Oldal: 1 / 8 1 2 3 4 5 ... UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (192 összesen)

Téma: HGTLM7 Ötletelés!!!

  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387

    Lightbulb HGTLM7 Ötletelés!!!

    Nos lassan eldübörög mellettünk a HGTLM6 Bajnokság utolsó futama is és joggal merül fel a kérdés, hogy legyen-e jövőre HGTLM7 és ha igen, akkor milyen legyen?


    Nagyon örülünk neki, hogy a HGTLM6-tal "történelmet" írtunk a ligában, hisz soha ennyi indulónk nem volt mint most Ősszel, előfordult, hogy a megemelt 30-as létszámú szerver sem volt elég!! A Tavaszi szezonban azonban megfogyatkozott kicsit a mezőny és beállt az korábbi évadok ~20 körüli indulószáma. Nem tudom, hogy ennek csak az-e az oka, hogy tavasszal nem gyári pályákon mentünk, vagy van-e valami más is a háttérben... mindenesetre mi szeretnénk úgy szervezni a következő szezont, hogy az a lehető legtöbbötöknek szimpatikus legyen!

    Most itt a lehetőség mindenki számára, hogy elmondja véleményét, ötleteit, bírálatait a HGTLM bajnokságot illetően és mi ígérjük, hogy ezek alapján mi olyan bajnokságot fogunk szervezni, amilyet Ti szeretnétek.

    Kérdés, hogy:

    • jó-e így a lebonyolítási rendszer (link), a kocsik, a kreditek és a handycap, kell-e finomítani rajta, vagy esetleg dobjuk az egészet a kukába és legyen valami egészen más?
    • Maradjunk a változatos kocsipalettánál, vagy koncentráljuk egy idényben inkább csak néhány patinásabb modellre?
    • Első sorban az ismertebb gyári pályákon menjünk, mint a nagy sikerű Őszi szezonba, vagy fedezzünk fel új érdekes helyszíneket?
    • Kellenek-e a sprint futamok, vagy a hosszabb 1,5-2 órás versenyek, vagy maradjunk csak a sablon 60 percnél minden versenyen?
    • Mi a helyzet a büntetésekkel, túl kemények, túl enyhék, monnyo'n le a VB? ...szóval van-e vmi ötletetek arra, hogy lehetne javítani a büntetési mechanizmuson, mi tudná garantálni, hogy még jobb döntések szülessenek?



    Szóval kedves GTL fanok, itt a lehetőség, aki szeretne indulni a következő bajnokságon - vagy pont hogy nem, mivel a korábbi bajnokságok elvették a kedvét - az vegye a fáradtságot és pötyögjön ide pár sort, mondja el a véleményét, legyen az pozitív, vagy negatív... minden, amivel fejlődhet a liga!
    Utoljára módosította: neilszab; 2011. 05. 29. 20:05.

  2. #2
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nos lassan eldübörög mellettünk a HGTLM6 Bajnokság utolsó futama is és joggal merül fel a kérdés, hogy legyen-e jövőre HGTLM7 ?
    Legyen!
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  3. #3
    Brandt Tibor Versenyző kishawer logója
    Csatlakozott
    2008. 09. 04.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    597
    Csatlakozom! Legyen!

  4. #4
    Nagy László Versenyző Laca logója
    Csatlakozott
    2009. 06. 08.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    1.134
    Naná hogy legyen, még szép, akár 10 emberrel, akár 40-el.

  5. #5
    Lakatos László Versenyző László Lakatos logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    245
    A legtöbb kérdésedben ott a válasz is. Tudod mit kell tenned, csak nem vagy biztos benne

  6. #6
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg László Lakatos írta Hozzászólás megtekintése
    A legtöbb kérdésedben ott a válasz is. Tudod mit kell tenned, csak nem vagy biztos benne
    Minden kérdésemben több válasz lehetőség is van, több lehetséges út/módszer... nekünk igazából szervezés szempontjából mindegy melyiket valósítjuk meg, de itt most az a kérdés, hogy Ti mit szeretnék, milyen formában vonzóbb/nagyobb élmény a közös körözgetés és a bajnokságban való szereplés...


    Amilyen szabályokat, elveket és lebonyolítási rendet itt most közösen kitalálunk, mi ahhoz fogjuk tartani magunkat egész szezonban és ezeket majd veletek is könyörtelenül betartatjuk, akko má' nem lesz kecmec kérem!

    Szóval, ahogy mondani "szokták": szólj most, vagy hallgass... a következő szezon végéig

  7. #7
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322
    mnos, először..sprintfutam egyforma legyen 30-30 perc 20 perc időmérővel. (nekem is jobb mert a sprintfutam nekem nem nagy buli, szerverállítással, rajtsorrenddel stb stb., és időben is nyernénk vagy fél órát ami a koránfekvőknek is jó)

    Aztán, 3 szezonra előremutat ugyan, de lehetne fix kategóriával végigmenni és a lemans mintájára 10 autó és minddel egyszer menni kell. Ehhez lehetne mondjuk hozzápasszítani a pályákat pl.:
    TC-65 - rövidebb klubpályák
    GTC-65 - korabeli '60-as évekbeli pályák amik azért az izomgépeknek ami a GTC65 zömét adja fekszenek
    GTC-76 - modernebb (akár mostani F1-es is) pályák.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  8. #8
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Én mindenféle képp szeretném ha lenne folytatás.

    Javaslataim:
    1. A jelenlegi handicap rendszert tartsuk meg, és az új autókkal/modokkal bővítsük ki.
    2. Én nem szeretem a sprint versenyeket, szívem szerint eltörölném őket.
    3. Jobban szeretem az 1 esetleg 2 órás versenyeket. Cseréljük le a sprinteket ilyenekre.
    4. Kezdődjenek a versenyek, (főleg a hosszabb futamok) korábban legalább egy órával. (Tök magán ügy, de 5 kor kelek, és estére nagyon elfáradok).
    5. A bíróság jól végzi a munkáját, de olyan esetben, ha csak kis kocc történt és nem okozott a "károsultnak" hátrányt, szerintem nem kéne büntetést adni. Bár ha belemegyünk ebbe a játékba, sokkal nehezebb lesz ítélni, és szerintem a károsultat is adott esetben be kellene vonni. A jelenlegi rendszer ebből a szempontból jobb, mivel ha kocc, akkor büntetés.

  9. #9
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Én mindenféle képp szeretném ha lenne folytatás.

    Javaslataim:
    1. A jelenlegi handicap rendszert tartsuk meg, és az új autókkal/modokkal bővítsük ki.
    2. Én nem szeretem a sprint versenyeket, szívem szerint eltörölném őket.
    3. Jobban szeretem az 1 esetleg 2 órás versenyeket. Cseréljük le a sprinteket ilyenekre.
    4. Kezdődjenek a versenyek, (főleg a hosszabb futamok) korábban legalább egy órával. (Tök magán ügy, de 5 kor kelek, és estére nagyon elfáradok).
    5. A bíróság jól végzi a munkáját, de olyan esetben, ha csak kis kocc történt és nem okozott a "károsultnak" hátrányt, szerintem nem kéne büntetést adni. Bár ha belemegyünk ebbe a játékba, sokkal nehezebb lesz ítélni, és szerintem a károsultat is adott esetben be kellene vonni. A jelenlegi rendszer ebből a szempontból jobb, mivel ha kocc, akkor büntetés.
    Először is, köszi szépen a javaslatokat, ilyeneket szeretnénk látni mindenkitől... mert egy-egy "kósza" véleményből (még ha az ilyen jó is) még nem tudjuk leszűrni, hogy mit akar a többség.


    1. Az új kocsik bevezetésének a feltétele a megfelelő és alapos tesztelés, amihez önként jelentkezőket várunk, akik hajlandók kitaposni egy-egy járgány belét és megosztani a tapasztalatait. Másik fontos szempont, hogy az új járgányok mennyi FPS-t zabálnak, mivel sajnos többen vannak közöttünk, akiknek ez problémát okoz, rájuk is kell gondolnunk. (a Boss-t már lehetne is tolni LimeRock-ban)
    2. Én nagyon szeretem a sprint versenyeket, szerintem ezek a legpörgősebbek legizgalmasabbak, én az endurance futamokon halálra unom magam. Ez eddig 1-1, tessék leírni, ki mit szeret (és mit nem), így tudunk csak dűlőre jutni egy ilyen kérdésben, ha látunk sok véleményt
    3. ez ua.
    4. Az időpontra vonatkozólag is asszem volt régebben szavazás (és maradtunk a 9 óránál), ha még páran írnak, hogy szeretnék korábban kezdeni, akkor új szavazást nyitunk a kérdésről!
    5. Köszönjük a dicséretet (jól esik)... ami pedig a kérdést illeti, mi jelenleg úgy dolgozunk, hogy az elkövetett felelőtlenséget díjazzuk első sorban és nem a végeredményt, ami adott esetben nem is az elkövetőn múlik. Hülyén jönne ki mondjuk, hogy ha hátulról vkit ici-picit Te meglöksz és a kavicsban végzi, mire te URH + 2 kreditet kapsz, én meg kétszer olyan erősen és óvatlanul rácsúszok valakire, de pont mázlink van, nem történik semmi és egy ejj-ejj Szabival megúszom... Szerintem ez így nem fair, de ha a többség így látja jónak, mi nyitottak vagyunk változtatni a döntési mechanizmusokon. Lássuk a véleményeket!
    Utoljára módosította: neilszab; 2011. 05. 30. 16:58.

  10. #10
    Fekete László Regisztrált
    Csatlakozott
    2011. 05. 22.
    Város
    BP
    Üzenetek
    31
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nos lassan eldübörög mellettünk a HGTLM6 Bajnokság utolsó futama is és joggal merül fel a kérdés, hogy legyen-e jövőre HGTLM7 és ha igen, akkor milyen legyen?
    Legyen!
    A "milyen" kérdésre furi lenne úgy válaszolnom, hogy a 9-i versenyen fogok először menni:-)
    Kezdésnek nekem 20:30 után bármi jó.

  11. #11
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    ......mi jelenleg úgy dolgozunk, hogy az elkövetett felelőtlenséget díjazzuk első sorban és nem a végeredményt, ami adott esetben nem is az elkövetőn múlik. Hülyén jönne ki mondjuk, hogy ha hátulról vkit ici-picit Te meglöksz és a kavicsban végzi, mire te URH + 2 kreditet kapsz, én meg kétszer olyan erősen és óvatlanul rácsúszok valakire, de pont mázlink van, nem történik semmi és egy ejj-ejj Szabival megúszom... Szerintem ez így nem fair, de ha a többség így látja jónak, mi nyitottak vagyunk változtatni a döntési mechanizmusokon. Lássuk a véleményeket!
    Itt nem ezekre az esetekre gondolok. Most kifejezetten magamból, az én eseteimből fogok kiindulni.

    Általában a rajtoknál többször előfordult velem, hogy kicsit neki koccantam, vagy nekem koccantak, de tulajdon képp nem volt érezhető, azonban mégis büntetés lett a vége. Igazából csak a "szikrák" látszottak, vagy a lámpák törtek be, de semmi más nem volt érezhető.
    A felelőtlenség kérdésében azonban továbbra is egyetértünk, és írtam is, hogy csak abban az esetben működhet ez, ha nem történt hátráltatás. Ha elfékezed magad, vagy pl mint rouenben én, barom módjára fordulok, akkor továbbra is jogos maradna a büntetés. Ha az ismétlésből látható lenne, hogy a meglökött autó haladásában, sebességében, gyorsulásában nem történne változás, és egyik fél sem óvna, akkor ez így korrekt lenne, lehetne.

    De lássuk mások véleményét is.

  12. #12
    Bordás Sándor Versenyző bordiii logója
    Csatlakozott
    2010. 09. 16.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    45
    Üzenetek
    433
    Handicap nagyon jó dolog, így kis spórolással van esélyem jobb autóval néha-néha az elejében autózni. Én nem szeretném ezt a 10 autó 10 verseny dolgot. Az a legjobb ebben a játékban hogy ilyen sok autó van.
    Néhányuk szerintem túl van árazva, pl. 914 és az Elan. Értő kezekben lehet hogy jobbak mint az alattuk lévők, de a többség inkább rosszabbul megy egy 914-el mint egy pantival, például.
    Én kedvelem a sprint versenyeket, de az jobb lenne nekem ha a második etapban sem kellene tankolni. Második futam is lehetne álló rajt akár. (időmérővel)
    Én szivesen vállalkozok tesztelni, csak szóljatok. (Most is mehetek pl. a Boss-al mint Albert??)

  13. #13
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg bordiii írta Hozzászólás megtekintése
    Néhányuk szerintem túl van árazva, pl. 914 és az Elan. Értő kezekben lehet hogy jobbak mint az alattuk lévők, de a többség inkább rosszabbul megy egy 914-el mint egy pantival, például.
    Meg a többség el is dobja a Pantit egyszer-kétszer a futamon...

    Az Elan és a 914 kezességük miatt ilyen drágák és azért mert menet közben gumit és benzit termelnek fogyasztás helyett. Ettől függetlenül a kreditértékek pontosítására is nyitottak vagyunk, örülünk a javaslatoknak, ha azok korrekt módon meg vannak alapozva és alátámasztva.

    (Most is mehetek pl. a Boss-al mint Albert??)
    Sőt, meg is kérlek rá!
    Utoljára módosította: neilszab; 2011. 05. 30. 18:20.

  14. #14
    Király Zoltán Versenyző megavega logója
    Csatlakozott
    2008. 02. 14.
    Város
    szentes
    Életkor
    42
    Üzenetek
    415
    Nagyon jó lenne új bajnokság, de sajna megint fél évre lelépek úgyhogy ha lesz valami azt max replayben tudom élvezni
    Ötleteket inkább nem mondanék, csak azt hogy mindenképpen LEGYEN

  15. #15
    Fekete László Regisztrált
    Csatlakozott
    2011. 05. 22.
    Város
    BP
    Üzenetek
    31
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Először is, köszi szépen a javaslatokat, ilyeneket szeretnénk látni mindenkitől... mert egy-egy "kósza" véleményből (még ha az ilyen jó is) még nem tudjuk leszűrni, hogy mit akar a többség.

    Bocs, de itthon nincs ekezetem.

    Szoval, atgondoltam, hogy bar nem tudom milyen volt eddig az idei szezon 1-2 gondolattal talan tudok segiteni. Semmikepp se vegyetek okoskodasnak.

    1. Auto: szerintem a GTL legnagyobb erenye a rettento valtozatos autofelhozatal, az erenyek es a gyengesegek olyan sokretu kombinacioja van meg, ami mas modernebb sorozatoknal szoba sem johet.
    -Ezert en mindenkeppen arra szavazok, hogy maradjon a sok auto es kreditrendszer.(persze Ti tudjatok ez mennyire mukodott jol). Ez mellesleg ki is simitja a vezetok kozti kulonbsegeket, de ezt tenyleg ti tudjatok mennyire mukodott.

    2. Palya: annak idejen offline multamban szinte csak a gyari palyakon, meg a nevesebb nogriprol letoltheto palyakon mentem. Amiota meg van ujra a GTL csak a Lime Rock Mt.-on mentem durvan 2 orat es nagyon elveztem. Most is indulok.
    -igy ebben a kerdesben teljes mertekben ratok hagyatkozom. Az kulon hangulatot adott, hogy ez nem egy bukoterekkel teletuzdelt modern palya.

    Laci

  16. #16
    Várkonyi Tibor Regisztrált
    Csatlakozott
    2007. 04. 16.
    Üzenetek
    194
    legyen-e jövőre HGTLM7 ?

    Természetesen legyen.

    Nagyon szívesen mentem volna idén is de nekem állandóan valami szoftveres problémám volt (sajna egyszerűen nemjöttem mi az oka hiába segített még Sziszka is.)
    Remélem a köv. bajnokságra minden OK lessz (nállam) és akor biztos ott leszek.

    Üdvözlettel egy korábbi GTL-es.

  17. #17
    Szabó András Versenyző Bakter logója
    Csatlakozott
    2008. 12. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    196
    Helló srácok!!!

    Mindenfélefajtafélaképpen legyen, szerintem EZ NEM kérdés!! Jó lenne ha tudnék csatlakozni, de sajna eléggé bizi vagyok mostanság... Valamint öléggé kikoptam és gyakorolni sem lesz időm, de ha tudok jövök! Csak, hogy bosszantsalak titeket ismét!!!

  18. #18
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Várkonyi Tibor írta Hozzászólás megtekintése
    Nagyon szívesen mentem volna idén is de nekem állandóan valami szoftveres problémám volt (sajna egyszerűen nemjöttem mi az oka hiába segített még Sziszka is.)
    Remélem a köv. bajnokságra minden OK lessz (nállam) és akor biztos ott leszek.

    Üdvözlettel egy korábbi GTL-es.
    Szia Tibi!

    Szedd le az új digitális kiadást, hátha az megoldja a gondokat:
    http://simracing.hu/sim_hirek/simbin...in7-es-kiadasa

    Utoljára módosította: neilszab; 2011. 05. 30. 21:48.

  19. #19
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Életkor
    51
    Üzenetek
    861
    Legyen!

    Szerintem jó a mostani rendszer, azt hogy mennyire lehet finomítani rajta én nem igazán látom még át.
    Az "endurance" futamot le cserélném sprintre és a repülőrajtot megtartanám. A kezdési időpont nekem megfelelő, de akár egy órával korábban is kezdhetünk (persze ki tudja mi lesz őszig...). A VB munkájával semmi bajom (még annak ellenére sem, hogy voltam fekete listán is ) Úgy gondolom, hogy következetesnek kell lenni a büntetésekkel kapcsolatban.

    Egyébként az új konfigom talán már Ervin autóival is megbírkóznának !

    Mellesleg, ha már szóba került: segíthetne valaki hogyan tudom upgrade-elni a GTL-t, mert nem igazán vágom a folyamatot..., meg az angolt sem Köszcsi

  20. #20
    Lakatos László Versenyző László Lakatos logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 02.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    245
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    mnos, először..sprintfutam egyforma legyen 30-30 perc 20 perc időmérővel. (nekem is jobb mert a sprintfutam nekem nem nagy buli, szerverállítással, rajtsorrenddel stb stb., és időben is nyernénk vagy fél órát ami a koránfekvőknek is jó)

    Aztán, 3 szezonra előremutat ugyan, de lehetne fix kategóriával végigmenni és a lemans mintájára 10 autó és minddel egyszer menni kell. Ehhez lehetne mondjuk hozzápasszítani a pályákat pl.:
    TC-65 - rövidebb klubpályák
    GTC-65 - korabeli '60-as évekbeli pályák amik azért az izomgépeknek ami a GTC65 zömét adja fekszenek
    GTC-76 - modernebb (akár mostani F1-es is) pályák.
    Nekem Sziszka javaslatai tetszenek a legjobban. Ha számít,korábbi kezdés nekem nem jó.

  21. #21
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    Mellesleg, ha már szóba került: segíthetne valaki hogyan tudom upgrade-elni a GTL-t, mert nem igazán vágom a folyamatot..., meg az angolt sem Köszcsi
    Tessék: http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post131223

  22. #22
    Kozma Csaba Versenyző Lupert logója
    Csatlakozott
    2010. 11. 04.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    45
    Üzenetek
    103
    MINDENKÉPPEN LEGYEN!
    Tulajdonképpen mindegy milyen pályákon megyünk mert nekem mindegyik egyformán új, de ha lenne egy-kettő olyan ami az idei szezonban volt annak örülnék, hogy a jó időre is tudjak gyúrni, ne a pályatanulással teljen el sok idő, de emellett szívesen tanulom az újakat is, meg kell a változatosság. Autóknál szintén ugyanez a helyzet.
    A 2 órás versenyek nekem nagyon hosszúak egyhuzamban. Ezek helyett lehetne beiktatni egy olyasmiféle versenyt ami viszonylag hosszú, de egyszeres a benzinfogyás és lehet taktikázni azzal, hogy mennyit tankolok az elején, cserélek -e kereket ilyesmi, hogy ne csak körözgetni kelljen, hanem valami másféle izgalom is bekerüljön a pakliba.
    A sprintversenyeket szeretem, de ott viszont támogatom azt, hogy ott ne kelljen tankolni.
    A kezdés szerintem lehetne egy kicsivel korábban, de ha nem lesz nemprobléma.
    A VB munkájához nemnagyon tudok hozzászólni, mert mikor én kaptam büntetést az igennagy százalékban jogos volt és tanultam is belőle remélem, a többieknél akik vitatkoztak nemigazán tudtam eldönteni kinek van igaza.
    De nekem minden mindegy, egy a lényeg: KÜLDJÜK ősszel!

  23. #23
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    mnos, először..sprintfutam egyforma legyen 30-30 perc 20 perc időmérővel. (nekem is jobb mert a sprintfutam nekem nem nagy buli, szerverállítással, rajtsorrenddel stb stb., és időben is nyernénk vagy fél órát ami a koránfekvőknek is jó)
    Idézet Eredetileg Lupert írta Hozzászólás megtekintése
    A sprintversenyeket szeretem, de ott viszont támogatom azt, hogy ott ne kelljen tankolni.
    Nekem ezzel kapcsolatban annyi aggályom van, hogy nem tudom, hogy mennyire fair a 2. futamon a 8.-9.-10. helyről indulókkal szemben (előző futam dobogósai), hogy ennyivel kevesebb idejük van leküzdeni a handycap-et és visszavenni a helyüket...

    Erről mit gondolnak a TOP pilóták? ...csak mert ez a módosítás nekik lenne hátrányos.



    Illetve ami még gondot jelenthet, hogy minél rövidebb a futam és minél inkább nem kell tankolni és nem fogy a gumi, úgy lesznek egyre inkább alul árazottak a V8-as dögök a jelenlegi kreditértékükkel a sprint futamokon. Tehát sprint futamokra alternatív kreditértékeket lesz szükséges bevezetni. Példa: egy fél órás Elan vs. Shelby Coupé mérközés a Shelby-nek kedvez, egy 1 órás pedig inkább az Elannak, mert jóval kevesebbet tankol és nem cserél kerekeket, ami közel 30 mp-es előny a boxban...
    Utoljára módosította: neilszab; 2011. 05. 31. 11:10.

  24. #24
    Endrődi Zoltán Versenyző endrodiz logója
    Csatlakozott
    2010. 02. 15.
    Üzenetek
    1.086
    Idézet Eredetileg Lupert írta Hozzászólás megtekintése
    MINDENKÉPPEN LEGYEN!

    KÜLDJÜK ősszel!
    Csatlakozom az előttem szólókhoz!

    Újoncként úgy gondolom, kell ez nekünk. mindegy milyen pályákon, mert gyakorlatilag mindet most tanulom !

    Sprint futam: nekem bizony hiányozna, ha nem lenne. az endurance nem annyira szükséges, tényleg nagyon hosszú a 2 órás verseny, kivéve nordschleife, azt szeretem...

    VB ok, a lazítás tényleg káoszt okozna szerintem...

    Autók kredit értékein viszont lehetne még csiszolni, mert néha a drága gépek nem érnek semmit, néha pedig a 0 kreditessel simán lehet versenyt nyerni (persze csak a TOP10-eknek), tehát nem mindig teljesíti a küldetését a rendszer, egyébként viszont tényleg jól működő téma, mert így némiképp taktikázásra kényszeríti a társaságot, ami még színesebbé teszi a mezőnyt. És mégis meghagyja a választás lehetőségét...
    -Azt semmiképen nem szeretném, hogy 10 gép és minddel menni kell egyet...

    Amúgy meg Hajrá!!!

  25. #25
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg tdawe írta Hozzászólás megtekintése
    60,70,80,90 perces futamok. Az idő amivel változatossá lehet tenni igazából.Teret ad a taktikázásra, kijön a takarékoskodás legfőképpen a guminál, de a benzinnel is érdemes már ekkor foglalkozni.
    Nem jönnének ki úgy a tankolások, egyes kocsik kibírnák 1-2 boxkiállással, másoknak 2-3 kellene. Ez csak abból a szempontból gond, hogy a kreditek úgy vannak belőve, hogy minden kocsival azonos számú kiállással számolunk és ha ez egy futamon elcsúszik, akkor a krediteket is újra kell kalkulálni, mert ha kiderül, hogy az egyik kocsival egyszer többször kell kiállni, az minimum 20-30 mp időveszteség, és akkor olcsósítani kell.

    Persze mindenre ki lehet találni megoldást , csak mélyebben bele kell nyúlni a rendszerbe... én egyébként most döbbenek rá, hogy ti lehet nem is látjátok át teljesen, hogy ez mennyire komplex és milyen ok okozati összefüggések vannak a háttérben.

Oldal: 1 / 8 1 2 3 4 5 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •