Oldal: 70 / 70 ElsőElső ||| 20 60 66 67 68 69 70
Találatok: 1.726 - 1.732 (1732 összesen)
  1. #1726
    Nagy Gábor Versenyző ubipapa logója
    Csatlakozott
    2016. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    154
    Érdekes változások lesznek, de attól félek, hogy az egyre nagyobb beállítási részletességek miatt azok, akik nem nagyon értenek a beállításhoz (mint én), egyre nagyobb hátrányba fognak kerülni. Én a Salzburg ringen éreztem, hogy amikor megtaláltam (véletlen) a jobb beállítási irányt, akkor egyből másodpercet javultam, és bekerültem az A szerverre.

  2. #1727
    Idézet Eredetileg ubipapa írta Hozzászólás megtekintése
    Érdekes változások lesznek, de attól félek, hogy az egyre nagyobb beállítási részletességek miatt azok, akik nem nagyon értenek a beállításhoz (mint én), egyre nagyobb hátrányba fognak kerülni. Én a Salzburg ringen éreztem, hogy amikor megtaláltam (véletlen) a jobb beállítási irányt, akkor egyből másodpercet javultam, és bekerültem az A szerverre.
    Egyfelől egyet is értek, mert kétségtelenül az utóbbi időben eszközölt változtatások nem kedveznek azoknak, akik kevésbé szeretnek, vagy tudnak időhiány miatt elmerülni a részletekben, igazság szerint én sem voltam soha egy nagy beállítás guru, könnyen el tudom vinni magam az erdőbe ezen a téren. Viszont itt éppen arról mesélnek nekünk, hogy az újabb, részletesebb fizikai számításokat a régi erővisszacsatolás már nem tudja érdemben kiszolgálni és az új verzióval sokkal pontosabb és részletesebb visszajelzéseket kaphatunk majd menet közben a gumik és az autó viselkedéséről. Ha ez beváltja a hozzá fűzött reményeket, akkor mindannyian profitálhatunk majd a változásokból. Persze nyilván majd lesznek dolgok, amikhez újra alkalmazkodni kell, de ez a valóságban is egy ilyen műfaj, az örökös tanulásról, fejlődésről, alkalmazkodásról szól.

  3. #1728
    Nagy Gábor Versenyző ubipapa logója
    Csatlakozott
    2016. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    154
    UFF!


    Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

  4. #1729
    Ha minden a tervek szerint alakul, akkor szerdán érkezik a nyári frissítés új FFB-vel és menükkel. Ha pedig nálunk is, akkor utána belátható időn belül ismertetjük a nyári menetrendet.

  5. #1730
    Beestem 7 után a szerverre, aztán ott rájöttem, hogy nagyon rárér egy reset és újra beállítás a kormányra (T300) FFB tekintetében. Töröltem a profilt és újra beállítgattam mindent, aztán FOV és FFB finomítás következett. Előbbivel nagyon nem szoktak foglalkozni, de szerintem kulcsfontosságú, hogy realisztikusnak érzékeljük a távolságokat, sebességet. Arra végül 36 fok és 40 cm távolság a kijelzőtől bizonyult jónak, valamint utána a kocsin belül az ülést még úgy "húzigáltam", hogy valóságosnak érezzem és lássam a balos tükröt jól (legalábbis a Ladában ez így jól összejött).
    Az FFB is nyilván erősen szubjektív dolog, én végül a játékban változtattam az értékeken, a Thrustmaster szoftver értékeit hagytam, ahol voltak eddig is, hogy az ne kavarjon be. Így végül az FFB strength (erősség) 60%-ra csökkent, a maximum force 50%-ra. A linearitást 85-ről 100%-ra emeltem, így nem nehezedik, ha élesebb kanyarokban nagyobbat kell tekerni (ez eléggé bosszantó volt nekem korábban).

    Brno-ban állítgattam ezeket, hogy akkor már az új pályát is tanuljam egy füst alatt és most épp enyém az 1. hely a Leaderboard-on, szóval valószínűleg használható a kormány-setup.
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: Erikkonen; 2021. 06. 24. 09:26.

  6. #1731
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    A linearitást 85-ről 100%-ra emeltem, így nem nehezedik, ha élesebb kanyarokban nagyobbat kell tekerni
    Ez jó tipp, így nekem is jobban tetszik a T300-on. Én ezen kívül mindent a gyári értékeken hagytam, azt tudom még javasolni, hogy a Controlsnál az FFB Metert tegyétek ki egy gombra és indulás előtt jelenítsétek meg, az a jó, hogyha kanyarban éppen a felső piros vonal alatt halad a görbe, akkor kihasználjátok a kormányotok képességeit teljes mértékben:



    Ha túl alacsonyan rajzolódik ki, akkor a car setup képernyő jobb felső sarkában tudjátok az FFB Multipliert növelni, ha pedig túl sokszor ugrik a piros vonal fölé, ugyanígy csökkentsétek az értéket addig, amíg éppen alá kerül (vagy csak néhány tüske teteje kerül a piros vonal fölé, az is belefér). Az autóról-autóra változik, hogy mi a megfelelő érték, érdemes rászánni egy pár kört mindegyiknél.

  7. #1732
    Kedves Versenyzők!

    Mivel még bő öt napig tart RaceRooméknál a nyári vásár, úgy gondoltuk, megosztjuk veletek, hogy melyik helyszíneket lehet érdemes előre beszerezni az őszi bajnokságot szem előtt tartva, ha esetleg valaki szívesen kihasználná a kedvezőbb árakat:
    Sonoma, Macau, Motegi, Nürburgring GP, Mid Ohio, Moscow Raceway, Brno, Dubai, Zolder. Természetesen a változtatás jogát fenntartjuk.


Oldal: 70 / 70 ElsőElső ||| 20 60 66 67 68 69 70

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 2 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 2 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •