Oldal: 19 / 23 ElsőElső ||| 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 UtolsóUtolsó
Találatok: 451 - 475 (567 összesen)

Téma: F1 2012

  1. #451
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Hivatalos, hogy d'Ambrosio ül Grosjean helyére Monzában. Hát, nem tudom, mennyivel lesz biztonságosabb a rajt. Ahhoz talán eleget tesztelt idén és az autó elég jó ahhoz, hogy az időmérőn az mezőny első felébe vagy akár a 10-be kerüljön, de tavaly ősz óta nem versenyzett, Monza T1 pedig nem egy leányálom.
    Én meg lennék lepve, ha 10-ben lenne.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  2. #452
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Mennyi realitása van szerintetek annak, hogy Hamilton a Mercihez megy?
    Tegnap óta a csapból is ez folyik.

    Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy a pénz miatt elmenjen egy középcsapathoz. Vagy bemákolja, hogy jövőre jó autót épít a Merci? Akkor Schumacher tuti ketté fejeli a sisakját.
    Mondjuk ha tényleg annyira összebalhéztak és kvázi mindegy hova, csak menjen, akkor tényleg a Merci az elérhető legjobb.

    Na meg a legblődebb most frissibe, hogy az se biztos, hogy MS helyére. Nemtom mit hallottak az angolok, hogy ennyire kötik az ebet a karóhoz.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  3. #453
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.570
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Mennyi realitása van szerintetek annak, hogy Hamilton a Mercihez megy?
    Tegnap óta a csapból is ez folyik.

    Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy a pénz miatt elmenjen egy középcsapathoz. Vagy bemákolja, hogy jövőre jó autót épít a Merci? Akkor Schumacher tuti ketté fejeli a sisakját.
    Mondjuk ha tényleg annyira összebalhéztak és kvázi mindegy hova, csak menjen, akkor tényleg a Merci az elérhető legjobb.

    Na meg a legblődebb most frissibe, hogy az se biztos, hogy MS helyére. Nemtom mit hallottak az angolok, hogy ennyire kötik az ebet a karóhoz.
    Eddie Jordan szokott mondani furákat, aztán meg kiderül, hogy igaz a hír. Szóval szerintem igaz: Schumacher visszavonul év végén, Hamilton pedig jövőre összekócolja Rosberg haját
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  4. #454
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Eddie Jordan szokott mondani furákat, aztán meg kiderül, hogy igaz a hír. Szóval szerintem igaz: Schumacher visszavonul év végén, Hamilton pedig jövőre összekócolja Rosberg haját
    Én sajnálnám, ha tényleg így történne.
    Nem szerettem Schumachert, de nagyon becsülöm, hogy visszatért.

  5. #455
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Eddie Jordan szokott mondani furákat, aztán meg kiderül, hogy igaz a hír. Szóval szerintem igaz: Schumacher visszavonul év végén, Hamilton pedig jövőre összekócolja Rosberg haját
    Nekem fura lenne, ha most vonulna vissza végleg. Semmivel nem tűnik öregebbnek, mint 3 éve, sőt idén van a legjobb formában, láthatóan élvezi is a versenyzést.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  6. #456
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.570
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem fura lenne, ha most vonulna vissza végleg. Semmivel nem tűnik öregebbnek, mint 3 éve, sőt idén van a legjobb formában, láthatóan élvezi is a versenyzést.
    A másik meg: nem úgy volt hogy kivonul a Mercedes jövő év végén? Vagy megint Brawn GP lesz? Az öreg fizikus ismét elkölt bő egy eurót és vesz egy akciós csapatot?
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  7. #457
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    A másik meg: nem úgy volt hogy kivonul a Mercedes jövő év végén? Vagy megint Brawn GP lesz? Az öreg fizikus ismét elkölt bő egy eurót és vesz egy akciós csapatot?
    Asszem fél-gyári csapat lesz AMG néven.

  8. #458
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem fura lenne, ha most vonulna vissza végleg. Semmivel nem tűnik öregebbnek, mint 3 éve, sőt idén van a legjobb formában, láthatóan élvezi is a versenyzést.
    Viszont 3 év alatt zusammen egy dobogó akárhogy csűrjük-csavarjuk akkor is kudarc és nyilván ő is annak érzi. Ő nem ehhez van szokva de nem is ezért jött vissza, meg nem azért hogy a középmezőnyben harcoljon, és hogy néha még azért is vért kelljen izzadnia hogy egyáltalán szerezzen pontot.

    Ha a lelke mélyén nem is hitt újabb vb címben de azért pár győzelemben biztos bízott, amikor 2009ben aláírta a papírt.


    Az eredeti kérdésedre válaszolva: ahogy szokták mondani "nem zörög a haraszt ha nem fújja a szél".

    Am Hamilton sztem jó nagy hülyeséget csinálna vele, számára az egy leszállóág lenne (én már nem bízom abban hogy valaha is igazán vb nyerő autót hoz össze a Merci). Hogy a Mercinél többet kapna? Ki nem sz.rja le? Egy igazi versenyzőnél ez nem lehet elsődleges célpont... ilyenkor mindig Senna szavai jutnak eszembe 1992ből, aki kerek perc megmondta hogy akár ingyen is vezetne a Williamsnek, mert őt csak a vb cím érdekli és ahhoz meg Williams kell. (Aztán, mint tudjuk akkor ebből még nem lett semmi, mert Prost megvétózta Senna átigazolását.)

    Tudom, más oka is van ami miatt baja van a McLarennel, de arról is inkább ő tehet. Itt volt pl. a spái időmérős twitteres malőr. Pár hsz.szel feljebb elpoénkodtam rajta, de komolyra fordítva hogy lehet ennyi esze??? És akkor még neki áll feljebb és olyanokat mond hogy "Nekem több szabadság kell." Még jó, hogy a csapat leszedette vele azokat a dokumentumokat.

    Button se tudta hova tenni a dolgot, nem is csodálom.

    Értem én, hogy meg kell magyarázni a rajongóknak hogy honnan a különbség. De nem lett volna elég hogyha elmondja? Vagy úgy gondolja hogy a rajongói úgy nem hinnének neki?

    Meg különben is, kapott 8 tizedet. És??? Ő is adott már ennyit Buttonnak és még fog is, ez egy ilyen műfaj. 1x te vagy a jobb, 1x a másik.

    Szal nem hogy inkább rendbe tenné a dolgait a Mekinél, azzal sokkal többre menne... egyetlen egy csapathoz tartanám érdemesnek menni: a Redbullhoz, mert az azért most is, mégiscsak a legjobb autó (tudom, Alonso vezeti a pontversenyt, de az az Alonso faktor) és amíg Newey ott van addig az is marad.
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    A másik meg: nem úgy volt hogy kivonul a Mercedes jövő év végén? Vagy megint Brawn GP lesz? Az öreg fizikus ismét elkölt bő egy eurót és vesz egy akciós csapatot?
    Én is hallottam ezeket a pletykákat. Ha volt is benne vmi, és ha Hami tényleg jön akkor az a múlté, vagy legalábbis egy időre (mármint ami a visszavonulási szándékukat illeti), merthát ha tényleg jön az angol akkor nyilván ő is kapna egy Schumiéhoz hasonló 3 évet hogy élcsapatot csináljon belőlük. Legalábbis sztem.
    Utoljára módosította: convar; 2012. 09. 06. 16:28.



  9. #459
    Nagy Mátyás Versenyző Matyesz logója
    Csatlakozott
    2008. 05. 07.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    948
    Kalkulált nyereség - Wéber Gábor/Facebook

    Nyolc futammal vagyunk a világbajnokság vége előtt a versenyek 60%-án vagyunk túl, és bármennyire is sok van még hátra, innen már óhatatlanul visszafelé is kell számolni. Én is ezt tettem, méghozzá egyetlen dolog, a bajnoki címhez szükséges vb-pontok szempontjából. Persze nem tudjuk, mit hoz a jövő, de az elmúlt szezonok és az idei teljesítmények alapján közelítőleg meg lehet saccolni, hogy mi kellhet a vb-címhez. Nézzük!

    Tegyük fel, hogy senki nem kerül érezhető fölénybe a következő nyolc hétvége alatt és azt is, hogy kiesések/balesetek szempontjából sem sújt senkit jobban a sors az átlagnál. Ehhez persze a versenyzők szempontjából is kiegyensúlyozott teljesítmény kell, de Button magára találásával tulajdonképpen ez a része is számíthatóvá vált az egyenletnek.

    A spa-i balesettel véget ért Fernando Alonso 23 versenyes pontszerzési sorozata, ami idén 11 hétvégén keresztül tartott: jelenleg 164 ponttal áll a bajnokság élén. Kényelmesnek tűnő 40 pontos előnye 24 pontra zsugorodott a második helyezett előtt, és ha a Ferrari nem talál gyorsan újabb fejlesztési fokozatot, nehéz lesz további győzelmi trófeákat pakolni az eddigi három mellé. Vajon még ezzel együtt is bajnok lehetne? Mire elég ez a 24 pont?

    Az új pontrendszer bevezetése óta két 19 futamos bajnokságot rendeztek, amelyek közül a 2010-es az utolsó pillanatig nyitott, szoros küzdelmet hozott, míg a tavalyi sima Red Bull és Vettel fölényt. 2010-ben 256 ponttal nyertek világbajnoki címet (versenyenkénti 13,47-es pontátlag), 2011-ben jóval több, 392 ponttal (20,63-as pontátlag). Ez a nagy különbség nemcsak a Red Bull tavalyi extra teljesítményének volt köszönhető, hanem annak is, hogy Vettel 2010-ben négy alkalommal nullázott, míg tavaly mindössze egyszer.

    Az idei évad első tíz versenyén Alonso 154 pontot hozott össze, nullázás nélkül, ami 15,4-es pontátlagnak felel meg. Ezalatt Webber 12 (egy nullázás), Vettel 11 (két nullázás), Räikkönen 9,8 (egy nullázás), Hamilton 9,2 (2 nullázás), míg a legutóbb Spában győztes Button mindössze 6,8 pontot hozott átlagban, 4 nullázás mellett! Ugyanezek a mutatók két futammal később, a spá-i kiesését követően már „csak” 13,66 Alonsónál, 11,66 Vettelnél, 11 Webbernél, 10,91 Räikönnennél, 9,75 Hamiltonnál és 8,41 Button esetében. Az 2012-es szezon tehát a számok tükrében is 2010-re hasonlít, de talán még annál is kiegyenlítettebb, sőt az év első felében kiszámíthatatlanabb is volt annál.

    Persze a legegyszerűbb becsléssel (Alonso félidei pontjainak megduplázásával) biztos nem lőnénk nagyon mellé, hiszen 308 ponttal ebben a sűrű mezőnyben szinte biztos világbajnoki címet lehetne nyerni. Azonban ez túl elnagyolt becslés, és olyan konstans és jó teljesítményt feltételez, amit a spa-i kiesés után még nehezebb lesz teljesítenie Alonsónak – a többiekről nem is beszélve. A szezon vezető pontátlagainak ismeretében valahol 13-15 pont/futam közé lőhető be reálisan egy kifejezetten erős teljesítmény, ami a 260-300 pontos tartományba esik. Ez sokkal teljesíthetőbb cél, mondjuk még Räikkönen szemszögéből nézve is, habár cseppet sem egyszerű. A baj csak az vele, hogy a 40 pontos tartomány egyszerűen túl tág ahhoz, hogy bárki (jelen esetben leginkább a Ferrari) komolyabban számolgatni kezdhessen. Ha azonban abból indulunk ki, hogy a világbajnoki címhez csak éppen eggyel több pont kell a másodiknál (a pontegyenlőséget most hagyjuk), akkor tovább szűkíthető a várhatóan szükséges pontok száma.

    2010-ben ugyanis 252 (13,26-os átlag) pont, 2011-ben pedig 270 pont (14,21-es átlag) kellett a második helyhez – mindössze 18 pontos különbség. Mindezt annak ellenére, hogy a Vettel bajnokként 140 ponttal gyűjtött többet egyik évről a másikra. Ennek egyetlen oka van: ha valaki úgy tarol, mint Vettel tavaly, akkor a legtöbb győzelmi „bónuszpontot” ő vágja zsebre a pontozás szerint (ugye +7 a másodikhoz is), míg egy szoros bajnokságban ezek jobbára kiegyenlítődnek. A második helyet így mindkét esetben hasonló eredménnyel lehetett megszerezni, ami nagyságrendileg az idei évre is igaz lehet – az idei 20 futamra korrigálva. Az elműlt két év világbajnoki összetett második helyeinek összevont átlaga 13,73 pont, ami az egész évre vetítve 274,6-et jelent. Ugyanúgy benne vagyunk 260-300-as tartományban, mint az szezon nagyjábóli átlagaival, azonban így már megvan a pillanatnyilag valószínűsíthető pontszám, ami a világbajnokság megnyeréséhez minimum szükség lehet idén: 275 pont.

    Ebből kiindulva a hátralévő nyolc futamon Alonsónak még 111, Vettelnek 135, Webbernek 143, Räikkönennek 144, Hamiltonnak 158, míg Buttonnak 174 pontot kellene szereznie a világbajnoki címért. Ez még Alonsónak is 13,87-es pontátlagot jelent, ám a Ferrari megbízhatóságát és a spanyol idei formáját elnézve még a jelenlegi erősorrend mellett sem elérhetetlenek az átlagosan szükséges 3-4. helyek. Vettel 135 pontjához versenyenként 16,87 pont szükséges, azaz pusztán csak harmadik helyekkel nem tudná elérni az elméleti határt, viszont egyetlen rosszabb eredménye sem lehetne a dobogósnál! Az idei eredményeket ismerve már önmagában ez sem lenne kis fegyvertény. Webber és Räikkönen gyakorlati holtversenyben áll 17,87 és 18-as szükséges átlagával, ami mindkettejüknél nemcsak folyamatos dobogót, hanem erős győzelmi kényszert is jelent a továbbiakra. Hamilton és Button esete sokkal egyértelműbb, és a számok tükrében reménytelenebb is: míg Lewis-nak is 19,75 pont kellene futamonként, addig Jenson már 21,75-öt kell gyűjtsön, ami három futamonként minimum két győzelmet jelent egy második hely mellett. Ez meggyőzőbb fölényt kívánna, mint Vettel tavalyi menetelése, ami a ép ésszel gondokodva kizártnak tűnik.

    Ennek tudatában a Ferrari nincs feltétlen győzelmekre kényszerítve, persze elegendő egy újabb vétlen versenybaleset, vagy egy valószínűtlen, de mégsem kizárható technikai hiba és máris változik az egyenlet. Az üldözőknek sokkal inkább kell majd kockázatot vállalni, és az is Alonso pozícióját erősíti, hogy épp a két legjobban lemaradt versenyző ül a McLarenben, ami a mezőny jelenleg legversenyképesebb autójának tűnik. A számokból az is kitűnik, hogy innentől akár egyetlen Ferrari/Alonso győzelem is milyen mértékben csökkentené a többiek esélyeit, illetve hogy a Ferrarinak most mindennél nagyobb szükség lenne Massa jó szereplésére.

    Persze nyolc futam alatt még rengeteg dolog történhet, és nem lehet patikamérlegen megnyerni egy világbajnokságot, azonban mindig előny tisztán látni a végső célt, mégha az adott szituációban meghátrálást/vereséget is jelent. És akkor majd jön egy nem várt Sauber győzelem, vagy az újra magára találó Williams, hogy teljesen újraírja az egyenletet. Ennek ellenére, ha egy mesebeli aranyhal garantálná a 275 pontos teljesítményt év végéig, szerintem Stefano Domenicali most csont nélkül belemenne az alkuba.
    Csak legyen igaza...
    Utoljára módosította: Matyesz; 2012. 09. 06. 17:55.

  10. #460
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.570
    Idézet Eredetileg Matyesz írta Hozzászólás megtekintése
    Kalkulált nyereség - Wéber Gábor



    Csak legyen igaza...
    Ez honnan van?
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  11. #461
    Nagy Mátyás Versenyző Matyesz logója
    Csatlakozott
    2008. 05. 07.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    948
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Ez honnan van?
    Fészbukos oldalán írta.

  12. #462
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.570
    Idézet Eredetileg Matyesz írta Hozzászólás megtekintése
    Fészbukos oldalán írta.
    Gondoltam én, csak az idézett tartalomnál szeretjük látni a forrásmegjelölést is
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  13. #463
    Góg Péter Regisztrált Góg Péter logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 12.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    540
    Én úgy látom, hogy jót tenne Hamilton-nak egy új csapat. Nem feltétlen a Merci-re gondolok, nem is gondolok egy konkrét csapatra sem, hanem csak úgy általánosságban mondom. Mintha egy kicsit fásult lenne már ez a McLaren - Hamilton kapcsolat.

  14. #464
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg Góg Péter írta Hozzászólás megtekintése
    Én úgy látom, hogy jót tenne Hamilton-nak egy új csapat. Nem feltétlen a Merci-re gondolok, nem is gondolok egy konkrét csapatra sem, hanem csak úgy általánosságban mondom. Mintha egy kicsit fásult lenne már ez a McLaren - Hamilton kapcsolat.
    Hát, még lehet összejön!

    http://sportgeza.hu/forma1/2012/09/0..._jar_mindenki/

    Azért elég pikáns lenne egy Hamilton - Schumacher páros.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  15. #465
    Nagy Mátyás Versenyző Matyesz logója
    Csatlakozott
    2008. 05. 07.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    948
    Alonso vs Vettelről mit gondoltok?
    Utoljára módosította: Matyesz; 2012. 09. 09. 22:56.

  16. #466
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Üzenetek
    1.771
    vettel szögéből is látni kéne mit csinált,de ha melléd ér valaki helyet kell hagyni a másiknak
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  17. #467
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330
    Itt háború lesz, de vettel nem hagyott helyet.
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

  18. #468
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Tavaly Alonso sem hagyott egy teljes autónyit, de akkor az elég is volt Vettelnek, hogy megelőzze.
    Ez viszont tényleg nulla hely, kábé 1 kerék fért el az aszfalton, szóval valszeg jogos volt a bünti.

    Ráadásul nem is arról van már szó a mai F1-ben a Curva Grande esetében, hogy teligázon csak egyetlen íven tudnak elfordulni, mert többen is előztek ugyanebben a kanyarban, tehát el tudtak fordulni ketten is.

    Mezei végleg elárulta magát: akkor Alonso drukker, mint a ház. Ami nem baj, csak akkor vagy vállalnák fel ők is, mint sok helyen külföldön, de nem kéne ez az ál-semlegesség.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  19. #469
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Matyesz írta Hozzászólás megtekintése
    Alonso vs Vettelről mit gondoltok?
    Klasszikus leszorítás. De meg is kapta érte a jogos jutalmát úgyhogy ennyi.

    Engem az zavart hogy több előzésről is lemaradtunk, gondolok itt. pl. amikor Vettel előzte Webbert vagy amikor Perez Kimit. Ill. ha jól emlékszem Kimit, mert volt itt annyi akció hogy a fene se emlékszik már pontosan mindenre hogy hol mikor ki ki ellen Merthát jó verseny volt. Ez is.

    Hamilton: mondom én, 1x lent, 1x fent És ezt a csapatot akarja elhagyni.



  20. #470
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Viszont (remélem jól emlékszem a résztvevőkre) di Resta majdnem ugyanígy szorította le Sennát, aki ráadásul sokkal többet is bukott ezzel, és még csak nem is vizsgálták. Miért?
    Továbbra sem hibátlanok a bírák, közel sem...

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  21. #471
    Soós Gábor Szervertag GPL Johny English logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 02.
    Város
    Kazincbarcika
    Üzenetek
    780
    Én egyáltalán nem vagyok meggyőződve a leszorításról, viszont Alonsónak senki nem mondta hogy menjen kívülre, sokan előztek pl belül ugyanott, akkor meg miért is kapott büntetést Vettel? Tavaly annyi volt a különbség hogy Seb áttolta a füvön is, na mindegy szerintem túlzás volt a büntetés, ha nem monza és ha nem Alonso.... Na de be is befejezem Vettel védelmét, nem az én szerepem őt védeni.
    ZORRO
    GPLRank: -22.088

  22. #472
    Mórocz László Regisztrált Ricka logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 05.
    Város
    Pápa
    Üzenetek
    237
    Idézet Eredetileg Johny English írta Hozzászólás megtekintése
    Én egyáltalán nem vagyok meggyőződve a leszorításról, viszont Alonsónak senki nem mondta hogy menjen kívülre, sokan előztek pl belül ugyanott, akkor meg miért is kapott büntetést Vettel? Tavaly annyi volt a különbség hogy Seb áttolta a füvön is, na mindegy szerintem túlzás volt a büntetés, ha nem monza és ha nem Alonso.... Na de be is befejezem Vettel védelmét, nem az én szerepem őt védeni.
    Fernando védelmében annyit tudok hozzáfűzni a dologhoz, hogy tavaly mikor ezt csinálta Vettelel akkor mikor már látta mindenképpen elmegy a Red Bull helyet hagyott és nem kifelé hanem a pálya belső része felé terelte az autóját.
    A tegnapi esetben ez nem történt meg Vettelnek egyenesen kivezette a Sóderben mikor Fernando már bőven elkezdte az előzést és a Red Bull autójának felénél járt.
    A büntetés teljesen jogos volt, elsőre igazságtalannak tűnik de ha elvonatkoztat mindenki a "tavaly ezért nem kapott büntetést pedig ugyanezt csinálta" mondatról és elemzi a belsőkamerás képeket akkor kicsit tisztábban láthat. Két hasonló eset látszólag csekély különbséggel, de ez éppen elég ahhoz hogy egy különböző döntés születik.
    A telemetria meg mindent elárul, gondolom ezt is mérlegelték a döntés meghozásakor.

  23. #473
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Szerintem egyikük (sem Vettel, sem Alonso) nem gondolta, hogy olyan hamar utoléri a Redbullt, és Vettel ment azon az íven, ahol szokott, de Alonso már mellette volt. Akár versenybalesetnek is tekinthetnénk.
    Kívülről egyszerű leszorításnak látszik az eset, de az a kanyar, ott, padlógázzal azért eléggé erősen kanyarodik, túl sokat nem lehet ugrálni jobbra-balra.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  24. #474
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432
    Idézet Eredetileg Johny English írta Hozzászólás megtekintése
    Én egyáltalán nem vagyok meggyőződve a leszorításról, viszont Alonsónak senki nem mondta hogy menjen kívülre, sokan előztek pl belül ugyanott, akkor meg miért is kapott büntetést Vettel? Tavaly annyi volt a különbség hogy Seb áttolta a füvön is, na mindegy szerintem túlzás volt a büntetés, ha nem monza és ha nem Alonso.... Na de be is befejezem Vettel védelmét, nem az én szerepem őt védeni.
    Azért ez nem olyan mint a villamos, ha az elejében állsz és a végén több a hely átmész oda. Ha már az előzni kívánt autó egyik oldalánál vagy, akkor ott is maradsz.
    Amúgy a tavalyi és az idei eseten nem jó összevetni, mert tavaly Vettel 1 kerékkel lement a pályáról, viszont most Alonso még 1 keréknyivel sem volt rajta.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  25. #475
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Mondjuk ha ebből kisül bármi jó, akkor mindkét dolog érthetőbbé válik:
    - hogy Schumacher miért vár még ki
    - hogy Hamiltonnak miért opció a Mercedes

    Három éve várat már magára az, hogy a Mercik mondjuk legalább a dobogóért harcban legyenek, ne a Force Indiákkal a pontszerzésért...

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

Oldal: 19 / 23 ElsőElső ||| 9 15 16 17 18 19 20 21 22 23 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •