Szavazás eredménye: Melyik napon legyenek az nK futamok?

Szavazók
40. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • Kedd (amíg a GPL Bajnokság szünetel)

    10 25,00%
  • Szerda (váltott héten a HTCM-mel)

    24 60,00%
  • Csütörtök (váltott héten a HGTL-mel)

    11 27,50%
  • Péntek

    13 32,50%
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 1 / 6 1 2 3 4 5 ... UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (146 összesen)

Téma: NetKar Pro TesztBajnokság

  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387

    Lightbulb NetKar Pro TesztBajnokság

    Kedves Versenyzők!


    Itt az ideje, hogy komoly próbára tegyük az iRacing-gel karöltve a legkomolyabb szimuláció címérét küzdő programot, a netKar Pro-t!



    Mivel az érdeklődők jelentős része még csak most ismerkedik a programmal és sok a vele kapcsolatos (újra)tanulni való a más szimeken edzett pilóták számára, ezért első körben egy teszt bajnokságot rendezünk, melynek lényege, hogy alaposan kiismerjük a netKar-t és komoly tapasztalatokat gyűjtsünk a hamarosan induló éles netKar Bajnoksághoz! A "teszt" szó ne tévesszen meg azonban senkit, maximálisan komolyan vesszük a futamokat!

    A bajnokság 5 fordulóban fog zajlani, 5 különböző autóval, 5 különböző futamtávval, kipróbáljuk az esőt és az egyéb nyalánkságokat is! Az első futam alkalmával a demó tartalmat hajtjuk meg (F1600 - Prato Long), a további 4 futamhoz azonban már a teljes programra szükség lesz!

    A tesztbajnokság teljesen nyílt lesz, a fődíja egy GTR-Masters szervertagság lesz, az 5 futamból a 4 legjobb eredmény fog beleszámítani a végértékelésbe.


    A teszt bajnokság után pedig összegyűjtjük a tapasztalatainkat, közösen megszavazzuk a kedvenc autót és a legszimpatikusabb lebonyolítási szisztémát és már indul is az éles bajnokság!
    (A teszt bajnokságon szerzett rutin minden bizonnyal igen komoly előnyt fog majd jelenteni a már vérre menő éles bajnokságban!)


    Pár napon belül jövünk a pontos részletekkel, figyeljétek a fórumot ...és addig is kérlek szavazzatok, hogy mely napokon lenne jó nektek a futamok lebonyolítása!
    (A szavazáshoz regisztráció szükséges, több válasz adása is lehetséges, minden napot jelöljetek be, ami alkalmas Nektek a kergetőzésre)


    Szerver és prekvalifikáció:
    GTR-Masters netKar szerver
    Indulási feltétek & szabályzat: Versenyszabályzat (!!!)
    Futamok időpontja: Versenynaptár


    Első futam: (eredmények)
    időpont: február 1. (szerda) 21:00
    autó: F1600 (demo tartalom)
    pálya: Prato Long (demo tartalom)
    további infók itt: nKPro - Versenykiírás


    Második futam: (eredmények)
    időpont: február 15. (szerda) 21:00
    autó: Osella PA-21S
    pálya: Barcelona 2010 (letöltés)
    további infók itt:
    nkPro - 2. futam - Osella


    Harmadik futam:
    időpont: február 29. (szerda) 21:00
    autó: F2000
    pálya: Spa-Francorchamps 1990
    további infók itt:
    nkPro - 3. futam - F2000


    Negyedik futam:
    időpont: március 14. (szerda) 21:00
    autó: Vintage Replica GT
    pálya: Dijon GP
    további infók itt:
    nkPro - 4. futam - Vintage Replica GT


    Ne felejtsetek el nevezni a
    prekvalifikációnál!

    (mért kör szükséges hozzá a szerveren, a rangsorolás a szerverbeosztáshoz a prekvalon elért köridők alapján történik)


    A résztvevőktől természetesen elvárjuk a pályán a messzemenőkig sportszerű viselkedést!



    ***************
    Aki most ismerkedik az nK-val, annak javaslom átolvasni ezt a rövid ismertetőt: netKar Guide - az nK Pro sajátosságai
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 03. 03. 01:50.

  2. #2
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Letöltöm, kipróbálom. Egyenlőre azonban nem veszem meg.

    Kicsit fenntartásaim vannak még.

  3. #3
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Letöltöm, kipróbálom. Egyenlőre azonban nem veszem meg.

    Kicsit fenntartásaim vannak még.
    Majd igyekszem összehozni egy gyorstalpalót az nK-hoz, mert kicsit más logikával működik a program amíg eljutsz oda, hogy beülsz az autóba (utána persze már ugyan az: gáz, fék, meg kormány )... de aki most látja életében először annak biztosan okoz pár nehéz órát, mire kiismeri magát, de az autóban kapott élmény kárpótol mindenért!

    Szóval az elején kitartás mindenkinek, addig is itt egy kis segítség:
    http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?3945
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 01. 22. 23:51.

  4. #4
    Kis Richárd Szervertag GPL Kis Richard logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 07.
    Város
    Székesfehérvár
    Életkor
    43
    Üzenetek
    624
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    "........Az első futam a demo tartalommal fog zajlani..."
    -Melyik pálya lesz első Demo-s futamon Prato Short/Long, esetleg a tesztpálya Crema?

    -Már nekem is megvan a teljes game...

  5. #5
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Kis Richard írta Hozzászólás megtekintése
    Melyik pálya lesz első Demo-s futamon Prato Short/Long, esetleg a tesztpálya Crema?
    Az első futam az F1600-zal lesz Prato Long-on, hogy mindenkinek lehetősége legyen kipróbálni a versenyt a demó tartalommal.

    Utána a következő 4 futamom kipróbáljuk még a következő autókat:
    Osella, F.Target, Vintage Replica GT és F2000 /vagy/ Abarth

    (Tényleg lehet írni, hogy melyik nektek a szimpatikusabb az Abarth, vagy az F2000! ...tudom nagyon más, de azért mégis! )


    A versenynaptárat most a napokban rakjuk össze, a futamtávok és a versenykörülmények is eltérőek lesznek, hogy minél több oldalát megismerhessük a netKar-nak! Mindenkinek elkél majd a gyakorlás és a tapasztalat az éles bajnokság előtt, mert van mit tanulni!
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 01. 08. 19:41.

  6. #6
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Életkor
    44
    Üzenetek
    3.832
    Kedd és csüt. nekem nem jó, ezért módosítottam a számokat, tehát a nevem szerepel mindkét napnál, de a számokat átjavítottam

  7. #7
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330
    nekem csak a szerda
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

  8. #8
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Hát ez tök más mint a gtl. Mindent ehhez hasonlítok, mert csak ezzel játszottam.

    Már csak a setup is. Csomó ideig nem is jöttem rá, hogy a sisakot is törölni kell. Már nem láttam ki.

    Egyenlőre a setup is csak részben hasonlít a megszokotthoz, egyenlőre nem nagyon értem a slow meg a fast boundokat, majd még utána olvasok. Maga az autó is tök más, mint egy Chevelle , vagy akármelyik gtl-s autó.
    Mások a hangok, azt is meg kell szokni.

    Nem tetszik, hogy nem tudom ráállítani a váltó melletti gombokra a nézegetést.

    A fizika szerintem nem rossz, első blikkre. Ebből még bármi lehet. A grafika is szép (nekem).

    Három pedállal nem tudok vezetni. Azt még tanulni kell, de ki be lehet kapcsolni a segítséget ehhez. Így már a gtl-hez hasonlóan lehet váltani.

    Az online módban rájöttem, hogy mi a jelszó, megtaláltam. De mikor elindult a verseny (egyedül voltam), akkor vissza rakott a boxba. Ott nem lehetett állítani az autón pl. a futóművet. Hát látszik a más koncepció.

  9. #9
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Egyenlőre a setup is csak részben hasonlít a megszokotthoz, egyenlőre nem nagyon értem a slow meg a fast boundokat, majd még utána olvasok. Mások a hangok, azt is meg kell szokni.
    Az alapvető setup elvek itt is ugyan úgy működnek, első körben javaslom a kormány áttétel növelését 10:1-ről 13:1-re és a hátsó futómű puhítását, hogy kezelhetőbb legyen az autó, mert alapból nagyon kis izgága! No meg a fék is nagyon elől van eredetileg...

    Nem tetszik, hogy nem tudom ráállítani a váltó melletti gombokra a nézegetést.
    Állítsd be billentyűhöz és vedd fel mind Keystroke vagy mint Command a Logitech Profilerben a POV-hoz..

    ...mikor elindult a verseny (egyedül voltam), akkor vissza rakott a boxba.
    Ott nem lehetett állítani az autón pl. a futóművet. Hát látszik a más koncepció.
    de lehet, csak nem mindegy, hogy a BOX-ba mész, vagy a PIT-be!


    Mint mondtam, igényel némi (újra)tanulást a progi, nem a megszokott sablon szerint működnek benne a dolgok!

  10. #10
    Nagy Mátyás Versenyző Matyesz logója
    Csatlakozott
    2008. 05. 07.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    32
    Üzenetek
    948
    Szabi, az első versenyt még januárra tervezitek?

  11. #11
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Matyesz írta Hozzászólás megtekintése
    Szabi, az első versenyt még januárra tervezitek?
    Igen, 2 héten belül! A konkrét napot kihirdetjük, amint a szavazatokból kikristályosodik, hogy melyik nap a legideálisabb nektek!

  12. #12
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Srácok, tessék szavazni, így nehéz lesz korrektül eldöntetni a kérdést!

  13. #13
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Egyre inkább a szerda látszik körvonalazódni, mint futam időpont.

    A tervek szerint a hétvégén áll össze a honlapon a prekvalifikáció és a nevezés, utána kezdünk!


    Az első futam a demo tartalommal lesz az F1600-zal a Prato Long pályán, lehet már most gyakorolni... mi pedig hamarosan töltünk fel setupokat és egy kis guide-ot az nK beizzításához!
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 01. 13. 12:08.

  14. #14
    Hompoth Szilárd Regisztrált H. Szilárd logója
    Csatlakozott
    2011. 01. 14.
    Város
    Gyergyóditró > Székelyföld
    Életkor
    30
    Üzenetek
    87
    Üdv!
    Indulnék a demós futamon, csakmert már hiányzik egy jó kis verseny, de a HGTRM-ben az első futam óta nem indultam, amikor próbálkoztam, akkor sem jött össze értelmes kvali idő, szóval megpróbálkoznék a kis Forddal is, hátha jobban össze tudnánk melegedni
    A játék fizikája nagyon tetszik, csak a leszorítást hiányolom a kis pokolgépből, dehát meg lehet szokni.

    A tesztfutamon mindegy, milyen váltó-beállításokkal megyek, azaz a 'Simple gear' opció be lehet kapcsolva, avagy egységesen a realisztikusságra törekszünk?? (kuplungom nincs)
    Sok oka van az embernek az örömre a győzelem nélkül is. - Kimi Räikkönen

  15. #15
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Életkor
    44
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg H. Szilárd írta Hozzászólás megtekintése
    Üdv!
    Indulnék a demós futamon, csakmert már hiányzik egy jó kis verseny, de a HGTRM-ben az első futam óta nem indultam, amikor próbálkoztam, akkor sem jött össze értelmes kvali idő, szóval megpróbálkoznék a kis Forddal is, hátha jobban össze tudnánk melegedni
    A játék fizikája nagyon tetszik, csak a leszorítást hiányolom a kis pokolgépből, dehát meg lehet szokni.

    A tesztfutamon mindegy, milyen váltó-beállításokkal megyek, azaz a 'Simple gear' opció be lehet kapcsolva, avagy egységesen a realisztikusságra törekszünk?? (kuplungom nincs)
    Gyere, szeretettel várunk!
    A setupodat úgy állítod, ahogy neked jó, abba nem szólunk bele, csakúgy, mint a többi játék setupjaiba sem!
    A szerver fut (GTR-Masters.hu néven), oda felmész, tolod neki, mint állat és egyenlőre ennyi, majd hamarosan Barzó Laci kiad (remélhetőleg) egy kis "update"-et és akkor lehet majd nevezni is.

  16. #16
    Hompoth Szilárd Regisztrált H. Szilárd logója
    Csatlakozott
    2011. 01. 14.
    Város
    Gyergyóditró > Székelyföld
    Életkor
    30
    Üzenetek
    87
    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    Gyere, szeretettel várunk!
    A setupodat úgy állítod, ahogy neked jó, abba nem szólunk bele, csakúgy, mint a többi játék setupjaiba sem!
    A szerver fut (GTR-Masters.hu néven), oda felmész, tolod neki, mint állat és egyenlőre ennyi, majd hamarosan Barzó Laci kiad (remélhetőleg) egy kis "update"-et és akkor lehet majd nevezni is.
    Köszönöm az invitálást! Jövök majd, ahogy tanulnivalóm engedi (utolsó év)

    Még gyakorlok egy keveset, hogy ne legyek útban, illetve igazítok a netről letöltött setupokon, aztán meglátjuk, mit tudok élesben
    Sok oka van az embernek az örömre a győzelem nélkül is. - Kimi Räikkönen

  17. #17
    Hompoth Szilárd Regisztrált H. Szilárd logója
    Csatlakozott
    2011. 01. 14.
    Város
    Gyergyóditró > Székelyföld
    Életkor
    30
    Üzenetek
    87

    Question

    Nos, gondoltam kipróbálom magam online, meglepetésemre a listában csak a GTRM szerverét találtam. Be is léptem, gondoltam legalább futok pár próbakört (nem volt senki online), erre jobboldalt villog egy felirat, miszerint 3000 a pingem illetve fél percen belül ki is dob a játék, azzal az üzenettel, hogy a szerver nem válaszol, próbáljak újracsatlakozni. Tudtommal a legújabb verzióm van a demóból (1.3xx), az updater sem talál újabbat. Vajon nálam van a gond?

    Bazsy: Kösz, akkor majd később!
    Utoljára módosította: H. Szilárd; 2012. 01. 14. 22:20.
    Sok oka van az embernek az örömre a győzelem nélkül is. - Kimi Räikkönen

  18. #18
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Életkor
    44
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg H. Szilárd írta Hozzászólás megtekintése
    Nos, gondoltam kipróbálom magam online, meglepetésemre a listában csak a GTRM szerverét találtam. Be is léptem, gondoltam legalább futok pár próbakört (nem volt senki online), erre jobboldalt villog egy felirat, miszerint 3000 a pingem illetve fél percen belül ki is dob a játék, azzal az üzenettel, hogy a szerver nem válaszol, próbáljak újracsatlakozni. Tudtommal a legújabb verzióm van a demóból (1.3xx), az updater sem talál újabbat. Vajon nálam van a gond?
    Nekem is csinált már ilyet, de nem tudom, hogy miért. Folyamatosan próbálgattam, majd 1x csak jó lett.

  19. #19
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg H. Szilárd írta Hozzászólás megtekintése
    Nos, gondoltam kipróbálom magam online, meglepetésemre a listában csak a GTRM szerverét találtam. Be is léptem, gondoltam legalább futok pár próbakört (nem volt senki online), erre jobboldalt villog egy felirat, miszerint 3000 a pingem illetve fél percen belül ki is dob a játék, azzal az üzenettel, hogy a szerver nem válaszol, próbáljak újracsatlakozni. Tudtommal a legújabb verzióm van a demóból (1.3xx), az updater sem talál újabbat. Vajon nálam van a gond?

    Bazsy: Kösz, akkor majd később!
    Lag bármikor előfordulhat, ha ez nem rendszeres / gyakori akkor emiatt nem kell agódnod. Az induló sorozat elsődleges célja hogy feltérképezzük a netKar lehetőségeit és hogy lássuk éles körülmények között mit lehet belőle kihozni. Így nem kell semmitől tartanod, gyere bátran.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2012. 01. 14. 23:21.

  20. #20
    Nyilas Lehel Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Város
    Tárnok
    Életkor
    27
    Üzenetek
    346
    ha nod32 vagy eset smart security vírusirtód van akkor ki kell kapcsolni a tűzfalat különben nem tudsz menni online

  21. #21
    Hompoth Szilárd Regisztrált H. Szilárd logója
    Csatlakozott
    2011. 01. 14.
    Város
    Gyergyóditró > Székelyföld
    Életkor
    30
    Üzenetek
    87
    Na megvan, mi a gond! Mivel más tippem nem volt, ezért az általános szerverjelszóval próbáltam belépni, a játék fel is engedett, szóval gondoltam, hogy jó, és csak most látom, hogy betöltés után az értesítési felületen (vagy minek hí'ják) kiírja, hogy "invalid password, server refused", mielőtt kidobna.
    Szóval szeretném kérdezni, hogy mi a jelszó

    Szerk.: Nibitől kaptam jelszót
    Utoljára módosította: H. Szilárd; 2012. 01. 15. 19:10.
    Sok oka van az embernek az örömre a győzelem nélkül is. - Kimi Räikkönen

  22. #22
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Az rF2 béta megjelenése miatt kicsit csúsztattuk a projektet, amíg mindenki kitombolta magát, viszont az eddigi igencsak felemás tapasztalatok miatt úgy tűnik az rF2-őt kell egy kis időre még jegelni, mi meg belecsapunk a lecsóba az nK-val!

    Az első futam január utolsó/február első hetében kerül megrendezésre, az eddigi szavazatok alapján szerdán!


    Persze a további szavaztok fényében a konkrét nap még változhat, még pár nap van hátra a szavazás lezárásáig, szavazzatok!


    Az első futam a demo tartalommal F1600 - Prato Long, a hivatalos versenynaptárat 1-2 napon közzé tesszük!
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 01. 22. 23:56.

  23. #23
    Kis Richárd Szervertag GPL Kis Richard logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 07.
    Város
    Székesfehérvár
    Életkor
    43
    Üzenetek
    624
    Idézet Eredetileg H. Szilárd írta Hozzászólás megtekintése
    Szerk.: Nibitől kaptam jelszót
    Én is kérek jelszót! LÉCCCCI,LÉCCCCCI

    megvan....
    Utoljára módosította: Kis Richard; 2012. 01. 23. 22:04. Indoklás: franc se gondolta volna hogy így eldugjátok...

  24. #24
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Kis Richard írta Hozzászólás megtekintése
    Én is kérek jelszót! LÉCCCCI,LÉCCCCCI
    netKar prekvalifikáció

  25. #25
    Nyilas Lehel Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 03. 20.
    Város
    Tárnok
    Életkor
    27
    Üzenetek
    346
    mikor lesz a verseny?
    Mindegy, hogy egy centivel, vagy egy mérfölddel nyersz, ha nyersz, nyersz!

Oldal: 1 / 6 1 2 3 4 5 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •