 20.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    40
    Üzenetek
    658
    Idézet Eredetileg mikkkka írta Hozzászólás megtekintése
    Ne óvd meg, tök mindegy már.
    Jah...tegnap éjfélig volt a határidő.
    "When you're racing, it's life. Anything that happens before or after is just waiting." Steven Mcqueen (Le Mans '71)

  16. #141
    Gedő Miki Versenyző mikkkka logója
    Csatlakozott
    2009. 07. 14.
    Üzenetek
    1.162
    ...... azt hitem kedd éjfélig lehet...

  17. #142
    Orbán Máté Versenyző NyegLeoVFR logója
    Csatlakozott
    2011. 07. 20.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    40
    Üzenetek
    658
    Idézet Eredetileg mikkkka írta Hozzászólás megtekintése
    ...... azt hitem kedd éjfélig lehet...
    Bakker! Vagy utólag írta át Sziszka vagy én néztem be, mert szerda éjfélig volt.
    Csak nem értem, hogy miért. A szabályzatban vasárnap éjfél van...ha jól emlékszem.
    De már a szerda éjfélnek is lőttek, szóval tök mindegy.
    "When you're racing, it's life. Anything that happens before or after is just waiting." Steven Mcqueen (Le Mans '71)

Oldal: 6 / 6 ElsőElső ... 2 3 4 5 6

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •