Találatok: 1 - 15 (15 összesen)
  1. #1
    Ábel Dániel Regisztrált
    Csatlakozott
    2011. 11. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    21

    Logitech MOMO Racing projekt

    Régóta foglalkoztat a gondolat, hogy a meglévő (fekete) MOMO-mat feltunningoljam. A terv a következő:

    1. 360°-os forgás, az eredeti érzékenység megtartása mellett
    2. szíjhajtás a fogaskerekek helyett
    3. főtengely csapágyazása

    Társakat keresek a projekthez, akik értenek az elektronikához, és csapatban kitaláljuk, hogy hogyan is lehetne megvalósítani a projektet.

    Tisztában vagyok vele, hogy egyszerűbb venni egy g25-öt vagy hasonlót, de jó bulinak és kihívásnak tartom egy ilyen feladatot megoldani. Ráadásul imádom a MOMO-kat.

    (ha sikeres lenne a projekt és nagyon belejönnénk, esetleg a pedálokra is kitalálhatnánk valamit.)

  2. #2
    Dr. Hanyik Szabolcs Banned
    Csatlakozott
    2008. 01. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.038
    Idézet Eredetileg Ábel Dániel írta Hozzászólás megtekintése
    Régóta foglalkoztat a gondolat, hogy a meglévő (fekete) MOMO-mat feltunningoljam. A terv a következő:

    1. 360°-os forgás, az eredeti érzékenység megtartása mellett
    2. szíjhajtás a fogaskerekek helyett
    3. főtengely csapágyazása

    Társakat keresek a projekthez, akik értenek az elektronikához, és csapatban kitaláljuk, hogy hogyan is lehetne megvalósítani a projektet.

    Tisztában vagyok vele, hogy egyszerűbb venni egy g25-öt vagy hasonlót, de jó bulinak és kihívásnak tartom egy ilyen feladatot megoldani. Ráadásul imádom a MOMO-kat.

    (ha sikeres lenne a projekt és nagyon belejönnénk, esetleg a pedálokra is kitalálhatnánk valamit.)
    Ambiciózus és optimista hozzáállás...

    De sztem a 360-nal nem leszel sokkal előrébb.
    Illetve a Momo Racing minden elemét ki kellene cserélni, hogy masszív kormányt faragj belőle...

    De Hajrá! Sok sikert a project-hez.

  3. #3
    Ábel Dániel Regisztrált
    Csatlakozott
    2011. 11. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    21

    Post

    Idézet Eredetileg Dr. Hanyik Saby írta Hozzászólás megtekintése
    De Hajrá! Sok sikert a project-hez.
    Köszi, meglátjuk, hogy mi lesz belőle! Amúgy használ még egyáltalán valaki MOMO racinget rajtam kívül?
    Utoljára módosította: Ábel Dániel; 2011. 11. 17. 14:02.

  4. #4
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Ábel Dániel írta Hozzászólás megtekintése
    Amúgy használ még egyáltalán valaki MOMO racinget rajtam kívül?
    Már csak nagyon kevesen, mindenki váltott minimum DFGT-re.

    Egyébként a 360-nal szerintem sem vagy sokkal előrébb...

  5. #5
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.633
    Nekem még momo racing van. Már jópár éve nyúzom. Azt nem mondom hogy megszerettem, mert minden évben szét kell szedni valamiért. De ennyi idő után már megérdemli a tiszteletet hogy még mindíg működik.
    De ha lehetek őszinte, a MOMO felbontása 10 bit, a DFGT-nek meg 14 ha jól emlékszem. Szóval nem csak kicsit nagyobb, hanem 16szor... Amellet hogy a kormány átmérőjét is növelték. Az 1024-et mindegy hogy 270 vagy 360 fokon osztodel, pluszt legfeljeb a vezetés hangulatában jelenthet.
    De ha elég elszánt vagy, szerintem még tervezned sem kell. Némi guglizás árán akár 900 fokos modot is találsz a neten. Csak egy kis barkács hajlam kell hozzá, meg rengeteg szabadidő.

  6. #6
    Ábel Dániel Regisztrált
    Csatlakozott
    2011. 11. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    21
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Némi guglizás árán akár 900 fokos modot is találsz a neten. Csak egy kis barkács hajlam kell hozzá, meg rengeteg szabadidő.
    Erre gondoltál?
    http://www.insidesimracing.tv/forums...p?f=108&t=1451

    Ők a registry-be akartak turkálni, meg a stopper-t szedték ki. A postjaikból nem derül ki, de szerintem nem jutottak sokra vele.

  7. #7
    Fazekas Árpád Versenyző
    Csatlakozott
    2007. 04. 20.
    Város
    Orosháza
    Üzenetek
    88
    Szevasz!
    Én is a Momo-val küzdöm. A pedált rendszeresen preparálni kell.
    Az elfordulási szöget lehet a körpályás potival is módosítani. van 270, 300 és 360 fokos is, bár az ellenállás értékeket kell még eltalálni.

  8. #8
    Terjék Attila Versenyző teratti logója
    Csatlakozott
    2008. 01. 03.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    1.258
    Nekem is volt MOMO-m anno és én is sokat küzdöttem a pedállal. Nem ér annyit,hogy időt és pénzt fektess ebbe a projektba szerintem. DFGT, és meg van oldva a probléma.
    A király nem Elvis volt...

  9. #9
    Ábel Dániel Regisztrált
    Csatlakozott
    2011. 11. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    21
    Idézet Eredetileg Dűzni írta Hozzászólás megtekintése
    Szevasz!
    Én is a Momo-val küzdöm. A pedált rendszeresen preparálni kell.
    Az elfordulási szöget lehet a körpályás potival is módosítani. van 270, 300 és 360 fokos is, bár az ellenállás értékeket kell még eltalálni.
    A pedállal nekem egyenlőre nincs annyi gondom, a szim-en úgy kalibráltam, hogy kiadja a teljes gázt.

    Azt a körpályás poti megoldást légyszíves részletezd, kíváncsi vagyok rá,vagy mutass egy linket róla, ha van.

    Én arra is gondoltam hogy egy PIC-et programozok, ami nagyobb felbontást kezel az optikai egység felől, és valahogy ezt bebuherálom a rendszerbe. A mikrocontroller programot meg tudom csinálni, égetni is tudok, csak a megfelelő illesztési pontot kellene megtalálni a rendszerben.
    Ha tudom, hogy az optikai egység mikor milyen jelet küld a feldolgozó kör felé, illetve hogy a feldolgozó mikor mit vár, akkor a kettő közé simán lehet egy "átalakítót" programozni.
    Utoljára módosította: Ábel Dániel; 2011. 11. 17. 19:43.

  10. #10
    Dr. Hanyik Szabolcs Banned
    Csatlakozott
    2008. 01. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.038
    Idézet Eredetileg Ábel Dániel írta Hozzászólás megtekintése
    A pedállal nekem egyenlőre nincs annyi gondom, a szim-en úgy kalibráltam, hogy kiadja a teljes gázt.

    Azt a körpályás poti megoldást légyszíves részletezd, kíváncsi vagyok rá,vagy mutass egy linket róla, ha van.

    Én arra is gondoltam hogy egy PIC-et programozok, ami nagyobb felbontást kezel az optikai egység felől, és valahogy ezt bebuherálom a rendszerbe. A mikrocontroller programot meg tudom csinálni, égetni is tudok, csak a megfelelő illesztési pontot kellene megtalálni a rendszerben.
    Ha tudom, hogy az optikai egység mikor milyen jelet küld a feldolgozó kör felé, illetve hogy a feldolgozó mikor mit vár, akkor a kettő közé simán lehet egy "átalakítót" programozni.
    Sztem, ha Neked ennyi időd van, kezdj el egy igazi versenyautót építgetni...!

  11. #11
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.633
    Idézet Eredetileg Ábel Dániel írta Hozzászólás megtekintése
    Erre gondoltál?
    http://www.insidesimracing.tv/forums...p?f=108&t=1451

    Ők a registry-be akartak turkálni, meg a stopper-t szedték ki. A postjaikból nem derül ki, de szerintem nem jutottak sokra vele.
    Nem én valami ilyesmire gondoltam.


    Ez is elég meredek ha tényleg házi.


    De ez a kedvencem.


    Csak szabadidő és befektetett energia kérdése.

  12. #12
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Dr. Hanyik Saby írta Hozzászólás megtekintése
    Sztem, ha Neked ennyi időd van, kezdj el egy igazi versenyautót építgetni...!
    Sztem meg ha a cinikus megjegyzéseid kívül mást nem tudsz hozzátenni más emberek hobbijához, érdeklődéséhez, akkor inkább ne írj!

  13. #13
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Sztem meg ha a cinikus megjegyzéseid kívül mást nem tudsz hozzátenni más emberek hobbijához, érdeklődéséhez, akkor inkább ne írj!
    Like!

  14. #14
    Fazekas Árpád Versenyző
    Csatlakozott
    2007. 04. 20.
    Város
    Orosháza
    Üzenetek
    88
    Idézet Eredetileg Ábel Dániel írta Hozzászólás megtekintése
    A pedállal nekem egyenlőre nincs annyi gondom, a szim-en úgy kalibráltam, hogy kiadja a teljes gázt.

    Azt a körpályás poti megoldást légyszíves részletezd, kíváncsi vagyok rá,vagy mutass egy linket róla, ha van.

    Én arra is gondoltam hogy egy PIC-et programozok, ami nagyobb felbontást kezel az optikai egység felől, és valahogy ezt bebuherálom a rendszerbe. A mikrocontroller programot meg tudom csinálni, égetni is tudok, csak a megfelelő illesztési pontot kellene megtalálni a rendszerben.
    Ha tudom, hogy az optikai egység mikor milyen jelet küld a feldolgozó kör felé, illetve hogy a feldolgozó mikor mit vár, akkor a kettő közé simán lehet egy "átalakítót" programozni.
    Hali!
    Elektronikai alkatrészeket forgalmazó oldalakon nézheted meg pl:elektroart, conrad.

  15. #15
    Dr. Hanyik Szabolcs Banned
    Csatlakozott
    2008. 01. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.038
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Sztem meg ha a cinikus megjegyzéseid kívül mást nem tudsz hozzátenni más emberek hobbijához, érdeklődéséhez, akkor inkább ne írj!
    Don't like!

    Bíztatólag gondoltam, cinizmusról szó sem volt, míg Te ezt az értelmetlen mondatot be nem írtad, de tök mind1...

    (Próbáld meg úgy olvasni, amit írtam, hogy nem az ellenséget látod bennem!)
    Utoljára módosította: Dr. Hanyik Saby; 2011. 11. 19. 00:21.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •