Találatok: 1 - 20 (20 összesen)

Téma: Monza, HGPLM 26/5

  1. #1
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Monza, HGPLM 26/5

    Monza!



    Előfutam
    Versenysorozat: Köztes hetek 1967
    Dátum: 2011. 11. 29.
    Időmérő edzés: 1 kör
    Versenytáv: 11 kör / 63 km
    Mód: 1967
    Autó: tetszőleges

    Bajnoki
    Versenysorozat: 60fps kupa
    Dátum: 2011. 12. 06.
    Időmérő edzés: 20 perc
    Versenytáv: 21 kör / 121 km
    Mód: 1967
    Autó: tetszőleges
    Pályacsúcs (1967): 1:26.647s – Szegletes Gábor, Lotus 49
    A pályacsúcs 110%-a: 1:35.312s

    http://hgplm.gtr-masters.hu/?page=kiiras&raceid=2605
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  2. #2
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Gyula, itt is Ferkával?



  3. #3
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    44
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Gyula, itt is Ferkával?
    Valószínű.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  4. #4
    Kis Richárd Szervertag GPL Kis Richard logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 07.
    Város
    Székesfehérvár
    Életkor
    43
    Üzenetek
    624
    Bibe;Sas kipipálva, talán ferka lesz itt is... Jó hírem az, hogy LEHET bevetem a H-váltót, kuplunggal (GPLshift ben 50% kuplung lenyomást állítva), szal lehet már az első körben nem leszek a pályán

  5. #5
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Ne felejtsétek el, hogy a ma esti edzőfutamon egykörös időmérő lesz. Mindenki legyen pontos, illetve ha késik, akkor csendben lépjen be és várjon amíg szólítom
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  6. #6
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    44
    Üzenetek
    4.987
    Öö, nem volt futam tegnap?

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  7. #7
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Öö, nem volt futam tegnap?
    De volt, de mivel csak Jani, Gabó és én volt, így szimpla funná nyilvánítottuk



  8. #8
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    De volt, de mivel csak Jani, Gabó és én volt, így szimpla funná nyilvánítottuk
    A szimpla szó kicsit szúrja a szemem, mert azért elég komoly fun lett
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  9. #9
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    A szimpla szó kicsit szúrja a szemem, mert azért elég komoly fun lett
    Az, dehát egy funnak eleve ilyennek kell lennie, sztem



  10. #10
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  11. #11
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Update time: Monza 1967, Eagle time 1:27.440 session T improvement -0.549


    Hihetetlen ezzel mennyivel könnyebb kigyorsítani a Parából, a G27tel sokkal jobban adagolható a gáz! Az egyetlen ami nem tetszik, de nagyon nem az a fék. Ennél még a Momoé is jobb volt, legalábbis squashlabdával feltuningolva...Azért ennyi pénzért már sztem jogosan vártam volna el hogy legalább köszönőviszonyban legyen egy igazi fékpedál működésével. Ha a Fanatec meg tudta oldani akkor a Logitechnek is illett volna. De Tilussal már megkezdtem a tárgyalásokat

    Na és ami még probléma, ide is leírom őket, hátha itt hamarabb kapok választ.

    Az egyik, hogy a kormányon lévő gombok közül csak a 2 felsőt tudtam működésre bírni. A többit nem engedi semmihez sem rendelni. Miért? (A profilerben még klappol minden.)

    A másik, hogy a H váltót is képtelen voltam beállítani. Azt hogy kell? Hanyasba rakjam amikor a felváltást állítom be és hanyasba amikor a leváltást? (Szintén.)



  12. #12
    Soós Gábor Szervertag GPL Johny English logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 02.
    Város
    Kazincbarcika
    Életkor
    41
    Üzenetek
    780
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Na és ami még probléma, ide is leírom őket, hátha itt hamarabb kapok választ.

    Az egyik, hogy a kormányon lévő gombok közül csak a 2 felsőt tudtam működésre bírni. A többit nem engedi semmihez sem rendelni. Miért? (A profilerben még klappol minden.)

    A másik, hogy a H váltót is képtelen voltam beállítani. Azt hogy kell? Hanyasba rakjam amikor a felváltást állítom be és hanyasba amikor a leváltást? (Szintén.)
    A G25-nél a H váltó használatához kell egy GPL Shift nevű program, gondolom a G27-nél is hasonló a helyzet bár biztosat nem tudok, a gombokban sajnos még ennyit se tudok segíteni.
    Utoljára módosította: Johny English; 2011. 12. 05. 18:22. Indoklás: shift, nem shifter
    ZORRO
    GPLRank: -22.088

  13. #13
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    44
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Az egyetlen ami nem tetszik, de nagyon nem az a fék. Ennél még a Momoé is jobb volt, legalábbis squashlabdával feltuningolva
    Nekem meg te fogsz tudni segíteni, remélem.
    A hétvégén nyitott Debrecenben a Decathlon, és ottjártamban megláttam a két sárga pöttyös Dunlop squashlabdát, amire mindenki esküszik. Megvettem.
    Na de most ha én ezt beapplikálom, akkor másképp kell kalibrálni a féket? Vagy maradhat minden ahogy van?
    Azért kérdem mert így kvázi teljes (közeli) fékerőt sose érhetsz el, hiszen ott a labda.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  14. #14
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Johny English írta Hozzászólás megtekintése
    A G25-nél a H váltó használatához kell egy GPL Shift nevű program, gondolom a G27-nél is hasonló a helyzet...
    Valószínű. Meg is találtam, asszem: http://www.gplshift.dk/GPLshift/index.htm

    Ez volna az? De ha felteleptem ezután van visszaút? Vagyis mi lesz, onnantól mindig válaszhatok hogy H vagy pillangó, vagy onnantól csak H lesz, egészen addig, amíg nem uninstallálom?

    Ricsi, ha olvasod a fórumot, te is hozzászólhatnál, te úgytudom már végigjártad ezt...
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Na de most ha én ezt beapplikálom, akkor másképp kell kalibrálni a féket? Vagy maradhat minden ahogy van?
    Azért kérdem mert így kvázi teljes (közeli) fékerőt sose érhetsz el, hiszen ott a labda.
    ??? Dehogynem. Azért nem olyan kemény az a laszti hogy ne lehessen összenyomni. Vmennyire. Teljesen nem is kell. Viszont pont attól jó, hogy minél jobban össze akarod nyomni annál nagyobb erővel kell taposni, így (elvileg) jobban érzed hogy mennyire taposod a féket.

    Kalibrálásban az a lényeg, hogy taposd be amennyire csak bírod, hogy onnantól csak azt tekintse a max. fékhatásnak (ez am már nem kívánatos, mert ugye ekkor már blokkoni fog) amikor már valóban taposod mint állat Így lesz a leghosszabb az út a kiindulási pont (0 % fékhatás) és a satu (100 % fékhatás) között.



  15. #15
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    44
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése

    ??? Dehogynem. Azért nem olyan kemény az a laszti hogy ne lehessen összenyomni. Vmennyire. Teljesen nem is kell. Viszont pont attól jó, hogy minél jobban össze akarod nyomni annál nagyobb erővel kell taposni, így (elvileg) jobban érzed hogy mennyire taposod a féket.

    Kalibrálásban az a lényeg, hogy taposd be amennyire csak bírod, hogy onnantól csak azt tekintse a max. fékhatásnak (ez am már nem kívánatos, mert ugye ekkor már blokkoni fog) amikor már valóban taposod mint állat Így lesz a leghosszabb az út a kiindulási pont (0 % fékhatás) és a satu (100 % fékhatás) között.
    Jól van, a lényeg megvan, akkor újra kalibrálom majd.
    Gondolom úgy lenne jó eltalálni, hogy egy jól érezhető ponton fogjon maximálisan a fék.
    Bár ha eddig tudtam minden segítség nélkül, lábfejtartási szöggel nagyjából jól fékezni, annyira nem lehet nehéz ezt sem belőni.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  16. #16
    Soós Gábor Szervertag GPL Johny English logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 02.
    Város
    Kazincbarcika
    Életkor
    41
    Üzenetek
    780
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Valószínű. Meg is találtam, asszem: http://www.gplshift.dk/GPLshift/index.htm

    Ez volna az? De ha felteleptem ezután van visszaút? Vagyis mi lesz, onnantól mindig válaszhatok hogy H vagy pillangó, vagy onnantól csak H lesz, egészen addig, amíg nem uninstallálom?

    Ricsi, ha olvasod a fórumot, te is hozzászólhatnál, te úgytudom már végigjártad ezt...
    Nos anno pár éve mikor megvettem a G25-öt én is kipróbáltam milyen a H váltó, tehát nem lehet olyan nehéz megcsinálni. Uninstall biztos nem volt, mert most is ott van a GPL könyvtárában, mintha valami olyan rémlene homályos foszlány képekben hogy egyszer elindítod akkor aktiválódik, ha mégegyszer elindítod akkor deaktiválja magát, de ez nem biztos, sőt mondom azt sem tudom G27-hez jó-e egyáltalán.
    ZORRO
    GPLRank: -22.088

  17. #17
    Majer Tamás Szervertag GPL Amandil logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 01.
    Város
    Tótvázsony
    Életkor
    38
    Üzenetek
    149
    Sziasztok. Sajnos a ma estét ki kell hagyjam, egyéb elfoglaltság miatt. Jó versenyt nektek.
    "Rossz idõket érünk, / Rossz csillagok járnak. / Isten ója nagy csapástól / Mi magyar hazánkat!" - Arany János: Zách Klára

  18. #18
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Viszonylag jól sikerült az edzés, a 28.3-mal elégedett voltam. A verseny szorosan kezdődött, aztán Gabó mögé kerültem, és hirtelen elég reménytelen lett az egész. Láttam, hogy nem sok babér terem, ha megfeszülök, akkor is 1 mp-cel mögötte fogok célba érni. Ezért aztán megvártam Benőt, volt egy kis kergetőzés, majd egy hiba miatt lemaradtam. Aztán párszor átmentem a boxon, megemlékeztem magamban Peter Gethinről, végül a 19. kör teljesítése után bezsebeltem a kiváló ötödik helyet.
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  19. #19
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    44
    Üzenetek
    4.987
    Duplán érzem érdemtelennek ezt a győzelmet. Először is azért, mert még a szokásosnál is kevesebbet készültem, értsd: az előfutamon sem voltam. Azaz a bajnoki napján vettem kézbe a kormányt. És ekkor döntöttem el, hogy legyen Lotus, barátkozzunk.

    AM setuppal meglepően kezes volt, nyilván a Para volt parás, meg a Lesmo2-nél volt néhány bizonytalan kigyorsítás, de a többi kanyar rendben volt. A gumikat nem sikerült felmelegíteni rendesen, így sokszor épp csak, de beblokkolt a JE.

    Szóval az edzésen egész jó kör sikerült, de nyilván Convar ellen ez kevés volt. Viszont láttam, hogy a rajt pillanatában jobban indulok, már csak az volt a kérdés, le lehet-e gyorsulni a Sast a T1-ig. Végülis sikerült elsőnek fordulni, és rögtön csatába kezdtünk.
    Volt pár apró hiba (1-1 kerék füvet ért), így gyorsan lemaradtam 1,5 secnyire, de mivel tovább nem nőtt a különbség, elhatároztam, hogy ezt ledolgozom. Nem kíméltem a Lotit, nyomtam ahogy bírtam, és szép lassan apadt a hátrány.
    Közben Gabó kábé ugyanilyen ütemben közeledett felém, jó volt verseny után hallani, hogy ő is egy 17 körös időmérő etapon volt!

    Nyomtuk tehát mindhárman mint a meszes, és végül az Eagle motorja adta meg magát (újra), így hamar elbúcsúztam a Lotustól is!

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  20. #20
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    És ekkor döntöttem el, hogy legyen Lotus, barátkozzunk.
    Ha még puszipajtások nem is vagytok, de azért gondolom most szerzett egy jó pontot az angol csodavas nem?

    A versennyel kapcsolatban most is azzal tudtam vigasztalni magam mint mostmár sokadjára a szezonban: én megtettem mindent.



Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •