Oldal: 4 / 4 ElsőElső 1 2 3 4
Találatok: 76 - 90 (90 összesen)

Téma: Chevrolet Chevelle 1970

  1. #76
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Csak, hogy érzékeljétek a különbséget, mellékelem a Chevelle végleges, legrészletesebb változatát, a komplett alvázzal és futóművel.
    A különbség (sajnos) nyilvánvaló...
    Csatolt képek Csatolt képek

  2. #77
    Orbán Máté Versenyző NyegLeoVFR logója
    Csatlakozott
    2011. 07. 20.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    40
    Üzenetek
    658
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Hát, ha már ennyi NASCAR-fan van itt, akkor kicsit rágyúrok a skinekre amolyan "naszkáros" feeling megteremtése érdekében!
    A fékekről csak két szó: jobbak lettek, mert a melegedési és kopási együtthatókat sikerült "európai" pályákhoz méretezni (bár hangsúlyozom, ennek és a többi amerikás vasnak a jellegerős amerikai pályák feküdnének).
    Arra is gondoltam, hogy ha mégis kiírnátok (mármint a Szervezők, persze) egy különálló Muscle Car Championship-et (az elnevezést persze Rátok bízom), akkor érdemes lenne ehhez egy 6-7 amerikai pályából álló package-t is hozzácsapni, hogy otthon érezzék magukat ezek a jószágok.
    Ilyenekre gondoltam, mint pl. RoadAtlanta 1970, Mosport 1970, RoadAmerica, Lime Rock Mountaine, MidOhio, Watkins Glen, Sebring stb.
    Természetesen ezeket alaposan át kellene nézni fps-szempontok szerint (erre esetleg felkérhetnénk CarTOON Klubtársunkat), meg a rajtrácson felállítható autók száma, boxutca, szektorok stb. szempontjából, és akkor lenne csak itt a nagy kánaán!

    Tuza Ervin
    Vagy akár egy Touring Car Masters bajnokságot is le lehetne másolni.
    http://www.youtube.com/user/TouringC.../3/jifroZcY4SM

    "When you're racing, it's life. Anything that happens before or after is just waiting." Steven Mcqueen (Le Mans '71)

  3. #78
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg NyegLeoVFR írta Hozzászólás megtekintése
    Vagy akár egy Touring Car Masters bajnokságot is le lehetne másolni.
    http://www.youtube.com/user/TouringC.../3/jifroZcY4SM

    Egy ilyen korai Ausztrál V8 bajnokságban Én is benne lennék...
    Ausztrál pályákon a régi V8-akkal...

  4. #79
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Egy ilyen korai Ausztrál V8 bajnokságban Én is benne lennék...
    Ausztrál pályákon a régi V8-akkal...
    Kedves Taky, Leo és Klubtársak!

    Ott van a lényeges különbség köztünk, hogy én alapvetően nem a mostani, mondvacsinált, erőltetett veterán futamok teljesen mesterségesen összelapátolt mezőnyeit gondolnám megvalósulva látni, hanem az eredeti, akkori futamok eszméletlen feelingjét, a kocsik évjáratainak megfelelő futamok minél realisztikusabb leképezését.
    Én ehhez fejlesztem most a gépeket is.
    Korábban már részletesen leírtam, milyen elvek szerint tartanám kellemesen kivitelezhetőnek egy spec bajnokság kiírását ezekkel a brutálerős nagyvasakkal, ezt most nem ismételném meg fölöslegesen.
    Annyit mindenesetre hozzátennék, hogy teljesen értelmetlennek látom a mezőnyt hígítani a máskülönben kitűnő 911-el, vagy főképp az atomronda Holdenekkel.
    Van (lesz) épp elég versenyképes amerikai verda, amivel évjáratonkénti versenyek futtathatók, ahol a kocsik között csak milliméternyi különbségek lehetnek, tehát egyértelműen a vezetési tudás dönthet, nincs szükség mindenféle hendikepeket kezelő kredittáblákra, sem osztályba sorolásokra.
    Hogy is volt ez annak idején?
    A korabeli Trans Am bajnokságban volt 3 méretosztály, de ennek az alsó két kategóriája (európai autók két űrtatalom-kategóriában) most nem érdekes.
    Marad az igazi izomvas, ahol a gyártók érdekeinek megfelelően nem voltak űrtartalmi kötöttségek, mindenki az adott évjárat legjobb autóját állította ki, az egyetlen cél az abszolút győzelem volt!
    Akinek (amelyik gyártónak) megabrutál erős motorja volt egy nehezebb kaszniban, az azzal jött, akinek kisebb, de jóval könnyebb gépe volt, az pedig ilyennel állt rajthoz - döntsenek a köridők.
    Annyit érdemes elmondani még, hogy egy adott évjárat mezőnyében nagyjából egy-két éven belül azonos modellek álltak rajthoz, tehát pl. egy '65-ös Falcon már nem futott egy '69-es mezőnyben. Egyszerűen azért, mert addigra már volt jobb.
    A video-n látható, '69-es Stang-gal pariban erősködő '64-65-ös Falcon a korabeli körülmények között teljesen irreális lett volna. A mostani, "bármire-bármit-rácsavarozunk" típusú korszerű tuning természetesen lehetővé teszi az elhízott amerikai milliomosok hétvégi szórakozásában, két sütögető-söröző böfögés között, hogy egymással versenyképesnek lássunk két rettentően eltérő képességű autót, de lássuk be: nem ez a realitás.
    Félelmetesen mentek pl. a '67-69-es Camaro-k (könnyű és merev, kisebb méretű kaszni, eszméletlen teljesítményű small-block), de '70-ben már csak a mezőny végében vitorláztak, '71-ben meg már nem is voltak sehol. Akkor már a 302-es ultraerős Boss meg az újabb big block-os Camaro-k, F-bird-ek taroltak, ők osztották a lapokat.
    Tisztelettel kérlek Benneteket, ne kavarjuk össze a szezont a fazonnal - annyi jó (és egymáshoz passzentosan illeszkedő) autó van még kidolgozás előtt/alatt, hogy nem kell attól félni, nem lesz mivel nyomulni!
    Én változatlanul az "évjáratos" (eredetinek megfelelő) tiszta bajnokságok híve vagyok, ahol az egyívású biciklik között öldöklő, századokra kihegyezett futamokat lehet futni, csak éppen senkinek nem lenne jogtalan (?) előnye egy erősen vitatható kredittábla pontrendszerével, vagy bármi mással.
    Itt, kérem, vezetni kellene tudni!
    Én ezt látom az előre lépés útjának, de természetesen ez csak egy vitaindító hozzászólás.

    Tuza Ervin

  5. #80
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Még egy kis háttér-magyarázat ehhez az "évjáratosdihoz".
    Amerikában minden másképp van - idézhetnénk a megfelelő mondást.
    Az autó - na, az aztán tényleg másképp van!
    A korabeli versenyeket már akkor is a nagy gyártók finanszírozták a nagy vízen túl, és nekik elsőrendű reklám-érdekük volt, hogy mindig az aktuálisan kigördített legfrissebb modelljeik ekézzék le a mezőnyt, ha lehet. Erről fognak írni a szaklapok, ezt látják milliók, ezt közvetíti a tévé, ebből lesznek az eladások. Innen tehát a másfél-két évvel azelőtti kasznik további finanszírozása egyik gyártónak sem volt érdeke, tehát simán kötelezték a gyári támogatással futó team-eket, pilótákat a kaszni lecserélésére.
    Hangsúlyozom: a kaszni (!) cseréjére. Mert a konstrukció, az alapelemek, a motorok, futóművek, hajtáslánc mind maradtak a régiek, legfeljebb finomítottak az egyébként megbízható, bevált és bizonyított szerkezeteken.
    A mostani, béemvéken, audikon, tojotákon felnőtt generációk persze el se tudják képzelni ezt az építőkocka-rendszert, aminek lényegében csak egy változó eleme volt, a külső héj, a vevők megnyerésének elsődleges szempontjai szerint alárendelve, vegytiszta marketingből.
    A szerkezetek annyira egyformák, csereszabatosak voltak éveken át, hogy azt a mai szofisztikált technikákat ismerő ifjú generációk el se tudják gondolni.
    Ezért lehettek késhegyre menő, folyton változó dobogósokkal záruló futamok, mert mindenki nagyjából hasonló/azonos technikákkal zúzott.
    Én ezért gondoltam mindent úgy, ahogy fentebb írtam.

    Tuza Ervin

  6. #81
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Chevrolet Chevelle Trans Am 1970 1.0 verzió!

    Kedves Barátaim!

    Köszönettel tartozom mindazon Sporttársaknak és bajnok aspiránsoknak, aki részt vettek a fenti gép fejlesztésében, véleményükkel, javaslataikkal.
    Anélkül, hogy mindenkinek egyéni levélben is köszönetet mondanék, mégegyszer ösznépi köszönet Mindenkinek, és innen már előre a jövőbeli célokért (a többi vas fejlesztéséért).
    Íme a végleges Chevelle link, ami már minden javasolt változtatást, és azóta még felmerült kisebb hibák javítását tartalmazza:

    http://tradergamer.freeweb.hu/letolt...evelle_1_0.zip

    Visszatöltve kitűnően és akadásmentesen működik, mindegyik autó egyénileg is kipróbálva, leellenőrizve.
    Remélem, Nálatok is akadálymentesen fog futni.
    Install: a szokásos, azaz a régebbi verzió minden elemét, a hangot is(!), törölni kell, és a kitömörítés utáni megadptt útvonalon az új, immár végleges verziót felrakni, mint új add-on autót. Akinél valamelyik régebbi verziójú autó "benn állt a garázsban", az valószínűleg az eredeti helyén fog megjelenni, de ettől függetlenül az install előtt nem árt "eladni" a garázsban álló Chevelle-ket.
    Mi változott?
    Grafikában legfőbbképpen a kerekek. 16 féle felni-gumi variációt tartalmaz az új link, ebben vannak különféle American Racing és MiniLite felnik, különféle GoodYear és Firestone papucsokkal, többféle színvariációban.
    Módosultak a látótávolság függvényében a különböző alkatrészek és az árnyék-effekt, a minél jobb fps-értékek, és a simább futás érdekében. Lehet, hogy alacsonyabb részletezettségre húzott csúszkák mellett talán nem olyan szép, de cserébe hasít, min'állat.
    Bekerült egy pixeltakarékosabb kerék-változat, szintén a gyengébb gépeken is akadálymentes játszhatóság érdekében.
    A fizikában van egy nem jelentéktelen változás: a kigyorsításoknál az ívekben valamivel kisebb a váltáskor történő "megröccenés" mértéke, és a felváltásoknál kisebb a kuplung pillanatnyi megcsúszása, valamint a kuplung megcsúszás/fogás számadatait is változtattam a reálisabb váltási mód miatt.
    Minimális finomítás van a melegedési és kopási értékekben, hogy a kocsi az európai pályákra is alkalmasabb legyen, remélem, így már mindekinek meg fog felelni.
    Átírtam a választható kétféle gumi megnevezését, így (a valóságnak megfelelően) valóban egy Good Year (a híres Blue Streak verziók) és egy Firestone (a nem kevésbé neves Indy sorozat) gumi között lehet választani (akár elöl/hátul eltérő gumikkal is lehet futni!).
    A skinek tovább "Nascar-osodtak", kisebb finomítások vannak, és ügyeltem, hogy minden autó alatt ugyanolyan márkájú gumi legyen, mint amilyen matricákat is hordoz a gép.
    A két "polgári" verzió Hoosier gumikat kapott - csak, hogy legyen már ebben is valami kivétel...
    A kocsi vezethetőségéről:
    szerintem a gyilkosan nagy teljesítmény-fölösleg mellett (ez egy 7.433 cm3-es verzió, ne feledjük!) a kocsi az első bétákhoz képest "megnyugodott", jóval kezesebb, de azért rögtön megbosszulja a hirtelen padlógázt egy csinos piruettel, kell játszani a gázzal, fékkel, visszakapcsolásokkal.
    A hangban már benne vannak a "dúsító" effektek (váltás-hangok, visszadörrenés, stb.), remélem, így még informatívabb, jobban segíti a kocsi minél gyorsabb terelgetését.
    A korabeli ballonos gumik hatalmas mérete elviselhetőbbé teszi a rázókövek és pályaszéli padkák "átlépését", ennek megfelelően picit módosítottam a gumifizikában az abroncsok rugalmassági tényezőjén - most még jobban "padkázható" a bringa, természetesen ésszel, ügyelve a vágásokra.
    Most van először olyan érzésem, hogy ezen a kocsin már nem szabad változtatni, mert éppen így van összhangban, ahogy most van.
    Remek fejlesztési alap a következő verdákhoz, köszönettel a béta-teszter Barátaink szorgalmának és véleményeinek!
    Nincs más hátra: töltsétek (kb. 35-40 mp a letöltés ideje a biztonsági ellenőrzés lefuttatásával, ha Chrome-ot használtok), és toljátok meg keményen!
    Ha valakinél mégis lenne bármilyen gond, azonnal szóljon!

    Kilinccsel előre!

    Tuza Ervin
    Csatolt képek Csatolt képek

  7. #82
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Feltöltöttem ide a legfrissebb verziót, kibővítve az ikonokkal képekkel, valamint a kormányszög állíthatóságával (minden más változatlan):


  8. #83
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Kezd kicsit összemosódni ez a Chevelle témakör a fórumban, már vagy négy topikban folytatódik a téma.... na majd rendbe rakom, de kérném, hogy próbáljatok meg az adott témának megfelelően írni és eszerint tördelni a mondandót:

    Chevrolet Chevelle 1970 - Chevelle fejlesztői topikja, ide mindent, ami konkrétan az autóhoz kötődik
    Chevelle vs. 300 SEL!!! - Merci vs. Chevelle összehasonlítással releváns hozzászólások
    HGTLM7 - Sebring - hivatalos Chevelle futam, a konkrét futammal kapcsolatos beszélgetések, élmények, futamspecifikus témák
    V8 Christmas Fun - Nem Chevelle topik, csak ami a dec. 29.-ei FunRace eseményhez szorosan kapcsolódik

  9. #84
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Kezd kicsit összemosódni ez a Chevelle témakör a fórumban...
    Most már nem is annyira a Chevelle mosódik össze, hanem a zavar a fejekben: mire lehet számítani a közeli jövőben fejlesztésben és kiírásban?
    Ha korrekt és biztosan betartott kiírást fogalmaztok meg a következő fél évre is akár (GTL tekintetében), akkor még befejezem a Trans Am Bajnokság autóinak fejlesztését.
    Talán a GTL hattyúdalaként.
    Ha viszont átálltok az rFactor2-re, akkor értelmetlen a Camaro-val és sorstársaival vesződni - jöjjön az újdonság!
    Mi a végleges álláspont a Központi Bizottság részéről?
    Korrekt és végleges választ várok Tőletek!
    Ráértek rápihizni és pezsgőközi illuminációt felejtve (asszonyokat rendesen megdugva) válaszolni jövőre is, de legyen VÉGLEGES válasz!
    Mi legyen?

    BUÉK!

    Tuza Ervin

  10. #85
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Életkor
    44
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    (asszonyokat rendesen megdugva)
    Na végre, egy igazi jókívánság a jövőre nézve! Ez igen! Köszi!
    Én is hasonlókat kívánok Mindenkinek!

  11. #86
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    Na végre, egy igazi jókívánság a jövőre nézve! Ez igen! Köszi!
    Én is hasonlókat kívánok Mindenkinek!
    Tudjuk mindannyian, hogy MINDEN ekörül forog...
    Lássuk be, a Fekete Özvegy hímjei vagyunk! Minden este (éjjel-reggel-délelőtt-délután...).
    És - még élvezzük is!

  12. #87
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Életkor
    44
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Tudjuk mindannyian, hogy MINDEN ekörül forog...
    Lássuk be, a Fekete Özvegy hímjei vagyunk! Minden este (éjjel-reggel-délelőtt-délután...).
    És - még élvezzük is!

  13. #88
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    Nocsak, nocsak...
    A női hölgyek elfogulatlan rajongójával állunk szemben?
    Mindegy is!
    Szilveszterkor másra nem is érdemes koncentrálni! (legfeljebb egy jó kis kávéra, amire immár felöltözve készülődünk itt a Kedvessel - kalapálja a fejemet rendesen is - menjünk mááá...).

  14. #89
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    A női hölgyek
    Vannak másmijenek...? há erre inkább ne érkezzen válasz
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  15. #90
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    Vannak másmijenek...? há erre inkább ne érkezzen válasz
    Bakker, jó Velük...
    Tudjátok, olyan ez, mint a pizza!
    Ha jó, akkor baromi jó!
    Ha nem jó... azért, akkor is jó!

Oldal: 4 / 4 ElsőElső 1 2 3 4

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •