Oldal: 2 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (111 összesen)
  1. #26
    Terjék Attila Versenyző teratti logója
    Csatlakozott
    2008. 01. 03.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    1.258
    Idézet Eredetileg prost írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet, hogy mégse töltöm le
    A király nem Elvis volt...

  2. #27
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Úgylátom még 3 tized kellesz hogy összejöjjön a 26.
    Neki

  3. #28
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    Neki
    Kicsit körülnéztem én is.
    Sok mindent nem érzek még ebbe a progiba... Vagy túl érzékeny vagy túl érzéketlen a fék. Nem lehet olyan jól beállítani a "szorzót" mint más progikban. Visszaváltáskor pedig nem ad automatikusa elég gázfröcsit, közben azt is pumpálgatnom kell, miközben precízen fékeznék. Na ezen még van mit csiszolnom. Sose szerettem őrült módjára pumpálgatni a gázt, elvégre az nem pumpa.

    Bazsy sokat mókultál a setupon? Én már többet ebbe nem érzek.
    185-re tudok felgyorsulni max, de mindegy milyen váltóval megyek.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  4. #29
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Ammá szép Bazsy.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  5. #30
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Ammá szép Bazsy.
    Téháiksz

  6. #31
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832
    Mondtam, hogy benne van az 1.26.8

  7. #32
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Vmi nagymenő feltöltene légysze' vmi jó kis setet, amivel a géppel most ismerkedők jóérzéssel nekivághatnak..

    Kösziii!


    (szeretnék összedobni egy kis nK kezdő csomagot az érdeklődőknek)
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 01. 16. 21:51.

  8. #33
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Formula1600-ról beszélek.
    Setupot nem osztok meg, mert fölösleges ha nincs meg a kellő km, és hát setupolni is meg kell tanulni.
    Viszont pár fontos dolgot leírok.

    Brake mult: a fék érzékenysége, ezt érdemes jól beállítani, hogy ne blokkoljon a fék azonnal. Ne zavarjon a kis érték, ez így működik jól ennél a verdánál. Nekem 60-on is jó, Bazsy 50-en érzi jól magát.
    Brake bias: fék elosztás, hát et is érdemes úgy belőni, hogy ne blokkoljanak az elsők, ez aztán pláne ízlés és stílus kérdése.
    Steer ratio: kormányzási szög (sterring lock ahogy mi ismerjük a Simbinekben). Nagyobb szám, érzéketlenebb kormányzást jelent. Nekem most 13:1.
    Preload értékkel (meg a rugókkal) tudjuk süllyeszteni az autót, minél alacsonyabban van a hasa annál jobban is gyorsul és tapad. Ahogy állítjuk nagyszerűen látjuk hogy mi változik az autón, nagyon baró. Nem baj ha néhol beüt a hasa, sőt akkor jó igazán. (Ez amolyan GP4-es feeling. ) És közben folyamatosan állítsuk utána a final (végsebesség) értéket.

    ARB: ha jól tudom ez az anti-roll bar, sose tudom a magyar nevét. Ez erősen befolyásolja az autó fordulékonyságát, stabilitását kanyarban. De ez minden szimben benne van, talán nem kell magyaráznom jobban. Ennél az autónál még nem tudok tanácsod adni hova, merre érdemes tologatni...

    Húzatni nem érdemes, a ledsor nem igazán van szinkronban az autó teljesítményével, inkább figyeljük a sebességmérőt, egy egy jókor történő váltásnál hirtelen máris elkezd gyorsulni a számláló.

    Visszaváltásoknál gázfröccs nem árt, mert alapból nem igazán ad. Utálom de ez van.

    Ennél az autónál még nagyon fontos a fék és gáz kezelés, mivel nincs hátsó szárny a diffit gázadással kell zárnunk. GTL-esek előnyben.

    Az ini fájlokban meg ezer dolog beállítható még, ami az élvezetet növeli, de inkább csak apróságok. Másik NK bajnokságban szépen összefoglalták mi mire való, igaz angol. Majd remélem egy ottani ember beilleszti ide is. Sajnos megint változott a fórumuk, és már nem elérhető ott, én meg nem mentettem, gondoltam ott majd elérem bármikor.
    Utoljára módosította: Niebel Zoltán; 2012. 01. 17. 23:01.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  9. #34
    Hompoth Szilárd Regisztrált H. Szilárd logója
    Csatlakozott
    2011. 01. 14.
    Város
    Gyergyóditró > Székelyföld
    Üzenetek
    87
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Formula1600-ról beszélek.
    Setupot nem osztok meg, mert fölösleges ha nincs meg a kellő km, és hát setupolni is meg kell tanulni.
    Viszont pár fontos dolgot leírok.
    ...
    A preload értékkel megettél, azt hittem, a diffi előfeszítése Na akkor most érdekes lesz állítgatni.
    Az áttételeknél meg arra jöttem rá, hogy másképp működik, mint a GTR-ben.. eddig mindenhol azt olvastam, hogy az utolsó sebesség a leghosszabb egyenes végén fusson ki, de itt meg ha feltolom 230-250 felé, akkor a célegyenes végén kijön belőle még 3-4 kmph is, bár a rövid egyenesek illetve a lassú kigyorsítások így eléggé megeszik az ott szerzett előnyt, ahogy pár kör alapján észrevettem.
    Idegesít, hogy ma még a tegnapi eredményemnek sem jutottam a közelébe, szinte csiga voltam, pedig piszkosul igyekeztem. Itt tényleg sokat számíthat a setup, azért a Nibiét meghajtanám

    Nibi, arra azért kiváncsi lennék, hogy pontosan mikor váltasz.. zöld, sárga vagy a piros a nyerő? Eddig mindig kivártam a fokozatok végét...
    A leváltások meg engem is baromira idegesítenek, többnyire azok miatt csúszok meg/ki.

    Jó éjszakát illetve további jó játékot mindenkinek!
    Sok oka van az embernek az örömre a győzelem nélkül is. - Kimi Räikkönen

  10. #35
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg H. Szilárd írta Hozzászólás megtekintése
    Nibi, arra azért kiváncsi lennék, hogy pontosan mikor váltasz.. zöld, sárga vagy a piros a nyerő? Eddig mindig kivártam a fokozatok végét...
    Hát ezért tépem a számat.
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Húzatni nem érdemes, a ledsor nem igazán van szinkronban az autó teljesítményével, inkább figyeljük a sebességmérőt, egy egy jókor történő váltásnál hirtelen máris elkezd gyorsulni a számláló.
    Amúgy a preload-ban neked is igazad van én is úgy tudom, hogy előfeszítés, de NK-ban mégis köze van a hasmagassághoz (is)... Talán valaki majd megmagyarázza...
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  11. #36
    Hompoth Szilárd Regisztrált H. Szilárd logója
    Csatlakozott
    2011. 01. 14.
    Város
    Gyergyóditró > Székelyföld
    Üzenetek
    87
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Hát ezért tépem a számat.

    Amúgy a preload-ban neked is igazad van én is úgy tudom, hogy előfeszítés, de NK-ban mégis köze van a hasmagassághoz (is)... Talán valaki majd megmagyarázza...
    A váltásról ezt találtam, igaz ez még az 1.0.2-es verzió alapján készült: http://www.lastplace-racing.com/index.php?option=com_remository&Itemid=30&func=sta rtdown&id=24


    ÉÉÉÉÉS IGEEN. Ezt is találtam, azt hiszem ennek örülni fogtok http://www.mediafire.com/?sxouesr357ono6o (angol setup guide képekkel, az olasz maidirecamber csapat kézikönyve (az oldalukon a letöltéseknél olaszul is elérhető, ha valakinek az jobban megy (http://www.maidirecamber.blogspot.com/)).
    Na de ezt már nincs időm átolvasni, majd csak holnap, remélem addig jól áttanulmányozzátok

    Jó éjt!
    Sok oka van az embernek az örömre a győzelem nélkül is. - Kimi Räikkönen

  12. #37
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Hát ezért tépem a számat.


    Amúgy a preload-ban neked is igazad van én is úgy tudom, hogy előfeszítés, de NK-ban mégis köze van a hasmagassághoz (is)... Talán valaki majd megmagyarázza...
    Ha esetleg valamiféle torziós lengőkaros futóműve van, akkor annak előfeszítése befolyásolja a hasmagasságot. Én inkább azzal vagyok bajban, hogy mennyire lehet leengedni? Nincs tapasztalatom arról hogy milyen, ha leüt az alja. Milyen jelenséget kell figyelni? GTL-ben nem lehet ilyet csinálni. A visszaváltásoknál viszont abszolút nem zavar, hogy bezzegelni kell a gázt... De mint ahogy valaki írta, 182 a vége, akárhogy tolom. Nyílván magas még a kasztni.

    Mindenesetre köszi a leírást, megint tanultam valamit.

  13. #38
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg endrodiz írta Hozzászólás megtekintése
    Ha esetleg valamiféle torziós lengőkaros futóműve van, akkor annak előfeszítése befolyásolja a hasmagasságot. Én inkább azzal vagyok bajban, hogy mennyire lehet leengedni? Nincs tapasztalatom arról hogy milyen, ha leüt az alja. Milyen jelenséget kell figyelni? GTL-ben nem lehet ilyet csinálni. A visszaváltásoknál viszont abszolút nem zavar, hogy bezzegelni kell a gázt... De mint ahogy valaki írta, 182 a vége, akárhogy tolom. Nyílván magas még a kasztni.

    Mindenesetre köszi a leírást, megint tanultam valamit.
    192, nem 182. Nekem
    Én a hasmagasságot úgy lövöm be, hogy elől 3-10mm között legyen, hátul pedig 5-11mm.

  14. #39
    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    192, nem 182. Nekem
    Én a hasmagasságot úgy lövöm be, hogy elől 3-10mm között legyen, hátul pedig 5-11mm.
    Sajna nekem csak 182, bár a váltóáttétel szerint lehetne 192 is, mer' annyi a max, de nem éri el...
    A hasmagasságot maj este megvígyelem, az nekem még default, egyenlőre nem nyúltam hozzá. Mivel csak GTL-ben indultam eddig, sok mindent nem tudok még az ilyen autók setupolásáról...

  15. #40
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832
    A végáttétel 2,9:1 vagy 2,8:1. Ezek közül lehet jó bármelyik....sztem.

  16. #41
    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    A végáttétel 2,9:1 vagy 2,8:1. Ezek közül lehet jó bármelyik....sztem.
    Erre most konkrétan nem emlékszem, főleg, hogy ezresekben van kifejezve, de valami 3000:1, vagy 2900:1 van beállítva (vagy csak kellene már egy szemüveg és az 2.900:1 ?! ) és erre írja az elméleti végsebességet 192-nek. Ezzel tudtam leggyorsabban menni. Valószínűleg, ha lejjebb eresztem a hasát, gyorsulni fog, ahogy Nibi írta és akkor kell majd változtatnom a végáttételen is, legalábbis reményeim szerint...

  17. #42
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg endrodiz írta Hozzászólás megtekintése
    .... 2900:1 van beállítva (vagy csak kellene már egy szemüveg és az 2.900:1 ?! ) és erre írja az elméleti végsebességet 192-nek. Ezzel tudtam leggyorsabban menni. Valószínűleg, ha lejjebb eresztem a hasát, gyorsulni fog, ahogy Nibi írta és akkor kell majd változtatnom a végáttételen is, legalábbis reményeim szerint...
    Tuti, hogy gyorsabb leszel, ha lejjebb teszed. Nekem végsebességnek 213-at ír

  18. #43
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    FFB: szintén a boxban VIEW menüben 3 csúszka segítségével.
    Valaki ezt próbálgatta, hogy melyik mire jó? Jelenleg én csak az erősségét állítom a legfelső értékkel a többi 0-án van. De jó lenne tudni pontosan miért felelősek azok az értékek.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  19. #44

    Setup

    Ha valaki lenne kedves legalább egy alap setup-ot feltenni,azt megköszönném.
    43.6 körül megakadtam,lehet nincs is több bennem,de akármit állítok gyorsabb nem tudok lenni
    Említettétek hogy a 2.8000-2.9000 kb.jó lehet beállításnak.Akárhogy süllyesztgettem,2.5000
    ami a leggyorsabb.
    Valami konkrétum nagy segítség lenne.

  20. #45
    Hompoth Szilárd Regisztrált H. Szilárd logója
    Csatlakozott
    2011. 01. 14.
    Város
    Gyergyóditró > Székelyföld
    Üzenetek
    87
    Idézet Eredetileg shimano2008 írta Hozzászólás megtekintése
    Ha valaki lenne kedves legalább egy alap setup-ot feltenni,azt megköszönném.
    43.6 körül megakadtam,lehet nincs is több bennem,de akármit állítok gyorsabb nem tudok lenni
    Említettétek hogy a 2.8000-2.9000 kb.jó lehet beállításnak.Akárhogy süllyesztgettem,2.5000
    ami a leggyorsabb.
    Valami konkrétum nagy segítség lenne.
    Én ez alapján csinálom a váltást úgy 5300-400 környékén, és úgy 2.9000-es áttétellel megfogja a 190-et is. A hasmagassággal (spring, preload) és a felfüggesztéssel úgy általánosan is érdemes kísérletezgetni. Angol nyelvű setup-guide itt.
    Sok oka van az embernek az örömre a győzelem nélkül is. - Kimi Räikkönen

  21. #46
    Véghseő Béla Zoltán Regisztrált
    Csatlakozott
    2010. 06. 29.
    Üzenetek
    21
    Akinek 210-et megy az 1600-as Prato-n a T1 után, az rakjon már fel egy videót erről.
    Köszönöm.

  22. #47
    Véghseő Béla Zoltán Regisztrált
    Csatlakozott
    2010. 06. 29.
    Üzenetek
    21
    Meg egy 1.41-es kört is szívesen megnéznék. Biztos tanulságos...

  23. #48
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg Lecso írta Hozzászólás megtekintése
    Meg egy 1.41-es kört is szívesen megnéznék. Biztos tanulságos...
    Ricsiért kezeskedem
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  24. #49
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Ricsiért kezeskedem
    Én meg Coláért

  25. #50
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Lecso írta Hozzászólás megtekintése
    Akinek 210-et megy az 1600-as Prato-n a T1 után, az rakjon már fel egy videót erről.
    Köszönöm.
    Elvileg kiderült a turpisság, miszerint akik 200 fölött száguldoztak, azok nem frissítették az 1.3 bétájuk az 1.3 finalra.

Oldal: 2 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •