Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (90 összesen)

Téma: Chevrolet Chevelle 1970

  1. #26
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Úgy döntöttem, hogy a délelőtti kávém és a vele járó Kedves Női Hölgy délutánra tolódik (a Hölgy remélem, éjszakára is), mert a legfontosabb a játék!
    Ennek örömére most jól fel is bontottam egy szolídan behűtött '08-as Cabernet Sauvignon-t, így, ebéd előtt (kell a napi betevő sikerélmény).
    Tudsz élni...(ilyent csak az amerikai filmekben látni)

    Mi ilyenről itt a kőbányában csak álmodozni tudunk....

  2. #27
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Nagyon jó a futóműbeállítás, viszont a hosszú szakasz végén 160mph-t simán eléri! (lehet kicsit erős lett a moci?)
    Illetve a fékek 400 fok alatt nemigen voltak! De inkább 500 fok fölött figyeltek!
    Kedves Taky!
    Köszönöm a gyors reakciót, pár comment hozzá:
    A motorteljesítmény ebben a korszakban egyszerűen nem volt kérdés (már jóval korábban sem). Annyi volt, amennyit akartak a tulajdonosok, és ez nem került őrült összegekbe akkoriban. Kell egy kicsit több nyomaték? Máris fenn van egy 195 dolláros 1050-es Holley!
    Kell egy kicsit magasabb fordulatszám? Délután felcsavarozunk egy görgős szelephimba-sort másfél óra alatt, 229 dollárért!
    Kell egy kicsit nagyobb teljesítmény? Motor ki, dugattyúsor átfűz egy 12.9-es kompressziójú kovácsolt Keith Black szettre, hozzá való Mallory gyűrűkkel, H-beam titánötvözetű hajtókarokkal, estére már futhat is, mindez potom 1399 dolcsiért!
    Egyszerűen nem volt (ma sincs) határ! Minden versenyre változtak a bringák, de egy fontos alapszabály már akkor is megvolt: a széria autók is legalább 1 lóerő/köbincs teljesítménnyel jöttek le a szalagról.
    Egy 454-es big block elszégyellhette magát, ha nem nyomott 500 paci fölött a padon, szériában, az 1. sz. Power-package megrendelése után. És ezután jött még a 2. meg a 3. számú...
    És mindezt a kereskedőnél megbeszélhetted, amikor megvetted potom hat-hétezerért a vasat. A hátul lévő kis sufni-szervizben három-négy napon belül felpattintották az általad megrendelt tuning-cuccokat, és gyári garival döröghettél ki az utcára egy bőven félezer lovas "családi" autóval.
    Elképesztő idők voltak - az utolsó aranykor!
    És akkor a versenyek világában elképzelheted, mi volt még ezen felül!

    A hangról: nos, igen, nem túl kellemes hang, viszont roppant informatív, azonnal visszajelzést ad a gázelvételről, tökig nyomott gázról.
    Ez egy ablakok nélküli verda (mint látszik is), abban az időben a Trans-Am versenyeken ez kötelező állapot volt (a balesetek utáni mentések miatt), és ha belegondolsz, hogy kétszáznegyvennél a füledtől fél méterre üvöltő teljesen nyitott kidörrentők hogyan ordíthattak a szinte elviselhetelen szélzajban ekkora lökettérfogat mellett... nos, szerintem még mindig ez közelíti legjobban a valóságot.
    Érdemes a TeCsöved-en megnézni néhány autentikus videót (jó, ott kis minikamerák betegesen gyenge saját mikrofonjaival vették fel a filmeket, de azért mégis).

  3. #28
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Kedves Taky!
    Köszönöm a gyors reakciót, pár comment hozzá:
    A motorteljesítmény ebben a korszakban egyszerűen nem volt kérdés (már jóval korábban sem). Annyi volt, amennyit akartak a tulajdonosok, és ez nem került őrült összegekbe akkoriban. Kell egy kicsit több nyomaték? Máris fenn van egy 195 dolláros 1050-es Holley!
    Kell egy kicsit magasabb fordulatszám? Délután felcsavarozunk egy görgős szelephimba-sort másfél óra alatt, 229 dollárért!
    Kell egy kicsit nagyobb teljesítmény? Motor ki, dugattyúsor átfűz egy 12.9-es kompressziójú kovácsolt Keith Black szettre, hozzá való Mallory gyűrűkkel, H-beam titánötvözetű hajtókarokkal, estére már futhat is, mindez potom 1399 dolcsiért!
    Egyszerűen nem volt (ma sincs) határ! Minden versenyre változtak a bringák, de egy fontos alapszabály már akkor is megvolt: a széria autók is legalább 1 lóerő/köbincs teljesítménnyel jöttek le a szalagról.
    Egy 454-es big block elszégyellhette magát, ha nem nyomott 500 paci fölött a padon, szériában, az 1. sz. Power-package megrendelése után. És ezután jött még a 2. meg a 3. számú...
    És mindezt a kereskedőnél megbeszélhetted, amikor megvetted potom hat-hétezerért a vasat. A hátul lévő kis sufni-szervizben három-négy napon belül felpattintották az általad megrendelt tuning-cuccokat, és gyári garival döröghettél ki az utcára egy bőven félezer lovas "családi" autóval.
    Elképesztő idők voltak - az utolsó aranykor!
    És akkor a versenyek világában elképzelheted, mi volt még ezen felül!

    A hangról: nos, igen, nem túl kellemes hang, viszont roppant informatív, azonnal visszajelzést ad a gázelvételről, tökig nyomott gázról.
    Ez egy ablakok nélküli verda (mint látszik is), abban az időben a Trans-Am versenyeken ez kötelező állapot volt (a balesetek utáni mentések miatt), és ha belegondolsz, hogy kétszáznegyvennél a füledtől fél méterre üvöltő teljesen nyitott kidörrentők hogyan ordíthattak a szinte elviselhetelen szélzajban ekkora lökettérfogat mellett... nos, szerintem még mindig ez közelíti legjobban a valóságot.
    Érdemes a TeCsöved-en megnézni néhány autentikus videót (jó, ott kis minikamerák betegesen gyenge saját mikrofonjaival vették fel a filmeket, de azért mégis).

    Részemről rendben van az erő, meg a hang, ezek csak saját vélemények!
    Viszont a cucc alatta remek!

    A fékkel meg az a baj, hogy egy 1 órás versenyt úgy végignyomni, hogy a fékek 500 alá nem nagyon mennek, ...elég durva lesz!

  4. #29
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053

  5. #30
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    "Beteg" egy jószág ez...

  6. #31
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053

  7. #32
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    http://www.youtube.com/watch?v=j208K...eature=related
    Ezt meg azért érdemes megnézni (és erősen tovább linkelni), mert jól érzékelhető az a bizonyos "kétszáz méteres cikkcakkos gumicsík", amit egy ilyen vas csikar az aszfaltba egy kövérebb parketta után!

  8. #33
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Majd el felejtettem:

    A boxban, ahogy adod a gázt neki és a kasznit csavarja, fenomenális!

  9. #34
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    A fékkel meg az a baj, hogy egy 1 órás versenyt úgy végignyomni, hogy a fékek 500 alá nem nagyon mennek, ...elég durva lesz!
    Értem, és ezen még erősen gondolkodom.
    Az biztos, hogy az amerikai autó mindenkori leggyengébb pontja volt/van/lesz a fék (meg a betegesen gyenge, 55 mérföld/órás tempóra méretezett világítás).
    Amikor a Gen. IV Camaro-mra megérkezett az elöl-hátul pillekönnyű alumínium négydugattyús Wilwood versenyfék-szettem a hozzá való őrületes, 335 mm-es első tárcsákkal, azt hittem, itt a kánaán. Itt is volt pár percig...
    Aztán, 185 (!) megtett kilométer után cserélnem kellett a tárcsákat a végzetes kopás miatt!
    Versenyfékek voltak, mit tagadjuk. A többi cucc viszont soha nem hozta azt a szívbemarkoló lassulást, amit ezzel a rohadt drága kombóval átéltem. A kocsi nem egyszerűen lelassult: simán, lesüllyedve beleragadt az aszfaltba, soha előtte és utána nem éltem át azt a fékerőt! Kurva sokba került, de egyszer az életben: megérte!
    A fékek melegedéséről még egy szó: átgondolom a sztorit, és esetleg korrigálok.

  10. #35
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Majd el felejtettem:

    A boxban, ahogy adod a gázt neki és a kasznit csavarja, fenomenális!
    Hát..
    ezért is szeressük mink eztet!

  11. #36
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    A fékek melegedéséről még egy szó: átgondolom a sztorit, és esetleg korrigálok.
    Túlzottan nem kell, csak egy hangyafasznyit..

  12. #37
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Túlzottan nem kell, csak egy hangyafasznyit..
    Rendben.

  13. #38
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    A fékek melegedéséről még egy szó: átgondolom a sztorit, és esetleg korrigálok.
    Pont annyira legyen szar/melegedős/nyúlós/kopós a fékje, mint az igazi vasaknak is volt, egy-egy ilyen Trans Am versenyen! Ha megyünk futamot vele, akkor úgy is mindenkinek ugyan úgy kell majd vele megbirkóznia!


    Mondjuk azt nem tudom, hogy ott hány körönként cseréltek féket...
    Utoljára módosította: neilszab; 2011. 09. 14. 13:33.

  14. #39
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387

  15. #40
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Hát... csakis a legbrutálabb vadak lehetnek minőségi ellenfelek, mint tudjuk!

  16. #41
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Pont annyira legyen szar/melegedős/nyúlós/kopós a fékje, mint az igazi vasaknak is volt, egy-egy ilyen Trans Am versenyen!
    Ha ebből indulok ki, akkor pont ott vagyok, ahol most van a gép: szerintem kábé ilyen lehetett a verda annak idején. A fékhatás játékosan aszimmetrikus tud lenni egy-egy sodrósabb kanyarban történő befékezés után, és az amerikai autó (mint azt mindenki tudja) sohasem a megállásról szólt (Porsche-Audi hívők most szolídan ujjonghatnak).
    Az a legrosszabb egy ilyen erőtől buzogó szörnyetegben, hogy ha tényleg kiszabadul a palackból, nincs az az isten, amelyik megfogná. Nem volt ez akkor sem máshogy: a fékek túlmelegedését leginkább a rettenetes tömeg okozta, nem is a gyenge konstrukció. Megjegyezném, hogy a sokszor egekbe magasztalt Brembo meg hasonló európai fékek már a startnál elvéreztek ezeken a verseny-sorozatokon, ott csakis a Lockheed meg a Wilwood játszott. Az persze megint más kérdés, hogy az amerikai pályák kivétel nélkül nyújtott ívekből és beláthatatlan egyenesek sokaságából álltak, akkoriban nem volt még divat a sok sikán, lassító (az a hülyék műfaja). Most nem beszélek az oválokról, ahol meg aztán tényleg fék nélkül is lehetett (szinte) futamot nyerni.
    Kipróbálhatjátok a bringát pl. Talladega hótkényelmes teknőjében is (akinek megvan persze), ott a leghosszabb áttétellel nagyjából 57 másodperc egy kör! És - természetesen fék nélkül. Ott a fék hőmérséklete 25-30 fok!

  17. #42
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Egész jófélére sikerült. Erős mintállat.
    A hang szerintem hibátlanul eltalált minden fordulatszámon. Ellenben nálam nem durrog. Pedig kéne, egy ilyen nyitott rendszer gázelvétel után ugyebár egyből jelzi, hogy történt valami
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  18. #43
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    Egész jófélére sikerült. Erős mintállat.
    A hang szerintem hibátlanul eltalált minden fordulatszámon. Ellenben nálam nem durrog. Pedig kéne, egy ilyen nyitott rendszer gázelvétel után ugyebár egyből jelzi, hogy történt valami
    Köszönöm.
    Téged ismerve - ez már-már aranykoszorús dicséretnek számít...
    Félre a viccel (persze nem, de mégis), a hang még a legbétább ebben a változatban természetesen, én is gondolkodtam rajta, hogy be kell majd tenni mellé egy jó kis villamos-fogaskerékzajt, amilyen a régi 47-esen volt hallható, mivel az áttétel hangja még egyátalán nincs benne, meg esetleg a visszadurrogást is át kell gondolni, bár...
    Az a vicc, hogy mikor még a csápos emelőn felhúzott hasonló autómat bedörrentettük, amin csak a kb. méter hosszú leömlők voltak fenn (szívóoldalon 850-es Dominator és egyenes csöves Edelbrock teknő), a rettenetes üvöltés ellenére mégsem volt az a visszadurrogás, ami pl. a mai ralliverdákat jellemzi.
    Talán az volt az oka (szerintem), hogy a klasszikus porlasztós kivitel miatt nem volt olyan mértékű a leforgás alatti túltöltés, mint a jellegerősen visszadurrogó einspritzes kocsikon.
    Amin sokat mosolyogtam akkoriban (kis kitérő), hogy a 750 feletti porlasztók esetében egyszerűen nem volt (nincs) hidegindító rendszer, sem dúsító fúvóka, sem a torkokat szűkítő-fojtó elsődleges pillangószelep. Annyira eszelős mennyiséget adagol a rendszer, hogy egyszerűen indítás előtt elég két-három pumpálás a gázpedálon (a főfúvóka ilyenkor gyakorlatilag úgy locsolja a benyát a torkokba, mint egy közönséges vízcsap), és alapgázon indíthatsz, biztosan bedörren.
    Ennek ellenére (és az élmény fokozása okán is) azt hiszem, egy szerényebb utánlövés-effektet be fogok rakni, meg természetesen az erőátvitel-diffi hangeffekt is be fog kerülni a végleges változatba.
    Köszönöm a fontos észrevételt!

    Üdv

    Tuza Ervin

  19. #44
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Linkelgetek itt unalmamban, és ezt a video-t azért ajánlom mindenki figyelmébe, mert talán innen lejön az a feeling, amiről beszéltem fentebbi soraimban.
    Oké, egy "sima" négyhuszonhatos Hemi Cuda (dupla négytorkú porlasztókkal, sajnos, nem az igazi nagyágyú, a 440 Six Pack, de azért mégis...), nem egy őrült Chevelle, de előbb-utóbb ez is fejlesztés alá kerül.
    Semmi nagy dolog, csak egy kis tiszta teljesítmény, és egy hatalmas adag tiszta szabadság!
    http://www.youtube.com/watch?v=xS7ZNrWUGNQ
    Kellemes szórakozást (és kellemes zenehallgatást a jellegerős vényóc-hang alatt-mellett)!

  20. #45
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Életkor
    47
    Üzenetek
    1.402
    Akkor a régi link már a javítottat tartalmazza? Mert nekem még mindig fagy.

    Bocsánat, csak felülírtam a régit. Törlés után jó lett, köszi!
    Utoljára módosította: Morgo; 2011. 09. 14. 18:47.


  21. #46
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Morgo írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor a régi link már a javítottat tartalmazza? Mert nekem még mindig fagy.
    Pedig ez már a javított!
    Másoknak hibátlanul fut, nekem is a visszatöltött változat megy.
    Ráadásul: ebben már benne vannak azok a mappák, amitől nem max-ra húzott graffal is mennie kell.
    Egyelőre nem tudom, mi lehet a hiba Nálad, de még egyszer átnézem (ámbár Taky, Dave meg mások már futtatták, tehát mennie kellene).

  22. #47
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Életkor
    47
    Üzenetek
    1.402
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Pedig ez már a javított!
    Másoknak hibátlanul fut, nekem is a visszatöltött változat megy.
    Ráadásul: ebben már benne vannak azok a mappák, amitől nem max-ra húzott graffal is mennie kell.
    Egyelőre nem tudom, mi lehet a hiba Nálad, de még egyszer átnézem (ámbár Taky, Dave meg mások már futtatták, tehát mennie kellene).
    Csak felülírtam a régit, nem töröltem. Törlés után jó lett, köszi.


  23. #48
    Berecz Albert Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 01. 06.
    Város
    Győr
    Életkor
    50
    Üzenetek
    501

    Thumbs up

    Spa-ban (is) mentem pár kört. A fékekkel nem volt gond, a középső szakaszban illetve a célegyenes ráfordítónál melegedtek meg, de amúgy ok..

  24. #49
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    A hanghoz kis adalék:
    http://www.youtube.com/watch?v=LpGYg...eature=related
    Virginiában tolja kíméletlenül a csávó, oké, hogy ez egy kisebb motor (el is forog hét-nyolcezerig), de a NASCAR-os üvöltés benne van rendesen (már amit a beteg kis mikrofon rögzíteni tudott).
    A csóka úgy tiporja a verdát, mintha ezen múlna az élete, akkora parkettákat lép neki, hogy szerintem púposra nyomta a torpedólemezt!
    Naggyon állat!
    Utoljára módosította: Tuza Ervin; 2011. 09. 14. 19:56.

  25. #50
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    http://www.youtube.com/watch?v=e5jck...eature=related
    Itt meg legalább nyolcezerig elküldi a csótányt a srác...
    Beszarás a feelingje!
    Erről fognak szólni az amerikai vasak, ezt már előre elmondhatom.
    Mellesleg: a RoadAmerica nekem is kedvelt tesztpályám, többek között erre (is) optimalizálom a gépeket.
    Érdemes lenne bevenni a bajnokságba, ha lesz egyszer egy tiszta American Iron sorozat.

Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •