Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (90 összesen)

Téma: Chevrolet Chevelle 1970

  1. #51
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Berecz Albert írta Hozzászólás megtekintése
    Spa-ban (is) mentem pár kört. A fékekkel nem volt gond, a középső szakaszban illetve a célegyenes ráfordítónál melegedtek meg, de amúgy ok..
    Oké, hogy amúgy oké, de mégis: milyen?
    Írj élményekről, érzésről, benyomásokról! Fontosabb, mint a sima műszaki adatok, hidd el!
    Sajnos, az a baj, hogy ehhez a műfajhoz én sokkal szorosabb érzelmi szálakkal kötődöm, mint bármely más autóhoz.
    Ha megírod/megírjátok, milyen érzés ebben vagy abban a helyzetben terelni a vasat, én leveszem az adást, és megfelelően korrigálok a végleges változatban. Nem kell pontos műleírás, csak annyi, hogy itt vagy ott ilyen vagy olyan volt a cucc, ez már elegendő.

  2. #52
    Berecz Albert Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 01. 06.
    Város
    Győr
    Életkor
    50
    Üzenetek
    501
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Oké, hogy amúgy oké, de mégis: milyen?
    Írj élményekről, érzésről, benyomásokról!
    Szia Ervin !

    Én voltam a hozzászóló... Később írok véleményt, de most próbálok kicsit pihenni, mert hulla vagyok...

  3. #53
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg yoda73 írta Hozzászólás megtekintése
    Szia Ervin !

    Én voltam a hozzászóló... Később írok véleményt, de most próbálok kicsit pihenni, mert hulla vagyok...
    Rendben, Yoda Mester (ami miatt többszörösen figyelek a véleményedre, az a remekbe szabott kis jel, amit viselsz, mint az oviban a kissrácok: szeressük mink eztet a fasza kis Alfát).
    Természetesen másoknak is szól a felhívás: nem autentikus műszaki-mérnöki hozzászólások kellenek, hanem érzelmi megnyilvánulások. Azokból több és fontosabb információt kapok a továbblépéshez, mint ha valaki tizedre pontosan excel-táblázatot küld az adatokkal.

  4. #54
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Oké, hogy amúgy oké, de mégis: milyen?
    Írj élményekről, érzésről, benyomásokról! Fontosabb, mint a sima műszaki adatok, hidd el!
    Sajnos, az a baj, hogy ehhez a műfajhoz én sokkal szorosabb érzelmi szálakkal kötődöm, mint bármely más autóhoz.
    Ha megírod/megírjátok, milyen érzés ebben vagy abban a helyzetben terelni a vasat, én leveszem az adást, és megfelelően korrigálok a végleges változatban. Nem kell pontos műleírás, csak annyi, hogy itt vagy ott ilyen vagy olyan volt a cucc, ez már elegendő.
    Már az első pillanat -amikor a boxban állva nyomtam egy kövér gázt-, kihozta az állatot belőlem. Ahogy csavarodik a kaszni, az valami félelmetes! Ilyent eddig észre se vettem, hogy pl, a Mustang-nál van-e!?
    Aztán 3-ban parkettáztam ki a boxutcából úgy, hogy mind a négy kerék csúsztatva volt és folyamatosan tudtam tartani a csúszáshatáron. Hibátlan...!
    A fékre nagyon oda kell figyelni, mert mint mondottam a sebességmérőt simán kiakasztottam a Hockenheim-i hosszú szakaszon. 3-ból 4-be ahogy elváltom kuplung nélkül, az olyan igazi ámerikás....

  5. #55
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Már az első pillanat -amikor a boxban állva nyomtam egy kövér gázt-, kihozta az állatot belőlem. Ahogy csavarodik a kaszni, az valami félelmetes! Ilyent eddig észre se vettem, hogy pl, a Mustang-nál van-e!?
    Aztán 3-ban parkettáztam ki a boxutcából úgy, hogy mind a négy kerék csúsztatva volt és folyamatosan tudtam tartani a csúszáshatáron. Hibátlan...!
    A fékre nagyon oda kell figyelni, mert mint mondottam a sebességmérőt simán kiakasztottam a Hockenheim-i hosszú szakaszon. 3-ból 4-be ahogy elváltom kuplung nélkül, az olyan igazi ámerikás....
    Köszönöm, Taky!

    Miért is érdemes autókat gyártani ide, a GTL alá?
    Hát ezért!
    Szabi szavaival (annyit idézem, mintha fizetne érte, pedig nem, sajnos): hogy a srácoknak fülig érjen a szája, mikor megtolják az aktuális új autót!
    Amikor kiszerkesztettem a futómű fizikai modelljét (először, mint mindig, papíron!), természetesen csakis az eredeti autó méreteit (nyomtáv, tengelytáv, súlyelosztás, súlypont magassága, szerkezeti-technikai elrendezés) figyelembe véve, semmi mást nem tettem, mint az igazi Chevelle tényleges szerkezetét követtem le a lehető legmesszebb menőkig.
    Aztán először megtoltam valós tömeg-és inercia adatokkal (ezek azok a tehetetlenségi nyomatékok, amiket külön ki kell számolni a kasznihoz, és a futóműhöz, valamint a mozgó alkatrészekhez /pl. a tartályban lötyögő benzin vagy a pilóta feje!/ előre eltervezett tömeg-adatok alapján, a térbeli geometriai rendszer három tengelyének megfelelő irányokra).
    És már ekkor azt éreztem: megvan! Ilyennek (vagy legalábbis ehhez hasonlónak) kell lennie!
    Természetesen tesztkörök százai kellettek, amíg kijött pl. a legjobb csapdőlés, rugóút, csillapítási vektor, felső trapézkarok hátrabillentési mértéke stb. Nem akarlak ezzel terhelni Titeket.
    Azt gondolom, hogy a lehető legközelebb jutottam most az igazi autó vezetési élményéhez. Egyik kocsim se volt még ennyire megfoghatóan realisztikus, sajnos.
    A szegélyköveken a hatalmas kerekeknek (és a végre eltalált gumifizikának) köszönhetően éppen úgy cuppan át, ahogy az egy valódi, tömeges nagyvashoz illik, nemigen borul csak úgy, a sodródása remekül kontrollálható (főképp a hátsó merev hídnak köszönhetően), irányíthatósága amolyan vajasan kenődő, kissé határozatlan, mint az amcsi autóé általában, de azért egy nagyságrenddel jobban bebirkózható a kanyarokba, mint a GTL alap-autói (természetesen az amerikai gépekre gondolok most), és a jól kontrollált drift segít megoldani a szűkebb ívek megfejtését is. Kétségtelen: nagyon sokat kell vele gyakorolni, hogy megszokja és megszeresse az ember, de ha megvan a kulcs hozzá, akkor már le nem tennéd!
    Remélem, így lesz vele mindenki más is!
    Én csak annyit mondhatok: tizenöt-húsz év után is a kezemben-lábamban van a túlméretezett (mind teljesítményben, mind anyagban) amerikai vas élménye, és ezt biztosan le fogom adni a következő autók szerkezetében, vezetési élményében is.
    Annyit kérek: gyakoroljatok vele minél többet, ha lehet, originál amerikai pályákon (Road America, Mid Ohio, Road Atlanta, Virginia, Watkins Glen, Laguna Seca, Lime Rock Mountain, Sebring stb.), ez a bringa ott született és ott érett bajnokverő masinává.
    Csak annyit tehetek hozzá: semmi nem okoz nagyobb örömet, mint az, hogy mosolyt csaltam bárki arcára, a Tiédre is. Ha csak egy negyed-fél órányi időtartamra is, de mégis!
    Még egy kis szakmai részlet:
    természetesen a végáttételt tessék a korábbiakban elmondottak szerint az aktuális pályához állítani, csakúgy, mint a kormányszöget! És még valami: érdemes kipróbálni a másik gumit is, hátha az még jobban passzol a Te vezetési stílusodhoz!

    Tuza Ervin
    Utoljára módosította: Tuza Ervin; 2011. 09. 14. 23:33.

  6. #56
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Szabi szavaival (annyit idézem, mintha fizetne érte, pedig nem, sajnos)
    Lassan te fizetsz ...jogdíjat!

  7. #57
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Lassan te fizetsz ...jogdíjat!
    Na ja..., de mire is?

  8. #58
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Na ja..., de mire is?
    Ezt majd az ügyvédemmel megbeszélitek...

  9. #59
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    ...Azt gondolom, hogy a lehető legközelebb jutottam most az igazi autó vezetési élményéhez. Egyik kocsim se volt még ennyire megfoghatóan realisztikus, sajnos...
    Ez szerintem is így van, ebbe nagyon beletaláltál!
    ...és ha a többi amerikai vas is így sikerül, akkor itt egy amcsi verseny után tele lesz olyan pilótákkal, akik maguk alá csináltak a gyönyörtől...!

  10. #60
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Ez szerintem is így van, ebbe nagyon beletaláltál!
    ...és ha a többi amerikai vas is így sikerül, akkor itt egy amcsi verseny után tele lesz olyan pilótákkal, akik maguk alá csináltak a gyönyörtől...!
    Köszönöm.
    Az az érdekes, hogy én is egymás után veszem elő a régi pályákat, keresek hozzájuk frissítéseket és tolom rajtuk a Chevelle-t, szórakozásképpen, élvezkedésből.
    Szinte minden régebbi, ismert pályámon félre kellett tenni a jól bevált, berögzült reflexeket, és ezzel az autóval szinte mindent újra kell kitalálni (és nem csak a négyfokú váltó miatt).
    Aztán, mikor már bejönnek a dolgok, hihetetlenül szórakoztató végignyomni egy ismert kört szinte végig erőből csúsztatva, kigyorsításban még harmadikba felváltva is megnyikkanó hátsó kerekekkel, féloldalas sodródásban beesve a féktávokon, könnyű gázfröccsökkel megriszáltatni a bringát egy szűkebb fordulóban.
    Én is úgy látom, egész jó lett.
    Most még pár napig szórakozok a csillapítási vektorokkal (ezek sajna, legfeljebb félcentinként állítandók, mert már ennyi is jól érezhető eltérést okoz, minden új beállítást meg kell futtatni, és mindezt elöl-hátul külön-külön).
    Valójában az a gond, hogy nem is vagyok biztos benne, érdemes-e egyátalán bármit is változtatni a futómű-geometriában, és ha igen, milyen irányban?

  11. #61
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Valójában az a gond, hogy nem is vagyok biztos benne, érdemes-e egyátalán bármit is változtatni a futómű-geometriában, és ha igen, milyen irányban?
    Egyre vigyázz, nehogy megint beleess abba a hibába, mint a Volvonál! Mert ott a korábban kiadott verzió jobban sikerült, mint a javított!

  12. #62
    Orbán Máté Versenyző NyegLeoVFR logója
    Csatlakozott
    2011. 07. 20.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    40
    Üzenetek
    658

    Chevelle

    Először a Targa Florio-n indultam ezzel a döggel. Gondoltam két legyet egy csapásra...kipróbálom Ervin új szörnyetegét és közben gyönyörködöm a déli tájban.
    Hamar rá kellett jönnöm, hogy egy elefántot terelgetek a porcelán boltban.

    Átszellemültem és "racing" stílusban kezdtem újra az ismerkedést, a Targa Florio várhat még. Sosem próbáltam még GTL-ben a HungaroRinget, szóval dupla izgalomnak néztem elébe. Első pillantásra belezúgtam a 22-es rajtászmú SKOAL Chevelle-be. Igazi vérgép!
    A boxban kezdődött az ismerkedés. A beltér tetszetős, az indítózás hangja nekem nagyon tetszik és az utána hallható V8 durúzsolás is zene füleimnek.
    Az első kört szinte alapjáraton tötyögtem végig, finom kigyorsításokkal.
    A célegyenes végén már idő előtt taposni kezdtem a féket, mert sejtettem hogy nem akar majd lelassulni ez a monstrum egyik pillanatról a másikra.
    Bátran tapostam a gázba a kanyar közepén és már tekertem is az ellenkormányt.
    Remek érzés terelgetni ezt a vasat! Csavarodik a kasztni és alig lehet az úton tartani, de mégsem veszem el a gázt, mert olyan jó érzés gyorsulni vele.
    Igazán gyors kört nem tudtam menni, mert állandóan keresztben autóztam, féktávon, kanyarban és kigyorsításnál is. Ma este még ki kell próbálnom Spa-ban is, mert ennek a dögnek hatalmas tér kell, hogy ki tudjon bontakozni.

    Nagyon várok már egy muscle cup-ot...

    Köszi Ervin!
    "When you're racing, it's life. Anything that happens before or after is just waiting." Steven Mcqueen (Le Mans '71)

  13. #63
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Egyre vigyázz, nehogy megint beleess abba a hibába, mint a Volvonál! Mert ott a korábban kiadott verzió jobban sikerült, mint a javított!
    Nos, ettől tartok. Leginkább azt gondolom, hogy nem fogok hozzányúlni: ez ilyen lett.
    Egy kis szakmai csalást azért elárulok: van régebbről egy remek kis puhafedelű amerikai könyvsorozatom, amit még a Maróti Könyvesboltban vettem (ahová vagy 15 éve járok törzsvevőként). Ennek egyik darabja szigorúan elméleti síkon a futóművek szerkezettanával és geometriai méretezésével foglalkozik, egyszerű ábrákkal, de az elméleti szerkesztési elvek hibátlan magyarázatával. Ezekből a jó kis szerkesztési képletekből szedem az infót a valódi kocsik tényleges méreteinek és adatainak beírásával, és a valóságnak megfelelő bekötési pontok és méretadatok felhasználásával. Mivel természetesen megvan a Chevelle eredeti amerikai javítási könyve is, az alkatrészek egyedi, mérethelyes ábráival, innen nem volt túl nehéz "valódi" Chevelle-t szerkeszteni a GTL adta kereteken belül persze (szerencse, hogy az egyik alap-konfiguráció a kettőből, amit a játék kezel, szinte tökéletesen modellezi ezt a fajta klasszikus építésmódot).
    Az nyilván egy külön előny, hogy annak idején élőben tapasztalhattam meg ennek a fenevadnak minden jó és rossz tulajdonságát.
    Ezek szerint nem kell ezután sem mást tenni, mint a lehető legpontosabban felszerkeszteni egy autó mértani vázát, és az eredmény valószínűleg nekifutás nélkül is rendben lesz, minimális finomításokkal.
    Köszönöm az észrevételeidet, és csiszolgatom a hangot, mert azzal még van tennivaló.

  14. #64
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg NyegLeoVFR írta Hozzászólás megtekintése
    Először a Targa Florio-n indultam ezzel a döggel..
    Köszönöm a leírásodat, annyi fontos dologról írsz, hogy nem is idézem az egész szöveget. A "leltárad" pontos és élmény olvasni!
    A Targáról: én is a Mercedes-sel vágtam neki először, mint írtam is, aztán jött az elefánt-effektus... Hiába, ez inkább egy mozgékony Alfának vagy egy ultra-fordulékony ezerkettes Abarth-nak fekszik, mint egy hétésfeles monstrumnak.
    A Chevelle-hez nemigen tudok mit hozzáfűzni, annak viszont megint csak őszintén örülök, hogy sikerült feldobnom egy Kedves Klubtárs estéjét ezzel a kis darabbal.
    Remélem, másoknak is mosolyt csal az arcára a vas.
    Azt mindenképpen hozzá kell tennem, hogy, ahogyan írod is, az efféle zabolázatlan ragadozóknak tér és kifutási lehetőség kell, ezért is javasoltam Nektek fentebb a hozzájuk illő eredeti amerikai pályák kipróbálását és megtanulását.
    A kocsi fékezhetősége a nagy lendítő tömeg és a jelentős bólintó nyomaték miatt alakult ilyenre, ami szerintem igencsak élethű, azon még kísérletezek, hogy a fékek melegedésének sebességéből visszaveszek, bár ez azzal is jár, hogy ennek megfelelően a lehűlés sebessége is kisebb lesz. Kísérleteznem kell a megfelelő értékkel, hogy minél realisztikusabb legyen a kocsi viselkedése, de rajta leszek!

  15. #65
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Ervin,
    Ez nagyon pöpec lett! Még csinálj ilyen muclecarokat a ligába!!!
    Nagyon jó ne nyúlj hozzá.


  16. #66
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Ervin,
    Ez nagyon pöpec lett! Még csinálj ilyen muclecarokat a ligába!!!
    Nagyon jó ne nyúlj hozzá.

    Szia, Joe!
    Köszönöm, én is úgy látom három nap további kísérletezés után, hogy talán így lesz mégis a legjobb.
    Az első futóművel kísérleteztem leginkább, fél centis eltérésekkel próbáltam előre-hátra billenteni a felső lengőkart, a csapdőlést, a csillapítási vektorokat állítani. Kialakult egy olyan verzió, amelyik kicsit stabilabban befekszik a kigyorsításba, kevésbé riszál, de azonnal romlik az irányíthatóság és a fordulékonyság, az ívek bejáratában kelletlen, orrnehéz, nyúlósabban vihető be a kanyarba. A kiadott változat és eközött próbálok kompromisszumot keresni, mert egy picit túl idegesnek tartom a kiadott verziót, ennél kissé nehezebb vas érzését kellene elérnem, ami egy árnyalattal lustábban reagál a hirtelen kormánymozdulatokra.
    Valahogy olyan érzésem van a mostanival, mintha ez egy egytonnás kocsi lenne, holott a valódi ennek a másfélszerese. A függőleges tehetetlenségi nyomatékokat viszont már nem akarom tovább növelni, mert akkor meg irreálisan az útra ragad a gép.
    A fékekkel sokat szórakoztam, most már azt gondolom, a realitásnak tényleg megfelelő a melegedés és a kopás, ez tehát rendben lesz.
    Felkerült még pár apróság a műszerfalra, lett másik spoiler, új kerekek és skinek.
    Hát, még reszelgetek rajta, aztán körbe küldöm előzetes próbára a csapatnak, mielőtt bevállalnám a végleges verziót.
    Jó hétvégét mindenkinek!

    Tuza Ervin
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: Tuza Ervin; 2011. 09. 17. 09:04.

  17. #67
    Görömbei Lajos Regisztrált Lali logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 17.
    Város
    Paszab
    Életkor
    47
    Üzenetek
    782
    Nagyon szuper kocsi! Monzában próbáltam ki 10 kört mentem A végáttételt a kortmányszöget picit keményebb elejét és egy klikk hátul valamint eltekertem a difit bambábbra indy gumával 2.07 a másikkal 2.06.5. Tud érdekes dolgokat a Lesmoban hajlamos elmászni az orra ,az ascarit viszont lehet vele szépen venni, a parabolica nos igen nem lehet beletámadni vele az tuti ,elég hosszadalmas már érzésre. Az egyenesben meg seper mint állat és ahogy buccant!A sikán előtt sikítottak a fékek, de kibírták mindkétszer a tíz-tíz kört, mondjuk tisztelni kell a féktávokat az biztos. A kanyarból kijövet kicsit tipeg, érezni a kormányon riszál,vigyázni kell forszírozás közben,mert ha elmén akkor pápá nincs megállás. Ja és nekem is a 22 SKOAL jön be.
    Utoljára módosította: Lali; 2011. 09. 17. 20:02.

  18. #68
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Lali írta Hozzászólás megtekintése
    Nagyon szuper kocsi! Monzában próbáltam ki 10 kört mentem A végáttételt a kortmányszöget picit keményebb elejét és egy klikk hátul valamint eltekertem a difit bambábbra indy gumával 2.07 a másikkal 2.06.5. Tud érdekes dolgokat a Lesmoban hajlamos elmászni az orra ,az ascarit viszont lehet vele szépen venni, a parabolica nos igen nem lehet beletámadni vele az tuti ,elég hosszadalmas már érzésre. Az egyenesben meg seper mint állat és ahogy buccant!A sikán előtt sikítottak a fékek, de kibírták mindkétszer a tíz-tíz kört, mondjuk tisztelni kell a féktávokat az biztos. A kanyarból kijövet kicsit tipeg, érezni a kormányon riszál,vigyázni kell forszírozás közben,mert ha elmén akkor pápá nincs megállás. Ja és nekem is a 22 SKOAL jön be.
    Bakker... már látom sötét jövőmet, gyárthatom a sörös kocsikat...
    Mondjuk, Bud meg Carlsberg még belefér, de mit tegyek, ha én meg a villányi vöröseket szeretem?

    Kedves Lali!

    Köszönöm az élvezetes hozzászólásodat, pont ilyenekre várok: érzés, benyomások, intuíciók, milyen itt vagy ott terelni egy-egy új autót.
    Az a helyzet, hogy én közben persze csiszolgatom ám a vasat és a folyamatos tesztekkel azért csak léptem kicsit előre, főképp az első futómű tekintetében.
    Nekem az egyik fontos tesztpályám Sebring, aminek vannak Monzához hasonló jellemvonásai (bár persze Monzában is futtatom a gépeket).
    Először is a huplis, dobálós pálya, meg a beszűkülő sikánok, másodszor a rettentő széles pálya és a hosszú egyenesek, ahol biztosan leforog az alap-beállítás a végéig, tehát kell legalább egyet lépni a végáttételben (Monza esetleg kettőt is elbír).
    Amivel már a kezdetén sem voltam igazán elégedett, az az elejének a riszálása és a nem teljesen realisztikus kis megcsúszások - ahogy Te is írod!
    Azt el kell mondanom, hogy az egyik legkritikusabb tesztelési mód az, amikor nagy tempóban szándékosan lassan keresztbe kezdem megforgatni az új autót, és figyelem, hogy ellenkormányzás nélkül hogyan forog meg, mennyire "egyenesíti" ki a megcsúszást magától, mennyire pördül be, milyen a piruett utolsó néhány métere. Ilyenkor mindig meg kell nézni a visszajátszást, mennyire realisztikus a kocsi mozgása külső nézetben.
    Ebben még volt gondom a Chevelle-el, meg azzal, mikor szándékosan végsebességhez közel elkezdem jobbra-balra rángatni a kormányt egy széles egyenesben, és figyeltem a fara lengését: erősödik-e, vagy inkább fékeződni akar, mennyire lengethető be a végső megforgásig, stb.
    Nagyon fontos az is, mikor a boxban állva még üresben lassan kopptól koppig körbeforgatom a kormányt jobbra-balra, és nézem a forgatás közben esetleg változó, vagy ugráló kormányerőt: ebből már azonnal lehet érezni, rendben van-e legalább a kormány alap-geometriája (közben nézem az elforgó kerekek miatt megemelkedő-lesüllyedő elejének a mozgását, annak mértékét is).
    Akkor van rendben egy futómű (nagyjából), ha a lassú körbeforgatás közben minél kevésbé válztozik a kormányerő, és a kaszni sem hullámzik túlságosan (valamennyire kell neki persze, mert a csapdőlés és terpesztés miatt eleve benne van az alapbeállításban a kaszni megemelkedése-billenése a végállásoknál).
    Mindegy is: a mai napon volt időm, rágyúrtam az elejére, meg még egy picit finomítottam a fékeken is.
    A hátulját nagyjából megfelelőnek érzem, próbálkoztam ugyan a csillapítási vektorok hosszának és irányának finom (5 mm-es lépcsőkben történő) változtatásával, de gyakorlatilag csak roszabb lett a végeredmény, tehát több óra szarakodás után visszaraktam az eredeti értékeket.
    Az elején azonban végül sikerült finomítani, részben az irányító-karok hosszának, részben 10 mm-el a magasságának állításával, valamint a rugóerő-vektor 10 mm-es eltolásával.
    Érzésem szerint az eredmény határozottan jobb lett, a kocsi szebben piruettezik, kisimultak a kormányerők, és a huplisabb szakaszokon se pattog el a kocsi eleje, talán valamivel nehezebb a kormány, de a kocsi szerencsére jóval nagyobb tömegű vas benyomását kelti, sokkal inkább driftelhető (pedig eddig se volt rossz szerintem), a driftben semlegesebben csúszik, nem hajlamos a csúszás végén "berádlizni" (ezt a repülők mondják, mikor a landolás után az egyik futómű megakadása vagy az aszimmetrikus fékezés hatására a gép egyre szűkülő íven menthetetlenül bepördül).
    Még tesztelgetem, de azt hiszem, ez már tényleg a vége.
    Van hozzá öt "új" skin (természetesen az eredeti kiadás képeit csiszolgatom, néhány zavaró matricát, idióta feliratot törlök, pár új dolog, rajtszámok, stb. felkerül), minden autónak van egyedi pilótája (azaz sisakja), picit javítottam a műszerfal képén, de komoly változás már nem lesz.
    Páran még megfuttatjuk kiadás előtt, aztán jön ki az egypontnullás végleges(-nek szánt) verzió, és azonnal jöhetnek a tesók!
    Ez a terv!

    Kellemes hétvégét!
    Tuza Ervin

  19. #69
    Görömbei Lajos Regisztrált Lali logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 17.
    Város
    Paszab
    Életkor
    47
    Üzenetek
    782
    Kedves Ervin!
    Sörös kocsi is lehet, de pont most néztem egy kis amerikás autóversenyt . A Nascar közvetítés közben mentek jófajta amcsi reklámok is. Megtudtam ,hogy ők egy amerikás Kia Sorrentót megkapnak 239$/hó törlesztőrészletre(nem nyugszanak míg ...). Meg azt is megtudtam mekkora autóalkatrész bitnisz és sufni tuning meg ott kint potom pénzen megveszi beszereli és mehet( nálunk aranyárban és úgysem kap műszakit). Na szóval ezeknek az amcsi alkatrészeseknek jópofa igazi amerikás dizájnjuk van. Azokból is lehet bűrt készíteni.Ja meg azt is megtudtam az amerikai emberekről,hogy a Nascar versenyző és az amerikai farmer ugyanakkora császár, csak az egyik John Deerrel seper, míg a másik nascar kocsival.

  20. #70
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Lali írta Hozzászólás megtekintése
    Kedves Ervin!
    Sörös kocsi is lehet, de pont most néztem egy kis amerikás autóversenyt . A Nascar közvetítés közben mentek jófajta amcsi reklámok is. Megtudtam ,hogy ők egy amerikás Kia Sorrentót megkapnak 239$/hó törlesztőrészletre(nem nyugszanak míg ...). Meg azt is megtudtam mekkora autóalkatrész bitnisz és sufni tuning meg ott kint potom pénzen megveszi beszereli és mehet( nálunk aranyárban és úgysem kap műszakit). Na szóval ezeknek az amcsi alkatrészeseknek jópofa igazi amerikás dizájnjuk van. Azokból is lehet bűrt készíteni.Ja meg azt is megtudtam az amerikai emberekről,hogy a Nascar versenyző és az amerikai farmer ugyanakkora császár, csak az egyik John Deerrel seper, míg a másik nascar kocsival.
    Nos, odaát, a nagy vízen túl a NASCAR egy valódi életforma!
    Mi innen csak a legtetejéből látunk néha futamokat, de ennek annyira szerteágazó ott a hálózata, mint egy magyar foci-bajnokságnak: több szinten folynak a versenyek, kis műszaki eltérésekkel (ahogy megyünk egyre lejjebb, úgy közelítenek az autók a széria kivitelekhez).
    A "hívő" családok gyerekestül már csütörtökön délután elindulnak, hogy legyen hely a lakókocsi-kempingben, meg jó amcsi szokás szerint az esti sütögetés-sörözés is fontos program.
    A gyerekeknek természetesen egész napos programok vannak, a felnőtteknek légibemutatók, mindenféle színpadi show-k esténként, bazársorok a csajoknak, no és persze a szabadedzések, egész nap, esetleg kisebb géposztályok betétfutamai (Winston-Cup, stb.), aztán a jó kis időmérők, és persze maga a verseny.
    Ez egy komplett műsoros hétvége az átlag amerikai családnak, ahol mindenkinek van szórakozási lehetőség, kajahegyek, kiszolgálás a köbön. Mindez természetesen eszméletlen biznisz is egyben.
    Volt egy kaliforniai beszállítóm az amerikai szervizem idején, aki szabad idejében egy alsóbb osztályban volt hobby-szerelő hétvégenként, ő mesélt rengeteget erről az össznépi hepiségről. Ennek legalább akkora a kultúrája ott, mint a baseball-nak, kosárnak, hokinak, ha nem jóval nagyobb! Egy verseny-hétvégére 150-200 ezren is kimennek!
    A Chevelle-skinek valamelyest hasonlítanak a hetvenes évek NASCAR-futamain nyomuló autók festéseihez, mivel a Trans-Am versenyeken ez a gép kevésbé volt fontos szereplő. A stock-car futamokon szinte kötelező volt (némi dicsekvés jelleggel persze) hatalmas betűkkel kiírni a motorházra a lökettérfogatot, mivel innen mindjárt levette a nagyérdemű a teljesítményt is nagyjából, a jól bevált 1 lóerő/köbincs szabály alapján...
    Ugyancsak innen származik a kocsik tetejére felfestett hatalmas rajtszám, ami mindig talpával a vezető felé nézett (hiszen minden oválpályás verseny "balra forgó" volt, tehát a nézők mindig az "anyós-oldalon" voltak, és az emelt fordulók miatt csak akkor látták a kocsik tetejét, ha az a pálya ellenkező, szemközti oldalán hasított, a crew viszont a pálya belsejéből figyelve mindig jól láthatta a saját kocsiját a hatalmas számoknak köszönhetően).
    Ami a lényeg: számos tesztkör után már-már biztosan végleges a kocsi fizikája, ennek megfelelően a "belső kör" tesztje után hamarosan jön a végleges változat (addig még csiholok a skineken és a hangon is)!

    Kellemes hétvégét!

    Tuza Ervin

  21. #71
    Orbán Máté Versenyző NyegLeoVFR logója
    Csatlakozott
    2011. 07. 20.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    40
    Üzenetek
    658
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    A fékekkel sokat szórakoztam, most már azt gondolom, a realitásnak tényleg megfelelő a melegedés és a kopás, ez tehát rendben lesz.
    Felkerült még pár apróság a műszerfalra, lett másik spoiler, új kerekek és skinek.
    Hát, még reszelgetek rajta, aztán körbe küldöm előzetes próbára a csapatnak, mielőtt bevállalnám a végleges verziót.
    Jó hétvégét mindenkinek!

    Tuza Ervin
    Szia Ervin!

    Én csak annyit fűznék még hozzá, hogy szerintem a fék melegedését ne javítsd (ha lehet).
    Szabi is írta korábban, hogy egy muscle cup-ban valószínűleg mindenki hasonló problémával küzdene. Egyenlő esélyek, mindenkinek kihívás lenne/lesz.
    Ha javítanád a fékek hűtését, akkor ennyi erővel a Lotus Cortina-ba is pakolhatnál még 10-20 lóerőt, hogy legyen gyorsabb egy kicsit.
    De mégsem teszi senki, mert így szeretjük ezeket az autókat. A tökéletlenségüktől lesz olyan valós ez a szimulátor.

    Csak így tovább!
    "When you're racing, it's life. Anything that happens before or after is just waiting." Steven Mcqueen (Le Mans '71)

  22. #72
    Orbán Máté Versenyző NyegLeoVFR logója
    Csatlakozott
    2011. 07. 20.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    40
    Üzenetek
    658
    Idézet Eredetileg Lali írta Hozzászólás megtekintése
    Ja és nekem is a 22 SKOAL jön be.
    Ugye milyen szépséges?! Tiszta nascar...
    "When you're racing, it's life. Anything that happens before or after is just waiting." Steven Mcqueen (Le Mans '71)

  23. #73
    Görömbei Lajos Regisztrált Lali logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 17.
    Város
    Paszab
    Életkor
    47
    Üzenetek
    782
    Idézet Eredetileg NyegLeoVFR írta Hozzászólás megtekintése
    Ugye milyen szépséges?! Tiszta nascar...
    Nekem is ez ugrott bé

  24. #74
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Lali írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem is ez ugrott bé
    Hát, ha már ennyi NASCAR-fan van itt, akkor kicsit rágyúrok a skinekre amolyan "naszkáros" feeling megteremtése érdekében!
    A fékekről csak két szó: jobbak lettek, mert a melegedési és kopási együtthatókat sikerült "európai" pályákhoz méretezni (bár hangsúlyozom, ennek és a többi amerikás vasnak a jellegerős amerikai pályák feküdnének).
    Arra is gondoltam, hogy ha mégis kiírnátok (mármint a Szervezők, persze) egy különálló Muscle Car Championship-et (az elnevezést persze Rátok bízom), akkor érdemes lenne ehhez egy 6-7 amerikai pályából álló package-t is hozzácsapni, hogy otthon érezzék magukat ezek a jószágok.
    Ilyenekre gondoltam, mint pl. RoadAtlanta 1970, Mosport 1970, RoadAmerica, Lime Rock Mountaine, MidOhio, Watkins Glen, Sebring stb.
    Természetesen ezeket alaposan át kellene nézni fps-szempontok szerint (erre esetleg felkérhetnénk CarTOON Klubtársunkat), meg a rajtrácson felállítható autók száma, boxutca, szektorok stb. szempontjából, és akkor lenne csak itt a nagy kánaán!

    Tuza Ervin

  25. #75
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Kedves Barátaim!

    Miután vélhetően néhány Klubtársunk már teszteli a Chevelle végleges(-nek szánt) változatát, rágyógyultam az ikertesóra, a '69-es Pontiac GTO Judge-ra.
    Próbáltam a gépet optikailag rendbe tenni, de a dolgot fel kell adni a következők miatt:
    a gépet egy újabb verziójú Forza játékból konvertálta át a szerző, és ennek megfelelően valami iszonyat pixel-mennyiséget tartalmaz, tehát a futtatása nyilvánvalóan reménytelen a csapat átlag-gépein (egy nyolctagú mezőnyt futtatva az én gépemen is leesett a rajtnál az fps valami 30 körüli értékre, és menet közben sem igen javult 45 fölé...).
    Illusztrációként itt egy 3D-s ábra: őrületes a részletezettség, és ebben még nincsenek benne a később kidolgozandó kerekek, vezető-ülés, alváz, stb.
    Sajnálattal mondom Nektek: ki kell hagynunk a mezőnyből!
    Vérzik a szivem, mivel a fizikája rohadtul egyszerű lett volna: a Chevelle adatait minimális változtatással be lehetne pakolni, csak egy motor-fájl kellene hozzá, meg a változó tömegek miatt pár új inercia-érték, egy hét alatt meglenne - de nem fog rendesen futni, sajnos!
    Azt javaslom, pipáljuk ki!

    Üdv

    Tuza Ervin
    Csatolt képek Csatolt képek

Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •