Oldal: 5 / 8 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 UtolsóUtolsó
Találatok: 101 - 125 (191 összesen)

Téma: GT Legends Nyílt Nyári FunCup

  1. #101
    Vétek Csaba Versenyző RWD logója
    Csatlakozott
    2010. 11. 01.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    580
    Hm, meglátom akkor. Egyelőre betesztelem a 900 fokot

  2. #102
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése

    Kár, hogy a piacon lévő szimek közül egyelőre csak NetKar Pro kezeli értelmesen a váltót és a kuplungot...
    Már az iRacing is.
    De ettől függetlenül ott is be lehet kapcsolni auto kupit. Meg hát igazából ez mindig opció is marad. Mert akinek csak 2 pedálja van mivel kuplungolgatna?!
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  3. #103
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Már az iRacing is.
    Mióta??

    Amikor legutóbb próbáltam, simán betehettem előre a következő fokozatba a kart, majd mikor kedvem szottyant kuplungó'tam egyet, azt zokszó nélkül berakta a következő sebessége... röhej.

    A NetKar ezt nem engedi, ott össze kell hangolni a kezet és a lábat...

  4. #104
    Nagy László Versenyző Laca logója
    Csatlakozott
    2009. 06. 08.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    1.134
    Szabi! Nehezítsünk 1 kicsit még a dolgon. Csak is 3D-ben nyomjuk.

  5. #105
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Mióta??

    Amikor legutóbb próbáltam, simán betehettem előre a következő fokozatba a kart, majd mikor kedvem szottyant kuplungó'tam egyet, azt zokszó nélkül berakta a következő sebessége... röhej.

    A NetKar ezt nem engedi, ott össze kell hangolni a kezet és a lábat...
    Ja tényleg. Most hogy mondod tényleg lehet ilyet csinálni.
    Akkor csak a fogaskerekeket modellezték hogy recsegjen meg ne vegye be akármikor a fokozatot.
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  6. #106
    Nagy Mátyás Versenyző Matyesz logója
    Csatlakozott
    2008. 05. 07.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    32
    Üzenetek
    948
    Ha H váltóval mész, de nem kuplungolsz semmit, akkor lassulsz 1 körön ? 4 sebbeséges kocsit nem sok idő végig zongorázni.

  7. #107
    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Ja, és természetesen automata kuplung kikapcs. Az is jelent valamennyit időben, ráadásul lesz normális motorfék is.
    Én úgy vettem észre, hogy pont a motorfék az ami marhára megváltozott, ha leszedtem az auto kuplungot. Konkrétan autokuplunggal, kisebb féktávot tudtam venni, de ettől még lassabb voltam, mert felváltásnál többet buktam.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  8. #108
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Matyesz írta Hozzászólás megtekintése
    Ha H váltóval mész, de nem kuplungolsz semmit, akkor lassulsz 1 körön ? 4 sebbeséges kocsit nem sok idő végig zongorázni.
    A H váltótól elvileg nem leszel lassabb, csak a gyakorlatban mivel pár fokkal nehezebb a mozgás amit végzel, ezért könnyen a többi precíziós művelet rovására mehet, pláne féktávon kanyarbejáratnál... ennyi a bája a dolognak

  9. #109
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Mióta??

    Amikor legutóbb próbáltam, simán betehettem előre a következő fokozatba a kart, majd mikor kedvem szottyant kuplungó'tam egyet, azt zokszó nélkül berakta a következő sebessége... röhej.

    A NetKar ezt nem engedi, ott össze kell hangolni a kezet és a lábat...
    Akkor az még nem tökéletes. Autója (pontosabban váltója válogatja), hogy lehet-e kuplung nélkül váltani. Egy utcai autónál a bolygóműves váltót elég macerás kuplung nélkül betenni következő fokozatba, igaz nem lehetetlen. De nagyon érezni kell. Motoron viszont jóval egyszerűbb szekvenciális váltó van, ezek gond nélkül válthatók kuplung nélkül is. Ott csak annyi a "követelmény", hogy ne legyen terhelés alatt a váltó a váltás pillanatában. Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy kicsit visszaveszem a gázt, és már tolom a következő fokozatot. Ráadásul érzésre simább így a váltás, mint kuplunggal. Versenyautónál a gázelvételt, megoldják úgy, hogy a váltás idejére lekapcsolják a gyújtást. Tehát végig padlógáz.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  10. #110
    Görömbei Lajos Regisztrált Lali logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 17.
    Város
    Paszab
    Életkor
    47
    Üzenetek
    782
    A netkar valóban nem vált rendesen ha nem játszol a gázzal. A kuplungot meg a h váltót ha van a vezérlőn be kell állítani de nem kötelező, meg amúgy sincs mindenkinek. De élmény az biztos

  11. #111
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nem, autokuplung nélkül simán tőgázzal, leváltáskor pedig finom gázfröccsök, a kuplung csak a rajthoz kell...


    Viszont kérném az élmezőnyt (Dani, Nibi, Dawe, Taky, Zsolti, Nagy Laci, Rádi Peti, Tilus, Bazsi, Király Zoli, Józsi), hogy tényleg nyomjuk már H váltóval, egyformán ugyan olyan nehéz lesz mindenkinek, de nagyobb lesz a feeling!


    Én úgy fogok menni becsület szó egész végig a nyáron mindentől függetlenül! :heyjoe67_
    Ne haragudj Szabi, de a DFP-vel semmi élvezet nincs a váltások tekintetében ezzel a botváltóval!
    Részemről kihagyom és az nélkül, a megszokottak szerint megyek!

  12. #112
    Görömbei Lajos Regisztrált Lali logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 17.
    Város
    Paszab
    Életkor
    47
    Üzenetek
    782
    Hát ja h vátó csak g25-27 en van.

  13. #113
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    Ne haragudj Szabi, de a DFP-vel semmi élvezet nincs a váltások tekintetében ezzel a botváltóval!
    Részemről kihagyom és az nélkül, a megszokottak szerint megyek!
    Én nem haragszom , te fogsz egyedül +"handycap" nélkül menni, ezt magaddal kell elrendezned.

    Nekem egyébként alapól úgy van belőve, hogy G25 szeki módban van és a fülekkel és a bottal is tudok váltani futamon, és felváltani bizony néha a bottal szoktam, mert az is feeling... a leváltás is dögösebb érzés úgy, de az viszont sajnos a kanyarbejárat rovására megy, ezért azt nem csináltam.

  14. #114
    Nagy László Versenyző Laca logója
    Csatlakozott
    2009. 06. 08.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    1.134
    H váltó és 3D.
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: Laca; 2011. 07. 02. 13:57.

  15. #115
    Endrődi Zoltán Versenyző endrodiz logója
    Csatlakozott
    2010. 02. 15.
    Üzenetek
    1.086
    Idézet Eredetileg Laca írta Hozzászólás megtekintése
    és 3D.
    Ezt hogy!?

  16. #116
    Nagy László Versenyző Laca logója
    Csatlakozott
    2009. 06. 08.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    1.134
    Idézet Eredetileg endrodiz írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt hogy!?
    nvidia, és 275-ös driver.

  17. #117
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én nem haragszom , te fogsz egyedül +"handycap" nélkül menni, ezt magaddal kell elrendezned.
    Bocs, de ez még nem olyan biztos.
    Én most kezdem újra a GTL-t így 4-5 év távlatból, és jó ha így megy, nincs szükségem semmi újra, mert van bőven elég így is.
    A 900 (500) fokos kormányt is most próbáltam ki először, és azt is szoknom kell, megjegyzem király érzés. Nem is értem, hogy GTR-ben miért erőltettem a 200 fokot.
    Ezen kívül a kuplungolás sem olyan mint GTR-ban, szóval a H váltó csak hab lenne a tornán.
    Sok versenyem nem lesz, mert nyaralni is kell, de páron azért elindulok.
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  18. #118
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    2.026
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én nem haragszom , te fogsz egyedül +"handycap" nélkül menni, ezt magaddal kell elrendezned.
    Valahogy túlélem majd...!

  19. #119
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg nortsen írta Hozzászólás megtekintése
    Bocs, de ez még nem olyan biztos.
    Én most kezdem újra a GTL-t így 4-5 év távlatból, és jó ha így megy, nincs szükségem semmi újra, mert van bőven elég így is.
    Szia, természetesen 4-5 év távlatából te nem is számítsz profinak, mert aztóa nagyon sok vízt lefolyt már a dunán... így a H váltó (vagy ha nincs, akkor bot) használat rád nem vonatkozik.

  20. #120
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Szia, természetesen 4-5 év távlatából te nem is számítsz profinak, mert aztóa nagyon sok vízt lefolyt már a dunán... így a H váltó (vagy ha nincs, akkor bot) használat rád nem vonatkozik.
    thx
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  21. #121
    Lengyel Péter Regisztrált
    Csatlakozott
    2008. 01. 30.
    Üzenetek
    51
    Sziasztok! Örömmel olvastam a privátot, hogy nyáron lesz egy kis funcup. Következő futamon jövök!

  22. #122
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Rendes kuplung kezelés nélkül úgysem ér sokat a "H" váltó. Ha a játék valóban jól kezelné, akkor nem engedne pl. visszaváltani puklung nélkül, és akkor nagyon-nagyon-nagyon sokat vesztenél, mert nincs többé ballábas fékezés. De olyan szimet még úgysem találtak ki, ami beakasztaná a G25-t, ha rosszult váltasz. Mármint, a váltón nincs FFB, pedig az lenne a nagy fíling, amikor kínlódsz, mert nem veszi a hármast
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  23. #123
    Bordás Sándor Versenyző bordiii logója
    Csatlakozott
    2010. 09. 16.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    45
    Üzenetek
    433
    Nekem az tetszik a H váltóban hogy mondjuk egy 4esben elkövetett padlófék után egyszerűen behúzom 2be a 3at kihagyva!

  24. #124
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Rendes kuplung kezelés nélkül úgysem ér sokat a "H" váltó.
    Hát azért csak számít, mert még jó fél-1 másodperccel lassabbak vagyunk így

    Ha a játék valóban jól kezelné, akkor nem engedne pl. visszaváltani puklung nélkül, és akkor nagyon-nagyon-nagyon sokat vesztenél, mert nincs többé ballábas fékezés. De olyan szimet még úgysem találtak ki, ami beakasztaná a G25-t, ha rosszult váltasz. Mármint, a váltón nincs FFB, pedig az lenne a nagy fíling, amikor kínlódsz, mert nem veszi a hármast
    Nem kell beakasztani, meg FFB sem, az iRacing fórumban is ezzel a hülyeséggel húztak fel... tök simán egyszerűen le lehetne programozni, hogy ha nem jó időben húzod valahova a kart, akkor:

    - pár ilyen után hazavágja a kocsit
    - vagy szimplán csak ne vegye be a fokozatot, hanem tegye üresbe addig, amíg vissza nem teszed a kart üresbe és újra meg nem próbálod, már helyesen kuplungolva.

    Egyik se egy nagy történet informatikailag, faszé nem bírják megoldani normálisan... még iR-ben sem!

  25. #125
    Berecz Albert Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 01. 06.
    Város
    Győr
    Életkor
    50
    Üzenetek
    501
    Gondoltam kipróbálom a "H" váltót.. Pár kör után jobb időt mentem, mint amivel eddig álltam a pre.-in..

    Nekem az tetszik a H váltóban hogy mondjuk egy 4esben elkövetett padlófék után egyszerűen behúzom 2be a 3at kihagyva!


    Ez tényleg jó benne..

Oldal: 5 / 8 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •