Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (64 összesen)

Téma: Mercedes-Benz SSK 1928 mod

  1. #26
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg duce írta Hozzászólás megtekintése
    Én nem találok .plr kiterjesztésű file-t. Pontosan hol kellene ezt keresni?
    Nos, miután Sziszka Maestro kvázi megengedte (fentebbi hozzászólását én így értelmezem), hogy belepiszkáljunk az alapfájlokba, gyorsan leírom, mit hol találsz, hogy látszódjanak az első kerekek (ez jól jöhet még akkor is, ha pl. a Caterham Super7-el akarsz majd játszani, meg van még egy aranyos monoposto az ötvenes évekből, a Mercedes W196 "Ezüstnyíl", az is bájos autócska szép szabadon forgó kerekekkel).
    Először az útvonal:

    GTL/UserData/Játékos név (amilyen név alatt tolod majd a Mercedes SSK-t)/Játékos név.plr

    Ezt a fájl-t kell kinyitni szövegszerkesztővel (pl. Total Commander-ben F4), és megkeresni a szögletes zárójeles fejezetek közül a [ Graphic options ] fejezetet, ahol kb. ennek a fejezetnek az alső harmadában van egy sor: Wheels visible in Cockpit=0
    Ebben a sorban kell átírni a nullát egyesre.
    Ennyi az egész, a Mercedes SSK fájljai már eleve úgy vannak megírva, hogy a megfelelő beállítást tartalmazzák.
    Sok sikert és jó szórakozást!

    Tuza Ervin

  2. #27
    Regisztrált
    Csatlakozott
    2007. 03. 25.
    Város
    Sajószöged
    Üzenetek
    9
    Köszönöm! Így már tökéletes!
    Fantasztikus a vezetési élménye az autónak, egy állandó bírkózás a géppel!
    És amit fékezés helyett művel, remek, pont ilyesmit képzeltem el ezekhez a régi vasakhoz!

  3. #28
    Endrődi Zoltán Versenyző endrodiz logója
    Csatlakozott
    2010. 02. 15.
    Üzenetek
    1.086
    Zseniális ez a szerkezet! Az első körökben még rendesen "halálfélelmem" volt , de pár kör után már csak a feeling marad.

  4. #29
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Ervin!

    Én egész egyszerűen imádom olvasni a kocsikról szóló színes-szagos beszámolóidat, sokszor egy kukkot se értek belőle, de ha valaha egyszer írnál egy ezer oldalas könyvet, biztosan csillogó szemekkel olvasnám végig!

    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Kompresszoros üzemmódban kőkemény 250 paci toporzékolt a főtengely végén,
    mindezt egy korszerű, felülvezérelt hengerfejen és egy kettős úszóval ellátott
    porlasztón belocsolt iszonyú mennyiségű benzinből termelte ki a szörnyeteg. Az
    eredeti, hiteles adatok szerint a bringa megfutotta a 191 km/h-t, de később készültek
    meredekebb verziók is, amik állítólag kettőhússzal is tudtak tépni! Mindezt 1928-ban!

    Ami a legborzalmasabb: a foszladozó radírgumi hatásfokával tapadó vászonbetétes
    diagonál-virslik a küllős kerekeken... rettentő méretű, ám a mai viszonyokhoz képest
    kétségbeejtően hatástalan és melegedésre hajlamos mechanikus dobfékek

    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Most pedig a rettenet vezetéséről pár szó!
    Elöljáróban:a kocsi vezetése a "mai" idegbeteg, de atomstabil
    túltenyésztett paripákhoz képest olyan, mintha Overdose leállna egy
    kilencmázsás pinkafői söröslóval.

    Azt viszont garantálom, hogy ha az ember (elfelejtve az eddigi
    tapasztalatokat) ráérez az öreg fűrész ízére, akkorát élvezkedik, amit még
    egy felszilikonozott plázapipi sem (gyakran) tud megadni...

    A gumik alapvetően nem tapadtak, a fék mintha nem is lenne, a mechanika
    embert próbálóan kemény és folyamatosan visszabeszél. A nyitott fülke
    miatt fütyül a szél és a váltó, visít a kompresszor, zörög-vonít-kolompol az
    alváz, hörög a hétliteres óriás, sivít a minőségtelen gumi, elsőben folyton
    finomkodni kell a középen elhelyezett gázzal, mert szinte állandóan kipörög a
    virsligumi a gőzmozdonyhoz illő nyomatéktól.
    Utoljára módosította: neilszab; 2011. 07. 24. 15:31.

  5. #30
    Endrődi Zoltán Versenyző endrodiz logója
    Csatlakozott
    2010. 02. 15.
    Üzenetek
    1.086
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ervin!

    Én egész egyszerűen imádom olvasni a kocsikról szóló színes-szagos beszámolóidat, sokszor egy kukkot se értek belőle, de ha valaha egyszer írnál egy ezer oldalas könyvet, biztosan csillogó szemekkel olvasnám végig!
    Csatlakozom az előttem szólóhoz, azzal a kis eltéréssel, hogy abban a szerencsés helyzetben vagyok, miszerint a szakmai részt is értem. De Ervin fantasztikus előadásmódjával a legrettenetesebb gépjármű szerkezettani részeket is potyogó könnyekkel a nevetéstől -mint egy jó regényt- kell olvasni!
    És ha nem is vicces mindenhol, mindenképpen szórakoztató olvasmány. Gratulálok hozzá Ervin!

  6. #31
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322
    megsétáltattam Dijonban...
    ehmm..
    csütörötkön funrace vele?
    felpakolom a szerverre
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  7. #32
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    megsétáltattam Dijonban...
    ehmm..
    csütörötkön funrace vele?
    felpakolom a szerverre
    Sztem még várjunk, amíg Ervin FPS ügyileg is rendbe teszi...de amúgy vmikor nyomni kéne vele, az tuti!

  8. #33
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    A nothing mit mutat?


    Hátez fergeteges muhahahaha az a hang "kiváló" mercipuki

    Na de tényleg nagyon élvezetes főleg a fékjei, jaa azok nincsenek muhaha dijonban mentem szántani ajánlom mindenkinek!

    kedvcsináló Spa.:Spa-Francorchamps merci.Vcr

    ui.: Ervin tudsz olyat csinálni, hogy ne szabályozzon le, hanem mint az életben lehessen továpörgetni, persze a motor halála árán S akkor még élethűbb lehetne, főleg a visszaváltások miatt amúgy tényleg nagyon élvezetes
    Utoljára módosította: tdawe; 2011. 07. 25. 11:55.
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  9. #34
    Endrődi Zoltán Versenyző endrodiz logója
    Csatlakozott
    2010. 02. 15.
    Üzenetek
    1.086
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    Hátez fergeteges muhahahaha az a hang "kiváló" mercipuki

    Na de tényleg nagyon élvezetes főleg a fékjei, jaa azok nincsenek muhaha dijonban mentem szántani ajánlom mindenkinek!
    Tényleg hatalmas élmény menni vele. Mint egy nagy traktor

  10. #35
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Ervin tudsz olyat csinálni, hogy ne szabályozzon le, hanem mint az életben lehessen továpörgetni, persze a motor halála árán S akkor még élethűbb lehetne, főleg a visszaváltások miatt amúgy tényleg nagyon élvezetes[/QUOTE]

    Hááát... Mindent lehet, mint ti is tudjátok, de az már nem ez a gép, hiszen ebben éppen az az érdekesség, hogy csak ennyit forgott (valójában a legtöbb adatot 3300 és 3400 között találtam a maximális fordulatra, talán két helyen olvastam, hogy a későbbi verziók elmentek háromezerötig), de a versenyeken leggyakrabban a szelepek leégése, szakadása miatt álltak ki, ha kiálltak, mivel az akkori kenéstechnika nemigen volt még a topon. Ilyen fordulatokon pedig a korabeli vanádium-acél szelepszárak még igencsak szakadoztak.
    Persze, hogy beállíthatnék jobb fékeket meg tapadósabb gumikat, de szerintem a tényleges viszonyokhoz képest még így is sokkal jobban kanyarodik a masina, mint ahogy az a valóságban volt (van a gépnek rFactor alá tolt változata, ez az alapja az én verziómnak, annak a fizikáját biztosan nem kajálnátok, sokkal-sokkal lassabban lehet vele kanyarodni, és a motor karakterisztikája is enyhén szólva bizarr).
    A motor-karakterisztikán egyébként azóta kicsit reszelgettem (írtam is korábban), így valamivel simább és nyugodtabb a felpörgése, jobban közelít a tényleges nagyöbű sorhatoshoz, ezt majd akkor adom ki, mikor kész lesz az optika (mivel egy újabb komoly lakásfelújítás előtt állok, nagyon kell igyekeznem, de szerencsére nem szoktam aludni, így menni fog a dolog).
    A flúgos futam tervekhez csak annyit fűznék hozzá, hogy inkább egyelőre mindenki ízlelgesse egyedül, és Szabi szavaival egyetértve azt javaslom, várjatok még egy-másfél hetet, és akkor már mindenféle csúszkahúzgálásos bűvészkedés meg optika maxra állítása nélkül lehet megtolni a nagyvasat - ha egyetértetek...
    Kellemes csapatást!

    Tuza Ervin

    P.S.: Tisztelettel köszönöm mindenkinek a véleményeket és a pozitív kritikákat, de még igen sok munka van a géppel a végleges változatig.
    Még valami: a "nothing" jelzésű műszer persze semmit sem mutat (annyira kicsi, hogy értelmetlen lett volna bepakolni az eredetin szereplő pici műszert, a többi kis műszer is alig látszik, valamint a "kilométer-óra" mérföldben kalibrált, aminek , ugye, 1.608 a szorzója, tehát a 120 mérföld/óra közeli végsebesség valójában 190 feletti tempót takar (a műszerek lapjait az erdeti autóról készült műszerfal-fotók alapján szkenneltem be, az időmérő órának ezért van ilyen stílusos, kis villámot utánzó mutatója: a valódi autóban elektromos (!) működésű időmérő volt, amit a számlapon büszkén hirdette is a a Mecedes egy kis felirattal).

  11. #36
    Ervin!
    Most csak annyit, hogy szupercsúcs, nagy élvezet... a többit írtam email- ben... köszönet ezért a remek munkáért még egyszer
    Utoljára módosította: carTOON; 2011. 07. 25. 16:09.

  12. #37
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    ...Persze, hogy beállíthatnék jobb fékeket meg tapadósabb gumikat....
    meg ne merd próbálni....
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  13. #38
    Tarr Dávid Versenyző tdawe logója
    Csatlakozott
    2007. 04. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.017
    Ez a gumitapadás szerintem is untig elég. Én személy szerint kicsit tapadósnak éreztem, de gondoltam nem említem meg.

    A motor tiltását úgy értem, hogy amilyen karakterisztikát rá írsz az okés. Plusz amit írtál, hogy motor durr magasabb fordulaton, az csak akkor jöhetne elő, ha nem tiltana le tehát amíg pörög addig pörög Persze ha pl.:3500-nél van a max teljesítmény akkor onnantól csökkenne és ugye már nem húz, viszont ha rosszul váltassz vissza akkor az "elektronika" nem szabályozná 4000-nél, hanem esetleg a 3-4 rosszul történő visszaváltásnál eldurranna a moci, mert túlforog (most nem lehet kinyírni). Mint az életben Simán jó kupafutamra a kocsi hihi
    Utoljára módosította: tdawe; 2011. 07. 25. 17:45.
    :heyjoe67_ egyébként, a krokodil sokkal hosszabb, mint amilyen zöld...


  14. #39
    Fejes Gábor Versenyző gabo logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 13.
    Életkor
    47
    Üzenetek
    394
    Megjarattam a trakit termeszetes kornyezeteben, a Nordschleife-on (70 Nordschleife verzio), nehany hibaval 11:08.5-ot sikerult futni. Bar 1930. koruli idoket nem neztem, de egesz realisnak tunik.

    Ervin, velemenyem szerint semmikepp ne konnyits a vezethetosegen, sot, ha ingerenciat erzel ra, nyugodtan nehezitheted meg Nekem kicsit az furcsa, hogy nagyon hamar eleri a csucssebesseget, a het literes motor ellenere sem gondoltam volna, hogy igy repiti a masfel tonnas vasat. Nordschleife-on haromszor is leporog a legnagyobb vegattetelben a 4-es, a hatso egyenes kb egyharmadatol full fordulaton repesztettem vele.

    Koszi ezt a hangulatos autot, kivancsian varom az online futamokat

    Modositas, ezt talaltam kozben:
    http://en.wikipedia.org/wiki/1931_German_Grand_Prix
    Mercedes-Benz SSK gyozott a futamon, 11:48:xx volt a leggyorsabb kor.
    Utoljára módosította: gabo; 2011. 07. 26. 02:35.
    fejes gabo [2 Laps Negative]

  15. #40
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg gabo írta Hozzászólás megtekintése
    11:48:xx volt a leggyorsabb kor.
    Az is Bugatti...

  16. #41
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg gabo írta Hozzászólás megtekintése
    Megjarattam a trakit termeszetes kornyezeteben, a Nordschleife-on (70 Nordschleife verzio), nehany hibaval 11:08.5-ot sikerult futni. Bar 1930. koruli idoket nem neztem, de egesz realisnak tunik.
    Modositas, ezt talaltam kozben:
    http://en.wikipedia.org/wiki/1931_German_Grand_Prix
    Mercedes-Benz SSK gyozott a futamon, 11:48:xx volt a leggyorsabb kor.
    Nos, azzal szemben én is meglepődve állok, hogy az autó valószínűleg a valódinál jobban gyorsul, és abban Dávidnak is igaza lehet, hogy a tapadás talán mégiscsak jobb (másabb), mint amit meg kéne adni ennek a vasnak.
    Én próbából toltam egy 15 körös versenyt a gép ellen az általam igen jól begyakorolt MidOhio pályán (nem azért, mert az autentikus lenne az SSK számára, hanem mert már ezerszer teszteltem rajta minden autómat).
    A gép ellen már az ötödik-hatodik körben elöl lehet lenni utolsó rajthelyről, ez tehát nem mérvadó, a gumik viszont rendesen lerongyolódtak a végére (kb. 50%-os lett a két első, a végén már szinte zéró tapadással), tehát a kopás hasonló ahhoz, mint amit akartam elérni (talán azért érdemes lenne kicsit mérsékelni az elsők melegedését, mert szinte már csak narancssárga meg vörös volt az utolsó körökben). Azt hozzáteszem, hogy ezeket a magas nyomású "korabeli"(-nek szánt) gumikat kicsit alacsonyabb ideális hőmérsékletűre lőttem be, mint a mai gumik, amikkel a játék készült eredetileg.
    A másik, amin még gondolkodom, hogy a masina légellenállását kéne (jelentősen) növelni, ha megtalálom a fájlokban megbúvó, ellenállást meghatározó számadatot (mondjuk, megvan, csak a megfelelő értéket kell még kikísérletezni).
    Dávid felvetése érdekes a motor élettartamával és túlforgatásával kapcsolatban, gondolkodom is rajta, hogy esetleg kipróbálom, aztán majd megbeszéljük.
    Azt mindenesetre tudni kell, hogy ha "rábízzuk a maximális fordulatszámot a motor erejének elfogyására (és a menetellenállással egyensúlyba kerülésére, azaz - amikor a lég-és gördülési ellenállást már nem tudja tovább legyőzni a motor ereje), az együtt jár azzal, hogy a showroomban egy igen magas végsebesség lesz látható (tudniillik a motor fájlban mindenképpen be kell írni egy maximális fordulatszámot, enélkül kifagy a játék a betöltésnél), mivel a játék ennek a számadatnak megfelelően számolja és jelzi ki az (elméleti) végsebességet.
    Ha tehát beállítok pl. hatezres max. fordulatot, de a gépet egyszerűen nem lehet elforgati pl. háromezerötszáznál jobban, mert egyszerűen elfogy az ereje, az ugyan realisztikus, de a showroomban kiírt végsebesség érték kb. 350 kmh lenne, amivel kiröhögtök...
    Mindenesetre az ötletet megfontolom, és kipróbálom, csak jussak már el az optika rendbe tételének a végéig (jól haladok vele, csak nagyon sok alkatrész van, amit még "le kell butítani" a nagyobb fps érdekében).
    A mostani jelleggörbét tekintve egyébként korábban kis elírást vétettem: a maximális nyomaték 1.900 fordulatnál ébred, a maximális teljesítmény pedig kerek 3.000-nél, a vége pedig 3.450 ford.
    Ez megegyezik a valódi autó értékeivel (bár néhány katalógusban és az én kétkötetes "Mercedes-bibliámban" is 3.300-as maximális fordulatot adnak meg).
    Mindenesetre az optikailag helyes méretű kerékkel és a valódinak megfelelő végáttétellel (ez a default beállítás persze) így jön ki a valódinak megfelelő 191 kmh végsebesség.
    Dolgozom az ügyön.

    Üdv

    Tuza Ervin

  17. #42
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Dávid felvetése érdekes a motor élettartamával és túlforgatásával kapcsolatban, gondolkodom is rajta, hogy esetleg kipróbálom, aztán majd megbeszéljük. Azt mindenesetre tudni kell, hogy ha "rábízzuk a maximális fordulatszámot a motor erejének elfogyására (és a menetellenállással egyensúlyba kerülésére, azaz - amikor a lég-és gördülési ellenállást már nem tudja tovább legyőzni a motor ereje), az együtt jár azzal, hogy a showroomban egy igen magas végsebesség lesz látható, mivel a játék ennek a számadatnak megfelelően számolja és jelzi ki az (elméleti) végsebességet.
    Ha tehát beállítok pl. hatezres max. fordulatot, de a gépet egyszerűen nem lehet elforgati pl. háromezerötszáznál jobban, mert egyszerűen elfogy az ereje, az ugyan realisztikus, de a showroomban kiírt végsebesség érték kb. 350 kmh lenne, amivel kiröhögtök...
    Nekem tetszik a felvetés, kiröhögni maximum csak a külföldi kekeckedő kritikusok fognak... (az meg kit érdekel... )

    Igazából sztem minden kocsit így kéne belőni a GTL-ben, hogy kelljen kuplungot használni, meg váltáskor gázt elvenni...

  18. #43
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Kedves Barátaim!

    Huhh...végre, készen vagyok a Mercedes SSK 1928 optikai
    fejlesztésének munkáival - már amit eddig terveztem megcsinálni.
    Kicsit persze sikerült (rám jellemző módon) túlbonyolítani a cuccot,
    de azért úrrá lettem a dolgokon és mindegyik autó megjelenése
    tisztességes, rendezett, nincsenek kifagyást okozó ravasz bugok, és a
    végére (a lehetőségekhez képest) sikerült a legminimálisabbra
    csökkenteni a gépek terhelését.

    Minden autót egyedileg is kipróbáltam és visszanéztem, nálam nincs egyelőre optikai hiba, de mindenki sasszemmel vizslassa és írjon, ha gond lenne valamivel.
    Csináltam két új festést eredeti fotók alapján (mellékelve láthatjátok lent), és helyesbítettem pár
    alkatrészt, ami segíti a játszhatóságot.
    Pl. megnöveltem valamivel a féklámpák méretét (helyesebben a világító
    felületüket, és bekapcsoltam a jobb oldali féklámpát is, ami (egyetlen
    betű elírása miatt!) eddig nem világított - csodálom, hogy egyetlen
    szuperkritikus klubtárs sem szúrta még ki...
    Kialakítottam (szintén egy korabeli fotó alapján) egy új
    szélvédő-variációt és beállítottam a megfelelő látástávolságokat is,
    hogy a legextrémebb kamera-állások esetén se legyen zavaróan
    lebutított a kocsik megjelenése (pl. Montlhery, Brianza-oval,
    Essington, stb.).

    Amit ebből a (sajnos) túlrészletezett alapanyagból ki lehetett hozni
    (említettem, hogy egy méltatlanul visszhang nélkül maradt rFactor-os
    autó szerepel az SSK alanyaként!), azt –remélem - sikerült kinyomatnom ebből a gépből.

    Egyetlen kis hibával nem tudok mit kezdeni (ha csak az optikai
    megjelenítést nézem): egyes autók néha (és mindenféle rendszer nélkül,
    sajnos - éppen ezért nem lehet javítani a hibát) a játék közben
    (legalábbis az én gépemen és max-ra húzott beállításaim mellett)
    fekete fényszóró-üveggel jelennek meg, ugyanezek az autók a következő
    indításkor már abszolút normális megjelenésűek, ellenben másoknál
    (esetleg) ismételten jelentkezik ez a hiba.
    Ahhoz már hozzá vagyunk szokva, hogy a GTL néha az első betöltésnél a
    játékos autójának kerekeit (és rendre mindig a hátsókat!) néha enyhén
    ferde állásszöggel jeleníti meg a visszajátszásban, aztán a kilépés
    utáni újratöltésnél varázsütésre helyreáll a rend. Én ezt a program
    "beépített hibájaként" kezelem, bosszant, de együtt élek vele.
    Valószínűleg ez a fényszóró-feketedés is hasonló hiba eredménye az
    alapprogramban.

    Amit még meg lehetne tenni: pár pixelhegyet tartalmazó alkatrészt
    szívós munkával (sajnos, pixelenként...) ki lehetne törölni, de ez
    napokig tartó unalmas pepecselés lenne, amire (engedelmetekkel) már
    nem lenne idegrendszerem, ezért inkább kihagyom (pl. a műszerfalon
    lévő pár alkatrész ilyen, ami a külső nézetben is látszik, miután
    egyértelmű, hogy az a fejlesztő srác, aki a belteret generálta, 3DsMax vagy
    hasonló ipari grafikus programmal dolgozott és minden alkatrészt
    "egybeforrasztott",azaz nem lehet az alkatrészeket egy másik
    programmal (pl. az általam is használt 3DSimED progival)
    szétválasztani, hogy kigyomlálhassuk őket. Erre szoktuk azt mondani:
    így maradt, ezt dobta a gép.

    Annak idején Szabi kérte, hogy (a Volvo-nál, ha még emlékeztek)
    csökkentsem le a játék által beolvasandó képek méretét, ezzel segítve
    a CPU és a videokártya munkáját, kevésbé terhelendő a memóriákat. Itt
    keményen leméreteztem (a megfelelő megjelenés határáig) a képeket,és
    azt gondolom, jelentős gyorsulás az eredmény (ugyanannál a mezőnynél
    kb. 5-8 fps nálam). Az ötlet tehát működik (azt mondtam neki: mukodj!),
    köszönet érte újólag Szabinak (Ő most nem tud erre érdemben reagálni,
    mert a meghízott májának mérete miatt egyszerűen nem éri el a
    billentyűzetet...). Ugyanezt a célt szolgálja a kocsik mappáin belül a
    .GTL fájlokba történt becsomagolás, ami jobban illeszkedik a
    beállított látástávolságokhoz és a játékosok gépein beállított egyedi
    részletezettségi szintekhez).

    Az eredmény azon is lemérhető, hogy a plusz két autót tartalmazó komplett letöltési csomag tömörítve a korábbi 97 megáról 86 megára csökkent!
    A kocsik egyedi (rajtszámmal címzett) mappáin belül látszólag "szabadon" lévő fájlok azért maradtak ki
    ebből a "csomagolósdiból", mert ha ezeket is bezárnám egy tömörített
    fájlba, a játék nem tudná azokat értelmezni, és ezáltal sok
    alkatrész-variációs lehetőség elveszne.

    Csak, hogy érzékeltessem, mi minden lehet különböző egy-egy autó
    megjelenésénél, címszavakban a variálható alkatrészek sora:
    - alváz, első futómű (3-féle)
    - ablakok(6-féle)
    - hűtőrács és orrdísz, valamint hűtősapka(12-féle)
    - fényszórók és center-fény (11-féle)
    - kormánykerék(4-féle)
    - kerekek (13-féle)
    - pótkerék (15-féle)
    - rajtszám(7-féle)
    - rendszám (5-féle)
    - tetőponyva (3-féle)
    - kipufogó(4-féle)
    - tanksapka (2-féle)
    - hátsólámpa (3-féle)
    - elülső lemezborítás (pl. a zöld autónál,3-féle)
    - sárvédők (5-féle).
    Mindehhez hozzá kell venni, hogy mindezt jobb-és bal kormányos
    kivitelben is el kell(-ett) készíteni, és az is fontos, hogy a játékban azt
    az alkatrészt is meg kell csinálni, ami nincs, mivel minden
    alkatrészhez rendelni kell valamilyen .gmt fájlt, még ha az egyetlen
    pixelből áll is, megfelelő elnevezéssel...
    Ennyit egy autó variációinak készítéséről.

    Sokkal fontosabb azonban a játszhatóság és a fizika!
    Ebből a szempontból viszont vannak változások, és remélem, a kocsi
    előnyére fognak válni.
    Lássuk a legfontosabbakat és a kapcsolódó irányelveket!

    A markánsan leglényegesebb dolog, hogy a kocsi kapott egy tökéletesen
    új motort (a régit kompletten kidobtam). Az új erőforrás egy
    gyökeresen más nyomatéki karakterisztikával készült, a valódihoz
    hasonló görbével (mellékelem a képet, hogy mindenki tudja ehhez
    idomítani a vezetési stílusát). Ennek az erőgépnek kicsit lassúbb a
    felpörgése (igazodva a valódihoz, bár itt a játék csak igen szűk
    mozgásteret ad: egyértelmű,hogy a GTL motorját a modern autókhoz
    találták ki hat-hét évvel ezelőtt a SimBin-es fiúk). A képen a piros görbe mutatja a teljesítményt, a másik a nyomatékot (a fekete kurzor éppen a maximális nyomaték pontján áll, a kis keretben az ehhez tartozó teljesítményt olvashatjátok, és nem a maximálisat, mivel az 3.300 fordulatnál ébred).
    Ami fontos: a kocsi fogyasztását kb.28-30 literre állítottam be 100
    versenykilométerre, ez jól közelít a valódi autó értékeihez.

    Mellékeltem egy szövegfájlt is (a letölthető pakkban), amiben az eredeti adatokat olvashatjátok, valamint rövid leírást a kocsi történetéről (angolul persze), és néhány hasznos linket, ahol tovább kutakodhattok a Mercedes után). Kicsit módosítottam a melegedések értékein, de kipróbáltam Dávid (és ismét
    Szabi... már-már kórházi eset lesz ez a fiú...) ötletét a "határtalan"
    motor-forgatás esetére. A dolog gyakran működik, de sokszor nem
    (ilyenkor nem mukodj). Az biztos, hogy a játszhatóságot és a
    játékélményt nem fokozza, mert teljesen irreális helyzetek adódnak a
    visszakapcsoláskor túlforgatott motorral: a motorfék értéke nem nő
    meg, cserébe semmit sem kapunk a realitás-érzetből.
    Azt javaslom, hogy ezt az ötletet inkább jegeljük - ennek megfelelően
    a motor megkapta a jól bevált "leszabályozást" 3.450 fordulatnál (a diagramon a függőleges vonal jelzi ezt az értéket).

    Azt tapasztaltam, hogy ezzel a motorral a kocsi biztosabban és
    "értelmesebben" fékezhető (nem vicc: a motor és a hajtáslánc
    áttételezése döntő befolyással van a játékban a fékezhetőségre és a
    fékezés közbeni iránytartásra... bármilyen hihetetlennek is hangzik, a
    logikus magyarázat a játékbeli "motorfék" üzemmódban rejlik!), és a
    kigyorsításoknál is valószerűbb lett a nyomaték-karakterisztika.

    A váltó új áttételeinek megválasztásánál az eredeti, kétféle
    váltó-áttételezésből indultam ki (a letöltött új autó melletti „database” szövegben mellékelt táblázatban ezt is megnézhetitek), de a játékbeli viselkedés sajnos, némi módosítást
    igényel (a "normálisabb" játszhatóság miatt), ezért szinte minden
    fokozatot picit módosítottam (de csak tizedekkel).
    A játékban ez úgy fog megjelenni, hogy a garázsban tudjátok a váltó
    fokozatait egyenként állítani, szűk határok között, de azt gondolom, a
    legjobb (és a megszokásunknak leginkább megfelelő) "fűrészfogak", azaz
    a váltó-áttételek akkor a leghasználhatóbbak, ha minél egyenletesebb
    (és felfelé egyre csökkenően változó) a fokozatonkénti eloszlás. Most
    ezt tartalmazza a default, de ki-ki saját vezetési stílusa és
    vérmérséklete alapján barkácsolhat (magyarul: mindenki úgy rontja el a jó alap-beállítást, ahogy csak akarja). Mindenesetre a végáttételeket is lehet állítani, mint ahogy az eredeti paripánál is többféle
    hátsóhíd-áttételt használtak a menő pilóták (leginkább a gyári
    csapatoknál persze, mert egy "tartalék" hátsóhíd akkor sem volt éppen
    a szegények játékszere...).

    A futómű méretezésénél és a beállítási adatoknál sok apró finomítást
    végeztem, hogy az autó minél inkább vezethető legyen, de azért az
    előző verzió izgalma se vesszen el teljesen. A default setup most
    (szerintem) éppen megfelelő csapdőlést tartalmaz, nem beszélve a
    jelentősen (hatásfok, melegedés) megváltoztatott hátsó fékhez
    igazított fékerő-elosztás értékéről, ami a negyedig-ötödig tankolt
    autóhoz van belőve.

    Fontos: a 120 literes, jócskán a hátsó híd mögé nyúló benzintank
    teletöltésével erősen megváltozik a kocsi viselkedése, kevésbé fog
    farolgatni, cserébe kicsit"nyúlósabb", kenődőbb lesz a viselkedése.
    Erre érdemes odafigyelni!

    Komoly átdolgozás alá estek a gumik, de Sziszka "parancsának"
    megfelelően (...meg nepróbáld!...) nem, hogy fokoztam volna a gumik
    tapadását, hanem ellenkezőleg: hangyányit csökkentettem is! Ennek
    ellenére a kocsi valamivel kontrollálhatóbb lett (gondolom én, aztán
    Ti majd jól megmondjátok), köszönhetően a finomabban kidolgozott
    futóműnek és a kissé módosított rugóutaknak és hatásvonalaknak (képek a
    futómű pálcika-ábrájáról mellékelve - már akit érdekel...).
    Jelentősen módosítottam a gumik melegedési együtthatóit, hogy
    normálisabban lehessen játszani az autóval, és a hatodik körben ne
    párologjon el amezőny felének az abroncsa. Kicsit állítottam a fékek
    melegedésén is, az életszerűbb játék kedvéért.

    Kis módosításokkal sikerült elérni (remélem), hogy a kocsi továbbra
    is egy nagy, nehéz mordály érzetét keltse, de azért megfelelően
    lehessen irányítani a saját korlátain belül, valamint kellően
    érzékenyen adjon visszajelzéseket az útról, sodródásról,
    terhelés-váltásokról. Aztán - Ti majd megmondjátok, jobb lett-e így
    (szerintem mindenképpen).

    Amit még okvetlenül fejleszteni kell: a légellenállással és a vele
    párban járó drafting értékével kapcsolatos adatsor (erre még nem
    tudtam időt szakítani eddig), és a hang! Azt még nagyon kell
    hegeszteni, de hát végül is: ez még mindig egy béta-verzió!
    Most pedig, hogy honnan tölthető?

    http://tradergamer.freeweb.hu/letolt...28_beta_09.zip

    Azt találtam a legegyszerűbbnek, hogy ugyanonnan és ugyanazon linkről,
    ahonnan az előző verziót is: ezzel nincs fölösleges tárhely-kapacitási
    gond és mindenkinek megvan az előző verzió bejáratott útvonala, nem
    lehet gond. A korábbi link innentől nem működik!

    Aki szeretné összehasonlítani a mostanit a korábbi változattal, az a
    következőt tegye:
    - a régebbi autók mappáit (a rajtszámokkal jelzett mappákat) kompletten
    törölje (ezt mindenki tegye meg, mert az új mappákban szinte kivétel
    nélkül változtatások vannak!)
    -az SSK alap-fájljait (ezek a .aud, .cas, .dmg, .eng, .grb, .sp,tyr
    fájlok) mentse el egy teljesen más könyvtárba
    - az új változatot kompletten installálja (a régi hangot felülírja az
    új, de ebben egyelőre nincs változás)
    - az új változat fentebb felsorolt fájljait ugyanúgy mentse el, mint a
    régieket, és szükség szerint váltogatva (a kocsik egyéni mappáit nem
    bántva) tehet összehasonlítást.
    Aki csak simán felrakná az újat, az a régit kompletten törölje! Ez
    fontos (különben a kocsik mappáiban benne maradnak olyan elemek, ami
    sok mostani optikai fejlesztést hatástalanná tenne!).
    Remélem, nem nagy munka, de az eredmény bizonyosan megéri a pár perc
    vacakolást a töltéssel meg az installal.

    Kellemes szórakozást és hibátlan drifteket kívánok Mindenkinek!

    Tuza Ervin
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: Tuza Ervin; 2011. 07. 28. 22:40.

  19. #44
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Csak az érdekesség kedvéért: néhány korabeli kép a hatalmas monstrumról...
    Csatolt képek Csatolt képek

  20. #45
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Köszi Ervin a sok munkát. Kipróbáljuk.

  21. #46
    Endrődi Zoltán Versenyző endrodiz logója
    Csatlakozott
    2010. 02. 15.
    Üzenetek
    1.086
    Léteznek zsenik
    Alig várom az estét, hogy kipróbáljam...

  22. #47
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg endrodiz írta Hozzászólás megtekintése
    Léteznek zsenik
    Alig várom az estét, hogy kipróbáljam...
    Nos, kipróbáltad?
    Mik a tapasztalatok?

  23. #48
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg Tuza Ervin írta Hozzászólás megtekintése
    Nos, kipróbáltad?
    Mik a tapasztalatok?
    Nem. Nem tudom. Beszart a gtl, újra raktam és azóta semmilyen addon cuccot nem eszik meg. Mindig kifagy a pálya betöltés végén memória címre hivatkozva.
    A gyári autókkal megy. Semilyen addon nem fut. Sem ez, sem a korábbiak, sem a muscle car, semmi. Ahogy addon cucc kerül a képbe kilép.

    Most win reinstal. Tele a bugykosom.

  24. #49
    Tuza Ervin Banned
    Csatlakozott
    2007. 12. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    65
    Üzenetek
    1.053
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Nem. Nem tudom. Beszart a gtl, újra raktam és azóta semmilyen addon cuccot nem eszik meg. Mindig kifagy a pálya betöltés végén memória címre hivatkozva.
    A gyári autókkal megy. Semilyen addon nem fut. Sem ez, sem a korábbiak, sem a muscle car, semmi. Ahogy addon cucc kerül a képbe kilép.

    Most win reinstal. Tele a bugykosom.
    Biztató!...
    Mindenesetre: épp most csináltam meg az Alfa 1300 Junior és a VW 1600 új fizikáját (ezek persze már régóta készen figyelnek a gépemen, időről időre farigcsálom is őket, most van éppen egy újabb, késznek tekintett állapot).
    Két NAGYON különböző autó. Mégis vicces, hogy a remekül megírt hepehupás-kanyargós Virginia pálya mindhárom layer-én szinte tizedre ugyanazt az időt futják. Nem kéne inkább ezekkel egy add-on futamot tolni (a grafikájuk ugyanis több, mint rendben van, ráadásul igencsak kis gépigénnyel remekül hasítanak!)?

  25. #50
    Berecz Albert Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 01. 06.
    Város
    Győr
    Életkor
    50
    Üzenetek
    501

    Thumbs up

    Nem kéne inkább ezekkel egy add-on futamot tolni (a grafikájuk ugyanis több, mint rendben van, ráadásul igencsak kis gépigénnyel remekül hasítanak!)
    VB megfontolhatná ezt az ötletet, biztos ott lennék az indulók között. Ervin autóit amúgyis élmény vezetni...

Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •