Találatok: 1 - 21 (21 összesen)

Téma: Targa Florio

  1. #1
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053

    Targa Florio

    Kedves Barátaim!

    Tegnapelőtt adta ki a finn nemzetiségű Keni Barátunk az eredetileg rFactor alá megírt legendás Targa Florio országúti pálya GTR2-re adaptált változatát!

    Mondanom se kell, azonnal átírtam a GTL-re, és némi egyszerűsítés után ezen a linken ki is raktam nyilvános letöltésre:

    http://tradergamer.freeweb.hu/letolt/Targa_Florio.zip

    Ha gondoljátok, próbáljátok ki, de előre jelzek néhány fontos dolgot!

    Először is: iszonyat hosszú, ámbár szépen és látványosan megírt pálya, tehát csak az vágjon neki, aki:

    - imádja a kanyarokat, emelkedő/lejtő kombinációkat

    - embertelenül erős gépe van! (rettenetes méretű pálya, a letöltés még agyontömörítve is 215 MB feletti anyag, rettentő sok és nagyméretű képfájllal)

    - szeret stopper ellen küzdeni (ez ugyanis tipikusan ilyen pálya)

    - élvezi a vezetés közben a látványt is!

    Én először a saját gyártású Mercedes 300 SEL-lel próbáltam végigmenni rajta, nagyjából a pálya felénél-kétharmadánál rendre vagy odavágtam egy kőfalhoz, vagy beleestem egy szakadékba...

    Az már csak hab a tortán, hogy a Mercit negyedikbe, alap-setup-pal csak négy-öt helyen tudtam felváltani, a fékek vörösen izzanak, annyira szűkek az ívek, hogy leginkább az 1-2-1-2... játszik.

    A Mercedes egyébiránt innen tölthető (ha valakinek nem lenne meg):

    http://tradergamer.freeweb.hu/letolt/Mercedes_1_0.zip

    A pálya történetével most (helyhiány miatt) nem foglalkoznék, embertelen anyag van hozzá a neten.

    Annyit persze tudni illik, hogy ez egy egészen késői időszakokig „fennmaradt” ősi országúti versenypálya, ahol bizony a versenyzők a több száz lovas szörnyetegekkel a fenekük alatt nem ritkán találkoztak a pályára tévedt, öszvérháton kényelmesen slattyogó helyi parasztokkal éppúgy, mint a „hmcs” direkt forgalommal szembehajtó(!) vérhülye jasszkari tagjaival...

    A rettenetes és sajnos, gyakran halálos balesetek miatt aztán persze, jól betiltották ezt a csodálatos futamot (részben a helyi „carabinieri-k”tehetetlenségének, részben a nézők tragikus fegyelmezetlenségének köszönhetően). Ennek ellenére a pálya és a futam varázsa felülmúlhatatlan. Egy kipróbálást mindenképpen megérdemel, már csak amiatt is, hogy az autósport történetének egyik legpatinásabb országúti futamáról beszélünk, pl. a LeMans, a 1000 Miglia, stb. mellett!

    Az installról:

    Valahová csomagoljátok ki, és a kitömörített anyagot másoljátok át a megadott útvonalon a GameData/Locations mappába, ahogy szoktuk.

    Sok hibája van persze(szerintem még inkább 0.9 beta verziónak tekinthető), pl. az út melletti kerékvető köveken simán át lehet hajtani, az útmenti sövények cserébe szénné törik a kocsi oldalát, meg az úttest textúrázása is (sajnos) vibrálósan és idegesítően "erfaktoros", de ha ezeken túltekintünk, csodálatosan látványos és garantálhatóan új kihívásokat tartogató, gyakorlatilag megtanulhatatlan pálya (a meseszép Ring csak ártatlan ministránsgyerek a memorizálásban...).

    A többi textúrázás aránylag rendben van (jó, nem egy VIRTUA_LM szintű, de akkora a pálya mérete, hogy ezt ne is várjuk, ha ésszerű gépeken futtatni akarjuk), a hangulata igazi dél-olasz (ha még nem voltatok ott – menjetek el okvetlenül, és egyetek egy igazi vékony tésztás pizza siciliana-t meg utána egy mascarpone tiramisu-t, egy kézzel készített krémfagylaltot, lekísérve egy kis chianti riserva-val, aztán jöhet a tökéletesen krémes állagú doppio és a most éppen kitört Etna nézegetése közben egy forró hangulatú esti tengerparti ölelkezés az aktuális barátnővel).

    A pálya menti domborzat alól persze néha eltűnik a tér (a hegyoldalak a levegőben lebegnek), de ez inkább csak a visszajátszásokban látszik, a „gyári” kamera-állások egész jók, szép a visszajátszás.

    Kicsit halott a táj (ahhoz képest, hogy az eredeti versenyeken szinte élőfal-szerűen vette körbe az érdeklődő tömeg a pályát), de a kisvárosok, falvak hangulata teljesen rendben van, a hegyoldalakon legelnek a birkák, és általában gyönyörű a növényzet meg a füves hegyoldalak, házak, kőfalak.

    Még egy fontos infó: a pitből jobbra kell elindulni, mivel nincs integető nyalókás ember!


    Kellemes hétvégi csapatást!

    Tuza Ervin
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: Tuza Ervin; 2011. 09. 10. 15:58.

  2. #2
    Szeredi Norbert Versenyző Norbi82 logója
    Csatlakozott
    2007. 07. 28.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    104
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Kedves Barátaim!

    Tegnapelőtt adta ki a finn nemzetiségű Keni Barátunk az eredetileg rFactor alá megírt legendás Targa Florio országúti pálya GTR2-re adaptált változatát!
    Eredetileg GPL alá írták

  3. #3
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Így igaz, de a mostani konverzió a jócskán átírt és felturbózott rFactor-verzió alapján készült Keni keze alatt (aki természetesen az eredeti szerzői csapatnak is tagja, de ez tökmindegy végülis).
    Azt tudjuk, hogy a GPL grafikája (sajnos) meg sem közelíti a GTR2 és a GTL "képessségeit", tehát nem kevés munka lehetett kibővíteni, átforgatni az eredeti változatot!
    Minden tiszteletem a konverziót megcsináló kollégáké!

  4. #4
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Norbi82 írta Hozzászólás megtekintése
    Eredetileg GPL alá írták
    Némi adalék a korabeli versenyek hangulatához...
    Csatolt képek Csatolt képek

  5. #5
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Már töltöm is!
    Top Gear valamelyik adásában is volt szó erről a pályáról. Állítólag egy időben ezek a "hmcs"-k, vagyis inkább helyi maffiózók azzal töltötték az időt, hogy a versenyzőkre lövöldöztek
    Ezen aztán a verseny szervezői úgy próbáltak segíteni, hogy a hmcs-ket megpróbálták pályafelügyelőként alkalmazni, nem túl sok sikerrel...
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  6. #6
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg Norbi82 írta Hozzászólás megtekintése
    Eredetileg GPL alá írták
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  7. #7
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Így igaz, de a mostani konverzió a jócskán átírt és felturbózott rFactor-verzió alapján készült Keni keze alatt (aki természetesen az eredeti szerzői csapatnak is tagja, de ez tökmindegy végülis).
    Azt tudjuk, hogy a GPL grafikája (sajnos) meg sem közelíti a GTR2 és a GTL "képessségeit", tehát nem kevés munka lehetett kibővíteni, átforgatni az eredeti változatot!
    Minden tiszteletem a konverziót megcsináló kollégáké!
    Nem az eyecandy a lényeg, hanem a domborzat (meg a többhónapos forrásmunka)!



    Kíváncsi leszek egyébként a GTL-es versenyélményekre.
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  8. #8
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Nem az eyecandy a lényeg, hanem a domborzat (meg a többhónapos forrásmunka)!
    Kíváncsi leszek egyébként a GTL-es versenyélményekre.
    Bakker, én még a múltban élek...
    Mi az az eyecandy?

  9. #9
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    ... Állítólag egy időben ezek a "hmcs"-k, vagyis inkább helyi maffiózók azzal töltötték az időt, hogy a versenyzőkre lövöldöztek...
    Ezen aztán a verseny szervezői úgy próbáltak segíteni, hogy a hmcs-ket megpróbálták pályafelügyelőként alkalmazni, nem túl sok sikerrel...
    Hát...tessék megnézni az előtted lévő hsz-om első képét, tisztelettel...
    Mindamellett a háttérben figyelő 1750 GTA Giulia Sprint is érdekes látvány, karira talán ki is jön az új Power&Glory3 pack-ban...
    Aztán majd jól átírjuk!
    Utoljára módosította: Tuza Ervin; 2011. 09. 10. 18:17.

  10. #10
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Még pár kép - kedvcsinálónak!
    Csatolt képek Csatolt képek

  11. #11
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    "Hát...tessék megnézni az előtted lévő hsz-om első képét, tisztelettel..."
    Igen, arról ugrott be ez a top geares sztori. Meg az utolsóról.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  12. #12
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Kár, hogy google mapsból nem lehet egyszerűen pályát gyártani
    Lenne egy kedvenc köröm Fóny-Regéc-Óhutca-Tolcsva-Erdőbénye-Boldogkőváralja-Fóny
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  13. #13
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Kár, hogy google mapsból nem lehet egyszerűen pályát gyártani...
    Dehogynem!
    Csak... tessék kitanulni a pályagyártás fortélyait!
    Ajánlhatom a közelebbi ismeretség felvételét Klubtársunkkal, aki "barcika" néven hoz ki nap mint nap új pályákat, de itt (asszem) CarTOON név alatt figyel bennünket!
    (most kicsit olyan voltam, mint a vidéki csávó, aki Degec-en született...).

  14. #14
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Hát...tessék megnézni az előtted lévő hsz-om első képét, tisztelettel...
    Mindamellett a háttérben figyelő 1750 GTA Giulia Sprint is érdekes látvány, karira talán ki is jön az új Power&Glory3 pack-ban...
    Aztán majd jól átírjuk!
    Na ja király kis kocsi az, egyszerűen nem értem, hogy nem kapott helyet a játékban. Pedig a hisztokáp-ban sedernek ilyennel ami igencsak szép-enmegy
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  15. #15
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Kár, hogy google mapsból nem lehet egyszerűen pályát gyártani
    Lenne egy kedvenc köröm Fóny-Regéc-Óhutca-Tolcsva-Erdőbénye-Boldogkőváralja-Fóny
    Te kis rally ínyenc akkor már Bajna- Lábatlan is jöhet
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  16. #16
    Knyihár Balázs Versenyző Bazsi logója
    Csatlakozott
    2005. 10. 12.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    544
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    Te kis rally ínyenc akkor már Bajna- Lábatlan is jöhet
    Régen ott laktak rokonaink, mindig jártunk rallyra míg lehetett, imádtam rajta "autókázni" magam is!

  17. #17
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    http://www.youtube.com/watch?v=slEWF...eature=related

    Egy jó kis video a pályáról (van neki második meg harmadik része is!).

  18. #18
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    http://www.youtube.com/watch?v=7Albn...eature=related

    Hááát... ezt érdemes megnéznetek!
    Ugyan a felvétel minősége harmatos, de azt jól szemlélteti, hogy az idióta délolasz parasztok között milyen helyzeteket kellett átélnie éles verseny közben (!) a pilótának kb. negyven éve...
    Nem csoda, hogy a futamot betiltották!
    Utoljára módosította: Tuza Ervin; 2011. 09. 11. 08:10.

  19. #19
    Soós Gábor Szervertag GPL Johny English logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 02.
    Város
    Kazincbarcika
    Életkor
    41
    Üzenetek
    780
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    http://www.youtube.com/watch?v=7Albn...eature=related

    Hááát... ezt érdemes megnéznetek!
    Ugyan a felvétel minősége harmatos, de azt jól szemlélteti, hogy az idióta délolasz parasztok között milyen helyzeteket kellett átélnie éles verseny közben (!) a pilótának kb. negyven éve...
    Nem csoda, hogy a futamot betiltották!
    Arra gondolsz amikor szembe jön egy civil autó meg amikor a teherkocsit kell előznie? Valóban szokatlan jelenség autóverseny közben, bár nem tudom milyen szabályokkal mentek, a logika azt diktálná hogy lezárt utakon a forgalom kizárásával célszerű versenyt rendezni. Viszont lehet célszerű lenne a rendezőket becsmérelni inkább, én úgy gondolom nem szerencsés általánosítva egy kalap alá venni embereket, vagy lakóhelyük, származásuk tájoltsága, esetleg foglalkozásuk miatt negatív jelzőkkel illetni őket. Szerintem. Bocs hogy beleszóltam.
    ZORRO
    GPLRank: -22.088

  20. #20
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    43
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg Johny English írta Hozzászólás megtekintése
    Arra gondolsz amikor szembe jön egy civil autó meg amikor a teherkocsit kell előznie? Valóban szokatlan jelenség autóverseny közben, bár nem tudom milyen szabályokkal mentek, a logika azt diktálná hogy lezárt utakon a forgalom kizárásával célszerű versenyt rendezni. Viszont lehet célszerű lenne a rendezőket becsmérelni inkább, én úgy gondolom nem szerencsés általánosítva egy kalap alá venni embereket, vagy lakóhelyük, származásuk tájoltsága, esetleg foglalkozásuk miatt negatív jelzőkkel illetni őket. Szerintem. Bocs hogy beleszóltam.
    Ezek a mediterrán népek (nekünk magyaroknak) tényleg nagyon furcsák.
    Mi is mikor voltunk Dél-Olaszországban, hát egy hét alatt nem tudtuk megkedvelni őket...

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  21. #21
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •