Oldal: 1 / 4 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (90 összesen)

Téma: Chevrolet Chevelle 1970

  1. #1
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053

    Chevrolet Chevelle 1970

    Chevrolet Chevelle 1970 Trans Am Series

    Kedves Barátaim!

    Külön örömömre szolgál, hogy végre egy szívemhez igazán közel álló verdát hegeszthettem Nektek!

    Miről is van szó?

    Joe (akinek alapvetően csakis köszönettel tartozom az ötletért!), vagyis a nagy Manitou (moneytoo) feldobta egykoron az általam alapvetően ebben a formában nem helyeselt (mit tagadjuk: vérbe fikázott) amerikai „Muscle car pack” ötletét (amit természetesen a lelkem mélyén én is dédelgettem már vagy két éve, de messze nem ebben a formában és főleg, messze nem ebben a felhozatalban).

    Személyes érintettség okán (így böfögik mostanában a takonyfejű idióta politikusok...) úgy gondoltam, hogy az első bringa, amit természetesen rám jellemző módon atomjaira szedek és újraemésztve (afféle rendes kérődzőként) újragyártok, az csakis a Chevelle '70 lehet, mivel egy ilyen szerkezet büszke tulajdonosaként annak idején kihúzott derékkal feszítettem benne, mint pók a lucernásban.

    Hát...eljött az idő!

    Mi volt a cél?

    Azt gondoltam (alaposan, minden csavarig bezárólag) ismerve a hatvanas-hetvenes évek amerikai autóinak minden csínját-bínját, hogy kell egy olyan védhető és továbbfejleszthető eredeti amcsi vasat kovácsolni a GTL alá, ami megbízható alap lehet a további fejlesztésekhez, valamint meggyőzően tükrözi azt a pótolhatatlan és anál-orál élvezeti szintű vezetési élményt, amit csak a hihetetlen teljesítmény-fölösleg valamint a kőkorszaki technikai szint csodálatos vegyüléke okozhat!

    Én ezt akkoriban (kb. 15 éve) személyesen naponta átéltem, élveztem (a mindenkori barátnőmmel együtt), és elmondhatom: nagy idők voltak!

    Hihetetlen, elementáris élmény egy ilyen megabrutál, technikailag Noé óta meghaladott, ámbár mindenkor biztonságos és lehengerlő teljesítmény-fölénnyel rendelkező őrült vas birtoklása, hajtása, a nyálas kis porsés és béemvés zselézett nyálkagézák biztonságos, porig alázó mindennapi lenyomása a zöld lámpánál...

    Sajnálhatjátok,ha nem volt még részetek ilyenben!

    Valamikor egy barátom által feldobott hírmorzsára cuppanva azonnal ledörögtünk az akkori Kedvesemmel Nagykanizsára, hogy egy állítólagos Chevelle-t beszipkázzunk. És... ott volt! Valóban! Egy igazi 383-as felfúrt Chevelle!

    Azonnal, papírok nélkül megvettem gombokért, és máris indultunk vissza kies fővárosunkba. Miután a Magyarországon futó idősebb amerikai vasak kb. 90%-a teljesen illegális papírokkal vizsgázik nap mint nap (korábban írtam erről), nekünk sem okozott gondot a kocsi „legalizálása” a bunkó hatóság előtt.

    Aztán jöttek a próbák, szerényebb „felcsavarozós” tuningok, és az élmények.

    Hááát...

    A gépezet minden várakozáson felül adott lehetőséget az igazi élmény-autózásra. Ahhoz hogy értsétek, miről is beszélek, pár technikai részletet is közzé kell tennem.

    Az eredeti '70-es Chevelle pont akkor gurult be a szalonokba, mikor a csúcsára hágott az amerikai teljesítmény-őrület. Mondhatnám: a pusztulás előtti lóerő-armageddon utolsó császárát tisztelhetjük ebben a bicikliben.

    A hatvanas évek lóerő-eszkalációjának logikus vége volt a közúti balesetek halálos kimenetelének ugrásszerű emelkedése, és ennek csak a „hatóságok” rendeletileg bedobott szabályozása vethetett (volna) véget. Csakhogy: ekkor bejött az első őrületes olajválság, valamint a kaliforniai légszennyezési szabványok elterjedése, ami pontot tett az „American Muscle” őrületes karrierjére.

    A megsemmisülés előtti másodpercek halálra ítélt utolsó dinoszaurusza a '70-es Chevelle!

    Amikor kigördítették a detroit-i szalagokról '69 szeptemberében(Amerikában mindig az adott év őszén kiadott modell a következő „éves autó”), mindenki csak a csipákat kapirgálgatta a szeméből: teljesen hétköznapi amerikai „kupé”-jellegű kaszni, igazi póni-ellenfél, kolosszális teljesítményű motorokkal és mindenféle gyári tuning-pekidzsekkel (Package), elképesztő gyorsulásokkal és nevetségesen alacsony árakkal.

    A GM akkoriban úgy gondolta, hogy kell már végre egy igazi Mustang-gyilkos, de alapvetően szerény megjelenésű jellegerős amerikai sport-coupe, amibe végre fillérekért beülhet az akkor, Vietnamból visszatért teljesítmény-éhes bőrmellényes-tetkós-kábszeres veterántól az ötvenöt éves, egykori hippi, ma már könyökvédős könyvelő családapáig bárki, aki simán csak mindenkit alázó teljesítményre vágyik a havi fixből. A Chevelle-el megkapta!

    Őrületes volt az autó: az ötvenes évekből örökölt ősprimitív laprugós-merev hátsóhídra meg a lemezekből sajtolt, özönvíz előtti, teherautós első felfüggesztésre (űberklasszikus megoldásokkal, dupla trapézkarokkal, központi csavarrugóval és csillapítóval, karvastagságú stabilizátorral – ahogy a harmincas évek nagykönyveiben megírták...) rászabadították a korszak elérhető legnagyobb teljesítményű big-block-jait, egészen a 454 köbincses szörnyetegig bezárólag.

    Aki még nem próbált egy ilyen idióta konstrukciót az uralma alá hajtani, lövése nincs, miről beszélek.

    Adva van egy bármilyen fordulatszám-tartományban és körülmények között rendelkezésre álló eszméletlen teljesítmény-többlet (ebben az évjáratban a Chevelle legalább ötven lóerővel erősebb volt, mint az akkori legkomolyabb Corvette!).

    Adva van egy őskövület futómű, ami biztosan nem megfelelő ennek az űberbrutál teljesítménynek a talajra való átvitelére (a szalagon legrosszabbul összeszerelt „biggie”-k is legalább 470-480 lovasak voltak!!!).

    Adva van egy, napi forgalomba besimuló, lényegében jellegtelen amerikai kupé, amiből tizenkettő egy tucat.

    És aztán... a zöldnél kétszáz méteres cikkcakkos gumicsíkot hagyva úgy hagyja állva a legjobb pónikat, hogy azok csak pillognak!

    Miért volt cikkcakkos a gumicsík?

    Mert a kocsi futóműve, konstrukciója eleve egy vesztes játszma eredménye. Elöl a háború előtti konstrukciók tömeggyártású potom-olcsó préselt lemez, kettős trapézkaros felfüggesztése, hátul az ókori hosszanti laprugók, merev (ámbár bombabiztos, de bődületesen nehéz) hátsóhíd bármiféle állítási lehetőség nélkül. Ami segíthet: a harckocsi-torziósrugónak is beillő keresztstabilizátorok, meg az amerikás gumibabák kipakolása és polisztirol-perselyezés a lengő elemeknél. Segédkarok a hátsóhídnál. Tárcsafékek (ebben az időben még csak egydugattyús kivitelben – de tárcsa!). A kaszni leültetése az adott lehetőségek szélsőséges kihasználásáig, a futómű bekötési pontjainak áthegesztése, és természetesen: a még nagyobb teljesítmény... Jó „ámerikás” szokás szerint!
    Ebből jött ki ez a gép, amit a lenti linkről tölthettek!

    Milyen volt vezetni egy ilyen pleisztocén-kori őshüllőt?

    Mindenekelőtt: izgalmas! Sohase tudhattad, mikor tör ki, mikor válik kezelhetetlenné, mikor önállósul, mikor visz a biztos halálba. Szó szerint!

    Amikor csak lustán terelgeted, elketyereg alattad ezres fordulattal az idők végezetéig: igazi „csajozós” nagyvas. De amikor megtaposod, lázad, ellenkezik, üvölt, hörög, átver és önálló életre kel. Megriszálja a rettenetesen nehéz, hatalmas farát (szeressük mink eztet a szexben, ugye?), megcsúszik, rövid időn belül (ha nem elég erős a kezed és nem vagy elég tapasztalt) ledob a hátáról, mint a jellegzetes rodeós versenyeken a hereszorítóval felbőszített bika.

    Ha ismered és kiszámítottan várod a reakcióit, akkor azonban egy biztosan versenyt nyerő kezes igásló, amelyik ugyan mindig szeretne kilinccsel előre „bródszájdolni”, de a szinte folyamatos drift mellett döbbenetes tempóra képes!

    Azért szerkesztettem meg ezt az alap-autónak szánt cuccost ide, a GTL alá, mert meggyőződésem, hogy ezt a vezetési élményt eddig egyik autó sem adta meg (pl. a vényóc-Mustang főleg nem...), tehát megpróbáltam lekopírozni mindazt a sodró élmény-tömeget, amit egy igazi teljesítményben fürdő ősállat adhat!

    Remélem, maradéktalanul sikerült!

    A fizikáról: természetesen fejleszthető, hiszen azért kérem, hogy hajtsátok ki a belét és értékeljétek. A legfőbb ok: ez egy afféle alap-konstrukció, aminek a többi, valós autó méreteihez igazított futómű-geometriája és a többi adott típus teljesítménye alapján történő tovább-faragásával létre tudnánk hozni Európa legjobb „American Muscle” ligáját, ahová nyálcsorgatva jönnének (megfelelő marketing után) a skandi meg az önmagukat elhivatottnak tekintő germán versenyzőtársak csakúgy, mint a többi nációk (mediterránok, szlávok, mindenfélék).

    Ez a verzió egyébiránt a legnagyobb kiadott blokkal szerelt, 454-es változat verseny-orientált változatát hordozza, változtatható hátsó áttételekkel és kétféle gumival, amelyek között, remélem, érzékelitek a különbséget!

    A grafról: természetesen még faragom tovább, sok kis kiegészítő felkerülhet még a bringára (pl. többféle első spoiler, műszerfal-kiegészítők, stb.), de a mostani állapotában a hajtató-próbálható verzió a lényeg. Rengeteg munkaigényes kis kütyüt kellett hozzá faragnom (belső csővázak, bizt. öv, új belső terek, futómű-elemek, új padlólemez, új műszerek, teljesen új törésmodellnek megfelelő alkatrész-leválasztások, új lámpák, spoiler, új kerekek, gumik, tisztességes világítás – és még ezernyi kisebb apróság). Ha valaki valami hibát észlel, azonnal harsogjon! Nem engedhetjük meg magunknak a nemzetközi közösség előtt a legkisebb beégést sem!

    A skinekről: egyelőre az eredeti verzió festéseit vettem alapul, néhány alap-skin betársításával (ezek a rajtszám nélküli autók). Miután a Chevelle nem sok versenyen futott (sajnos), ezért eredeti, történelmi festés alig van hozzá. Amiket most láthattok, azok leginkább a korabeli hangulatot tükröző „racing-paint” stílusában fogant próbálkozások, de szerintem az első bétához képest elmennek.

    Ha megzavartátok a csühöst, véleményeitek alapján módosítom és kiadhatjuk utána a végleges verziót, alapként a további fejlesztésekhez (a következő lépcső nyilván a tesó, a Pontiac GTO Judge '69, hiszen ez a gép szerkezetileg tökéletesen azonos volt a Chevelle-el, csak éppen a legendás 455-ös Pontiac-blokk embertelen teljesítmény-potenciálja adhat okot a meglepetésre...

    Nos, hajtsátok! Próbáljátok ki a kétféle gumit, a széles határok közt állítható futóművet, a különböző végáttételeket, valamint: okvetlenül kísérletezzetek Szabi Nagymester instrukciói alapján a kormányszögekkel!

    Én ezt a kocsit a saját, G25 kormányom alapbeállításának megfelelően 400 fokos elfordulási szög beállítással és max. force feedback mellett hegesztettem. Akinek más beállításai vannak, mindenképpen állítsa hozzá az alap-setup-ot!

    Elárulok még egy titkot (remélem, Szabi nem orrol meg rám): Szabi azt mondta nekem, hogy Ő szinte minden pályához más kormányszögeket használ! Én ugyan ezen csak hüledeztem, de ha segít valakinek a még jobb eredmény elérésében, hát rajta!

    Próbáljátok, hajtsátok, aztán lássuk a kritikákat!

    Kilinccsel előre!

    Tuza Ervin

    Ja, igen a link:

    http://tradergamer.freeweb.hu/letolt/Chevrolet_Chevelle_09_beta.zip

    Kipróbáltam, letöltöttem, működik.

    Remélem....
    Utoljára módosította: Tuza Ervin; 2011. 09. 14. 03:11.

  2. #2
    Orbán Máté Versenyző NyegLeoVFR logója
    Csatlakozott
    2011. 07. 20.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    40
    Üzenetek
    658
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Próbáljátok, hajtsátok, aztán lássuk a kritikákat!

    Kilinccsel előre!

    Tuza Ervin

    Ja, igen a link:

    http://tradergamer.freeweb.hu/letolt/Chevrolet_Chevelle_09_beta.zip

    Kipróbáltam, letöltöttem, működik.

    Remélem....
    Most találtam rá erre az irományra. Hosszú lesz a mai munkanapom, de amint haza érek, kipróbálom. Köszönjük!

    Riszpekt!
    "When you're racing, it's life. Anything that happens before or after is just waiting." Steven Mcqueen (Le Mans '71)

  3. #3
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg NyegLeoVFR írta Hozzászólás megtekintése
    Most találtam rá erre az irományra. Hosszú lesz a mai munkanapom, de amint haza érek, kipróbálom!
    Remélem, örömödre szolgál majd!
    Mindenesetre: a legkeményebb kritikákat várom, mert ez a gép egy fejlesztési sor első alap-darabja, tehát ki kell kristályosítani a lehetséges legjobb formára, mivel erre a konstrukcióra és fizikára szeretném építeni (tekintettel az amerikai autók tipizált és nagyon hasonló felépítésére) a következő 8-10 autó konstrukcióját.
    Azt is mellé teszem, hogy a testvér-típus GTO után a '67-69 Camaro-k következnek, amik egyenesági "rokonyok" a GM csereszabatosan egyforma, egypetéjű sorozatában. A konstrukciók annyira azonosak voltak, hogy pl. a hátsó hidat egy az egyben lehetett cserélni a Chevelle-el, de az első futóműben is voltak tökegyforma elemek, nem beszélve a motorokról, amik minden amerikai vasban úgy cserélgethetők, mint az alsógatyánk.
    Jó szórakozást!

    Tuza Ervin

  4. #4
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Chevrolet Chevelle 1970 Trans Am Series

    Kedves Barátaim!

    Külön örömömre szolgál, hogy végre egy szívemhez igazán közel álló verdát hegeszthettem Nektek!

    Miről is van szó?
    ...
    nagy élmény...bár még csak olvastam
    délután letöltöm, aztán hajrá....
    reméljük esélyes lesz a sebringi kupára (csak FPS kérdés szerintem....)
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  5. #5
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Ervin!

    Van egy kis gond...
    Letöltöttem, off-line gyakorlás, 2 gyári pálya (Imola, HockenheimGP) és 3 autó próbálása után sem indult el!
    Elkezdi betölteni a pályát, és mire végez a betöltéssel, kilép a játék!!!

    A saját autó részletessége a beállításokban maxra van húzva!

    Ja, és külön is kicsomagoltam és úgy másoltam át a GTL könyvtárba az anyagot, de így is ugyan az a hiba!

    Ötlet...?

  6. #6
    Endrődi Zoltán Versenyző endrodiz logója
    Csatlakozott
    2010. 02. 15.
    Üzenetek
    1.086
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    nagy élmény...bár még csak olvastam
    délután letöltöm, aztán hajrá....
    reméljük esélyes lesz a sebringi kupára (csak FPS kérdés szerintem....)
    Esetleg egy kettes szervert beindítani hozzá, hogy ne csak singleben lehessen próbálgatni..?.. (csak hangosan gondolkoztam...)

  7. #7
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    nagy élmény...bár még csak olvastam
    délután letöltöm, aztán hajrá....
    reméljük esélyes lesz a sebringi kupára (csak FPS kérdés szerintem....)
    Köszönöm, bár nem tudom, mikor lesz a sebringi kupa (tudom, nézzem meg a naptárat...), de annyit mondhatok: ha a legutóbbi, Virtua_LM változatot fogjátok tolni, akkor telitalálat a verda, mivel a fejlesztés során ez volt a legfontosabb tesztpályám. Valójában szinte erre optimalizáltam a gépet, a maga huplis-dobálós elmozdult betonkockáival (ez egy valamikori reptér kiszolgáló útjain kialakított rettenetes pálya).
    Hihetetlen, hogy ezen az agyonfoltozott felületen évtizedeken keresztül a legnagyobb legendák futottak öldöklő küzdelmek közt híres-hírhedt versenyeket. Baromi jó pálya, szerintem egyszerűen ideális a Chevelle-nek!
    Az fps tekintetében természetesen vannak aggodalmaim (ebben a bétában pl. még mincsenek benne a "takarék-kerekek", stb.), de a minőségnek ára van, mint tudjuk.
    Annyit mindenesetre hozzá kell tennem, hogy az alap-konstrukció már nagyjából végleges-közeli (a grafikát illetően), a kerekeken sokat lehet még nyerni a későbbi pixeltakarékos pótokkal, és persze, le lehet fosztani a kasznit is a megjelenítési távolság függvényében.
    Sajnos (szerencsére), a kaszni részletezettsége jóval az átlag feletti, köszönhetően annak, hogy ezt a verdát (is) egy korábbi Forza játékból emelték át. Emiatt ugyan milliméterre pontos a grafikai modell, de ennek az az ára, hogy még a kerékdobot szegélyező krómléc is 118 gonosz kis háromszöget tartalmaz...
    Hát, ezen nemigen lehet butítani.
    Legfeljebb azzal, hogy mindjárt a rajtnál jól ledörzsöljük a kocsiról a kilincseket, díszléceket, tükröket, ütközőléceket, lámpakereteket, indexeket meg a spoilert, mivel mindegyik külön sérül az új sérülés-modellben...
    Bocs, poén volt (Szabi szavaival: annak viszont gyenge).
    Kellemes csapatást!

    Tuza Ervin

  8. #8
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Ervin!

    Van egy kis gond...
    Letöltöttem, off-line gyakorlás, 2 gyári pálya (Imola, HockenheimGP) és 3 autó próbálása után sem indult el!
    Elkezdi betölteni a pályát, és mire végez a betöltéssel, kilép a játék!!!

    A saját autó részletessége a beállításokban maxra van húzva!

    Ja, és külön is kicsomagoltam és úgy másoltam át a GTL könyvtárba az anyagot, de így is ugyan az a hiba!

    Ötlet...?
    Bakker!
    Gondolkodom, újra próbálom a visszatöltött csomaggal (bár eddig is így tettem, és működött hibátlanul).
    Mindjárt úrrá leszek a gondon!

  9. #9
    Orbán Máté Versenyző NyegLeoVFR logója
    Csatlakozott
    2011. 07. 20.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    40
    Üzenetek
    658
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Remélem, örömödre szolgál majd!
    Mindenesetre: a legkeményebb kritikákat várom, mert ez a gép egy fejlesztési sor első alap-darabja, tehát ki kell kristályosítani a lehetséges legjobb formára, mivel erre a konstrukcióra és fizikára szeretném építeni (tekintettel az amerikai autók tipizált és nagyon hasonló felépítésére) a következő 8-10 autó konstrukcióját.
    Azt is mellé teszem, hogy a testvér-típus GTO után a '67-69 Camaro-k következnek, amik egyenesági "rokonyok" a GM csereszabatosan egyforma, egypetéjű sorozatában. A konstrukciók annyira azonosak voltak, hogy pl. a hátsó hidat egy az egyben lehetett cserélni a Chevelle-el, de az első futóműben is voltak tökegyforma elemek, nem beszélve a motorokról, amik minden amerikai vasban úgy cserélgethetők, mint az alsógatyánk.
    Jó szórakozást!

    Tuza Ervin
    Olyan ez, mint napjainkban a VW csoport vagy a PSA konszern.
    Nyílván nem szabad egy lapon venni a fent említett kommersz portékát a 60-as, 70-es évek remekműveivel, de az ipar és a gyárak pénzkímélő megoldásai nem sokat változtak az évtizedek alatt.
    Tehát sejthető volt, hogy ezen a vason fog alapulni a többi izomautós alkotásod is.
    Ami szerintem egyáltalán nem rossz dolog.
    "When you're racing, it's life. Anything that happens before or after is just waiting." Steven Mcqueen (Le Mans '71)

  10. #10
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Ervin!
    Van egy kis gond... ugyanaz a hiba!
    Ötlet...?
    Hát... most kicsit megakadtam!
    hirtelen a visszatöltött anyagot újra felpattintottam a játékomba, az eredeti verzió törlésével, és megint csak ugyanaz: nálam hibátlanul működik.
    Egy dolgot még megcsinálok: egy minimális korrekcióval újratöltöm a linket (tehát ugyanonnan tudod újra letölteni), aztán... lássuk az eredményt!

    Kb. húsz perc múlva újra tölthető lesz a link.
    Csatolt képek Csatolt képek

  11. #11
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Hát... most kicsit megakadtam!
    hirtelen a visszatöltött anyagot újra felpattintottam a játékomba, az eredeti verzió törlésével, és megint csak ugyanaz: nálam hibátlanul működik.
    Egy dolgot még megcsinálok: egy minimális korrekcióval újratöltöm a linket (tehát ugyanonnan tudod újra letölteni), aztán... lássuk az eredményt!

    Kb. húsz perc múlva újra tölthető lesz a link.
    ok!

  12. #12
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    ok!
    Ugyanonnan ugyanúgy tölthető.
    Természetesen visszatöltöttem, az eredeti verziót a hanggal együtt töröltem, a kicsomagolt mappákat szokás szerint felraktam a megadott útvonalon, tehát azt csináltam, amit Ti is fogtok a fenti linkről töltött gépppel.
    Kipróbálás: a garázsban ugyanúgy azonnal megjelent a korábban "megvásárolt" autó (a sárga Chevelle), betöltés Road Atlanta '70-re, és működik hibátlanul.
    Egyszerűen nem tudom még, mi lehetett a hiba, de a mostani letölthető verzióban egyetlen írásjelet (egy zárójelet) megváltoztattam, lehet, hogy ez volt a hiba oka Nálad.
    Kérlek, töltsd le újra (másodpercek alatt lehasít), és próbáld ki újfent.
    Mennie kell.
    Csatolt képek Csatolt képek

  13. #13
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Ugyanonnan ugyanúgy tölthető.
    Természetesen visszatöltöttem, az eredeti verziót a hanggal együtt töröltem, a kicsomagolt mappákat szokás szerint felraktam a megadott útvonalon, tehát azt csináltam, amit Ti is fogtok a fenti linkről töltött gépppel.
    Kipróbálás: a garázsban ugyanúgy azonnal megjelent a korábban "megvásárolt" autó (a sárga Chevelle), betöltés Road Atlanta '70-re, és működik hibátlanul.
    Egyszerűen nem tudom még, mi lehetett a hiba, de a mostani letölthető verzióban egyetlen írásjelet (egy zárójelet) megváltoztattam, lehet, hogy ez volt a hiba oka Nálad.
    Kérlek, töltsd le újra (másodpercek alatt lehasít), és próbáld ki újfent.
    Mennie kell.
    Próbálom....

  14. #14
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Próbálom....
    Ennek mennie kell!

  15. #15
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Ennek mennie kell!
    Elindult!
    Úgyhogy most csapatom neki egy kicsit Hockenheim Gp-n!

  16. #16
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Most meg az a gondja, hogy hallom az önindító hangját -ahogy forgatja a motort-, majd amikor elindul a motor, nincs hangja!

  17. #17
    Orbán Máté Versenyző NyegLeoVFR logója
    Csatlakozott
    2011. 07. 20.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    40
    Üzenetek
    658
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Ervin!

    Van egy kis gond...
    Letöltöttem, off-line gyakorlás, 2 gyári pálya (Imola, HockenheimGP) és 3 autó próbálása után sem indult el!
    Elkezdi betölteni a pályát, és mire végez a betöltéssel, kilép a játék!!!

    A saját autó részletessége a beállításokban maxra van húzva!

    Ja, és külön is kicsomagoltam és úgy másoltam át a GTL könyvtárba az anyagot, de így is ugyan az a hiba!

    Ötlet...?
    Én hasonlóval találkoztam tegnap este, mikor Zolder-en próbáltam menni a Ferrari 275-össel. Abból is a pirossal, amelyiknek fehér csíkozású a gumiprofilja. Ha jól emlékszem a 10-es rajtszámú. A betöltés végén kidobott. Utána megpróbáltam a "gyári" kéket és azzal működött.
    "When you're racing, it's life. Anything that happens before or after is just waiting." Steven Mcqueen (Le Mans '71)

  18. #18
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg NyegLeoVFR írta Hozzászólás megtekintése
    ...Nyilván nem szabad egy lapon venni a fent említett kommersz portékát a 60-as, 70-es évek remekműveivel, de az ipar és a gyárak pénzkímélő megoldásai nem sokat változtak az évtizedek alatt...
    Nos.. a gyárak pénzkímélő megoldásai az öreg szélhámos, Henry Ford óta nem változtak.
    Amikor még kenőanyagokat importáltam a nagy vízen túlról (speciális versenyolajok és "engine treatment" cuccok voltak Pure Power név alatt), a beszállítóm, egy Kaliforniában élő magyar srác egyszer azt írta: Amerikában minden cég minden termékét azon a műszaki minimumon dobja a piacra, amiért még éppen nem lehet őket beperelni!
    Ezt mindig tartsátok szem előtt (pl. ha a nagy áruházláncokban vásároltok)!
    A legendákba foglalt amcsi vasak sem voltak ez alól kivételek: ekkora technikai szarhányásokat sem azelőtt, sem azután nem láttam. Az egyetlen értékük a rettentő méret, a rettenetes anyaghalmaz, a brutális túlméretezettség és a feeling.
    Mint Carrol Shelby óta tudjuk: a lökettérfogatot nem pótolja semmi, csak a még nagyobb lökettérfogat.
    Ők ehhez tartották magukat, és ez a mai napig a fő vezérelv!

  19. #19
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Most meg az a gondja, hogy hallom az önindító hangját -ahogy forgatja a motort-, majd amikor elindul a motor, nincs hangja!
    Basszus... ez nem lehet igaz!
    Nézem még, de nincs ötletem egyelőre.

  20. #20
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Most meg az a gondja, hogy hallom az önindító hangját -ahogy forgatja a motort-, majd amikor elindul a motor, nincs hangja!
    Elnézést, megvan a hiba oka!
    Nálam ugyanis fenn van a Mercury Cougar, és ennek a motorhangja a Chevelle belső hangja.
    Ha Nálad (nyilván) nincs fenn a Mercury, nem is lesz hang ebben az életben...
    Gyorsan bepakolom a Merc motorhangjait, aztán újratöltöm ugyanoda, délután végére kész lesz, mert most el kell mennem (nem úgy...).
    Elnézést mindenkitől!

  21. #21
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Gyorsan bepakolom a Merc motorhangjait, aztán újratöltöm ugyanoda, délután végére kész lesz, mert most el kell mennem (nem úgy...).
    Elnézést mindenkitől!
    Rendben, de 10 perc helyben járás büntetésként!

  22. #22
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Most meg az a gondja, hogy hallom az önindító hangját -ahogy forgatja a motort-, majd amikor elindul a motor, nincs hangja!
    Fenn van, tölthető!

    Elnézést a felületességemért!

  23. #23
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Fenn van, tölthető!

    Elnézést a felületességemért!
    Most jó, ne mozogj...!

  24. #24
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Gyorsan kipróbáltam 3 körre Hockenheim Gp-n!

    Az autó eszement... Nagyon jó a futóműbeállítás, viszont a hosszú szakasz végén 160mph-t simán eléri! (lehet kicsit erős lett a moci?)
    Illetve a fékek 400fok alatt nem igen voltak! de inkább 500 fok fölött figyeltek!

    Majd később még próbálgatom!

    ui.: A grafika gyönyörű, de Én azt nem nagyon szoktam figyelni!
    jah... és a hangja Nekem nem tetszik, olyan repedt fazék hangja van...

  25. #25
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Most jó, ne mozogj...!
    Ugye?
    Úgy döntöttem, hogy a délelőtti kávém és a vele járó Kedves Női Hölgy délutánra tolódik (a Hölgy remélem, éjszakára is), mert a legfontosabb a játék!
    Ennek örömére most jól fel is bontottam egy szolídan behűtött '08-as Cabernet Sauvignon-t, így, ebéd előtt (kell a napi betevő sikerélmény).
    Helybenjárás klóra való kimenetellel letudva.

Oldal: 1 / 4 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •