Oldal: 68 / 69 ElsőElső ... 18 58 64 65 66 67 68 69 UtolsóUtolsó
Találatok: 1.676 - 1.700 (1704 összesen)

Téma: Assetto Corsa

  1. #1676
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.051
    Assetto Corsa jelenlegi helyzetéről, állapotáról egy kis betekintő:

  2. #1677
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.051
    Egy kis reality check, Shutoko (Tokio) fanoknak:

    ölég pontos a méretéhez képest...

  3. #1678
    Sziasztok!

    Most vettem kormányt és PC-t, újrakezdő simulátorosként ezt a játékot választottam. DFGT a kormány.

    Leszedtem a drivert és alapon hagytam benne mindent. A játékban a wizardal próbálkoztam de a pályán a pedálokra nem reagál semmit a játék. A beállításoknál látja a pedálok mozgását, igaz jobbról balra futnak fel a csíkok. Nem tudom mi lehet, a varázsló alatt se tudtam a kuplungra mit nyomjak, hát valami gombot bevett asszem de a végén az összegzésnél a pedálok mozgására nem mozdultak a vonalak.

    Hát kérem segítsetek!

  4. #1679
    Oké beállítottam hogy külön vegye a tengelyeket.

    Más kérdés, segítségeket hol lehet állítani?

    Szeretnék kezdésnek mindent offolni, a pályán futó vonal sem kellene.

    Illetve hány fokos kormányelfordulás a megszokott? Úgy rémlik talán 270-et olvastam.

    Ezt a kormány elfordulás tartományt nekem 179fokra teszi. Driverben is meg a programban is beállítom 270-re de a wizard alatt 179-re teszi. Ezzel mit lehet kezdeni?
    Utoljára módosította: Auer Gábor; 2022. 11. 06. 15:11.

  5. #1680
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.051
    Idézet Eredetileg Auer Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Más kérdés, segítségeket hol lehet állítani?
    Szeretnék kezdésnek mindent offolni, a pályán futó vonal sem kellene.
    Ha alap menürendszert használod akkor a Drive alatt, látsz egy Assists oszlopot, arra kattintva a legtöbb nehézségi dolgot -közte az ideális ív vonalat- betudod lőni.

    Idézet Eredetileg Auer Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Illetve hány fokos kormányelfordulás a megszokott? Úgy rémlik talán 270-et olvastam.
    Autótól, pályától, kormánytól függ, de sztem 400-700 között mozgolódj.
    Ha túl izgága, borulékony a kocsi, nemtudsz elég finoman menni, akkor vedd nagyobbra az elfordulást.
    Ha túl lomha, nehezen fordul, sokat kell tekerni, akkor csökkentsd.
    Illetve úgy is belehet lőni, hogy minél nagyobb legyen a kormány elfordulása (hísz így lesz a legszélesebb a pálya) de az adott pályán/kocsival a legszűkebb kanyart kényelmesen, átfogás nélkűl még betudjad venni.

    Illetve AC alá érdemes a Content Manger-t használnod. Az alap menürendszert/launchert cseréli le, egy sokkal modernebbre, részletesebbre. Viszont úgyemlékszem minden beállítást újra be kell lőnöd.

  6. #1681
    Igen közben megoldottam a szög kérdést.

    Kísérletezni fogok.

    Még alap a menüm. Content Manager... Ez ingyenes?

    Különben meglettek az assistok, kuplung és gázfröccs maradt auto. Próba start!

    Némi ABS-t érdemes kapcsolni ugye? Nagyon hamar nyikorognak a gumik. Alig nyomok féket...

    Szekvenciális váltás csak úgy megy hogy ha on az automata mód és a gép is belenyúl?
    Utoljára módosította: Auer Gábor; 2022. 11. 06. 17:26.

  7. #1682
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.051
    Idézet Eredetileg Auer Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Igen közben megoldottam a szög kérdést.

    Kísérletezni fogok.

    Még alap a menüm. Content Manager... Ez ingyenes?

    Különben meglettek az assistok, kuplung és gázfröccs maradt auto. Próba start!

    Némi ABS-t érdemes kapcsolni ugye? Nagyon hamar nyikorognak a gumik. Alig nyomok féket...
    CM alapból ingyenes, tökre használható, ajánlott úgyis, de van fizetős része is (asszem 1eur is elég hozzá).

    ABS azoknál a kocsiknál biztos szükséges amelyekben gyárilag is van.
    Régi, abs nélkülieknél kevésbé harap a fék, ha blokkolsz sincs akkora a gond, gumik is jobban bírják a strapát (cserébe nem tapadnak).

  8. #1683
    Aha logikus ez így. Még az érdekelne hogy a steering beállításoknál a gamma és a filter mit csinál!?

    Ezt találtam ami fontos beállítás és nem nem lelek ebben a játékban rá állítási lehetőséget.: Steeringlock / Kormányzási szög, vagy Kormányzár:

    "
    Az ideális arány/áttétel, ha a maximális kormány-elfordulás értékét elosztjuk a maximális kerék-elfordulás mértékével, akkor 20-24 közötti értéket kapunk. Erre példa: 720 / 34,5 = 20,9 vagy 270 / 13 = 20,8. A most bemutatott mindkét esetben a kocsink kereke ugyan akkorát fog fordulni azonos kormány-elfordítás következtében, a különbség csupán az, hogy a második esetben jóval kevesebb a maximális elfordulás lehetősége, mivel a kormányunk csak 270 fokot képes forogni. Azonban egészen ezen határ eléréséig nincs különbség vezetés közben a 720 és a 270 fokos beállítás között az imént megadott kormányszögek használata esetén és utána is csak annyi, hogy még tovább lehet forgatni. (megjegyzem, éles versenyen nagyon kevés az olyan szituáció, ahol ne lenne a 270° is bőven elég)."

  9. #1684
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    AC-ban nincs steering lock állítás, elegendő mind a kormányod dirverében és mind a AC-ban is egyszer egyformán beállítani a kormányod maximálás elfordulását (DFGT esetében 900 fok) és utána minden autóban az adott autónak megfelelő hiteles áttétel és maximális kormány elfordulás fog működni. (Forma és GT autókban így se fog 400-600 foknál többet fordulni, mivel a kocsi nem képes rá, de ezt az AC kezeli)

    Ha ettől szeretnél eltérni - szigorúan finomhangolás jelleggel - akkot itt a leírás mit kell csinálni, de ilyen 400-700 fokot semmi értelme szerintem beállítani, ha egyszer a kormányod tudja a 900-at:
    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post205209


    A filter finomítja/kisímítja az effekteket, ha túl darálós, vagy rázós lenne a FFB, egy minimálisat érdemes rátolni belőle.

    Kuplung és gázfröcs segítséget nyugodtan kapcsold ki, mivel ha nem pipálod be a H-váltó használatát, akkor minden autó szekvenciáls módban fog működni és se gázfröccs se kuplung nem kell nekik... persze agresszív leváltásoknál érdemes egy kicsit rátunkolni a gázra..

    ABS esetében van olyan opció, hogy csak olyan kocsiban legyen, amiből alapból is van. ABS nélkül érdemes a fékerőelosztással játszani, hogy amelyik felén a kocsinak blokkol a kerék fékezéskor, onnan eltolni a fékerőt a másik irányba.
    Utoljára módosította: neilszab; 2022. 11. 06. 23:37.

  10. #1685
    Aha most a 400fok sok volt, 300 meg kicsit kevés. Ki fogom próbálni 350-el. Nem tudom... Nem kívánok annyit gépészkedni.

    Köszönöm a steering clockról is az infót! + a kuplung, gázfröccs és váltó! A tunk adja magát... Diffizárat lehet állítani? Valósághű ABS kapcsolót fel fogom túrni és fékerő setupolás is lesz.

    Szerdán lesz legközelebb időm, de akkor azt hiszem be tudom majd állítani fa*zán a dolgokat.

  11. #1686
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Auer Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Aha most a 400fok sok volt, 300 meg kicsit kevés. Ki fogom próbálni 350-el. Nem tudom... Nem kívánok annyit gépészkedni.

    Köszönöm a steering clockról is az infót! + a kuplung, gázfröccs és váltó! A tunk adja magát... Diffizárat lehet állítani? Valósághű ABS kapcsolót fel fogom túrni és fékerő setupolás is lesz.
    Alapvetően fel kéne tolod 900-ra mindenhol és úgy szokni kicsit, majd amennyiben indokolt, akkor a AC Controls menüben 50 fokonként több lépésben felfelé, vagy lefelé elvinni, ha finom hangolni akarsz.

    A diffit majdnem minden autóban lehet állítani, kivéve talán ami nagyon utcai.

  12. #1687
    Feltoltam és hát igen, hogy először megadni a kormányelfordulást és utána wizzard senki nem mondta. Mindjárt megvan az egyenes.

    1M-el kísérletezgetek, de ha kiveszem az automata gearbox-ot akkor ezzel nem is veszi be a fokozatokat.

    Illetve az asisstokat hol tudom beállítani hogy valósághűek legyenek? Pl. magától tegye fullra az ABS-t ha a valóságban is úgy van?
    Utoljára módosította: Auer Gábor; 2022. 11. 08. 12:18.

  13. #1688
    Polgár Balázs Versenyző balage06 logója
    Csatlakozott
    2015. 07. 31.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    2.428
    Idézet Eredetileg Auer Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Illetve az asisstokat hol tudom beállítani hogy valósághűek legyenek? Pl. magától tegye fullra az ABS-t ha a valóságban is úgy van?
    Válaszd a 'Factory' opciót náluk

  14. #1689
    Köszi! Ez meg volna. Gearboxot nem vágom. Nem lehet gépi beavatkozás Nélkül szekvenciálisan váltogatni?

  15. #1690
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Auer Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Feltoltam és hát igen, hogy először megadni a kormányelfordulást és utána wizzard senki nem mondta. Mindjárt megvan az egyenes.
    Bocs, még az életben nem próbáltam a varázslót...

    Idézet Eredetileg Auer Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi! Ez meg volna. Gearboxot nem vágom. Nem lehet gépi beavatkozás Nélkül szekvenciálisan váltogatni?
    dehogynem, ha kiveszed az automatát és nem pipálod be a H-váltót akkor minden kocsi szekvenciális lesz...

  16. #1691
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Bocs, még az életben nem próbáltam a varázslót...

    Te magad lehetsz a varázsló... Áhh!!! Biztos előre configolt kormányod van! A listából valami szerénység.



    dehogynem, ha kiveszed az automatát és nem pipálod be a H-váltót akkor minden kocsi szekvenciális lesz...
    Holnap próba, de mintha próbáltam volna... Nem is értem. Egyszerűen ha ott kiveszem a pipá(ka)t nem reagált a beállított gombra.

  17. #1692
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Auer Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Te magad lehetsz a varázsló... Áhh!!! Biztos előre configolt kormányod van! A listából valami szerénység.
    Nem használok se varázslót, se előre definiált beállításokat, hanem szimplán az egyes funkciókhoz én magam hozzárendelem egyesével a kormány, pedál és egyéb tengelyeket, gombokat....

  18. #1693
    Értem. Kivettem a H shiftertől a pipát, ez a helyére került. Most olyan kérdésem lenne, hogy ha a traction control factory, de a stability controlt leveszem, akkor mi a helyzet végül?

    szerk.: Úgy veszem észre dolgozik a factory mód.
    Utoljára módosította: Auer Gábor; 2022. 11. 09. 15:11.

  19. #1694
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Auer Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Most olyan kérdésem lenne, hogy ha a traction control factory, de a stability controlt leveszem, akkor mi a helyzet végül?
    Pályaversenyzési és élvezkedési célra tartott autókban nem használunk stability control-t. Az legfeljebb akkor lenne érdekes, ha azt akarnád szimulálni, hogy milyen érzés lehet úgy közúton csapatni az új Ferrariddal, hogy közben azért tutira nem akarod meghúzni a fényezést...

    A kipörgés gátló (TC) is elsősorban csak a közúton, illetve az endurance versenysorozatokban használatos. A legtöbb autóban menet közben szabályozható a kipörgés gátló beavatkozásának mértéke, akárcsak a valóságban. Persze az igazi kipörgésgátló a jobb lábad!



    Illetve a stability controlt-t akkor tudom még ajánlani bekapcsolni olyan 30%-os értékre, ha olyas vkit akarsz beültetni a volán mögé, aki teljesen laikus a témában. 30%-on elég sok hibát kiküszöböl a gép, de az irányítás illúzióját közben végéig fenntartja és bárki "pro"-nak érezheti magát, miközben mosolyt csal az arcára.
    Utoljára módosította: neilszab; 2022. 11. 09. 16:22.

  20. #1695
    Igen én sem, sokat GTR2-őztem ott nincs is potméter, on/off. Bizony figyelni kell kanyarban, kigyorsításon, de ez a szépsége.



    Kikapcsoltam az FFB-t, így már jobban tetszik az irányítás. Látószöget is belőttem. Tesztelgetek, próbálom szokni az irányítást, fizikát.

    szerk.: a slipstream effect micsoda? A tyre blankets gondolom a gumikopás. Ha ez a utóbbi valóban az, akkor ezzel kapcsoljuk a gumihőfokot is? Hogy számít-e a bemelegítés pl.? Illetve jelzi valahogy játék közben a gumik állapotát?

    Ilyet mint a GTR2-ben van, hogy féktávon ráz kicsit komolyabban nem lehet beállítani?

    Illetve sound mod-ot amit érdemes, tudtok? Most töltöm egyébként a legends GT modot.

    Azért most hogy beállítottam a dolgokat kezdem élvezni. Ez a Nordschleife brutális. 911 '74 RSR nagyon bejövős.
    Utoljára módosította: Auer Gábor; 2022. 11. 09. 19:36.

  21. #1696
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Hú, azért látom sok kérdésed van...

    Ma este lesz egy AC bajnoki futamunk (egyébként pont a GTR2-ből ismert gépekkel), és ha a 21:15 körül felmész a Discord-unkra és a srácok már célba értek, akkor biztos lesz, aki segít neked megválaszolni, ami kérdés addig még összegyűlik benned...

  22. #1697
    Gera András Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2018. 04. 17.
    Város
    Szeged
    Életkor
    49
    Üzenetek
    412
    Es ha minden jol megy, akkor a futamot eloben is kovetheted youtube csatornankon este 20 oratol.

  23. #1698
    Úúú lemaradtam, de nagyjából rájöttem a dolgokra. Feltettem a magyarítást pl.

    DE! Multiplayerben a serverlistánál nagyon lassú a dolog. Mintha meg lenne fagyva. Nem tudok csatlakozni se. Erre van valami megoldás?

  24. #1699
    Sziasztok!

    Rájöttem időközben amire kellett, 400 fokon jó nekem az irányítas, hát köszönöm ezúton is a segítséget! Olyan kérdésem lenne most, hogy melyik pályák a legnépszerűbbek? Nordsceife túl hosszú sajnos nem bírom megjegyezni, tehát azon kívül melyikeket érdemes gyakorolni? Szoktak GTR Masterses alkalmankénti versenyek is lenni vagy csak bajnokságok?

  25. #1700
    Borbély Róbert Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2021. 01. 30.
    Város
    Győr
    Életkor
    53
    Üzenetek
    27
    Idézet Eredetileg Auer Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Rájöttem időközben amire kellett, 400 fokon jó nekem az irányítas, hát köszönöm ezúton is a segítséget! Olyan kérdésem lenne most, hogy melyik pályák a legnépszerűbbek? Nordsceife túl hosszú sajnos nem bírom megjegyezni, tehát azon kívül melyikeket érdemes gyakorolni? Szoktak GTR Masterses alkalmankénti versenyek is lenni vagy csak bajnokságok?
    Holnap is lesz egy teszt verseny. A lenti linken megtalálod a szükséges infókat. Gyere csatlakozz be!
    http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?7722

Oldal: 68 / 69 ElsőElső ... 18 58 64 65 66 67 68 69 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •