Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (94 összesen)

Téma: HTCM 5 !!!

  1. #26
    Ambrózy Pál Regisztrált Palesz logója
    Csatlakozott
    2004. 12. 22.
    Város
    Mezőtúr
    Életkor
    40
    Üzenetek
    2.344
    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    "A prequal fut, az STCC2 autóival még nem lehet nevezni. "
    Akkor valószínűleg engem azért nem engedett be, mert én STCC2-es BMW-vel próbáltam. Na mindegy, még megvan a tavalyi autóm, az is 6 sebességes BMW, majd azzal próbálkozom.
    Attól még be kéne engednie, méri az STCC2-es időket is, csak még az az autók nem nevezhetőek.

  2. #27
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Közben rájöttem, hogy baromságot írtam, mert az autóválasztás később van.

    De sejtem mi lisz a hiba. Nemrég újratelepítetettem a gépem, és pár dolog hiányozhat. Mint pl. a Vectra és ilyenek.
    Letöltöttem a Vectrát és a Seat Leon TDI-t, és így már beengedett.
    Utoljára módosította: vlevi; 2011. 10. 08. 23:02.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  3. #28
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Különböző fórumok legalább 4-5 ember kereset meg engem, hogy mégis akkor most pontosan mi is kell a HTCM5 bajnokságban való szerepléshez, mit honnan lehet letölteni, ezért kénytelen voltam összeszedni a dolgokat:


    RAC07 + RACE ON + STCC: beszerezhető itt, vagy itt
    STCC2: beszerezhető itt, vagy itt
    Andy Priaulx Crowne Plaza Raceway: ingyenes itt
    Seat Leon TDI: Seat Leon TDI (Steam\steamapps\"neved"\race 07\GameData mappába kicsomagolni)
    Első futam pályája: Adelaide 2011 (Steam\steamapps\"neved"\race 07\GameData mappába kicsomagolni)
    HTCM5 skinek: HTCM5 SKINPACK (ReadMe-t elovlasni)
    Chevy Cruze Patch: STCC2 Cruze SkinFix (Steam\steamapps\"neved"\race 07\GameData mappába kicsomagolni)
    ez fingom sincs mi: Vauxhall Vectra 2007 Custom Skin Compatible (Steam\steamapps\"neved"\race 07\GameData mappába kicsomagolni)

    Regisztráció: http://forum.gtr-masters.hu/register.php
    Névhasználat: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?945
    Szervertagság: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?3710
    Szerverjelszó: szervertagsággá válás után a szervertagok fórumban
    Szerver: RACE07 --> Multiplayer --> Internet --> GTR-Masters.hu #1 --> Join

    Versenyszabályzat: http://www.gtr-masters.hu/rules/htcm
    Versenynaptár: http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?3728
    Prekvalifikáció: http://www.gtr-masters.hu/prequal/htcm
    Pontverseny: http://www.gtr-masters.hu/standing/htcm



    Nem kicsi a lista és remélem nem hagytam ki semmit, viszont mindehhez az összes HTCM5-ös topikot elejétől a végéig át kellett bogarásznom, a linkek különböző helyen vannak elszórva (pl itt és itt), hogy a Seat TDI-t külön kell letölteni az életbe nem jöttem volna rá, ha valakit nem mondja a fórumon... az egyes topikok témái nagyon kicsapongóak, az infók össze-vissza mindenhol szétszórva, friss jelentkező legyen a talpán, aki ezt mind végignyálazza és megtalál minden szükséges kiegészítőt az induláshoz... (ezt se fogja mindenki megtalálni, ha nem rakjátok ki vmi jól látható helyre, ahol a friss látogatók kezdik a böngészést )


    Viszont most már hogy az egész cécót végigszoptam és feltettem magamnak is mindent, lehet én is elindulok...



    Ui: A 156-os Alfa Skin nálam elég furán néz ki...
    Utoljára módosította: neilszab; 2011. 10. 12. 03:39.

  4. #29
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Seat Leon TDI: Seat Leon TDI (Steam\steamapps\"neved"\race 07\GameData mappába kicsomagolni)

    hogy a Seat TDI-t külön kell letölteni az életbe nem jöttem volna rá, ha valakit nem mondja a fórumon...
    Tényleg, ez amúgy mire kell, a Race On-ban alapból van Tádé nem?

  5. #30
    Ambrózy Pál Regisztrált Palesz logója
    Csatlakozott
    2004. 12. 22.
    Város
    Mezőtúr
    Életkor
    40
    Üzenetek
    2.344
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Tényleg, ez amúgy mire kell, a Race On-ban alapból van Tádé nem?
    Ööö... Megszokásból beleírtam, de már nem kéne, és a kutya se használja... Sebaj, ezt a szezont még kihúzza, aztán lejár a homologizációja! De hátha valaki megkívánná menet közben ezt a régi vackot...

  6. #31
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    46
    Üzenetek
    1.435
    Idézet Eredetileg Palesz írta Hozzászólás megtekintése
    Ööö... Megszokásból beleírtam, de már nem kéne, és a kutya se használja... Sebaj, ezt a szezont még kihúzza, aztán lejár a homologizációja! De hátha valaki megkívánná menet közben ezt a régi vackot...
    Üdv.

    Ezzel csak az a probléma, hogy mivel a szerver gépen ez a kiegészítő rajta van, így aki nem teszi fel azt nem engedi be a szerver. Így jártam én is állandóan kivágott pedig a TDI-n kívül minden fent (meg)volt.

  7. #32
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Palesz írta Hozzászólás megtekintése
    Ööö... Megszokásból beleírtam, de már nem kéne, és a kutya se használja... Sebaj, ezt a szezont még kihúzza, aztán lejár a homologizációja! De hátha valaki megkívánná menet közben ezt a régi vackot...
    De így akkor most venne benne egy hivatalos (Race On) tádé, meg egy add-on is, ami ráadásul nem is ugyan az?

  8. #33
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    46
    Üzenetek
    1.435
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    De így akkor most venne benne egy hivatalos (Race On) tádé, meg egy add-on is, ami ráadásul nem is ugyan az?
    Így van. Mert a Race ON-nal megkaptad a 2008-as WTCC autókat és vele a TDI-t. De a 2007-es szezon közepén jelentek csak meg a TDI-k és emiatt a játékban ezek nem jelentek meg. Ez a kieg. pótolja ezt a hiányosságot.

  9. #34
    Jaczkó Róbert Regisztrált
    Csatlakozott
    2011. 10. 08.
    Város
    Budapest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    128

    Autócsere

    Helló! A szabályzatban az szerepel, hogy lehet autót cserélni a szezon alatt, így élnék ezzel a dologgal. A második versenytől(Zandvoort) BMW 320si E90 Seq STCC helyett BMW 320si 2009 autóval indulnék. Tisztában vagyok azzal, hogy ez büntetéssel fog járni, elfogadom. A visszajelzést mindenképpen megvárom mielőtt neveznék.
    Köszönöm a lehetőséget és megértést!
    üdv.

  10. #35
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Mrsoska írta Hozzászólás megtekintése
    Helló! A szabályzatban az szerepel, hogy lehet autót cserélni a szezon alatt, így élnék ezzel a dologgal. A második versenytől(Zandvoort) BMW 320si E90 Seq STCC helyett BMW 320si 2009 autóval indulnék. Tisztában vagyok azzal, hogy ez büntetéssel fog járni, elfogadom.
    Milyen különbséget érzel a kettő között, ami megéri a hercehurcát?

  11. #36
    Jaczkó Róbert Regisztrált
    Csatlakozott
    2011. 10. 08.
    Város
    Budapest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    128
    Azonos beállítások mellett sokkal stabilabbnak érzem féktávon és kigyorsításkor a 2009-est, még akkor is stabilabb volt, amikor a diffi beállításokat a kevésbé stabil állások felé kezdtem el módosítani. Pár kör után több, mint fél másodperccel gyorsabb tudtam lenni vele, így arra jutottam, hogy inkább ezzel mennék a szezon hátralevő részében.
    Ha esetleg van más javaslatotok azt is szívesen veszem.

  12. #37
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    46
    Üzenetek
    1.435
    Érdeklődnék, hogy mikor lesz lezárva a bajnokság, mert elméletileg több mint 2 hete megvolt már az utolsó futam. Csak kíváncsi lennék, hogy végül akkor ki is nyerte a bajnokságot. Akit érint annak köszönöm szépen!

  13. #38
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.375
    Tisztelt szervező(k)!
    Tudom, hogy a következő véleményemmel esetleg vitát indítok, bár annyira magasan le van szarva ez az egész felülről, hogy azt se tartom kizártnak, hogy valaki elolvassa majd ezt a pár sort, de nem baj, leírom!
    Nos, tegye a szívére a kezét az illetékes, azért 4000 forintért cserébe, kb csak a résztvevők arconköpése járt. Engem igazából nem érdekel, hogy nem többszörös bajnokokról, ufokról van szó többnyire, csupán srácok vagyunk, akik fizettek, akiknek a szimulátorozás a hobbijuk, még akkoris, ha Mi csak a HTCM-hez méltatlan srácok is voltunk.
    Lehet, sőt, biztos!
    De annyi azért annak a pár "madárnak" járna, aki fizetett, eljött, esetleg megnyerte a szezont, dobogón végzett, hogy legyen egy végeredmény, nem? Mondjuk elsőkörben hivatalos istanbuli eredmények nélkül, csak feltételezni lehet ki, hol, merre fejezte be, de ez csak részletkérdés.
    Ne értsetek félre, nem kötözködni szeretnék, de lássuk be, ahogy ez az egész végigment, illetve még nem ment ugye, az enyhén szólva szégyen. Jöhet a visszatámadás, hogy "miért nem csinálod te?", meg a hasonlók, de pont azért mert, nincs időm, azaz nem lenne, nem beszélve arról, lehet nem is tudnám, és láss csodát: nem szervezek, nem bonyolítok le online bajnokságot. Lehet így kellett volna dönteni azoknak is, akik ennyire szartak az egészbe, inkább hagyni a fenébe.
    Azért egy Koródi Pisti, Verpelethy Józsi, meg az a "senki", aki dobogón végzett csak megérdemelt volna egy ici-picivel többet!? Lehet én vagyok naív.
    Nem beszélve arról, hogy a megfelelő hozzáállásért cserébe, talán maradtak volna a nagyok is, és akkor nem lefikázni kellett volna a mezőnyt egyeseknek, hanem nyomni a pedálokat, nyúzni a kormányt.
    Azért kemény, hogy Mi, mondjuk ki, szponzorok, egy halom semmit se kaptunk azért, hogy eltartottuk az oldalt, elnézve, hogy a szerverek szarul voltak belőve, a prekvali ahhoz képest is, és még annyi tisztelet sincs irántunk, hogy egy idebüfögött "te nyerted, legyél rá büszke" mondat elhangozzon.
    Őszinte elnézést, ha megbántottam valakit, ha meg senkit se érdekel, akkor azért, mert foglaltam senkiként a helyet, és elmertem mondani senkiként a véleményem.
    Béke!

  14. #39
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Szia, nem vagyok teljes mértékben illetékes, mert nem követem napi szinten a HTCM történéseit, de engedd meg kérlek, hogy pár felvetett gondolatra reagáljak.

    Először is amit fontos tisztázni, hogy a 4000 Ft-os szerverdíjat azért fizeted be, hogy legyen szerver, legyen tárhely, legyen honlap/fórum, az évad végén pedig kupák és oklevelek, tehát minden befolyt pénz kizárólag a közös versenyzés fizikai feltételeinek a megteremtésére és a díjazásra megy el. De ebből a pénzből egy forintot sem látnak a szervezők, semmilyen módon nincs honorálva az Ő munkájuk, hanem teljes mértékben önkéntes alapon működik a saját szabadidő rovására. Ebből adódóan az a gondolatmenet sem teljesen korrekt/fair, hogy a pénzedért cserébe te számonkérsz rajtuk bármit is... tekintve hogy abból az összegből Ők soha semmit sem láttak.

    Az már más kérdés, hogy abban emberileg teljesen igazad van, hogy amennyiben vki elvállal valamit, az úgy korrekt, ha végig is csinálja. Viszont tekintve, hogy a bajnokság csak 1-2 hete ért véget, valamint hogy éves díjkiosztó ünnepséget hagyományosan a nyár közepén/végén rendezzük meg (mikor már minden más bajnokság véget ért), ahol is annak rendje és módja szerint kihirdetésre kerülnek a győztesek/helyezettek, kiosztásra kerülnek a díjak és oklevelek ... így ennek fényében kicsit elhamarkodottnak érzem a véleményed.

    Palesz egyedül viszi a hátán a HTCM bajnokságot és ahogy tudom - akárcsak te -, Ő sem egy időmilliomos... kérlek légy kicsit türelemmel, rövid időn belül bizonyoson ki fognak kerülni az eredmények, a kis késés pedig az versenyzők a szezon során elért érdemeit a legkevésbé sem csorbítja!


    Addig is pedig, hogy ne unatkozzál, próbáld ki magad a még futó bajnokságokban!

  15. #40
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Életkor
    44
    Üzenetek
    3.832
    Még annyit tennék hozzá Szabi szavaihoz (én sem nagyon követtem a HTCM-et), hogy a legtöbb esetben egyszerre szoktuk kihirdetni a bajnokságok győzteseit. Jelenleg még fut a GTL és a GTR2 bajnokság is, ezért nem történt még meg a kihirdetés sem nálatok.
    Az előző írásodat figyelembe véve lehet, hogy Palesz szán majd egy kis időt és (idő előtt) kihirdeti a HTCM5 bajnokság végeredményét is!
    Türelem, tornaterem!

    Ui.: Egy cseppet sem tetszett a hangnem, amit megengedtél magadnak! Ha részt vettél a HTCM5-ben, akkor jól tudhatnád, hogy nem szoktunk egymás bajnokságaiba "belebarmolni" és azt is kellene tudnod, hogy Palesz egyedül vitte a hátán az egész évadot! Ahelyett, hogy hálás lennél neki, hogy egyedül is megcsinálta, köpködsz! Ha ő nem lett volna, akkor HTCM5 sem lett volna!
    És így utólag is:

    S Z Í V E S E N ! ! !

  16. #41
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    46
    Üzenetek
    1.435
    Látom a kolléga erős reakciót váltott ki, nekem nem célom az ilyen vitákba beleszólni, most mégis megtenném.
    Elfogadom amit írtok, ha nincs Palesz, HTCM 5 se lett volna. Azt is tudom, hogy az elődje eltávolodott a ligától és mivel nem volt senki aki a "posztra" jelentkezett volna, Palesz elvállalta. Kérdésem az, hogy ha tudta, hogy ennyire nincs ideje, hogy figyelemmel kísérje a dolgokat akkor miért vállalta?
    Azt is elfogadom, hogy nem a ti zsebetekbe vándorol a pénz, mert persze a szerver fenntartásába ill. díjazásra kell fordítani. Úgy tudom idén a díjazás elmarad, mert a többség úgy döntött inkább a szerverfejlesztésbe menjen a pénz. De nekünk néha még szerver se volt gyakorolni, meg minden össze volt kavarodva rossz pályák táblázatok, amiben nem hogy én de szerintem senki nem tudott eligazodni. És sajnos ez többször előfordult. Így ne csodálkozzatok azon ha az emberek így kiakadnak, mert gyakorlatilag a pénzemért nem szorakozást, semmit nem kaptam. Persze ez a másik "osztályokat" nem érinti, mert a GTR 2 és GTL bajnokság virágzott és minden rendben volt. Na ezért kicsit keserű az ember szájíze, mert a pénzemért nem azt kaptam amit vártam. Már ne is haragudjatok, de nehogymá a másik ember szórakozásáért fizessek be pénzt mert ő jól érzi magát itt mert náluk minden rendben. A kommunikáció hiánya és egyéb dolgok prekvali táblázatok keveredése, őszinte leszek elvette az ember kedvét, főleg úgy, hogy maga a vezető se indult végül a bajnokságban, csak pár futamon. Én megértem hogy nincs ideje de akkor ne vállaljon olyan feladatot amit nem bír ellátni.
    Elnézést ha én is kicsit nyers voltam, de próbáltam érthetően fogalmazni. Én nem bántani akarok senkit de ez a liga egykor virágzott és több ismert pilótának is innen indult a "karrierje" akik azóta nemzetközi bajnokságban mértetik meg magukat, de ma már csak a név ugyanaz a minőség az elmaradt.
    Azon kellene elgondolkodni, hogy ki miatt süllyedt ilyen színvonalra ez a bajnokság és nem a fizető versenyzőket kellene bántani, mert nem miattunk tart itt ez a liga ahol most tart!

  17. #42
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Szia,

    Palesz nevében egyáltalán nem szeretnék nyilatkozni, és mivel a HTCM bajnokságot sem kísértem figyelemmel, így végképp nem tudom, hogy pontosan mi/mik történtek az idény során, így ezzel kapcsolatban ha nem haragszotok nem szeretnék állást foglalni és mélyebben belemenni a témába sem.

    Emellett persze maximálisan megértem, ha esetleg csalódottak vagytok, és számunkra is nagy tanulság ez az év, hogy nem szabad hagyni, hogy 1 db emberre háruljanak egy bajnokság szervező feladatai, mert az egyszerűen emberileg nem kivitelezhető. (Ezt a saját bőrömön is érzem, Sziszka idén "bevonult" és most egyedül viszem a GTL-t és bizony nekem is vannak elmaradásaim - szerencsére a srácok toleránsak - pedig nekem még 3 nagyszerű versenybíró is segíti a munkámat)

    Viszont azt kell megértenetek, hogy a GTR-Masters nem egy szolgáltatás, amit kifizetsz és cserébe jár minden... hanem ez egy baráti hobbi közösség, vagy sportklub/egyesület, ahol a tagok a versenyzés lehetőségnek a megteremtésének a költésgeit összedobják, megosztják egymással és egyes tagok a szabadidejüket is bedobják a közösbe, hogy ellássák a szervezői feladatokat. Épp ezért, ha vmi nem tetszik vagy nem úgy történik ahogy szeretnétek, akkor talán nem az a megoldás, hogy a bajnokság végén küldök egy "panaszlevelet" mint vmi felháborodott ügyfél, hanem amint felmerül vmi probléma, azt egyből építő jelleggel jelezni és esetleg megkérdezni, hogy mit segíthetek, pláne úgy, hogy nyilvánvalóan látszik, hogy egy ember viszi a hátán az egész bajnokságot.

    Mindez természetesen lehet, hogy a bajnokság során már többször megtörtént, nem tudom, nem vagyok képben és nem is a felelősséget szeretném ide-oda tologatni, mert itt nem ez a lényeg. A lényeg az, hogy egy bajnokság lebonyolításával rengeteg munka van (sokkal több, mint gondolnátok), amihez viszont emberek kellenek, akik dolgoznak vele és 1 nem elég, ami tanulság nekünk is és nektek is.


    A GTL bajnokság is annó úgy indult, hogy Pál Feriék megszervezték az első szezont, majd mikor megjelent a GTR2 és áthelyeződött a fókusz, akkor jelezték, hogy úgy tud folytatódni a GTL bajnokság, hogy a versenyzők közül jelentkezik 2 ember, aki elvállalja a megszervezését és lebonyolítását. Azóta a 7. évadunkat futjuk vele, pedig az eredeti szervezők már sehol sincsenek, mégis akadt mindig pár ember a versenyzők közül, aki hajlandó volt dolgozni/foglalkozni vele. Ezt most itt elsősorban a jövőre vonatkozólag mondom, ahhoz hogy legyen HTCM6-7-8, ahhoz vki(k)nek fel kell állnia és kivenni a részét a szervezésből.
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 05. 30. 16:41.

  18. #43
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.375
    Így van, egyetértek, hogy a hangnemem nem biztos, hogy megfelelő (volt). Erre most írkálhatnék mindenféle példát az életből, amolyan előfizető, szolgáltató szitukat mintául véve, de nem teszem, nem szeretnék vitatkozni, főleg nem 2 olyan emberrel, akiket annak ellenére, hogy személyesen nem ismerek, de kedvelek, ha lehet így mondani, követve a többiekhez való hozzáállásotokat itt a fórumon, szóval ne gyávaságnak vegyétek, hogy veletek szemben nem védem meg szavaimat. Sőt, Palesszel sincs semmiféle gondom, nyílván mindenkinek megvan a saját maga dolga, privát élet, munka, ésatöbbi.
    Viszont mindezt félretéve igazam van, úgy érzem.
    Persze, mind szervezői részről, mind versenyzői részről a szabadidő rovására mennek a dolgok, tisztában vagyok ezzel, és mindenki más is tisztában van ezzel.
    Nem bántani, inkább véleményt nyílvánítani szerettem volna, ugyan ezek sokszor együttjárnak egymással.
    @Szabi: a válaszod korrekt, köszi a rekaciót!
    @Bazsy: "Ahelyett, hogy hálás lennél neki, hogy egyedül is megcsinálta, köpködsz! Ha ő nem lett volna, akkor HTCM5 sem lett volna" Azért ha a GTR szekció berkein belül uralkodott volna hasonló jelenség, ne haragudj, de nem tudom elképzelni, hogy Téged ez cseppet sem zavart volna. Nem köpködök, csak bánt, és zavar a dolog. Ennyi!
    Utoljára módosította: zolibphc; 2012. 05. 30. 16:41.

  19. #44
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    Látom a kolléga erős reakciót váltott ki, nekem nem célom az ilyen vitákba beleszólni, most mégis megtenném.
    Elfogadom amit írtok, ha nincs Palesz, HTCM 5 se lett volna. Azt is tudom, hogy az elődje eltávolodott a ligától és mivel nem volt senki aki a "posztra" jelentkezett volna, Palesz elvállalta. Kérdésem az, hogy ha tudta, hogy ennyire nincs ideje, hogy figyelemmel kísérje a dolgokat akkor miért vállalta?
    Azt is elfogadom, hogy nem a ti zsebetekbe vándorol a pénz, mert persze a szerver fenntartásába ill. díjazásra kell fordítani. Úgy tudom idén a díjazás elmarad, mert a többség úgy döntött inkább a szerverfejlesztésbe menjen a pénz. De nekünk néha még szerver se volt gyakorolni, meg minden össze volt kavarodva rossz pályák táblázatok, amiben nem hogy én de szerintem senki nem tudott eligazodni. És sajnos ez többször előfordult. Így ne csodálkozzatok azon ha az emberek így kiakadnak, mert gyakorlatilag a pénzemért nem szorakozást, semmit nem kaptam. Persze ez a másik "osztályokat" nem érinti, mert a GTR 2 és GTL bajnokság virágzott és minden rendben volt. Na ezért kicsit keserű az ember szájíze, mert a pénzemért nem azt kaptam amit vártam. Már ne is haragudjatok, de nehogymá a másik ember szórakozásáért fizessek be pénzt mert ő jól érzi magát itt mert náluk minden rendben. A kommunikáció hiánya és egyéb dolgok prekvali táblázatok keveredése, őszinte leszek elvette az ember kedvét, főleg úgy, hogy maga a vezető se indult végül a bajnokságban, csak pár futamon. Én megértem hogy nincs ideje de akkor ne vállaljon olyan feladatot amit nem bír ellátni.
    Elnézést ha én is kicsit nyers voltam, de próbáltam érthetően fogalmazni. Én nem bántani akarok senkit de ez a liga egykor virágzott és több ismert pilótának is innen indult a "karrierje" akik azóta nemzetközi bajnokságban mértetik meg magukat, de ma már csak a név ugyanaz a minőség az elmaradt.
    Azon kellene elgondolkodni, hogy ki miatt süllyedt ilyen színvonalra ez a bajnokság és nem a fizető versenyzőket kellene bántani, mert nem miattunk tart itt ez a liga ahol most tart!
    Sok minden ment a háttérben augusztus-október között amiről a szervezőkön kívül nem nagyon tudott senki, konkrétan nem volt biztos hogy lesz-e,lesznek e bajnokságok. az ölünkbe hullott minden úgy hogy szinte semmit nem tudtunk a prequal-pontrendszer-ről mert nem csak szerverindításból áll a dolog. Barzo Laci volt aki kihúzott a szarból minket, neki is az ölébe hullott 4 liga és hát nem egy kis dologról van szó. A HTCM liga kálváriája még mindig rejtély, nem tudom hova tűntek az emberek, pedig tavaly virágzott a liga, lehet a STCC2 okozta ami személyes véleményem szerint felesleges volt. Szóval ez az év tanuló év volt, meg is éreztük a hatását létszámilag nagyon ,konkrétan alig a fele ember maradt szezon kezdéskor.


    GTR2 virágzott? Hol? mert mi nem ezt láttuk-látjuk.
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

  20. #45
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg zolibphc írta Hozzászólás megtekintése
    Viszont mindezt félretéve igazam van, úgy érzem.
    Nem bántani, inkább véleményt nyílvánítani szerettem volna, ugyan ezek sokszor együttjárnak egymással.
    Szia, egy percig sem vontam kétségbe hogy igazatok van-e vagy sem (mint mondtam, a dolog ezen részéhez nem nagyon tudok hozzászólni), csupán a viszonyt szerettem volna tisztázni, hogy Ti itt nem egy szolgáltatás előfizetői vagytok, hanem mindannyian közösen alkotjuk a ligát, aminek közösen viseljük a fenntartási terheit, saját magunknak szervezünk mi magunk bajnokságot és az hogy vkinek ott lifeg egy "Szervő/Admin" plecsni a neve mellett, az leginkább azt jelenti, hogy az illető hajlandó dolgozni is ezért, önkéntesen, karitatív módon... és hogy a munkát lássátok mögötte és ne a rangot.


    Persze, mind szervezői részről, mind versenyzői részről a szabadidő rovására mennek a dolgok, tisztában vagyok ezzel, és mindenki más is tisztában van ezzel.
    Hát azért más ha a szabadidőd "rovására" autózgatsz, ami azért úgymond maga a szabadidő megélése és más ha Excel táblázatok, büntetési listák, különböző kiírások, meg mindenféle dolog mögött körmölsz, ami azért valljuk be inkább nyűg.. DE, ne érts félre, nem panaszkodom, mert egyikünk sem csinálná, ha összességében nem lelnénk benne valamilyen örömünk (bár azért olykor elbizonytalanodunk ebben)... de azért érzékeltetni szerettem volna, hogy nem teljesen egy kategória a kettő.
    Utoljára módosította: neilszab; 2012. 05. 30. 18:52.

  21. #46
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Életkor
    44
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg zolibphc írta Hozzászólás megtekintése
    @Bazsy: "Ahelyett, hogy hálás lennél neki, hogy egyedül is megcsinálta, köpködsz! Ha ő nem lett volna, akkor HTCM5 sem lett volna" Azért ha a GTR szekció berkein belül uralkodott volna hasonló jelenség, ne haragudj, de nem tudom elképzelni, hogy Téged ez cseppet sem zavart volna. Nem köpködök, csak bánt, és zavar a dolog. Ennyi!
    Zoli!

    Ebben nem mondok neked ellent, viszont arra kérlek Téged, és Mindenkit, ha a továbbiakban hasonló problémátok adódna (prequal, szerver nem megy vagy hasonló), akkor dobjatok valamelyik szervezőnek (akár mindnek egyszerre) egy privát üzit, hogy orvoslni tudjuk a problémát. Mint Szabival említettük, nem igazán követtük nyomon a HTCM5-öt - én a HGTLM sem igazán - így nem mindig volt infonk arról, hogy gond van. (Nem jut arra idő, hogy mindent elolvassunk, főleg akkor, amikor kiéleződnek az egymás elleni viták......de had ne nevesítsek, mindenki tudja, hogy Tilus és Ervin csatájáról van szó . Ellenben, ha privátot küld valaki, akkor hamarabb is tudunk lépni az ügyetekben.
    Szerver nem futott....most jut szembe, hogy a bajnokság vége felé volt gond a steammel, amihez nem igazán konyítottam. Megpróbáltam, ami tőlem tellett, de nem jött össze, meg is írtam. Végül ha jól rémlik, Barzó Lacinak sikerült életre keltenie a cuccot.
    1 szónak is 100 a vége, privát üzivel akár hamarabb orvosolható a probléma. Sokan még a telefonszámomat is tudják, ott is elérhetnek....tudom, te épp nem, hacsak nem kerested már meg másik fórumokban......min. 2-3-ban már leírtam

  22. #47
    Jaczkó Róbert Regisztrált
    Csatlakozott
    2011. 10. 08.
    Város
    Budapest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    128
    Üdv!

    Teljes mértékben egyetértek az előttem szóló két versenytárssal! Csak nem én akartam lenni a gonosz, aki felszólal a dolog miatt
    A probléma igazából abból adódik, hogy amíg az évad elején minden flottul ment, addig ahogy haladtunk előre úgy csökkent a lelkesedés a szervező(k) részéről. Amikor problémánk volt többnyire jeleztük a prequaly fórumban, illetve Matejka Zoli és Vida Zoli véleményével megegyező bejegyzések születtek már az évad közben is, vissza lehet olvasni, tehát "megvédeném" őket, mert ha problémánk volt azt az arra leginkább alkalmasabb helyen jeleztük.
    Mindenesetre nem akarok bántani senkit, de tényleg kifizettük a tagdíjat, ezért cserébe annyi elvárásunk lehetett, hogy amiért befizettük - a szerverért - azt megkapjuk, de sajnos az évad vége felé konkrétan le sem voltunk sz.rva. Sajnálom, de ez a szomorú igazság.

  23. #48
    Ambrózy Pál Regisztrált Palesz logója
    Csatlakozott
    2004. 12. 22.
    Város
    Mezőtúr
    Életkor
    40
    Üzenetek
    2.344
    URAK, NYUGALOM!!!
    Rengeteg minden történt a háttérben a szezon alatt folyamatosan, ami kihatott-kihat-ki fog hatni nem csak a HTCM-re, hanem az egész GTR-Masters-re! A srácok nagyon keményen dolgoznak a jövőn!

    Ami a HTCM5 bajnokságot illeti, az elején még voltunk is versenyzők, aztán eltűntek. Lehet miattam, lehet más miatt, fogalmam sincs. Egyedül vittem a balhét, indultam is a futamokon lelkesen, aztán beütött egy külső ok, 2 melóhelyen dolgozom azóta is 3 műszakban (erről ennyit, több szót nem is fecsérlek rá, mert rám tartozik, nem másra). A prekval-táblázat-pályabakik pedig azért voltak, mert a kipróbált pályák szezon elején jól működtek, a játék/steam/egyéb frissítésekkel pedig jópár addon dolog összeomlott, Isten a megmondója, hogy miért. Barzó Laci egyedül viszi az összes liga bajnokságát, prekval beállítását, ponttáblázatát. Ő is csak egy ember, neki sem volt erre mindig ideje. Külön köszönet Neki mindezért! Lehet, hogy én egy adott pályának megírtam neki hogy 08-as verzió lesz, egy kis félrekattintás, és máris lehet, hogy a 07-esre van lőve a prekval, innentől kezdve omlik az egész kártyavárként. Kis késésekkel, de mindig korrigálva lett a hiba! Én is tévedhetek, Ő is tévedhet, ez benne van a pakliban!
    Összességében egyedül maradtam, túlvállaltam magam.
    Az év végi csúszások pedig az egész GTR-Masters-re kihatással voltak, MINDEN állt a szerverprobléma miatt, nem csak HTCM.

    Akik indultak, és becsületesen végigcsinálták a szezont, semmivel sem kevesebbek, mint a "régiek"! Ugyanúgy jár az elismerés, a kupa, az oklevél és gratuláció MINDENKINEK! 1-2 "csúcskirálycsávó" ízetlenkedése senkinek ne vegye kedvét!

    Részemről külfödi munka miatt végérvényesen vége a ligarendezői pályafutásomnak, bízom benne, hogy találtok jelenleg alkalmasabb rendezőt/rendezőket, és talán újúlt erővel csaphattok bele egy vérprofi HTCM6-ba!

    Végül pedig a kellemetlenségekért elnézéseteket kérem, és KÖSZÖNÖM SZÉPEN MINDENKINEK, aki részt vett a bajnokságban, és kitartott a végéig!

    Az eredmények hamarosan kihírdetésre kerülnek!
    Utoljára módosította: Palesz; 2012. 05. 30. 19:17.

  24. #49
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.635
    Idézet Eredetileg zolibphc írta Hozzászólás megtekintése
    Tisztelt szervező(k)!
    Tudom, hogy a következő véleményemmel esetleg vitát indítok, bár annyira magasan le van szarva ez az egész felülről, hogy azt se tartom kizártnak, hogy valaki elolvassa majd ezt a pár sort, de nem baj, leírom!
    Nos, tegye a szívére a kezét az illetékes, azért 4000 forintért cserébe, kb csak a résztvevők arconköpése járt. Engem igazából nem érdekel, hogy nem többszörös bajnokokról, ufokról van szó többnyire, csupán srácok vagyunk, akik fizettek, akiknek a szimulátorozás a hobbijuk, még akkoris, ha Mi csak a HTCM-hez méltatlan srácok is voltunk.
    Lehet, sőt, biztos!
    De annyi azért annak a pár "madárnak" járna, aki fizetett, eljött, esetleg megnyerte a szezont, dobogón végzett, hogy legyen egy végeredmény, nem? Mondjuk elsőkörben hivatalos istanbuli eredmények nélkül, csak feltételezni lehet ki, hol, merre fejezte be, de ez csak részletkérdés.
    Ne értsetek félre, nem kötözködni szeretnék, de lássuk be, ahogy ez az egész végigment, illetve még nem ment ugye, az enyhén szólva szégyen. Jöhet a visszatámadás, hogy "miért nem csinálod te?", meg a hasonlók, de pont azért mert, nincs időm, azaz nem lenne, nem beszélve arról, lehet nem is tudnám, és láss csodát: nem szervezek, nem bonyolítok le online bajnokságot. Lehet így kellett volna dönteni azoknak is, akik ennyire szartak az egészbe, inkább hagyni a fenébe.
    Azért egy Koródi Pisti, Verpelethy Józsi, meg az a "senki", aki dobogón végzett csak megérdemelt volna egy ici-picivel többet!? Lehet én vagyok naív.
    Nem beszélve arról, hogy a megfelelő hozzáállásért cserébe, talán maradtak volna a nagyok is, és akkor nem lefikázni kellett volna a mezőnyt egyeseknek, hanem nyomni a pedálokat, nyúzni a kormányt.
    Azért kemény, hogy Mi, mondjuk ki, szponzorok, egy halom semmit se kaptunk azért, hogy eltartottuk az oldalt, elnézve, hogy a szerverek szarul voltak belőve, a prekvali ahhoz képest is, és még annyi tisztelet sincs irántunk, hogy egy idebüfögött "te nyerted, legyél rá büszke" mondat elhangozzon.
    Őszinte elnézést, ha megbántottam valakit, ha meg senkit se érdekel, akkor azért, mert foglaltam senkiként a helyet, és elmertem mondani senkiként a véleményem.
    Béke!
    Én is őszinte leszek.

    Felháborítónak tartom mindazt amit itt leírtál és nem csak a hozzáállásodat, hanem azt is ahogy mindezt megfogalmaztad.

    Részletesen leírtad mindazt amit itt “sérelemkéntl” éltél meg, a te saját szemszögedből. Úhogy hogy most én is leírnám ugyanezt, de a másik oldalról nézve.

    A GTR-Masters egy közösség.
    Ezen belül, pedig a HTCM is. Márpedig az a közösség aminek a tagjai semmit sem tesznek a saját fennmaradásuk érdekében, az az én szememben nem közösség!
    Sőt mint a fentiek mutatják, a gyakorlatban sem...

    Mindazt amit itt leírtál, azt én egyetlen mondatban is össztudom foglalni.
    Te nem voltál hajlandó semmit sem tenni, vagy áldozni a szabadidődből azért, hogy te itt jól szórakozhass. De ezt itt mindenki mástól elvártad volna hogy megtegye érted.

    Ha kíváncsi vagy hogy a 4000 forintod mit ér, akkor javaslom írdbe a gugliba az alábbi keresést.: “szerver hosting árak 100 MBit”
    Szóval nem hogy arról lenne szó hogy te támogattad mások szórakozását, de az az igazság hogy másoknak kell megköszönnöd hogy volt szerver amin versenyezz. Ugyanis igyekszünk az aktív versenyzők arányában elosztani a díjakat, de alapvetően mindíg a nagyobb liga támogatja a kisebbet és nem fordítva.

    Ami a HTCM bajnokság szervezését illeti:
    A HTCM1 nagyjából 30 aktív versenyzővel indult. Ez a szám, 2 év alatt nagyjából 40-re nőtt.
    A WTCC mindig is kisebb érdeklődésre tartott számot nálunk, mint a GTR. A WTCC a “fénykorát” a HTCM3 idejében élte. Ez volt az egyetlen évad amikor volt olyan futam ahol majdenm két teli szervert meglehetett tölteni. Míg a GTR-ben évekig rendszeresn 3 szerverre volt szükség. Ekkor pedig a szervezői munka nagyrészét nem más végezte mint Ambrózy Pál (tehát Palesz!) és Resző.
    Az hogy Palesz elválalta a HTCM5 szervezését, a legjobb dolog volt, ami a HTCM bajnoksággal történhetett. Mert a HTCM5-öt a HTCM3 közel 50 fős indulójával szemben nagyjából 20-an kezdtétek! Rajta kívül itt senkisem lett volna aki ezt megteszi. Mi ugyanis még a saját bajnokságaink tehendőire is csak nehezen tudunk időt találni, nem pedig hogy a te megfogalmazásodban, “a te szórakozásodat támogassuk”. Palesz azzal hogy elválalta a HTCM szervezését, ugyanis adott nektek még egy esélyt arra hogy ebből egy bajnokság lehessen. És ez innentől nem rajta múlott! Hanem rajtatok! Ő ugyanis tudja hogy hogyan kell egy sikeres és profi bajnokságot megszervezni, lásd HTCM3. Csak egyedül nem tudja ellátni ugyan azt a feladatot, amit az összes többi ligában 4-6 ember végez. Tudomásom szerint pedig köztetek senkisem érezte fontosnak hogy ebben őt segítse. (Hogy a te szavaiddal éljek, leszartad.)
    És mindazért az erőn felüli munkáért amit ennek a bajnokságnak az életbentartásáért végzet, köszönet helyett, a fenti véleményeddel jutalmaztad. Had éljek megint csak a te szavaiddal.:
    Szerintem ez az arcon köpés.
    Ez a bajnokság nem azért lett ilyen mert Palesz alkalmatlan vagy érdektelen volt, hanem mert TE sem tettél érte semmit!

    Egy bajnokság attól lesz profi és színvonalas, hogy vannak olyan emberk mint Bazsy vagy Cola, akik több ezer órát áldoznak a szabdidejükből hogy felkészüljenek a futamokra. Mert csak így lehet hogy a prekvalifikáció és nem ritkán a kvalifikáció győztese VR-el futja a pole-t.
    És hogy az olyan emberek mint Palesz, Rezső, Tibi és a többi szervező időt és energiát áldoznak arra hogy mindennek a kereteit biztosítsák.

    És nem azoktól akik a fórumban hőzöngenek.
    Nos nekem meg ez a véleményem a HTCM5-ről.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2012. 06. 01. 14:14.

  25. #50
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.375
    No, Kedves László!
    Miután elküldtem a hozzászólásom, tisztában voltam vele, hogy nem éppen megfelelő a hangnem, ahogy fogalmaztam, de úgy voltam vele, hamár megírtam, vállalnom kell, egyrészt a véleményem, mert 100% a véleményem írtam le, másrészt a pofonokat, amiket kapok a véleményemért, illetve a hangneméért.
    Éppen ezért nem támadtam vissza sem Szabinak, sem Bazsynak a reakciójára, és igencsak örömmel fogadtam azt a tényt, hogy a két említett uriember szerintem megértette a mondanivalóm, hiszen az azt követő 1-2 hsz.-ben már abszolút békéssé vált a hangnem a felek között.
    Te, nem érted az általam leírtak nagyrészét, csupán pavlovi reflexként a "megdobnak kővel, dobd vissza kővel" taktikát használtad, amivel részemről nincs is baj, úgy neveltek, hogy azt várjam másoktól, amit adok.
    De, azért 1-2 dolgot kiragadnék, ha nem haragszol meg, Te:
    1. Senkitől nem vártam el, hogy az én kegyeimért küzködjön, azért, hogy én jól érezzem magam, igazából erre utalást sem tettem, szóval ezt a megjegyzésedet átsatíroznám gondolatban fekete filccel.
    2. Közösség! Ebben tökéletesen igazad van, de ugyanakkor megjegyezném ha nincs leinformálva, hogy ezért, vagy azért gondok vannak, akkor írhatnám csupán azt, hogy "néma gyereknek...". Nem ismersz, ez így tiszta, így azt sem tudod, hogy van másik liga, ahol igen is tevékenyen részt vettem ideig-óráig a dolgok lebonyolításában, abba nem megyek bele, miért csak ideig-óráig, de elkerülve a feltételezéseket, nem azért, mert szartam bele! Említett ligával kapcsolatban még annyi, ezerszer, ezer dolgogban nyújtottam segítő kezet, mindez nem tartozik ide, csak közlöm, hogy nem vagyok éppen az a leszarom típus.
    Nem említettem egyszer sem Palesz nevét az írásomban, mert amennyit innen tudok róla, korrekt srác, illetve a többiek is, aki be-besegítettek neki, tehát eszembe se jutott, hogy becsméreljem őket, csupán "megszemélyesítettem" a körülményeket.
    Tudom, hogy mennyi munka van ebbe az egészbe, de ezt a részét is lezárhatnánk egyszerűen, de ha erre leírom saját magam példáját, az megint csak tüzet szítana, úgyhogy engedelmeddel ezt mellőzném.
    Végezetül a szerverdíj, illetve az ezzel kapcsolatos dolgokra reagálnék:
    Ne haragudj, de egy cseppet sem fogom szégyelni magam azért, mert-fejezzük ki magunkat röviden, és tömören- szót emelek, hogy a 4000 forintért lehetséges hogy nem azt kapta a nép, ami járt volna. Nem semmit kaptunk érte, csak voltak zökkenők, és hidd el, veled ellentétben volt akikkel beszéltem, hogy ez nem annyira korrekt, az egy dolog, hogy én vagyok annyira "paraszt", hogy ezt publikálom.
    Szerverdíj, és a google összefüggése: ne haragudj, de ez a része nem érdekel senkit, aki versenyezni jön, szerintem nem tévedek, ha erre a részre azt mondom, nem a mi kompetenciánk, tehát kissé túlzó ezzel példálóznod, hogy még én kellene, hogy támogassam a dolgokat, és szégyeljem magam. Nem fogom! Ennek ellenére sejtem, hogy nem 2 forint a dolog.
    Azt hiszem végezetül, engedd még meg, hogy kifejezzem tiszteletem Palesznak, akit nem tituláltam alkalmatlannak, és ugyanígy respektemet nyílvánítsam ki mindazoknak, akik más szórakozásáért áldoznak szabadidejükből, illetve őszinte tiszteletem Neked is a véleményedért, és a válaszodért.
    Üdv.: egy hőzöngő, aki csak leírta, hogy nem volt kerek az egész, de nem becsmérelt személyeket, ahogy Te tetted felém, és ez a difi nekem elég veled szemben.

Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •