Oldal: 18 / 19 ElsőElső ... 8 14 15 16 17 18 19 UtolsóUtolsó
Találatok: 426 - 450 (456 összesen)

Téma: GPL tesztfutamok

  1. #426
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    44
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Hát ja, amíg a szerveren nincs...

    Én szeretném ha a téli sorozatban ezzel futnánk a HGPLM versenyeket (addig meg ezeket a tesztfutamokat).
    Támogatom!

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  2. #427
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Én szeretném ha a téli sorozatban ezzel futnánk a HGPLM versenyeket (addig meg ezeket a tesztfutamokat).
    Legyen, nekem 8
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Daytona - az infield kicsit szűkösebb,
    Ja, de legfeljebb nem kell ott powerkodni, arra úgyis bőven van lehetőség az oválrészen
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Sebring - Ami zavart (és amiért a feeling végül inkább 7/10, az online pedig 8/10): a bálákon túli bukóteret büntetés nélkül lehet használni a szélesebb kanyarodáshoz. Ha valaki ráérez a ritmusra, akkor sokat lehet nyerni vele.
    Ez is ja, emlékszem 1x mentél is a "külső íven", igazából nem is tudtam, hova érkezhetsz és így hogy én hogy helyezkedjek Am erre mondtam én azt, hogy van hely hibázni, mert ha besokall a féktávon, np, mert a bálákon túl is van élet De nem hinném hogy érdemes lenne belőle rendszert csinálni, azért mindig eltalálni azt, hogy pont a 2 bála közt zúgj el... Meg onnan 1x vissza is kell jönni.
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem azt hiszem, jobban tetszene ez a modern változat.
    Hát szólj Ginettonak, hátha!



  3. #428
    Brixel László Regisztrált Brixel Laci logója
    Csatlakozott
    2005. 04. 07.
    Város
    Buda
    Életkor
    44
    Üzenetek
    645
    Nekem is rendben volt mindkét pálya, bár sok helyen nagyon szűk, viszont a 60fps eléggé szaggatott. Nem tetszett benne, hogy ha lement 40-45 fps-re, sokkal durvábban szaggatta a képet, mint a sima 36 fps,amikor akad. De lehet, h csak a radeon 9600XT-nek sok volt 60 frame 1680x1050-es felbontáson, bár a detailből levettem rendesen...
    (amúgy továbbra is keresem a tökéletes videokártyát GPL-hez, lehet h eyefinity lesz a vége? )
    :: GPLrank -11 [valaha] :: OvalRank hamarosan! ::

  4. #429
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Brixel Laci írta Hozzászólás megtekintése
    De lehet, h csak a radeon 9600XT-nek sok volt 60 frame 1680x1050-es felbontáson, bár a detailből levettem rendesen...
    (amúgy továbbra is keresem a tökéletes videokártyát GPL-hez, lehet h eyefinity lesz a vége? )
    Ha hiszed ha nem, nekem is pont 9600XT van És szinte semmilyen problémám nincs a GPL-lel. Igaz, én csak 1024*768on használom.



  5. #430
    Brixel László Regisztrált Brixel Laci logója
    Csatlakozott
    2005. 04. 07.
    Város
    Buda
    Életkor
    44
    Üzenetek
    645
    itt lehet a baj, amúgy én 1920x1200-ról vettem le a felbontást, egyedül így szoktam menni, online-ban leveszem... Hiába, a nagy monitoroknak is van hátránya legalábbis, amígy meg nem veszem az újabb hardvert...
    :: GPLrank -11 [valaha] :: OvalRank hamarosan! ::

  6. #431
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Legyen, nekem 8
    Szent habakukk! Képzeljétek hogy jártam: a Milán 470-nel ment a repin Vagyis az egész kapott egy majd 2xes gyorsítást. Legalábbis a repik. Az oldotta meg a problémát, hogy kivettem a 60 fps patcht. Igaz, Österre felraktam a Zeltweg71_3dfx_files.zip-et is:

    http://srmz.net/index.php?showtopic=...43&#entry40843

    De 1. már levettem, de nem az oldotta meg 2. más repi is "begyorsult".

    WTF?



  7. #432
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    44
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Szent habakukk! Képzeljétek hogy jártam: a Milán 470-nel ment a repin

    WTF?
    Gyanús is volt nekem az a friss WR...

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  8. #433
    Krajsek Milán Regisztrált Krajsek Milán logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 18.
    Város
    Pécs
    Életkor
    43
    Üzenetek
    1.336
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Szent habakukk! Képzeljétek hogy jártam: a Milán 470-nel ment a repin Vagyis az egész kapott egy majd 2xes gyorsítást. Legalábbis a repik. Az oldotta meg a problémát, hogy kivettem a 60 fps patcht. Igaz, Österre felraktam a Zeltweg71_3dfx_files.zip-et is:

    http://srmz.net/index.php?showtopic=...43&#entry40843

    De 1. már levettem, de nem az oldotta meg 2. más repi is "begyorsult".

    WTF?
    Nem akartam de akkor 72X-re is leírom, hogy azért nem jó a 60 fps mod pl. bajnokira, mert a gpl fizikája ugyanúgy gyorsul ahogy az fps, mert sajnos van köztük összefüggés (1 képkocka alatt 4x számolja a fizikát, ha jól rémlik). A régi wr-ek nem működnek, sőt eredetileg az eredeti AI is tetű lassú volt 60fps-el. Amúgy azért nem lett 2*36fps a grafika, mert a TFT többnyire csak 60Hz-et tudnak, bár nem tudom a vertikális szinkronról miért nem halottak a srácok. Pedig talán akkor lett volna esély arra, hogy a fizika frekvenciáját a felére vegyék, legalábbis gondolom. Na szóval 60fps-t hagyjuk meg inkább fun-ra.
    Stardust
    Ferrari Rank: -63.235

  9. #434
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    44
    Üzenetek
    4.987
    Remélem vannak köztünk (rajtam kívül is) Top Gear rajongók.

    Namostan máma olvastam, hogy a GPL-hez elkészült a Top Gear tesztpályája még évekkel ezelőtt. Átfutottam a T betűs pályákat, de ott nincs. Hol lehet? Mi a neve?
    Szóval szedjük csak össze az infókat, aztán próbáljuk jól ki!

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  10. #435
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    44
    Üzenetek
    4.987
    Ettől azért nagyobb lelkesedésre számítottam...

    Viszont megvan a pálya! Miért is nem gondoltam rá egyből, hogy Stig-ként keressem?

    http://gpltd.bcsims.com/?sbtd=stig

    Sajna úgy tűnik alpha állapotban maradt, megnézem délután otthon, hogy milyen.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  11. #436
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    44
    Üzenetek
    4.987
    Hát ez tényleg alpha...
    De a pálya legalább stimmel, mondjuk a nyolcas érdekesen van megoldva.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  12. #437
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Exclamation

    Szerda este 20:00-tól hosztolok két fun race-t. 1967 vagy 1967 F2 lesz, majd még eldöntjük a helyszínen

    Halle (10 kör, 1967)




    Norisring (20 kör, 1967)

    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  13. #438
    Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 17.
    Város
    Pest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    1.506

    Thumbs up

    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Szerda este 20:00-tól hosztolok két fun race-t. 1967 vagy 1967 F2 lesz, majd még eldöntjük a helyszínen

    Halle (10 kör, 1967)



    Norisring (20 kör, 1967)
    Csatlakozom! : ) Viszont csak 36FPS-em van, ha valakinek ez nem felel meg, az jelezze, és egy utolsó estés telepítést még mindig tudok eszközölni, ha S.O.S.
    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások



    Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

  14. #439
    Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 17.
    Város
    Pest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    1.506
    Idézet Eredetileg SzegletG írta Hozzászólás megtekintése
    Csatlakozom! : ) Viszont csak 36FPS-em van, ha valakinek ez nem felel meg, az jelezze, és egy utolsó estés telepítést még mindig tudok eszközölni, ha S.O.S.

    Áááá, le kell mondanom : S

    Elnézést, foglak még Jani zargatni az ötlettel a jövőben!
    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások



    Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

  15. #440
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg SzegletG írta Hozzászólás megtekintése

    Áááá, le kell mondanom : S

    Elnézést, foglak még Jani zargatni az ötlettel a jövőben!
    No problemo!

    Gyere holnap este ide: http://freeleo.hu/weekly/?page=Race%...&race=20120126
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  16. #441
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Sziasztok, remélem nem leszek kitiltva a topikból és talán érdekelhet Titeket, hogy május 12.-én tervezünk egy Assetto Corsa futamot a Lotus Type 49-cel a történelmi Monza-ban. Mindkettő gyári tartalom:



    Számítunk Rátok és természetesen nagyon érdekelne a véleményetek is a kocsiról, na és persze az élményről!

    Naptár: Masters - AC tavaszi futam naptár
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 04. 15. 20:30.

  17. #442
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok, remélem nem leszek kitiltva a topikból és talán érdekelhet Titeket, hogy május 12.-én tervezünk egy Assetto Corsa futamot a Lotus Type 49-cel a történelmi Monza-ban. Mindkettő gyári tartalom:

    Számítunk Rátok és természetesen nagyon érdekelne a véleményetek is a kocsiról, na és persze az élményről!

    Naptár: Masters - AC tavaszi futam naptár
    Én már biztosan nem tiltalak ki

    Továbbra sincs Assettóm. Majd az új gépen talán...

    Addig is két nemzetközi vélemény:

    "After doing hundreds of laps I can't drive the Lotus 49 anymore. My mind won't accept it having that much grip. I've grown to like the 75 Ferrari 312T. Actually, i've grown to love it. It's still a basic race car with no aids. Even with slicks and wings it feels like it has less grip than the Lotus, and it's fun to slide through the turns. Very predictable 4wl drifts. Plus, a nice 12cyl Ferrari sound." - Pete Gaimari

    "yes! Lotus 49 had too much grip, seems stick to road, at some point is boring to drove it, seems like you are drive a touring car at some tracks," - Sergio Loro

    topik: http://srmz.net/index.php?showtopic=...55#entry110221

    Itthonról Gyula (Ocean) tud talán mondani pár szót, ha majd khm.. felelevenítette a GPL Lotus-os élményeit
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  18. #443
    Szeredi Norbert Versenyző Norbi82 logója
    Csatlakozott
    2007. 07. 28.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    104
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Én már biztosan nem tiltalak ki

    Továbbra sincs Assettóm. Majd az új gépen talán...

    Addig is két nemzetközi vélemény:

    "After doing hundreds of laps I can't drive the Lotus 49 anymore. My mind won't accept it having that much grip. I've grown to like the 75 Ferrari 312T. Actually, i've grown to love it. It's still a basic race car with no aids. Even with slicks and wings it feels like it has less grip than the Lotus, and it's fun to slide through the turns. Very predictable 4wl drifts. Plus, a nice 12cyl Ferrari sound." - Pete Gaimari

    "yes! Lotus 49 had too much grip, seems stick to road, at some point is boring to drove it, seems like you are drive a touring car at some tracks," - Sergio Loro

    topik: http://srmz.net/index.php?showtopic=...55#entry110221

    Itthonról Gyula (Ocean) tud talán mondani pár szót, ha majd khm.. felelevenítette a GPL Lotus-os élményeit
    Nekem tetszik az AC-s Lotus, bár tényleg könnyebb vezetni mint a GPL-ben. De ez nekem nem hátrány. Jelenleg az én gépem is gyenge online versenyre, csak egyedül tudok körözgetni minimum grafikán az AC-ban.

  19. #444
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    két nemzetközi vélemény:

    "After doing hundreds of laps I can't drive the Lotus 49 anymore. My mind won't accept it having that much grip. I've grown to like the 75 Ferrari 312T. Actually, i've grown to love it. It's still a basic race car with no aids. Even with slicks and wings it feels like it has less grip than the Lotus, and it's fun to slide through the turns. Very predictable 4wl drifts. Plus, a nice 12cyl Ferrari sound." - Pete Gaimari

    "yes! Lotus 49 had too much grip, seems stick to road, at some point is boring to drove it, seems like you are drive a touring car at some tracks," - Sergio Loro
    Ha csak ez a gond, a tapadáson egy egyszerű beállítással könnyen tudunk "segíteni", ezen ne múljon... egy próbát azért mindenképpen megér a dolog. Acc-ot is tudunk sztem kölcsön adni a nemes cél érdekében.

    Illetve igény esetén a Ferrari 312T-t is meghajthatjuk, az nekem is nagy kedvenc!
    (Mondjuk az már túl "modern", nem? Ellenben a naptárban szerepel Alfa Romeo GTA és Shelby Cobra futam is...)
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 04. 15. 22:15.

  20. #445
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    44
    Üzenetek
    4.987
    Személyes vélemény, tapasztalatok pár mondatban:

    2011. decemberében mentem utoljára GPL-el, az Asettot pedig tavaly nyáron kezdtem. Közte semmi. Ez azért lényeges, mert rendesen elfelejtettem mindent, ami GPL.

    Így - mondtam is Janinak - én megmondom őszintén, elsőre az Asetto-s Lotus vezetését nehéznek találtam. Kábé mint azok, akik a túraautós, GT-s világból jöttek. Persze ennek rengeteg más oka is lehetett, GPL-ben csúcsra járatott, sok évig tesztelt kész setupjaink voltak, az Asetto-ban meg kvázi a gyárival mentem.

    A bajom az volt az Asetto-s Lotussal, hogy kevésbé volt mozgékony, nem tudta azokat az apró mozgásokat, mint mondjuk a KTM X-Bow, amiket én igényelek egy versenyautónál. De akkor nem esett le, hogy ez a tapadás miatt lenne.

    Aztán Jani találta nekem ezt a két idézetet, és elgondolkodtam.
    Továbbá beláttam, hogy nem maradt más választásom, vissza kell ülni a GPL-be.

    Így engedve az unszolásnak egyik vasárnap délután (majd 4 év után először) mentem kábé 10 kört a GPL-el. Persze nem mertem egyből a Lotussal, de mégis csak GPL volt.

    Nos, ez a kis próba sok mindent helyre tett:
    A GPL-ben valóban töredéke az autók tapadása az Asetto-hoz képest, elsőre szinte ki is szaladt a számon, hogy ez meg mi a f@sz...
    Azonban pár kör után visszajöttek az évekkel ezelőtti érzések és egyebek, hamar ráéreztem, és ráeszméltem, hogy ez a kevesebb tapadás nekem jó! Izgett-mozgott az autó a kanyarban, elég volt egy picivel több kormánymozdulat, és máris irányba állt az eleje. Az Asetto-ban ehhez képest, pláne egy lassú kanyarnál csak tolja az orrát, és finom kormánymozdulatokkal nem tudom ezt befolyásolni.
    Szerintem egyébként az Asetto féle megoldás jóval közelebb áll a valósághoz.
    Tényleg így visszaülve a GPL-be, az a megoldás az unreal. De mégis, nekem az tetszik.
    Így nem tudom azt mondani, hogy nehezebb volna a GPL, csak annyit, hogy biztosan más. Nekem pl. elég nehéz az Asetto-val a leírt dolgok miatt.

    A futam alapvetően érdekelne, de ígérni nem tudok semmit, jelenleg a 2 hónapos kisfőnök otthon az úr.
    És ez valószínűleg így lesz még májusban is. De igyekszem majd megjelenni.

    És még pár mondat a többi old school F1-esről.

    Az F312T nekem is nagy kedvencem. A GPL-ben is imádtam a 69-es modot (ezeken már vannak szárnyak), és ahhoz nagyon hasonlít. Megvan az a játékosság, amit a Lotusból abszolút hiányolok. Szóval ez is lehet nyugodtan.

    A Lotus 98T pedig egy vadállat, azt én nem tudom ki tudja elvezetni. Ráadásul az egyik patch-ben nagyon szétcsesztek nála valamit, mert már 50% tudbóval is, indulás után 10 mp-el piros a motor, teljesen vezethetetlen lett számomra.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  21. #446
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Személyes vélemény, tapasztalatok pár mondatban:

    A GPL-ben valóban töredéke az autók tapadása az Asetto-hoz képest, elsőre szinte ki is szaladt a számon, hogy ez meg mi a f@sz...
    Azonban pár kör után visszajöttek az évekkel ezelőtti érzések és egyebek, hamar ráéreztem, és ráeszméltem, hogy ez a kevesebb tapadás nekem jó! Izgett-mozgott az autó a kanyarban, elég volt egy picivel több kormánymozdulat, és máris irányba állt az eleje. Az Asetto-ban ehhez képest, pláne egy lassú kanyarnál csak tolja az orrát, és finom kormánymozdulatokkal nem tudom ezt befolyásolni. Szerintem egyébként az Asetto féle megoldás jóval közelebb áll a valósághoz.
    Tényleg így visszaülve a GPL-be, az a megoldás az unreal. De mégis, nekem az tetszik. Így nem tudom azt mondani, hogy nehezebb volna a GPL, csak annyit, hogy biztosan más. Nekem pl. elég nehéz az Asetto-val a leírt dolgok miatt.
    Érdekes amit írsz, egyébként én pont ilyen dolgokat várok Tőletek, ezért is dobtam fel itt ezt a témát... szóval köszi szépen, hogy vetted fáradtságot az összehasonlításhoz!

    Mint mondtam, a tapadást viszonylag könnyen lehet állítani, ugyanis az AC-ben a pályák felületének több állapota van a felgumizódás függvényében. Alapvetően minden session 100%-ról indul (hacsak nem állítod át), tehát eleve úgy lépsz a pályára, hogy azt már egy komplett mezőny előkészítette neked. Ilyen 1967-ben még nem nagyon volt, elve nem léteztek még a mai értelemben vett versenypályák, így az aszfalt jóval porosabb volt, kevesebb volt az előfutam, illetve gondolom azok a fajta gumik kevésbé is kozmálódtak rá az útfelületre... így lehet érdemes lenne eljtászani ezzel a tényezővel és megtalálni az ideális pálya állapotot. Ha vki vállalkozik rá, akkor én szívesen megtámogatom a tesztet szerver oldalról.

    Ezen felül pedig nyilván érdemes belemélyedni a setup-ba is, hogy mit lehet még kihozni a "fickósságot" illetően az autóból...




    Illetve ha van rá igény, akkor a F312T-vel is örömmel rendezünk futamot, az az én fantáziámat is erősen izgatja!
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 04. 20. 16:59.

  22. #447
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    44
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése

    Mint mondtam, a tapadást viszonylag könnyen lehet állítani, ugyanis az AC-ben pályák felületének több állapota van a felgumizódás függvényében. Alapvetően minden session 100%-ról indul (hacsak nem állítod át), tehát eleve úgy lépsz a pályára, hogy azt már egy komplett mezőny előkészítette neked. 1967-ben elve nem voltak még a mai értelmeben vett versenypályák, így az aszfalt jóval porosoabb volt, kevesebb volt az előfutam, illetve gondolom azok a fajta gumik is kevésbé kozmálódtak rá az aszfaltra... így lehet érdemes lenne eljtászani ezzel a tényezővel és megtalálni az ideális pálya állapotot. Ha vki vállakozik rá, akkor én szívesen megtámogatom a tesztet szerver oldalról.
    Meg fogom próbálni kevesebb tapadással, Asetto-ban főképp csak hotlap-eztem eddig, default session beállításokkal.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  23. #448
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    44
    Üzenetek
    4.987
    Nos megesett a dolog, hát nem is tudom, bár ne tettem volna!

    Gondoltam a "get real" jegyében a felületet "old asphalt"-ra állítom, Monza 66, nosza menjünk.
    Hát, már az első kanyar, mint derült égből a villám! Itt szinte fék nélkül, csak visszaváltva kéne kanyarodni, de így beállítva, zéró, nem viccelek, zéró tapadás, mintha tükörjégen próbálnál elfordulni, szinte irányváltoztatás nélkül bele a falba.

    Próbálgattam pár kört, a lassulás több mp (5+), de nem is ez a lényeg, hanem hogy teljesen vezethetetlen. Bár soha nem vezettem versenyautót Monzában, de ennek így érzésre semmi köze a valósághoz.

    Szabi te százalékokat emlegettél, nekem meg ilyen elnevezett beállítások vannak, oké, ez a másik véglet, szóval nemtom mennyi % lehet, de így nem sok értelmét látom ezzel variálni.

    Maradok inkább a tapadós verziónál.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  24. #449
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Ezek fantázia nevek, és nyilván a mögötte lévő % értékek is csak játék a számokkal, túl sok "get real"-t ebbe nehéz lenne belevinni, pláne egy ma már nem létező, nem mérhető pálya esetében.
    Szóval így alakulnak a tapadás értékek, érdemes több verziót is megpróbálni, én a GREEN-t és a SLOW-t ajánlom:

    DUSTY = 83%
    OLD = 86%
    GREEN = 92%
    SLOW = 94%
    FAST= 97%
    OPTIMUM = 100%


    Illetve és szerver oldalról mindezt számszerűen is lehet szabályozni, mint a pontos kezdő értéket és mind a gumizódás ütemét, stb...
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 04. 27. 14:37.

  25. #450
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    44
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Szóval így alakulnak a tapadás értékek, érdemes több verziót is megpróbálni:

    DUSTY = 83%
    OLD = 86%
    GREEN = 92%
    SLOW = 94%
    FAST= 97%
    OPTIMUM = 100%
    Ja, hogy az "old" az még 86%??

    Hát érzésre olyan 20%-nak tűnt...

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

Oldal: 18 / 19 ElsőElső ... 8 14 15 16 17 18 19 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •