Szavazás eredménye: Mi legyen a fődíj?

  • komolyabb tárgyi nyeremény a bajnokoknak

    3 8,82%
  • kisebb hangvételű tárgyi nyeremény minden dobogósnak

    8 23,53%
  • élmény jellegű nyeremény minden dobogósnak (mint pl. az Atom)

    23 67,65%
  • ne legyen fődíj, hanem alacsonyabb szerverdíj

    0 0%
Szavazók
34 Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (73 összesen)
  1. #26
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    A szerverdíj részemről teljesen rendben van, azon nem kellene változtatni.

    A bajnokság díjazásáról nem igazán tudok véleményt mondani, mert én bármelyiknek örülnék, de úgysem tudok a sok ufo mellett odajutni.

    Esetleg ki lehetne sorsolni valami kisebb fair play díjat azok között akik nem szabálytalankodtak és megjelentek a futamok 80-85%-án.

  2. #27
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Üzenetek
    2.026
    A szerverdíj maradhat, de idén hiányoltam azt a kezdeményezést, hogy a dobogósok szerverdíjat nyerjenek a következő évre, amivel meg lehet tartani a legjobbakat!

    Én is azt mondom, hogy azok között mindenképpen kell valamilyen díjazást kisorsolni, akik a bajnokság minimum 80%-án részt vesznek! De a legkorrektebb az lenne, ha azok között sorsolnának, akik a 100%-án ott voltak!

    A dobogósoknak élmény jellegű nyeremény legyen, mint pl. Desneyland Californiában... Viccet félretéve, nagyon nagy dolog egy több tízezer Ft. értékű tárgyat nyerni, de amikor sorra adogatják el, az már nem olyan értékű akkor! Így jobb az, ha kap egy felejthetetlen élményt, amit eladni nem tud, de lesz miről beszélnie...

    Nekem még az is itt motoszkál a fejemben, hogy esetleg azzal lehetne növelni a népszerűséget, hogy ha lenne saját on-line TV-s közvetítése a ligának.
    Igen, mint a SimSportTv anno! Nem hiszitek el mekkora feeling visszanézni egy ilyen közvetítést...Meg amikor kérdezik, hogy az milyen az a szimulátor versenyzés, akkor lehet mutogatni a futamokat! Promókat készíteni belőlük, amivel lehet menni a díjakat felajánló vállalkozásokhoz, akik a kocsikra feltehetnék a logó-ikat! Itt mutatok egy régebbi videót, akinek van kedve nézze meg:

    http://indavideo.hu/video/HRC_V8Cham...lley_Verseny_2

  3. #28
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Szerverdíj ne legyen 5k-nál több, élmény alapú legyen a nyeremény.
    Kupák jók, oklevél is ok.

    Aki csak 1 bajnokságban indul azok is fizessenek többet.
    Pl: aki csak 1 bajnokságban indul az 3500, aki többe az 5000.

    Akit tényleg komolyan érdekel a játék és a bajnokság az ki tudja fizetni az 5000ft-ot.
    Gyakorlatilag tényleg kb 3 mozijegy ára, vagy 3 pizzának, szóval szerintem nem lehetetlen, aki meg nagy bulizós az tényleg lightosabbra vesz 1 bulit és megvan az ára.

  4. #29
    Sinka Dániel Versenyző sinka logója
    Csatlakozott
    2009. 05. 08.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    804
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    A szerverdíj maradhat, de idén hiányoltam azt a kezdeményezést, hogy a dobogósok szerverdíjat nyerjenek a következő évre, amivel meg lehet tartani a legjobbakat!

    Én is azt mondom, hogy azok között mindenképpen kell valamilyen díjazást kisorsolni, akik a bajnokság minimum 80%-án részt vesznek! De a legkorrektebb az lenne, ha azok között sorsolnának, akik a 100%-án ott voltak!

    A dobogósoknak élmény jellegű nyeremény legyen, mint pl. Desneyland Californiában... Viccet félretéve, nagyon nagy dolog egy több tízezer Ft. értékű tárgyat nyerni, de amikor sorra adogatják el, az már nem olyan értékű akkor! Így jobb az, ha kap egy felejthetetlen élményt, amit eladni nem tud, de lesz miről beszélnie...

    Nekem még az is itt motoszkál a fejemben, hogy esetleg azzal lehetne növelni a népszerűséget, hogy ha lenne saját on-line TV-s közvetítése a ligának.
    Igen, mint a SimSportTv anno! Nem hiszitek el mekkora feeling visszanézni egy ilyen közvetítést...Meg amikor kérdezik, hogy az milyen az a szimulátor versenyzés, akkor lehet mutogatni a futamokat! Promókat készíteni belőlük, amivel lehet menni a díjakat felajánló vállalkozásokhoz, akik a kocsikra feltehetnék a logó-ikat! Itt mutatok egy régebbi videót, akinek van kedve nézze meg:

    http://indavideo.hu/video/HRC_V8Cham...lley_Verseny_2
    off.
    Tv közvetítés nagyon jó ötlet, a szervezőknek fel kéne venni a kapcsolatot SimsportTvvel. Hihetetlen mennyi gyenge színvonalú f1es bajnokságot adnak (pl automata váltóval, fékrásegítéssel...). Örülnének a mi bajnokságunkhoz hasonlóakat közvetíthetnének.

    Élmény alapú vezetésre szavaztam én is, jó lenne a mostanihoz hasonló autósporthoz köthető dolgot szervezni.
    Utoljára módosította: sinka; 2011. 08. 31. 13:46.

  5. #30

    Én mint újonc

    A szerver díj szerintem is elfogadható, korrekt áron van.
    Idén fogom először befizetni

    Díjazásban én a kupát és az oklevelet mindenképp jó dolognak tartom.
    Ha jár még mellé bármilyen apróság, az sose baj. Inkább élmény, mint drága kütyü.

    A fairplay díjazást én is csak támogatni tudom!

    Taky videós ajánlása, ötlete szerintem mindenképp jó dolog!
    Én is így buzultam bele újra a GTL-be.
    Jutúbon beírtam, hogy HGTLM és megnéztem Nibi, Bordii és Tilus összes videóját, nagyon szórakoztató!
    El tudnám viselni ha több ilyen lenne.

    Üdv!
    Utoljára módosította: NyegLeoVFR; 2011. 08. 31. 13:52.
    "When you're racing, it's life. Anything that happens before or after is just waiting." Steven Mcqueen (Le Mans '71)

  6. #31
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Én is azt mondom, hogy azok között mindenképpen kell valamilyen díjazást kisorsolni, akik a bajnokság minimum 80%-án részt vesznek! De a legkorrektebb az lenne, ha azok között sorsolnának, akik a 100%-án ott voltak!
    Nekem nagyon tetszik ez a már többször felmerült gondolat, a 100%-ot nem támogatom mint kritérium, de a 80% már oké!

    Ami kérdés ezek kapcsán egyből felmerül bennem (csak hogy lássátok kicsit szervezői oldalról is a dolgot):

    • Minden bajnokságban egy megadott fix keretből gazdálkodunk, tehát azzal, hogy a 3 dobogós mellé bekerülne még 1 plusz díjazott, azzal egy fő díjazására fordítható összeg csökkenne, hacsak nem emeljük a szerverdíjat. Értelem szerűen minél kisebb a lóvé, annál nehezebb valóban értelmes díjat felhajtani.
    • Illetve ha azt szeretnénk, hogy ennek valóban legyen olyan húzó/ösztönző ereje, ami rendszeresen feltölti a szervereket (és hát ugye ez lenne a cél), akkor ahhoz már most a szezon elején ki kéne hirdetni a dolgot, ami azt jelenti, hogy az idei Masters fődíjakról (időpont, konstrukció, feltételek, árak...stb) már most a napokban meg kéne állapodnunk az azt szolgáltató féllel, ami azért nem megy így pikk-pakk.
    • Illetve akkor már ezt a díjat jó lenne felhasználni a versenyző morál javítására, azáltal, hogy csak olyan pilóták között sorsolnánk ki, akiknek nincs túl sok vaj a füle mögött. Csakhogy ehhez valamilyen mértékben egységesíteni kellene az összes bajnokság büntetési szisztémáját és megállapodni egy közös határról, amit átlépve kiesik a delikvens a sorsolásból, ami azért bonyodalmas feladat.
    • És ugyanakkor sajnos fennáll annak a nem kívánt veszélye is, hogy egy versenyző esetleg egy nem teljesen egyértelmű szituációban egy megkérdőjelezhető bírói döntés következtében esik el a sorsolásban való részvételétől, akkor abból könnyen kitörhet a botrány, amit meg nem akarunk, mert az senkinek sem használ...



    Szóval félre ne értsétek, ezeket a problémákat nem nektek, hanem nekünk szervezőknek kell megoldanunk, csak gondoltam leírom, hogy egy ilyen egyszerűnek tűnő dolog megvalósításához is mennyi mindent kell a háttérben végiggondolni, kitalálni és megvalósítani....
    Utoljára módosította: neilszab; 2011. 08. 31. 13:50.

  7. #32
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem nagyon tetszik ez a már többször felmerült gondolat, a 100%-ot nem támogatom mint kritérium, de a 80% már oké!

    Ami kérdés ezek kapcsán egyből felmerül bennem (csak hogy lássátok kicsit szervezői oldalról is a dolgot):

    • Minden bajnokságban egy megadott fix keretből gazdálkodunk, tehát azzal, hogy a 3 dobogós mellé bekerülne még 1 plusz díjazott, azzal egy fő díjazására fordítható összeg csökkenne, hacsak nem emeljük a szerverdíjat. Értelem szerűen minél kisebb a lóvé, annál nehezebb valóban értelmes díjat felhajtani.
    • Illetve ha azt szeretnénk, hogy ennek valóban legyen olyan húzó/ösztönző ereje, ami rendszeresen feltölti a szervereket (és hát ugye ez lenne a cél), akkor ahhoz már most a szezon elején ki kéne hirdetni a dolgot, ami azt jelenti, hogy az idei Masters fődíjakról (időpont, konstrukció, feltételek, árak...stb) már most a napokban meg kéne állapodnunk az azt szolgáltató féllel, ami azért nem megy így pikk-pakk.
    • Illetve akkor már ezt a díjat jó lenne felhasználni a versenyző morál javítására, azáltal, hogy csak olyan pilóták között sorsolnánk ki, akiknek nincs túl sok vaj a füle mögött. Csakhogy ehhez valamilyen mértékben egységesíteni kellene az összes bajnokság büntetési szisztémáját és megállapodni egy közös határról, amit átlépve kiesik a delikvens a sorsolásból, ami azért bonyodalmas feladat.
    • És ugyanakkor sajnos fennáll annak a nem kívánt veszélye is, hogy egy versenyző esetleg egy nem teljesen egyértelmű szituációban egy megkérdőjelezhető bírói döntés következtében esik el a sorsolásban való részvételétől, akkor abból könnyen kitörhet a botrány, amit meg nem akarunk, mert az senkinek sem használ...



    Szóval félre ne értsétek, ezeket a problémákat nem nektek, hanem nekünk szervezőknek kell megoldanunk, csak gondoltam leírom, hogy egy ilyen egyszerűnek tűnő dolog megvalósításához is mennyi mindent kell a háttérben végiggondolni, kitalálni és megvalósítani....

    Szerintem a húzó erőnek a TISZTELET-nek kellene lenni!!!
    Én anno amikor elkezdtem baromira nem voltak ilyen jellegű nyeremények max csak a kupa, viszont a fél karomat oda adtam volna érte, ha sikerült volna megszereznem és gyakoroltam éjjel nappal!

    Szóval szerintem bármilyen élménynek örülni kell, de ha csak kupát kap az ember annak is, mert az jó esetben egy örök emlék, és egy nagy társaság elismerése, ami szerintem még mindig fontosabb bármilyen tárgynál, és aki csak a tárgy nyeremény miatt áll neki versenyezni arról megvan a véleményem...

  8. #33
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    és aki csak a tárgy nyeremény miatt áll neki versenyezni arról megvan a véleményem...
    Nem hiszem, hogy bárki is képes lenne csak a nyeremény miatt egész évben hetente több órát rászánni a szimulátorozásra.

    Egyszerűen arról van szó, hogy mindannyian dolgozunk (vagy suli), ott a család és egyéb hobbik, ügyek, elintézni valók (az élet ) és van úgy hogy az ember fáradt, letört, vagy nincs annyira kedve/hangulata a volán mögé ülni, és ilyenkor egy kis plusz motiváció ösztönzőleg hathat arra, hogy merre billenjen a mérleg nyelve, hogy odarakja e seggét, vagy ne!

    Ne magadból indulj ki, van sokszáz olyan szimpatizáns, aki szeretne indulni, csak nem szánta el magát, illetve van egy rakás liga, és nem döntötte még el, hogy hova is nevezzen... és ilyenkor mikor megvan a hajlam, de bizonytalan az ember, akkor az ilyen kis plusz dolgok is eldönthetik a kérdést...

  9. #34
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    A szerverdíj maradhat, de idén hiányoltam azt a kezdeményezést, hogy a dobogósok szerverdíjat nyerjenek a következő évre, amivel meg lehet tartani a legjobbakat!
    Hát nem kaptak így is eleget?
    Az ötlet jó, de én inkább azt a szeródíjat kisorsolnám a nem dobogósok közt. Ha ők kibírják fizetni a nyertesek/dobogósok élményét/nyereményét, akkor engem sem fog padlóra küldeni, ha egy nem ufo kapja a szeródíja(ma)t...
    Bár nem tudom ez megvalósítható-e a keretből...
    Akkor már jobb az a rendszer, hogy a nyári kupa legjobb újonca kapja a szeródíjat. Ez eddig mindig sok sok új embert hozott.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  10. #35
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Hát nem kaptak így is eleget?
    Az ötlet jó, de én inkább azt a szeródíjat kisorsolnám a nem dobogósok közt. Ha ők kibírják fizetni a nyertesek/dobogósok élményét/nyereményét, akkor engem sem fog padlóra küldeni, ha egy nem ufo kapja a szeródíja(ma)t...
    Bár nem tudom ez megvalósítható-e a keretből...
    Akkor már jobb az a rendszer, hogy a nyári kupa legjobb újonca kapja a szeródíjat. Ez eddig mindig sok sok új embert hozott.
    Mert nem érted benne a lényeget!
    ...hogy itt maradjanak a legjobbak...!

  11. #36
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Mert nem érted benne a lényeget!
    ...hogy itt maradjanak a legjobbak...!
    Te csak azért maradnál, mert ingyen tagságod van?
    Azt hittem azért, mert meg akarsz mérkőzni velünk.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  12. #37
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Te csak azért maradnál, mert ingyen tagságod van?
    Azt hittem azért, mert meg akarsz mérkőzni velünk.
    Én nem Magamból indulok ki!

  13. #38
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Én nem Magamból indulok ki!
    Hát Te írtad... Ki másra kérdeznék hát rá?
    Amúgy akkor se hiszem, hogy valaki csak az ingyenes tagság miatt maradna. Ha menni akar, úgy is megy.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  14. #39
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832
    Ingyenes tagság. Nem rossz ötlet, de valóban nem azoknak adnám, akik alapból a dobogón végeznek. Inkább osztanám ki a Fair-play díjasok közötti abszolút elsőnek.
    Azok között is lehet szelektálni, pl.: minél több futamon indult. Ha vki 16/16 indulással bír és FP díjas, akkor kapna 1 év ingyen tagságot. Ettől függetlenül még lehet több FP díjas, csak ők 15/16 vagy még kevesebb indulással bíírnak! Ergo, az abszolút FP díjasról beszélek. Az idén ugyanis nem csak az kapott, aki a legtöbb futamon indult és nem szerzett büntetést, hanem az is, aki tőle 1-2 futammal kevesebbszer állt rajthoz, de büntetést szintén nem kapott.

  15. #40
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    Szerverdíj: most tudom, lehet mondani hogy nekem könnyű mert gples vagyok, de higgyétek el, az 5000 se riasztana el... szal sztem sem sok. Sőt ahogy látom sztünk.

    Viszont: tavaly még indultam pár futamon a VSRnél is, és ott hallottam olyan beszélgetést a TSen, hogy mekkora rablók ezek a GTR MASTERSesek, merthogy van pofájuk 5000et elkérni... És ha egy mondja akkor mondja több is. Szal a lényeg, hogy mi bármennyire is tartjuk korrektnek és jónak ahogy mi csináljuk, biztos hogy van, vannak akik emiatt nem jönnek hozzánk. Persze hogy mekkora tömeget jelent ez, azt a jó ég tudja.


    Fődíjak: élmény alapú, egyértelműen. Konkrét tipp: mehetnénk formaautózni is Arra gondolok amit pár hete Neilszab linkelt be:

    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post135879

    De tőlem lehetne még 1 atomozás is, mert a Profi program engem még érdekelne



  16. #41
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Viszont: tavaly még indultam pár futamon a VSRnél is, és ott hallottam olyan beszélgetést a TSen, hogy mekkora rablók ezek a GTR MASTERSesek, merthogy van pofájuk 5000et elkérni... És ha egy mondja akkor mondja több is. Szal a lényeg, hogy mi bármennyire is tartjuk korrektnek és jónak ahogy mi csináljuk, biztos hogy van, vannak akik emiatt nem jönnek hozzánk. Persze hogy mekkora tömeget jelent ez, azt a jó ég tudja.
    Nos, mint GPL-es, akkor jól tudod, hogy nem a mennyiség, hanem a minőség a fontos!

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  17. #42
    Nagy Mátyás Versenyző Matyesz logója
    Csatlakozott
    2008. 05. 07.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    948
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem még az is itt motoszkál a fejemben, hogy esetleg azzal lehetne növelni a népszerűséget, hogy ha lenne saját on-line TV-s közvetítése a ligának.
    Igen, mint a SimSportTv anno! Nem hiszitek el mekkora feeling visszanézni egy ilyen közvetítést...Meg amikor kérdezik, hogy az milyen az a szimulátor versenyzés, akkor lehet mutogatni a futamokat! Promókat készíteni belőlük, amivel lehet menni a díjakat felajánló vállalkozásokhoz, akik a kocsikra feltehetnék a logó-ikat! Itt mutatok egy régebbi videót, akinek van kedve nézze meg:

    http://indavideo.hu/video/HRC_V8Cham...lley_Verseny_2
    áá mekorra lenne unalmas estéken újra átélni a futamokat.

  18. #43
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg Matyesz írta Hozzászólás megtekintése
    áá mekorra lenne unalmas estéken újra átélni a futamokat.
    Én a mai napig szeretem visszanézni ezeket! Meg ha kérdik (az milyen?), mindig bedobok egy ilyen versenyt és tátott szájjal lesik!

  19. #44
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    Ingyenes tagság. Nem rossz ötlet, de valóban nem azoknak adnám, akik alapból a dobogón végeznek. Inkább osztanám ki a Fair-play díjasok közötti abszolút elsőnek.
    Azok között is lehet szelektálni, pl.: minél több futamon indult. Ha vki 16/16 indulással bír és FP díjas, akkor kapna 1 év ingyen tagságot. Ettől függetlenül még lehet több FP díjas, csak ők 15/16 vagy még kevesebb indulással bíírnak! Ergo, az abszolút FP díjasról beszélek. Az idén ugyanis nem csak az kapott, aki a legtöbb futamon indult és nem szerzett büntetést, hanem az is, aki tőle 1-2 futammal kevesebbszer állt rajthoz, de büntetést szintén nem kapott.
    Az ingyenes tagságot megtartanám promó célokra az nyári bajnokságokban az újoncok bevonására... tök fölöslegesen ne csökkentsük már a költségekre, működésre és díjazásra fordítható keretet, pláne olyan emberek körébe ne, akik tudják, hogy lazán megéri nekik befizetni és be is fizetik minden kétely nélkül. Azokat kell megfogni ezzel, akiknek ez visszatartó erő lehet és ők az újoncok!


    Illetve nem tartom jó ötletnek "kierőszakolni" azt, hogy mindig minden futamon ott kelljen lenni, és megkülönböztetni azokat, akik 16-ból 15, vagy 16-ból 14 futamra tudtak csak eljönni. Mindenkinek van családja, élete, bármi közbe jöhet, amiért ki kell hagyni egy futamot és szerintem semmi kivetni/"büntetni" való nincs abban, ha egy idényben valaki néhány alkalommal nem jelenik meg.

    Ha valaki a futamok 75-80%-án ott tud lenni, az már bőven jó!


    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Szerverdíj: most tudom, lehet mondani hogy nekem könnyű mert gples vagyok, de higgyétek el, az 5000 se riasztana el... szal sztem sem sok. Sőt ahogy látom sztünk.

    Viszont: tavaly még indultam pár futamon a VSRnél is, és ott hallottam olyan beszélgetést a TSen, hogy mekkora rablók ezek a GTR MASTERSesek, merthogy van pofájuk 5000et elkérni... És ha egy mondja akkor mondja több is. Szal a lényeg, hogy mi bármennyire is tartjuk korrektnek és jónak ahogy mi csináljuk, biztos hogy van, vannak akik emiatt nem jönnek hozzánk. Persze hogy mekkora tömeget jelent ez, azt a jó ég tudja.
    Na igen, ezért vetettem fel, mint ötletet a szerverdíj csökkentését, mivel ahogy látom, a többi liga azért rendszerint olcsóbb nálunk és amikor egy kezdő ligát választ magának, akkor azért fontos szempont lehet ez is.

    De ehhez az is hozzá tartozik, hogy más ligáknál nem nagyon vannak kupák, oklevelek és ilyen komoly fődíjjak, de a működési költségek is azért felemésztenek egy tetemes összeget (szervergép, fórum motor, tárhely, honlap, használt szoftverek, stb) és nem tudom, hogy egyes ligák ezt hogy és miből képesek ilyen olcsón kihozni (vagy pláne ingyen ), de mondjuk azt meg tudom, hogy egyes ligáknál maguk a szervezők nyúlnak a zsebükbe és abból tartják fenn a műsort.

    Illetve tegyük azért hozzá, hogy tekintve mind a fórumot, a honlapot és a szervert, azért mi elég magas színvonalon működünk, aminek sajnos ára is van.


    De nagyon érdekes/tanulságos lenne megtudni, hogy ha mondjuk 1500 Ft lenne az éves díj és nem lenne fődíj, meg kupák, meg miegymás, akkor az hogyan befolyásolná hosszútávon a résztevőszámot? Vajon jóval több kezdő/haladó választaná a Masters-t?

    Viszont eddig még nem érkezett olyan szavazat, ami a szerverdíj csökkentését támogatja...
    Utoljára módosította: neilszab; 2011. 09. 01. 15:36.

  20. #45
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Viszont eddig még nem érkezett olyan szavazat, ami a szerverdíj csökkentését támogatja...
    Szerintem, aki kisebb értékú tárgynyereményre voksolt, az erre is gondolt.
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  21. #46
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem, aki kisebb értékú tárgynyereményre voksolt, az erre is gondolt.
    Akkor az benézte a matekot, mivel az 1 nagy, vagy a 3-4 kicsit az összértékben attól még ugyan annyi.

    Viszont aki a "kisebb értékű tárgyi" nyereményre voksolt, az tényleg igazán leírhatná, hogy mégis mire? Mi az ami univerzálisan jó?

  22. #47
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Mi az ami univerzálisan jó?
    pl. a kupa és oklevél mellé a jövő évi szervertagsági díj!
    Mennyi az a kisebb összeg, csak hogy hasznosabban tudjon az ember segíteni?!

  23. #48
    Ledzényi László Versenyző
    Csatlakozott
    2008. 09. 20.
    Város
    Békéscsaba
    Üzenetek
    3.330
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Viszont: tavaly még indultam pár futamon a VSRnél is, és ott hallottam olyan beszélgetést a TSen, hogy mekkora rablók ezek a GTR MASTERSesek, merthogy van pofájuk 5000et elkérni... És ha egy mondja akkor mondja több is. Szal a lényeg, hogy mi bármennyire is tartjuk korrektnek és jónak ahogy mi csináljuk, biztos hogy van, vannak akik emiatt nem jönnek hozzánk. Persze hogy mekkora tömeget jelent ez, azt a jó ég tudja.


    VSR? ha ők mondják átmegy a fülemen, sőt nem érdekel, és nem fogok nyugtalanul aludni ha nem jönnek mert tuti olyan mondta aki nem ment egy fél szezont se nálunk(tisztelet a kivételnek), aki meg befizeti a szerverdíjat ide az tudja hogy hova jön versenyezni

    nem hiszem hogy a szerverdíj befolyásoló lenne, inkább az újítások felé kéne mozdulnunk, jön az rf2, gtr3, van már netkarpro, iracing szval újítani,újítani, amint kijönnek megvenni teszbajnokság stb stb
    Utoljára módosította: Wega; 2011. 09. 03. 08:12.
    "Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!"

  24. #49
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Wega írta Hozzászólás megtekintése
    VSR? pffff ha ők mondják átmegy a fülemen, sőt leszarom, és nem fogok nyugtalanul aludni ha nem jönnek mert tuti olyan mondta aki nem ment egy fél szezont se nálunk(tisztelet a kivételnek), aki meg befizeti a szerverdíjat ide az tudja hogy hova jön versenyezni

    nem hiszem hogy a szerverdíj befolyásoló lenne, inkább az újítások felé kéne mozdulnunk, jön az rf2, gtr3, van már netkarpro, iracing szval újítani,újítani, amint kijönnek megvenni teszbajnokság stb stb
    Nem hiszem hogy ez a többiekre puffogós hozzáállás használna is bárkinek... és hát nyilván nem ment itt egy fél évet se, tekintve, hogy eleve drágának találja, akkor meg mégis minek jött volna?? És nyilván ha nem jött, akkor azt se tapasztalhatta meg, hogy miben vagyunk mások, amiért esetleg mégis méri a plusz lóvét... ezzel az ördögi kör bezárult, és nincsenek új tagok.

    "ki meg befizeti a szerverdíjat ide az tudja hogy hova jön versenyezni"... aki csak most kezdi, az mégis honnan tudná?? Neki a Masters is csak egy liga a sok közül, ami még ráadásul többe is kerül, az pedig hogy egy liga mennyire menő, vagy nívós, azt ki tudja, hogy miből szűrik le a mezei látogatók? ...lehet hogy abból, hogy mennyire csilivili a honlap, milyen menő az aktuális MOD, közvetíti-e a "TV", stb...


    Nagyon olyan szemszögből nézed, mint aki már évek óta Masters-es és fogalmad sincs róla, hogy mi játszódik le annak a fejében és miként dönt az, aki még csak most kezdi és Ő hogy látja kívülről a Masters...

    Viszont ha nem akarsz előbb utóbb egyszál magad körözgetni a szerveren, akkor a "kívülállók" szemszögéből is meg kell nézni magunkat..

  25. #50
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor az benézte a matekot, mivel az 1 nagy, vagy a 3-4 kicsit az összértékben attól még ugyan annyi.

    Viszont aki a "kisebb értékű tárgyi" nyereményre voksolt, az tényleg igazán leírhatná, hogy mégis mire? Mi az ami univerzálisan jó?
    Én magam is erre szavaztam, ennek két oka volt:
    - mondtad, hogy válasszak a kettő közül
    - és azért efelé billent, mert nem ötlött fel semmi élmény jellegű, mint pl. az Atom.

    Taky kérdése amúgy teljesen jogos, nem mindegy, hogy 3.000 ft-ban kell gondolkodni, vagy több 10k, mint amibe az Atom került.

    Ja, és nálam Jani elmélete emiatt nem áll meg.

    Hogy mégis mondjak valamit:nehéz általános ajándékot találni, mert sokan sokfélék vagyunk. Mi az ami összeköt minket? Az autók, a versenyzés.
    Azért ez nem olyan elveszett terület.
    Szerintem valami minőségi autómodell, netán RC autó mindenkinek kedvére lenne.
    Vannak nagyon tuti (külföldi) könyvek is, szóval lehet azért meríteni.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •