Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (31 összesen)
  1. #1
    Ábel Dániel Regisztrált
    Csatlakozott
    2011. 11. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    21

    Windows XP 32, Windows xp 64, vagy Windows 7-en jobb játszani?

    Érdekelne, hogy mik a tapasztalatok, melyiken futnak legjobban a szimulátorok. Melyiknél kevesebb az FPS?

  2. #2
    Ábel Dániel Regisztrált
    Csatlakozott
    2011. 11. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    21
    Vagy valami evidens dolgot, vagy bődületes baromságot kérdezhettem, ha senki sem válaszol

  3. #3
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Először is, hogy ebédidőben 1,5 óra alatt még nem érkezett válasz, az nem a világ vége.

    Másodszor nem igazán értelmes a kérdés: az, hogy adott játék milyen fps-t produkál, sokkal inkább a hardvered határozza meg, mintsem hogy win7-et, vagy winxp-t raktál rá.

    Én nem tapasztaltam semmi megoldhatatlant win7-en, pedig én az 1998-ban kiadott GPL-el játszok. Szóval válts bátran win7-re, sokkal jobb az XP-nél.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  4. #4
    Ábel Dániel Regisztrált
    Csatlakozott
    2011. 11. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    21
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Másodszor nem igazán értelmes a kérdés: az, hogy adott játék milyen fps-t produkál, sokkal inkább a hardvered határozza meg, mintsem hogy win7-et, vagy winxp-t raktál rá.
    Így visszaolvasva valóban érdekesen sikerült összehoznom azt a kérdést. Ez a kajakóma hatása.

    Nekem volt olyan játék, ami xp-n jól futott, viszont Vista alatt jelentősen többet szaggatott. Lehet, hogy a vasamat jobban terhelte maga az oprendszer, vagy a hozzá megírt driverek voltak rosszabbak. Nem csúcskategóriájú a gépem...gondolom a Win7 jobb ezen a téren!?

    Másik oldalról viszont a win7 már úgy gondolom jobban kihasználja a többmagos cpu-kat, és a HT-t, mint az xp, ezért gondoltam, hogy esetleg több fps-t is produkálhat.

  5. #5
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg Ábel Dániel írta Hozzászólás megtekintése
    Így visszaolvasva valóban érdekesen sikerült összehoznom azt a kérdést. Ez a kajakóma hatása.

    Nekem volt olyan játék, ami xp-n jól futott, viszont Vista alatt jelentősen többet szaggatott. Lehet, hogy a vasamat jobban terhelte maga az oprendszer, vagy a hozzá megírt driverek voltak rosszabbak. Nem csúcskategóriájú a gépem...gondolom a Win7 jobb ezen a téren!?

    Másik oldalról viszont a win7 már úgy gondolom jobban kihasználja a többmagos cpu-kat, és a HT-t, mint az xp, ezért gondoltam, hogy esetleg több fps-t is produkálhat.
    Valószínűleg vannak olyan (extrém) esetek, amikor önmagában az oprendszer csere fps emelkedést okoz.
    Nekem az irodai, és az otthoni gépemen is megvolt az oprendszer csere, jelentős változást nem észleltem, csak kényelmesebb a win7. Azt meg nem tekintem előnyke, hogy a friss win7-el gyorsabban bootol a gép, mint egy 4 éves XP-vel.

    Ja és nyilván, ha nem túl erős a vas, nincsenek meg a win7 alapkövetelményei, akkor nyilván nem tanácsos váltani.

    Ja és a Vista, az nem mérvadó. Ha jól emlékszem, azt még a MS is elismerte valahol, hogy szar volt.

    Szóval a lényeg, ahogy előbb is írtam, bátran lehet váltani win7-re.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  6. #6
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Én a prohardveren láttam egyszer egy 32 bit vs 64 bit összehasonlítást és az ott tesztelt játékok jó része néhány (nem sok) százalékkal alacsonyabb FPS-sel futott 64 biten.

    Persze ez mindig optimalizáció kérdése, progija válogatja, hogy melyik oprendszer és hány bit a jobb neki. De valóban mérvadó különbség nem szokott lenni!

    Ami 64 bitre van optimalizálva, annak jellemzően van egy külön 64 bites-es telepítője/indítója... de játékoknál ilyen ritkán van, így ezek 32 biten picit talán jobban futhatnak...


    Megkockáztatom, hogy ugyan ez a helyzet a Win verzióval is, azon fut a legjobban, ami a legfrissebb volt a játék kiadásakor, de itt is csak pár %-os különbségről lehet általban beszélni...
    Utoljára módosította: neilszab; 2011. 11. 16. 17:28.

  7. #7
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Üzenetek
    2.026
    Hali!

    Úgy döntöttem, hogy visszateszem az XP-t, hogy tudjak újra kicsit körözni Veletek!
    ..de kellene egy kis segítség!

    Routeren keresztül ketté van osztva a net. Ha a Win7-et teszem fel, nem kell beállítani a hálózatot, az nélkül is tudok csatlakozni a nethez. Viszont ha felteszem az XP-t, nem látja és be kellene állítani a hálózatot...

    Ha valaki jártas benne, légyszi segítsen!
    Köszi!

  8. #8
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Hali!

    Úgy döntöttem, hogy visszateszem az XP-t, hogy tudjak újra kicsit körözni Veletek!
    ..de kellene egy kis segítség!

    Routeren keresztül ketté van osztva a net. Ha a Win7-et teszem fel, nem kell beállítani a hálózatot, az nélkül is tudok csatlakozni a nethez. Viszont ha felteszem az XP-t, nem látja és be kellene állítani a hálózatot...

    Ha valaki jártas benne, légyszi segítsen!
    Köszi!
    A hálózat beállítása varázslót próbáltad már lefuttatni?

    Start --> Vezérlőpult --> Hálózati kapcsolatok --> Új csatlakozás/kapcsolat beállítása...

  9. #9
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    bátran lehet váltani win7-re.
    Race 07 egyértelműen fut Win7-en,
    GTR2 is (van hozzá NoCD patch ),
    GT Legends DVD-ről nem fut, pontosabban a játék menne, de a starforce védelem megdöglik win7 alatt. Még a 32 bites win7-en is, nemhogy 64-en. De a simbin kiadott egy letölthető GT Legends-t, amiben semmilyen védelem nincs. Ez a verzió már tökéletesen fut, még a 64 bites Windows nyóc alatt is.
    GPL-t nem tudom.
    A frissebb dolgok pedig valószínűleg futni fognak.

    De továbbra is tartom azt az álláspontomat, hogy csak úgy szórakozásból, unalomból nem állnék neki legyalulni egy gépről az XP-t, csak azért, hogy win7-et telepítsek. Nem éri meg azt a néhány nap állítgatást, míg minden beáll. Főleg, ha valamilyen játék mentés nem jön vissza. Pl. egyszer elkezdtem a half life-ot. Közben behalt a gépem, újraraktam, és hiába vannak meg a half life mentései, a játék megy, de elölről kellene kezdeni, mert nem találja a korábbi user profilt. Na, azóta sem kezdtem újra...
    De, ha valami miatt telepíteni kell, akkor már inkább a win7, mint az XP. Nyócat viszont ki fogom hagyni. Amit eddig láttam belőle, az egyáltalán nem győzött meg, sőt inkább zavarónak, nehézkesnek találtam, ezért nem fogom erőltetni a dolgot.
    Utoljára módosította: vlevi; 2012. 04. 04. 17:21.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  10. #10
    Bordás Sándor Versenyző bordiii logója
    Csatlakozott
    2010. 09. 16.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    433
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ami 64 bitre van optimalizálva, annak jellemzően van egy külön 64 bites-es telepítője/indítója... de játékoknál ilyen ritkán van, így ezek 32 biten picit talán jobban futhatnak...
    Ezzel nem értek egyet. A játékok persze 32bitesek hogy menjenek bármelyik OS-en, viszont a 64bites videó driver egyértelműen gyorsabb!

  11. #11
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Na, ezt kipróbálom.
    Feltolom a beállításokat maxra, nyomok egy benchmarkot Dirt3-ban, bebútolom a 64 bites Win8-at, és megcsinálom ugyanezt...
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  12. #12
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg bordiii írta Hozzászólás megtekintése
    Ezzel nem értek egyet. A játékok persze 32bitesek hogy menjenek bármelyik OS-en, viszont a 64bites videó driver egyértelműen gyorsabb!
    Nem tudom, lehet igazad van, gondolom ez azért játék és gép függő, mert ha mondjuk procilimites a 64bit-es configod, akkor ez az előny már nem fog tudni megmutatkozni.

    Illetve itt egy érdekes cikk erről, bár nem tudom mennyire állja meg már a helyét így 4 év távlatából: http://prohardver.hu/teszt/processzo...figuracio.html

  13. #13
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Illetve itt egy érdekes cikk erről, bár nem tudom mennyire állja meg már a helyét így 4 év távlatából:
    Tesztben szereplő vista eleve nem állja meg a helyét
    64 bites oprendszer a memória árak alakulása miatt eleve elengedhetetlenné vállt, szóval most már lassan a kérdés is értelmét veszti, ebben XP nem volt jó, Vista meg eleve halva született, jelenleg 1 opció van, de az legalább nagyon jól működik és stabil/felhasználóbarát.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  14. #14
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Nos, megnéztem. És vagy nagyon elb***tam valamit, van tényleg jobb a 64
    Intel E7500 proci, 4Giga DDR2, 800MHz, Sapphire 5770 1G videókártya.

    Végül nem ultra beállítással mentem, hanem megnéztem, hogy van beállítva most a catalyst, és hogy a játék, és erre állítottam át a win8-ban is.

    Első körben 32 bites win7-en a Dirt3 benchmark 42.5fps átlag, 27fps minimumot adott.
    Win8 alatt viszont először 51.8/36.4 lett az eredmény, másodikra 47.1/34.11
    Na, ez az amit nem hittem el. Hogy ennyivel jobb a 64 bit. Hozzáteszem, hogy ez egy elég alap win8 install, pl. vírusírtóból is az van rajta, ami a win8-ban benne van. Valamiféle változata az MS Security Essentialsnak.
    Utána visszamentem win7 32 bit alá, hogy megnézzem, tényleg ugyanazzal a beállítással csináltam-e a benchmarkot. És igen. Újra lefuttatva nagyon hasonló eredményt kaptam. Felraktam a legfrissebb, 12.3 catalystot, és javult a dolog, 45.9/31-re
    És aztán lekapcsoltam a NOD32-t. Ettől már majdnem elértem a win8 alatt mért 47-es eredményt, de hogy az az 51.8 mi volt elsőre, nem tudom. Talán azért volt, mert ott nem belső nézetből ment? Lehet. Utána már átváltottam belső nézetre.
    De win7 32 bit alatt látok valami apró laggolást. Olyan, mintha 1-1 képfrissítésnyi időre megakadna a kép, vagy mi a fene. Win8 alatt ezt nem láttam.

    Persze ez csak egy nagyon-nem-tudományos teszt volt, de azért mégis valami, mert mégiscsak megy egy kört a pályán, AI vezetéssel, és talán ez jobban szimulálja a játékbeli körülményeket, és végülis minket az fps szám érdekel.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  15. #15
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Persze ez csak egy nagyon-nem-tudományos teszt volt, de azért mégis valami, mert mégiscsak megy egy kört a pályán, AI vezetéssel, és talán ez jobban szimulálja a játékbeli körülményeket, és végülis minket az fps szám érdekel.
    Hátőő... ebből azért nehéz bármit következtetést levonni, egy friss rendszert hasonlítottál össze egy már "le"használttal, kiderült, hogy különböző progik is futottak közben a háttérben (virusírtó, miegymás) + még nem is ugyan abból a nézetből nézted, illetve ki tudja még milyen eltérések lehetnek a beállíátásokat illetően, arról meg nem is beszélve, hogy ez most akkor 32bit vs. 64bit, vagy Win7 vs. Win8 eredmény?

    Mindezzel nem szívatni akarlak... pedig de!


  16. #16
    Bordás Sándor Versenyző bordiii logója
    Csatlakozott
    2010. 09. 16.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    433
    Na jó, utolsó érv a 64bit mellett: 8GB RAM!!!

  17. #17
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A hálózat beállítása varázslót próbáltad már lefuttatni?

    Start --> Vezérlőpult --> Hálózati kapcsolatok --> Új csatlakozás/kapcsolat beállítása...

    Igen próbáltam! ...de semmi!
    Vagy valamit nem jól csinálok!

    Elvileg nem kell, hogy felhasználónevet, jelszót kérjen (hiszen WIN7-nél sem kér), így azt az opciót szoktam választani a varázslónál, hogy közvetlen kapcsolódás a NEThez másik sz.gépen keresztül. A fájl és nyomtató megosztást is szoktam engedélyezni!

    Nem kell az XP-nél valamit külön beállítani a hálózaton?

  18. #18
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg bordiii írta Hozzászólás megtekintése
    Na jó, utolsó érv a 64bit mellett: 8GB RAM!!!
    Ok, de egyik simbin game sem használ 1,5 Gigánál többet jelenleg....
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 04. 05. 15:30.

  19. #19
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Elvileg nem kell, hogy felhasználónevet, jelszót kérjen (hiszen WIN7-nél sem kér), így azt az opciót szoktam választani a varázslónál, hogy közvetlen kapcsolódás a NEThez másik sz.gépen keresztül.
    Nem hiszem, hogy az lesz a jó, mivel te közvetlenül a ROUTERhez kapcsolódsz és az osztja szét az igét az egyes gépek között. Olyan beállítást keress, ami ennek tökéletesen megfelel (asszem van itt egy speciális fül, ott lehet kiválasztani a neked megfelelő opciót a varázslóban)

  20. #20
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    1.473
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ok, de egyik simbin game sem használ 1,5 Gigánál többet jelenleg....
    A race on verseny közben nálam 3.2 giga memóriafoglalást mutatott, az Aida-val logoltam.
    Amíg 2 giga ramom volt, addig kínszevedés közepette lépett vissza az asztalra, mert rengeteg adat a vinyóra lett cach-elve. Most 8 gigával egy álom.
    Utoljára módosította: prost; 2012. 04. 05. 15:35.

  21. #21
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg prost írta Hozzászólás megtekintése
    A race on verseny közben nálam 3.2 giga memóriafoglalást mutatott, az Aida-val logoltam.
    Hmm... ez érdekes, nekem csak 2 gigám van, de bőven marad még szabad memóriám futtatáskor, kipróbáltam egyszer 4 (3,1) gigával is, akkor sem evett meg többet a GTL.

    De memória témához annyira nem értek, inkább akkor befogom a szám

  22. #22
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    1.473
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Hmm... ez érdekes, nekem csak 2 gigám van, de bőven marad még szabad memóriám futtatáskor, kipróbáltam egyszer 4 (3,1) gigával is, akkor sem evett meg többet a GTL.

    De memória témához annyira nem értek, inkább akkor befogom a szám
    Gondolom beállítás függő is, nekem minden maxon van, win7 64. Ami biztos, hogy xp alatt a 2 giga mediumon sem volt teljesen elég, ez nagyon érződött a játékból való kilépéskor.
    Utoljára módosította: prost; 2012. 04. 05. 15:44.

  23. #23
    Cserti Tibor Regisztrált Csecse logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 17.
    Város
    Nagyatád
    Üzenetek
    609


    Ha esetleg Travianozni akartok itt tessék regisztrálni:
    http://www.travian.hu/?uc=hu1_6275

  24. #24
    Bordás Sándor Versenyző bordiii logója
    Csatlakozott
    2010. 09. 16.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    433
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Hmm... ez érdekes, nekem csak 2 gigám van, de bőven marad még szabad memóriám futtatáskor, kipróbáltam egyszer 4 (3,1) gigával is, akkor sem evett meg többet a GTL.
    RAM-bó' sosem elég!


  25. #25
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg bordiii írta Hozzászólás megtekintése
    RAM-bó' sosem elég!

    NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •